Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 8 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Hobis ir pomėgiai
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-28, 20:19 

Nuoruodos be "www" pradžios nes t.lt viską iškraipo nesamoningai slepia ir keitalioja vietomis nuoruodas, tai įsegiau kaip tekstą, teks nukopinti ir paste and go paspausti naršyklės adresų juostoj.
Sveiki visi, ar daug čia yra tokio tipo pilotų? Turiu galvoj RC modelių mėgėjų ir RC quadcopter en.wikipedia.org/wiki/Quadcopter pradedančiūjų ir pažengusių? Jei toks nesat ir net nenorit būti, primygtinai rekomenduoju taupyti savo tikėkimės prasmingą ir brangų laiką ir neskaityti šitos temos.

Bendradarbis paprašė suinstaliuoti app'są androidui ir paruošti nedidelį droną ("dji tello", 106€, berods 70 ar 85g) skraidymui, sutvarkiau jam viską, paskraidėm (be jokių rimtesnių avarijų) ir kaip ir buvo galima tikėtis užsikabliavau vėl ant RC modelių po daugybės metų (galima sakyti RC "liga" atkrito) :) nu tas hobis matyt su metais nedingsta niekur, kad ir kaip aš jo sąmoningai vengiau. Po detalių rinkos tyrinėjimų susiradau gerai įvertintą neprofesionalų žinoma biudžetinį "žvėrį" 100-150€ kainų kategorijoj "Overmax X-Bee 7.2 FPV", arba dar analogas gerbeste berods yra "JXD 506G", 0,8kg ir 66cm dydžio, 2S 7,4V 2000mAh baterija, 7-10 minučių skrydžio. Jie beveik identiški, bet tuo pačiu skiriasi valdymo dažniai ir dar kažkas ten. Kadangi kantrybė nėra mano stiprioji pusė ir laukti kada ateis iš gearbest, ar panašios pardės, tai užsisakiau iš lietuviškos internetinės parduotuvės už 118€.
youtube.com/watch?v=ZX0lnTh_uVc

Nors nesu žalias pilotavau tris vasaras, bendroj sumoj bus kokia 600-700+ valandų RC sklandytuvus pradėjau nuo 2 kanalų "trener" tipo, paskui perėjau ant pusiau sportinio F3B ir galiausiai ant tikro plastmasinio sportinio daugiakovės F3B, nei vieno iš jų rimčiau nesudaužiau. Belaukiant drono supratau, kad praėjo daug laiko ir tai visai kito tipo aparatas reikia pasidomėti niuansais, kaip su tais dronias būna pradedantiesiems (neskaitant to, kad nesenai pirmą kartą paėmus RC quadcopterį išmokti valdyti man užtruko 3 minutes), tai va ką radau ant smūgio gal pravers ir jums patarimai.

youtube.com/watch?v=eEKJq9tU85A

Ir ne ka prastesnis komentaras po video su išplėstiniais patarimais.

Cituoti:
audiogek
My first mistakes;
1: Flying outside with too much wind. (crashed and broken)
2: Asking myself how high it will go and then doing it. (lost in the wind)
3: Leaving lipo's charged ready for use. (they died)
4: Taking off the propguards for longer flight times. (much damage on my wall-art)
5: Showing off without experience. (lost and crashed and broken)
6: Let a friend try it even before I had enough knowledge myself. (crashed and broken)
7: Not having spare parts on the shelf. (hurry up China!)

Tolimesni mano planai, antras dronas bus nevisai qudcopter tipo bet, X wing su 4 varikliais, arba vtol lėktuvo tipo. Trečias bus sklandytuvas, nežinau dar kokio tipo gal antvėjams, arba termikams gaudyti bus skirtas. Ketvirtas bus vau bijau net pats savo svajonių 5-6 metrų į visas puses ir 1-1,5m storio, lengvesnis/sunkesnis už orą dirižablis/sklandytuvas. jis būtu varomas saulės pagalba tiesiogiai, šiluma išretinti helio dujoms ir/arba orui keliamajai jėgai išgauti ir ją reguliuoti ir saulės baterijų pagalba elektrai gaminti variklaims ir aparatūrai :) Varikliai galimai bus netgi ion wind tipo :)) nors iš principo varikliai šitam aparatui išvis nereikalingi.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1483

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-29, 09:28 

Su sparnais neturiu patirties, o su dronais siūlau nežaist su žaisliniais ir iškart imt freestyle tipo. Dabar populiariausi 5 colių 4-6S (standartas, gali nešt gopro ar pan), 3 colių 3-4S (neseniai išpopuliarėjo, su gopro sunkiai, bet yra HD filmuojančių kamerų) ir tiny whoop. Tiny whoop šiaip brand'as, bet jais vadinami visi mažyčiai 1-2S droniukai. Dabar labai išpopulairėjo 2S - pvz. Eachine Trashcan, su tokiu gali askraidyt ir namie ir lauke, turi propelerių apsaugas, pradžiai to labai prireiks.
Jei neturi patirties, pirmiausia nusipirk kontrolerį ir pažaisk simuliatorius, nes droną su "acro mode" valdyt daug sunkiau, nei gali pasirodyt, o dar 2kw galios ant 400 gramų ne juokas.
Labai smagus hobis, tik kad visiškas "money pit".
  • 0

Reputacija: +24

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-29, 11:00 

https://www.meetup.com/Drone-Racing-Lietuva/

susirask čia ar kažkur racing chebrą šalia savęs ir pasiklausk ką jie dažniausiai naudoja.
Jei visai nieko nerasi parašyk pm, duosiu vieną kontaktą, tik nežinau ar jis tau tiks pagal gyvenamą vietą.

