Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 14 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Švietimas
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 19:10 
     
Paskutinė pastraipa tai gera :)) Kaip šlapias skuduras per veidą :D

Aš pavyzdžiui studijuoju KTU ir tikrai nesiskundžiu.
Gal kas žino abi įstaigas, gali palyginti kur geriau?
Nes aš iš nuogirdų ir draugų pasakojimų sugebėjau vaizdą susidaryti, kad VGTU silpniau moko nei KTU'ne. Ta prasme bendrąja prasme, o ne tam tikrom specialybėm. :eek:
 • 0
Užsiregistravo: 2009-11-21, 01:43
Pranešimai: 332
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 19:11 
     
ar populiareja, ar renkasi, nes lengviau gauti valstybes finansuojama vieta?
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-06, 06:09
Pranešimai: 12
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 19:20 
     
taip vgtu nera blogas univeras, bet kaip dekanai per atviru duru dienas ji lygina su harvardais,oxfardais... priskiria ji pasaulio top10 tai ne juokas ima... taip ziniu galima gauti vgtu, bet ziniu galima turbut visur gauti, jei tik noresi... nereikia baigti univero, kad buti geram savo srtities specui ir tuo labiau nereiskia, kad baiges vgtu busi sustras specas... tik nedaugelis isisavina ten igautas zinias ir dar maziau ziniu buna pritaikoma praktikoje/darbe. kazkur esu nugirdes, kad vgtu programos mazai skiriasi nuo geriausiu pasaulio univerus, bet rezultatas matomas akivaizdus, kad nelabai vgtu eina tinkamu keliu. kitais metais ruosiuosi mesti ji... nlb vgtu pateisino mano viltis, nors aplinka pozityvi (studentu)
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-25, 23:03
Pranešimai: 36
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 19:27 
     
tai kokios specialybes perspektyviausios?
 • 0


_________________
Vikingu lotoUžsiregistravo: 2009-06-01, 15:39
Pranešimai: 371
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 20:57 
     
kampas rašė:
ar populiareja, ar renkasi, nes lengviau gauti valstybes finansuojama vieta?


Na gal iš dalies ir tu teisus, bet kaip tu manai, kam buvo reikalinga mokslo reforma? O ji tam ir skirta, kad užkišti didžiulį tarpą, kuris yra technologiniuose moksluose, nes visi kaip išprotėję rinkosi ekonomikas, vadybas ir panašiai...
Nors kad ir kaip jie tą skylę bandytų užkišti tai yra labai sudėtinga, nes technologiniai mokslai tikrai labai sunkūs ir čia išlieka tik tie, kurie apie tai svajoja ir žino, kad tai jiems įdomu. Kaip sakė vienas mūsų dėstytojas: "norėti būti inžinieriumi, tai tarsi pašaukimas..". Pilnai su juo sutinku...
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-18, 20:53
Pranešimai: 43
Miestas: Kaunas
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 22:45 
     
Alchi rašė:
Paskutinė pastraipa tai gera :)) Kaip šlapias skuduras per veidą :D

Aš pavyzdžiui studijuoju KTU ir tikrai nesiskundžiu.
Gal kas žino abi įstaigas, gali palyginti kur geriau?
Nes aš iš nuogirdų ir draugų pasakojimų sugebėjau vaizdą susidaryti, kad VGTU silpniau moko nei KTU'ne. Ta prasme bendrąja prasme, o ne tam tikrom specialybėm. :eek:

Nesuprantu, ko piktiniesi. Taigi, ir parašyta, kad redakcijos nuomone, VGTU nebūtų toks populiarus, jei nebūtų sostinėje. Visgi dauguma šeimų turi pasiturinčių giminaičių Vilniuje, ko nepasakysi apie Kauną ar Šiaulius. Be to, pasirinkimas didesnis -KTU konkuruoja panašia kokybe bei specialybėmis ir su VU, ir su VGTU.

Aišku, turėdamas lygiavertį pasirinkimą, tikrai važiuočiau studijuoti į akademinį miestą, o ne sostinę. Pasaulyje daug pavyzdžių, kai technologinių studijų ir mokslo kokybė ne blogesnė, o aplinka geresnė antrame arba išvis "specializuotame" mieste (Tartu, Ciurichas/Lozana, St.Peterburgas, Turku, Lundas).
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 23:00 
     
rwc, nori pasakyt kaunas akademinis miestas?
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-18, 02:50
Pranešimai: 36
Miestas: Kėdainiai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-18, 23:20 
     
Na didelis plakatas ant VDU centrinių rūmų įėjimo sako: "Kaunas - Lietuvos akademinė sostinė".
Reiškias, jo - Kaunas yra akademinis miestas.

RWC,

Truputuką nesusišnekėjome. Tu negali suprasti kodėl aš pasipiktinęs, nes aš ir nesu pasipiktinęs :) Man tiesiog pasirodė juokinga paskutinė pastraipa. Visą tekstą rektorius šneka, koks puikus jo universitetas ir še gale redakcija užmeta komentarą "neįsivaizduok čia esantis tokiu kietu" . Aišku aš perdedu, bet vis tiek mane pralinksmino, gerą vaizduotę turu :) Gal mano humoro jausmas iškrypęs?

Aš galėčiau čia pilti, kuo man KTU patinka, bet nenoriu, nes nežinau kokia padėtis Vilniui, taigi tiesiog noriu sužinoti pašalinę nuomonę.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-11-21, 01:43
Pranešimai: 332
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-19, 01:48 
     
K: taip, Kaunas labiau akademinis miestas nei Vilnius. Pagal gyventojų skaičių, aprėptį, Vilniaus aukštųjų filialus. Vilnius labiau specializuojasi biudžetinių tarnautojų ir menininkų ruošime - Karo akademija, Pedagoginis, Muzikos ir teatro, Dailės. Taip ir priklauso sostinei. Tačiau praktinės ir technologinės specialybės (apie kurias ir šnekama straipsnyje) Kaune stipresnės. KMU, LKKA, LŽŪU, LVA - tai yra tai, ko reikia vidaus rinkai. Pridėkim KTU, VDU, VU KHF, ne per seniausiai atsiskyrusius institutus, kolegijas - jei nenori meno, teisės arba pedagogikos, Kaunas yra geriausias pasirinkimas. Aišku, Vilnius, kaip ir bet kuri sostinė, privalo būti teisės, humanitarinių ir teorinių (prieštara būtų - taikomųjų fundamentaliųjų) mokslų centras.

Alchi, gal ne taip perskaičiau - bet ir nesuprantu entuziazmo. Rektoriaus žodžiai -VGTU reklama, bet tai objektyvių faktų "cherrypicking". Gerai, nepanaikinta nė viena programa. KTU tikriausiai irgi. Akcentuojama nauja Kūrybinių technologijų specialybė - KTU irgi šiemet turi kažką panašaus (pvz., žiniasklaidos inžinerija ar kaip ten). Populiarios VGTU technologinės specialybės - KTU irgi. Jokia statistika nėra ryškiai geresnė nei KTU. Nereikia norėti, kad rektorius, parinkdamas faktus, kaskart sakytų "lygiai kaip ir du stipresni konkurentai".

O paskutinė frazė nėra "redakcijos nuomonė nesutampa su pašnekovo nuomone". Jei GTU būtų Klaipėdoj, gal pašnekovas kišenėj neturėtų tokių faktų, ir tiek. Užuomina: skaitytojau, palygink VGTU savigyrą su KTU. Jokio "šlapio skuduro", tik korektiška išvada.

Lyginti pagal kokybę nėra ką - tam yra tarptautiniai VU/VGTU/KTU reitingai, kurie panašūs. Tyrimų kryptis ganėtinai skirtingos, taigi VU/VGTU/KTU nėra tiesioginiai konkurentai. Infrastruktūra irgi panaši. Vienintelis svarbus kriterijus, ką rinktis pirmakursiui - gyvenimo sąlygos: pragyvenimo išlaidos, atstumas iki namų. Dar - jei nori daugiau sausos teorijos - eik į sostinę, jei praktinio pritaikymo - į Kauną. Magistrantūrai, kai žinosi, ko nori, pasirinksi iš naujo.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-19, 04:24 
     
rwc, na kaune yra vienas stiprus universitetas, tuo tarpu vilniuje du. taip pat norejau pamineti jog pragyvenimo islaidos vilniuje-kaune daugmaz vienodos (jei gyveni barake), taciau vilniuje yra tikrai turtingesne kultura, liberalesni zmones, kas jaunam zmogui yra beveik lygegreciai svarbu kaip ir mokslo kokybe, ir del sio fakto pvz as ir pasirinkau VGTU ne KTU, nors kaune turejau ir giminiu ir draugu dauguma ten stojo. taigi paskutine pastraipa yra kad ir juokingai skambanti bet labai teisinga. taip pat vertinant mokslo kokybe, praktini suteikima sie du universitetai yra labai panasus. vienas pazistamas studijuoja KTU, tai ten kaip susidariau ispudi reikia daugiau teoriniu ziniu (aisku greiciausiai tai priklauso nuo destytoju, o kaip esu girdejes(negaliu teigti jog tai yra tiesa) kad KTU destytojai yra ganetinai seni). Taip pat siulai kad kas nenori stoti i mena teise pedagogika ir panasiai, stotu i kauna taciau nemanau jog mechanikos studiju kokybes skirtumas tarp VGTU ir KTU, kai tuo tarpu gyvenime uz universiteto ribu jis yra didziulis.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-18, 02:50
Pranešimai: 36
Miestas: Kėdainiai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-19, 04:56 
     
K rašė:
norejau pamineti jog pragyvenimo islaidos vilniuje-kaune daugmaz vienodos (jei gyveni barake), taciau vilniuje yra tikrai turtingesne kultura, liberalesni zmones, kas jaunam zmogui yra beveik lygegreciai svarbu kaip ir mokslo kokybe...
...
nemanau jog mechanikos studiju kokybes skirtumas tarp VGTU ir KTU, kai tuo tarpu gyvenime uz universiteto ribu jis yra didziulis.

Barake gal ir taip, tačiau nuomotis, transportas - skirtumas visgi yra.

Dėl gyvenimo "už univero". Man kaip tik patinka "ramus" gyvenimas. Kai žinai, kad kilometro spinduliu - vien "geek'ai", kiekvienam kaboke rasi su kuo pašnekėti apie paskutinio Adobės JS exploito rimtumą, o bet kuriame iš 10-ties per savaitę vykstančių "studentiškų" renginių rasi ką nors iš tos pačios sferos, su kuriuo vėliau iki ryto galėsi praplepėti apie DRM žalą.

Ne veltui geriausiai "studentų infrastruktūros" požiūriu kotiruojami universitetai, kurie nors ir nedideli, bet "miestai mieste" - su savo pliažais, viešais sporto aikštynais, baseinais, įvairaus lygio barais ir restoranais, kino teatrais, jau nekalbant apie bibliotekas, skaityklas, barakus šalia ir kad visur WiFi. Nuostabu: atsisėdi prie ežero kranto, arba pasiimi alučio univero kaboke - ir skaitai, dirbi, rašai, visada yra su kuo gyvai pasikonsultuoti. Į miestą išeini tik apsiprekinti arba sėsti į traukinį gamton (čia pavyzdys iš aplankytų vietų, Kaunui iki to truputį trūksta).

Tuo man ir patinka Kaunas, kad įprastom dienom į Studentų miestelį atvažiuoji 7:30, išvažiuoji 22:00 - per tą laiką ir pasimokai, ir pabendrauji, ir alučio pagurkšnoji, ir pūlą sukali, ir po Ąžuolyną ar Panemunę su panele pasivaikštai, žiemą gulbes palepini. Pavėlavai į paskutinį autobusą - ne bėda, barakai vietoj. Užsimanei į kiną ar bowlingo, ar kultūros - greit rasi kolektyvą, irgi 5 minutės kelio. Penktadienį "pasižmonėjimas" - tūsas centre.

Kuo tokie miestukai gerai - kad pripranti gyventi savo specialybėje. Aišku, gal tik geekams patiktų gyventi "a la Google", humanitarams gal kitaip. Ir, be abejo, sostinėje tas irgi įmanoma - bet man nelabai įsivaizduojama tokia aplinka miesto centre - ir tuomet sostinė ar ne sostinė, jei viskas vietoj. KTU campus'as šiuo metu neperspjaunamas - nebent gal bus kokių slėnių. Ai, bet aš ne apie mechaniką - jų tik barakai šalia ;]
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-19, 10:32 
     
pataisyk mane jei klystu, bet ar kaune KTU nera issimaises po miesta? na taip, Vilniuje truksta siuo metu studento miestelio, taciau manau laikui begant sauleteki panasus dalykas susiformuos. dabar siuo metu ten yra ir mokslo istaigos ir barakai, telieka pastatyti kaip minejai laisvalaikio uzimtumo istaigas. vienintelis manau universitetas kur yra tikrai sukurtas studentu miestelis tai zemke, taciau ten tikrai negaletum padiskutuoti apie GMO teikiama nauda ir galima zala ekosistemai.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-18, 02:50
Pranešimai: 36
Miestas: Kėdainiai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-02-19, 13:19 
     
K, taip, KTU yra skilęs i dvi dalis galima sakyt.. centre yra įsikūrusios senosios spec, arba jų pastatai perleisti socialinių studijų reikmėms, likę fakultetai yra studentų miestelyje. o kas liečia mechaniką, tai skirtumas yra. pats ją studijuoju ir bendravau su nemažai žmonių, kurie studijavo ją VGTU. skirtingi reikalavimai, galų gale skirtingos tokio, kaip inžnieriaus, vizijos. jei galima taip išsireikšt.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-24, 12:27
Pranešimai: 41
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 14 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'