Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 11 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Automobiliai, motociklai, traukiniai...
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2014-10-15, 22:17 

Sveiki.
Noriu šiek tiek išsipasakoti. Gal sulauksiu patarimų. O papasakosiu apie savo problemą, na galbūt to negalima laikyti problema, tai tiesiog didelis mano gyvenimo diskomfortas. Esu aštuoniolikmetis, gyvenu nedideliame mieste, bute. Mano bendraamžiai, tokiame amžiuje pakvaišę dėl mašinų, laikosi teises, perka mašinas, jas "išdarinėja" taigi, kai susitinku su draugais, visi tik ir tekalba apie mašinas, eina į garažus (keli draugai turi tėvus mechanikus, taigi jie jau nuo vaikystės prisirišę prie šios srities) remontuotuoja mašinas ir panašiai, o aš... Aš visiškai nieko nesuprantu toje srityje (žinoma, turiu teises, savo mašinos ne). Jaučiuosi toks apgailėtinas, kaip kūdikis nesuprantantis ką kalba suaugusieji. Tikrai nejauki situacija, kai nežinai, nei ką patart, nei ką pasakyt. Iš kitos pusės gėda net ir klaust elementariausių dalykų. Kodėl paminėjau kad bute gyvenu? O todėl, kad gyvenu kaimuke, galima sakyt visi draugai gyvena aplink mano kaimuką, vienkiemiuose ir panašiai, na nuosavuose, ten "kuičiasi" prie technikos jau nuo vaikystės, o aš tarp keturių sienų. O taip norėtųsi kažką suprasti, protingai patarti.
Taigi, gal kas esate kažką panašaus išgyvene, kaip nors pakeitėte tai, ar ir likote žaliukai technikoje?
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-10-15, 22:58 

nu ka cia tau dabar patart. nu pirmiausia tai neimk i galva ka jie ten sneka, viska suprasi kai pats nusipirksi, taip nutiko man, iki tol nieko nemokejau, kai prie saviskes pradedau krapstytis tai ir atsirado suvokimas, o galiausiai suvokiau kad nei as nei jie realiai moka tik pavirsutiskai. gerai moka tik tie kurie tai studijuoja. o kai kurie mano draugai isvis nemokejo ir dabar nemoka nors savo masina vairuoja ir jau nebetas amzius kai kas nors prikistu tai jam, kaip jis sako tam yra servisai
  • 0

Moderatorius
Vartotojo avataras

Reputacija: +297

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-10-24, 22:44 

vazzy rašė:
galiausiai suvokiau kad nei as nei jie realiai moka tik pavirsutiskai. gerai moka tik tie kurie tai studijuoja

Pilnai sutinku su šiuo teiginiu.

Pats buvau panašioj situacijoj, bet šiek tiek ankstesniam amžiuj - ~15 metų. Pats taip pat iš kaimo (=nulis policijos), tai visi bendraamžiai su motociklais/... važinėjo, ardė ir panašiais. Tėvas irgi sakė, kad blogai, jog nesidomiu, tyčiosis kiti ir panašiai.. na, iš tiesų kažkas panašaus buvo, kai visi su motociklais, o aš su dviračiu. Bet paskui suaugom, prasidėjo rimtesnės kalbos. Išaiškė, kad jie tik susukt varžtus moka, o esminių dalykų - ką reiškia sukimo momentas, kuo realiai skiriasi dyzelinis variklis nuo benzininio, kuo skiriasi dvitaktis nuo keturtakčio - supratimo jie ir neturėjo.

Mano patarimas:
Mokykis fiziką.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +299

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-10-25, 09:44 

Mokykis tai, kas patinka.
Ne visi privalo buti vienodi, ne visi ir domisi autotechnika.
Perspjausi ant kitu dalyku, neluzk.
O del ismanymo-gerai parasyta. Vienas dalykas pakeisti isores detale ir visai kitas variklio ar vaziuokles tiuningas savarankiskai.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +99

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-11-01, 02:36 

Jums 18'a metų.Rašote sklandžiai.lietuviškomis raidėmis.Neužilgo,jei neklystu,stosite į aukštają ir išvyksite į didmiestį.
Tai gana greitai pakeis jūsų požiūrį.
Suprantu,esamomis aplinkybėmis norėtusi labiau pritapti,bet aš visada sakydavau,kad sorry,bet nieko nenusimanau šioje srityje.
Jei aplinkiniai liks nesupratę,apsaugok jėbau nuo tokių draugų
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +411

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-11-01, 22:30 

Nesiparink :) Visada kažkas kažko nemoka :) Ateis laikas ateis draugai paprašyt taves kompo, telefono suremontuot, o gal finansiniais ar teisiniais klausimais pasitart :)
  • 0

Reputacija: +8

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-11-02, 21:03 

Niekis išaugs tavo draugeliai iš tų mašinų, nepergyvenk :)) Seniau ir aš buvau itin įnikęs tą visą tiuningo madą, domėjaus, skaitinėjau, žiūrinėjau, pavydėjau ir visaip kitaip buvau pakvaišęs dėl šios kultūros, nes tai yra kieta ir jaunatviška.. nu ir ką, štai jau 4 metus važinėju su tuo pačiu neišsiskiriančiu dyzeliniu automobiliu, kaip ir lięs pasaulis, vien dėl to, kad jis man gali suteikt kelionę iš taško A į tašką B ir tą daro ekonomiškai.. Pamatysi ir tavo draugeliai tą tuoj supras ir nustos kreipt dėmesį į tas mašinas, atsiras kitų rūpesčių ir kitų poreikių.. Turiu vieną tokį draugą, kuris turėjo ir tiuninguotą bolidą ir pastoviai svaigdavo apie automobilius ir t.t. ir panašiai.. prabėgo pora gerų metelių - jo bolidas rūdija gatvėje, nes jis nusipirko "daily" drive, visgi su dyzeliu pigiau važinėt, nei su 2,5ltr variklį turinčiu bmw :D Štai ir apmirė jo pomėgis, nusipirko jis ant savo dyzeliuko didesnius ratus ir viskas, štai ko jam trūko iki pilnos laimės gyvenime :D Tai va, tokia tad istorija apie kietus bachūrus su kietom tačkėm.. Esmė yra marketingas ir reklama.. Jeigu tu iš mažesniu kaimuko, tai pas jus dar turėtų ši kultūra būt gyva kaip niekada, bet va atsikelsi į didesnį miestą, tai pastebėsi, kad čia tiuninguotų mašiniukų per pastaruosius metus sumažėjo kaip niekada.. Beliko tik toks standartinis - platinti ratai ir žeminta važiuoklė.. ties čia visas tiuningas ir baigiasi..

Kalbant iš techninės pusės, nieko, visada yra galimybės, gali pasisiūlyt padėt draugams kokiam garaže, tiesiog pasakyk, kad nori išmokt ir viskas.. ot problema, kad nemoki.. visi mes daug ko nemokam.. Pradėsi laikytis vairuotojo pažymėjimą, ar prireiks automobilio - išmoksi paprastus dalykus, suprasi paprasčiausių detalių veikimo principus ir t.t. tai ateina natūraliai ir nėra ten taip sudėtinga, kaip gali atrodyt.. Paklausk savęs, ar tavo draugai daug žino, ar tiesiog tau taip atrodo, nes tu nedaug žinai? jeigu pradėtum gilintis, sužinotum daugiau už juos.. bet klausimas kam tau to reikia? Jeigu reikia - gilinies, jeigu ne - tai kam vargt? Galų gale, gal patinka fotografija? tokiu būdu suderintum savo pomėgį su automobilių kultūra.. :)
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-11-03, 21:48 

Jei visiškai nesigaudai technikoje tai gali tapti fiziku-teoretiku.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +65

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-11-04, 01:59 

sveiki, nenorejau vien del vieno klausimo kurti naujos tewmos, tai cia parasysiu.
Neseniai gavau nuolatines teises, turejau issilaikes b kategorija ir kai atsiemiau tas nuolatines teises tai paziurejau kad ten pripyskinta yra ir AM, A,B1 kategorijos ai ir prie A kategorijos prirasytas kodas 79.03 . tai cia kokia klaida ar kazkokiu budu issilaikes b kategorija galiu ir motociklus vairuoti ?
  • 0

Reputacija: +46

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-11-04, 11:46 

salemas5 rašė:
sveiki, nenorejau vien del vieno klausimo kurti naujos tewmos, tai cia parasysiu.
Neseniai gavau nuolatines teises, turejau issilaikes b kategorija ir kai atsiemiau tas nuolatines teises tai paziurejau kad ten pripyskinta yra ir AM, A,B1 kategorijos ai ir prie A kategorijos prirasytas kodas 79.03 . tai cia kokia klaida ar kazkokiu budu issilaikes b kategorija galiu ir motociklus vairuoti ?

AM visi gali vairuot, jei gerai pamenu, net nereikia praktikos egzamino laikyt(pakanka teorijos).
B "by default" suteikia teisę vairuot B1.
Visos kategorijos suteikia teisę vairuot AM.
http://www.automokyklos.lt/vairavimo/in ... tegorijos/

Iš "Teisės aktų registro":
Cituoti:
B kategorijos transporto priemones, kai teisė vairuoti šios kategorijos transporto priemones įgyta iki 2013 m. sausio 18 d. imtinai, o teisė vairuoti A kategorijos transporto priemones iki šios datos nebuvo įgyta, vairuotojo pažymėjime nurodoma, kad pareiškėjas gali vairuoti ir A kategorijos triračius motociklus, t. y. įrašoma A kategorija ir vairuotojo pažymėjimo blanko aprašymo priede nurodytas kodas (79.03);

https://www.e-tar.lt/rs/legalact/d73e42 ... 6968de163/
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +299

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-11-10, 01:23 

FtBall rašė:
salemas5 rašė:

AM visi gali vairuot, jei gerai pamenu, net nereikia praktikos egzamino laikyt(pakanka teorijos).
B "by default" suteikia teisę vairuot B1.
Visos kategorijos suteikia teisę vairuot AM.
http://www.automokyklos.lt/vairavimo/in ... tegorijos/

Iš "Teisės aktų registro":
Cituoti:
B kategorijos transporto priemones, kai teisė vairuoti šios kategorijos transporto priemones įgyta iki 2013 m. sausio 18 d. imtinai, o teisė vairuoti A kategorijos transporto priemones iki šios datos nebuvo įgyta, vairuotojo pažymėjime nurodoma, kad pareiškėjas gali vairuoti ir A kategorijos triračius motociklus, t. y. įrašoma A kategorija ir vairuotojo pažymėjimo blanko aprašymo priede nurodytas kodas (79.03);

https://www.e-tar.lt/rs/legalact/d73e42 ... 6968de163/

Aisku, aciu, draugai :)
  • 0

Reputacija: +46

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume