Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 11 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokykla
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-28, 20:03 

Taigi nuo ko čia pradėjus... Visai neseniai pastebėjau, kad pradėjęs internete rašyti taisyklinga lietuvių kalba iš lietuvių kalbos gaunu daug geresnius pažymius. Taip pat atsitiko su užsienio kalba. Dažnas bendravimas su užsieniečiais giliomis temomis (dažniausiai youtub'ėje) pagerino anglų kalbos pažymius. Tad kilo klausimas: ar galima kaip nors panašiu principu išmokti fiziką ir matematiką? Mat dirbti didelėse grupėse (šiose pamokose susirenka po 25 mokinius) aš nepajėgiu, visada atsilieku, iki galo neišsiaiškinu ir lieka didelės spragos, kurių bijau nebeišeis užlipdyti iki 12 kl. egzaminų... :???: Jei turite idėjų kaip efektyviai mokytis - pasidalinkit. Gal jei ne man, tai kam nors padės.

P.S. Sausas informacijos kišimas į galvą (kitaip - knygų graužimas) nėra nei įdomu, nei labai naudinga. O jei manot atvirkščiai, tai tada prašau nesistebėti kodėl Lietuvoje tiek mažai fizikų, chemikų, informatikų, negu teisininkų, vadybininkų...
  • 0

Reputacija: +472

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-28, 20:40 

Ruki, o kaip tu įsivaizduoji išmokimą be teorijos? Suprantu, kur link suki, tačiau, kai ateis egzaminai valstybiniai, pamatysi, kad "knygų graužimas" išeis į naudą.

Beje, visi čia sako "knygų graužimas, knygų graužimas". Apibūdinkite, kaip suprantate jį? Nes jeigu sėdit prie vadovėlio prieš dvi dienas iki kontrolinio kokio ir po to putojetės, kad ilgai čia sėdėti reikia, tai pačių bėdos. Geriausia bent valandą į dieną vienam dalykui atidėt paskaityt ir taip kartotis (kad ir trisdešimt minučių) - nebus to kalimo/ne taip jausis.
  • 0

O HMZ ir Imortaliukas žydai. Hamman kvanka

Vartotojo avataras

Reputacija: -17

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-28, 20:44 

Tarkvinijus Išdidusis rašė:
Ruki, o kaip tu įsivaizduoji išmokimą be teorijos? Suprantu, kur link suki, tačiau, kai ateis egzaminai valstybiniai, pamatysi, kad "knygų graužimas" išeis į naudą.

Beje, visi čia sako "knygų graužimas, knygų graužimas". Apibūdinkite, kaip suprantate jį? Nes jeigu sėdit prie vadovėlio prieš dvi dienas iki kontrolinio kokio ir po to putojetės, kad ilgai čia sėdėti reikia, tai pačių bėdos. Geriausia bent valandą į dieną vienam dalykui atidėt paskaityt ir taip kartotis (kad ir trisdešimt minučių) - nebus to kalimo/ne taip jausis.

tai kaip, atsisėdi ir perskaitai tai ką mokeisi? Na pas mane bėda. Aš nemoku mokytis :))
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-28, 20:47 

Na, bent jau man dėl to nekyla bėdų. Universitete per paskaitas įsimenu (girdimoji atmintis gera?), ką sako dėstytojai. Namie skiriu kažkur vieną valandą pasikartojimui kas dieną arba kas dvi - ir nereikia sėdėti iki išnaktų prieš "kolį" arba "egzą", kaip ne kai kuriems daugeliui mano kolegų, o po to ir klausia - "iš kur čia pas juos labai prasti pažymiai, nes prieš valandą tai gi dar mokėjau!".
  • 0

O HMZ ir Imortaliukas žydai. Hamman kvanka

Vartotojo avataras

Reputacija: -17

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-28, 22:42 

Rukis rašė:
<...> Tad kilo klausimas: ar galima kaip nors panašiu principu išmokti fiziką ir matematiką? Mat dirbti didelėse grupėse (šiose pamokose susirenka po 25 mokinius) aš nepajėgiu, visada atsilieku, iki galo neišsiaiškinu ir lieka didelės spragos, kurių bijau nebeišeis užlipdyti iki 12 kl. egzaminų... :???: Jei turite idėjų kaip efektyviai mokytis - pasidalinkit. Gal jei ne man, tai kam nors padės.
Vienas būdas užsiimti provokacijomis. Pvz sakyti, kad žinai kaip viršyti šviesos greitį. Ir po to įrodinėti savo tiesas remiantis dėsniais. Žinoma, tik nereiktų daryti to, kad būtų suklupimas lygioje vietoje kur visiems viskas aišku ir tave tiesiog palaikis.. :)

Kitas būdas, kad išmokti geriau tą dalyką yra toks: tą dalyką turi paiaškinti bet kokiam neišmanėliui suprantamai. Jei tai sugebėsi padaryti, gali skaityti, kad tą dalyką gerai išmanai.

Cituoti:
P.S. Sausas informacijos kišimas į galvą (kitaip - knygų graužimas) nėra nei įdomu, nei labai naudinga. O jei manot atvirkščiai, tai tada prašau nesistebėti kodėl Lietuvoje tiek mažai fizikų, chemikų, informatikų, negu teisininkų, vadybininkų...
Čia taip pat nereikia atmesti šio varianto kaip visiškai niekam tikusio. T.y. pagrindas ant ko statomi vis sudėtingesni dalykai t.y. aukštosios fizikos kursas. Kur matysi tiek formulių, kai galvoje mintys suksis apie merginas ir sakysi, kad tos lygtys yra nesamonė ir jų neįmanoma atsminti. O per egzą gausi paaiškinti Šredingerio lygtį :)
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +191

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-28, 23:14 

Jei neina suprast - kalk. Išėjot kokią fizikos ar matiekos temą, tai tas formules tuoj ir išmok, nors ir nesuprasi, vistiek mokėk. Vėliau sprendžiant uždavinius matysi kaip tos formulės nuolat kartojasi ir kaip jos naudojamos. Imsis viskas rištis pamažu. Be teorijos sprendžiant uždavinius nei iš vietos nepajudėsi, nebent tada kai nuolat matant viena ar kita formulė nusės atmintyje ir jau maždaug mokėsi spręst uždavinius kur ji naudojama, bet tada procesas labai lėtas.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-28, 23:35 

Rukis rašė:
Tarkvinijus Išdidusis rašė:

tai kaip, atsisėdi ir perskaitai tai ką mokeisi? Na pas mane bėda. Aš nemoku mokytis :))

pasakysiu kaip aš kolegijoj teoriją kalu. Pasiimi sukonspektuotą sąsiuvinį, pavartai, su pieštuku pasibrauki sąvokas reikiamas, na ar tas kurios galvoji kad bus egzamine. Tada pradedi mokytis, išmoksti vieną psl sąsiuvinio, tada eini prie antro, priėjęs trečią pakartoji tuos 2 puslapius kuriuos mokeisi prieš tai, tada imiesi trečio, priėjęs ketvirtą - pakartoji 3 buvusius prieš tai ir t.t.
šis būdas labai geras kai reikia išmokt 20-40psl (pas mane raštas stambus tai tie 20psl sąsiuvinio, būna kokių 10 pamokų rašymo rezultatas). Jeigu reikia mokytis daugiau, tada kiek sunkiau, bet įmanoma.

Aš asmeniškai prieš kontrolinį max 1-2 dienas biškį pasimokau perskaitau teoriją po kokį kartą ar du per dieną įsimindamas lengviausias sąvokas, po to kontrolinio išvakarėse arba tą dieną jau mokausi stipriau, bet tikrai nepatariu mokytis naktim ar stengtis iškalt viską per vieną paskutinį vakarą, net ir turėdami kažkokią sistemą kažin ar sugebėsit smegenų neperkaitint 8.)

Matieka ir skaičiavimai man peilis :mad: bet žemų pažymių neturiu. Reikia daug skaičiuot, aišku vidurinėje viskas kiek kitaip, dabar kaip mokausi gaunu pavizdį į rankas ir turiu pagal jį daryti uždavinį, bet uždaviniai tikrai nėra lengvi ir kartais pavyksta be paklaidų suskaičiuot iš kokio 8 karto. Taigi mano patarimas, jeigu matieka peilis, teks daug dirbt.. nieko čia nepadarysi..

p.s. dar kitas dalykas, stenkis sąvokų apibrėžimus trumpint kiek įmanoma, taip bus lengviau įsimint ir viskas skambės paprasčiau (nekalbu apie fizikinius reiškinius ar matematikos kokias teoremas). Skaitydamas sąvoką stenkis suprast apie ką kalba eina ir bandyk savai žodžiais sudėliot ją. Dažnai būna kad tos sąvokos skamba labai moksliškai ir tiesiog pinasi liežuvis jas skaitant, bet supaprastinti kažkiek galima.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-29, 01:57 

Mano patarimas: pasiruošk prieš paskaitą. Turėk nuovoką, kaip vieną ar kitą teoriją paaiškins, ir lauk nustebinimo. Konspektuok tik tai, ko nesugalvojai pats.

Dar: nebijok aiškinti kolegoms, ko nesupranti uždavinyje. 90% atvejų pats aptiksi savo spragas. Nebijok po kontrolinių/koliokviumų/egzaminų jų aptarti ir papasakoti, kas nepavyko. Sužinok, kaip tą uždavinį sprendė kiti, pasistenk suprasti, kodėl jie taip sprendė, kaip jie priėjo prie tokio sprendimo.

Ir dar: domėkis plačiau. Skaityk vikipediją, domėkis atradimų istorija. Jokios mokslų tiesos neatsirado tiesiog šiaip sau: dažniausiai net būna keista, kad aplink atradimą buvo maklinėjama metų metus taip ir nepagavus esmės.

Sudėtinga suvokti, pavyzdžiui, dalelių-bangų dualumą? Tai pasidomėk, kaip jis buvo atrastas. Fotonas, elektronas, ar bet koks materialus daiktas tavo sąmonėje turi tapti vienu metu ir banga, ir dalele. Tavęs neturi stebinti, kad kiekvienas materialus daiktas yra banga, ir kad bet kokia banga "yra materiali". Ir taip toliau...

Neišmoksti matricos determinanto, kitų tikrinių reikšmių, atvirkštinės matricos? Pabandyk atsakyti į klausimą, kodėl tos reikšmės vadinamos tikrinėmis, kokias esmines matricos savybes jos apibrėžia. To nerasi vadovėliuose todėl, kad šis suvokimas turi ateiti individualiai, kiekvienam skirtingai.

P.S. blizzard parašė labai teisingai apie sąvokų supaprastinimą. Eičiau dar toliau: perrašyk sąvokas tais terminais, kuriuos "apčiuopi". Tarkim, man intuityvi energijos sąvoka; impulsas arba rimties masė kaip energijos išraiška irgi tampa intuityvi; pagreitis kaip impulso daugiklis; greitis kaip pagreičio integralas; ...et cetera. Tik, jei turi galimybę, pasitikslink, ar taviškiai apibrėžimai neprieštarauja "oficialiems".

Ir dar smulkmena. Nė vienas mokslinis terminas nėra pavadintas lotynišku ar graikišku žodžiu "ant durniaus". Sąvokomis manipuliuoti paprasta, kai žinai pažodinį vertimą ir suvoki, kodėl jis ten tinka. Galėtum pakomentuoti, kuo skiriasi determinantas nuo diskriminanto?
  • 0

Reputacija: +403

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-29, 02:27 

Yra vaistų stimuliuojančių smegenis, gerinančių atmintį. Lietuvoj žinau kad galima gaut piracetamo, na dar amfetaminai yra, bet jie ir nelegalūs, ir dar fizinę priklausomybę sukelia.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-29, 16:51 

Jei nori suprasti matematiką ar fiziką, pradėk žaisti biliardą, pradėk programuoti, lituoti, konstruoti ir t.t. Viską kas lavina erdvinį bei loginį mastymą ir tam, kad suprastum fiziką užteks pasėdėti klasėje. Nebereikės nei namų darbų daryti nei dar ko ir taip už kontrolinius gausi 9-10. Galbūt čia nebus toks greitas efektas, kaip kad bendravimas su vokiečių, bet po metų ar dviejų, skirtumą pajusi akivaizdų. Ir 12-klasės fizika bus vieni juokai :)

Dar iš savo mokymosi mokykloje atsimenu, kai grįžęs namo, bandydavau eksperimentuoti tai, ką išgirdau mokykloje. Pvz. kai mokėmės apie vaivorykštę, tai namie bandžiau išgauti tą vaivorykštę su paprasta lempute ir buteliu pripildytu vandens :)
  • 0

Reputacija: +52

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-11-29, 17:14 

Ačiū už patarimus, reikės išmėgint ir atrast sau tinkamiausią būdą iš jūsų pateiktų :)
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume