Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 11 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Apie gamtą
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-01, 10:13 
     
Autorius: Donald Trump,
Esmes manau nekeicia ir is straipsnio eina suprasti ,kad situacija blogeja. Taip ,kad niekas nesitvarko ir ateiti niekas nepajegs sutvarkyti
  • +2
Užsiregistravo: 2013-11-05, 23:40
Pranešimai: 7
Reputacija: +33
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-01, 10:19 
     
Kitaip sakant ne paneigė atšilimą, o tik patvirtino jį. Kol kas veikia šalčio "bankas", kuris lėtina šilimą, bet kai jis "išsikraus", kas tada? Tada daug spartesnis šylimas. Gal jau net 2 laipsnių augimą būsim peršokę, net jei dabar pat nustojam išmesti GHG.
  • +1
Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15584
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-01, 21:25 
     
Kiek gyvenu - tiek girdžiu dėjavimus dėl klimato. Whatever
  • -1
Užsiregistravo: 2009-02-23, 13:49
Pranešimai: 167
Reputacija: -2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-02, 10:24 
     
sangvinic rašė:
Kiek gyvenu - tiek girdžiu dėjavimus dėl klimato. Whatever


Taip, ir nebus taip, kad iš karto visi ledynai ištirps vos tik praneš, kad vyksta klimato atšilimas. Dėl to taip ir yra "Kiek gyvenu - tiek girdžiu dėjavimas dėl klimato". Bet vieną blogą dieną bus taip, kad čia jau ne dejavimai bus.
  • 0


_________________
I didn't mean to offend you. I just picked up on a little bit of that lesbian vibe.Užsiregistravo: 2009-01-01, 22:16
Pranešimai: 244
Miestas: Kaunas
Reputacija: +94
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-02, 10:46 
     
Sebastianas rašė:
sangvinic rašė:
Kiek gyvenu - tiek girdžiu dėjavimus dėl klimato. Whatever


Taip, ir nebus taip, kad iš karto visi ledynai ištirps vos tik praneš, kad vyksta klimato atšilimas. Dėl to taip ir yra "Kiek gyvenu - tiek girdžiu dėjavimas dėl klimato". Bet vieną blogą dieną bus taip, kad čia jau ne dejavimai bus.


Šiaip jau yra, tik mums mažai jaučiasi. Maldyvai jau tariasi, kur perkraustys savo gyventojus po ~50 metų, nes jų nebeliks.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15584
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-02, 11:26 
     
sangvinic rašė:
Kiek gyvenu - tiek girdžiu dėjavimus dėl klimato. Whatever

Klimatas ne toks daiktas, kad per dieną imtu ir sulūžtu. Kad jis kinta matome kasdien. Tačiau tikriausiai esi iš tų lengvatikių, kurie mano jog šiltėjantis klimatas tereiškia mažesnės sąskaitos už šildymą žiemą ir galimybė sode auginti palmę. Apie sausras, škvalus, nesveikus kritulių kiekius per kartą iškrintančius visai nepagalvoji.
  • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-02, 21:50 
     
Kaltas gyventojų skaičiaus didėjimas, kuo daugiau žmonių, tuo didesnis užterštumas.
  • 0


_________________
Paveikslėlis


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2016-02-16, 23:43
Pranešimai: 111
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-06-03, 08:17 
     
Kitesabove rašė:
Kaltas gyventojų skaičiaus didėjimas, kuo daugiau žmonių, tuo didesnis užterštumas.


Taip, gyventojų skaičius... Gyventojų skaičius degina anglis, naftą ir dujas.
  • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15584
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-01, 20:11 
     
immortall, norint nebešildyti planetos, mums reikėtų sustabdyti bet kokią energetiką ir ūkinę veiklą. Mes žymiai efektyviau iš gamtos pasiimame energiją nei natūralūs procesai, tačiau visiškai nesirūpiname, kaip tą perteklinę energiją kažkur užkonservuoti ar paleisti į kosmosą.

Mums reikėtų pamiršti virtą maistą, nes jam šildyti naudojame egzotermines reakcijas. Mums reikėtų pamiršti būsto šildymą ir kondicionierius, o atrasti tokią gyvenseną kaip migruojantys paukščiai: rudenį keliauti link tropikų, pavasariop link ašigalių.

Bet koks prietaisas, uždaroje patalpoje sumažinantis temperatūrą džauliu, aplinką sušildo keletu džaulių.

Reikėtų pamiršti branduolinę energetiką: koncentruodami radioaktyvius izotopus, mes galutinio mišinio pusamžį sumažiname tūkstančius kartų. Taigi, kiekvienam gramui sodrinto urano, mes turėtume tūkstančius tonų rūdos sumaišyti su Sacharos smėliu ar išbarstyti vandenynuose.

Apie geoterminę, bangų, vėjo, saulės energiją man išvis kraupu pagalvoti, jei mes kada nors jas pradėsime naudoti taip atmestinai, kaip kažkada akmens anglį ar naftą.

Žemės vidiniai sluoksniai juda su tam tikra „trintimi“. Mėnulis sukelia potvynius ir judina vandens mases su tam tikra „trintimi“. Saulės spinduliai spaudžia Žemę irgi su tam tikra „trintimi“. Ką mes darome su tais „atsinaujinančiais šaltiniais“? Ogi efektyviai prisirišame dar labiau prie Žemės branduolio, Mėnulio ir Saulės, antrą šniūro galą prikabindami prie turbinų, kurių „trintis“ žymiai didesnė nei natūrali. Kur dingsta ta energija? Atmosferai ir vandenynams šildyti!

Efektyviai, mes iš „atsinaujinančių šaltinių“ skolinamės daugiau energijos, nei natūraliai priklauso – t.y., mes taške A (tarkim, užtvanka) pakinkę srautus, priverčiame susikurti naujus papildomus srautus, kadangi išorinės jėgos verčia judėti mases, vietoje tų, kurias mes stabdome turbinomis.

Saulės energija... Kolektoriai mažina paviršiaus albedą – tai yra jų esmė: kuo didesnę dalį elektromagnetinės spinduliuotės paversti mechaniniu krūvininkų judėjimu. Jeigu juo nesušildome vandens, skirto kolektorių aušinimui, tai atiduodame kažkam kitam, kas sušildo atmosferą ar dar kažką, ir taip be galo, be Gaios energetinių nuostolių.

Vienintelis natūralus būdas Žemei atsipurtyti paviršinių sluoksnių perteklinės šilumos – elektromagnetinių bangų spinduliavimas į kosmosą. Bet mes puikiai prisimename iš mokyklinės fizikos tokias sąvokas kaip juodas kūnas.

Tarkime, kad atmosferos temperatūrą pakeliame viena šimtąja: nuo grubiai 300K iki 303K. Vadinasi, šimtąja turime pakelti arba paviršiaus plotą, arba atitinkamai pakeisti spektrą, arba... Deja, atmosfera yra beveik skaidri (ir labai plona).

Visas 12000 km skersmens silikatų ir metalo kamuolys nepuls spinduliuoti cielu procentu daugiau vien todėl, kad mes šuntame jo prakaite. Mantijai ar branduoliui dėl tų kelių K paviršiuje yra giliai dzin (pun intended). Netgi litosferai nerūpi, vandenynams iš principo irgi.

Reiteruoju: mes dūstame, nes labai lengvai mokame pasiskolinti energiją iš šaltinio, kuriame jos yra santykinai be galo daug ir ją švaistome mažame šiltnamėlyje, kuriam perkaitinti jos reikia santykinai be galo mažai. Problema: mes su visa likusia biosfera esame egzistenciškai pririšti prie šito šiltnamėlio.

Ir taip prie šiltnamio efekto. Plonytis atspindintis sluoksnis mus gali iškepinti ar užšaldyti. Pakanka, kad jis pradėtų kliudyti visai planetai išspinduliuoti nors milijonąją procento dalį visos energijos į kosmosą, ir mes iškepsime.

Kita vertus, Gaiai nuo to nei šilta nei šalta. Vienas geras tektoninis lūžis, Saulės aktyvumo pikas, sausumos masių persiskirstymas, kosminio akmenėlio bumbtelėjimas gali sukelti tokius pokyčius, kad visiems Antropocentriškiems Armagedono/Apokalipsės Apologetams beliktų po pernykščiais lapais slėptis.

Taigi, susitvarkys ir Antarktida su ledynais, ir Atlantas su vandens lygio kilimu, tik klausimas – ar tuomet dar bus bent vienas dvikojis geologas apie tai išpublikuoti straipsnį.

Velniop susireikšminimą, koks likimas lauktų biosferos, jei mes ir toliau varytume į atmosferą freonus, metanus ir dvideginius? Mizeris. Nieko nė iš tolo panašaus į Permo-Triaso išmirimus. Nieko panašaus į deguonies krizę.

Mes žinome, kad biosfera turi bent keletą stabilių, bet subtilių pusiausvyros taškų. Būtų žiauriai nemalonu, jei mes sugebėtume visą ekologinę pusiausvyrą išbalansuoti iki kitokios pusiausvyros. Marsui ir Venerai nepasisekė, tačiau anaiptol ne todėl, kad tenykščiai dvikojai būtų purškęsi pažastis neekologiškais dezodorantais.

Na, bet – atleiskite, su visa žmonijos megalomanija, – aš nematau jokių galimybių žmonijai su šiuolaikinėmis technologijomis to pasiekti. Pradžioj tik sužiūrėkime, kad betirpdydami Antarktidą neprišauktume ledynmečio.
  • +2
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-07-02, 14:36 
     
rwc, o tai pas tave nėra nė menkiausio noro siekti geriausių įmanomų sąlygų toliau žmonijai gyventi? Žinoma, kažkada katastrofa kokia nutiks, bet kuo ilgiau tempsime, tuo daugiau turėsime naujų technologijų, kaip išgyventi ar net išvengti išmirimo.

Pagal tai, kaip rašai, tu turbūt pas save namie tuliko neturi, bet tiesiog šiki kampe? Taigi bakterijos sutvarkys viską.

Nereikia žmonėms nustoti 100% naudotis energija. Žemė puikiai gali susidoroti su 30% dabartinio CO2 kiekiu.

Kaštai šiaip didžiuliai yra ekonomikoms, tik tiesiogiai nesimato. Pvz., net alaus pramonė paskaičiavo, kad dėl padidėjusio CO2 kiekio atmosferoje, jie praranda milžiniškus pinigus. CO2 didesnis kiekis atmosferoje kenkia skoniui ir putojimui.
Taip pat šalys pakrantėse turi investuoti į pakrančių apsaugą nuo vandens, o tai milijardai. Maldyvai po 50m ruošiasi visai išnykti. Ekonomine prasme apsimoka siekti ekologijos, jei tie kaštai būtų perkelti ant tų, kurie teršia. O tai dabar visas "daugiabutis" šika pro langą, o pirmam aukšte gyvennatys kuopia.
Net nesubsidijuojant atsinaujinančios, o tik nutraukus subsidijavimą iškastinės energetikos - įvyktų tikras perversmas. Iki 2050 metų pasaulis arti 100% gamintų iš saulės ir vėjo. Kodėl? Nes tai suknistai pigiau. Tai kodėl mes toliau subsidijuojam iškastinį, taršų energijos šaltinį, ir bandai tai pateisinti kažkokiais pritempimais, kad gali būti baisesnių katastrofų, arba galime auštinti atmosferą pasinaudojant kitomis technologijomis?

Beje, tu bent įsivaizduoji, kaip paveiktų žemę vėsesnė oro temperatūra ir toliau augantis CO2 atmosferoje bei vandenynuose? Mirs koralai. Tada greičiausiai mirs planktonas, kuris daugiausia deguonies ir prigamina žemėje. Kas toliau? Ai, dar žuvų didžioji dalis išmirs. O esant trūkumui planktono, vandenyne gali pradėti kauptis nitratų junginiai. Žemė prisitaikys ir niekur nedings, gamta pasikeis neatpažįstamai, bet ar mes išgyvensim - klausimas.

Aš esu už tai, kad nesielgtumėme kaip mielės, kurios dauginasi, kol žūsta. O tu ar nori būt protingesnis už vienaląstį organizmą ir bent pačiam savo padermės neišžudyti?
  • +1


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 15584
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2894
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 5 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'