Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokykla
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-22, 21:34 

jau pradedat drabstytis purvais po truputį. neįsijauskit!
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +33

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-22, 21:54 

sz520qm rašė:
Hmz, pateikei labai rimtus argumentus, kurių aš (ir tikriausiai dauguma) nežinojo. Kodėl jie nėra eskaluojami žiniasklaidoje (ar bent jau aš jų nematau?).

šito turbūt ir dauguma gėjų nežino, nes neteko girdėti jų pačių nusiskundimo dėl tokių konstitucijos spragų...

Man rodos gėjų teisės, jų varžymas (ne vien gėjų bet ir kitų mažumų) yra tik neišprusimo lygis, kiekvienas žmogus savaip reaguoja. Mūsų tauta yra dar labai žemo lygio, jeigu juos patenkina tokios televizijos laidos kaip "kakadu" realybės šou kaip "kelias į žvaigždes" ir t.t. Tai ko norėti iš tokių žmonių? jie nežino kas yra neformalai, nesupranta meno, jiems nepatinka kitokių stilių muzika negu popsas su banaliais žodžiais, kadangi jis patinka visiems "jeigu patinka visiems tai turi patikt ir man"...
tas pats ir su tam tikrom mažumom Lietuvoje, tokie žmonės yra engiami, nes jie nepritampa prie tų neišprusėlių susikurto pasaulėlio kuris apsiriboja darbu "kakadu" ir miegu. Paklauskit bent vieno kuris nepripažįsta gėjų ar juodaodžių ar teko jam su šiais žmonėmis bendrauti? manau retas kuris pasakys, kad bendravo su kitos rasės ar pakraipos žmogumi, juk tai nepriimtina..

p.s. prie to pačio norėčiau pamąstymui užduoti klausimą, kodėl Lietuvoje tokios brangios ir neperspektyvios yra meno studijos? Man nuoširdžiai gaila kad taip yra palyginus us užsienio šalimis.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-22, 23:10 

blizzard rašė:
šito turbūt ir dauguma gėjų nežino, nes neteko girdėti jų pačių nusiskundimo dėl tokių konstitucijos spragų...

Negrai savo laiku buvo taip pripratę prie vergovės ar segregacijos, kad dažnas ir nesuprasdavo, kas čia negerai :)

Cituoti:
Paklauskit bent vieno kuris nepripažįsta gėjų ar juodaodžių ar teko jam su šiais žmonėmis bendrauti? manau retas kuris pasakys, kad bendravo su kitos rasės ar pakraipos žmogumi, juk tai nepriimtina..

Dabar homofobų tarpe atsirado nauja mada - diskusijos metu pasigirti: "Aš turiu draugų, kurie yra kitokios pakraipos, bet jie neišsišoka, nereikalauja jokių teisių, ir pritaria mano idėjoms".
  • 0

Reputacija: +406

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-22, 23:24 

Otto rašė:
Hmz rašė:
Toliau. Tu man tvirtinai, kad kreipimosi į Seimą pakaktų pataisyti įstatymams. Kodėl, tavo nuomone, TS-LKD nariai turėtų staiga susigraudinti ir balsuoti už vienos lyties partnerysčių įteisinimą, jei visai neseniai jie balsavo už draudimą agituoti už kitokią šeimos ir santuokos sampratą, bemaž vienbalsiai pritarė Gražulio BK ir ATPK pataisoms XIP-667 ir XIP-668, baudžiančioms už "homoseksualizmo propagavimą"? Esi arba beviltiškai naivus, arba tokiu apsimetinėji.

Kur tamsta radai mano rašyta apie vienos lyties santuoką? Partnerystė- ne santuoka, ji skirta tik turtinių interesų sprendimui. Partneriais gali būti ir sesuo su broliu, ir tai nieko bendro su santuoka neturi. Taigi, klok tiesiai- šviesiai, kur link suki, kad paskui nesakytum, kad visi čia klysta.

Visų pirma, aš rašiau ne apie vienos lyties santuoką, o apie partnerystę; tai labai gerai matyti cituojamame tekste. Nepilnamečių apsaugos įstatymą ir Gražulio projektus daviau tik kaip pavyzdį, norėdamas parodyti, kad Seimo dauguma nusiteikusi priiminėti bet kokį įstatymą, diskriminuojantį LGBT.
Toliau, jei partneryste siūlai spręsti tik turtinius klausimus, tai liks neišspręsta mano minėta penkta problema - galimybė gauti atostogų sugyventinio slaugymui.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-22, 23:33 

kniusa rašė:
Bet pastebejau kad tema sukuriau zmonems kurie toleruoja ju buvima Lietuvoje bet cia nei vieno nera ir nera pasakyta kodel juos toleruoti reikia :)

Man asmeniškai tolerancija visiškai natūralus dalykas todėl nesuprantu kodėl gėjus, kitataučius, neformalus ar dar ką nors kitą reiktų diskriminuoti
Galų gale jei tu nekesi gėjų jie neišnyks ir tai neapsaugos tavo sūnaus nuo tapimo gėjumi, kita vertus jei jis homoseksualas, žinodamas tavo ir aplinkinių neigiamą požiūrį į gėjus, geriausiu atveju slėps tai ir bus nelaimingas, o blogiausiu baigs savo gyvenimą savižudybe. Todėl netolerancija šiose situacijose man atrodo beprasmė.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-23, 00:03 

sigma rašė:
kniusa rašė:
Bet pastebejau kad tema sukuriau zmonems kurie toleruoja ju buvima Lietuvoje bet cia nei vieno nera ir nera pasakyta kodel juos toleruoti reikia :)

Man asmeniškai tolerancija visiškai natūralus dalykas todėl nesuprantu kodėl gėjus, kitataučius, neformalus ar dar ką nors kitą reiktų diskriminuoti
Galų gale jei tu nekesi gėjų jie neišnyks ir tai neapsaugos tavo sūnaus nuo tapimo gėjumi, kita vertus jei jis homoseksualas, žinodamas tavo ir aplinkinių neigiamą požiūrį į gėjus, geriausiu atveju slėps tai ir bus nelaimingas, o blogiausiu baigs savo gyvenimą savižudybe. Todėl netolerancija šiose situacijose man atrodo beprasmė.

Bet kokioje situacijoje netoleruoti kitatauti kitaip atrodanty kitos pakraipos ar spalvos yra beprasmiska jei nepatinka nu nepatinka ir nelysk gal jiems tu nepatinki bet jie nelenda prie taves. Tiems kurie lenda ir kisa nosi kur nereikia reiktu atsikvoset jie turi savo gyvenima tu turi savo.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-23, 00:20 

Hmz rašė:
Otto rašė:
Hmz rašė:
Toliau. Tu man tvirtinai, kad kreipimosi į Seimą pakaktų pataisyti įstatymams. Kodėl, tavo nuomone, TS-LKD nariai turėtų staiga susigraudinti ir balsuoti už vienos lyties partnerysčių įteisinimą, jei visai neseniai jie balsavo už draudimą agituoti už kitokią šeimos ir santuokos sampratą, bemaž vienbalsiai pritarė Gražulio BK ir ATPK pataisoms XIP-667 ir XIP-668, baudžiančioms už "homoseksualizmo propagavimą"? Esi arba beviltiškai naivus, arba tokiu apsimetinėji.

Kur tamsta radai mano rašyta apie vienos lyties santuoką? Partnerystė- ne santuoka, ji skirta tik turtinių interesų sprendimui. Partneriais gali būti ir sesuo su broliu, ir tai nieko bendro su santuoka neturi. Taigi, klok tiesiai- šviesiai, kur link suki, kad paskui nesakytum, kad visi čia klysta.

