Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Fundamentalieji ir medžiagų mokslai (fizika, chemija, matematika ir t.t.)
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2019-09-08, 14:26 
     
bahuriux rašė:
Kreipkis į specialistus (psichiatrus) nes jau ne juokais tau reikia pagalbos.
Tik nedidelė viena maža problemikė... Kad kreipimasis tikrai nepadės Svečiui. Priimti šiuo metu esančią fiziką ir visa ko atsiradimą būtų tolygu visiškam išprotėjimui su neaiškiomis pasekmėmis.

Tokie "Lenino raštai" kaip Svečio atguls (praktiškai nugulė) plokščiažemistų pogrindžiuose ir seniai užmirštuose alternatyvios fizikos kampeliuose tarp visų kitų amžinųjų variklių išradinėtojų-šarlatanų.
  • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12876
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +198
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-09-09, 09:02 
     
leksas rašė:
Man patinka tie žmonės kurie sudėtingus reiškinius sugeba paaiškinti paprastai. Kaip antai Einkšteinas iki tol nežinotą reiškinį aprašė paprasta formule- e = mc^2. Tai yra tai ką aš vadinu genialumu.

Paviršutiniškai žiūrint tai yra lyg ir graži, ir nuosaiki pozicija.
Bet kiek panarsčius tai – ji tampa paviršutiniška ir veik bulvarinio lygio pozicija.
Formulė E=mc2 nėra paprasta, nes reikia žinoti kas yra:
Energija
Masė
Šviesa
Greitis
Laikas
Kilometras
Kilogramas
Sekundė
Kėlimas kvadratu
....
...
Ir visi likę fizikos pagrindai

Taigi, jei trumpai E=mc2 tėra tik ...tikra inžinerinė grožybė :) (temos kontekste).

Gi, visa šiuolaikinė fizika (atmetus nekuriuos jos paribius) iš esmės nagrinėja tik vieną TIKRAI PAPRASTĄ (išvestiniame lygyje ale genialią) mokslinę funkciją „veiksmas yra lygus atoveiksmiui“.
Ir šios mokslinės funkcijos esmei suprasti nereikia turėti inžinerinių žinių.
Va, tai jau yra tikrai paprasta (ale genialu).

Jei moksle eiti toliau labai paprastai:
„Veiksmas yra lygus atoveiksmiui“ = fizika nagrinėjanti vieną aspektą (veiksmas lygu atoveiksmiui) (vienaaspektė fizika).
O „vienas aspektas” gali apibrėžti tik statinę funkciją (vienas aspektas negali išvesti nevidinių santykinių reikšmių).
Jei yra „vienaaspektė (statikos*) fizika” tai gali būti ir „daugiaaspektė (santykių) fizika“

Na, ale bahurėliai gal dar apie pusamžį ir klykaus „jį reikia uždaryti į psichuškę, jį reikia uždaryti į psichuškę“ :), bet toliau fizika jau tekės nauja daugiaaspekte mokslo vaga...

Todėl, vidinės „veiksmas lygu atoveiksmiui“ detalės neperžengia ir negali peržengti šios funkcijos ribų. T.y. pačios, atskirai paimtos, funkcijos detalių gausa negali peržengti bazinio (veiksmas lygu atoveiksmiui) aspekto ribų.
Todėl čia ir arkliui yra aišku, jog mokslas toliau vystytis galės tik tada kai prie minėtos funkcijos prisijungs kitos jai lygiavertės funkcijos – ir taip susidarys daugiaaspektė fizika.

*pvz.sistemoje „veiksmas lygu atoveiksmiui“ greitis yra statinė reikšmė, bet nėra judėjimas. Nes greitis yra lygus santykiui tarp statinio/fiksuoto atstumo padalinto iš statinio/fiksuoto laiko kiekio.
Pvz. 100 km/h. Čia yra nekintantys (statiniai) 100km ir nekintanti (statinė) 1h ir lygybėje gaunamas nekintamas, statinis santykis 100km/h.
  • 0


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1164
Reputacija: -87
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-09-13, 12:47 
     
svetys rašė:
......................

Tavo meninis stilius nelabai deri su moksliniu stilium, tai iškart tau prognozuoju jog nieko gero ir neįrodysi taip rašydamas. Atsikratyk savo meninio rašymo stiliaus ir gal tada pac nenuklysi nuo savo pačio minties. :)
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2018-06-17, 17:58
Pranešimai: 143
Reputacija: +74
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-09-13, 13:13 
     
Turint matematinį supratimą, mąstymą, galima suprasti, kad tampa įmanoma skaičiuoti ne šiaip šikančių meškiukų masės sumažėjimą po pašikimo, bet paimti kūno momentinio greičio funkciją, kuria remiantis jau galima apskaičiuoti tiek vidutinį greitį, tiek to greičio nuokrypį nuo kažko, tiek dar kokius nors susigalvotus parametrus. Ir tai jau būtų nebe vienaaspektė, bet multiaspektė analizė. Tad gerb. ponai, JF didmeistriai turėtų pirma pateikti matematinę bet kokio Visatoje egzistuojančio kūno, kelių kūnų, kūnų sistemos judėjimo formulę, kuri tiktų tiek atomui, tiek šikančiam meškiukui. Arba būsenos kitimo, jeigu taip tik patogiau. Čia jau susitarsime kaip nors. Tik terminus aiškiai apsibrėžkite, nesimėtykite ir viskas turėtų būti tvarkoje. Kas moka skaičiuoti, tiems nebus didelio skirtumo, pasidarys reikiamas formules, aproksimacijas ar dar ką pagal situaciją. Bet dirvonus arti reikėtų pradėti būtent nuo šių dalykų. Dabar susidaro įspūdis, kad šitie JF inovatoriai kaip kiaulaitės pasikapsto mėšle tai vienur, tai kitur, bet va kad sukištų savo šnypus giliai į šitą mėšlą, kažkaip prasmingai ir kryptingai, tai ne.

Todėl nenuostabu, kad kiti tokiems diagnozuoja psichines ligas. Bet čia nereikia nieko diagnozuoti, viskas tvarkoje su jų mentaline būsena. Čia tiesiog didokas žmogiškas ego veikia, kuriam ribos yra, tik sunkokai pastebimos. Ego, ambicijos neatitinka realių gebėjimų šiuo atveju. Tiesiog labai daug žmonių tingi kryptingai, prasmingai dirbti, keltis konkrečius ir pagrįstus tikslus, bet jau nori tai visko. Čia ir dabar. Bet jų pastangos dažnai būna epizodinės, visiškai neatitinka turimų norų masto. Pažiūri kokį YouTube video, paskaito kokį popsinį straipsnį, gal net arxiv.org straipsnį atsiverčia, pamato, kad jie nieko nesupranta, bet yra tas ego, tas noras bent jau atrodyti suprantantiems. Jeigu jau nenori mokytis, dirbti, bet nori pripažinimo, tada pradedi imituoti savo žinojimą, bandai tapti logiškai net negalinčios egzistuoti srities "egzpertu".

Ir pagalvokite plačiau. Juk daug kas mūsų susiduria su žmonėmis, kurie nori vairuoti naujausius automobilius, nors finansinių galimybių tam neturi. Taigi, ima lizingą ir su juo vairuoja tą naują automobilį, puikuojasi savo įtakos, galios simuliacija, užsiima ta vadinamąja mentaline masturbacija. Jiems sunkiai suvokiama, kad galima pasiekti tą patį be lizingų ir paskolų, tik jau dedant kryptingas, prasmingas pastangas, dirbant, mokantis iš savo ir kitų klaidų nuolatos, niekada nepasiduodant, randant bendraminčių, konstruktyviai ir pozityviai bendradarbiaujant vieni su kitais. Aišku, tada prabangią mašiną įsigysi ne dabar, o gal tik po 5-10, gal ir tik po 15-20 metų. Bet tada jau žinosi, kad tikrai gali tą padaryti ir tau nereikia jokių ten simuliacijų ir apsimetinėjimų.

Tad su šiais inovatoriais tas pats. Jų mentalinė būsena - tai tik mokslinio proto simuliacija meniniu stiliumi. Todėl tai priimkime su užuojauta šiems žmonėms, supratimu bei suvokime tai kaip lyrinį nukrypimą nuo tikrojo mokslo. Šis lyrinis nukrypimas pastebimas akivaizdžiai, nes yra iššaukiantis, taipogi ir JF inovatoriai labai save demonstratyviai pristato. Bet būna kartais ir tokių lyrinių nukrypimų, kurių jau ir kiečiausi mokslininkai nepastebi. Prisiminkime tas klastotes su mamutų ar ko ten klonavimu, kur po to paaiškėjo, kad visą mokslo bendruomenę apmulkino. Tad būkime budrūs ir supratingi vieni kitų atžvilgiu.
  • +1
Užsiregistravo: 2016-11-12, 01:54
Pranešimai: 22
Reputacija: +19
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-09-13, 14:09 
     
Dar vienas Lenino rastu kurejas.
  • +1
Užsiregistravo: 2015-02-14, 19:18
Pranešimai: 540
Reputacija: -662
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2019-09-15, 04:37 
     
Sioj temoj labai daznai minimas zodis MOKSLAS. As bandziau suformuluoti panasu klausima, kaip ir temos autorius, bet padariau grubia klaida ir buvau sudirbtas. Del to, pries komentuodamas, nutariau pasidometi. Lietuviu kalbos zodynas raso: mokslas- pazinimo rezultatu sistema. Atmetus pazinima, zodi mokslas gali naudoti bet kur. Net ir snekant apie idealius pasulius. Nors man tai panasiau i filosofija. Man mokslas, tai- pastebejau reiskini, sugalvojau kodel, paskaiciavau, pagal tai sukuriau iranga, atlikau bandymus, irodziau. Jei tamsta snekat apie moksla, kuriame nera matavimo vienetu, tai atleiskit, bet tai tuscias laiko svaistymas. Senoveje alchemikai bande visai budais is s ispausti auksa. Nepavyko. As tkiu, kad tolimoj ateity mes tai sugebesim, bet tai visiskai nepriklausys nuo chemijos. O apie matavimo sistema, tai pvz. laikas. Isivaizduokit mus stebincia butybe, kuri gyvena amzinai. Jai laikas neegzistuoja, todel musu greicio formule jai nesuprantama. O mums laiko faktorius butinybe. Todel jusu mokslas apie idealu pasauli be konkreciu skaiciu yra tik pamastymai prie simto gramu.
  • +2
Užsiregistravo: 2018-02-10, 05:46
Pranešimai: 12
Reputacija: -5
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 56 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'