Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Energija ir energetika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-24, 09:38 
     
svetys rašė:
https://www.delfi.lt/verslas/energetika/kuodis-apie-nepriklausomus-elektros-tiekejus-galime-zaisti-zaidimus-uz-viska-sumokes-vartotojai.d?id=88258881
Kuodis toli gražu ne visada teisus. Keistai atrodo jo palyginimas su šilumos ūkiu, kai padėtis jame kaip tik paneigia jo mintis. Pvz. Kaune įgyvendintas ekstremalus šilumos decentralizavimas, Vilniuje priešingai - praktiškai centralizuotas. Nors masto ekonomika Vilniaus pusėje, šilumos kaina paskutinius 6 metus Kaune paprastai mažesnė, nes yra reali konkurencija. Jeigu kalbėdamas apie arbatinukus jis turi galvoje atskirų namų šildymą dujų katilais ar šilumos siurbliais, tai faktai visiškai prieštarauja jo minčiai, nes net jei apynaujis dujų katilas yra keliais procentais mažiau efektyvus už centrinį, tai 10-15% nuostoliai trasose daugiau nei padengia pačių katilų efektyvumo skirtumą. Kalbant apie šilumos siurblius, centralizuoto tiekėjo galingumo šilumos pompa man rodos labiau fantastika nei realybė. Nors gal klystu ir turit pvz? Būtų įdomu praplėsti akiratį.
svetys rašė:
Taigi, pvz. kodėl kokie nors imortal-bahurėliai nesusimąsto, jog energijos pertekliumi galima tiesiog dalintis su kaimynais ir šiame reikale valstybę palikti 100 procentų šone...

"Dalintis pagaminta elektra su kaimynu" - ši dalis ir dabar veikia. Būtent tai pavadinta elektros pasaugojimu, t.y. tavo perteklių sunaudoja kiti, o kai pačiam pritrūksta atsiimi iš tinklo, už pasaugojimą sumokėdamas ~1/3 nuo standartinės kainos.
"valstybę palikti 100 procentų šone" - o va čia nelabai įsivaizduoju, nes:
a) Statyti kiekvienam gamintojui pakankamos talpos akumuliatorius yra gerokai per brangu ir nelabai realu visų gamintojų masteliu.
b) susitarti su kaimynu kas kada naudos? Man savo būste nelabai pavyks to padaryti, o čia dar įtraukti kaimynus? Būtent šioje vietoje veikia masto ekonomika, kurią gali pateikti tik didelis tinklas.

Kuodžio mintis, jog reikia kuo mažiau parduoti, t.y. mažinti suvartojimą, yra labai graži ir teisinga, tik niekaip nesusijusi su šia tema. Visuomet reikia stengtis sunaudoti kuo mažiau resursų, bet istorija rodo, kad tai veikia ne pagal "iš viršaus" nuleistas direktyvas (centralizuotas Kuodžio tiekėjas), o dėl juntamai ir staigiai išaugusios kainos. Iš viršaus nuleistos direktyvos suveikia tik arba drastiškais metodais, pvz. atjungti tiekimą kelioms valandoms, dienoms ir tada tikrai mėnesio gale pamatysim skirtumą, arba labai mažais žingsneliais ir labai užsitęsusiu suveikimu, kaip kad EU energijos efektyvumo lentelės. Aktyvi EU energetinio efektyvumo politika vykdoma jau daugybę metų. Bet pažiūrėjus į duomenis (ataskaita nuo 2000 iki 2016), namų ūkių energijos sumažėjimas per 16 metų tesiekia 2,3 %. Tuo tarpu įvedant elektros prietaisų energetinio efektyvumo lenteles buvo skalambyjama, kad vidutiniam europiečiui jos padės išsirinkti efektyvesnius prietaisus ir tai 2030 m. padės sutaupyti virš 200 eurų kasmet, kas atrodo nelabai realu, nes 2016-ais lentelės jau galiojo 6 metus ir pagal grafikus nebuvo jokio žymaus energijos taupymo paspartėjimo. Būtent tą turiu galvoje, kad "iš viršaus" nuleidžiamos inovacijų ar taupymo priemonės jei ir veikia, tai labai minimaliai ir tas centralizuotas Kuodžio tiekėjas, besirūpinantis savo rinkos mažinimu panašu į utopiją.
 • +1
Užsiregistravo: 2010-05-05, 16:52
Pranešimai: 569
Miestas: Kaunas
Reputacija: +135
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-24, 14:36 
     
Kur tas taupymas bus. Statytojas pastato daugiabutį, įrengia rekuperatorių bute su fenu. Visur skalambijama kaip rekuperatorius sautaupo šilumos sąskaitą, bet... Kai tik lauke šalta, rekuperatorius pajungia feną, kuris šildo lauko orą. Tai gaunasi taip, kad už šildymą sumoki per pus mažiau, nei už elektrą, kurią fenas prisukė. Čia jau ne per vieną vietą tie ale taupymai išlenda...
 • 0
Užsiregistravo: 2009-06-22, 17:45
Pranešimai: 770
Reputacija: +141
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-24, 16:19 
     
Kuodis apie energetiką supranta tiek pat kiek aš apie baletą, o ir ekonomikoje jis prastas ekonomistas, jis geras populistas. Išėjo iš rinkos Nausėda, tai bando jo vietą užimti.