Visų pirma, aš rašiau ne apie vienos lyties santuoką, o apie partnerystę; tai labai gerai matyti cituojamame tekste. Nepilnamečių apsaugos įstatymą ir Gražulio projektus daviau tik kaip pavyzdį, norėdamas parodyti, kad Seimo dauguma nusiteikusi priiminėti bet kokį įstatymą, diskriminuojantį LGBT.
Toliau, jei partneryste siūlai spręsti tik turtinius klausimus, tai liks neišspręsta mano minėta penkta problema - galimybė gauti atostogų sugyventinio slaugymui.
Paryškinau, kad geriau matytųsi, kur link suki :L: . Vis tik matosi, kad svarbiausias diskriminavimas yra;
Cituoti:
už kitokią šeimos ir santuokos sampratą

Asmeniškai man visai nerūpi, kaip kas gyvena, ar susituokę, ar "susimetę", ir bendrauju su vienokiais ir kitokiais, kol jie nepradeda reikšti ir propaguoti savo "išskirtinumų". Tada tenka pasišalinti ir palikti juos ieškotis "sau lygių", o kol elgiasi kaip visi žmonės tarp žmonių, man visai neįdomu, ką jie veikia namie. O "dėl kitokios šeimos ir santuokos sampratos", tai nejaugi manote, kad paradais, ar mitingais priversite ją įteisinti?
Cituoti:
galimybė gauti atostogų sugyventinio slaugymui
Šiaip neįgaliųjų spec poreikių patenkinimui yra skiriami slaugytojai, o šeimoje, kiek teko kam sirgti, niekas niekada mano žmonai, ar man, atostogų slaugymui nėra skyręs, tai nelabai ir suprantu, ar čia mes ko nežinojome, ar darbdaviai.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-23, 14:28 

Otto rašė:
O "dėl kitokios šeimos ir santuokos sampratos", tai nejaugi manote, kad paradais, ar mitingais priversite ją įteisinti?

Prisimink JAV istoriją - kol negrų lygybė buvo bandoma prastūminėti, kaip kad tu sakai, teisėkūros metodais, jos nebuvo. Lygybė atsirado tik tuomet, kai prasidėjo mitingai, demonstracijos ir "išsišokimai".
Cituoti:
Šiaip neįgaliųjų spec poreikių patenkinimui yra skiriami slaugytojai, o šeimoje, kiek teko kam sirgti, niekas niekada mano žmonai, ar man, atostogų slaugymui nėra skyręs, tai nelabai ir suprantu, ar čia mes ko nežinojome, ar darbdaviai.

Greičiausiai jūs kai ko nežinote:
Darbo kodeksas rašė:
146 straipsnis. Ne visas darbo laikas
1. Ne visas darbo dienos arba darbo savaitės darbo laikas nustatomas:
6) darbuotojo, slaugančio sergantį šeimos narį, reikalavimu pagal sveikatos įstaigos išvadą.

169 straipsnis. Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka
8. Darbuotojams, namie slaugantiems ligonius ir neįgaliuosius, taip pat asmenims, sergantiems chroniškomis ligomis, kurių paūmėjimas priklauso nuo atmosferos sąlygų, esant medicinos įstaigos rekomendacijai, kasmetinės atostogos suteikiamos jų pageidaujamu laiku.

184 straipsnis. Nemokamos atostogos
1. Darbuotojo reikalavimu nemokamos atostogos suteikiamos:
6) darbuotojui, slaugančiam sergantį šeimos narį – tokiam laikui, kurį rekomenduoja gydymo įstaiga;

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas rašė:
5 straipsnis. Ligos, profesinės reabilitacijos, motinystės, tėvystės, motinystės (tėvystės) socialinio draudimo pašalpos
2. Ligos pašalpos skiriamos turintiems teisę jas gauti asmenims šiais atvejais:
2) sergantiems šeimos nariams slaugyti. Ši pašalpa skiriama, jeigu gydytojo nurodymu būtina slaugyti susirgusį apdraustojo asmens šeimos narį;
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-23, 17:07 

Cituoti:
Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymas rašo:
Tikiuosi, bent motinystės- tėvystės įstatymui pretenzijų neatsiras? Aplamai, tai prie visko galima prisiknisti, bet CCCP laikai praėjo, kiekvienas gali pasirinkti ten, kur jam geriau ir nebūtina būti Machometu, pas kurį privalo ateiti kalnas.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-25, 16:17 

Otto rašė:
Tikiuosi, bent motinystės- tėvystės įstatymui pretenzijų neatsiras?

Tavo minimo įstatymo nėra.

Cituoti:
Aplamai, tai prie visko galima prisiknisti, bet CCCP laikai praėjo, kiekvienas gali pasirinkti ten, kur jam geriau ir nebūtina būti Machometu, pas kurį privalo ateiti kalnas.

Jei manai, kad valstybė neprivalo užtikrinti lygybės ir teisingumo, tai taip ir sakyk.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-25, 20:55 

Hmz rašė:
Otto rašė:

Tavo minimo įstatymo nėra.

Cituoti:
Aplamai, tai prie visko galima prisiknisti, bet CCCP laikai praėjo, kiekvienas gali pasirinkti ten, kur jam geriau ir nebūtina būti Machometu, pas kurį privalo ateiti kalnas.

Jei manai, kad valstybė neprivalo užtikrinti lygybės ir teisingumo, tai taip ir sakyk.

Gal tu pirma pažiūrėk į visą puokštę įstatymų, liečiančių motinystę ir tėvystę, prieš teigdamas, kad jų nėra; http://www.google.lt/search?hl=lt&lr=la ... rt=10&sa=N
Cituoti:
Valstybė tau užtikrina viską, ką ir visiems piliečiams ir neieškok išskirtinių dalykų, nes nesi niekuo geresnis už visus kitus. Jei sausio 13 būtum gynęs seimą, turėtum išskirtinių privilegijų, o už nieką jos nesuteikiamos.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-27, 19:34 

Otto rašė:
Gal tu pirma pažiūrėk į visą puokštę įstatymų, liečiančių motinystę ir tėvystę, prieš teigdamas, kad jų nėra; http://www.google.lt/search?hl=lt&lr=la ... rt=10&sa=N

Apgailėtinai išsisukinėji tamsta. Juk pirma minėjai ne įstatymų visumą, o konkretų neva egzistuojantį įstatymą:
Otto rašė:

Otto rašė:
Hmz rašė:
Valstybė tau užtikrina viską, ką ir visiems piliečiams ir neieškok išskirtinių dalykų, nes nesi niekuo geresnis už visus kitus. Jei sausio 13 būtum gynęs seimą, turėtum išskirtinių privilegijų, o už nieką jos nesuteikiamos.

Atrodo, pačiame pirmame savo poste aš pirštu prikišamai nurodžiau nelygybės atvejus, o tu dabar trukt už vadžių ir vėl iš pradžių - apsimeti, kad nukritai iš dangaus.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-27, 23:01 

Hmz rašė:
Otto rašė:

Apgailėtinai išsisukinėji tamsta. Juk pirma minėjai ne įstatymų visumą, o konkretų neva egzistuojantį įstatymą:
Otto rašė:

Otto rašė:
Hmz rašė:

Atrodo, pačiame pirmame savo poste aš pirštu prikišamai nurodžiau nelygybės atvejus, o tu dabar trukt už vadžių ir vėl iš pradžių - apsimeti, kad nukritai iš dangaus.
Tai dabar paaiškinkite visiems, kuo esate nusipelnę, kad reikalaujate išskirtinių įstatymų, o nepasitenkinate visuotinėmis lygiomis teisėmis?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-28, 13:01 

Otto rašė:
Hmz rašė:
Tai dabar paaiškinkite visiems, kuo esate nusipelnę, kad reikalaujate išskirtinių įstatymų, o nepasitenkinate visuotinėmis lygiomis teisėmis?

Visų pirma, aš nežinau, ką tu vadini "išskirtiniais įstatymais". Galbūt Civilinį kodeksą, numatantį santuoką tik tarp vyro ir moters?

Toliau. Dabartinę situaciją, kai homoseksualios poros neturi tokių pačių teisių kaip heteroseksualios poros, tu išradingai vadini "visuotinėmis lygiomis teisėmis" - matyt todėl, kad esami įstatymai "visiems lygiai" leidžia būti heteroseksualiais. Tokiu pačiu principu, jei įstatymai uždraustų lankytis stačiatikių cerkvėse, tu irgi nematytum jokios stačiatikių nelygybės - esą draudimas galioja visiems lygiai, tiek stačiatikiams, tiek kitiems. O jei būtų draudžiama viešumoje kalbėti lenkiškai, tamsta irgi gintum draudimą, sakydamas, kad jis galioja visiems lygiai, ir maivydamasis klausinėtum:
Cituoti:
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-28, 13:40 

Oi oi, kokie mes čia gudrūs matyti šapą ant kitų skverno. Beveik enciklopedinis double-bluff pavyzdys. Pirma - prisikabinti, kad neformaliam forume praleistas įstatymo pavadinimo žodis ir nurašyti visą argumentą kaip non sequitur. Toliau - piktybiškai painioti sąvokas, kažko reikalaujant, kažką kaltinant, bet taip iki galo ir neišdėstant reikalavimų.

Taigi, ko reikalaujam? Motinystės/tėvystės (nepraleisti žodžiai)? Ji yra, ir čia nieko reikalauti nereikia - biologija apsprendžia, kas yra tėvas/motina. Ligos pašalpos (praleisti žodžiai)? Taip ir įvardinkim: neužtikrinamos lygios teisės į pašalpą.

Ai, va gi: tiesiai per aplinkui įpainiojama santuoka. Tikrai, kokia neteisybė: katalikų bažnyčioje neteikiamos poligaminės santuokos mormonams ir mahometonams. Negana to, už poligamiją Vakarų pasaulyje jie dar tampa nusikaltėliais... O svingeriai ir kurtizanės... Jie išvis - eina tiesiai pragaran, kokia neteisybė!

Reikalaukim, kad Bažnyčia pripažintų nenormalias (statistine prasme) santuokas! Bet, pala, čia Seimas ar ES nepagelbės. Ir Bažnyčia tokiu būdu paneigtų patį santuokos principą: sujungti žmones, kad jie dviese susilauktų vaikų. Buitis, finansai - antraeilis dalykas.

Vadinasi, dėl politkorektiškumo turime išrasti naują sąvoką, kuri papildytų esamų santykių spektrą ir galbūt padidintų lygybę. Panašiai, kaip "wymin", "afroamerican russian", "an undefined person shaving their beard"... Paimkim esamą žodį - santuoka, musmirė, šaldytuvas, - pakeiskime vieną raidę, įstatymuose - search/replace, dar panaikindami visus lytiškumus ir skaičius...

Viskas? Visi patenkinti? Heteroseksualai turės "sankuopą", homoseksualai turės "sankuopą", poligamai turės "sankuopą". Visiems tie patys "sankuopos" privalumai...

Tamsuoliai tegu eina į bažnyčią ir gauna papildomą palaiminimą, santuokos popierėlį. Jei gyvens pavyzdingai, gal juos dar vadins šeima. Kodėl taip knieti kelti kokybės iliuziją, žeminant esamų kokybinių terminų "kartelę"?
  • 0

Reputacija: +403

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-02, 14:36 

rwc rašė:
Taigi, ko reikalaujam? Motinystės/tėvystės (nepraleisti žodžiai)? Ji yra, ir čia nieko reikalauti nereikia - biologija apsprendžia, kas yra tėvas/motina.

Kas tau sakė, kad reikalaujama tėvystės/motinystės, kad apie tai prakalbai?

rwc rašė:
Ai, va gi: tiesiai per aplinkui įpainiojama santuoka. Tikrai, kokia neteisybė: katalikų bažnyčioje neteikiamos poligaminės santuokos mormonams ir mahometonams.

Savo žinutės pradžioje tu mane be jokių įrodymų apkaltinai naudojant sąvokų pakeitimą. Pasižiūrėkime tačiau, ką darai pats - sąvoką "santuoka" patyliukais pakeiti sąvoka "bažnytinė santuoka" ir toliau kaifuoji, demonstruodamas savo paties sukurtas nesąmones.

rwc rašė:
Reikalaukim, kad Bažnyčia pripažintų nenormalias (statistine prasme) santuokas!

Bažnyčia jau seniai pripažįsta statistine prasme nenormalias santuokas. Pvz:
- tokias, kurias sudaro liliputai, aukštaūgiai arba, atvirkščiai, liliputas su aukštaūgiu;
- tokias, kurias sudaro abu kairiarankiai (tariant, kad kairiarankių tiek vyrų, tiek moterų populiacijose yra apie 25proc., gauname, kad tokių santuokų yra tik 12,5proc.);
- tokias, kurias sudaro rudaplaukiai;
- tokias, kur didelis sutuoktinių amžiaus skirtumas;
- tokias, kur sutuoktiniai gimę tą pačią dieną.

Visos šios santuokos yra statistiškai nenormalios, ir bažnyčia be jokio sąžinės graužimo jas pripažįsta.

Mano tikslas buvo įrodyti, kad homoseksualiems žmonėms nėra užtikrinamos lygios teisės, ir aš tą padariau. Jei domina mano pasiūlymai - prašau: pakeiskime ar priimkime reikiamus įstatymus, kurie išspręstų homoseksualių žmonių teisinę nelygybę (žr. mano išvardytas problemas).
Žiūrint iš techninės pusės, tam yra du keliai. Pirmasis - Civilinio kodekso pakeitimas, kuris panaikintų draudimą sudaryti santuokas tos pačios lyties asmenims.
Antrasis būdas - sukurti atskirą teisinį statusą - tarkim, "partnerystę" (perspėju - neturiu omeny CK III knygoje minimos partnerystės). Tam reiktų priimti įstatymą, reguliuojantį "partnerystės" sudarymo tvarką, atitinkamai pataisyti Civilinio kodekso III knygą, daugmaž sulyginant "partnerių" statusą su sutuoktinių statusu, paskui prasinešti per visą eilę įstatymų, ir visur, kur sutuoktiniams suteikiamos kokios nors teisės ar privilegijos, suteikti jas ir "partneriams".
Tavo valia rinktis.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-02, 20:19 

Hmz rašo
Cituoti:
Visų pirma, aš nežinau, ką tu vadini "išskirtiniais įstatymais". Galbūt Civilinį kodeksą, numatantį santuoką tik tarp vyro ir moters?

Neversk aukštyn kojom; santuoka tarp vyro ir moters yra visiems prieinama, taip pat ir tau, ir laikoma normalia santuoka. Tamsta nori išskirtinės santuokos tarp vyro su vyru.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-03, 11:03 

Otto rašė:
Neversk aukštyn kojom; santuoka tarp vyro ir moters yra visiems prieinama, taip pat ir tau, ir laikoma normalia santuoka. Tamsta nori išskirtinės santuokos tarp vyro su vyru.

Tikiuosi juokauji...?

Remiantis tokiais samprotavimais, galima teigti, kad 1864 m. lietuviško rašto draudimas taippat neribojo niekieno teisių, nes lietuviškai rašyti buvo draudžiama visiems vienodai - tiek rusams, tiek lietuviams. Visiems vienodai buvo leidžiama rašyti "normalios kalbos ženklais" laikoma kirilica, tik deja lietuviai norėjo "išskirtinių teisių" į lietuvišką kalbą.

Otto, sunkiai sekasi suprasti kas yra lygios teisės?
  • 0

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-03, 13:48 

Plikas rašė:
Otto rašė:

Tikiuosi juokauji...?

Remiantis tokiais samprotavimais, galima teigti, kad 1864 m. lietuviško rašto draudimas taippat neribojo niekieno teisių, nes lietuviškai rašyti buvo draudžiama visiems vienodai - tiek rusams, tiek lietuviams. Visiems vienodai buvo leidžiama rašyti "normalios kalbos ženklais" laikoma kirilica, tik deja lietuviai norėjo "išskirtinių teisių" į lietuvišką kalbą.

Otto, sunkiai sekasi suprasti kas yra lygios teisės?

Nemanau juokauti; yra tautinės tradicijos, valstybės įstatymai ir tai viską pasako. Jei esi kitoks ir tai netenkina, tada nereikia apeliuoti į lygybę, ar nelygybę ir nešaukti, kad va, mane diskriminuoja, o sakyti tiesiai, ko nori, neišvedžiojant "per aplinkui".
Cituoti:
38 straipsnis
Šeima yra visuomenės ir valstybės pagrindas.
Valstybė saugo ir globoja šeimą, motinystę, tėvystę ir vaikystę.
Santuoka sudaroma laisvu vyro ir moters sutarimu.
Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją.
Sutuoktinių teisės šeimoje lygios.
Tėvų teisė ir pareiga - auklėti savo vaikus dorais žmonėmis ir ištikimais piliečiais, iki pilnametystės juos išlaikyti.
Vaikų pareiga - gerbti tėvus, globoti juos senatvėje ir tausoti jų palikimą.

Matosi, kad kliūva tik šis punktas, o visi kiti motyvavimai tėra tuščios kalbos.
Bet kad ir ką darytum, šito apeiti nepavyks:
Cituoti:
43 straipsnis
Valstybė pripažįsta tradicines Lietuvoje bažnyčias bei religines organizacijas, o kitas bažnyčias ir religines organizacijas - jeigu jos turi atramą visuomenėje ir jų mokymas bei apeigos neprieštarauja įstatymui ir dorai.
Valstybės pripažintos bažnyčios bei kitos religinės organizacijos turi juridinio asmens teises.
Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai skelbia savo mokslą, atlieka savo apeigas, turi maldos namus, labdaros įstaigas ir mokyklas dvasininkams rengti.
Bažnyčios bei religinės organizacijos laisvai tvarkosi pagal savus kanonus ir statutus.
Bažnyčių bei kitų religinių organizacijų būklė valstybėje nustatoma susitarimu arba įstatymu.
Bažnyčių bei religinių organizacijų mokslo skelbimas, kita tikybinė veikla, taip pat maldos namai negali būti naudojami tam, kas prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams.
Lietuvoje nėra valstybinės religijos.
http://www3.lrs.lt/home/Konstitucija/Konstitucija.htm
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-03, 14:55 

Otto rašė:
neišvedžiojant "per aplinkui".

Apie kokius išvedžiojimus šneki?
Otto rašė:
Cituoti:
38 straipsnis
<...>

Matosi, kad kliūva tik šis punktas, o visi kiti motyvavimai tėra tuščios kalbos.

Konkrečiau. Kaip kliūva?
Otto rašė:
Cituoti:
43 straipsnis
<...>

Man neteko girdėti, kad homoseksualai reikalautų juos paskelbti nauja religija, tad kuo čia dėtas 43 straipsnis?
  • 0

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-03, 19:07 

Plikas rašė:
Otto rašė:
neišvedžiojant "per aplinkui".

Apie kokius išvedžiojimus šneki?
Otto rašė:
Cituoti:
38 straipsnis
<...>

Konkrečiau. Kaip kliūva?
Otto rašė:
Cituoti:
43 straipsnis
<...>

Man neteko girdėti, kad homoseksualai reikalautų juos paskelbti nauja religija, tad kuo čia dėtas 43 straipsnis?
Patariu; skaityk temą nuo pradžios, neapsimetinėk, kad nesupranti+ neįkyrėk, nes viskas aiškiau, negu aišku. Beje, tamstai klausimas: Kuri religija toleruoja vyro su vyru santuoką? Jei rasi tokią, bandyk įteisinti Lietuvoje, tada suprasi, kuo kliūva 43 straipsnis (nors žinau, kad ir taip puikiai viską supratai, tik išsidirbinėji). Kad būtu dar aiškiau, citata iš 38 straipsnio;
Cituoti:
Valstybė registruoja santuoką, gimimą ir mirtį. Valstybė pripažįsta ir bažnytinę santuokos registraciją.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-05, 22:53 

Otto rašė:
Patariu; skaityk temą nuo pradžios, neapsimetinėk, kad nesupranti+ neįkyrėk, nes viskas aiškiau, negu aišku.

O man visgi neaišku, ko tu išvis pradėjai cituoti Konstiticijos straipsnius apie bažnyčių ir jų sudaromų santuokų pripažinimą. Kokį ryšį tai turi su aptariama tema? Juk jei aš ir minėjau santuokas, turėjau omeny pasaulietines, o ne bažnytines santuokas.

Man panašu, kad tu prisirankiojai iš Konstitucijos pirmų pasitaikiusių citatų, ir dabar siunti, nesugebėdamas paaiškinti, ką tos citatos reiškia.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-05, 23:19 

Na, jei tu tikrai nori pasiekti to, ko nori, tai aš tik parodžiau būdą, kaip tai įgyvendinti, nesukeliant didesnių keblumų valstybei ir visuomenei.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-07, 12:41 

Otto rašė:
Na, jei tu tikrai nori pasiekti to, ko nori, tai aš tik parodžiau būdą, kaip tai įgyvendinti, nesukeliant didesnių keblumų valstybei ir visuomenei.

Tai pala, tavo pasiūlymas buvo steigti Lietuvos gėjų bažnyčią, kuri, "nesukeliant didesnių keblumų valstybei ir visuomenei", registruotų santuokas? Kažkaip keista, nes pats sakei, kad tokios bažnyčios įregistruoti nepavyktų; be to, pats citavai Konstitucijos normą:
Cituoti:
Bažnyčių bei religinių organizacijų mokslo skelbimas, kita tikybinė veikla, taip pat maldos namai negali būti naudojami tam, kas prieštarauja Konstitucijai ir įstatymams.

Kadangi įstatymai (pvz, Civilinis kodeksas) kategoriškai draudžia santuoką tarp tos pačios lyties asmenų, tokios santuokos teisine prasme būtų niekinės.

Gal galėtum aiškiai ir suprantamai išdėstyti, ką siūlai?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-07, 13:05 

Hmz rašė:
Otto rašė:

Tai pala, tavo pasiūlymas buvo steigti Lietuvos gėjų bažnyčią, kuri, "nesukeliant didesnių keblumų valstybei ir visuomenei", registruotų santuokas? Kažkaip keista, nes pats sakei, kad tokios bažnyčios įregistruoti nepavyktų; be to, pats citavai Konstitucijos normą:
Cituoti:

Kadangi įstatymai (pvz, Civilinis kodeksas) kategoriškai draudžia santuoką tarp tos pačios lyties asmenų, tokios santuokos teisine prasme būtų niekinės.

Gal galėtum aiškiai ir suprantamai išdėstyti, ką siūlai?

Visų pirma, neišsigalvok nebūtų dalykų, nes aš niekur nerašiau steigti, o rašiau, bandyti rasti religiją ir bandyti įteisinti. Beje, straipsniuose nėra žodžio kategoriškai, jei atidžiau pažiūrėsi, netgi yra, galima sakyti, spraga, bažnytinių santuokų pripažinimas. Aplamai, įstatymuose yra daug spragų ir tai pasekmė to, kad juos kuriantys, neprivalo jų laikytis. Taip tyliai "išplaukia" milijonai, bei vyksta kiti negeri dalykai. Nebenoriu tęsti šios diskusijos, todėl sorry, jei daugiau neatsakinėsiu į komentarus šioje temoje.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 84 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'