Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 17 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 17:54 
     
Panašu, kad tai nebus išspręsta. Aprims kalbos ir pasibaigs visi sprendimai.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12934
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +241
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 18:36 
     
Mano motina apie sesers gimdymą papasakojo. Gimdė ligoninėje. Seselės pajungė lašelinę ir išbėgo ir niekas į palatą ne atėjo kol motina viena sesers nepagimdė.
Mano brolis tai namie pagimdytas be jokių komplikacijų.
 • 0


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5524
Reputacija: +1730
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 18:46 
     
Tai ir spręst reikia normaliai, ne pletkų lygiu. Prisifantazuoja natūropatai apie čakras ir įsivaizduoja, kad - va taip paprastai - gali vos ne dviračiu į mišką nuvažiuot, ten pagimdyt ir tapt kaimo didvyriais, šventuoliais.

Tose valstybėse, kuriose numatytas gimdymas ne gydymo įstaigoje, jis dažniausiai labai griežtai reglamentuojamas, ir bet kam to daryti neleidžiama.

Tarkim, Šveicarijoje gimdyvė gali gimdyti kantono ligoninėje, bet komisija ją gali nukreipti į federalinę ligoninę, ir nepasišakosi. Arba atlikę tyrimus, gali leisti gimdyti namuose, su nustatytomis sąlygomis ir paskirtu gydytoju, budinčiu greitosios pagalbos ekipažu ir t.t. - o tai yra labai brangu.

T.y., jokios papildomos medicininės išlaidos tokiu atveju nekompensuojamos, tarp jų - ir rizikos draudimas. Sužinojusios, kiek visokių popieriukų ir parašiukų reikia susirinkti, formalumų praeiti ir kiek tai kainuos dažna jauna mamytė nusprendžia, kad neverta nė prasidėti - tuo labiau, kad jokios garantijos, kad bus leista gimdyti ne ligoninėje nėra. Per mažas svoris, nepakankamos pajamos, netinkamos patalpos, genetiniai rizikos faktoriai ar šeimos medicininė istorija - bet kas gali nubraukti ružavas svajones - ir tuomet jau niekam nepasiskųsi "diskriminacija", "teisės į savo kūną suvaržymu" ar tokiu briedu kaip "privatumo pažeidimas, gimdyme dalyvaujant gydytojui". Visuomenė to paprasčiausiai nesupras ir netoleruos.

Vakarietiškos visuomenės jautrios visų pirma vaikų interesams. Tėvystės teisės gali būti apribotos vien už tai, kad kaimynai paskųs pareigūnams mamytę, kuri išnešdama šiukšles porai minučių paliko aštuonmetį pyplį vieną namuose. Arba jei abu tėveliai namie "su kvapeliu". Ar dar dėl kokios nors smulkmenos, leidžiančios įtarti, kad tėveliai tinkamai neatstovauja vaiko interesų.

Neįsivaizuoju situacijos, kad tokia visuomenė užsistotų jauną mamytę, kuriai gydytojų susirinkimas neleido gimdyti namuose. Jeigu tokiu atveju kas pakryptų ne taip, ji liktų vienareikšmiškai pasmerkta, kad trukdė gydytojams atlikti savo pareigas, arba tiesiog, kad nesilaikė įstatymo, ginančio kūdikį.

Tos valstybės, kurias "puolama" ginekologė pateikia kaip pavyzdį - tarkim, Olandija su mažu namie gimusių kūdikių mirtingumu, seniai ją būtų įkišusios cypėn už procedūrų nesilaikymą. Virkauja, tarsi apie kiekvieną atvejį ji būtų sužinojusi paskutinę minutę - maždaug, skambutis vidury nakties "teta staigiai ratavok, man vandenys nubėgo, o niekam iki šiol nesakiau, nes mamos bijojau". Tai dabar tegu teisinasi, ar tikrai aplaidžiai sutvarkė popierius, ar tikrai nieko nežinojo, o jei žinojo - tai kodėl nekėlė klausimo iki "post factum". Tegu dabar pati įrodo, kad nėra didesnės schemos dalis. Kur tie dingę vaikai? Kas įrodys, kad visų komplikacijų nebuvo galima išvengti? Kas įrodys, kad kiekvienos gimdyvės sveikata buvo detaliai patikrinta, kad buvo atsižvelgta į visus komplikacijų rizikų atvejus? Galų gale, kad kai kurie nesėkmingi gimdymai nebuvo tiesiog elementarūs kriminaliniai abortai. Ir kas galėtų paneigti, kad visi atvejai buvo dokumentuoti?

Ir apskritai, ką čia lygintis su Olandijomis, apie kokias dar Hipokrato priesaikas šnekėti, kai iš kelių šimtų užfikstuotų atvejų - dešimtadalis su vienokio ar kitokio kriminalo požymiais...

Gydytojų vietoje, man būtų gėda pasirašinėti po tokiais atvirais laiškais. Vadinasi, jie puikiai žinojo, kad tokie dalykai - dingę, neužfiksuoti, sužaloti kūdikiai dėl aplaidumo ir pan. - sistemiškai vyksta, tik kažkodėl tylėjo. Tylėjo tol, kol iki reikalo nebuvo prieita "per aplinkui" - kilus įtarimams dėl sunkių kriminalinių nusikaltimų. Tol, kol nebuvo iškrėsta prieš 10 metų susukto filmo režisierė ir nebuvo rasta privačių juostų, laikomų pas ją "aktoriams" nežinant.
 • 0Paskutinį kartą redagavo rwc 2013-03-05, 19:34. Iš viso redaguota 1 kartą.


Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 19:15 
     
rwc rašė:
<..>

Tarkim, Šveicarijoje gimdyvė gali gimdyti kantono ligoninėje, bet komisija ją gali nukreipti į federalinę ligoninę, ir nepasišakosi. Arba atlikę tyrimus, gali leisti gimdyti namuose, su nustatytomis sąlygomis ir paskirtu gydytoju, budinčiu greitosios pagalbos ekipažu ir t.t. - o tai yra labai brangu.

<..>
Visų pirma pritariu visam tavo atsakymui, bet vienoje vietoje norėčiau pridurti dėl brangumo.

Analogija su tais pačiais ligoniais, pensininkais ir kitais nelaimėliais. Dabar dėl kiekvieno menkniekio greitoji su ekipažu nelaksto, o ir neatvyksta.

Jei net visi nelaimėliai priimamajame netelpa ir nesulaukia greitos pagalbos, tai čia dabar kiek ekipažų reikėtų, kurie būtų aprūpinti visa reikiama įranga, kurią turės tampyti gydytojai ar specialiai pamošnikai, neaišku iš kur juos paiimsi, jei prireiks.

Bet to kiek ekipažų, kad būtų galima aptarnauti iškart keletą?

O, ir ne tik, o jei pasirodo, kad tas gimdymas taps pavojingas? Ką, vėl atgal?

Ir čia jau dvigubas kelias. Ne tik kelias, bet ir specialistų laikas sugaištas.

Patys tie akušeriai apeliuoja į riziką, bet atrodo taip, jos lyg nebūtų ir jos kaina už kažkieno mokesčius yra galima.

Užtat ir rašiau pirmoje žinutėje, kad paverks čia internetuose po to nustos.

rwc rašė:
niekam nepasiskųsi "diskriminacija", "teisės į savo kūną suvaržymu" ar tokiu briedu kaip "privatumo pažeidimas, gimdyme dalyvaujant gydytojui".
Dar reikia pridėti ir baltų chalatų bei sienų baimę :D
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12934
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +241
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 19:44 
     
Taip, ligoninėje gali greičiau suteikti pagalba komplikacijų metų. Bet tuo pačių patys gydytojai ir seselės padidina tu komplikacijų skaičių dėl skubėjimo ar šiaip dėl aplaidumo.
 • 0


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5524
Reputacija: +1730
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 19:58 
     
kionig, būtent - o ką, jei gimdymas taps pavojingas. Pavyzdžiui, asfikcija beveik neprognozuojama, ir laiku nepradėjus ventiliuoti plaučių, gali baigtis nebūtinai mirtimi, o ir smegenų pažeidimu, kitokiomis traumomis.

Olandai gali pasigirti mažu mirtingumu ne todėl, kad gimdyti namuose būtų saugu (su specialisto priežiūra, ar be jos), bet todėl, kad iki gimdymo maksimaliai apsidraudžiama nuo visko, nuo ko tik įmanoma apsidrausti. Pastovus būklės stebėjimas, menkiausių rizikos faktorių identifikacija, gimdyvių konsultacijos menkiausiais klausimais (iki tiek, kad gydytojai primygtinai siūlo tiek ekstrinius abortus, tiek cezarius ir visa kita). Aišku, draudimo reikalai, sutartys su priimančiu specialistu - kad jeigu kas, tai vos ne malūnsparnis atskris gelbėt, jau nekalbant, kad specialistas nelaimės atveju bus užtąsytas po komisijas, ir jam jau verčiau savo sąskaita padaryti ir apmokėti viską, kas įmanoma, nei rizikuoti savo vardu, licencijos suspendavimu, o gal ir rimtais kaltinimais.

Ir savaime suprantama, kad joks rimtas akušeris šiaip sau nepuls "gelbėti" giminaitės vien "iš geros dūšios", mažų mažiausiai nesusitvarkęs popierių - ar gimdymui būtų iš anksto pasiruošta, ar skubus iškvietimas. Iš to taip pat išplaukia, kad atvejai, kokius mūsų purvasklaida bando teisinti "įstatymo apeidinėjimu arba nebuvimu", Vakaruose būtų vienareikšmiai pavadinti kriminalu.

Na, jei mūsų akušeriams patinka būti kriminaliniais nusikaltėliais tiek, kad nerūpi savo veiklą reglamentuoti... Tada ką čia išvis kalbėti apie kažkokią moralę, Hipokrato priesaiką, atsakomybę, "čakrų švarumą"...
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 20:28 
     
Cituoti:
Bet tuo pačių patys gydytojai ir seselės padidina tu komplikacijų skaičių dėl skubėjimo ar šiaip dėl aplaidumo.


Absurdas. Be abejo, visko pasitaiko - bet tai yra visos šalies medicinos sistemos problema. Galima ta tema būtų diskutuot savaites... Visada šalia mamos būna dar vienas asmuo, kuris yra blaivaus proto. Taigi tam aplaidumui nelabai yra kur pasireikšti - visada galima pasikviesti personalą ir pan.

Taigi teiginys "padidina komplikacijų skaičių" - iš lubų nurašytas. Galima būtų sakyti, kad ne visada sugeba padėti įvykus komplikacijoms, tačiau tikrai ne taip, kaip tu teigi.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 20:40 
     
Shinigami rašė:
Bet tuo pačių patys gydytojai ir seselės padidina tu komplikacijų skaičių dėl skubėjimo ar šiaip dėl aplaidumo.
Na, jeigu palyginsime, kad reikia staigiai vežti gimdyvę į ligoninę. Gimdyvė gyvena daugiabutyje.

Daugiabučių aikštelės pilnos mašinų privažiavimas sudėtingas kaip kartais. O, ką ten pati gimdyvė su vaisiumiu pradės lakstyti laiptais?

Po to, vykimas iki gimdymo namų. Žiūriunt kokiu laikotarpiu į eismą papulsi.

Dar įdomu, kiek laiko gydytojai turėtų nemiegoti taip, kaip gaisrininkai, ir būtų pasiruošę 24/7 iškvietimams?

P.S. Ar tavo brolis jaučiasi kuo nors ypatingas gimęs namuose, nei jis būtų gimęs gimdymo namuose?

rwc rašė:
Olandai gali pasigirti mažu mirtingumu ne todėl, kad gimdyti namuose būtų saugu (su specialisto priežiūra, ar be jos), bet todėl, kad iki gimdymo maksimaliai apsidraudžiama nuo visko, nuo ko tik įmanoma apsidrausti. Pastovus būklės stebėjimas, menkiausių rizikos faktorių identifikacija, gimdyvių konsultacijos menkiausiais klausimais (iki tiek, kad gydytojai primygtinai siūlo tiek ekstrinius abortus, tiek cezarius ir visa kita). Aišku, draudimo reikalai, sutartys su priimančiu specialistu - kad jeigu kas, tai vos ne malūnsparnis atskris gelbėt, jau nekalbant, kad specialistas nelaimės atveju bus užtąsytas po komisijas, ir jam jau verčiau savo sąskaita padaryti ir apmokėti viską, kas įmanoma, nei rizikuoti savo vardu, licencijos suspendavimu, o gal ir rimtais kaltinimais.
Jooo.. Čia afigienai. Gal reiktų mūsiškėms priminti ar paskelbti gydytojų valandanį atlyginimą/premijas, šoferio, ir kitų asistuojančių gydytojų ar specialistų paslaugas. O, kur dar visa įranga?

Kokie standartai turi būti taikomi tokiai portabiliai įrangai? Aš tikiu, kad tokia yra sukurta, bet ar mūsiškių ligoninės tai galėtų įpirkti be ES paramos? Ne tik įpirkti, bet ir prižiūrėti. Tai, kur blin, tas pinigų medis čia auga?

Dabar nepamenu, ar už pirmąjį moka valstybė ar už antrąjį vaiką po 1000lt? Ar jau nebemoka išvis.

Vamzdiec kokios čia bapkės sukasi ir dar joms kažkas netinka.

Be to, jau galvojau, kad pranešimas bus kiek rimtesnis, bet tai tik kreipimasis į visuomenę ir labai menkas. Atseit "paiimkime visi kartu susikabinkime už rankučių ir nebebūkime atsilikę nuo kitų šalių.." Aha, dar ir demokratijos beigi tiesos betrūksta iki pilnos laimės.

Norint, kad visa tai būtų įgyvendinta reikia mūsų Seimui ir politikieriams sutarti pirma, tada nešti įstatymą pas Andriukaitį ir tegu jis tvirtina. Net jei utopiškai visuomenės požiūris būtų palankus, tai mūsų politikierių kompetencija tas net nebūtų įgyvendinta ir vis atidėliojama.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12934
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +241
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 20:56 
     
Persekioja ne visas akušeres, o tas, kurios dalyvavo gimdymuose, kuriuose mirė vaikai (ir kurie būtų buvę išgelbėti gimdant gimdymo namuose). Ir visai teisingai: gali priimt gimdymą kur nori, bet jei nužudysi vaiką, būsi teisiama kaip žmogžudė.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-02-21, 01:14
Pranešimai: 684
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-05, 23:47 
     
Shinigami rašė:
Taip, ligoninėje gali greičiau suteikti pagalba komplikacijų metų. Bet tuo pačių patys gydytojai ir seselės padidina tu komplikacijų skaičių dėl skubėjimo ar šiaip dėl aplaidumo.

Taip išeina, kad jei jie tik stovėtų nosį krapštydami - komplikacijų nebūtų? Ligoninėje, tiesa, jie atlieka kur kas daugiau visokių profilaktinių ir biurokratinių procedūrų, kurios šiaip jau turėtų būti privalomos ir namie, tik jau kaži ar visąlaik ir atliekamos, užuot sukryžiavus pirštus ir laukus "o gal nieko nenutiks". Didelė dalis užfiksuojamų komplikacijų namie tiesiog liktų nepastebėtos.

Jeigu gydytojų kažkurioje ligoninėje trūksta, ir piko metu nespėja viskam skirti pakankamai dėmesio - tai šitaip problemą ir formuluokime. Iš kitos pusės, jei vienu metu supuola keli gimdymai, tai negi tas pats gydytojų skaičius pilnu etatu spėtų apvažinėti kiekvienus namus?

Apskritai, skaičiuojant komplikacijas namie ir ligoninėse, kreiva man ta natūralistų "statistika". Kas nors ne taip namie - viskas normalu, o tragedijos "vienetinės". Kas nors ne taip ligoninėje (net jei tikrai nieko baisaus) - jau šakės, aplaidumas. Viename skyriuje per metus gimsta tūkstančiai kūdikių, o mes matome tuos 10 atvejų, kurių gal buvo galima išvengti. Gimdyvei, jos giminaičiams, pašaliniams liudininkams nepasakysi: taip, tau nepasisekė - bet keli šimtai atvejų prieš tave ir keli šimtai po tavęs praeis sėkmingai. Net jei tarp jų bus neišnešiotų kūdikių, alkoholikių, dvynukų ir trynukų, su genetiniais sutrikimais, mažakraujystėmis, širdies ydomis, alergijomis ir taip toliau.

Teko girdėti, kad normalioje valstybėje būtų planuojami priešlaikiniai gimdymai ne ligoninėje? Turbūt nelabai, nes ten, kur reglamentuojamas gimdymas namie, parašą tam suraitęs gydytojas būtų be diskusijų patrauktas baudžiamojon atsakomybėn.

Ir vis vien, statistika iškalbinga. Net ir griežčiausi saugikliai nesugeba pasiekti, kad kūdikių mirtingumas namie būtų bent panašus kaip ligoninėje. Kažkurioje iš ankstesnių temų buvo pateikta labai iškalbinga statistika: JAV nesėkmingų gimdymų namuose pasitaiko keliskart daugiau nei ligoninėje. Net ir atsižvelgus į visus rizikos faktorius, pagal sausus skaičiukus, dauguma neišgyvenusių namie, ligoninėje būtų išgyvenę.

Kiečiausia, tai kai šiandien pati ta nuskriaustoji neaišku iš kur nukabino statistiką, neva iš poros tūkstančių gimdymų namie tik du ar trys baigėsi mirtimis (o kaipgi, vien šioje byloje iš kažkur jų suskaičiuota daugiau). Tokio efektyvumo jokia pasaulio valstybė nesugeba pasiekti - kaipgi, net ta išgirtoji Olandija tegali pasigirti 44 mirtimis tūkstančiui kūdikių iki vienerių (Lietuva 65) - ir čia neskaičiuojant negyvų kūdikių; gimdyvių mirtys - atitinkamai 6 ir 8. Net ir išsivysčiusiose šalyse, su gera prevencija ir diagnostika (net nekalbu apie tokias "trečiojo pasaulio šalis" kaip JAV), komplikacijos besibaigiančios mirtimi, nėra toks jau retas reiškinys, kad būtų galima lengva sąžine taip rizikuoti.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-06, 11:10 
     
šakės rašė:
.. visai teisingai: gali priimt gimdymą kur nori, bet jei nužudysi vaiką, būsi teisiama kaip žmogžudė.

- Čia tu apie abortus? Pritariu, kad reikia teisti abortų atlikėjus kaip žmogžudžius!

:x
 • 0


_________________
(c) by "vvv2".


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-03-15, 11:54
Pranešimai: 3365
Miestas: Kaunas city
Reputacija: +21
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-06, 12:18 
     
kionig rašė:
Jei net visi nelaimėliai priimamajame netelpa ir nesulaukia greitos pagalbos, tai čia dabar kiek ekipažų reikėtų, kurie būtų aprūpinti visa reikiama įranga, kurią turės tampyti gydytojai ar specialiai pamošnikai, neaišku iš kur juos paiimsi, jei prireiks.


Kaip sakoma - za vashi dengi liubije kaprizi 8.)
Privati medikų infrastruktūra Lietuvoj yra gana padoriai išvystyta. Yra privati greitoji (Ambulansas), kuri dirba tiek pagal valstybės užsakymus, tiek ir privačiai. Pas juos galima išsinuomot reanimobilį su pilnu ekipažu. Dienai toks malonumas kainuoja ~8.000 Lt., taigi suma ne kosminė. Jei eiti Olandijos ar Šveicarijos keliu, tai mes ne tokie turtingi, kad viską valstybinėm lėšom apmokėtumėm. Bet jei reglamentuoti pagal jų pavyzdį gimdyvių sąskaita, privatininkai pilnai pajėgūs paklausą patenkinti.

Iš kitos pusės, turtingos moteriškos namie kaip taisyklė negimdo. Gimdo privačiose klinikose, jaukioje palatoje, nė iš tolo neprimenančioje ligoninės, su dedikuota slauge. Kolegos žmona prieš pora metų gimdė, tada jam tas malonumas iš viso kainavo kiek mažiau 10k. Sakyčiau irgi ne kosmosas, o gauna ir estetišką aplinką, ir išskirtinį dėmesį, ir kas svarbiausia - ligoninės užtikrinamą saugumą.

O vat kaip rodo, kai akušerė miške kažkokios natūralistės gimdymą priiminėja (tam garsiajam filme toks atvejis yra), tai sorry, bet tokią akušerę tik už grotų.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 2153
Reputacija: +804
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-06, 13:21 
     
vvv2 rašė:
šakės rašė:
.. visai teisingai: gali priimt gimdymą kur nori, bet jei nužudysi vaiką, būsi teisiama kaip žmogžudė.

- Čia tu apie abortus? Pritariu, kad reikia teisti abortų atlikėjus kaip žmogžudžius!

:x


Ne, čia apie gimdymo komplikacijas. O kai daromi abortai vaisiui su išsivysčiusia nervine sistema, tai taip, tai yra žmogžudystė. Berods nei vienoje šalyje tokioje stadijoje daryti aborto nėra leidžiama.
Tačiau jei vaisius dar be išsivysčiusios nervinės sistemos - tai yra tiesiog bejausmis kotletas. Tokiu atveju nematau nieko blogo abortų atlikime.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-02-21, 01:14
Pranešimai: 684
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-06, 13:45 
     
šakės rašė:
O kai daromi abortai vaisiui su išsivysčiusia nervine sistema, tai taip, tai yra žmogžudystė. Berods nei vienoje šalyje tokioje stadijoje daryti aborto nėra leidžiama.


Leidžiama iki pat gimimo kai kuriose JAV valstijose, kai kuriose P.Amerikos valstybėse, Kinijoje.
Dėl žmogžudystės ne visai sutikčiau, bet tai jau filosofinis klausimas.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-04-19, 23:39
Pranešimai: 2153
Reputacija: +804
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-06, 13:58 
     
Niemand rašė:
Kaip sakoma - za vashi dengi liubije kaprizi 8.) <..>
Taigi. Labai teisingai.

Beje, minėtos sumos gal ir nėra didelės tiems, kurie uždirba dvigubai tiek :) Pasakyk, tas kainas besikuriančiai šeimai, gyvenant bute ir panašiai. Kaži ar jie galėtų leisti sau tokią prabangą? :)

Aš labai abejoju, kad daugelis gimdyvių galėtų švaistytis tokiais pinigais net ir kartu su vyru nutarusios, nes matai gyventi reikės ne tik iki kol gims, bet dar kai ir pagimdys kiek išlaidų išeis... :) Ir viskas dėl užgaidų, principų, įsitikinimų :D

Jei jūsų kišenės pilnai atitinka pačių įsitikinimus, tai gimdykite, kad bilekur :))

Cituoti:
O vat kaip rodo, kai akušerė miške kažkokios natūralistės gimdymą priiminėja (tam garsiajam filme toks atvejis yra), tai sorry, bet tokią akušerę tik už grotų.
Sakyčiau gal už grotų tai ne, bet galima ir kitaip.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12934
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +241
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-03-06, 14:13 
     
Problemos nematau, aš išpręsčiau paprastai... OK, nori gimdyti namuose, tai susimokėk už gydytojų paslaugas kokius 15 000 Lt ir lai gimdo, kad ir balkone :D
 • 0


_________________
trying to figure out..?
2x MarkX , 4x deivec , 1x trapecijus, 1x Gaziux, 1x bahuriux, 4x werafonas, 1x lithium, 1x TasKitas, 1x Arns, 2x Arthuras, 1x Leon, 2x ashirviskas, 1x kassu, 2x HAL9000, 1x SmOgER


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-06-30, 20:27
Pranešimai: 1159
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 17 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'