Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 12 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Fotoaparatai ir fotografija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-27, 12:09 

Kova su vėjo malūnais. Vienintelis būdas būtų įpareigot ICANN suspenduot visus domenus kurie platiną autoriu teises pažeidžiančius kūrinius (kol nesusimoka baudos), bet čia yra utopija. Jei nupiratavo telieka kamputy verkt ir ant stalo vietoj duonos dėt facebook like'us ar pan.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +251

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-27, 14:35 

Cituoti:
„Tokių geradarių aš tada paklausiu: „O tu nieko prieš, jeigu aš pasiimsiu tavo automobilį, ant jo užklijuosiu tavo pavardę ir važinėdamas reklamuosiu?“. Paprastai po tokio mano klausimo visų atsakymas yra „Ne“. Taigi laikas suprasti, kad tiek automobilis, tiek nuotrauka kažkam priklauso, o jo naudojimas be savininko sutikimo yra vagystė“, - sako S. Rudaminas.

Tokiem shudmaliam "autoriam" geriausias atlygis - apipilt benzu ir padegt
  • -1

Vartotojo avataras

Reputacija: +29

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-28, 21:31 

„Tokių geradarių aš tada paklausiu: „O tu nieko prieš, jeigu aš pasiimsiu tavo automobilį, ant jo užklijuosiu tavo pavardę ir važinėdamas reklamuosiu?“. Paprastai po tokio mano klausimo visų atsakymas yra „Ne“. Taigi laikas suprasti, kad tiek automobilis, tiek nuotrauka kažkam priklauso, o jo naudojimas be savininko sutikimo yra vagystė“, - sako S. Rudaminas.

Atsakymas tokiam kvailam palyginimui tik vienas - mielas, autoriau, jei sugebesite elektroniniu budu kopijuoti mano automobili galite vazinetis ir nepriklijave mano pavardes.

Nukopijuoti viesai patalpinta sena paveiksliuka nera vagyste. Gal tai ir autoriaus teisiu pazeidimas, bet tikrai ne vagyste. Vagyste butu jei kas pavogtu laikmena ar papke su neviesinta nuotrauka.
  • +2

Vartotojo avataras

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-29, 01:06 

keturi rašė:

Atsakymas tokiam kvailam palyginimui tik vienas - mielas, autoriau, jei sugebesite elektroniniu budu kopijuoti mano automobili galite vazinetis ir nepriklijave mano pavardes.

Nukopijuoti viesai patalpinta sena paveiksliuka nera vagyste. Gal tai ir autoriaus teisiu pazeidimas, bet tikrai ne vagyste. Vagyste butu jei kas pavogtu laikmena ar papke su neviesinta nuotrauka.

Praleistos valandos pliekiant mašinas gamykloje yra bevertis dalykas? Kodėl žmonių praleistas laikas rašant kodą, kuriant brėžinius, grafiką arba betkokį kitą skaitmeninį produktą, kurį lengva kopijuoti, staiga tampa beverčiu? Kodėl fotografo praleistas laikas staiga tampa beverčiu? Tai jei taip, tai eik dirbk į kokį automobilių gamyklą už dyką ir bus tolygu.
  • +3

Vartotojo avataras

Reputacija: +170

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-29, 07:32 

Marius.brn rašė:
Praleistos valandos pliekiant mašinas gamykloje yra bevertis dalykas? Kodėl žmonių praleistas laikas rašant kodą, kuriant brėžinius, grafiką arba betkokį kitą skaitmeninį produktą, kurį lengva kopijuoti, staiga tampa beverčiu? Kodėl fotografo praleistas laikas staiga tampa beverčiu? Tai jei taip, tai eik dirbk į kokį automobilių gamyklą už dyką ir bus tolygu.

Pilnai sutinku, tai yra kažkieno įdėtas darbas, už kurį savaime suprantama kūrėjas nori gauti atlygį, kaip ir dirbant bet kokį kitą darbą. Deja tie kurie nekuria, dažniausiai to nesupranta, nekalbu apie tuos kūrėjus, kurie savo noru dalinasi savo kūriniais nemokamai. Gaila, bet kiti dar nepriaugę iki tokio lygio ir įsivaizduoja, kad viskas internete turi būti nemokamai.

keturi rašė:

O tai kam elektroniniu? Pagal tavo logiką jei kažkas gražiai sugebės atsirakinti tavo automobilį, su juo pasivažinės ir pastatys į vietą, tai nebus vagystė, o tik "pasiskolinimas".

keturi rašė:

O jeigu iš tinklalapio nukopijuoja pagal užsakymą sukurtą dizainą ir lyg niekur nieko naudoja savo puslapiui, ar dar blogiau parduoda kaip savo kūrinį? Tai ir nebus vagystė?
  • +2

Vartotojo avataras

Reputacija: +305

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-29, 14:39 

Marius.brn rašė:
keturi rašė:

Tai davaj eik ieskok to kuris pirmasis sugalvojo iziebti ugni, pamelzti karve, atrado elektra ir pradek jiem nest dovanas ant ju kapo. Imk garbint juos ir dekok kiekvienam nusiperdusiam betkokia ideja, kuri palengvino tavo gyvenima. Rezultatas bus tas pats su tuo ka tu siulai daryt. Verte yra ne tai ka kazkas sukure, bet tai kas vyksta dabar. Jei kazkas tik sukure traukini tai ne verte.Verte yra kasdien transportuojami produktai kasdieniam vartojimui.

Jei kazkam uztruko 3 dienas kad is pieno pagamint varske tai jam turi ir buti atsidekota uz 3 dienu darba. O dabar padaro ta maza pirstelejima per 3 dienas ir varo milijardus copy paste visiem be jokio vargo, o nori kad butu atsilyginta ne kaip uz 3 dienas, o uz kaip begalybe. Nachalizmo virsune ir tiek.
  • -1

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-29, 18:31 

Auksine Logika rašė:
...

Ne nu palyginimai pas tamstą, tai visiškas kosmosas...

Visi tie atradimai, kuriuos išvardijai turėjo patentus ir jiems tikrai buvo atlyginta ribotą laikotarpį, nes kaip žinoma patentai nėra amžini. Beje niekas apie tokius išradimus ir nekalba.

Pagal tavo logiką, tai ir automobilių gamintojui turėtų atlyginti tik už darbo sąnaudas. Juk nachališka norėti gauti pelno už automobilį kaip kūrinį. Turbūt kažkokie idiotai sugalvojo, kad reikia pirma įsigyti teises į produktą, kad galėtum jį gaminti/kopijuoti. Taip išeina sveikintinas pavyzdys viską kopijuoti o ne kurti pačiam. Jei pagal tave užtenka pirstelt, kad kažką sukurtum, tai pirmyn pirstelk ir dalinkis nemokamai su visais, tokią teisę turi. Taip pat kaip ir gali savo uždirbtą algą fiziniam darbe pasidalint su visuomene.

Cituoti:
Verte yra ne tai ka kazkas sukure, bet tai kas vyksta dabar. Jei kazkas tik sukure traukini tai ne verte.Verte yra kasdien transportuojami produktai kasdieniam vartojimui.

Iš kur toks siauras mąstymas? Jei nebūtų traukinio, kuris naudojamas kasdien, tai galėtum produktus vežimu vežt. Ir kiek žinau traukinių gamintojai tikrai nekuria traukinių už savikainą.

Kitas pvz meno kūriniai. Turbūt irgi neturi jokios vertės?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-29, 22:54 

Nerealiai rašė:
...

Tai kodel visokiu nuotrauku ar dar kokio sh autorystei nera "patento termino"? Tai juk tada turetu buti nuotraukai - savaites patentas, kokiam M$ OS'ui - metu patentas ir gana.
Ideja nera materija ir jai tokios pat taisykles negalioja. Pvz. Tesla kure zmonijai ir kiek buvo vertas tiek ir gavo, jei butu emes ir zyzes bei reikalaves dar extra extra tai butu toks pat eilinis lochas kaip dabartiniai "kurejai".
  • -1

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-29, 23:26 

Auksine Logika rašė:
...

Nu logika tai tikrai, kad auksinė :)) Niekas nenšneka apie išradimus, šnekame apie sukurtą vertę, kurią ne visi supranta (o čia jau išprusimo stoka). O kad tą vertę sukurti reikia kompetetingų žmonių, kurie moka naudotis atitinkama įranga. Šiuo atveju - fotoaparatu. Ir ne tik.

Visai netyčia nesenai užmatytas video. Įvertink pats, kiek reikia resursų, fianansų, kad galėtum sukurti tokius kadrus.
  • +1

Paskutinį kartą redagavo Marius.brn 2015-11-30, 07:35. Iš viso redaguota 1 kartą.

Vartotojo avataras

Reputacija: +170

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-30, 03:40 

Auksine Logika rašė:
Tai kodel visokiu nuotrauku ar dar kokio sh autorystei nera "patento termino"? Tai juk tada turetu buti nuotraukai - savaites patentas, kokiam M$ OS'ui - metu patentas ir gana.
Ideja nera materija ir jai tokios pat taisykles negalioja. Pvz. Tesla kure zmonijai ir kiek buvo vertas tiek ir gavo, jei butu emes ir zyzes bei reikalaves dar extra extra tai butu toks pat eilinis lochas kaip dabartiniai "kurejai".

Jeigu MS OS imti kaip pvz, tai niekas tavęs neverčia naudotis būtent jomis, gali imti open source linux OS ir nemokėti nė cento. Jei B. Gates sukūrė produktą ir iš to uždirbo milijardus, iš kurių nemažai skyrė labdarai ir investicijoms į mokslą, tai pagal tave jis irgi eilinis lochas? Jei nebūtų autorinių ir nuosavybės teisių, tai nebeliktų variklio kažką daryti. Būtų kaip komunizme visi lygūs, nėra pagrindo stengtis kurti, išradinėti, nes vis tiek turėsi tą patį kaip ir visi. Kaip surinksi finansavimą tolimesniems projektams? Padarysi paramos rinkimą? Nemokamai, tai žmonės neis įgyvendint tavo išrastų naujų projektų.
  • +1

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-11-30, 12:19 

Tiems, kas nepritaria autorių teisių idėjai, turiu pasiūlymą – kurkite nemokamai. Yra visokių pažangių tokių kūrinių platinimo platformų, kuriose galite atiduoti visas arba dalį savo autoriaus teisių visuomenei. Ir visi liks patenkinti – tiek jūs, tiek autoriai, kurie nori išsaugoti visas savo teises į kūrinį.

Bet tai turbūt ne tai, ką jūs siūlote. Jūs, kiek suprantu, siūlote atimti teisėtus lūkesčius iš autorių, kad jie nebegalėtų pelnytis iš savo įdėto darbo. Sakau „teisėtus lūkesčius“, nes šiuo metu autoriai gali naudotis valstybės autorių teisių apsauga. Jūs turbūt nelabai norėtumėte, kad jūsų darbdavys vienašališkai pakeistų sutarties nuostatą dėl darbo užmokesčio, kad jis nuo šiol siektų 0 €.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +571

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 12 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume