Diskusijos - www.technologijos.lt
http://www.technologijos.lt/diskusijos/

rekuperatorius + oro drėkinimas žiemai + šaldymas vasarai?
http://www.technologijos.lt/diskusijos/viewtopic.php?f=37&t=64667
Puslapis 11

Autorius:  billtallman [ 2019-11-25, 17:20 ]
Pranešimo tema:  rekuperatorius + oro drėkinimas žiemai + šaldymas vasarai?

Sveiki,

Kažkada domėjausi drėkinimo ir šaldymo galimybėmis ortakiais, bet gavau atsakymą, kad ortakiai neizoliuoti, taigi bus blogai, nes juose kaupsis drėgmė.

Dabar netyčia suradau kad pvz. oro drėkinimui lyg ir yra sprendimas: https://www.rubisolis.lt/1534-evap-kana ... uvas.htmls ???
Aišku kaina didelė, dar tas "kasetes" keisti kas du metus, bet apskritai įdomu ar kas naudoja ir kaip dėl tos drėgmės ortakiuose?

Kalbant apie įeinančio oro šaldymą vasarai, tai matau yra sprendimas: https://homeair.lt/prekes/elektrinis-ka ... mair-dxre/ su kondensato surinkėju kas tipo irgi apsaugo nuo drėgmės patekimo į ortakius?
Nenorint didelių elektros išlaidų, jeigu statyti ne elektrinį, o vandens pagrindu veikiantį įrenginį https://homeair.lt/prekes/vandeninis-ka ... 0-20-3-20/ su lašelių surinkėju, gal veiktų su neizoliuotais ortakiais?


Billas

Gal kas naudojat?

Autorius:  billtallman [ 2019-11-26, 10:35 ]
Pranešimo tema:  Re: rekuperatorius + oro drėkinimas žiemai + šaldymas vasara

Deja neturiu tokios galimybės, todėl ir ieškau alternatyvų :)

Autorius:  SaMaras [ 2019-11-26, 16:29 ]
Pranešimo tema:  Re: rekuperatorius + oro drėkinimas žiemai + šaldymas vasara

O ar drėkinimas tikrai reikalingas? Šaldymo kasetės kur įmetei tai ten kaip suprantu, kad tik patys kaloriferiai.. vienam reikėtų išorinio freoninio bloko, o kitam iš viso atšaldyto vandens (šilumos siurblio ar grežinio ar dar bala žino iš kur.. kažkaip per antrą galą viską nori daryt.. gal geriau ventkamerą su šilumos siurbliu iškarto imti tai ir šildys ir vėsins.. nors jei ortakiai neizoliuoti tai galiniuose taškuose vistiek bus prastokai..

Autorius:  billtallman [ 2019-11-29, 10:32 ]
Pranešimo tema:  Re: rekuperatorius + oro drėkinimas žiemai + šaldymas vasara

Na žiemos metu drėgmė nukrenta iki <40% kas jau nelabai gerai. Šiuo metu pridėliota drėkintuvų kambariuose kad sukeltų drėgmę, bet juos reikia prižiūrėti pastoviai vandens papildyti ir t.t.
Jeigu šitas EVAP'ą pastatei ir pamiršai tai būtų labai įdomus sprendimas.

Apie šaldymą kalbu tik dėl to kad, kad abu įrenginiai liečia tą pačią riziką: drėgmę ortakiuose:
- EVAP aprašyme giriasi kad turi daviklį kuris užtikrina kad atiduodamo oro drėgnumas neviršytų ribinės ribos.
- o šaldymo įrenginį komplektuojant su kondensato/lašėlių surinkinėju irgi gal būtų eliminuota drėgmės ortakiuose rizika? Šaltas vanduo iš gręžinio, puikiai tiktų.

O šildymas yra, nereikia dar vieno.

Autorius:  SaMaras [ 2019-12-01, 18:38 ]
Pranešimo tema:  Re: rekuperatorius + oro drėkinimas žiemai + šaldymas vasara

[quote="billtallman" Šiuo metu pridėliota drėkintuvų kambariuose kad sukeltų drėgmę, bet juos reikia prižiūrėti pastoviai vandens papildyti ir t.t.
[/quote]
Kodėl taip manai, kad buitinius tuos drėkintuvcėlius reikia prižiūrėti o vat šitą pastatei ir pamiršai? Paimk puodą išgarink kokius 3litrus vandens ir pažiūrėk, kad darosi ant puodo sienelių, kaip manai kur visas šitas „gėris“ dings tavo atveju? o vanduo bus garinamas pastoviai. Nekalbu apie visokius „snarglius“ ir pan dalykus kurie auga stovinčiame vandenyje.
o šaldymas gręžinio vandeniu nzn.. asmeniškai neteko susidurti.. teoriškai taip, bet skamba kaip gamtos resursų švaistymas.. turiu vieną objektą, kur stovi šilumos siurbliai su grežiniais, ir atšaka eina tiesiai šaldymui, bet ten tai ne tas pats ką tu norėtum daryt..

Puslapis 11 Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/