Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 13 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokykla
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 10:47 
     
Tai va aš mokausi II gimnazijos klasėj, artėja egzaminai. Nežinau, ko reikės.mokėt, kaip pasiruošt jiems. Ypač su lietuvių, ar ten daug mokėt reiks(skiryba, gramatika), ar yra internete ruoštis testiniu užduočių. Anglų man sekasi, kaip ir. SVARBIAUSIA, ko reiks informatikos egzamine, pasirinkau programavima, nes tikiuosi studijuot KTU. Nežinau, kartais jaučiuosi visiškas debilas, kuris nieko nesugeba, ką man daryt? Vidurkis 9 klasėj buvo 8.7, bet turbūt tik dėl to kad iškalu.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-06-18, 13:34
Pranešimai: 37
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 11:01 
     
Geriausia yra nesiruošti egzams visai. Ateini, parašai, ir žinai ko esi vertas. O tie visi kalimai, dėl to, kad būtų kuo geresni pažymiai (egzai), vien tam, kad kažkur galėtum įstoti... Durnizmas. Mokytis reikia tam, kad suprastum, suvoktum, kad mokėtum, o ne iškaltum. Bus prasti egzo rezultatai? Neįstosi į KTU? Na ir kas? Įstosi į kolegiją. Ten 3 metus semsies žinių. Jei bus to maža, galėsi tada stoti į KTU. Tokiu atveju bendras žinių kiekis bent teoriškai turėtų būt kur kas didesnis. Žinoma, jei toks ir yra tavo tikslas, o ne kuo greičiau įstoti, „gauti“ diplomą, pasakyti sau pagaliau viskas, ir lėkti pas darbdavį, prašant 3 tūkstantinės algos nes turi diplomą...

Tad nereikia čia stresuoti ;)
 • 0
Užsiregistravo: 2011-11-10, 18:45
Pranešimai: 671
Miestas: Nibiru
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 11:06 
     
10kl egzaminai nieko nelemia jei mokaisi 12 metų. Ir iš vis, nėra ko stresuoti. Mokyklos egzaminai lengvi, apimtis sąlyginai maža. O iš ko? Iš to ką mokeisi mokykloje visą laiką.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14268
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2211
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 11:25 
     
Greiveris rašė:
Tai va aš mokausi II gimnazijos klasėj, artėja egzaminai.
Puiku!

Cituoti:
Nežinau, ko reikės.mokėt, kaip pasiruošt jiems.
Ruoškis taip, kaip kiekvienam kontroliniui ruošeisi.

Cituoti:
Ypač su lietuvių, ar ten daug mokėt reiks(skiryba, gramatika), ar yra internete ruoštis testiniu užduočių.
Gramatika ypač svarbi, nors turinys taip pat. Kartok gramatikos taisykles. Jau net klaida žodyje skyryba.

Cituoti:
SVARBIAUSIA, ko reiks informatikos egzamine, pasirinkau programavima, nes tikiuosi studijuot KTU.
Aš net neįsivaizduoju, matyt bus kažkokie darbai su wordu ir kaip įprastai Pascal'iu. Bet ten daugiau bus matematikos nei programavimo.

Cituoti:
Nežinau, kartais jaučiuosi visiškas debilas, kuris nieko nesugeba, ką man daryt?
Vidurkis 9 klasėj buvo 8.7, bet turbūt tik dėl to kad iškalu.
Labai žalingas įsitikinimas, kad nieko nemoki ir save nuvertini.

Paprasčiausiai pradėk kartotis, senus užrašus vartyk jei turi. Kai ateis egzaminai rašyk tai ką žinai geriausiai. Gaila, egzaminų užduočių neatgausi, kad galėtum pamatyti savo klaidas ir įvertinimą.

Žodžiu taip, daryk ką moki geriausiai o po to jau matysi kur savo klaidas darei. Nieks ten nesako, kad turi gauti visur 10-tukus, bet stenkis ;)

P.S. Mum ir daugeliui senesnių kartų mokiniams 10 kl. egzaminai buvo privalomi. Rašydavom po kelis bandomuosius pasitreniravimui ir nieko - išgyvenom :)
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12881
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +200
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 12:32 
     
Unikali durnaropė - vat tame ir esmė, kad jei eisiu į kolegiją, tai mane išmes iš namų, o tada jau turėsiu dirbt sunkų darbą, kad pragyvent.

Kionig - ačiū, aš labai stengiuosi, pas mus moko c++, dvi programas padariau(man duoda sunkiau, nes aš daug jau moku),
Trecia dariau, kur paskaiciuoja po kiek tenka mokiniams ir kiek lieka.mokytojai, jei mokytoja duoda saldainiu > mokiniu, tai klaidu dariau ir nespejau per 45min padaryt, tai koks programuotojas bus is manes.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-06-18, 13:34
Pranešimai: 37
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 12:44 
     
Iš komentarų suprantu, kad 10kl egzaminai neturėtų sukelt problemų :) Sėkmės :)

Kaip jau Kionig minėjo, ruoškis kaip eiliniam kontroliniui.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 13:25 
     
Nieko ten sunkaus, neseniai laikiau :D : 7 - lietuvių, 8 - matematika ir laimingas buvau :)). Vidurkis tikrai 8,7 neišėjo ir aš taip pat gimnazijoj, taigi nėra prasmės nervintis dėl tokių, iš esmės, bereikšmių dalykų. Gramatika tragiška pas mane buvo, kaip ir dabar, tačiau net 7 gavau, kiti išvis vos rašyt mokėjo ir tai išlaikė, taigi kaip minėjau - be reikalo nerviniesi.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-06-23, 12:22
Pranešimai: 122
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 14:00 
     
Greiveris rašė:
Kionig - ačiū, aš labai stengiuosi, pas mus moko c++, dvi programas padariau(man duoda sunkiau, nes aš daug jau moku),
Trecia dariau, kur paskaiciuoja po kiek tenka mokiniams ir kiek lieka.mokytojai, jei mokytoja duoda saldainiu > mokiniu<..>
Jum gerai, o pas mus informatika būdavo ant bajerio nei mokytojos nebuvo programavimo specialistės, kad kažką parodytų normalaus.

Mūsų visas programavimas buvo tik mokytojos ant lentos užrašytos programos nurašymas ir spoksojimas į ekraną. Daugiau visi kiti žaidimai buvo su MS dažnai pasitaikančiais įrankiais.

Užtat nesirinkau informatikos egzamino. 11-oje klasėje durą atstumiau per informatiką. Bet programuoti netrukdo. Aišku nesu ten jau labai pasikaustęs specas, bet mano programavimas prasidėjo nuo pačio noro, o ne tai, kad reikėjo kažkam kažką atsiskaityti.

Buvo daug čia ginčų dėl C++ ir Pascalio. Jei netingi pasieškok rwc žinučių. Mokiniams programavimas turėtų būti tik principų žinojimas kas su kuo valgoma, o konkrečios užduoties įvykdymui dažniausiai būna matematika. Kaip ir mini suskaičiuoti vienus ar kitus dalykus, patikrinti sąlygą, for ciklą užkurti. Kintamųjų tipai. Dar gal kokios užduotys su masyvais.

Kiek žinau, tai dažniausiai užduotys būna su Pascaliu arba nebent dabar visa ta tvarka ir užduotys apsivertė aukštyn kojom kas nelabai tikėtina.

Cituoti:
tai klaidu dariau ir nespejau per 45min padaryt, tai koks programuotojas bus is manes.
Aš siūlyčiau atkreipti dėmesį į vertinimą tada. Už ką duoda daugiausiai taškų. Sakykime, kad ir su klaidomis, bet tavo programa yra arti tikslo tai tas vis tiek turėtų būti įvertinta. Jeigu nesuspėsi griebkis šiaudo už ką galima surinkti daugiausiai taškų. Užduotis kaip visada rekomenduoja daryti nuo lengviausių. Nebūtinai ten spręsti visas paeiliui.

Na į laiką iš tikrųjų irgi reikia atsižvelgti. Vienos akademinės valandos mažoka sprendžiant iš sudėtingų užduočių. Paprastai egzai būna 2-3 val. trukmės.

Patikėk, nieks negimė mokėdamas. Jei programavimas patinka, tai laisvai į jį galėsi įsigilinti dar daugiau aukštojoje. Bet taip pat reikia, kad patiktų matematika. Tai kažkokių nusiteikimų, kad dabar tau tas neišeina, tai ateityje ten tuo nebūsi neturėtų būti pas 10-ką. Bus dar kur tobulėti ir mokytis tikrai ypač per likusius porą metų.

P.S. Mum pamenu buvo tik du privalomi egzaminai 10 kl. - tai lietuvių kalbos ir matematikos egzaminai ir taip pat lietuvių kalbos įskaita. Kaip ir daugelis čia sako, kad tie egzai tėra toks minitestas, pratinimasis prie 12 klasės. Kad jau baigus 12-ką klasių prieš ateinant į egzaminą nebūtų šaltas dušas ir nuo nervinimosi nualptum :D

Aš irgi nesakau, kad man visiškai jaudulio nebuvo prieš egzaminus, bet atsipalaiduodavau kapodamas dar tada CS'ą :))

Greiveris rašė:
Unikali durnaropė - vat tame ir esmė, kad jei eisiu į kolegiją, tai mane išmes iš namų, o tada jau turėsiu dirbt sunkų darbą, kad pragyvent.
Kas čia tave žada taip jau mesti iš namų, kad stosi kolegijon? :o Kolegija nėra pats prasčiausias pasirinkimas. Bet taip pat turi savų pliusų ir minusų.

Žinai, jei tavo tėvai tau taip pudrina smegenis, sakyk, kad daugelis baigusiųjų universitetus sėdi dažniausiai darbo biržoje be jokios nuovokos ir patirties arba skina braškes DB. Ne visi, bet su dauguma taip jau yra.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12881
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +200
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 16:24 
     
Greiveris rašė:
Unikali durnaropė - vat tame ir esmė, kad jei eisiu į kolegiją, tai mane išmes iš namų, o tada jau turėsiu dirbt sunkų darbą, kad pragyvent.

Neturiu žodžių... Tipo jei stosi iš karto į univerą, tai tėvai išlaikys ir gyvensi kaip inkstas taukuos, o jei pasirinksi kolegiją, tėvai „neparems“ ir pasakys sukis kaip išmanai, nes kolegija ne lygis? :eek: Jei taip, užuojauta. Tik nežinau dėl ko. Dėl tokių tėvų, ar dėl paties skystumo...

Kažkada, baigus kolegiją (~3 metai), galima buvo stoti į univerą tiesiai į trečią kursą ir baigti papildomai ir univerą. Tokia kombinacija reiškia mokymąsi („studijavimą“) apie 5 metus. Vieneriais metais daugiau, nei stojant tiesiai į univerą. Tačiau, jei rūpi žinios, tai tie papildomi metai ne bėda manau. Nežinau ar tai praktikuoja visi universitetai, derėtų pasidomėti apie tai pačiam konkrečiam universitete.
Yra kita galimybė, baigus kolegiją, lankyti išlyginamąjį kursą (išsilaikyti išlyginamuosius egzus) ir po to tiesiai stoti į magistrantūrą. Bet pirmas variantas, mano nuomone, turėtų būti pats geriausias žmogučiui, kuris siekia maksimaliai išnaudoti nemokamą galimybę pasisemti žinių...
 • 0
Užsiregistravo: 2011-11-10, 18:45
Pranešimai: 671
Miestas: Nibiru
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 16:52 
     
Unikali durnaropė rašė:
Neturiu žodžių... Tipo jei stosi iš karto į univerą, tai tėvai išlaikys ir gyvensi kaip inkstas taukuos, o jei pasirinksi kolegiją, tėvai „neparems“ ir pasakys sukis kaip išmanai, nes kolegija ne lygis? :eek: Jei taip, užuojauta. Tik nežinau dėl ko. Dėl tokių tėvų, ar dėl paties skystumo...
Čia žinai, tėvų spaudimas tikrai ne pas vieną ir ne du yra su stojimais. Tą puikiai žinau iš vienos mokytojos ir kuriai tenka vis ruošti abitūros egzaminams ten tėvų prašymu. Tai pasirodo tėvai labai pergyvena ką jų sūnelis ar dukrelė pasirinks studijuoti ir kur stos ar išvis įstos.

Cituoti:
Kažkada, baigus kolegiją (~3 metai), galima buvo stoti į univerą tiesiai į trečią kursą ir baigti papildomai ir univerą. Tokia kombinacija reiškia mokymąsi („studijavimą“) apie 5 metus. Vieneriais metais daugiau, nei stojant tiesiai į univerą. Tačiau, jei rūpi žinios, tai tie papildomi metai ne bėda manau. Nežinau ar tai praktikuoja visi universitetai, derėtų pasidomėti apie tai pačiam konkrečiam universitete.
Yra kita galimybė, baigus kolegiją, lankyti išlyginamąjį kursą (išsilaikyti išlyginamuosius egzus) ir po to tiesiai stoti į magistrantūrą. Bet pirmas variantas, mano nuomone, turėtų būti pats geriausias žmogučiui, kuris siekia maksimaliai išnaudoti nemokamą galimybę pasisemti žinių...
Greiveriui taip pat jau laikas mąstyti.

Galima baigti kolegija 3 metus ir parašyti baigiamąjį. Po to galima stoti į univerą ir eiti išlyginamąsias, bet teks susimokėti už trūkstamų kreditų skaičių bei išsilaikyti egzus taip pat galima rinktis ar rašyti baigiamąjį ar ne, nes praktiškai stojant į magistrą reikia turėti tam tikrą kreditų skaičių, kurie susidaro 4 metus studijuojant univere. Taigi metai kaip ir nepailgėja, jei nesirinki labai kardinalių krypčių studijų. Tarp technologinių mokslų studijų įvairiuose univeruose ir kolegijų programose bus skirtumų, bet ne tiek ir daug.

Bet dar reikia atsakyti į klausimą kur ir ką mėginsi studijuoti ar Lietuvoje, ar užsienyje. Galimybių yra daug, bet reikia jas gerai pasverti ir pasitelkti šiokį tokį pranašavimą į ateitį ką ir kaip galvoji daryti.

Na čia temos autoriui, kol jis dar dešimtokas tai "šūstriaką" prieš tėvus negali labai jau vaizduot :D 12-oj klasėj galės :cool:

Reikia su tėvais šnekėtis, mėginti atrasti tą kompromiso tašką ką jie galvoja ir kaip pats galvoji. Gal ten tėvai nori, kad gydytoju būtum, o va tau labiau programavimas ir IT traukia.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12881
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +200
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 18:45 
     
Mano draugas į „programų sistemos“ stojo KTU, ten, kur ir aš kitais metais trauksiu. Jo balai buvo: Lietuvių - 20%, Matematika - 31%, Informatika - 72%, Anglų 27% . Gavo valstybės finansuojamą vietą jau pirmais metais, šiemet dar ir dabar nemokamą turi, sakė ~6 pilnai užtenka vidurkio ten :D . Taigi apie kolegiją, Greiveri, gali nei negalvot, nes kaip matai, ten įstoti ir mokytis ne taip ir sunku. Žinoma, reikia padirbėti, bet ne tiek kad net prakaitas varvėtų. Taip pat grįžta jis ketvirtadienį vakare įprastai į gimtinę, taigi ir pačios gyvenimo sąlygos netokios sunkios. Na, žinoma, specialistas „super“ nebus su tokiais balais, tačiau univere išsilaikyti, kaip matai, tikrai įmanoma.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2013-06-23, 12:22
Pranešimai: 122
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 23:14 
     
Greiveris rašė:
Vidurkis 9 klasėj buvo 8.7, bet turbūt tik dėl to kad iškalu.


paradoksas, kad as mokindamasis vidurineje, nuo 8 klases neturejau aukstesnio vidurnio uz 7 ir laikiau save labai protingu tarp bendraklasiu :D

10 klases egzam niekas pas mus rimtai nesiruose, 12 klases ruosiaus tik fizikai, o laikiau ir islaikiau 5 VBE. taip kad ner del ko panikuot isvis del tu egzaminu.
 • 0Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-12-31, 19:09
Pranešimai: 1034
Miestas: Kaunas
Reputacija: +298
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-06, 20:49 
     
Greiveri atsipusk, pailsek, jausk save kaip asmenybe ir pasieksi daug daugiau uz universiteta baigusius, o tu net ir tik profke baiges daugiau sansu turesi, surask srity kuri domina ir dirbk domekis ir savo pasieksi,ne kur istojai lemia kiek sekmingas tu busi gyvenime, o daugelio dalyku derinys, tiek liezuvis (darbdaviui irodyt kad sugebi dirbt,)tiek rankos(darbas idetas) tiek intelektas(kad nedirbtum be prasmes, bet suprastum kam to reik) , apie komunikabiluma su kitais zmonem - ka mokslo maniakai pamirsta isvis nekalbu, mes gyvenam visuomenej, o jos desniai daznai yra svarbiausi jei tu nesi genijus(autistas), jei esi disciplinuotas kiekviena diena skiriantis pora val mokslams ner ko panikuot bet socialiniai rysiai su aplinka ne maziau svarbus
 • 0
Užsiregistravo: 2009-01-25, 12:02
Pranešimai: 683
Reputacija: +34
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'