Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 181 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Apie gamtą
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 16:39 

Finalfour rašė:
Bet pinigu ir lektuva galima gauti. Sutik, kad jei labai panoresi, tu galesi fiziskai isitikinti, kad amerika egzistuoja. Ta prasme, nors tu ir neturi galimybes siuo metu to patikrinti, bet ta padaryti yra imanoma siuolaikinemis priemonemis. Tu gali paziureti amerikos nuotraukas internete galu gale :) Nebent netiki, ir teigi, kad cia sumaketuota ir smth... bet tada jau iki absurdo nueisime.
O vat dievo egzistavimo tu negali patikrinti jokiomis priemonemis. Pinigu gali gauti lektuvui i amerika, o dievo irodymui priemoniu gauti negali, nes jos neegzistuoja.
Su juodosiomis skylemis persistengei, nes nuo tos akimirkos, kai mokslas irode ju egzistavima, as zinau, kad jos egzistavo milijardus metu. Jei kas nors kada nors irodys, kad egustuja dievas, as be abejo tuo patikesiu ir sakysiu, kad jis egzistavo visada, net ir tuomet, kada as juo netikejau. Bet kodel tu verti mane tiketi tuo, ir pats tiki tuo, kas SIANDIEN neirodyta? As tarkime netikiu ir moksline hipoteze, kad sviesos greiti galima virsyti. Nes visos siuolaikines teorijos rodo, kad to padaryti mase turintis kunas negali. Ir nors uzmusk, netikiu. Bet ta pat akimirka pakeisiu savo nuomone, kai tai bus irodyta moskliskai. O vat tu dievu tiki jau dabar, nors tai dar nairodyta. Ir net neabejoju, kad tai nebus irodyta.

Kodėl kalbėdamas apie Amerikos įrodimą sakai kad ja galima įrodyti šiuolaikinėmis priemonėmis, o apie dievo įrodimą, kad jokiomis priemonėmis. Tarsi žinotum kokios priemonės bus po 100 ar 200 metu. Čia jau ne mokslas, o išankstinis nusistatimas ir tiek.

Ar aš tave verčiu tikėti dievu? Tai tu verti mane juo netikėti. O aš tik įrodinėju kad nėra jokios priežasties juo netikėti.

Jei butum skaitęs visus komentarus butum žinojęs, kad aš dievu netikiu. Bet kadangi tingėjai surinkti visus faktus todėl padarei klaidingas išvadas. O tai rodo koks tu mokslininkas ir kokio lygio tavo teorijos.

Pumper rašė:
Kitaip tariant:
- dievas buvo magas (apgavikas), kuris iš tikro negali vaikščioti vandeniu (nėra visagalis),
- prisikelti iš mirusiųjų neįmanoma (miręs =/= klinikinė mirtis arba zombis) + kapas pagal bibliją buvo kelių tonų akmeniu užstumtas - kaip jis iš jo išlindo?

Taigi pats gini religiją ir pats pasakai, kad ta religija paremta bobučių pasakom. Kame logika tikėti tuom, kas akivaizdus melas?

Vienam sakinį dvi klaidos: 1) Vandeniu vaikščiojo Kristus, o ne dievas. 2) Jis neaiškino kaip tai darė ir kad darė. Kad ir kaip jis tai darė jis nieko neapgaudinėjo, nes tai nebuvo mago šou.
Taip klinikinė mirtis nėra lygu mirčiai, o tu dabar nukeliaus 2000 metu į praeiti ir tai paaiškink čiabuviams.

Visos religijos yra stipriai susijusios su politika ir žmonių kontrole, nes kitaip jos tiesiog neegzistuotu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1800

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 16:41 

Mindset rašė:
pasakyti ateistui kas yra meile ir gerumas tai tas pats kas ispausti drambli pro rakto skylute :) bet tiek daug stengiasi...

Kuo čia dėti šitie jausmai ir dievas (ar jo nebuvimas)?
Ar ateistai neturi jausmų? Gal būt tau atrodo, kad visi ateistai yra psichopatai?
  • 0

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 16:43 

Shinigami rašė:
Tommis rašė:
šitaip vartant nesunku prieit iki to, kad visa, kas mus supa, yra tikėjimas - matau namą, ir TIKIU, kad tai yra namas, matau save veidrodyje, ir TIKIU, kad tai yra mano atvaizdas...

(...) O jei žmogus sukurtu sistema kaip filme matrica ir tave prie jos prijungtu tau tas virtualus pasaulis butu tikras, nes visi tavo vaizdai ir pojūčiai butu automatiškai sugeneruoti. O jei ten mirtum, tau ir čia sustabdytu visas gyvybines funkcijas tai tu iš ties mirtum. Be to tas virtualus pasaulis taip pat butu paremtas kažkokiomis taisyklėmis kurias galėtum stebėti, analizuoti, interpretuoti ir panaudoti. Kaip ir dabartinis mokslas.

Va čia ir yra religijos problema - čia egzistuoja tik atsakymai, o klausimai reiškia, kad tavo tikėjimas „svyruoja“, čia negali interpretuoti, nes tai jau bus stabmeldystė, analizuoti irgi nelabai yra ką - arba kramtai tai, kas duodama, arba eini ant laužo „pasišildyt“. Religija yra ta matrica, apie kurią kalbi - ar bandei kada diskutuoti apie religiją su musulmonu? Į klausimą apie religijos atsiradimą jis tau atsakys „atsirado tada, kai pranašas koraną parašė“, t. y. pasaulis iki religijos atsiradimo neegzistavo; absoliuti dauguma tikrai tikinčių iš tos savo matricos niekada nebuvo išėję, ir greičiausiai niekada neišeis, nes visos analizės ir skaičiavimai jų galvose vyksta tik „matricos“ ribose; išorinė info paprasčiausiai atmetama net neišklausius iki galo. Galbūt mokslas irgi yra „matrica“ - esam ribojami savo smegenų galimybių, tačiau sutik - religijos ribos daugybę kartų mažesnės...
  • 0

Reputacija: +32

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 16:45 

Mindset rašė:
pasakyti ateistui kas yra meile ir gerumas tai tas pats kas ispausti drambli pro rakto skylute :) bet tiek daug stengiasi...

Jau maniau, kad niekas šito „kozirio“ neišmes :-)
  • 0

Reputacija: +32

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 16:51 

Shinigami rašė:
Kodėl kalbėdamas apie Amerikos įrodimą sakai kad ja galima įrodyti šiuolaikinėmis priemonėmis, o apie dievo įrodimą, kad jokiomis priemonėmis. Tarsi žinotum kokios priemonės bus po 100 ar 200 metu. Čia jau ne mokslas, o išankstinis nusistatimas ir tiek.

Turbūt dėl to, kad dievas pagal apibrėžimą yra už visatos ribų, t.y. už realaus fizinio pasaulio, todėl jo ištirti ar atrasti neįmanoma, kaip ir jis negali turėti jokio tiesioginio kontakto su realiu pasauliu, nes kitaip būtų jau seniai įrodytas.

Shinigami rašė:
Vienam sakinį dvi klaidos: 1) Vandeniu vaikščiojo Kristus, o ne dievas. 2) Jis neaiškino kaip tai darė ir kad darė. Kad ir kaip jis tai darė jis nieko neapgaudinėjo, nes tai nebuvo mago šou.
Taip klinikinė mirtis nėra lygu mirčiai, o tu dabar nukeliaus 2000 metu į praeiti ir tai paaiškink čiabuviams.

Gini religiją, bet net nežinai, ką ji teigia. Kristus = dievo įsikūnijimas = dievas. Todėl krikščionių dievas ir yra šizofrenikas arba krikščionys garbina stabą - lavoją ant kryžiaus, t.y. pažeidžia pirmą dievo įsakymą ir padaro didžiausią įmanomą nuodėmę.

O tu nukeliauk 2000 metų į praeitį ir pažiūrėk, ar tais laikais žmonės turėjo šiuolaikinę medicininę įrangą, kuri galėtų žmogų "prikelti" iš klinikinės mirties.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +574

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 16:55 

Shinigami rašė:
aš tik įrodinėju kad nėra jokios priežasties juo netikėti.

Geros priežasties tikėti nebuvimas yra labai gera priežastis netikėti. Priešingu atveju nebūtų galima netikėti:
    Dzeusu;
    Horu;
    Lochneso pabaisa;
    "Baubu" kuris gyvena rūsyje/po lova/spintoje/palėpėje;
    kalėdų seneliu, ilendančiu pro kaminą (ne perkeltine prasme);
    smurfais pedofilais, gyvenančiais radiatoriuose;
    Russell'o arbatinuku;
    Sagan'o drakonu;
    ets. ets...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 17:08 

Pumper rašė:
Turbūt dėl to, kad dievas pagal apibrėžimą yra už visatos ribų, t.y. už realaus fizinio pasaulio, todėl jo ištirti ar atrasti neįmanoma, kaip ir jis negali turėti jokio tiesioginio kontakto su realiu pasauliu, nes kitaip būtų jau seniai įrodytas.

Kaip ir programavime programuotojas yra už programos ribų ir ji negali stebėti programuotojo. Jei sukurčiau virtualu pasauli su dirbtiniu intelektu kuris laikui bėgant vistytusi. Aš bučiau to pasaulio kūrėjas (dievas). Bet kad ir kiek ten dirbtinis intelektas besivistitu jis manes negalėtu pastebėti ar įrodyti mano egzistavimo, nes neturėtu kontakto su mano realiu pasauliu. Bet visas pasaulis veiktu taip kaip aš ji parašiau. Kaip suprojektavau klases ir aprašiau funkcijas. Ir visi fundamentalus dydžiai butu tokie kokius parinkau konstantoms.

Pumper rašė:
Gini religiją, bet net nežinai, ką ji teigia. Kristus = dievo įsikūnijimas = dievas. Todėl krikščionių dievas ir yra šizofrenikas arba krikščionys garbina stabą - lavoją ant kryžiaus, t.y. pažeidžia pirmą dievo įsakymą ir padaro didžiausią įmanomą nuodėmę.

Religija nelygų krikščionybė. Nes yra įvairiu religijų. Kiek mane mokė mokykloje Kristus nėra dievo įsikūnijimas (arba aš jų nesupratau). Nes jau biblijoje rašo, kad Kristus "sėdi Dievo Tėvo dešinėje". Taigi jis pats savo dešinėje sėdėti negali. Nors kiek teko stebėti krikščionis daugiausiai meldžiasi Kristui, o ne dievui. Bei visada meldžiasi į kryžių ar portretą. Ką aš liginu prie stabmeldžių.

Pumper rašė:
O tu nukeliauk 2000 metų į praeitį ir pažiūrėk, ar tais laikais žmonės turėjo šiuolaikinę medicininę įrangą, kuri galėtų žmogų "prikelti" iš klinikinės mirties.

Žmonės ne, bet Kristus gal? Kas žino iš kokios planetos jis čia buvo atskridęs :D
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 17:18 

Plikas rašė:
Shinigami rašė:
aš tik įrodinėju kad nėra jokios priežasties juo netikėti.

Geros priežasties tikėti nebuvimas yra labai gera priežastis netikėti. Priešingu atveju nebūtų galima netikėti:
    Dzeusu;
    Horu;
    Lochneso pabaisa;
    "Baubu" kuris gyvena rūsyje/po lova/spintoje/palėpėje;
    kalėdų seneliu, ilendančiu pro kaminą (ne perkeltine prasme);
    smurfais pedofilais, gyvenančiais radiatoriuose;
    Russell'o arbatinuku;
    Sagan'o drakonu;
    ets. ets...

Netikėti jomis ir verstis per galva bandant paneigti jų egzistavimą yra du skirtingi dalykai. Kaip jau sakiau ne karta dievu netikiu, o bažnyčia dar mažiau. Bet dėl to nebandau neigti jo egzistavimo. Bei nebandau įrodyti jo egzistavimo. Viskas ką bandau tai įrodyti kad mastymas "nesuprantu ir negaliu įrodyti lygu tai neegzistuoja" yra klaidingas. Kaip ir mano anksčiau pateiktoje nuorodoje.
Nematau jokios galimybės mokslui kažką paneigti, nes jis nesukurtas kažkieno paneigimui, jis sukurtas kažkieno įrodimui. Ir jei kažkas nesutampa ar prieštarauja teorijai tai nereiškia, kad tai yra klaida ar tai neegzistuoja. Tai gali reikšti, kad pati teorija yra nepilna arba klaidinga.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 17:22 

Shinigami rašė:
Bet visas pasaulis veiktu taip kaip aš ji parašiau. Kaip suprojektavau klases ir aprašiau funkcijas. Ir visi fundamentalus dydžiai butu tokie kokius parinkau konstantoms.

T.y. pats kada panorėjęs to pasaulio taisyklių negalėtum keisti, nes pats jas sukūrei konstantomis. Jei pats savo sukurtas taisykles galėtum apeiti, tavo sukurta programa tave pastebėtų, taigi galėtų ir įrodyti tavo egzistavimą arba paliktos spragos suteiktų galimybę pačiai programai kurti naujas ir laužyti primestas taisykles. Nei vieno nei kito mūsų pasauly nėra, todėl jokio logika pagrįsto pagrindo teigti, kad dievas yra - nėra.

Shinigami rašė:
Religija nelygų krikščionybė. Nes yra įvairiu religijų. Kiek mane mokė mokykloje Kristus nėra dievo įsikūnijimas (arba aš jų nesupratau). Nes jau biblijoje rašo, kad Kristus "sėdi Dievo Tėvo dešinėje". Taigi jis pats savo dešinėje sėdėti negali. Nors kiek teko stebėti krikščionis daugiausiai meldžiasi Kristui, o ne dievui. Bei visada meldžiasi į kryžių ar portretą. Ką aš liginu prie stabmeldžių.

Kalba eina būtent apie krikščionybę ir apie biblinį dievą. Kas dėl kristaus ir dievo, taigi gerai žinoma: dievas tėvas ir dievas sūnus. Dievas tai tik vienas krikščionybėj, todėl Jėzus = dievas. Arba patys krikščionys nesupranta kuom tiki (galimas daiktas, nes jei suprastų - netikėtų).

Shinigami rašė:
Žmonės ne, bet Kristus gal? Kas žino iš kokios planetos jis čia buvo atskridęs :D

Jei nebeturi, ką pasakyti, geriau patylėk.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 17:42 

Pumper rašė:
T.y. pats kada panorėjęs to pasaulio taisyklių negalėtum keisti, nes pats jas sukūrei konstantomis. Jei pats savo sukurtas taisykles galėtum apeiti, tavo sukurta programa tave pastebėtų, taigi galėtų ir įrodyti tavo egzistavimą arba paliktos spragos suteiktų galimybę pačiai programai kurti naujas ir laužyti primestas taisykles. Nei vieno nei kito mūsų pasauly nėra, todėl jokio logika pagrįsto pagrindo teigti, kad dievas yra - nėra.

Jei mokėtum programuoti tai žinotum, kad joks programuotojas ar pati programa programoje parašytu konstantų negali keisti, kitaip jos butu ne konstantos, o kintamieji. O kintamųjų reikšmės keičiamos tiek programos tiek programuotojo arba vartotojo. Tik reikia žinoti kaip jas pakeisti.

Pumper rašė:
Kalba eina būtent apie krikščionybę ir apie biblinį dievą. Kas dėl kristaus ir dievo, taigi gerai žinoma: dievas tėvas ir dievas sūnus. Dievas tai tik vienas krikščionybėj, todėl Jėzus = dievas. Arba patys krikščionys nesupranta kuom tiki (galimas daiktas, nes jei suprastų - netikėtų).

Tiek gyliai į biblija neteko gilintis. Ar ja domėtis, nes man tai visai neidomų. Bet čia tikriausiai kaip interpretuosi ar suprasi.

Pumper rašė:
Shinigami rašė:

Jei nebeturi, ką pasakyti, geriau patylėk.

Man regis pats nebeturi ką pasakyti :D Nes aš jau daug kar kartojau, kad nekalbu apie krikščionybę ar bibliją. Aš kalbu apie religija apskritai. Ir kai kurie tikintieji pilnai gali kristu laikyti ateiviu. O jei tau tokios įdėjos nepatinka tai jau čia tavo problema.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 18:07 

Shinigami rašė:
ei mokėtum programuoti tai žinotum, kad joks programuotojas ar pati programa programoje parašytu konstantų negali keisti, kitaip jos butu ne konstantos, o kintamieji. O kintamųjų reikšmės keičiamos tiek programos tiek programuotojo arba vartotojo. Tik reikia žinoti kaip jas pakeisti.

Vat ir išlindo esmė. Jei konstantų negalima keisti vadinasi dievas nėra visagalis ką teigia krikščionybė, ir negali "bendrauti" su realiu pasauliu, nes tai reikalautų konstantų laužymo, todėl jis gali būti tik pasyvus stebėtojas, ko nepripažįsta krikščionybė.

Shinigami rašė:
Aš kalbu apie religija apskritai. Ir kai kurie tikintieji pilnai gali kristu laikyti ateiviu. O jei tau tokios įdėjos nepatinka tai jau čia tavo problema.

Tai ar apie religiją ar apie tikėjimą kalbi. Jei apie religiją, tai kokia čia konkrečiai teigia, kad kristus ateivis? Ir kas jame "dieviško" jei jis ateivis?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 18:09 

Mindset rašė:

Kai išgirsti "raudona spalva ir gėrimas". Apie ką pagalvoji? Apie Coca-Cola. Kai išgirsti "šviesa, išgelbėjimas ir meilė" pagalvoji apie dievą. Galvoji tik todėl kad esi taip išdresiruotas. Coca-Cola ir dievo įvaizdžiai iš esmės niekuo nesiskiria.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 18:19 

Pumper rašė:

Dievas yra vienas trijuose asmenyse - šventoji Trejybė - Dievas Tėvas, Dievas Sūnus a. k. a. JK ir Dievas Šventoji dvasia. 3 in 1.
  • 0

Reputacija: +1175

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 18:28 

punktyras rašė:
Dievas yra vienas trijuose asmenyse - šventoji Trejybė - Dievas Tėvas, Dievas Sūnus a. k. a. JK ir Dievas Šventoji dvasia. 3 in 1.

Tai ir sakau: šizofrenikas.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:16 

punktyras rašė:
Pumper rašė:

O kaip tai atrodo? Jie sukibę?

Ar čia kalbama apie vyrą, kuris yra Tėvas, Sūnus ir gali padaryti vaiką (įpūsti šv. dvasią)?
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:19 

sielinas rašė:
O kaip tai atrodo? Jie sukibę?

Turbūt į hermafroditą panašus.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:21 

Shinigami rašė:
Prieš daug laiko mokslininkai iškėlė hipotezę, kad dviejų objektu judančiu vienas link kito judėjimo greitis yra v = v1 + v2. Jie ją patikrino ir patvirtino hipotezę. Bet paskui atėjo Einšteinas ir pasakė, kad jie asilai ir greitis taip nesumuojamas ir pateikė savo formulę. Bet visi vis dar naudoja pirmąją nes esamais greičiais ir su reikalinga paklaida ši formulė tinka, nors ir nėra teisinga. Kitaip sakant hipotezę lengva patikrinti jei paklaidos tokios mažos, kad turima technika nefiksuoja.

Todėl mokslo šalininkas neabejodamas atsisakys savo požiūrio į tam tikrus reiškinius vos tik atsiradus naujiems įrodymams. Kreacionistas niekada neatsisakys dievo, nors ir fisi faktai teigtų, kad jo nėra. O šiai dienai nėra įrodyta, kad dievas egzistuoja. Jei teigsi, kad yra ir įrodymų šaltiniu nurodysi bibliją, testamentus ar kitus raštus aš tau pasakysiu, kad grožinė literatūra nėra faktų šaltiniai (pvz. pasakos apie slibinus neįrodo slibinų egzistavimo).
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:27 

Shinigami rašė:
Per daug komentuoti tad nekomentuosiu bet iš kart atsakysiu.
Ateistas kala vaikui, kad religija š***, paskaityk komentarus ir suprasi ką ateistas vaikui sako apie religija.

Gali būti. Nes biblija ar kitos knygos panašia tema nieko gero nemoko. Biblijoje apstu dievo žiaurumo, pavydo (kitų dievų), mirties bausmių, aukojimų, moters žeminimo ir kt. Aprašoma kaip išžudomos ištisos tautos. Nenorėčiau, kad mano sūnūs kol jauni skaitytų tokias baisybes, nes kol jaunas ir mažai supranta gali viską interpretuoti tiesiogiai. Tokį literatūros kūrinį galėtų nebent skaityti nuo 25 metų, kai atsiranda šioks toks mastymas.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:32 

Shinigami rašė:
Pilietybė įpareigoja, nes turėdamas viena pilietybę negali ilgai gyventi kitoje jei negauni kitos šalies pilietybės. Kaip žalios kortos. O su gyvenimu pastoviai tam tikroje valstybėje ateina ir tos valstybės įpareigojimai (kaip sveikatos draudimas).

Pilietybę galima pasikeisti prie tam tikrų sąlygų.
Tam tikri įsipareigojimai bendruomenėje normalu jei čia pat yra grįžtamasis ryšys. Moku mokesčius - turiu nemokamą sveikatos priežiūrą iki tam tikro lygio, galiu jaustis saugiai (policija, ugniagesiai ir t.t.).

Tuo tarpu religija neduoda nieko.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:34 

Shinigami rašė:
Pumper tu pats matau apsimeti dunduku. Pagalvok kada biblija buvo parašyta. Tuo metu dar ne egzistavo šiuolaikinio mokslo terminai ir žinios. Tai tuos pačius reiškinius aiškino savo terminais. Todėl skaitant tokius senus raštus reikia galvoti ką kiekvienas žodis tuo metu galėjo reikšti, o ne ką reiškia dabar.
Ir tavo pavyzdžiai netinka, nes magai jau šiais laikais vaikšto vandeniu. Nors jie ir naudoja kažkokius triukus, bet tai ne keičia fakto kad aplinkiniu akyse jis eina vandeniu. Tad, kad kristus nevaikščiojo vandeniu teigti negali jei tiesiog nežinai kaip tai padaryti. Prisikelti iš mirusiųjų galima. Tai dažnai vadinama klinikine mirtimi. Kažkokia liga kuri sustabdo kūno veikla tiek, kad jis atrodo kaip miręs ir net kai kada yra palaidojami, bet paskui prisikelia. Dėl vyno tai visi ten jau seniai buvo nusigėre ir niekas greičiausiai nesuprato ką jis ten padarė ir ką jiems sugirdė

Tuome biblija ne daugiau kaip grožinės literatūros kūrinys, kurią galima pasiskaityti prieš miegą, tik vaikams ji per baisi.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:38 

Shinigami rašė:
Visata labai jau jauna. Vadinasi biblija klista teikdama kad visata susiformavo tik prieš kiek ten laiko (20000 metų?).

Visatos amžius 13.75 milijardai metų.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:45 

Shinigami rašė:
Kaip ir programavime programuotojas yra už programos ribų ir ji negali stebėti programuotojo. Jei sukurčiau virtualu pasauli su dirbtiniu intelektu kuris laikui bėgant vistytusi. Aš bučiau to pasaulio kūrėjas (dievas). Bet kad ir kiek ten dirbtinis intelektas besivistitu jis manes negalėtu pastebėti ar įrodyti mano egzistavimo, nes neturėtu kontakto su mano realiu pasauliu. Bet visas pasaulis veiktu taip kaip aš ji parašiau. Kaip suprojektavau klases ir aprašiau funkcijas. Ir visi fundamentalus dydžiai butu tokie kokius parinkau konstantoms.

Klysti. Galėtų tave rasti per išeities kodus (pvz. klausaisi maldų, išpažinties). Šioje vietoje būtum prigautas. Nebent mes kalbame apie deistinį dievą, kuris viską sukūrė ir nesikiša į žmonių gyvenimus. Tačiau tuomet religija (garbinimai ir apeigos) nereikalingi. Deistinis tikėjimas mažiau žalingas, todėl apie jį galima ir nediskutuoti.

Deistai mano, kad tiesiog egzistuoja kažkas aukščiau, kuris viską sukūrė ir nesikiša į mūsų gyvenimus.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:53 

Mindset rašė:

Moralė nieko bendro su religija neturi. Ateistas tikrai žino kas yra meilė, gėris ir blogis.

Beje, "meilė yra sudėtinga psichologinė ir emocinė būsena, kurioje svarbiausią vaidmenį atlieka ypatingos neurocheminės medžiagos – oksitocinai. Bandymai parodė, kad daugelyje įsimylėjusio žmogaus galvos smegenų sričių vyksta žymūs cheminės sudėties pokyčiai." - Prof. Larry Yang.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:57 

Shinigami rašė:
Visata labai jau jauna. Vadinasi biblija klista teikdama kad visata susiformavo tik prieš kiek ten laiko (20000 metų?).

Pagal Bibliją, tiksliau, jo dalį - Senąjį Testamentą, pasaulis buvo sukurtas prieš 5772 metus.
  • 0

Reputacija: +1175

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-10-31, 19:59 

Estija mažiausiai religinga valstybė pasaulyje. Pabandykime atrasti tokioje visuomenėje ką nors blogo? Ar ten yra daugiau žmogžudysčių, vagysčių, kitų nusikaltimų? Nemanau. Išvada - religija niekam nereikalinga.
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 181 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'