Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 8 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mechatronika, robotika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2018-03-21, 11:51 

Sveiki, esu gan zalias elektronikoj. Klausimas paprastas, koks galimas variklio minimalus apsisukimu skaicius? (sitas variklis - https://hobbyking.com/pt_pt/450-heli-ou ... hless.html) . Mano variklis yra 3500 rpm/v. Kaip suprantu yra kazkokia minimali itampa nuo kurios variklis pradeda veikti? jeigu pvz ta itampa yra 7 voltai, tai minimalus greitis yra 7 x 3500 ?

Apsvieskite :)
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-03-21, 12:51 

andrius.karaliūnas rašė:
Sveiki, esu gan zalias elektronikoj. Klausimas paprastas, koks galimas variklio minimalus apsisukimu skaicius? (sitas variklis - https://hobbyking.com/pt_pt/450-heli-ou ... hless.html) . Mano variklis yra 3500 rpm/v. Kaip suprantu yra kazkokia minimali itampa nuo kurios variklis pradeda veikti? jeigu pvz ta itampa yra 7 voltai, tai minimalus greitis yra 7 x 3500 ?

Trifazio variklio greitis keičiamas keičiant dažnį (galima ir kitaip ale ten labai jau archajiški reikalai). Iš esmės variklio greičio minimalių apsukų kaip ir nėra, tiesiog dirbant mažom apsukom nevyksta normalus variklio aušinimas ir gali perkaisti. Padarius papildomą aušinimą gali sukti ir labai mažom apsukom. Beje, 3500rpm tai čia prie 60Hz.. pajungus tiesiai į tinklą bus kažkur 2950 ar kiek priklausomai nuo pačio variklio. 3000rpm variklis jei be didesnės apkrovos tai 20-25 minimalus greitis kur dar neturėtų perkaisti, bet reikėtų žiūrėt pagal konkretų variantą.
  • 0

Reputacija: +1074

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-03-21, 13:54 

čia kalbama apie modelių variklius, ne trifazius darbinius arklius.
Viskas veikia taip pat, tik naudojamas DC-3AC inverteris.
Kaip valdosi apsūkos (variklio kontroleryje?) bei ką šiuo atveju reiškia 3500 rpm/v įdomu ir man.
  • 0

Reputacija: +1054

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-03-21, 22:47 

HardAxe rašė:
čia kalbama apie modelių variklius, ne trifazius darbinius arklius.
Viskas veikia taip pat, tik naudojamas DC-3AC inverteris.
Kaip valdosi apsūkos (variklio kontroleryje?) bei ką šiuo atveju reiškia 3500 rpm/v įdomu ir man.

Na iš esmės RC modelių bešepetėliniai varikliai ir yra tie patys trifaziai elektros motorai. Ir kaip pats sakai iš nuolatinės srovės reikia keitiklio kuris duoda tris kintamas fazes.
Pasidomėjau šiektiek ir šituo reikalu, tai iš esmės tas dydis yra nieko rimto nesakantis apie patį variklį. Ale jei neduodi apkrovos tai tokiu greičiu variklis turėtų suktis padavus vieną voltą. Jeigu grįžtant prie analogijos su buitiniais asinchroniniais variklias tai nurodoma paprasčiau (prie standartinės tam regionui įtampos ir standartinio tinklo dažnio) arba kitaip parašo polių skaičių ir tas nulemia, kad pajungus tarkim į 50Hz 400V tinklą variklis suksis ~3000rpm, 1500rpm, 750, ar dar kokiu. Bet vos paimk dažnio keitiklį ir tam pačiam varikliui paduok tarkim 75Hz ir apsukos išaugs palyginus su „vardinėmis“ apsukomis. Kadangi visi tokio tipo varikliai eina per inverterius, tai jų greitį rašyti prie tam tikro dažnio kaip ir neverta.. tai ir pasiliko tokia nomenklatūra.
  • 0

Reputacija: +1074

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-25, 14:13 

SaMaras rašė:
Kadangi visi tokio tipo varikliai eina per inverterius, tai jų greitį rašyti prie tam tikro dažnio kaip ir neverta.. tai ir pasiliko tokia nomenklatūra.

Irgi kiek offtopic aš...

Verta! Nuo tam tikro dažnio jau paskui prasideda staigus sukimo momento kritimas.
Pvz. tie standartiniai 50Hz, ~1500rpm pramoniniai trifaziai varikliai maždaug nuo 90Hz jau pradeda stipriai silpnėti, o ties kokiais 110-120Hz apskritai nebepasisuka. Nors dažnio keitikliai paprastai palaiko ir 600Hz.
Yra variklių, kurių darbinis dažnis (F_base) būna ir 87Hz, ir 120Hz, ir turbūt dar aukštesnių. Ten kokios frezos turbūt dirba prie 300-600Hz.
Beje tas F_base parametras nėra keitiklio išėjimo dažnis. Jei kada susidursit su "nestandartu" - atkreipkit į tai dėmesį. Kolega neseniai sudegino 120Hz motorą pajungęs tiesiai į rozetę. Aš irgi nebūčiau pagalvojęs, kad variklis gali nuo to sudegt, nes įtampos kaip ir atitinka. O per keitiklį nustačius tinkamą F_base (120Hz šiuo atveju), į patį variklį paskui gali leisti nors ir 30Hz dažnį.
  • 0

Reputacija: +310

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-25, 16:14 

Matai semiesi ziniu is Wiki o nezinai kodel sudege 120 hz daznumo variklis, cia lygiai tas pat kaip noras kad automobilis nuo starto pradetu judeti 100 kmh greiciu, paprasciausiai elektromagnetinis laukas prasoka pro inkara, inverteris tam ir reikalingas kad duotu pradini starta.
  • -1

Reputacija: -1001

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-26, 22:55 

andrius.karaliūnas rašė:

Čia kiek svarbiau pac variklio reguliatorius, nes variklio greitis priklauso nuo reguliatoriaus tiekiamos kintamos srovės dažnio. Pac variklis labiau svarbus dėl ekonomiškumo, mažom apsukom labiau tinka varikliai su didesnio diametro rotorium, aukštesnės varžos ir išdėstytais tankesniais magnetiniais poliais, didelėms apsukom labiau tinka varikliai žemos varžos su netankiai išdėstytais poliais. :)
  • +1

Vartotojo avataras

Reputacija: +75

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2018-12-27, 09:36 

Profesoriaus rekomendacija varikliu gamintojams.
  • -2

Reputacija: -1001

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 8 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume