Diskusijos - www.technologijos.lt
http://www.technologijos.lt/diskusijos/

Kompiuterio aušinimas skysčiu
http://www.technologijos.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=15&t=43528
Puslapis 11

Autorius:  UTF16 [ 2015-01-04, 20:46 ]
Pranešimo tema:  Kompiuterio aušinimas skysčiu

Galvoju atsinaujinti stacionarų kompiuterį ir užtikau procesorių, į kurio komplektaciją įeina aušintuvas skysčiu. Mane domina ne našumo didinimas (jei labai reikia našumo, užtenka investuoti į aukštesnių parametrų įrangą), o tik triukšmo lygis.

Kitas dalykas – ar mūsų rinkoje yra skysčiais aušinamų vaizdo plokščių, pigesnių nei 1,5 tūkst. €? (Plokštės su pasyviu aušinimu būtų žingsnis atgal). Kol kas radau tik tokią, kurios ventiliatorius atrodo ne ką tylesnis nei mano dabartinis „reaktyvinis variklis“ (Radeon HD 5670): jei žaidžiant kompiuterio korpusas uždarytas, susidaro įspūdis, kad ten viskas viduje tuoj iškeps arba sprogs.

Trečias triukšmingas dalykas – maitinimo blokas. Bet čia, atrodo, jokių sprendimų nėra.

Tai klausimas: ar verta investuoti į skysčiais aušinamą procesorių ir vaizdo plokštę tik dėl mažesnio ošimo?

Autorius:  mental1ty [ 2015-01-04, 21:31 ]
Pranešimo tema:  Re: Kompiuterio aušinimas skysčiu

Tai kad ir ant pačių pigiausių procesorių ir vaizdo plokščių galima uždėti aušinimo skysčiu sistemą. Nors tildyti galima ne vien skysčiu, galima ir vietoj originalių radiatorių ir ventiliatorių sudėti geresnius. O maitinimo blokų būna ir visai begarsių - pasyvių, tik jie gan brangs, bet žinoma galima ir pigiau apseiti tiesiog į įprastą bloką įdėti geresnį ir tylesnį ventiliatorių.
Ar verta investuoti? Čia jau pačiam reik žiūrėt kiek vertini tylą, aš pavyzdžiui manau, kad verta, o dauguma mano pažįstamų į garsą nekreipia dėmesio ir sakytų, kad neverta.

Autorius:  Pumper [ 2015-01-04, 21:37 ]
Pranešimo tema:  Re: Kompiuterio aušinimas skysčiu

Šlamštas tas aušinimas skysčiu (kaina ~30-50 proc. didesnė nei aukščiausio lygio oro aušinimo, našumas praktiškai tas pats, o triukšmo dvigubai daugiau). Nusipirk Noctua arba beQuiet CPU aušintuvą ir bus tau tylus. Jei CPU nebus labai apkraunamas darbu ar žaidimais, tai ir tas pats stock Intel aušinimas labai tyliai dirbs.

GPU šiais laikais irgi labai tylios, jei perki su aftermarket aušinimu, o ne kokį Radeon OEM šlamštą (dabartinės MSI, Asus ir kt. GTX970 ir 980 išvis pasyviai aušina kol GPU temperatūra <60C, o kai aušina, tai labai tyliai).

PSU gali pasyvų nusipirkti, su aušinimu, bet pasyviu iki apkrovimo (idle ventiliatorius nesisuka) arba šiaip bet kokį geros kokybės PSU su 140mm ventiliatorium ir nebus to triukšmo.

Autorius:  UTF16 [ 2015-01-04, 21:46 ]
Pranešimo tema:  Re: Kompiuterio aušinimas skysčiu

Cituoti:
Tai kad ir ant pačių pigiausių procesorių ir vaizdo plokščių galima uždėti aušinimo skysčiu sistemą.


Darant gamintojo nepatvirtintus pakeitimus yra didelė tikimybė, kad kas nors sudegs. Su procesorium viskas aišku – aušintuvas dedasi ant viršaus kaip atskira detalė. O vaizdo plokštėse jis būna pritvirtintas. Jį nuėmus greičiausiai išnyksta garantija.

Cituoti:
vietoj originalių radiatorių ir ventiliatorių sudėti geresnius


Mano dabartiniai ventiliatoriai yra visai neblogi – jie ošia maždaug taip pat kaip bet kokio kito kiek galingesnio kompiuterio ir tyloje girdisi visam kambary. Su tuo gyventi tikrai galima, bet jie gadina tylą.

Cituoti:
Šlamštas tas aušinimas skysčiu (kaina ~30-50 proc. didesnė nei aukščiausio lygio oro aušinimo, našumas praktiškai tas pats, o triukšmo dvigubai daugiau).


Ačiū už patarimą. Vadinasi, neverta.

Autorius:  Simplicity [ 2015-01-05, 14:22 ]
Pranešimo tema:  Re: Kompiuterio aušinimas skysčiu

Pumper rašė:
Šlamštas tas aušinimas skysčiu (kaina ~30-50 proc. didesnė nei aukščiausio lygio oro aušinimo, našumas praktiškai tas pats, o triukšmo dvigubai daugiau.

Na jau, na jau... Nebūk toks kategoriškas dėl kainos ir triukšmo. Nauja Antec H2O Kuhler 650 aušinimo skysčiu sistema Amazon'e kainuoja ~45€. Praktiškai, tai yra vos ne perpus pigiau už pigiausią Noctua radiatorių. Pats turiu senos kartos Kuhler 620 ir galiu pasakyti, kad ošimo negirdėjau iki tol, kol neįsidėjau Gigabyte GTX660.

Autorius:  immortallt [ 2015-01-05, 17:08 ]
Pranešimo tema:  Re: Kompiuterio aušinimas skysčiu

Pas mane kompe didžiausią triukšmą sukelia HDD (PC). Jis būna didžiąją laiko dalį išsijungęs ir tik kai prireikia kažko iš duomenų archyvo, ar įjungi torrent'ą išgirsti tą triukšmą. Tiesa, daugiausia ką žaidžiu yra Dota, tad resursų baisiai daug nereikia (įrašytas tiesiai į SDD).
Dar žinoma yra išorinis ventiliatorius ypač tylus, jo visai nesigirdi, bet kiti ventiliatoriai stock'iniai ir dėmesio neskirta jiems.

Autorius:  salemas5 [ 2015-01-06, 01:19 ]
Pranešimo tema:  Re: Kompiuterio aušinimas skysčiu

Pas mane yra ausinimas skysciu sudetas tai zaidziant ant ultra nustatymu temperatura buna apie 30 C, o kai ramybes busenos tai mazdaug apie 25 C, o naudoju Corsair ausinimo sistema.
Bet realiai tai pas mane ta pati situacija kaip pas immortal. Daugiausia triuksmo hdd kelia, kurie praktiskai tusti yra ir didziaja laiko dali buna issijunge nes visa sistema su pagrindinem naudojamom programom sudeta i atskira ssd diska.

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/