Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 11 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Apie gamtą
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-01, 13:29 
     
Kai sakiau, kad prasidės masinis gyvybės išmirimas, tai vanduo4 sakė, kad "per stipriai pasakyta". Na ok - jis jau prasidėjo :D
Įdomūs laikai nusimato... Kažin grius visa sistema ir "sulaukėsim", ar vis gi rasim sprendimus į kamuojančias problemas? :)
  • 0
Užsiregistravo: 2017-10-19, 17:53
Pranešimai: 1044
Reputacija: +388
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-01, 13:47 
     
Na kadangi viskas kas gyva bioinžinerijos padarinys t.y. dirbtinai sukurta tai ir nestabilu. Vyksta natūralus "gesimas" nes nėra palaikymo "iš išorės". Nieko naujo neatsiranda išskyrus jau žmonių bionžinerijos kūrinius. Bet tai net oficialiai neleidžiama nes niekas nežino kas iš tokios kūrybos gali gautis. :)
  • -1
Užsiregistravo: 2010-02-06, 00:34
Pranešimai: 1387
Reputacija: -120
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-01, 13:50 
     
Įvertinau kaip "neverta skaityti". Žinoma, tikrai ne todėl, kad pati problema nebūtų rimta, o todėl, kad šio teksto neapsiverčia liežuvis pavadinti "straipsniu". Kažkoks atpasakojimas laisvam stiliui, tinkantis nebent kaip delfio komentaras, bet ne atskiras staipsnis. Per tokius "straipsnius" paskui ir atsiranda "sugedusio telefono" efektai. Patarčiau skaityti originalą: https://www.worldwildlife.org/pages/liv ... eport-2018

Visų pirmą, tai sunaikinta ne "60% gyvūnijos", o 60% stuburinių. (Net įvardijama: žinduoliai, paukščiai, žuvys, ropliai ir varliagyviai.) O tai labai keičia prasmę.

Priežastys yra peržvejojimas, buveinių nykimas, tarša ir pan. Aišku, sutinku, kad tai susiję su "vartotojiškumu", bet ne vartotojiškumas yra priežastis. Nesirūpinimas aplinka ir neatsakingumas yra kertinės priežastys. Žmogus, kaip ir kiekvienas gyvūnas visada "vartos", tik yra skirtumas, ar vartojimas yra pavyzdžiui per lydiminę žemdirbystę, ar ekologinę, ar hidroponinę ir pan.
Jei čia būtų leftistų hipių forumas gal ir ok, bet kitu atveju manau išmintingiausia laikytis objektyuvumo ir susilaikyti nuo savo interpretacijų rašant straipsnius. Tiesiog, dėl šventos ramybės, parašyti tas priežastis, kurias ir nurodė WWF, o skaitytojai, pagal savo pasaulėžiūri prisitemps prie "vartotojiškumų", "nedvasingumų" ir pan.
  • +5
Užsiregistravo: 2017-11-17, 12:26
Pranešimai: 537
Reputacija: +542
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-01, 14:07 
     
mindaugas.vaitiekūnas rašė:
Kai sakiau, kad prasidės masinis gyvybės išmirimas, tai vanduo4 sakė, kad "per stipriai pasakyta". Na ok - jis jau prasidėjo :D
Įdomūs laikai nusimato... Kažin grius visa sistema ir "sulaukėsim", ar vis gi rasim sprendimus į kamuojančias problemas? :)

Nežinau, ką vanduo kur rašė, šį trolį paprastai ignoruoju ir niekad neskaitau jo komentarų. Bet dėl "per stipriai pasakyta" šiuo atveju sutinku. Gyvybė niekur nedings ir neišmirs. Per savo ~4 milijardus metų egzistavimą gyvybė ne kartą kardinaliai pasikeitė ir, gali būti, kad dar ne kartą pasikeis. Tiesa sakant, visame kontekste, žmonija nieko ypatingo nedaro net keisdama klimatą ar atmosferą - ir iki žmogaus atmosferos sudėtis ir klimatas kelis kartus keitėsi irgi dėl gyvūnijos kaltės. (pavyzdžiui išplitusių augalų). Net jei ir visą žemę subombarduos branduolinėm bombom, vis tiek per laiką gyvybė atsistatys su naujom formom... Tad, mažiau susireikšminimo su ta "gyvybe"... Žmogaus egzistavimas apskritai visos gyvybės egzistavimo istorijoje tik labai nedidelis tarpsnis.

Kalbant apie rūšinę sudėtį tai taip, dėl žmogaus tikrai labai drąstiškai keičiasi. Bet tai ne "gyvybė" miršta, o tiesiog neprisitaikiusios rūšys užleidžia vietą tom, kurios sugeba (ar sugebės) prisitaikyti.
  • +5
Užsiregistravo: 2017-11-17, 12:26
Pranešimai: 537
Reputacija: +542
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-01, 18:20 
     
Vien per pastaruosius 4 milijardus metų sunaikinta apie 99,9% pasaulio gyvūnijos.

Jei rimtai, tai gal net dar daugiau, nes paprasčiausiai ne visas kažkada egzistavusias rūšys dabar yra rastos (suakmenėjusios ar jų antspaudai).
Pirmasis didžiausias masinis išmirimas įvyko kai išplito deguonį (kaip šalutini produktą) gaminančios bakterijos ir kiti organizmai. Tada visa žemės atmosfera buvo užnuodyta deguonimi ir visi organizmai kurie nesugebėjo prisitaikyti gyventi prie deguonies (ar net naudoti deguonį kvėpavimui) išmirė.

Skaičiau kad prie Afrikos yra nedidelė izoliuota sala kurioje yra daug unikalių rūšių, kurios niekur kitur ne egzistuoja. Jei dabar ta sala paskęstu ir visos unikalios rūšys gyvenančios joje išnyktu. Žemei ir žmonijai poveikis butu nulinis. Absoliutus didelis ir apvalus nulis. Ypač žmonijai (jei neskaičiuoti žmonių kurie mėgsta egzotinius gyvūnus laikyti kaip naminius gyvūnėlius) butu visiškas nulis ir 99,9999% žmonių apie tai nežinotu ir jiems visiškai nerūpėtu.

Iš vis žmogui rūpi ir įtaką daro tik žemės ūkyje auginami augalai ir gyvūnai, nes nuo jų priklauso maisto kainos ir gyvenimas. O gamta prisitaiko prie bet kokių pasikeitimu. Net jau išmirus 99,9% kažkada egzistavusioms gyvybės formoms, gamtai ir žemei vienodai.

P.S. žmonėms taip pat vienodai. Jiems nei šilta, nei šalta kad tos rūšys išnyko ir be tokių straipsnių net nebūtu apie tai žinoję.
  • +2


_________________
Propaganda


Paskutinį kartą redagavo Shinigami 2018-11-02, 15:12. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5520
Reputacija: +1726
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-01, 20:17 
     
Monochamus rašė:
... Gyvybė niekur nedings ir neišmirs. Per savo ~4 milijardus metų egzistavimą gyvybė ne kartą kardinaliai pasikeitė ir, gali būti, kad dar ne kartą pasikeis. Tiesa sakant, visame kontekste, žmonija nieko ypatingo nedaro net keisdama klimatą ar atmosferą - ir iki žmogaus atmosferos sudėtis ir klimatas kelis kartus keitėsi irgi dėl gyvūnijos kaltės. (pavyzdžiui išplitusių augalų). Net jei ir visą žemę subombarduos branduolinėm bombom, vis tiek per laiką gyvybė atsistatys su naujom formom... Tad, mažiau susireikšminimo su ta "gyvybe"... Žmogaus egzistavimas apskritai visos gyvybės egzistavimo istorijoje tik labai nedidelis tarpsnis...


Aš irgi esu tokio pat požiūrio - anksčiau ar vėliau išmirsim ir jeigu tik dar liks laiko gal būt Žemėje užgims naujos gyvybės formos.
Bet yra vienas bet!
Kiek yra žinoma, per visą Žemės egzistavimą, žmogus yra vienintelė protinga ir "universali" gyvybės forma. T.y. tik žmogus išsivystė iki tokio lygio, kad tapo sąmoninga būtybe gebančia ne tik ėsti ir daugintis, bet ir tyrinėti, fantazuoti, o fantazijas paverst tikrove: kurti dalykus pranokstančius bet kurios kitos mums žinomos gyvybės formos kūrinius. Tai žmogus atrado mokslą, pradėjo tyrinėti visatą, pradėjo gamintis sudėtingus technologinius įrenginius tiems patiems tyrimams, savo buičiai gerinti. Tik žmogus bando įminti visatos paslaptis, tik jis bando perprasti savo egzistencijos reikšmę.
Tad klausimas čia ne toks ar Žemėje po kokio nors masinio išmirimo dar kartą užgims gyvybė. Klausimas ar ji bus tokia pat protinga ir gabi kaip kad žmogus?
  • 0


_________________
stars will never align for youUžsiregistravo: 2017-10-19, 17:53
Pranešimai: 1044
Reputacija: +388
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-04, 09:52 
     
mindaugas.vaitiekūnas rašė:
Aš irgi esu tokio pat požiūrio - anksčiau ar vėliau išmirsim...

Nepilnai parašei. Dabartinė karta išmirs, bet žmonija ir toliau gyvens. Pagal dabartini žmonių išplitimą ir išsivystymą, greičiau žemėje liks tik bakterijos ir žmonės, nei žmonės išmirs prieš išmirštant kitoms gyvybės formoms.

Net branduolinis karas nesunaikintų žmonijos. Nes dalis žmonių yra pasiruošę slėptuves. Kad ir koks karas bebūtu, visi ginklai bus koncentruoti į tam tikrus taikinius, o ne atsitiktinai atakuos bet kuria žemės vieta.
Dabar išnaikinti žmonija yra tas pats kas sunaikinti gripo virusą.
  • 0


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5520
Reputacija: +1726
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-04, 12:16 
     
bet ir pati zeme nera amzina. ateis laikas, kai nebegales egzistuoti skystas vanduo pavirsiuje (kuris reikalingas visoms gyvybes formoms), nes bus per karsta, o veliau ir pati saule "mirs".
  • 0
Užsiregistravo: 2015-01-11, 16:31
Pranešimai: 346
Reputacija: +122
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-04, 13:25 
     
iPienius rašė:
bet ir pati zeme nera amzina. ateis laikas, kai nebegales egzistuoti skystas vanduo pavirsiuje (kuris reikalingas visoms gyvybes formoms), nes bus per karsta, o veliau ir pati saule "mirs".

Zmoniu egzistavimui Zeme nebus kritiskai svarbi.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-11-02, 23:05
Pranešimai: 2041
Reputacija: +490
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-11-04, 23:46 
     
Jūs čia rimtai? Negi nei kiek neskauda širdies, kad žmogus dėl savo poreikių sunaikina ištisas rūšis, kurios evoliucionavo per begalę metų? Kiekviam, kuris prisidėjo prie 10 paskutinių rūšies egzempliorių sunaikinimo, skirčiau mirties bausme.
  • 0
Užsiregistravo: 2015-02-18, 01:08
Pranešimai: 1
Reputacija: +19
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'