Kaip supratau iš draugo - arba eini all-in, arba išvis nepradedi. Kadangi turi patirties, gali konstruoti iš kėbulo valdiklių ir variklių pats. Gatavą pirk tik jei nesi linkęs prie technikos ;)
  • 0

Reputacija: +1054

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-29, 11:44 

Aš tu modeliu prikonstraves daug iš ju bus koks 10 rimtesniu turiu galvoj visas klases ir rc ir laisvo skridimo ir su raketom žaidėm ir tt., bet dronu quadkopteriu nei vieno nekonstravau neturėjau ir tik nesenai pirmą kartą smagiai paskraidėm.
Kolkas lenktyniniu dar nenoriu, nes bijau kad galiu nesuvaldyti, man patinka cool atrodantys ir kuo didesni, kiek tai leidžia piniginė. Dar man nemažiau nei skraidymas patinka projektuoti ir konstruoti, taip pat ir simuliatoriuse konstruoti virtualius skraidančius aparatus. Galvoju gal būtu visai nieko susimeistaruti kokį neįprasta skraidantį robotą kurio veikimo nuotolis 15-120km mačiau yra aliexpress fpv ir valdymui viename tokiu aparatūru. Kombinacijoj su kažkokiaiis smegenim, gyro ir gps gautusi už rimto drono kainą afigienas aparatas kokiu net nebūna pardavime. O šitas ateis po savaites ar daugiau, matysim kokie bus įspūdžiai ir ar norėsiu greitesniu dronu, greičiausiai norėsiu vtol lėktuvo tipo greito aparato galbūt net labai greito.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-29, 12:46 

bahuriux rašė:
Aš tu modeliu prikonstraves daug iš ju bus koks 10 rimtesniu turiu galvoj visas klases ir rc ir laisvo skridimo ir su raketom žaidėm ir tt., bet dronu quadkopteriu nei vieno nekonstravau neturėjau ir tik nesenai pirmą kartą smagiai paskraidėm.
Kolkas lenktyniniu dar nenoriu, nes bijau kad galiu nesuvaldyti, man patinka cool atrodantys ir kuo didesni, kiek tai leidžia piniginė. Dar man nemažiau nei skraidymas patinka projektuoti ir konstruoti, taip pat ir simuliatoriuse konstruoti virtualius skraidančius aparatus. Galvoju gal būtu visai nieko susimeistaruti kokį neįprasta skraidantį robotą kurio veikimo nuotolis 15-120km mačiau yra aliexpress fpv ir valdymui viename tokiu aparatūru. Kombinacijoj su kažkokiaiis smegenim, gyro ir gps gautusi už rimto drono kainą afigienas aparatas kokiu net nebūna pardavime. O šitas ateis po savaites ar daugiau, matysim kokie bus įspūdžiai ir ar norėsiu greitesniu dronu, greičiausiai norėsiu vtol lėktuvo tipo greito aparato galbūt net labai greito.

Konstruoti dronus dabar paprasta, nes flight controleriai labai gudrūs ir user firendly, o dalių daug nereikia, bet viską subalansuoti yra ką veikti. Kai pradedi eiti link išskirtinumo viskas sunkėja eksponentine progresija, pvz. sparnai, quadcopteriai, tricopteriai yra palaikomi standartinių kontrolerių, o jau visokie vtolai, thrust-vectored raketos ir pan. reikalauja PID'ų veikimo perprogramavimo, ir tai tikrai ne pradedantiesiems. Kaip žadi pasiekti 15+km irgi klausimas, su sim korta ir mobiliu ryšiu?
Taip pat klaidinga galvoti, kad paskraidęs su paprastu dronu galėsi lengvai pereiti prie lenktyninio ar freestyle. Įprasti droniukai naudoja angle mode, tai reiškia kad atleidus lazdeles jis pats išsitiesina ir palaiko reikiamą gazą, kad kabėtu ore. Su lenktyniniais default mode yra acro (tiesa gali ir angle naudot, bet jis labai riboja), o tai jau visai kitas dalykas. Vienintelis būdas išmokti acro yra skraidyti (geriausia simuliatoriuje), kol smegenyse kažkas persijungia, panašiai kaip važiuoti dviračiu.
Ai ir dar: visokie žaisliniai dronai vaizdą rodo per wifi (jeigu išvis rodo), t.y. smarkiai atsilieka ir naudojamas tik šiaip apsižvalgyt. Lenktyniniuose viskas transliuojama per analoginį signalą 5.8ghz dažniu, kuris yra realtime, o valdai žiūrėdamas per akinius. Jausmas tikrai sunkiai nupasakojamas :) Tik kad gerų akinukų kainos 300€++.

Jei daugumą žinojai nepyk, gal ką nors sudomins.
  • +2

Reputacija: +24

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-01-29, 18:07 

bahuriux rašė:

Na tai nereikia nieko pasakoti. Tas tas kaip RC lėktuvuose. Gali nusipirkti kažką pigaus, bet vėliau pereisi prie pusiau custom sprendimų ir konstravimų. Dauguma mazgų, kuriem buvo pataupyta - bus pakeisti.
Skrendantį droną sukonstruoti lengviau nei skrendantį lėktuvą, bent taip pasakojo lentyniaujantis draugas. Bei dronai daug rečiau lūžta.

Yra kažkokie ribojimai skrydžio aukščiui, atstumui nuo valdančio asmens (LoS?) bei siųstuvų galiai. 1km+ Pažeis visus įmanomus ribojimus tiek aviacijoj tiek RRT. Realybėje kol kažko neprisidirbsi niekas specialiai negaudys.
10+km manau bus tik lėktuvas, kopteriui elementariai neužteks energijos.
Galėtum užvesti kokią naują temą "konstruoju droną". Aš įsigijau fpv įrangą, tai pridėjus valdymą ir variklius jau galima būtų skraidyti.
  • 0

Reputacija: +1054

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-20, 11:14 

Skraidau su savo X-bee 7.2 (tipo FPV) "kaifuoju" ir nematau vargo :) Išskyrus tai kad padariau vieną pradedančiojo klaidą, per vėją nunešė droną už 1,5km, gerai kad jis "protingas" ir dingus signalui palaipsniui pradėjo leistis pats, galėjo būti nuneštas iki 6 km ir daugiau palei skrydžio laiką. Radau jį tik po 3 dienų iškračiau vandenį išdžiovinau, pakroviau išsipūtusią bateriją, buvo iškrauta iki 0,7V (žinau niuansus reikėjo ją išmesti, bet aš užsispyręs) maniau jai šakės bet naudojau, kaip įprasta ir po trečio pakrovimo išsipūtimas sumažėjo iki 0, o skrydžio laikas grįžo į normalų. Jau suskraidžiau kokias 3 valandas bendroj sumoj ir jaučiuosi gana drąsiai skraidydamas ir dar jaučiu, kad tobulėjimui vietos yra labai daug. Mano visi RC valdymo įgūdžiai atbukę ir reikia treniruotis iš naujo, dabar esu tame etape kai per 20% laiko išmokstama 80%.

Pastebėjau tokį keistą dalyką nuėmus nuo 680g sveriančio drono 41g sveriančią kamerą, kas sudaro vos ~6% masės pokytį, o skrydžio laikas su viena baterija padidėjo ~20+% nuo 500s iki 620s. Kadangi labiau mėgstu klasikinius RC be kamerų ir juos valdyti nuo žemės tai man kaip tik. Dabar planuose pasidaryti žymiai lengvesnį bet nemažiau COOL fiuzeliažą ir galbūt padidinti valdymo atstumą su kryptine antena, dabar yra 200m. FPV ekranėlis 5,8GHz turi kryptinę anteną vaizdo priėmimui ir matau vaizdą už 800m, jei bent 20m drono aukštis ir jei ekrano nugara nukreipta link drono statmenai, nors aprašyme rašoma 50-80m.

Apie x-bee 7.2 skraidymo savybes jis gana sunkus turimai galiai, yra 3 greičiai, normal mode, gerai laiko aukštį ir yra stabilus skraidau iki 8m/s vėjo ne daugiau, nes paskui nebėra malonumo skraidyti nes visas skraidymas susiveda į kovą su vėju. Drono max greitis 10-11m/s, 36-40km/h iš akies sunku nustatyti. Su juo skraidyti panašiai kaip su sraigtasparniu, kai nulenki žemyn ant 3 greičio jis greitėja neblogai (dėl savo masės labiau nei dėl variklių galios) bet ir žemėja tuo pačiu, man tas patinka, ne acro, bet susiverčia normaliai iki kokia ~25 laipsnių (reikės pamatuoti kai nufilmuosiu koks kampas tiksliau). Tiesiog su juo skraidau kaip su klasikiniu RC sraigtasparniu be kameros. Žinoma skraidau simuliatoriuose, erzina tas kad dažniausiai nėra "konstruktoriaus" tuose simuliatoriuose.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-02-21, 10:43 

Radau gerą tinklapį su koncentruota ir gerai kataloguota info, praktiškai viskas ką reikia žinoti, kaip pasidaryti droną https://www.robotshop.com/community/tut ... erminology
  • +1

Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume