Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Astronomija ir kosmonautika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 12:59 

Pagaliau! Taip ir maniau, kad tokios beprotiškos substancijos kaip Tamsioji energija ir nėra! Niekam nereikia išsigalvoti jokių stebuklingų energijų, kad realybė būtų pritraukta prie kokios tai teorijos. Deja, kartais net ir genijai klysta... :)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 13:05 

turint omeni, akd pastaroji buvo sugalvota, kai matematika nelabai teisingai gavosi, o db jie bando viska paneigt teigdami, kad mes - visatos centras, kazkodel as linkstu i tamsiosios energijos puse...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 13:38 

Na va, pasirodo, kad tamsioji energija buvo sugalvota apginti mokslininko darbą... Tai kyla klausimas, kiek dar tokių teorijų yra sugalvota siekiant apginti daugelį mokslinių darbų, ir kas yra žinoma iš tikrųjų apie mus supantį pasaulį be visų tų pramanytų tiesų? :)

P.S. Labai primena gyvenimą iliuzijose.
  • 0

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 13:41 

Jų darbas man primena tarsi mokinių bandyma pasižiurėjus atsakima sugalvot sprendimą. Kad gautųsi nusprendė kad galaktika visatos centras- kodėl?... nes tada atsakymas gerai gaunasi....
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 15:33 

Sunku šiais laikais pasitikėti ir mokslininkais... Belieka galvoti tik savaja galva.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 16:06 

„[...]kuomet modernūs kosmoso teleskopai padėjo nustatyti, jog Visata elgiasi ne taip, kaip turėtų.“
O gal viskas yra priešingai, gal ne visata, o mes mąstom ne taip, kaip turėtume? :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 16:28 

Labai abejotinas straipsnis.. tarsi dar viena sąmokslo teorija.. Ir Einšteinas paminėtas taip lyg koks fantastinio filmo autorius būtų..

Aš taip pat lieku prie tamsiosios energijos teorijos..
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 16:31 

pala rodos buvo dar šiame portale mačiau labai gerą citatą: "protingas tas kuris prisitaiko prie pasaulio, o ne bando pasaulį pritaikyt prie savęs" tai tas mito nukopijuotas teiginys tikrai klaidingas mano požiūriu irgi
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 17:12 

Dar viena eilinė teorija. Laikas parodys ar ji išstums dabar vyruojančias teorijas...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 17:52 

Mitas rašė:
„[...]kuomet modernūs kosmoso teleskopai padėjo nustatyti, jog Visata elgiasi ne taip, kaip turėtų.“
O gal viskas yra priešingai, gal ne visata, o mes mąstom ne taip, kaip turėtume? :)

Tu gal ne visa sakini perskaitei? :D Nes ten aiskiausia mintis, kad visata elgiasi ne taip, kaip turetu elgtis pagal reliatyvumo teorija. Ir prie ko cia musu mastymas, kad ne taip mastome?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 18:13 

Pasirodo ne toks ir protingas tas Zydas buvo.. i tokie mokslininkai kurie bando jy apgint teigdami kad jis nesuklydo suragejusio *udo neverti.. :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +397

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 18:18 

Mąstymas kaip religija, kas patikėjo, kad yra free energy ir spjovė į fizikos dėsnius, tam jau sunku bus tuo patikėti. Čia tik būtu įrodymas, kad fizika galioja šiek tiek toliau. Nelabai malonu, kai nežinomų reiškinių paaiškinimui pasitelkiama mistika, bet jei ji reikalinga tik tam, kad būtu galima kažką apskaičiuoti ir pasiteisina, tuomet aš nieko prieš (čia turiu mintyje daaug dimensijų).
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 18:47 

Kiek supratau abi pusės bando apginti reliatyvumo teoriją ieškodami naujų būdų apeiti paneigiančius faktus , bet toks tikėjimas šita teorija prieštarauja kitai Enšteino "teorijai", kuri sako "visada abejok". Derėtų rodyti pagarbą tokiam iškiliam mokslinkui ir abejoti jo teorijom, kaip jis ir prašė :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 19:04 

O kodėl bando mokslininkai derinti reliatyvumo teoriją įvesdami tamsios medžiagos ir energijos sąvokas? O todėl, kad reliatyvumo teorija tiesiog veikia. Egzistuoja eilė eksperimentų bei matavimų kurie pagrindžia jos teisingumą. Mano manymu, kolkas geriau būtų tiesiog apibrėžti ribas, kur galioja tie dėsniai, o kur galioja kiti, juk pvz. Niutono dėsniai ar ta pati reliatyvumo teorija kvantiniame lygmenyje netaikomi, o kodėl turėtų galioti pvz. reliatyvumo teorija makro lygmenyje? Kažkodėl šiuolaikiniai mokslininkai apsėsti įdėjos, kad egzistuoja ta vienintelė formulė, galiojanti visur ir visada. Gal ir taip, bet manau mes dar iki tokio supratimo toli gražu nepribrendom :(
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 19:10 

Man_In_A_Cage rašė:
pala rodos buvo dar šiame portale mačiau labai gerą citatą: "protingas tas kuris prisitaiko prie pasaulio, o ne bando pasaulį pritaikyt prie savęs" tai tas mito nukopijuotas teiginys tikrai klaidingas mano požiūriu irgi

nežinau, bet pasak G.B.Shaw: "tik kvailiai pasaulį bando pertvarkyti pagal save, todėl pasaulio pažanga priklauso tik nuo kvailių" :)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +36

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 19:12 

Jusc rašė:
Mitas rašė:

Tu gal ne visa sakini perskaitei? :D Nes ten aiskiausia mintis, kad visata elgiasi ne taip, kaip turetu elgtis pagal reliatyvumo teorija. Ir prie ko cia musu mastymas, kad ne taip mastome?

Perskaičiau viską, tiesiog tu nesupratai mano minties. Bet atsakymą pats pasakei - kad klaidingai mąstome.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 19:15 

Smėlis rašė:
Man_In_A_Cage rašė:

nežinau, bet pasak G.B.Shaw: "tik kvailiai pasaulį bando pertvarkyti pagal save, todėl pasaulio pažanga priklauso tik nuo kvailių" :)

Pritariu šiai minčiai. :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-19, 20:06 

Šita nauja teorija yra nelabai reali. Ji perdaug geocentriška...

kiesza rašė:
Pasirodo ne toks ir protingas tas Zydas buvo.. i tokie mokslininkai kurie bando jy apgint teigdami kad jis nesuklydo suragejusio *udo neverti.. :D

Tavo intelektas tiesiog švyti..... Jau 499 žinuteės parašei. Įdomu ar kanors protingo kur sakei ar ne?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-20, 19:45 

Hm... o aš vienam tokiam žurnale skaičiau, kad Einšteinas po kiek laiko bandė savo teoriją paneigti, bet jo niekas nebesiklausė...

O kas čia sakė, kad Reliatyvumo teorija yra įrodyta... Ar tikrai? Tada tai jau būtų nebe teorija... Nenoriu nieko teigti, bet lygtai mokslininkams dar nėra pavykę pasiekti šviesos greičio...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-20, 19:56 

Mistė rašė:
O kas čia sakė, kad Reliatyvumo teorija yra įrodyta... Ar tikrai? Tada tai jau būtų nebe teorija... Nenoriu nieko teigti, bet lygtai mokslininkams dar nėra pavykę pasiekti šviesos greičio...

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/f ... psnis-5612

Pasiekti sviesos greiti imanoma, bet jo virsyti jokiu budu.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +265

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-20, 21:56 

kionig rašė:
Mistė rašė:

http://www.technologijos.lt/n/mokslas/f ... psnis-5612

Pasiekti sviesos greiti imanoma, bet jo virsyti jokiu budu.

Jau buvau skaičius tą straipsnį, bet užmiršau... Dabar dar porą kartų perskaičiau, bet taip ir nesupratau, kaip jie tą teoriją įrodė... O apie šviesos greitį čia išvis nerašo. Tiesa, pagooglinus radau, kad mokslininkai net ir viršijo šviesos greitį 8-)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-20, 22:13 

Bet ar pats kūnas (jei nepainoji su informacija) viršijo švieso greiti? Man atrodo turi tą atveji, kai mokslininkai bando sulenkti prieš obijekta, erdve, kad pats kūnas galėtų tuo pačiu greičiu daugiau nuskristu. (Šita teorija skaičiau laaabai seniai, tai nežinau, kiek jie jau pasistumėjo).
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-20, 22:17 

Mistė rašė:
O kas čia sakė, kad Reliatyvumo teorija yra įrodyta... Ar tikrai? Tada tai jau būtų nebe teorija...

O tai kas tada būtų? Laikrodis su gegute?
Gravitacija irgi teorija, elektromagnetizmas - taip pat.
  • 0

Reputacija: +598

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-08-20, 22:23 

Nightbringer rašė:
Bet ar pats kūnas (jei nepainoji su informacija) viršijo švieso greiti? Man atrodo turi tą atveji, kai mokslininkai bando sulenkti prieš obijekta, erdve, kad pats kūnas galėtų tuo pačiu greičiu daugiau nuskristu. (Šita teorija skaičiau laaabai seniai, tai nežinau, kiek jie jau pasistumėjo).
Taip ten blogas interpratavimas, kad virsijo sviesos greiti.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +265

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 43 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 15 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume