Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokykla
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 04:12 

Sveiki, dabar būsiu 12 klasėj, turiu lietuvių k., anglų k., chemiją ir biologiją A lygiu ir iš tų dalykų ruošiuosi lakyti egzaminus. 11 klasėj metiniams iš lietuvių k. išėjo 6, anglų ir chemija - 8, biologija - 10. Kolkas tiksliai nežinau kokia kryptimi toliau mokysiuos, bet žinau kad tai bus susiję su biologija arba chemija ir aišku kad kitoje šalyje (kolkas apie tai per daug tiksliai negalvoju nes imu gap year) Mano dabartinis tikslas - daug mokytis biologijos, chemijos ir anglų k. ir gerai išlaikyt egzaminą.

Problema tame, kad mokykloje yra daug nereikalingų dalykų kurie sudaro apie 70% visų dalykų. Aš prarandu tikrai nemažai laiko šitiems dalykams. Egzaminai po 9 menesių, o aš sėdėsiu geografijos pamokoje ir ten sėdėti jokios naudos nebus. Turiu nemažai popamokinės veiklos, taigi mokytis galiu sau leisti tik anglų, biologiją ir chemiją, nes būna kad nėra laiko, o mano protas tiesiog nesugeba mokytis visko išskyrius tuos tris dalykus. Ant visų kitų dalykų tenka dėti, reikia suktis kad neišeitų neigiamų pažymių, bet vistiek ir tam prarandu nemažai laiko. Taigi noriu minimalizuoti savo prarastą laiką ir pastangas kuriuos dedu į tai ko man nereikia, ir čia man reikia jūsų patarimo.

Šitų trijų dalykų aš tikrai galiu (ir noriu) mokytis pats ir aš imsiu daug papildomų korepeticijų (man taip daug patogiau ir efektyviau mokytis). Taigi teoriškai aš galiu į mokyklą nevaikščioti ir mokytis pats - tai butų idealus variantas, bet abejoju, kad įmanomas (jeigu manote kad tai įmanoma, tai bučiau labai dėkingas už pagalba).

Gal žinote kažkokią mokyklą kur mokytojams būtų ant mokinių giliai *cenzūruota* ar tu ateini į mokykla ar ne, *cenzūruota* kaip tu mokaisi bet rašytų vidutinius pažymius? Tiks ir mokytojai kurie ima kyšius!

Taigi bučiau labai dėkingas jeigu man patartumėte ką daryt arba kokią mokyklą pasirinkt.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 06:47 

Teoriskai gali pasiimti namu mokyma ir isvis niekur neiti, o tik egzaminuotis. Bet praktiskai tam turi buti priezastis ( na tarkim trauma, avarija ar dar velniai zino kas ) o tiksliau pasikonsultuok su savo mokyklos taryba/direktore/aukletoja.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 09:46 

Net ir univere buna daug antraeilių, visiškai su tavo specialybe nesusijusių dalykų, kurių negali atsisakyti, taip kad reikia kentėti :) gimnazijoje tas pats, negali atsisakyti dalykų, kurie įeina į tavo bendrą išsilavinimą (nesvarbu kad tų žinių gali beveik ir negaut), dėl mažesnio kruvio lieka tik tartis su mokytojais asmeniškai.

Tavo atveju galiu pasiūlyti dvi išeitis:

1. Ozo gimnazija Vilniuje suteikia galimybę mokytis nuotoliniu būdu (gal dabar atsiradod augiau tokių, bet kiek žinau ji buvo pirmoji), atsiskaitymai vyksta per skype'us, email'us ir t.t.

2. Suaugusiųjų mokymo centrai (rekomenduočiau VSMC Vilniuje, Žvėryne), galima mokytis dieniniu arba neakivaizdiniu būdu, pirmu atveju pamokos pirmadieni - ketvirtadienį, antru tik penktadieniais, bet lankomumo nieks nežiūri. Pažymiai pakelti, daug kas ten eina vien dėl geresnio vidurkio, gauti 9 - 10 vienas juokas. Žodžiu patogus būdas prieiti prie valstybinių egzaminų.
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 11:29 

Man lygiai tas pats, taciau as susitariau su mokytojais, kurie man desto antraeilius dalykus, kad pakeltu pazymi ir taip smarkiai nebaustu. Tiesiog tereikia atsedeti pamokas, kurios nera visiskas laiko gaisimas, visgi kyla benras isprusimas.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 11:46 

Chebra... Ko cia skundziates. Norite but buki, kurie paskui bijo cunamio Klaipedoje, nes elementariu kitu dalyku ziniu neturite ? Ir is vis, nera ko mokintis mokykloje. 10 klases egzamine lietuviu turejau 6, nes buvo giliai dzin. 12 klaseje i savaite 1,5h skirdavau LT pasimokinti ir is egzo 94% gavau. Matematikos is vis beveik nesimokiau, tik perziurejau kas buvo spresta ir t.t. O anglu kalba, tau turetu rupet Ielts of Toefl issilaikyti, o ne valstybini.
  • 0

Reputacija: +2235

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 12:49 

Cituoti:
Kaip keistai tai neskambetų... bet mokykla trūkdo mokslui!!!

khem... nežinau, ar man čia komentuot kažką daugiau apie tokius genijus, kuriems mokyklą trūūūkdo, ar patylėt. kad ir kaip keistai beskambetų, nekomentuosiu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +33

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 13:52 

Smėlis rašė:
Cituoti:

khem... nežinau, ar man čia komentuot kažką daugiau apie tokius genijus, kuriems mokyklą trūūūkdo, ar patylėt. kad ir kaip keistai beskambetų, nekomentuosiu.

Nieko nuostabaus, Smėli. Žmonės yra skirtingi: vieni gabūs tiksliesiems mokslams, bet nelabai moka taisyklingai rašyti; kiti - humanitariniams, bet, pavyzdžiui, trupmenos jiems - aukštoji matematika. Taip buvo nuo neatmenamų laikų.

O temos kūrėjui rekomenduoju karts nuo karto apsilankyti www.lkz.lt ir, prieš rašant "nežinomą" žodį, pasitikrinti gramatiką (no offence).

Hmmm... pradedu abejoti savo žiniomis (tiek gramatika, tiek sintakse) :-?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 14:14 

bmk1245, teigi, kad taisyklingam rašymui reikia gabumo?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 14:39 

Giedrius- rašė:
labai taiklus klausimas.

kai žmogus 2/8 žodžių parašo su klaidomis (ir dar pavadinime), o ir geografija (greičiausiai B lygiu) problemų kelia, tai man čia ne gabumo kažkokiam vienam dalykui trūkumu atsiduoda.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 14:47 

Smėli, taip pat norėjau parašyt ;]

Sprendimas vienas: neišsidirbinėti ir jei popamokinė veikla trukdo mokslui, dvyliktoje klasėje minimalizuoti popamokinės veiklos. Tuomet nereikės buti dėkingam už pagalba lakant *cenzūruota* egzaminus.

Vieneriems metams tikrai neverta keisti mokyklos, reikėjo galvoti 8-9 klasėje.

Dalykų pasirinkimas... Anglų, biologija, chemija... Negi čia tokia svajuko dramblionė stoti į mediciną užsienyje? Tik nepykit, bet skamba kaip tuščias ramsas. Pirma, Lietuvoje medicinos studijos gerokai kokybiškesnės nei JK. Antra, be gramatikos, fizikos ir matematikos - nebent į slaugytojus.

Matyt problema slypi gerokai giliau - jei tiks ir mokytojai, kurie ima kyšius už gerą pažymį. Mokykla skirta mokytis ir išmokti, o ne pažymius gauti. Jei to moksleiviai ir siektų - nevaidintų prieš egzaminus sisiojančio katino.
  • 0

Reputacija: +403

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 14:53 

Giedrius- rašė:

Ne, ne tik gabumų. Jei kuris nors dalykas (fizika, chemija, kalbos, geografija ir t.t.) nedomina, tiesiog neįsimenama bendrų/kai kurių duomenų/taisyklių ir pan. Tiesiog tokie esame.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 14:56 

Smėlis rašė:
Giedrius- rašė:
labai taiklus klausimas.

kai žmogus 2/8 žodžių parašo su klaidomis (ir dar pavadinime), o ir geografija (greičiausiai B lygiu) problemų kelia, tai man čia ne gabumo kažkokiam vienam dalykui trūkumu atsiduoda.

Reikia džiaugtis, kad neparašė troogdo :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 15:03 

bmk1245 rašė:
Giedrius- rašė:

Ne, ne tik gabumų. Jei kuris nors dalykas (fizika, chemija, kalbos, geografija ir t.t.) nedomina, tiesiog neįsimenama bendrų/kai kurių duomenų/taisyklių ir pan. Tiesiog tokie esame.

Ką reiškia "domina"? Manęs nedomina plauti grindis, paryčiais keltis į darbą, penktadieniais pildyti ataskaitas ir dar gausybė rutininių dalykų. Norėčiau per dienas alų plempdamas lošti warkraftą, ir kad kepti karveliai patys burnon skristų. Deja, ne taip pasaulis surėdytas, ir jei toks požiūris atsiranda dar jaunystėje - kai žmogus turėtų spinduliuoti energija, veržlumu, smalsumu - ypatingai liūdina.

Mokykloje nėra neįdomių mokslų, yra tik tokie, kuriuose tingime atrasti dominančių dalykų.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 15:07 

seba555419 rašė:
.......Mano dabartinis tikslas - daug mokytis biologijos, chemijos ir anglų k. ir gerai išlaikyt egzaminą.
O na... tau ta anglų ? Lietuvoje stojant tereiks metinio. Užsienyje gal kiek kitaip. Vistiek dabar visi pasinešę ant IELTS. Čia kažkoks ekvivalentas VBE. Tik kiek skaitinėjau tai nepigus dalykas.

Cituoti:
Problema tame, kad mokykloje yra daug nereikalingų dalykų kurie sudaro apie 70% visų dalykų. Aš prarandu tikrai nemažai laiko šitiems dalykams.
Čia spėju įeina matieka :D

Cituoti:
Egzaminai po 9 menesių, o aš sėdėsiu geografijos pamokoje ir ten sėdėti jokios naudos nebus.
Neik į ta geografijos pamoką, susitark su mokytoju, kad atsiskaityti kontrus ir kitą ir būsi laisvas.

Cituoti:
Turiu nemažai popamokinės veiklos, taigi mokytis galiu sau leisti tik anglų, biologiją ir chemiją, nes būna kad nėra laiko,........... Ant visų kitų dalykų tenka dėti, reikia suktis kad neišeitų neigiamų pažymių, bet vistiek ir tam prarandu nemažai laiko. Taigi noriu minimalizuoti savo prarastą laiką ir pastangas kuriuos dedu į tai ko man nereikia, ir čia man reikia jūsų patarimo.
Patarimas paprastas mesk velniop visas šitas chernias, stojant tau jų nebereikės, o dabar dar gaišti laiką joms ;)

Cituoti:
Taigi teoriškai aš galiu į mokyklą nevaikščioti ir mokytis pats - tai butų idealus variantas, bet abejoju, kad įmanomas (jeigu manote kad tai įmanoma, tai bučiau labai dėkingas už pagalba).
Tai ir praktiškai gali neit į mokyklą, svarbu tik atsiskaitinėt darbus, o kad ten vieną kitą praleisi niekam neįdomu.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +206

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 15:24 

Jo sistema biški kvailoka, nes man pavyzdžiui kai kurių dalykų irgi nereikia, bet kaip sakė mums fizikos mokytojas, jūs galit neit mokyklon, jei jum viskas aišku, galit mokytis namie, bet mokykla yra skirta tam, kad paaiškintu, kas neaišku. Tei va. :)

Rwc, o kodėl taip manai, akd medicinos studijos geresnės LT, nei UK? Man įdomu nuomonę sužinot :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 15:51 

rwc rašė:
Ką reiškia "domina"? Manęs nedomina plauti grindis, paryčiais keltis į darbą, penktadieniais pildyti ataskaitas ir dar gausybė rutininių dalykų. Norėčiau per dienas alų plempdamas lošti warkraftą, ir kad kepti karveliai patys burnon skristų. Deja, ne taip pasaulis surėdytas, ir jei toks požiūris atsiranda dar jaunystėje - kai žmogus turėtų spinduliuoti energija, veržlumu, smalsumu - ypatingai liūdina.

Mokykloje nėra neįdomių mokslų, yra tik tokie, kuriuose tingime atrasti dominančių dalykų.

Sutinku su Jūsų nuomone, nors pats buvau tokioje pačioje padėtyje kaip ir OP. Tačiau taip buvo, taip ir bus. Mokykloje buvo galvą turinčių klasiokų-tinginių (iš didžiosios raidės), vėliau pasiekusių daug, buvo ir bukagalvių (tiesiogine ta žodžio prasme) kalikų, kurie nerado savo vietos gyvenime. Tikrai neverta nurašinėti žmogaus, kuriam sunkiai sekas rašyt (ar kai kurie kiti dalykai), bet sekasi kitose srityse - gal OP pataps žymiu biochemiku.

PS beje, aš tikrai nepropaguoju tinginystės, nors keptų karvelių norėčiau, ir grindų neplaunu - skersvėjis brudą išpučia laukan ;)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 15:57 

kionig rašė:
seba555419 rašė:
.......Mano dabartinis tikslas - daug mokytis biologijos, chemijos ir anglų k. ir gerai išlaikyt egzaminą.
O na... tau ta anglų ? Lietuvoje stojant tereiks metinio. Užsienyje gal kiek kitaip. Vistiek dabar visi pasinešę ant IELTS. Čia kažkoks ekvivalentas VBE. Tik kiek skaitinėjau tai nepigus dalykas.

Cituoti:
Problema tame, kad mokykloje yra daug nereikalingų dalykų kurie sudaro apie 70% visų dalykų. Aš prarandu tikrai nemažai laiko šitiems dalykams.
Čia spėju įeina matieka :D

Cituoti:
Egzaminai po 9 menesių, o aš sėdėsiu geografijos pamokoje ir ten sėdėti jokios naudos nebus.
Neik į ta geografijos pamoką, susitark su mokytoju, kad atsiskaityti kontrus ir kitą ir būsi laisvas.

Cituoti:
Turiu nemažai popamokinės veiklos, taigi mokytis galiu sau leisti tik anglų, biologiją ir chemiją, nes būna kad nėra laiko,........... Ant visų kitų dalykų tenka dėti, reikia suktis kad neišeitų neigiamų pažymių, bet vistiek ir tam prarandu nemažai laiko. Taigi noriu minimalizuoti savo prarastą laiką ir pastangas kuriuos dedu į tai ko man nereikia, ir čia man reikia jūsų patarimo.
Patarimas paprastas mesk velniop visas šitas chernias, stojant tau jų nebereikės, o dabar dar gaišti laiką joms ;)

Cituoti:
Taigi teoriškai aš galiu į mokyklą nevaikščioti ir mokytis pats - tai butų idealus variantas, bet abejoju, kad įmanomas (jeigu manote kad tai įmanoma, tai bučiau labai dėkingas už pagalba).
Tai ir praktiškai gali neit į mokyklą, svarbu tik atsiskaitinėt darbus, o kad ten vieną kitą praleisi niekam neįdomu.

Ielts ar Toefl yra butinas stojant uzsienyje. Tai yra tarptautinis anglu kalbos ziniu egzaminas, kuris visam pasaulyje yra tokio pat lygio. Ir jei tau sitas egzaminas brangus, tai nesakysiu, kiek kainuoja pvz finansiniu ziniu egzaminas...
  • 0

Reputacija: +2235

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 16:07 

kionig rašė:

Jei chiernios - popamokinė veikla, tai tiesa. Ar mokykloje, ar po jos - laisvalaikį reikia derinti su darbu, o ne atvirkščiai. Privilegijos darbą derinti prie laisvalaikio reikia nusipelnyti.

Mokykloje taip pat turėjau daug visokių užsiėmimų - sėdėdavom kartais iki paryčių prie visokių projektų, o retą savaitgalį praleisdavau namuose - žygiai, repeticijos, koncertai, gastrolės, konkursai, renginių organizavimas... Tekdavo ir pirmą pamoką pramiegoti, ir išvis kokią dieną į pamokas nenueiti, ir apskritai su mokytojais pasibarti. Tačiau niekuomet nebuvo minties atsisakyti istorijos, geografijos ar informatikos - kurią jau tuomet mokėjau geriau nei dauguma mokytojų.

Ne visiems projektams užteko laiko, bet niekas netrukdė juos pabaigti po paskaitų susitikus su jaunesniais moksleiviais. O va dėl mokomų dalykų nesigailėjau nė vieno. Iki paskutinės dienos nežinojau, kur stosiu: gal žurnalistika, gal aktorystė, gal informatika.

Pasiilsėjau univere: kai tarp informatikų bene geriausiai žinojau gramatiką, į egzaminą eidavau beveik nesiruošęs, o per kalbos kultūros paskaitas spręsdavau matiekos savarankiškus. Gaila būdavo kursiokų, kurie iš paskutiniųjų bandydavo užkamšyti mokykloje paliktas spragas. Tarsi per kelis vakarus būtų galima išmokti tai, ko neišmokai per 12 metų.

O jei chiernios - tai neįdomūs dalykai... Anksčiau ar vėliau dauguma turės tapti įdomūs. Sunku dabar sugalvot, kokio dalyko man nereikėjo. Net ir ekonomika, chemija, kūno kultūra davė naudos. Be kūno kultūros būčiau silpnas ir ligotas tešlius. Be chemijos negalėčiau teigti, kad suprantu fiziką, be fizikos - chemijos. Be ekonomikos, gramatikos ir istorijos nebūčiau geras IT'šnikas.
Cituoti:

Mokytis savarankiškai, tik atsiskaitymams? Dar mažiau motyvacijos, o laiko susigaiš gerokai daugiau. Jei dalykas neįdomus, net pateiktas "ant lėkštutės" - kaip jis taps įdomesnis sėdint namuose?

Apie korepetitorius irgi nereikia persifantazuoti. Keletą metų dirbau "paskutinės minutės" korepetitorium - naudos beveik nulis. Gali visiškai "žalią" paruošti, kad jis šiaip ne taip išlaikytų, bet ne geram pažymiui. Kiekvienos srities žinios turi "susigulėti", jas reikia "pajusti" ir kartas nuo karto patikslinti.

Juk nėra nei mokykloje, nei univere taip, kad dvi savaites vien matematika, dvi savaites vien gramatika. Labai retas studentas sugeba iš vakaro iškalti ir po egzamino pamiršti, ir tolko iš tokio mokymosi nėra, tik pažymys.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 16:20 

Valentai: kaži, ko libaniečiai ir žydai važiuoja į Lietuvą studijuoti?

Žinau iš giminaičių rezidentų ir jaunųjų medikų patirties: JK studentai per mainus lieka apšalę nuo mūsiškių studentų praktinės patirties ir įvairiapusių žinių. kad trečiakursis būsimasis odontologas kanalus valytų? Pūliuojantį nervą trauktų? Tai labai rizikingos operacijos, ne kiekvienas tenykštis gydytojas tokioms ryžtųsi. O ką - jei komplikacija? Automatinis bankrotas ir gydytojui, ir jo įstaigai - arba draudikui.

Ir šiaip pakanka pažiūrėti, kiek pasauliniu lygiu unikalių operacijų atlieka mūsų mikrochirurgai, kardiochirurgai...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 16:50 

immortallt rašė:
Ielts ar Toefl yra butinas stojant uzsienyje. Tai yra tarptautinis anglu kalbos ziniu egzaminas, kuris visam pasaulyje yra tokio pat lygio. Ir jei tau sitas egzaminas brangus, tai nesakysiu, kiek kainuoja pvz finansiniu ziniu egzaminas...
Na nesigynčysiu, man tai jau nebeaktualu ir kaip karts nuo karto paskaitinėju šiandieninių abiturientų mintis apie tai. Tai vargšai abiturientai ir taip neturi laiko, dar ant galvos ateis paskutinis skambutis, o dar krūva reikia pasikartoti... :D Plius pinigai pradeda leistis į kairę ir į dešinę, aišku iš tėvų kišenės jei patys nedirbo vasarą.

Mano klasiokui prieš porą metų stojant į UK, nereikėjo jokių IELTS ir įstojo, kur tas univeras figuruoja 50-tuke. Žinoma, jam tik teko pavargt su motyvaciniu laišku :D
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 16:51 

Po jūsų komentarų žmogui išviso dings noras mokytis :)
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 16:54 

nondescript rašė:
Po jūsų komentarų žmogui išviso dings noras mokytis :)

Jei norės - mokysis, jei ne - tai ne, komentarai nepadės.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 17:37 

rwc rašė:
Privilegijos darbą derinti prie laisvalaikio reikia nusipelnyti.
Jei uždirbi 100 lt valandai, tada tikrai taip :)

Cituoti:
Mokykloje taip pat turėjau daug visokių užsiėmimų - sėdėdavom kartais iki paryčių prie visokių projektų, o retą savaitgalį praleisdavau namuose - žygiai, repeticijos, koncertai, gastrolės, konkursai, renginių organizavimas... Tekdavo ir pirmą pamoką pramiegoti, ir išvis kokią dieną į pamokas nenueiti, ir apskritai su mokytojais pasibarti. Tačiau niekuomet nebuvo minties atsisakyti istorijos, geografijos ar informatikos - kurią jau tuomet mokėjau geriau nei dauguma mokytojų.

Ne visiems projektams užteko laiko, bet niekas netrukdė juos pabaigti po paskaitų susitikus su jaunesniais moksleiviais. O va dėl mokomų dalykų nesigailėjau nė vieno. Iki paskutinės dienos nežinojau, kur stosiu: gal žurnalistika, gal aktorystė, gal informatika.

O jei chiernios - tai neįdomūs dalykai... Anksčiau ar vėliau dauguma turės tapti įdomūs. Sunku dabar sugalvot, kokio dalyko man nereikėjo. Net ir ekonomika, chemija, kūno kultūra davė naudos. Be kūno kultūros būčiau silpnas ir ligotas tešlius. Be chemijos negalėčiau teigti, kad suprantu fiziką, be fizikos - chemijos. Be ekonomikos, gramatikos ir istorijos nebūčiau geras IT'šnikas.
Apie užklasinę veiklą aš neneigiu jų teigiamų sąvybių, kaip tik gerai, tai prisideda prie asmenybės ugdymo ir visokeriopai. Tas labai gerai.

Ir nesakau, kad mokomi(privalomi) dalykai nėra blogai, juose tikrai galima atrasti įdomumo. Kaip ir pats minėjai aukščiau:

rwc rašė:
Gaila būdavo kursiokų, kurie iš paskutiniųjų bandydavo užkamšyti mokykloje paliktas spragas. Tarsi per kelis vakarus būtų galima išmokti tai, ko neišmokai per 12 metų.
Čia taip pat labai teisingai, neprivalgei - neprilaižysi :)

rwc rašė:
Čia taip pat negaliu prieštarauti, anksčiau ar vėliau teks su tuo susidurti, ne tik univere, bet ir gyvenime.

Kol mokykloje skraidome padangėmis ir atmetinėjam dalykus čia š, čia irgi š, nes man to nereikės, o va čia ir aukoji "šiandien" į "rytoj". Po to, tenka gailėtis, kad aukodamas vienus dalykus praradai kitus.

rwc rašė:
Mokytis savarankiškai, tik atsiskaitymams? Dar mažiau motyvacijos, o laiko susigaiš gerokai daugiau. Jei dalykas neįdomus, net pateiktas "ant lėkštutės" - kaip jis taps įdomesnis sėdint namuose?
Visiškai teisingai, tas dalykas nesuteiks jokios motyvacijos, jei jau tu nusprendei, kad man to ir to bei ano nereikės, tai jis niekaip neįgis motyvacijos net ir mokantis namuose.

rwc rašė:
Apie korepetitorius irgi nereikia persifantazuoti. Keletą metų dirbau "paskutinės minutės" korepetitorium - naudos beveik nulis. Gali visiškai "žalią" paruošti, kad jis šiaip ne taip išlaikytų, bet ne geram pažymiui.
Pas tave net keletos metų patirtis, dabar jei būtum tokioje vietoje ir tavo mąstysenoje nebus pilno vaizdo kaip yra iš tikrųjų, todėl tam abiturientui atrodys geriausia taip kaip dabar temos autoriui.

rwc rašė:
Kiekvienos srities žinios turi "susigulėti", jas reikia "pajusti" ir kartas nuo karto patikslinti.
Pritariu. Mano akcentavimas buvo toks, kad "neprisiimk daugiau nei gali patempti", tai ir sakiau mesk visas tas užklasines veiklas, susirasi vėl naujų. T.y problemos ieškomos visai kitur nei turėtų būti, šiuo atveju kaltinama mokykla. Iš tiesų nėra ko jos kaltinti, tiesiog jei perdaug įsipareigosi vienareikšmiškai gali skaudžiai nusvilti, kai neišmoksi vieno dalyko, o ir kitame nepasieksi norimų rezultatų.

Tai čia va labai stipriai rekomenduoju atsargiai šituo lynu vaikščioti. Po to, motyvacija krenta, atsiranda spaudimas iš aplinkinių pvz tėvai, kurie irgi nemažiau jaudinasi ir nervus gadina, kaip ten pasiseks, galų gale, kad po to nereiktų gadinti nervų ir eiti į egzaminą kaip į kokį karą ir širdį raminti su valerijonais arba raminamaisiais.

rwc rašė:
Juk nėra nei mokykloje, nei univere taip, kad dvi savaites vien matematika, dvi savaites vien gramatika. Labai retas studentas sugeba iš vakaro iškalti ir po egzamino pamiršti, ir tolko iš tokio mokymosi nėra, tik pažymys.
Pažįstamas bestudijuojantis VU biochemiją, ten sako kaip jis mokosi, paskutines dienas atsiverčia ir taip tuščią sąsiuvinį, paskaitose durnių voliojantis, ir šiaip pasiskaitęs knygą eina kontrus ir į egzus, nu ir kad jį kur velnias gauna 8-9, o ten jo grupėje esančios mergos gaudamos 9 apsisžliumbia ir vos venų nesipjausto, kai jos visą laiką prasėdi paskaitose viską užsirašo, ten prieš kontrus ir egzus praleidžia belenkiek valandų kaldamos teorinę medžiagą.

Ir nieko čia nepadarysi, toks jau gyvenimas. :)
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 19:12 

Smėlis rašė:
Cituoti:

Kadangi nesu lietuvis tai mano manymu aš gerai rašau lietuviškai, pakankamai, kad galėčiau perteikt mintis. Taisyklingas kalbos vartojimas nėra vienintelis intelekto rodiklis. Kam kas sukurta - žmogus kalbai ar kalba žmogui? Aš moku 4 kalbas ir iš jų lietuvių man nėra svarbiausia.

rwc rašė:
bmk1245 rašė:
Giedrius- rašė:

Kai nedomina dalykai tai dar ne problema, aš neskundžiuosi kad nenoriu kažko mokytis, problema kai man mažiau svarbūs dalykai trukdo daugiau svarbiems dalykams. Taip buvo visada iki 11 klasės, bet kai supranti, kad nuo šito gali nukentėt tavo egzamino pažymiai tai tenka kažko imtis.

Cituoti:

Tik deja daugumoje mokyklų žiūri lankomumą, teks pakeist mokyklą kur reikalavimai būtų mažesni.

Ir jeigu ką aš medicinos tikrai nesirinksiu, yra daug sričių kur reikalinga biologija ir\arba chemija.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-08-13, 19:19 

Dar vienas klausimas, ar yra kažkokia data iki kurios aš galiu pakeist mokykla? Nes grįžtu rugsėjo 9ają.
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'