Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 136 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Pasiūlymai ir pageidavimai
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 16:00 

Vytautas rašė:
Mintis ne tik įdomi, bet ir norisi ją išbandyti jau kurį tai laiką.

- programavimo ne tiek ir daug.. didesnė problema sudominti lankytojus, čia paprastai nepakanka vien reklamos išjungimo, reikia kažkokių prestižinių paslaugų, neprieinamų nesusimokėjus, gal apie poreikius surengti anketą/balsavimą..

:cool:
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 16:08 

Aš ne prieš reklamą, aš už reklamą, bet už gražią, tvarkingą, kultūringą ir naudingą. Aš į reklamą žiūriu kaip į meną, šiuo atveju - skaitmeninį. Reklama netgi gali papuošti svetainę. Bet kai reklama žemo lygio arba įkyriai brukama į pirmą planą - negaliu pakęsti. Tai ne pagarba svetainės lankytojui, ir atsakomybė už tai tenka būtent svetainės administracijai, nes tik nuo jos priklauso kam, už ką ir už kiek bus išnuomotas svetainės plotas.
Jei svetainės administracija ima kas pakliuvo - ji neprisideda prie interneto kultūrinimo, skatina betvarkę ir ugdo blogą lankytojų skonį - 90% vartotojų tai priima kaip normą nes to visai neišmano ir niekada nesusimąsto, kad gali būti kitaip ir geriau. Todėl tik mes, t.y. IT srities žmonės, kurių deja vis dar nemaža dalis neturi nieko bendra su kultūra, galime daryti tvarką skaitmeninėje erdvėje.

P.S. Prašau šioje diskusijoje nenueiti į pievas. Aš kritikuoju tik nekorektiškai vartotojo atžvilgiu pateiktą reklamą. Visa kita reklama, kuri yra graži ir savo vietoje, man netrukdo ir jai pritariu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 16:20 

vvv2 rašė:
Vytautas rašė:
Mintis ne tik įdomi, bet ir norisi ją išbandyti jau kurį tai laiką.

- programavimo ne tiek ir daug.. didesnė problema sudominti lankytojus, čia paprastai nepakanka vien reklamos išjungimo, reikia kažkokių prestižinių paslaugų, neprieinamų nesusimokėjus, gal apie poreikius surengti anketą/balsavimą..

:cool:

Na ne 30, bet 10lt/mėn už VIP narystę manau būtų pats tas, o į tai įeitų - naršymas be reklamų, statusas forume ir galimybė personalizuoti puslapį. Jei tai pasiteisintų, tai mėnesis kitas ir atsipirktų visi programavimo darbai. Čia tuo atveju jei nenukentėtų pelnas nuo reklamų, bet ten kiek žinau skaičiuoja paspaudimus, tai neturėtų daryt įtakos? Daugiau nelabai žinau kokių išeičių. Ieškot paramos kitais būdais? Prisijungt prie kokio mokslo centro kuris galėtų pasponsoriaut?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 16:37 

Man visi puslapiai be adblock ar flashbloka atrodo keistai. Net nesuprantu kur papuolu jei pris4du prie kie nors kito PK.
[spoil]Paveikslėlis[/spoil]
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 17:47 

nondescript rašė:
10lt/mėn už VIP narystę manau būtų pats tas.

- būtinas tyrimas/apklausa. sakykim aš daugiau 2 litų/mėn nemokėčiau, bent kol kas, mano prognozė: gal tik koks 1 procentas lankytojų pirktų paslaugą už 10 litų/mėn.

p.s.
.. taigi, darom apklausą, sudauginam galimą kainą su pasiruošusiu narių skaičiumi ir ieškom maksimumo.

p.s.2
.. dar reikia minusuoti reklamos nuostolius nuo tokių narių.

8.)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 17:59 

Na tas mokėjimas irgi reliatyvus. Jeigu tarkime aš galiu rasti tą patį straipsnį užsienio internetuose, tai apie kokius mokėjimus čia galima šnekėti? :)

Mokėjimai, tai reikštų, kad siūloma kažkas tokio išskirtinio, kur to nėra kitur. O, kadangi ateina gana daug vertimų iš užsienio, tai mokėjimai gana greitai subliūkš, deja.

Va tokių žmonių rėmimas kaip Kąstytis Zubovas būtų pasiteisinantis. Bet kiek tokių žmonių yra? Vienetai.

O, tie vertimai, na gerai jei supranti angliškai, tai apsieisi ir be jų. Čia praktiškai jau gali išminusuoti didžiąją dalį, nes kas norės tas susiras tą straipsnį anglų kalba, vokiečių ar rusų, ar kokią tik moka.

Žinoma, redaktoriai irgi nėra "niekas", jie taip pat dirba ir stengiasi išversti kuo lietuviškiau bei suprantamiau. Tai irgi gerai. Bet čia jau manau, jei imti mokestį už turinį, tai visokie kopyraitai, licencijos platinimui bus būtinos, o dar ir kokia tai grąža visgi turėtų būti ir pirminių šaltinių autoriams.

AirDog rašė:
P.S. Prašau šioje diskusijoje nenueiti į pievas. Aš kritikuoju tik nekorektiškai vartotojo atžvilgiu pateiktą reklamą. Visa kita reklama, kuri yra graži ir savo vietoje, man netrukdo ir jai pritariu.
Mes ir neiname į pievas. Siūlydamas kažką tai pašalinti, turi pasiūlyti ir analogišką problemos sprendimą. Tą analogišką sprendimą ir bandome surasti šioje diskusijoje ;) Daug nuomonių, daug variacijų, o vieno bendro ir neskausmingo sprendimo dar nematyti, ar ne taip?
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +206

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 18:06 

vvv2 rašė:
būtinas tyrimas/apklausa. sakykim aš daugiau 2 litų/mėn nemokėčiau, bent kol kas, mano prognozė: gal tik koks 1 procentas lankytojų pirktų paslaugą už 10 litų/mėn.
Dabar reikia čia skaičiuoti kaštus ir t.t. Su ekonomika esi pažįstamas, tai pamėgink skaičiuoti kiek nuo rinkliavų išeis mokesčiams, o kiek liks pelno? Iš tavo tų dviejų litų, manau krokodilo ašaros liks administracijai ir ant kavos ko gero :D

Cituoti:
p.s.
.. taigi, darom apklausą, sudauginam galimą kainą su pasiruošusiu narių skaičiumi ir ieškom maksimumo.
Neskubink. Tegu administracija pirmiau padaro savo sugalvotas idėjas. Jie neturi 10 rankų. O, altruistų čia nėra :D
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 19:09 

O ar neišeitų kaip nors nestandartiškai pritaikyti tinklapio dizaino, kad būtų pakankamai vietos reklamoms bet jos neišlystų priešais skaitytoją, neatsirastų viduryje tinklalapio ar apačioje kaip "subtitrai" nevažinėtų užimdamos kokią 1,5 skaitymo ploto?
Panašu kad toks standartinis tinklapio "setupas" tampa atgyvena vien dėl milžiniškų reklamos kiekių ir tai galima pastebėti ne vien čia, priešingai čia tas skaičius dar nėra toks absurdiškai didelis kaip kokiame delfyje, kur tinklalapį praktiškai įsijungi tik reklamoms peržiūrėti.

Kaip jau airdog minėjo, tikrai nesam prieš protingą reklamą, bet kai iššoka koks langas vidurį skaitymo + dar su kokiais garsais, tai tikrai trikdo ir piktina, negi tokių reklamų negalima atsisakyti? lygiai taip kaip einant gatve jus apmėtytų kokiais krepšinio kamuoliais ir mėtytų tol kol nepradėtumėt grasint, tokia politika tiesiog vimdo, kai nori betkokia kaina gauti tą paspaudimą, net paslepiant išjungimo mygtuką, kad tik kuo daugiau tų paspaudimų išlupt, gal tada padarom kokį "keylogerį" kuris kiekvieną reklamą spausdinėtų 100 kartų per sekundę, tokiu atveju greitai galėtum pakelti reklamos kainas savo tinklapyje :D

Ne aš manau kad ad blockeris irgi nėra išeitis kuriai pritartų tinklapio administracija, nes vienaip ar kitaip tai taipogi mažiną tą paspaudimų kiekį.

Vienu žodžiu yra užburtas ratas, užsakovas daro tokias reklamas kurios generuotų paspaudimų skaičių bet kokia kaina, jeigu įmes gražią reklamą kur nors kamputyje kuri niekuo neišsiskiria, nežybsi ar neturi pamelos anderson joje, tai niekas šios reklamos nespaus ir nesugeneruos paspaudimų. Todėl reikia tą paprastą žmogų apmėtyti šiūkšlėmis kad jis spaustų nesvarbu ta informacija jį domina ar nedomina..

Na iš tikro tokia įdomi situacija, kadangi reklamų užsakovai nesupranta jog tokios reklamos ne tik kad nėra veiksmingos, bet gal net dar labiau atbaido potencialų klientą.

Negi tikrai negalima atsisakyti tokių įžūlių reklamų? na čia jau ne reklamos bet tiesioginis spamas..
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 19:39 

Blizzard rašė:
Vienu žodžiu yra užburtas ratas, užsakovas daro tokias reklamas kurios generuotų paspaudimų skaičių bet kokia kaina,
Taip, tai užburtas ratas: skaitytojai nori kokybės ir nemokamai, adminai ir redaktoriai turi uždirbti, o reklamdaviai taip pat nori ne tik, kad jų reklamas spaudinėtų, o pirktų jų širpotriebą. Čia yra toks užburtas ratas, kad gerai ir nemokamai nebūna. Su tuo reikia taikstytis arba ieškoti kompromiso.

Bet kompromiso taip pat nėra, kad avis būtų sveika ir vilkas sotus.

Geriausiai apie tai paminėjo:

TasKitas rašė:
Portalai apsimeta, kad dirba mums, mes apsimetam, kad žiūrim reklamas. Išvystytas soc realizmas

Blizzard rašė:
Todėl reikia tą paprastą žmogų apmėtyti šiūkšlėmis kad jis spaustų nesvarbu ta informacija jį domina ar nedomina..
Tokie šiandien laikai, kad reikia lipti per galvas, norint išsikovoti savo vietą po Saulę.
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 19:42 

kionig rašė:
Na tas mokėjimas irgi reliatyvus. Jeigu tarkime aš galiu rasti tą patį straipsnį užsienio internetuose, tai apie kokius mokėjimus čia galima šnekėti? :)

Taigi apmokestintas būtų ne naujienų turinys, o papildomos funkcijos t.y. šiuo atveju nerodytų reklamos, ir aišku čia daug mokančių neatsirastų, bet jei sumokėtų per mėnesį bent keliasdešimt žmonių jau būtų šis tas. Tada tuos pinigus ir galima būtų skirt svetainės tobulinimui. Nupirkt daugiau autorinių straipsnių ir t.t. O dėl mokesčių, tai paramai yra taikomos kažkokios lengvatos.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 20:05 

nondescript rašė:
Taigi apmokestintas būtų ne naujienų turinys, o papildomos funkcijos t.y. šiuo atveju nerodytų reklamos, ir aišku čia daug mokančių neatsirastų, bet jei sumokėtų per mėnesį bent keliasdešimt žmonių jau būtų šis tas. Tada tuos pinigus ir galima būtų skirt svetainės tobulinimui. Nupirkt daugiau autorinių straipsnių ir t.t. O dėl mokesčių, tai paramai yra taikomos kažkokios lengvatos.

Aaa, o aš galvojau, kad ir turinys eitų prie to pačio.

Šiaip tai, jei kas nenorėtų mokėti labai didelių sumų, tarkime kaip mano jau minėtas pavyzdys su IQ.lt nuo 30 lt, tai kad šitą būtų galima išspręsti yra tokia sistema: http://flattr.com/ Čia gali dalyvauti bet kas t. y. itelektinių produktų kūrėjai. O, visi skaitytojai tarkime remtų mažu mokesčiu, taip remdamas kūrėjus, o skaitytojas gautų kokybiškesnį produktą.

Kuo daugiau rėmėjų, tuo geriau portalui. Tiesa, čia reikia iš tikrųjų gerai paskaičiuoti kaštus.

Ir kiek pamenu toje sistemoje mokestį galima nusistatyti pačiam. Žinoma, kad čia nebūtų daugiau gudravimų, kai vieni moka, o kiti naudojasi nachaliavai irgi nėra sprendimas. Taip pat irgi reiktų nustatyti ribas, tarkime, kad ten vienu centu remdamas tikrai nieko nepagelbėsi. Kažkokį intervalą galima būtų padaryti tarkim nuo 5-10lt per mėn. Vieną kartą galėsi daugiau paremti, kitąsyk daugiau. Arba gal koks nors vienas fiksuotas mokestis būtų, bet toks, kad jo nebūtų gaila paaukoti intelektinei vertybei, o ne pigiausiam alui.

Kito kelio nelabai ir yra šiandien intelektinio produkto kūrėjams.

Principas toks, kad skaitytojai remia portalą, o administracija kelia kokybę ir tenkina skaitytojų poreikius.

O, visos plonybės su rėmimu jau reikalauja rimtesnės analizės. Nes tarkime, kiek čia norėtų paaukoti? Gal koks 100? Sunku pasakyti. Arba visi bendrai puosėlėjame, ar kiekvienas remiantis individualiai gauna tas privilegijas.

Nes taip pat, kad ne tik reklamų šlykštumas bet ir dar ir kompo resursų ėdimas. Kai aš sakykime ateinu kokį 10 kartų į dieną ir kiekvienąsyk man kraus tas nesąmones ir aš jas turėsiu kaskart išjunginėti, tai atsiprašau, bet paprasčiau man įsirašyt reklamų filtrą.
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 22:37 

Hmmm, perspėkit, kai nemokantys pinigų oficialiai taps nachaliavščikais.
Tsakant, išvalysiu portalo erdvę nuo savęs tada :D
Ir jums švariau, ir aš puodą ašarų priverksiu - druskai sutaupysiu :)
O gal jau jaustis neatsakingu? Reklamas tai išjungiau! :(
Viskas, kuo galėčiau padėti - rašykit parsisiunčiam skriptą, paleisiu kada - suspaudinės tas visas reklamas. Kartas nuo karto :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-12, 22:37 

Jei pvz butu pasiulytas 1 idomus originalus straipsnis i savaite ir uz tai i menesi moketum 2-5LT, tai kodel gi ne ? Kaip bonusas - reklamos kiekis butu stipriai sumazintas ir definitely, jokiu issokanciu reklamu ir garsu.
  • 0

Reputacija: +2233

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 10:16 

TasKitas rašė:
..suspaudinės tas visas reklamas. Kartas nuo karto.

- google kažkiek sugebėdavo seniau atpažinti autoclick'us, o dabar jau toleruoja.

p.s.
.. Bendrai tai turbūt 99.99 procentai reklamų paspaudimų pasaulyje daro scriptai.. visi tai žino ir visus tai tenkina, net FTB, kenčia tik nepatyrę internautai..

:x
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 10:22 

Aš mokėčiau 300 Lt į mėnesį jei moderatoriai manęs neblokuotų už absurdus ir nekultūringą elgesį. :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +99

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 19:04 

Aidas rašė:
Aš mokėčiau 300 Lt į mėnesį jei moderatoriai manęs neblokuotų už absurdus ir nekultūringą elgesį. :D

Na manau už tokią sumą kas mėnesį jei jau tikrai mokėsi tai tau ir taip gali padaryti išimtį.. Prirašys prie tavo aprašymo kad esi trolis su privilegijomis.. ir i tave reikia nekreipt dėmesio, nes tu juos remi.. o tada kiekvieno vartotojo reikalas kiek sugebės ignoruoti tamstelę :)
  • 0

Reputacija: +1082

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 21:40 

labai trūksta reklamos su nuorodomis į visokiausius xxx puslapius, nes šie patampa įdomesni nei technologijų niekeliai
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 21:59 

SaMaras rašė:
Aidas rašė:

Na manau už tokią sumą kas mėnesį jei jau tikrai mokėsi tai tau ir taip gali padaryti išimtį.. Prirašys prie tavo aprašymo kad esi trolis su privilegijomis.. ir i tave reikia nekreipt dėmesio, nes tu juos remi.. o tada kiekvieno vartotojo reikalas kiek sugebės ignoruoti tamstelę :)

Manau, moderatoriai suprato mano humoru pridengtą mintį. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 22:07 

Aidas rašė:

Mūsų taip lengvai nepapirksi :B:
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 22:27 

Rili11 rašė:
labai trūksta reklamos su nuorodomis į visokiausius xxx puslapius, nes šie patampa įdomesni nei technologijų niekeliai

Gūglu nemoki naudotis? :D
  • 0

O HMZ ir Imortaliukas žydai. Hamman kvanka

Vartotojo avataras

Reputacija: -17

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 22:53 

Kokio dizaino naujienų portalas galėtų būti, kad galvočiau apie piniginę paramą?
Maždaug toks, kaip Edvardo Pociaus projektas
Čia bemaž viskas, ko reikia. Aišku, paspaudus nuorodas gausim visą „grožį“ - bet ar neužtenka pavadinimų? Net jei jie klaidingi - technologijose.lt dažnai šitą pamoką kartojam :D
Beje, toks loginis paradoksas - girdėjosi mintis, kad mokant pinigus bus stengiamasi dėl kokybės. Tai dabar reikia kokybės, kad tos baisiosios reklamos nenubaidytų - tinklapis turi būti šio to vertas, kad dėl jo kęstum tokius reiškinius :D
O ir dėl kokybės - kas dabar jums trukdo rašyti kokybiškai? Redaktorius? Mėnulio fazė? Nenoras dirbti iš peties? :D
Ir dar - straipsniai iš kitų tinklapių bus tokie pat. Publikuosit melus ir nesąmones - ir negalėsit nieko padaryti dėl autorinių teisių :D
Arba kaip fwd - pas save publikuoja su veikiančiomis nuorodomis, o čia deda nuorodų demo versijas - ne savo kieme šiukšlina gi :D
Arba situacija su reklamų tiekėjais - ne technologijų.lt kaltė, kad jos tokios :D

Iš esmės niekas nesikeis. Nebent kosmetiniai pokyčiai. Jūs nesuksit galvos dėl reklamų, kurios priklauso ne jums, mes nesuksim galvos dėl adblokų :D
Štai dėl skripto - aš rimtai: parašykit kas spaudinėtoją, paleisiu pas save. Gal dar koks atsiras - vis reitingui geriau! O kai bus geresnis technologijų reitingas - reklamų daugės, pinigų daugės... ;)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 22:58 

Paspaudinėti ir aš galiu. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-13, 23:55 

Tai sudedam reklamas į atskira skiltį, atsidarom ir spaudinėjam visi bent po 10 paspaudimų per dieną. O tai pinigai pasipils :D
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-14, 00:25 

TasKitas rašė:
Štai dėl skripto - aš rimtai: parašykit kas spaudinėtoją, paleisiu pas save. Gal dar koks atsiras - vis reitingui geriau! O kai bus geresnis technologijų reitingas - reklamų daugės, pinigų daugės...
Už spaudinėtojus, reklamdaviai supyks :D Ir turėtų, žinoma, išsinešdinti su savo reklama :D Nors kita pusė, kad tuo pačiu su savo krepšeliu išeis :)
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-11-14, 08:00 

Gal parengti šviečiamąjį straipsnį apie reklamos rinką? Nors visų jos užkulisių ir mes nežinom, bet ji tikrai nėra tokia primityvi, kaip kad galvojate.

Nemąstykite klaidingai - galutiniam reklamos užsakovui nesvarbūs paspaudimų kiekiai. Tai tiesiog dažnas kompromisinis variantas tarp pinigus taupančio reklamos užsakovo ir jos transliuotojo, pagal ką paskaičiuoti reklamos kaštus. Tačiau galimi ir kiti reklamos įvertinimo būdai - parodymų kiekis, faktinis klientų atvedimas ir pan.

Kas iš tikro domina reklamos užsakovą? Atsakymas priklauso nuo užsakovo tikslo: stambios įmonės rūpinasi, kad jų vardas visada žmėžuotų žmonių akyse, tad užsakinėja brangiausią "branding" reklamą. Pagrindinis tokių reklamų srautas keliauja į televiziją, likučiai - į TOP 10 lietuviškus portalus, o trupiniai paskirstomi per smulkesnius projektus. Tokių trupinių kartais turime ir mes, o kaip taisyklė tokios reklamos ir būna agresyviausios, bet ir brangiausiai apmokamos. Čia svarbu, kad jas pamatytų, pritrauktų dėmesį. Net ir nežinau, kiek svarbu, kad tas dėmesys būtų teigiamas - dėmesys yra dėmesys, į pasąmonę įsirašė. Jos ir apmokamos ne už paspaudimus, o už parodymus.

Kiti klientai, taupiau naudojantys reklamos lėšas, nori ko kito - ne paspaudimų, ne parodymų, ne "brandingo", o padidėjusių pardavimų. Tačiau kaip apmokėjimo pagrindą jie renkasi arba paspaudimus, arba komisinius už faktinius pirkimus. Pastarasis varinatas Lietuvoje dar gerokai buksuoja, tad lieka paspaudimai. Jei reklama portale sulaukia didžiulio kiekio paspaudimų, bet pirkimų kiekis nepadidėjo, jos niekas nepratesinės. Jei būtų priešingai, visos reklamos nusėstų one.lt, draugas.lt ar kituose gigantuose - ten suspaudo milžiniškais kiekiais, tačiau auditorijos perkamumas mažas, o ir spaudžia daugiau dėl nuobudolio, nei dėl įdomumo.
O kaip patikrina perkamumą? Elektroninių prekybų atveju to nė klausti nereikia - vien jau Google Analytics duoda tiek daug informacijos, kas, iš kur, kada ir dėl ko atėjo, kad išvados gimsta labai nesunkiai. O dar papildomi scriptai, cookies jūsų kompiuteriuose leidžia gauti daug naudingos informacijos.
O jei prekyba ne elektroninė, reklamų agentūros turi savų algoritmų kaip įvertinti efektyvumą. Tad automatiniai reklamų paspaudimų scriptai nieko nepagelbėtų, tik pablogintų situaciją iki visiško klientų pradingimo.

Kad būtų pilnesnis vaizdas, kokia sudėtinga ir paini reklamos rinka, galim pažiūrėti, kaip atrodo reklamos užsakymo procedūra nuo stambaus kliento iki vidutinio portalo: Klientas->stambi media agentūra (planavimas, strategija)->kūrybinė media agentūra (faktinis reklamos išpildymas)->interneto agentūra (galinti dėti reklamą į tinklapių grupę) -> vienas iš tinklapių

Pvz. jei klientas skiria 1000 Lt reklamai ir sakykim, jog reklama suplanuota tik vienam mažam tinklapiui, kiek nukeliauja iki tinklapio? Tiksliai nepasakysim, bet mūsų spėjimais pagal turimą informaciją ne daugiau kaip 20-30%. Likę lieka "tarpinėse stotelėse". Galiausiai, kiekvienas iš tarpininkų grūmiasi konkurencinėje kovoje, kad tik jam atitektų tas užsakymas - tad siūlomos papildomos nuolaidos, unikalesni reklamos sprendimai ir pan. Tad kai kuriais atvejai galutinis pinigų likutis tinklapiui gali sumažėti ir iki 10-15%. Tačiau po vieną tinklapį tokių reklamų neplanuoja - ją paskirsto po 15-30 tinklapių. Vieni jos daugiau parodo, kiti mažiau. Vat ir išsidalina pyragas.

Žodžiu, čia nėra taip paprasta, kaip atrodo. Jei būtų gerų ir realių sprendimų kaip atsikratyti reklamų, portalą padaryti individualiai pagal kiekvieno poreikius - tą padarytume kad ir rytoj. Negi mums gaila? Bet kad čia tokia sistema, kai "ranka ranką plauna" - šiai dienai nebus tokių reklamų, kokios yra, rytoj nebus ir pačio portalo. Su personalizacija irgi daug nepajuokausi - kai per dieną atvertimų virš 100 000, reikia kruopščiai žiūrėti serverio resursus, nes per daug išsiplėtus su funkcionalumu, teks statyti kelis serverius, o tai jau dvigubi kaštai.

Žodžiu, visur savi niuansai - paprastos idėjos ateina ir ne į pačias protingiausias administracijos galvas, bet jei nėra jų išpildymo, vadinasi idėjose yra realių spragų. Kaip ir sakiau, bus gerų idėjų, jų tikrai nenumesim į šoną - pamažu prieisim prie įgyvendinimo ir pabandymo.
  • 0

Portalo administracija
Vartotojo avataras

Reputacija: +54

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 136 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'