Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 81 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Apie gamtą
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-27, 15:54 
     
:) man tai be nervo klajoklio, dar labai įdomi yra grįžtančiojo gerklų nervo eiga - jis daro lanką žemyn į kaklą vien todėl, kad vėliau nei jis atsiradusios (evoliuciškai) struktūros, kurios vystosi iš žiauninių lankų ir migruoja žemyn į kaklą (kaip kad skydliaukė), jį "pastumia".

Ir dėl to vargšės žirafos šitas nervas nusitęsia iki pat kaklo apačios, ir vėl grįžta atgal, o kadangi taip jis išeina net apie 7 m ilgio, tai jo neuronas, kurio aksonas yra šis nervas, tampa viena ilgiausių ląstelių pasaulyje :D

Tik gaila, kad nerviniai impulsai jame per daug nuslopsta ir išsikraipo ir dėl to žirafos negali skleisti tokio plataus garsų diapazono, kokį leistų anatominė jų balso stygų struktūra :(

va čia galima pažiūrėti žirafos skrodimą, kur demonstruojamas minėtas nervas - http://www.dailymotion.com/video/xdm5he ... from=embed
 • 0


_________________
Si hoc legere scis nimium eruditiones habes :)


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-12-12, 16:30
Pranešimai: 158
Miestas: Vilnius
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-27, 15:57 
     
Kas per idiotai galėtų iškelti tokius absurdiškus "argumentus" prieš evoliuciją?
Jei negali paneigti teorijos, tai nereiškia, kad ji nepaneigiama, tai rodo tavo kompetencijos stoką. Žodžiu, kreationistų kvaili teiginiai atsisuka prieš juos pačius... Kaip visada... :))
 • 0


_________________
Yo


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-22, 00:25
Pranešimai: 775
Miestas: Neringa
Reputacija: +13
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-27, 16:12 
     
O kas taip sako, kad nepaneigiama? Viską galima paneigti tik reikia turėti kozirius-faktus, kurie taip pat gali būti paneigiami.

Mokslas tuo ir žavus, kad dalelelė po dalelės yra lipdomas pasaulio modelis, kartais pasenusias daleles (faktai kurie vis dėlto buvo paneigti) pakeičiant naujomis.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-05-29, 09:06
Pranešimai: 1712
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-27, 16:49 
     
meanwhile in america:
Indiana senate has passed a bill that allows to teach creationism in public schools
http://www.ibj.com/senate-panel-oks-cre ... icle/32182
 • 0Paskutinį kartą redagavo c_ulrich 2012-01-27, 16:53. Iš viso redaguota 1 kartą.


Užsiregistravo: 2009-04-29, 09:08
Pranešimai: 92
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-27, 17:48 
     
Nu jo. Sunku paneigti tai, ko net nesuvoki.

O šiaip tai keistas mitas. Realiai iš creationist'o to niekad neišgirsi - jie gi labai paprastai "paneigia": evoliucija nesąmonė, tu gal ir beždžionė, "God did it" ir pan.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-12-10, 17:08
Pranešimai: 3468
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +514
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 03:30 
     
Na vienas iš teorijos tokių kaip ir reikalavimų yra tas, jog ji turi turėti galimybę ją paneigti. Teorijos, kurių neįmanoma paneigti yra tuščios, pvz., teorija, kad žmogus išgyvenimui reikia deguonies.

Straipsnyje du dalykai kai kurių mokslininkų dabar gali būti palaikyti klaidomis.
Pirmiausia dėl parazitinės DNR termino. Jau pilna pulikacijų, įrodančių, kad nieko nekoduojanti DNR yra labai svarbi struktūrai, iš ko išlenda genų raiškos valdymas ir fizinis DNR išlikimas. Mažos DNR pametamos. Beje, dar labiau tobulėjant genetikai atrandami vis nauji regionai, nuo kurių nurašomos įvairių tipų mažosios RNR, pi, mikro ir n visokių kitokių. Iki tol daug tokių regionų buvo laikyti tiesiog nekoduojantys.

Ir kitas niuansas yra Darvino teiginys, jog viskas kilo iš bendro protėvio. Nauji tyrimai rodo, kad labai tikėtina, kad tuo pačiu metu nepriklausomai vieni nuo kitų galėjo atsirasti keli skirtingi organizmai, kurie galiausiai "susijungė". Pvz, žmogaus genome yra bakterijų DNR (ne mitochondrinė ar kokia pan.). Ar bakterijos ir eukariotai kilo iš to paties protėvio labai labai abejotina...
 • 0


_________________
https://jugma.lt


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-15, 22:16
Pranešimai: 3060
Miestas: Vilnius
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 09:40 
     
Atrodytu, jau tapusi įprastu dalyku, širdies koronarų šuntavimo operacija, naudoja iš kojos išimtą 'nereikalingą' kraujagyslę. Domiuosi, nes pats laukiu šios procedūros, taigi, kodėl mes turime nereikalingą kraujagyslę? Ar tik ne todėl, kad mūsų tolimų protėvių kelio sąnarys lankstėsi į priešingą pusę, negu mūsų, ir jam valdyti buvo reikalingas raumuo, kurį ji maitino? Tuomet, ko verti religiniai paistalai apie žmonių sukūrimą ir puolimas ant evoliucijos teorijos? Įdomu, ar apie tai nors kiek susimąsto tie patys religingi žmonės, kuriems jau atlikta ši operacija? Kiek tokių pažįstu, tai nepanašu, kad jie bandytu mąstyti.
 • 0


_________________
Išvada gimsta tada, kai nusibosta galvoti


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-08-31, 10:07
Pranešimai: 1655
Miestas: Biržai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 10:58 
     
Otto rašė:
Įdomu, ar apie tai nors kiek susimąsto tie patys religingi žmonės, kuriems jau atlikta ši operacija? Kiek tokių pažįstu, tai nepanašu, kad jie bandytu mąstyti.


Kam jiem mąstyti, jei geriau tiesiog dėkoti dievui, kad išgyveno? Čia bėda ir yra, kad religingi žmonės visai negalvoja nei kokia jų ta religiija, nei kuom jie tiki ir koks iš tikro yra realus pasaulis - kitu atveju jie tiesiog nebetikėtų jokio pagrindo neturinčiais paistalais.

Iš to paties ir visi šitie "evoliucijos mitai" atsiranda, nes paprasčiau iškraipyti mokslinius teiginius taip, kaip tau reikia, nei į tą teoriją įsigilinti ir bandyti suprasti, kas joje teigiama ir kokie to įrodymai.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-12-10, 17:08
Pranešimai: 3468
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +514
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 13:03 
     
Cituoti:
yra daug atradimų ir eksperimentų, kurie galėjo paneigti evoliuciją, tačiau to nepadarė, mat jie tik patvirtino evoliucijos teoriją.


Geriausias eksperimentas kuris įrodo, kad evoliucija yra impotentė long-term experiment Kokie rezultatai po daugiau nei dvidešimties metų? Apgailėtini. Pasikeitė populiacijų dydžiai, ląstelių dydžiai, formos ir tiek. Kur čia kas naujo atsirado? Ten kur apie "citrate" rašo, tai yra geras pavyzdys kaip yra mulkinami žmonės. Kažkodėl yra nutylima, kad bakterijos jau ir prieš eksperimentą turėjo visą reikalingą biocheminę sistemą kuri gali apdoroti citratą.

Cituoti:
Apie evoliucijos mokslo pagrįstumą kalba dar ir tas faktas, jog šios teorijos nepavyko paneigti jau pusantro šimtmečio, praėjusio nuo Darvino teorijos paskelbimo.


O aš kitaip pasakysiu. Evoliucijos niekaip nepavyko įrodyti jau pusantro šimtmečio. Pasakų lygio ta evoliucijos teorija. Noriu duomenis interpretuoju vienaip, noriu kitaip.

Cituoti:
Tuo jis norėjo pasakyti, kad dabar surandamose milijonuose fosilijų aiškiai matomas rūšių progresavimas, o tai ir yra būtent tai, ką numato evoliucijos teorija.


Aš aiškiai matau progresavimą autotransporte. Na tai ką?

Cituoti:
Vienaląsčiai organizmai pasirodo prieš daugialąsčius. Bežiomenės žuvys pasirodo prieš turinčias žandikaulį. Žuvys su plaučiais eina prieš amfibijas. Amfibijos pasirodė anksčiau, nei ropliai. Žvynuoti ropliai atsirado prieš žinduolius ir paukščius su pakitusiais žvynais (kailiu ir plunksnomis). Beždžionės ėjo prieš žmones.


Vežimas atsirado ankčiau nei sunkvežimis, propeleriniai lėktuvai atsirado ankščiau nei reaktyviniai, benzininiai automobiliai ankščiau nei hibridiniai ir t.t.

Cituoti:
Tereiktų vienos ar dviejų išimčių fosilijų radiniuose ir evoliucijos teorija rimtai susvyruotų. Tačiau tokių išimčių vis dar neatsirado.


Suraskit man F-22 Raptor smetoninėje nuotraukoje ir visas pasaulis susvyruos.

Cituoti:
Žinoma, buvo keletas tokių teiginių, tačiau netgi dauguma kreacionistų pripažįsta, kad jie buvo suklastoti.


Patys darvinistai iš desperacijos klastotėmis užsiima Pildown man

Cituoti:
Triušiai ar arkliai su plunksnomis irgi paneigtų evoliuciją.


Čia jau autorius nusivažiavo visiškai į lankas.

Cituoti:
kodėl „išmintingasis kūrėjas“ neturėtų sumaišyti savybių, tarkim, sukurdamas žinduolius su plunksnomis ir efektyviais paukščių plaučiais ar plaukuotų, krūtimi maitinančių stručių.


Pievos, pievos, pievos. Kodėl žmogus dar nesukūrė, pavyzdžiui, traukino ir reaktyvinio lėktuvo mišrūno?

Cituoti:
Juo labiau, jei visi organizmai buvo sukurti tik tam tikram tikslui, jie negalėtų evoliucionuoti.


Visiškas absurdas. Kiekvieno inžinieriaus svojonė yra sukurti sistemą, kuri galėtų prisitaikyti ir keistis pagal aplinkybes.

Cituoti:
Tad norint pajudinti evoliucijos teorijos pamatus, tereikia surasti kelis pavyzdžius, kurie akivaizdžiai neatitiktų teorijos teiginių.


Enzimai

Cituoti:
Pavyzdžiui, kai kurie esminiai vystymąsi koduojantys musės genai gali būti pakeisti tų genų pelės versijomis be jokių neigiamų pasekmių.


Čia galima daryti išvedžiojimus ir apie bendrą dizainą.

Cituoti:
manant, kad gyvybė būtų buvusi sukurta, netgi panašiai atrodantys organizmai galėtų turėti labai skirtingą vidinę sandarą, kaip kad skystųjų kristalų ekranų veikimo mechanizmas skiriasi nuo plazminių ekranų.


Čia jau autorius rašo taip, kaip jam norėtųsi kad būtų.

Cituoti:
Pavyzdžiui, didžiąją mūsų DNR dalį sudaro milijonai neveikiančių parazitinių DNR kopijų.


Žmogui atrodo, kad jos neveikiančios. Neturima pakankamai žinių, o daromos išvados. Pavyzdžiui apie pusę žmogaus genomo sudaro retrotransposonai (pagal autorių tai skaitosi parazitai). O pasirodo, parazitai turi paskirtį retro "The retro-transposon’s copy-and-paste behaviour has long been considered totally self-serving. However, the study showed that when a retro-transposon containing a CTCF-binding sequence spreads around a mammal’s genome, it can deposit functional CTCF binding sites in novel locations, altering the activity of distant genes."

Cituoti:
Mūsų kūnuose pilna akivaizdžių struktūros trūkumų, nuo aklosios dėmės akyje iki keistai vingiuojančio nervo klajoklio.


žirafa

Cituoti:
Peršasi išvada, kad jei gyvybė išties buvo sukurta, jos kūrėjas buvo geriausiu atveju tingus ir nekompetentingas, blogiausiu – žiaurus.


Koks skirtumas, kompeteningas ar ne, svarbiausia buvo kūrėjas ar ne.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-28, 11:18
Pranešimai: 282
Reputacija: +14
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 13:23 
     
Aukseli, nepyk labai, kad klausiu, bet kiek tau metų ir koks išsilavinimas?
 • 0


_________________
https://jugma.lt


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-15, 22:16
Pranešimai: 3060
Miestas: Vilnius
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 13:35 
     
faktas rašė:
Aukseli, nepyk labai, kad klausiu, bet kiek tau metų ir koks išsilavinimas?


34 m., aukštasis. Nereligingas. Kokiam lygyje straipsnis buvo parašytas, tokiu pačiu lygiu ir savo komentarą rašiau. Reikės, galėsim ir moksliniais argumentais pasikeist.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-28, 11:18
Pranešimai: 282
Reputacija: +14
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 14:21 
     
aukselis rašė:
Cituoti:
Juo labiau, jei visi organizmai buvo sukurti tik tam tikram tikslui, jie negalėtų evoliucionuoti.

Visiškas absurdas. Kiekvieno inžinieriaus svojonė yra sukurti sistemą, kuri galėtų prisitaikyti ir keistis pagal aplinkybes.

Ar bandai paneigti evoliucijos teoriją teiginiu, kuris yra pagrindas evoliucijos teorijai (prisitaikymas)? Gali patikslint?
 • 0


_________________
Yo


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-22, 00:25
Pranešimai: 775
Miestas: Neringa
Reputacija: +13
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 14:32 
     
aukselis rašė:
Geriausias eksperimentas kuris įrodo, kad evoliucija yra impotentė long-term experiment Kokie rezultatai po daugiau nei dvidešimties metų? Apgailėtini.


Nejuokink svieto, aukseli, su savo evoliucijos teorijos paneigimu 20 metų trukmės eksperimentais, kai pati evoliucija Žemėj jau milijardus metų vyksta.
http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_evolution

Geresnis eksperimentas su visiem lengvai suprantamais ir akivaizdžiais rezultatais - http://www.hum.utah.edu/~bbenham/2510%2 ... riment.pdf

aukselis rašė:
Visiškas absurdas. Kiekvieno inžinieriaus svojonė yra sukurti sistemą, kuri galėtų prisitaikyti ir keistis pagal aplinkybes.


Žinai kodėl? Nes inžinierius neturi jokios įtakos aplinkai, kurioje jo "sistema" būtų naudojama.

Jei būtų viskas sukurta, kaip manai tu ir kiti tavo tipo creationist'ai, prisitaikyti niekam prie nieko nereikėtų, nes viskas būtų "sukurta" ir statiška - nekintama.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-12-10, 17:08
Pranešimai: 3468
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +514
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 14:37 
     
Aukseli, tiek 'malkų priskaldęs', net nesugebėjai savo nuomonės tiksliai išreikšti :) .
Nenoriu gaišti laiko ieškodamas, bet tikrai mačiau traukinį, su reaktyviniais varikliais. Tačiau, ką tai turi bendro su evoliucija? Jei nori, gali stebėti gripo viruso mutacijas ir žmonių organizmų atsakomąsias reakcijas, manau, tai padės atsisakyti pusės aukščiau išreikštų purkštavimų. Negerai vadinti visą procesą klaidingu, kabinėjantis prie detalių ir net nesistengiant pasigilinti į esmę. Būtum teisus, jei evoliucija būtu įvykusi per vieną dieną ir vykusi tik griežtai viena kryptimi :) . Tačiau sąlygos nuolat kito, buvo daugybė kataklizmų, kai gyvybė buvo ant išnykimo ribos, tai ir davė stimulą susiformuoti sudėtingai DNR struktūrai, tuo pačiu ir rūšių įvairovei. Tai vyksta pastoviai, netgi dabar, perskaitęs mano postą, turėsi papildomą sinapsių jungtį, kuri gal būt paliks pėdsaką ir tavo DNR :) .
Nepyk, tik norėjau daugiau konkretumo ir rimtesnių argumentų, siekiant sugriauti evoliucijos teoriją :) .
 • 0


_________________
Išvada gimsta tada, kai nusibosta galvoti


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-08-31, 10:07
Pranešimai: 1655
Miestas: Biržai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:04 
     
Cituoti:
Nejuokink svieto, aukseli, su savo evoliucijos teorijos paneigimu 20 metų trukmės eksperimentais, kai pati evoliucija Žemėj jau milijardus metų vyksta.


Per 20 metų nekas tepasikeitė, tai gal ir per milijardą metų teįvyks minimalūs pokyčiai. Kaip žinoti?

Cituoti:
Geresnis eksperimentas su visiem lengvai suprantamais ir akivaizdžiais rezultatais


Ir kas pasikeitė? Elgesys, kailis, dydis ir pan. Tokius fokusus galima gauti ir per eiigenetiką, ir per genų reguliavimą. Fundamentaliai struktūriškai kasnors pasikeitė? Pradėjo tos lapės kalbėti? Pasakyk bent kas genetiškai ten pasikeitė. Jei jau nori dar geresnio eksperimento pasižiūrėk ką su vilku padarė per kelioliką tukstančių metų. Vikas ir šuo yra vienas ir tas pats gyvūnas.

Cituoti:
Jei būtų viskas sukurta, kaip manai tu ir kiti tavo tipo creationist'ai, prisitaikyti niekam prie nieko nereikėtų, nes viskas būtų "sukurta" ir statiška - nekintama.


Nusišneki kaip reikiant.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-28, 11:18
Pranešimai: 282
Reputacija: +14
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:12 
     
Aukseli, matosi, kad totalus trolis esi, gal toks veikėjas anksčiau išbanintas esi?
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-12-10, 17:08
Pranešimai: 3468
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +514
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:14 
     
Kažkada senai sakiau: reikia tuos kreacionistus į kaleimą uždaryt, kad nekalbėtų
 • 0
Užsiregistravo: 2010-07-23, 19:40
Pranešimai: 770
Miestas: Kaunas/Vilnius
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:14 
     
Cituoti:
mačiau traukinį, su reaktyviniais varikliais


Bet ne su sparnais.

Cituoti:
ką tai turi bendro su evoliucija


Bandžiau parodyti kiek tūpai autorius šneka apie "arklius su plunksnomis".

Cituoti:
davė stimulą susiformuoti sudėtingai DNR struktūrai


Čia jau pasakos prasideda. Pavydzžiui, ką tu gali papasakoti man apie dinozaurų dnr?
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-28, 11:18
Pranešimai: 282
Reputacija: +14
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:16 
     
Swift RR rašė:
Kažkada senai sakiau: reikia tuos kreacionistus į kaleimą uždaryt, kad nekalbėtų

Gausi baudos už žmonių diskriminavimą. (-:
 • 0


_________________
https://jugma.lt


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-15, 22:16
Pranešimai: 3060
Miestas: Vilnius
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:21 
     
aukselis rašė:
Nejuokink svieto, aukseli, su savo evoliucijos teorijos paneigimu 20 metų trukmės eksperimentais, kai pati evoliucija Žemėj jau milijardus metų vyksta.

Per 20 metų nekas tepasikeitė, tai gal ir per milijardą metų teįvyks minimalūs pokyčiai. Kaip žinoti?


Archeologija. Pasidomėk daugiau, tik tada rašyk.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-07-23, 19:40
Pranešimai: 770
Miestas: Kaunas/Vilnius
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:31 
     
aukselis rašė:
faktas rašė:
Aukseli, nepyk labai, kad klausiu, bet kiek tau metų ir koks išsilavinimas?


34 m., aukštasis. Nereligingas. Kokiam lygyje straipsnis buvo parašytas, tokiu pačiu lygiu ir savo komentarą rašiau. Reikės, galėsim ir moksliniais argumentais pasikeist.

Amžius ir aukštasis proto nepriduoda.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-05-29, 09:06
Pranešimai: 1712
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:32 
     
Pumper rašė:
Aukseli, matosi, kad totalus trolis esi, gal toks veikėjas anksčiau išbanintas esi?


Reikia žmonėms pasakyti, kad totalias nesamones skaito.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-28, 11:18
Pranešimai: 282
Reputacija: +14
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:34 
     
Swift RR rašė:
aukselis rašė:
Nejuokink svieto, aukseli, su savo evoliucijos teorijos paneigimu 20 metų trukmės eksperimentais, kai pati evoliucija Žemėj jau milijardus metų vyksta.

Per 20 metų nekas tepasikeitė, tai gal ir per milijardą metų teįvyks minimalūs pokyčiai. Kaip žinoti?


Archeologija. Pasidomėk daugiau, tik tada rašyk.


Eina šneka apie konkretų eksperimentą ir konkretų eksperimento objektą.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-28, 11:18
Pranešimai: 282
Reputacija: +14
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-28, 15:35 
     
aukselis rašė:
Reikia žmonėms pasakyti, kad totalias nesamones skaito.


Savo komentarus tikriausiai turėjai omeny.

Pritariu.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-12-10, 17:08
Pranešimai: 3468
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +514
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 81 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'