Lizunas, ir ką čia nusikalbi, a? Rekuperatorius reikalingas, kai vėdinimas nebevyksta pro plyšius sienose. Aišku, gali užsidaryti ir padaryti veisyklą bakterijoms ir virusams, o pats šusti savo brude, o gali vėdinti. Vėdinti gali atidarius langą, kur atvėsintą orą šildysi radiatoriais, arba rekuperatorius gali pašildyti šiek tiek orą. Lietuvos sąlygomis, jei geras rekuperatorius, pašildyti papildomai užtenka kai nukrenta žemiau -10, čia siekiant maksimalaus komforto. Aš nešildžiau su rekuperatoriumi ir prie -30.

Ką svetys pripaisiojo, tai iš vis tik koks psiciahtras gali suprasti.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-24, 17:05 
     
immortallt rašė:
conjurer, paleistas reaktorius :D Elektros negamina jau kurį laiką. Nuo paleidimo, daugiau laiko negamina elektros, nei gamina.

Gal turi geresnę statistiką nei aš?
Nes aš žinau tik:

Cituoti:
On 10 November 2020 the facility's output was suspended after several voltage transformers exploded. Repairs were completed within nine days and the plant was consequently reconnected to the grid.


immortallt rašė:
Vėlgi, nusišneki ir pasirodai kvailas. Elektrą esant poreikiu būtų galima tiekti visą laiką žalią, bet jokio skirtumo, nes ne elektronus žalius gauni, o elektros kiekį.

Elektra ne bulvės, negali į vieną sandėlį pilti apvalias, į kitą pailgas. Energija gaunama ne iš kuro deginimo nėra pastovi. Kai nusilpsta vėjas, ir nusileidžia saulė, ją tiekti reikia iš akumuliatorių, arba iš deginamų resursų. Akumuliavimas turi savo nuostolių, o dujų deginimas yra dujų deginimas.
Jei ką galiu paaiškinti, tu negali prikrauti daug elektros į laidus, ir tikėtis, kad ją išnaudos žmonės. Taip "buhalteriškai" fizika neveikia. O ir tolimi perdavimai reiškia nuosolius, tik dėl laidų ilgio, tiek dėl konvertavimo. Taigi tau bus tiekiama artimiausiai sugeneruota elektra, tai yra efektyviausia.

Negi nori pasakyti, kad jei aš pasiimsiu "žalią planą", mano pinigai eis TIK saulės ir vėjo parkams? Jei taip tai ok, bet aš negaliu pasitikėti tik tavo žodžiu, norėtūsi kažkokio oficialesnio įrodymo, nežinau, tarkim dokumento, kuris nurodytų kur perpardavinėtojų gaunami pinigai turi eiti, už tokius planus. Nes jei taip, aš imsiu tokį planą, jei ne, tai sutaupysiu 6 eurus per metus.

immortallt rašė:
Keli klausimus, į kuriuos žinotum atsakymą, jei suprastum, kaip veikia rinka

Aš žinau kaip veikia rinka, todėl ja nepasitikiu. Ypač kai privatininkai pradeda varžytis. Dieselgate, ir taip toliau.
 • +2
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2635
Reputacija: +864
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-27, 14:43 
     
conjurer rašė:
Negi nori pasakyti, kad jei aš pasiimsiu "žalią planą", mano pinigai eis TIK saulės ir vėjo parkams? Jei taip tai ok, bet aš negaliu pasitikėti tik tavo žodžiu, norėtūsi kažkokio oficialesnio įrodymo, nežinau, tarkim dokumento, kuris nurodytų kur perpardavinėtojų gaunami pinigai turi eiti, už tokius planus.


Dokumentas yra mažoka garantija. Tam pačiam batkai kažkada ateis į galvą mintis atominę elektrą parduot kaip žalią - tam reikia tik sukurti popierinį vėjo/saulės parką (na arba popieriuje užkelti kokio egzistuojančio parkelio galingumą). Net nereikia statyt dekoracijų kaip Potiomkino laikais, svarbu popieriai teisingi būtų.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-04-01, 21:51
Pranešimai: 4014
Reputacija: +615
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-27, 15:25 
     
Negamina Astravas elektros jau bent porą mėnesių iš eilės. Tiek labai neseku: „Dabartinė situacija,– Astravas neveikia, elektra negaminama perteklinė, papildomai sužinojome iš „Litgrid“, kad Estijos ir Rusijos pasienyje esančios linijos remontuojamos, taigi, pralaidumas sumažėjęs Baltijos valstybėse“, – kalbėjo jis.
Skaitykite daugiau: https://www.lrytas.lt/verslas/rinkos-pu ... s-20821762

Geriau jau nepasakok kaip veikia elektros tinklai. Būtent, elektros paprastai į sandėlį nepadėsi. Tačiau mes būdami NordPool turime visai neblogą rezervuarą elektrai gaminti - hidroelektrines. Kurios dažniausiai veikti pastoviai pilna galia negali, nes pasibaigia vanduo. Tačiau jei dalį laiko elektros poreikį tenkina vėjas/saulė, vandenį gali kaupti dauguma užtvankų. Jei turime pakankamai daug vėjo, tada net sausros metu užtenka hidroenergijos. Jau nekalbant apie tai, kad vėjo naujos elektrinės iki šįmet statytos gamina 44% laiko. Statomos naujos ~5,5-6 MW vėjo jėgainės gamins turbūt bent 50% laiko.
Saulės elektrinės tiesiogiai koreliuoja su kondicionierių naudojimu. Taip pat vėjas ir saulė vienas kito kritimus gerai dengia.

Jei tu pasirenki pirkti žalią elektrą, už elektros gamybą eis tik žalią elektrą gaminantiems. Tie 0,5€ skirti iš tikrųjų dažniausiai net ne didesniai kainai dengti, o administravimui, kad būtų perkama tik žalia elektra. Enefit net nereikia mokėti 0,5€, nes jie perka tik žalią elektrą, na ir patys ją gamina.

Iš dalies pinigai ne už žalią elektrą eina sisteminėms paslaugoms, bet tai yra susiję su gamybos ir paklausos neatitikimais, ir vartotojas moka per sistemines paslaugas už tai. Ir techniškai, tai nėra gamyba. Nors va pirminis rezervas dabar tai Rusijoje hidroelektrinė. Atsijungus nuo Brell - akumuliatorius. Antrinis rezervas pagrindinis yra Kruonis. Tretiniai rezervai įsijungia retai, dujos, bet tretiniai rezervai jau neperkama iš jų net esant trūkumui. Tiesa, net jei tenka vėjo parkui dengti elektrą iš rezervų, pinigus jie gauna ir jie tada moka už tą elektrą.

Ne, conjurer, tu nesupranti, kaip veikia elektros rinka. Tai nieko panašaus į Dieselgate, nes čia ne laisva rinka. Rinka yra labai griežtai apribota ir reglamentuota. Kiekvienas įrenginys ir jo parametrai sertifikuojami ir žinomi. Bet koks neatitikimas matomas iš karto ir už tai baudžiama. Čia tas pats, kas sakyti, kad sveikatos paslaugų sektorius yra tokia pati laisva rinka. Elementariai, jei namuose prijungsi saulės elektrinę be leidimo, kad ir nedidelę, jei ne tą pačią dieną, tai tą pačią savaitę susilauksi svečių, ir arba atjungs gamybą, arba atjungs tiekimą apskritai, ir dar gausi apvalią baudelę.

kestutiz, po kelių metų Astravo elektra fiziškai net negalės pasiekti Lietuvos, atsijungsime nuo Brell, keisis dažnis. Kad galėtų tiekti elektrą, reikės konvertavimo, kas yra brangu statyti. Ir ne, niekas nėra tokie durni, kad tokios nesąmonės nebūtų užrištos. Viskas lengvai patikrinama, net jei Batka pas save fake elektros parką sugalvos padaryti. Net jei sugalvos, tai dabar rinkos priedo nelabai beduoda. O jų elektra įprastinėmis sąlygomis nekonkurencinga.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-27, 15:58 
     
immortallt rašė:
Elementariai, jei namuose prijungsi saulės elektrinę be leidimo, kad ir nedidelę, jei ne tą pačią dieną, tai tą pačią savaitę susilauksi svečių, ir arba atjungs gamybą, arba atjungs tiekimą apskritai, ir dar gausi apvalią baudelę.

Pala, aš negaliu savo reikmėms nusipirkti saulės baterijų be valdžios patvirtinimo? Skamba kaip skatinimas pirkti dyzelinį generatorių, nes apie juos nesu girdėjąs tokių nesąmonių. O tai gal mano APC upsas irgi nelegalus, nes kaupia valstybinę energiją?

immortallt rašė:
po kelių metų Astravo elektra fiziškai net negalės pasiekti Lietuvos, atsijungsime nuo Brell, keisis dažnis.

Tai dar negali teigti, kad atsijungėme. Kaip negali teigti, kad 70% elektros gauname iš vėjo.

immortallt rašė:
Jei tu pasirenki pirkti žalią elektrą, už elektros gamybą eis tik žalią elektrą gaminantiems. Tie 0,5€ skirti iš tikrųjų dažniausiai net ne didesniai kainai dengti, o administravimui, kad būtų perkama tik žalia elektra. Enefit net nereikia mokėti 0,5€, nes jie perka tik žalią elektrą, na ir patys ją gamina.

Manęs tavo žodis neįtikina. Kokia tikimybė, kad perlas tą 0,5 euro duos žalios energijos pirkimui, vietoje, kad patyliukais dėtų sau į kišenę? Ten gi mafija praktiškai, skambučiais reketuoja pensininkus, naudodami kitą dieną pasibaigiančias nuolaidas. Organizacija suskaldyta, kad būtų sunkiau atsekti pinigus, kurie neina sporto rėmimui, kaip turėtų.

Jei sugebėsi mane įtikinti, kad tam tikras žalias planas tikrai padės žalios energetikos vystymui, aš jį paimsiu. Bet kaip minėjau tam reikės daugiau nei tavo žodžio. Ypač dabar, kai pasakei, kad galiu gauti baudą, už powerbanko su saulės baterija naudojimą.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2635
Reputacija: +864
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-27, 18:01 
     
Conjurer, nu tik nesakyk, kad tu galvoji, kad tu tikrai manai, kad gali nesuderinęs paduoti elektrą į tinklą ar kitaip keisti savo prisijungimo tašką, pvz. savavališkai pasididinti įvado galią.
Jei tu saulės elementų pagamintos elektros neatiduosi į tinklą - visiems giliai dzin.

Jo, negaliu teigti, ir kad saulė nusileidžia vakaruose, nes dar nenusileido šiandien.

Koks man tikslas tave įtikinėti, kai pats susigalvoji faktus? Mano tikslas, kad kiti nepasimautų ant tavo išgalvotų "faktų".
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-27, 18:37 
     
immortallt rašė:
Jei tu saulės elementų pagamintos elektros neatiduosi į tinklą - visiems giliai dzin.

Tai rašyk normaliai, o ne tai kad jei pasijungsi saulės modulį, tave iš kart baus. Yra žmonių, kurie nieko neduoda į tinklą, ir ima tiek kiek trūksta nuo saulės. Galvojau apie tokius kalbi.

immortallt rašė:
Koks man tikslas tave įtikinėti, kai pats susigalvoji faktus? Mano tikslas, kad kiti nepasimautų ant tavo išgalvotų "faktų".

O tavo noras įtikinti, kad tie "žali" planai tikrai nukreips pinigus, ten kur reikia, be rimto argumentavimo tik dar įtartiniau atrodo. Jei kalbi oficialiai galėtum ir pagrįsti tai. Tas nekvescionuojamas pasitikėjimas įtartinais tarpininkai gali rodyti kad tiesiog esi papirktas. Ypač kai tavo argumentas šioje temoje visada buvo "tingiu įtikinėt, nes nieko nesupranti".
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2635
Reputacija: +864
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-27, 19:11 
     
Tai ką dar gali reikšti prijungti prie tinklo?

Kokio dar tau kito rimto argumentavimo reikia be įmonių, turinčių milijardus, paskelbti planai ir pradėti lieti pamatai? Gauti leidimai elektros gamybos pajėgumams įrengti? Ar galvoji, kad fondai ir korporacijos valdančios šimtus milijardų mėtosi tuščiais pažadais ir pinigus mėto į dokumentų rengimą, tyrimus, PAV'us ir net pamatus iš idėjos iškrėsti pokštą? :D

Prieš 10 metų skeptikai aiškino, kad daugiau 15% atsinaujinančių į tinklą integruoti neįmanoma. Dabar ir 50% nekelia problemų.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-30, 09:24 
     
sigun rašė:
Kuodžio mintis, jog reikia kuo mažiau parduoti, t.y. mažinti suvartojimą, yra labai graži ir teisinga, tik niekaip nesusijusi su šia tema.

Kažkiek primeluojat.
Kuodžio mintys puikiai pagrindžia tarpininkų* beprasmiškumo aspektą... pvz. kuo ši jo mintis prieštarauja temai: visuomeninis tikslas – visuomenę padaryti kuo efektyvesnę energijos vartojimo prasme.
Pvz. pasaugojant elektros perteklių pas monopolistą, sakykim, gaunasi taip: jam duoti 9 kWh, o kažkada atsiimi 5 kWh.
Pvz. o kas draudžia nutiesus privatų kabeliuką pas kaimyną gauti pvz. už 9 kWh 5,5 kWh rinkos kaina.

*juk jų esminis tikslas yra vartotojams kuo daugiau ir kuo brangiau parduoti kWh – tame jokio visuomeninio tikslo nerasi ir su žiburiu.
-- --
Pelno siekiančios korporacijos neįsivaizduoja, apie ką čia kalbama, ką reiškia naikinti savo rinką, t. y. parduoti kuo mažiau kilovatvalandžių – ar tai būtų šilumos, ar elektros.
https://www.delfi.lt/verslas/energetika ... d=88258881sigun rašė:
"Dalintis pagaminta elektra su kaimynu" - ši dalis ir dabar veikia. Būtent tai pavadinta elektros pasaugojimu, t.y. tavo perteklių sunaudoja kiti, o kai pačiam pritrūksta atsiimi iš tinklo

Nykokas argumentas.
Sakot, kad per aplinkui arčiau, nei tiesiai galutiniam vartotojui? Kam tuos tarpininkus* šerti, jei galima tiesiogiai. Kai dauguma namų ūkių norės elektrinių - prasidės visokie galios trūkumai įvaduose, nuostoliai tinkluose ir t.t. į kitus neracionalumus.
Taigi, efektyvų energijos vartojimą gali stumti į priekį ir autonomijos aspektas. Kuo namų ūkiai, daugiabučiai, miesteliai t.t. bus autonomiškesni - tuo efektyvesnis bus energijos vartojimas (tiek sąnaudų, tiek kainų prasme ir pan.).
Taigi, realus efektyvumo didinimas yra neįmanomas be autonomijos dedamosios (na, o koks jos lygis būtų optimalus (10 ar 90 proc.) jau yra kitas klausimas.

sigun rašė:
susitarti su kaimynu kas kada naudos? Man savo būste nelabai pavyks to padaryti

Na, bent perskaityti ką parašiau mokate :)
Kalbėjau apie PERTEKLIŲ.
Pvz. namų ūkis (duotu momentu) gamina 10 kWh, o sunaudoja 1 kWh, tada sutartine kaina parduodamas perteklius kaimynams. Pvz. jei tokio pardavimo kaina bus kažkur pasaugojimo kainos atitikmenyje – tai įves konkurenciją ir pasaugojimo kainai.
Ir t.t.

------------ -----

Nors ir ekonomikoje galioja tas pats intelektinis dėsnis kaip ir visur kitur.
O pastarasis adaptyviai skamba šitaip:

Asocialas ekonomikoje yra lygus antivakseriui vakcinavime.
 • 0


_________________
Jums įdomu kaip yra, man įdomu kaip busUžsiregistravo: 2008-03-20, 19:43
Pranešimai: 1333
Reputacija: -118
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-30, 11:07 
     
immortallt rašė:
Jei tu saulės elementų pagamintos elektros neatiduosi į tinklą - visiems giliai dzin.


Lempinio VIAP mokesčio jau nebereikia mokėti įmonėms už savo pasigamintą ir savo reikmėm sunaudotą elektrą? (kuom baigėsi Achemos teismai tingiu ieškot)
 • 0
Užsiregistravo: 2010-04-01, 21:51
Pranešimai: 4014
Reputacija: +615
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-30, 18:24 
     
kestutisz rašė:
immortallt rašė:
Jei tu saulės elementų pagamintos elektros neatiduosi į tinklą - visiems giliai dzin.


Lempinio VIAP mokesčio jau nebereikia mokėti įmonėms už savo pasigamintą ir savo reikmėm sunaudotą elektrą? (kuom baigėsi Achemos teismai tingiu ieškot)


Achema visai kitas dalykas. Achema elektros gali gamintis kieks jiems reikia. Achema galėtų beveik 2x tiek elektros pagaminti viso į tinklą, kiek jiems reikia. Elektros jungtis jiems reikalinga kaip atsarga ir supaprastina darbą ir valdymą. Ir ten buvo dėl elektros, kurią jie į tinklą niekada net neįmeta.

Verslui dar buvo berods dėl ATL pakeitimas, kad kai kurie sektoriai gali atgauti pinigus už tą dalį.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-30, 19:12 
     
is pradziu planas su kintama birzos kaina atrodo geriausias. dabar jau kuri laika vartotojams galutine kaina gaunasi apie 19 ct ir dar greiciausiai kils.
 • +1
Užsiregistravo: 2015-01-11, 16:31
Pranešimai: 525
Reputacija: +185
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-09-30, 22:51 
     
immortallt rašė:
kestutisz rašė:
immortallt rašė:
Jei tu saulės elementų pagamintos elektros neatiduosi į tinklą - visiems giliai dzin.


Lempinio VIAP mokesčio jau nebereikia mokėti įmonėms už savo pasigamintą ir savo reikmėm sunaudotą elektrą? (kuom baigėsi Achemos teismai tingiu ieškot)


Achema visai kitas dalykas. Achema elektros gali gamintis kieks jiems reikia. Achema galėtų beveik 2x tiek elektros pagaminti viso į tinklą, kiek jiems reikia. Elektros jungtis jiems reikalinga kaip atsarga ir supaprastina darbą ir valdymą. Ir ten buvo dėl elektros, kurią jie į tinklą niekada net neįmeta.

Verslui dar buvo berods dėl ATL pakeitimas, kad kai kurie sektoriai gali atgauti pinigus už tą dalį.


Na taip, Achema kitas reikalas - nes jie dėl to lempinio mokesčio (už _savo_ naudom sunaudotą _pačių pasigamintą_ elektrą) dar ir nusprendė pakovoti. https://www.vz.lt/pramone/energetika/20 ... i-del-viap

iPienius rašė:
is pradziu planas su kintama birzos kaina atrodo geriausias. dabar jau kuri laika vartotojams galutine kaina gaunasi apie 19 ct ir dar greiciausiai kils.

Realiai galvoju gal spjauti į tą privalomai-savanorišką pasirinkimą ir "savo noru" mokėti baudą - gal net apsimokės? (kiek ten gąsdina? plius 25%?)
 • 0
Užsiregistravo: 2010-04-01, 21:51
Pranešimai: 4014
Reputacija: +615
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-01, 11:22 
     
kestutiz, pasirinkdamas garantinį tiekimą, jei nepriklausomas siūlys 20ct/kWh, tai garantinis kainuos kažkur 22-23 ct/kWh. 25% ekstra nuo elektros kainos biržoje eina.

Visuomeninis tiekimas pigesnis iki šių metų pabaigos. Nuo sausio 1 d. visuomeninis tiekimas bus kokiais 4-5 ct/kWh brangesnis nei nepriklausomo tiekėjo, nebent sugalvos subsidijuoti elektrą. O tai būtų labai labai blogai.

Taip, kintamas tarifas dabar brangesnis nei tiems, kurie spėjo sutartis pasirašyti anksčiau. Tačiau apskritai, jei sugebi savo elektros vartojimą kilnoti, praėjusiais metais lapkričio-gruodžio mėnesiais, už elektrą vidutiniškai mokėjau po 9,5-10 ct/kWh (čia jau padalinus visą sąskaitą, su visais abonentiniais mokesčiais ant visos suvartotos elektros). Kai visuomeninis tiekimas buvo kažkur 14 ct/kWh berods. Net naktinis tarifas berods buvo kažkur 11ct/kWh.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-01, 11:57 
     
immortallt rašė:
kestutiz, pasirinkdamas garantinį tiekimą, jei nepriklausomas siūlys 20ct/kWh, tai garantinis kainuos kažkur 22-23 ct/kWh. 25% ekstra nuo elektros kainos biržoje eina.

Visuomeninis tiekimas pigesnis iki šių metų pabaigos. Nuo sausio 1 d. visuomeninis tiekimas bus kokiais 4-5 ct/kWh brangesnis nei nepriklausomo tiekėjo, nebent sugalvos subsidijuoti elektrą. O tai būtų labai labai blogai.

Taip, kintamas tarifas dabar brangesnis nei tiems, kurie spėjo sutartis pasirašyti anksčiau. Tačiau apskritai, jei sugebi savo elektros vartojimą kilnoti, praėjusiais metais lapkričio-gruodžio mėnesiais, už elektrą vidutiniškai mokėjau po 9,5-10 ct/kWh (čia jau padalinus visą sąskaitą, su visais abonentiniais mokesčiais ant visos suvartotos elektros). Kai visuomeninis tiekimas buvo kažkur 14 ct/kWh berods. Net naktinis tarifas berods buvo kažkur 11ct/kWh.


Na, mes tai mes, skirtingai žiūrim/galim žiūrėt į problemą - aš turbūt specialiai erzinsiu visokius buchalterius ir daysiu "choose not to choose", nes galiu. Tu - ten triukus su perkėlmais ir visai tikiu kad kažką išloši. O didžioji dauguma - tiesiog patenka į dar vieną aferą ir tiek.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-04-01, 21:51
Pranešimai: 4014
Reputacija: +615
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-01, 15:43 
     
immortallt rašė:
Kokio dar tau kito rimto argumentavimo reikia be įmonių, turinčių milijardus, paskelbti planai ir pradėti lieti pamatai?

Kokie dar pamatai, kalba eina apie "middle man", perpardavinėtoją, ne apie elektrinių statytojus. Ir išsisukinėji nuo klausimo, nes nenori sakyti tiesos - kad niekas negali sukontroliuoti kokio "perlo energijos" buhlaterijos, nes tai privati kompanija, kuri išvenginėja mokesčių įvairiais būdais. Ir tie centai, ale už žalumą, turbūt eis tiesiausiu keliu į direktorių pinigines, ir gal koks 1% nuo jų eis remti žalios energijos.

immortallt rašė:
Ar galvoji, kad fondai ir korporacijos valdančios šimtus milijardų mėtosi tuščiais pažadais

Nežinau kokiame pasaulyje tu gyveni, bet jos taip daro. Jei ne žmonių scam'inimas, bei pažadai, kompanijos netaptų milijardinėmis.

Kažkas tau negerai, pradėjai neadekvačiai kalbėti paskutiniu metu, kaip koks politikas. Skaitai tau paruoštą tekstą, ir lygini visus su idiotais. Nebesupranti tau užduodamų klausimų, ir nesugebi suprasti kitų nuomonės.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2635
Reputacija: +864
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-01, 18:41 
     
kestutiz, kokios dar ble aferos? Nemoki sąskaitų palyginti? Triukus žinau? Tas net puslapiuose nurodyta pačių tiekėjų, kaip sutaupyti.

conjurer, ką tu čia nusipezi? Enefit už žalią elektrą papildomai neima nė cento. Eik tada tenais. Kitur ima 0,5€ per mėnesį. Sakai didelį biznį padarys? :D 6€ per metus. Čia dar prieš mokesčius.
Tu irgi išsisukinėji nuo klausimo - įrodyk, kad esi protiškai įgalus. Nu vat neįrodysi. Pateiksi psichiatro išvadą, sakysiu nupirkta, kyšį davei ir t.t.

Išvenginėja mokesčių? :D Dar vienas tuščias kaltinimas. Ar tu supranti, kad kiekviena nupirkta kWh fiksuojama ne tik buhalterinėje apskaitoje, bet ir biržoje, ESO ir Litgrid sistemose. Ir jei bent 1 kWh nesueis, prasidės tyrimas. Bet žinoma, tiesiog tuščiai kaltinti, net neturint žalio supratimo kaip sistema veikia yra labai lengva. Vat jei reiktų dabar už tą kaltinimą atsakyti asmeniniu turtu ar laisve, tai nesimėtytum.

Supratau, tai Vokietijoje ar Danijoje stovinčios vėjo jėgainės yra tik muliažai. Čia jau net nekalbant apie tai, kad korporacijos pinigus negauna už tai kad pastato. Korporacijos pinigus gauna už pagamintą elektrą. Ar dabar sakysi, kad korporacijos klastoja duomenis apie pagamintą elektrą?
Pasižiūrėk į save iš šono, kaip koks bahuriux kalbant apie skiepus, ar AAA - tušti kaltinimai, fantazijos, išsidirbinėjimai, ir "klausimai" kurių atsakyti tau neįmanoma, nes nėra patikrinamo teiginio. Iš serijos "įrodyk, kad yra/nėra dievas".
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-01, 19:02 
     
immortallt rašė:
Tu irgi išsisukinėji nuo klausimo - įrodyk, kad esi protiškai įgalus.

Įgalus kam? Sukurt meno šedevrą, ne. Pamatyti kaip tu nusišneki, taip.

immortallt rašė:
Išvenginėja mokesčių?

Taip, perlas veikia nuo senai, ir dabar visas tas loterijų verslas įsiparazitinęs iki tiek, kad nebeaišku kur nuteka pinigai, tikrai ne visi eina sportui, kaip turėtų pagal įstatymą.

immortallt rašė:
Ar tu supranti, kad kiekviena nupirkta kWh

Ar tu supranti, kad kalbu apie firmų reputaciją iki elektros perpardavinėjimo. Dėl kilowatvalandžių nesiginčiju, tiesiog sakau kad atsiras naglų praktikų, pvz tas žalias mokestis, kuris neaišku kur nueis, nes administraciniai mokesčiai nėra taip pat apskaitomi kaip kilovatvalandės.

immortallt rašė:
Bet žinoma, tiesiog tuščiai kaltinti, net neturint žalio supratimo kaip sistema veikia yra labai lengva. Vat jei reiktų dabar už tą kaltinimą atsakyti asmeniniu turtu ar laisve, tai nesimėtytum.

Oi oi, nesuvoki kas vyksta, ir vaidini nukentėjusį, ir kaltini visus neišmanymu... Tipiškas tu.

immortallt rašė:
Pasižiūrėk į save iš šono, kaip koks bahuriux kalbant apie skiepus, ar AAA - tušti kaltinimai, fantazijos, išsidirbinėjimai, ir "klausimai" kurių atsakyti tau neįmanoma, nes nėra patikrinamo teiginio. Iš serijos "įrodyk, kad yra/nėra dievas".

Pasižiūrėk į save, skirtumo daug nepamatysi. Nesi vienintelis tobulas. Jei į klausimą "kas garantuoja kad tarpininko imamas žalumo mokestis nueis ten kur reikia", atsakytum "niekas", nesikabinėčiau, bet dabar aiškini, tą dalį kurią aš puikiai suvokiu, ir galvoji, kad vien dėl to kažkaip atsakei į mano klausimą.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2635
Reputacija: +864
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-02, 12:56 
     
Supratau, tau kaltinti bet ką, kas tau nepatinka, bet kokiais įsivaizduojamais nusikaltimais yra normalu. Žiūrėk kad kas pedofilija neapkaltintų ir dar nepamontuotų nuotraukų. Gi anot tavęs, tai normalu.

Tobulu savęs nelaikau, bet yra sritys, kuriose mano žinios yra labai labai gilios, tačiau ir ten suklystu, ir savo klaidas galiu pripažinti. Bet dėl savo žinių spragų nekaltinu kitų nusikaltimais, kad juos pažeminti ar taip bandyti įrodyti savo tiesą.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 16248
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +3168
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-02, 16:15 
     
Ok, atmetant visus apsižodžiavimus, kas galėtų pagelbėt išsirinkt planą Vilniuje (iki 700kWh/metus), nes ta skaičiuoklė kaip TP ritinys, vos ne kaip "Norite MB? Kurio gamintojo PCB, konderių, rezistorių, etc norite".
Pasakysiu ačiū, ir pastatysiu 'like'...

PS jau išsirinkau (prieš porą mėn), bet gal persigalvosiu.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-18, 13:48
Pranešimai: 1078
Miestas: Vilnius
Reputacija: +108
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-02, 17:08 
     
700kWh/ metus geezus, ar žvakes kūrenat vakarais? Bet ką pasirinkus nebus brangu.

Jei be "sielos pardavimo velniui" ant dviejų metų tada perlas standartinis. Brangu jei vienos liako zonos ir be eso palnų, bet nieks mažesnio tarifo nesiūlo.
*Sielos pardavimas yra kai tau pasiūlo nuolaidas kurias prarasi ir turėsi sumokėti pilną kainą, jei nuo jų pabėgsi nesulaukes sutarties pabaigos.
 • +2


_________________
Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-05, 20:14
Pranešimai: 8512
Miestas: KLP
Reputacija: +1999
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-02, 17:14 
     
bahuriux rašė:
700kWh/ metus geezus, ar žvakes kūrenat vakarais? Bet ką pasirinkus nebus brangu.

Jei be "sielos pardavimo velniui" ant dviejų metų tada perlas standartinis. Brangu jei vienos liako zonos ir be eso palnų, bet nieks mažesnio tarifo nesiūlo.
*Sielos pardavimas yra kai tau pasiūlo nuolaidas kurias prarasi ir turėsi sumokėti pilną kainą, jei nuo jų pabėgsi nesulaukes sutarties pabaigos.
Kodėl žvakės? Po langais kiemo/gatvės šviestuvai,... taip, žinau, visi iki 2-o aukšto turi būt apmokęstinti....
Visa aparatūra 3xA, žaidimams ant rigo kol kas nelabai yr laiko, taigis ~55kWh/mėn.
Dabartis, šildymas (centrinis) - čia jau kita šnekta, taigi (bent jau man) masturbuotis kelias valandas VRET puslapyje dėl kelių litų elektrai atrodo kažkiek kvailokai.
Sorry, bahuriux, čia kiek patrolinau, bet, turint omeny Jūsų pasiūlymą... kažkokie nežinomi tiekėjai pasitikėjimo nesuteikia...
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-18, 13:48
Pranešimai: 1078
Miestas: Vilnius
Reputacija: +108
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-02, 18:29 
     
bahuriux rašė:
700kWh/ metus geezus, ar žvakes kūrenat vakarais? Bet ką pasirinkus nebus brangu.

Jei be "sielos pardavimo velniui" ant dviejų metų tada perlas standartinis. Brangu jei vienos liako zonos ir be eso palnų, bet nieks mažesnio tarifo nesiūlo.
*Sielos pardavimas yra kai tau pasiūlo nuolaidas kurias prarasi ir turėsi sumokėti pilną kainą, jei nuo jų pabėgsi nesulaukes sutarties pabaigos.

Sorry, Ačiū, ir like'as, kaip žadėjau... Pala, jau buvo... Kodėl gi ne.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-18, 13:48
Pranešimai: 1078
Miestas: Vilnius
Reputacija: +108
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 52 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'