Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 12 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokykla
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-27, 23:04 

Sveiki visi. Gadangi neradau panašių temų, tai nusprendžiau sukurti naują.
Istorija yra tokia. Kadangi domiuosi elektronika, tai dažnai naršau internete, bet ten informacijos lietuvių kalba galima sakyti nėra, pagrinde viskas anglų kalba. Bėda yra ta, kad iš tų puslapių aš suprantu tik apie 40% informacijos, o vertėjas (google) mažai kuom padeda, nes visokias nesąmones rašo. Kadangi mokykloje esu antras pagal pažymius (anglų kalboje), tai įsivaizduoju, kad kiek mokina, tiek išmokstu, bet internete tokie žodžiai, kad mokykloje jų nei mokino, nei mokins (turbūt). Tėvams pranešiau apie šią problemą, tai sakė pasiieškok žodyne kiekvieną žodį ir bus gerai (žodžiu jų tai nekaso). Aš norėčiau išmokti visą anglų kalbą atkalti, kad ir suprasčiau tą, ką man reikia, ir kad daugiau nereikėtų knistis. Bet nežianau ar tai įmanoma be pinigų ir be pagalbos, taigi, jei kas žino kaip tai padaryti, tai prašau aprašyti tai šioje temoje. Ačiū.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-28, 00:19 

"Tėvams pranešiau apie šią problemą, tai sakė pasiieškok žodyne kiekvieną žodį ir bus gerai (žodžiu jų tai nekaso)."
Pagal šį sakinį supratau, kad esi iš x-8kl. Am I right? Jei taip, tai dar visai normalu, kad supranti 40% info internete anglų kalba. Tave mokykloje moko british english, o internete daugiausia info yra US english. (Mokykloje leidžiama vartoti ir US english žodžius). Man kaip tik lengviau US english kalbėti. Be to, kiek pastebėjau, lietuvos mokyklose anglų kalba tikrai prastokai mokoma lyginant su kitomis ES šalimis. (žinant kokia apgailėtina švietimo sistema yra Lietuvoje) Ir tikriausiai aš didžiąją dalį anglų kalbos žinių įgavau globalizacijos dėka (internetas, filmai english kalba, youtube, forums, tiesioginiai pokalbiai etc.)
Neseniai dar technologijos.lt buvo straipsnis, kaip lietuvė mokinė mainų programoje iškeliavo į JAV, 7 metus mokėsi anglų k. Lietuvoje (buvo gera mokinė), o ten iš pradžių nieko nesuprasdavo. Po nepilnų metų JAV ji jau labai gerai šnekėjo angliškai.
Taigi geriausiai anglų kalbą išmoksi realiame gyvenime nutinkančiais įvykiais. Žiūrėk video anglų kalba su anglų subtitrais ir ką nesupranti išsiversk (verskis ne į lietuvių kalbą, o į vertimą, paaiškintą angliškai.) Bendrauk tiesiogiai, tai labai padeda pagilinti anglų k. žinias. Mokykloje suteikia daugiausia tik gramatikos žinias. Aš anglų kalbą mokykloje, pastiprintoje grupėje iš viso žodžių privalomai nesimokiau (nes to nereikalavo), tiesą sakant anglų kalbos žodžius mokiausi tik pradinėse klasėse. O dabar puikiai kalbu angliškai ir apie 70% anglų k. įgijau ne mokykloje, nes ten paprasčiausiai viską suprantu, o naujo nieko neišmokstu..
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-28, 10:44 

Man atrodo ne tame esmė, čia yra profesinė anglų kalba, kurios ir patys anglai nemoka, nes reikia žinoti konkrečios profesijos terminologija. Sunkus reikalas, turiu pažystamu kurie studijavo VGTU 4 metus (visos paskaitos anglų kalba, ir patį bakalaurinį reikėjo rašyt anglų kalba su visa terminologija), tai per tuos metus kažkiek atkirto. O pačiam tai nežinau, žiūrėk ta kalba daug dokumentikos, gal kai garsą papildys vaizdas, bus lengviau suprasti konteksta, o paskui ir tie žodžiai pradės kartotis. Pradžia visada sunkiausia.
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-29, 14:47 

Cituoti:
Tave mokykloje moko british english, o internete daugiausia info yra US english. (Mokykloje leidžiama vartoti ir US english žodžius).

Tai neturi praktiškai jokios reikšmės, nes Katinas iš Marso šneka apie rašto kalbą.

Cituoti:
jei kas žino kaip tai padaryti, tai prašau aprašyti tai šioje temoje.

Pasyvus mokymasis (filmų žiūrėjimas, knygų skaitymas ir pan.) savaime yra beveik visiškai bevertis. Net jei tu kalbą vartosi tik pasyviai, aktyvus vartojimas – nuolatinis rašymas ir kalbėjimas – padės ją išmokti kelis kartus greičiau. Susirašinėjimas yra vienas geriausių kalbos mokymosi būdų.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +572

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-29, 15:10 

Aš nesupratau ko tu nesupranti.
Ar pačios anglų kalbos ar elektronikos terminų? Jei anglų - žiūri filmus , klausaisi eidamas į mokyklą /universitetą ne muzikos , o BBC radio -atrodo 95,5MHz.

Jei nesupranti terminų - tai žinok ,yra atskiras mokslas techninis vertimas KTU. Sunkus dalykas , man kartais irgi reikia išversti instrukciją į LT kalbą ,tai užsiknisu ten.. Atrodo angliškai supranti , pats įdėją sakinio pagauni ,bet lietuviškai gražiai neeina sugalvoti sakinio ;D Slidus reikalas yra . Jei kam įdomu galėčiau numesti pora sakinukų , jei kas netiki kad tokie būna ;D.
http://www.zodynai.ff.vu.lt/rez/www/LT_EN/
Čia neblogas žodynas yra fizikos / elektronikos terminams.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-29, 21:07 

SpAcE7 rašė:
"Tėvams pranešiau apie šią problemą, tai sakė pasiieškok žodyne kiekvieną žodį ir bus gerai (žodžiu jų tai nekaso)."
Pagal šį sakinį supratau, kad esi iš x-8kl. Am I right? Jei taip, tai dar visai normalu, kad supranti 40% info internete anglų kalba. Tave mokykloje moko british english, o internete daugiausia info yra US english. (Mokykloje leidžiama vartoti ir US english žodžius). Man kaip tik lengviau US english kalbėti. Be to, kiek pastebėjau, lietuvos mokyklose anglų kalba tikrai prastokai mokoma lyginant su kitomis ES šalimis. (žinant kokia apgailėtina švietimo sistema yra Lietuvoje) Ir tikriausiai aš didžiąją dalį anglų kalbos žinių įgavau globalizacijos dėka (internetas, filmai english kalba, youtube, forums, tiesioginiai pokalbiai etc.)
Neseniai dar technologijos.lt buvo straipsnis, kaip lietuvė mokinė mainų programoje iškeliavo į JAV, 7 metus mokėsi anglų k. Lietuvoje (buvo gera mokinė), o ten iš pradžių nieko nesuprasdavo. Po nepilnų metų JAV ji jau labai gerai šnekėjo angliškai.
Taigi geriausiai anglų kalbą išmoksi realiame gyvenime nutinkančiais įvykiais. Žiūrėk video anglų kalba su anglų subtitrais ir ką nesupranti išsiversk (verskis ne į lietuvių kalbą, o į vertimą, paaiškintą angliškai.) Bendrauk tiesiogiai, tai labai padeda pagilinti anglų k. žinias. Mokykloje suteikia daugiausia tik gramatikos žinias. Aš anglų kalbą mokykloje, pastiprintoje grupėje iš viso žodžių privalomai nesimokiau (nes to nereikalavo), tiesą sakant anglų kalbos žodžius mokiausi tik pradinėse klasėse. O dabar puikiai kalbu angliškai ir apie 70% anglų k. įgijau ne mokykloje, nes ten paprasčiausiai viską suprantu, o naujo nieko neišmokstu..

o man tai labiausiai prie sirdies irish english
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: -1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-29, 23:29 

Pasakysiu is savo patirties. Iki 6 klases praktiskai nemokejau anglu. Ta vasara susipazinome su zaidimu Runescape, praleidome gana daug laiko ji zaisdami. Visa esme buvo, kad zaidimas priverte susirasineti su uzsenieciais. Atejus i 6 klase, daugiau nebeteko rimtai mokintis anglu kalbos iki pat baigiant mokykla, vidurkis budavo 9-10, plius egzaminas 99%.

Taigi, savo subjektyvia nuomone patarciau susirasti internete grupe, kurios pomegiai panasus i tavo ir pradeti bendrauti su jais. Ne vien skaityti, bet ir rasyti. Net nepajusi, kaip zinios prades gereti.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-08-30, 00:37 

As kai i VU fizfaka istojau ivyko persilauzimas,
nes specialybes kalba reikejo mokytis.Dalykas
tas, kad tau ten reikia kalbet angliskai.Tai sukelia
stresa, jei anksciau to nesi dares ir atrodo, kad
tarsi naujos neuronu jungtys ima formuotis Islysk
is komforto zonos.Tas labiausiai padeda mokytis.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-09-11, 00:33 

Mano dukra mokykloje mokėsi sustiprinta prancūzų kalba. Tačiau anglų išmoko tik per dainas, ir filmus. buvo ir Paryžiuje, ir Londone.
  • 0

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-09-11, 21:16 

Galetum savo antraste pasivadovaut. Pagalvok logiskai, ar ne? susirask anglu kalbos gramatikos vadoveli internete, persiziurek pavyzdzius ir praplesk zodyna. Technineje kalboje svarbu zinoti, ka zodziai reiskia, bet jeigu zmogelis desto teorija snekamaja kalba, siulyciau atkreipti demesi i artikeliu vartojima ir multi part verbs. Anglai nelinksniuoja, todel labai svarbu sekti zodziu tvarka. Netingek zodynais naudotis.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-09-14, 19:50 

naudok wiki, o ne google translate, technine anglu labai primityvi- beveik vien abriaviaturos, gali inete ir electronics guide ar handbook for engineers pasiieskot, jei rimtesni gamintojai savo puslapiuose turi faq ar bent minimalius paaiskinimus kaip vienas ar kitas prietaisas veikia, gal tiksliau koki matematini principa naudoja, cia tarkim apie temperaturos valdiklius omron'inius kaip pvz, jei kompuose bedos ir visokie sata scsi raid ir pan nieko nesako irgi viskas wiki yr, aukstesnis lygis kai jau wiki beveik issemta elektronikos forumai, del vertimo i lietuviu technine kalba anglu, cia musu kalbininkai tiek makaronu prikabino, kad rankos nekyla
  • 0

Reputacija: +34

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2014-09-22, 16:46 

Stebuklų nebūna, niekas taip nepadės, kaip noras pramokti. Pinigus į protą tikrai nepavyks iškeisti, geriau susirask angliškų knygų, kurias skaitei lietuvių kalba. Gulėjau ligoninėje, į rankas pakliuvo angliška "Tomo Sojerio nuotykiai" , perpyliau kelis kartus, dar keletas panašių variantų, ir jokių vertėjų seniai nebenaudoju. Bendrauju su australais, amerikiečiais, PAR, bet kai kurie irgi prastokai rašo angliškai,... na, visokių būna, juk svarbu, su vertimu nebėra problemų. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume