Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 105 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Pasaulio paslaptys
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 12:21 

shift rašė:
Kirtiklis rašė:
Shanti rašė:
tipiniu "mokslininku" atsakymas i klausima, kurio atsakymo nezino - "klausinėji idiotiškų klausimų, kaip pvz: kas yra materija? Durniau nesugalvojai?"

gal gryzk i savo vatikano cele ir toliau pasimelsk uz moksla, kuris taip sekmingai zlunga kasdien nuo nesuvokiamu dalyku :D

Prie ko čia vatikanas ir mokslas? Ar tu nesupranti išviso kas tai yra :-D Religinis centras ir Mokslas? Tai gi vienas kitam prieštaraujantis dalykai, net elementariausioje vietoj nusišneki, tai ką bekalbėti su tavimi.

Matai religija sugretino su mokslu, juokdarys, ar ne prošal būtų pasiskaityti istorijos knygų, kad suprastum kokie tai skirtingi dalykai ir kaip jie kovoja tarpusavyje. :shock:

Kirtikli, nebūk toks užtikrintas, visgi turėtum žinoti, kad Vatikanui priklauso dvi aukščiausios klasės observatorijos, ir kai kurie universitetai. O jei prisimintume Renesanso epochą, tai Jėzuitų ordinas Europoje įkūrė didžiąją daugumą universitetų, tame tarpe ir VU. Šiandien Katalikų bažnyčia Trečiojo pasaulio šalyse įkuria daugiausiai mokyklų ir ligoninių, nei betkuri kita pasaulinė organizacija.

Galime pavadinti tai švietimu, kaip ir trečiojo pasaulio šalyse vykdoma švietimo veikla, nes tik taip galima sustiprinti ir pakelti tas šalis iš skurdo, tai nieko čia blogo, galėtų ir kitos šalys ar organizacijos taip stengtis, bet tik siunčia ginklus ir kursto konfliktus....

Be to be Bažnyčia - atliko knygų spausdinimo, platinimo funkcija kaip ir švietimo nes tik jie turėjo išteklių ir noro tam daryti. Bet viskas iš esmės keitėsi 18-19 a prieš ir po pramonės revoliucijos, (kaip ir įtakos turėjo anksčiau spausdinimo įrangos atsiradimas) kur sumenko Bažnyčios įtaka.

Ir
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +424

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 12:57 

shift rašė:
Kirtikli, nebūk toks užtikrintas, visgi turėtum žinoti, kad Vatikanui priklauso dvi aukščiausios klasės observatorijos, ir kai kurie universitetai. O jei prisimintume Renesanso epochą, tai Jėzuitų ordinas Europoje įkūrė didžiąją daugumą universitetų, tame tarpe ir VU. Šiandien Katalikų bažnyčia Trečiojo pasaulio šalyse įkuria daugiausiai mokyklų ir ligoninių, nei betkuri kita pasaulinė organizacija.

Galime pavadinti tai švietimu, kaip ir trečiojo pasaulio šalyse vykdoma švietimo veikla, nes tik taip galima sustiprinti ir pakelti tas šalis iš skurdo, tai nieko čia blogo, galėtų ir kitos šalys ar organizacijos taip stengtis, bet tik siunčia ginklus ir kursto konfliktus....

Be to be Bažnyčia - atliko knygų spausdinimo, platinimo funkcija kaip ir švietimo nes tik jie turėjo išteklių ir noro tam daryti. Bet viskas iš esmės keitėsi 18-19 a prieš ir po pramonės revoliucijos, (kaip ir įtakos turėjo anksčiau spausdinimo įrangos atsiradimas) kur sumenko Bažnyčios įtaka.
Ir[/quote]
Tai, kad mokslas atsirado dėl religijos įtakos, nereiškia, kad religija su mokslu turi ką nors bendro. Bendra yra tik tiek, kad žmonės užsiėmę viena veikla užsiiminėjo ir kita, daugiau nieko bendro tarp mokslo ir religijos nėra ir nebus. Tarp religijos ir mokslo netgi jokių diskusijų negali būti, nebent apie cepelinų receptus.
Dar be to reiktų patyrinėti kodėl tam tikri žmonės tarnavę bažnyčiai užsiiminėjo ir moksline veikla. Gal bažnyčia buvo tik priedanga, siekiant išvengti amoralios bažnyčios politikos, kai laužas grėsė už erezijas.
Kelkite klausimus mielieji, o ne aklai tikėkite. Lengvatikių ir taip netrūksta.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 13:05 

Taip pat bažnyčia turėjo neribotą prieinamumą prie senų rankraščių ir knygų, kurių tuo metu trūko..
Vienuoliai buvo vienintelei kurie užseimė perrašymu ir turėjo dideles bibliotekas..
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 14:00 

sielinas rašė:
shift rašė:

Ir

Tai, kad mokslas atsirado dėl religijos įtakos, nereiškia, kad religija su mokslu turi ką nors bendro. Bendra yra tik tiek, kad žmonės užsiėmę viena veikla užsiiminėjo ir kita, daugiau nieko bendro tarp mokslo ir religijos nėra ir nebus. Tarp religijos ir mokslo netgi jokių diskusijų negali būti, nebent apie cepelinų receptus.
Dar be to reiktų patyrinėti kodėl tam tikri žmonės tarnavę bažnyčiai užsiiminėjo ir moksline veikla. Gal bažnyčia buvo tik priedanga, siekiant išvengti amoralios bažnyčios politikos, kai laužas grėsė už erezijas.
Kelkite klausimus mielieji, o ne aklai tikėkite. Lengvatikių ir taip netrūksta.[/quote]

Pamiršau pridėti tą ką tu papildei, kaip ir prieš tai rašiau kad Religija vs Mokslas.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +424

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 14:17 

Čia tiems, kurie netiki.
Žiūrėkite. :mad:
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +107

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 15:03 

Aidas rašė:
Čia tiems, kurie netiki.

O cia times kas netiki kosminiu kiskiu http://www.siauliusauliai.lt/kosminis_kiskis.swf
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 15:05 

sielinas rašė:
Aidas rašė:
Čia tiems, kurie netiki.

Verta pagalvot apie naują homepage.. :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-06, 19:13 

zmones galima padalyti i dvi dalis: vieni is musu zino, kad nezino, o kiti nezino, kad nezino , bet vis tik kalba nors nepamasto.. :)
  • 0

Reputacija: +17

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 09:00 

Komentaras ištrintas. Priežastis: kultūros stoka ir nepagarba kitiems.
redagavo: kionig
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 11:17 

Tai, kad pats nesugebate paremti savo išsakytos nuomonės faktais, kažkokiais moksliniais dokumentais. Vien tik teiginio, kad mes skeptikai, man neužtenka, reikia didesnių įrodymų - ko tikriausiai nėra. Aš esu žingeidus ir man įdomi ta pati izoterikos teorija, galbūt. Bet logiškai mąstydamas suprantu, kad iliuzijas sukuria mano smegenys, kurios ne dievo dėka pas mane atsirado, o evoliucijos būdu. Atmetus logiką, telieka vaizduotė, kurią vadinu šalutiniu smegenų produktu. Juk sapnai - tai vaizduotės padarinys. Kaip ir paartojus kokios LSD ar kito psichotropinio preparato - smegenų priimama informacija būna iškreipiama, ko pasekoje iškyla įvairūs vaizdiniai, priimami impulsai blogai suprantami, pvz. sutrikusi motorikos veikla kai išgeri alkoholio.

O kalbant apie mokslas vs religija, tai logiškai mąstant mokslas paaiškina daugiau priimamos informacijos nei religija. Religija iš vis abstraktus dalykas, daugelyje atvejų prieštaraujantis pats sau, kaip kai kurie katalikų dievo įsakymai. O mokslas sako kad medžių lapai krenta žemyn ir vėjo plaikstomi gali pakilti ir skristi, nes žemės trauka juos traukia, o dėl mažo svorio vėjas gali žaisti su jais kaip nori.

Galū gale pilnai pritariu rwc ir jei nusiažiavau ne į temą su komentaru, atleiskit mieli kolegos.
  • 0

Reputacija: +796

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 11:30 

Kirtikli ir sielinai, kiek dar sykių teks kartoti, kad už mokslą RKB nieko nesudegino? Didžiausia istorijoje žinoma bausmė - Galileo Galilei namų areštas ir formalus draudimas platinti jo veikalą (nors realiai jį turėjo visos rimtesnės bibliotekos). Be to, inkvizicija tiesiog reikalavo pakeisti vieną formuluotę, kad ji derintųsi su tuometine oficialia Penkiaknygės interpretuote - tegu Visatos centras būna bet kur, jei ne Žemėje, bet tik ne konkrečiame taške. Tycho Brahė ir Kopernikas šitaip praslydo, dar gerokai iki Galileo.

Brunas buvo sudegintas už daugkartinius nusikaltimus - terorizmą, šarlatanavimą, sukčiavimą, tėvynės išdavystę. Jo svaičiojimai Koperniko linijoje - tik marksistų priedanga, ištraukta iš konteksto ir sugretinta su Jeanne d'Arc. Jis mokslui nieko nedavė, tik klibino monarchijos ir Bažnyčios pamatus. Toli jam tiek iki d'Arc, tiek iki Koperniko, tiek iki Lutherio.

Kodėl švietimas iki Guttenbergo buvo prieinamas tik monarchams, kunigams ir vienuoliams - atsakyti net banalu. Nebuvo ką skaityti. Ir tuometinė tvarka: jei mužikai netrauks plūgo paskui kumelės uodegą, kalviai nekals geležėlės, odadirbiai neraugins skūros - tik skaitys ir filosofuos - kas gausis? Kumelei pakinkyti nereikia nei rašto, nei aritmetikos. Juolab, kad viena storoka knyga su iliustracijom tuomet kainavo bemaž dešimt karvių.

Kalbant ne apie RKB, o apie religijas apskritai - būtent vienuolynai kaupė visus raštus. Budistų, arabų, krikščionių. Guttenbergas pasistengė, kad Aristotelis ir Algorezmis būtų prieinamas visiems. Lutheris - kad Biblija būtų suprantama visoms klasėms. Mažvydas - kad lietuvių mužikai išmoktų rašto. Jėzuitai įkūrė Vilniaus universitetą... Ir tai vyko globaliai.

Babilonas, Aleksandrija, Madeira, Konstantinopolis... Būtent čia buvo visi archyvai, čia buvo "duomenų centrai". Apie Aziją ir Pietų Ameriką galima pasakyti tą patį, tik dėl atminties stokos negaliu įvardyti konkrečių vietovių.

O kas, jei ne religija, atnešė Europon trigonometriją ir nulio sąvoką? Kas, jei ne maurų invazija, sugrąžino mums Aristotelį ir Pitagorą, tą patį Tomą Akvinietį Karolingų laikais?

Roma Konstantino laikais totaliai suhipėjo. "New Age". Byrant imperijai, neliko nieko kito, kaip tik užkirsti prieigą prie žinių, kad išlaikyti status quo. Roma neatsilaikė, bet Bažnyčios luomas išlaikė savo statusą. Elementari politika. Tokia pati, kurią dabar matome Štatuose, Lenkijoje, Izraelyje ar Šveicarijoje. Jei hipių nebesuvaldo valdžia - juos patrauks apsimestinai hipiški religijos patriarchai.

Reikia laiko "aveles" perlaužti. Manot, Ahmanidejadas nesupranta? Ajatola nesupranta? Jo, mes girdime pletkus, kad Irane nėra švietimo. Nuvažiuokit į Teheraną ir pažiūrėkit. Persų kultūra ten gyva, merginų univeruose daugiau nei vaikinų. Tik tuo ir baigiasi - kituose miestuose liaudis nesubredusi šiuolaikiniam gyvenimui. Valdžios dilema: kaip įtikti daugumai, jų nesuerzinti, neišdarkyti tvarkos, bet paversti visus apsišvietusiais patriotais.

Religija - galingas politinis įrankis. Tik labai subtilus, nesunku perlenkti. Pavydite, kad RKB atsitiesė? Nepavydėkit, nes jei ne ji - dabar fizikai penkiskart dienoj mazoliuotas kaktas į kilimą daužytų.
  • 0

Reputacija: +404

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 12:27 

Kam politinis irankis, o kam saves pazinimo budas ne per siauraja objektyviaja puse, bet per subtiliaja...
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 15:42 

rwc matau esi didis krikščionybės kaip pažangos nešėjos gerbėjas :) . Man kažkaip ji visiškai nepatinka. Prisimenu kokiais 1968m teko mokytis iš kunigo gauto katekizmo. Ten vis dar žemė buvo plokščia ir atrodo ant banginių. Truputi buvo stresas. Nes mokykloje jau mokė kitaip. Be to visos apeigos mano jaunystės prisiminimuose vis dar vyko lotyniškai. Taip kad ten niekas nieko nesuprato. Normaliai tikėjimas į žmonių galvas įkaltas per prievartą. Jei nesielgsi kaip visi būsi nubaustas. Iš kitos pusės prisiminus inkvizicijos laikus ir Europoje išžudytus apie 9 milijonus žmonių kažkaip kalbėt apie pažangą neapsiverčia liežuvis. Muziejuose galima pasigrožėti kankinimo įrankiais. Ir čia ta religija kuri sako "nežudyk". Krikščionybė lygiai tokia pat nusikaltėlė prieš žmogiškumą kaip Stalinas ar Hitleris. Tik skirtingai nei anie nebaudžiama po šiai dienai. Apsimeta žinanti kas bus po mirties ir tokiu būdu manipuliuojanti žmonių nežinojimu. Nors pati nieko nežino kaip ir visi kiti.
  • 0

Reputacija: -38

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 20:27 

rwc rašė:
...kiek dar sykių teks kartoti, kad už mokslą RKB nieko nesudegino?

apsiskaitęs žmogus tai ne tas tūpas lengvatikis, jo taip lengvai nepaimsi, jis gali apsimesti ir tuo pačiu krikščioniu jei tai paranku, jo nekamuoja tūpos ideologijos, jis yra laisvas žmogus ir elgiasi kaip tinkamas.
rwc rašė:
Religija - galingas politinis įrankis. Tik labai subtilus, nesunku perlenkti. Pavydite, kad RKB atsitiesė? Nepavydėkit, nes jei ne ji - dabar fizikai penkiskart dienoj mazoliuotas kaktas į kilimą daužytų.

Religija savo darbą padarė (nužudė, sukūrė, nuteisė, sudegino, išrado... koks skirtumas) - laikas jai dingti nuo žemės paviršiaus.
Žmogus be religijos kaip žuvis be dviračio.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 06:49 

sielinai, apsiskaitęs žmogus neprimetinėja kitam žmogui savo ideologijos ir neniekina jo už kitokią ideologiją. Tavo ateistinės poliucijos man neįdomios. Galim šnekėti apie fiziką, matematiką, informatiką, literatūrą, istoriją... Bet kurioje srityje, kurioje galime diskutuoti - o apie religiją paimi ir užsičiaupi, nes nei tu ką išmanai, nei gali toleruoti priešingą nuomonę. Kaip su Nojum apie fiziką.

Taip, tiesa - kai kuriuos popiežius ir kitus religija prisidengusius veikėjus (pvz, prasmirdusius jūrininkus konkistadorus) galima lyginti su Hitleriu ar Stalinu. Ir ką? Va, nekurie žydeliai dabar mus vadina žydšaudžių tauta. Patinka? Mes negalime atsakyti už kiekvieną, ir nors nusikaltėlius kartume aukštyn kojom - liksime jų (ta prasme, provokatorių tarp jų) akyse nusikaltėliais.

Esu kaltas, labai kaltas - kad kalbu lietuviškai, kad mano oda ne "afroamerikietiška", kad mano prosenelis buvo garsus bajoras ir Lietuvos karininkas, kad man tarp kojų kažkas kabo, kad negaliu atsilaikyti negiedoti viduramžiškų lietuviškų giesmių, kad savo vaikų nemokau rusiškai ir angliškai. Ir kad neprisiverčiau atsiversti į ateizmą.

Krikščionybė man priimtina, jos istoriją žinau - ir matau, kaip ta istorija tendencingai iškraipoma. Dėl religijos man dzin - tebūnie ne krikščionybė, o budizmas, islamas, pagonybė ar ateizmas, svarbu nesikirstų su fizika. Dėl "žuvies be dviračio" - laikas išmokti kiniečių pamoką. Kinai pamatė, kad drausdami konvencines religijas, tik paskatino pogrindinių sektų kūrimąsi. Juk krikščionybė taip ir atsirado. Esenų sektos maištas prieš vyraujančią ideologiją, pirmapradis marksizmas be ekonominio voratinklio. Kuris, šalia moralinių nuostatų, taip pat skatina pažinti gamtą, kurti produkciją visuomenės naudai, nepasiduoti autoritetų spaudimui...

Religija buvo ir bus. Žmogus yra iracionali būtybė, kuriai reikia pateisinti savo veiksmus nesigilinant į psichologijas. Kuri nori pasaulio vaizdo, kokį pajėgia suvokti. Kuri jaučia nesanti tobula, bet siekianti idealo. Kuri tiki, kad jos pasiekimai nebus pamiršti ir duos stimulą tolesnėms kartoms siekti gėrio.

Ateizmas - gera religija, bet ji "kerta per šaknis". Kodėl stengiesi? Kodėl tau turėtų rūpėti artimas ar tavo vaikas, jei viskas elementariai ims ir pasibaigs? Gyvenk dėl savęs, iš savo egzistencijos išspausk viską - tik nepakliūk į kaliūzę, ane?

vytautai50, o jei pasakyčiau, kad esu islamo (jis grąžino mums Aristotelį, Pitagorą, Platoną, atnešė trigonomretriją), protestantizmo, koptų, konfucianizmo kaip pažangos nešėjų gerbėjas?

Nedera visko vertinti iš nūdienės perspektyvos - kitokie laikai, kitokie papročiai. Tuomet nebuvo sąvokos "mokslinis metodas": alchemija, astrologija ir teosofija buvo rimti mokslai, kurie padėjo pagrindus dabartinei fizikai, chemijai, astronomijai, matematikai, psichologijai, informatikai ir t.t..
  • 0

Paskutinį kartą redagavo rwc 2013-10-08, 07:55. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 07:51 

rwc rašė:
sielinai, apsiskaitęs žmogus neprimetinėja kitam žmogui savo ideologijos ir neniekina jo už kitokią ideologiją. Tavo ateistinės poliucijos man neįdomios. Galim šnekėti apie fiziką, matematiką, informatiką, literatūrą, istoriją... Bet kurioje srityje, kurioje galime diskutuoti - o apie religiją paimi ir užsičiaupi, nes nei tu ką išmanai, nei gali toleruoti priešingą nuomonę. Kaip su Nojum apie fiziką.

Tai mano teisė rašyti apie ką tik noriu. Neprimetinėk savo nuomonės (kaip ir pats rašai) kur aš turiu užsičiaupti, o kur ne. Apie religijos nesąmones reikia kalbėti ir daug, nes yra vaikai, kurie tas nesąmones perima ir klounada tęsiasi.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 08:00 

sielinas rašė:
Tai mano teisė rašyti apie ką tik noriu. Neprimetinėk savo nuomonės (kaip ir pats rašai) kur aš turiu užsičiaupti, o kur ne. Apie religijos nesąmones reikia kalbėti ir daug, nes yra vaikai, kurie tas nesąmones perima ir klounada tęsiasi.

Taip, tavo teisė, neneigiu.

Tik nerašinėk temomis, kurių nesupranti ir vadovaujiesi vien emocijomis. Neerzink vaikų. Pasakei, kad esi ateistas - ir viskas aišku, kam kelti bangas?

Vat man nepatinka ateistai, nors kartais suabejoju, ar pats toks nesu, tik man nepatinka iškraipoma istorija. Tarkim, inkvizicija kaip mokslo stabdys yra totali demagogija, ir ji man nepatinka. Nepatiktų net jei būčiau musulmonas ar ateistas.

Nesu įtikintas katalikas, o apsisprendęs. Man šita ideologija patinka, ji atitinka mano kultūrinį kontekstą ir pažiūras, bei aš ją moku suderinti su savo tiksliųjų mokslų žiniomis. Tuo labiau moralės normos - man Jėzaus mokymas kur kas artimesnis už visokias Konstitucijas. Kaip režisierius, Konstitucijas laikau lėkštomis ir sausomis, jos net venckienių ir romanovų neleidžia prigauti.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo rwc 2013-10-08, 08:10. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 08:10 

rwc rašė:
sielinas rašė:

Taip, tavo teisė, neneigiu.

Tik nerašinėk temomis, kurių nesupranti ir vadovaujiesi vien emocijomis. Neerzink vaikų. Pasakei, kad esi ateistas - ir viskas aišku, kam kelti bangas?

Vat man nepatinka ateistai, nors kartais suabejoju, ar pats toks nesu, tik man nepatinka iškraipoma istorija. Tarkim, inkvizicija kaip mokslo stabdys yra totali demagogija, ir ji man nepatinka. Nepatiktų net jei būčiau musulmonas ar ateistas.

Nesu įtikintas katalikas, o apsisprendęs. Man šita ideologija patinka, ji atitinka mano kultūrinį kontekstą ir pažiūras, bei aš ją moku suderinti su savo tiksliųjų mokslų žiniomis.

Sielinas sumanė ko Neronas, Leninas, Stalinas ir Pol Potas kartu nebūtų pajėgę. :)
Sielinai, matomai nežiūrėjai mano įdėto muzikinio filmuko.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 08:14 

Aidas rašė:
Sielinas sumanė ko Neronas, Leninas, Stalinas ir Pol Potas kartu nebūtų pajėgę. :)
Sielinai, matomai nežiūrėjai mano įdėto muzikinio filmuko.

Turbūt ;]

Tik turbūt nesupranta, kad tikėjimo, kultūros ir tradicijų griežtu ar paniekinamu tonu neišmuši. Toks psichoterapeutas ir istorikas, kaip iš manęs kupranugaris.

P.S. Nekalbu apie pažiūras. Tegu ateistai, njūeidžininkai, mormonai gyvena kaip išmano, ir pakrypus kalbai argumentuoja savo gyvensenos privalumus. Bet nevalia iškelti savo pažiūrų aukščiau kitų ir nevalia mokyti, kaip gyventi, ir niekinti kitokių. Galim diskutuoti, bet čiur be asmeniškumų.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo rwc 2013-10-08, 09:00. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 08:43 

Be to, Sielinai, R.Dawkins yra pseudomokslininkas. :))
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 08:54 

Aidas rašė:
Be to, Sielinai, R.Dawkins yra pseudomokslininkas. :))
Ei gal užteks apie religiją ir užsiiminėti vaikiškomis provokacijomis? Jei turit ką pasakyti ir, jei neturit ko pasakyti - tam yra kitos temos forume. Ten visiškai laisvai galima skleisti savo "tikėjimo žodį", kurti sektas ir ieškoti savo "tikėjimo žodžiui" sektantų ir taip pat galima kiekvienam iki nukritimo diskutuoti ir laikyti vieni kitus durniais jei kas nors kuo nors netiki. Smėlio dėžių apie religiją yra kitur, o čia - nevarykit į šoną baisiai nuo temos.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +263

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 09:07 

kionig - nepyk, ne pirmą kartą komentarai nuklysta į lankas. Ir tegu. Tai vadinama "temos aktualizacija", ir šiuo atveju būtent taip atsitiko: tema apie parapsichologijos reiškinius pakrypo link "kur yra riba tarp religijos ir parapsichologinių pramanų".

Aidai, kame R.Dawkins pseudomokslininkas? Carl Sagan - galbūt, bet R.Dawkins ir jo pastovų oponentą S.J.Gould laikau solidžiais mokslininkais, turinčiais savo nuomonę (kad jie neretai peržengia savo kompetencijos ribas - atskiras klausimas; bet tokia jau žymių mokslininkų dalia: negali viešumoj pirstelėti).
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 09:14 

rwc rašė:
kionig - nepyk, ne pirmą kartą komentarai nuklysta į lankas. Ir tegu. Tai vadinama "temos aktualizacija", ir šiuo atveju būtent taip atsitiko: tema apie parapsichologijos reiškinius pakrypo link "kur yra riba tarp religijos ir parapsichologinių pramanų".

Aidai, kame R.Dawkins pseudomokslininkas? Carl Sagan - galbūt, bet R.Dawkins ir jo pastovų oponentą S.J.Gould laikau solidžiais mokslininkais, turinčiais savo nuomonę (kad jie neretai peržengia savo kompetencijos ribas - atskiras klausimas; bet tokia jau žymių mokslininkų dalia: negali viešumoj pirstelėti).

Pats ir atsakei - savo reikale jis mokslininkas, o kai peržengia savo reikalą, tuo tarpu besiremdamas savo mokslu, jis - pseudomokslininkas.
Taškas. :)
Edit: jau buvo diskutuota apie matematikos, logikos, o tuo pačiu iš to išplaukiančiu mokslinio pažinimo ribas. Tingisi rašyti. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 09:28 

Kionig perspėjimas visiškai teisingas ir vietoje. O rwc taikai dvigubus standartus. Po pačio perspėjimo aš neberašau šioje forumo vietoje , nes pačiam tai pasirodė ne į temą. Tikėjimo žmonės skaudžiai reaguoja į jų tikėjimo kritiką.
Grįžtant prie temos seniai teko pabandyti kontroliuojamus sapnus. Bet pagal mane tai tik sapnai ir nieko daugiau. Esmė kad sapne randiesi žinomoje apibrėžtoje teritorijoje. Tai kokio 10km spinduliu apie namus. Jokio gyvo asmens šioje teritorijoje arba pirmam sapnų lygyje niekada nepavyko sutikti. Toje teritorijoje buvo viena vieta kaip durys kur patekdavau į antrą lygį. O ten niekas neaišku, bet savotiškas turgus, bendravimas. Į gilesnius lygius patekti nepavyko arba aš to nesupratau. Dabar tais dalykais neužsiiminėju. Valdyti sapnus galima bet naudos iš to nebuvo.
  • 0

Reputacija: -38

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-08, 09:42 

Aidai, Dawkins'ą, Hawking'ą, Gould'ą pilnai pateisinu - įsivaizduok, kiek jiems reikia atlaikyti kreacionistų atakų. Išdėjo savo požiūrį tiesiai šviesiai kokiam "The Delusion of God", ir viskas aišku - atsikabinkit. Kritikuokit knygą, bet nelįskit į akis. Prisipažinsiu, man tas veikalas kai kur nepatinka, kai kur patinka, bet tai gerbtinas (nors subjektyvokas ir švelniai prasilenkiantis su faktais) rašinys, ne koks "Zeitgeist".

Tai yra argumentuota nuomonė, išreikšta literatūriškai. Literatūrinio kūrinio išleisti niekam neuždrausi, ir nereikia to painioti su moksline veikla. "Foucault švytuoklės" juk nevertini rimtai? Kas čia blogo, kad rimtas mokslininkas (konkrečiu pavyzdžiu, etimologas Umberto Eco) pasidalija savo fantazijomis ir įžvalgomis?

O vat sielinas, Nojus, vanduo4, vvv2 pilsto be pagrįstų argumentų, lyg tai būtų faktais paremta, nepaneigiama, vienintelė, savaime suprantama, vadovėlinė teisybė.

vytautai50, (a) nesu prieš bet kokią nuomonę, paremtą ne vien asmeninėmis fantazijomis - nebent pasidalini jomis nebrukdamas kaip vienos teisingos nuomonės; (b) nesu prieš bešališką kritiką, tarkim, katalikybės, lietuvybės, emigracijos, homofobijos ir pan.; (c) ezoterika yra ezoterika - galim pasidalinti įspūdžiais kaip linksmais ar keistais nuotykiais, bet neturėdami fizikinio paaiškinimo, geriau komentuokime kituose portaluose.

Įdomu paskaityti, kad kažkas sapnavo ufonautus, kažkas pagijo nuo placebo, kažkam nepatinka religijos, kažkas nestandartiškai įsivaizduoja fiziką, bet jei jau plečiamės - tai plėskimės su argumentais, arba atvirai pripažinkime, kad mūsų nuomonės tėra nepagrįsti spėliojimai.

Grįžtant prie temos: astralinės kelionės, bildukai, virgulės, horoskopai neturi jokių veiksnumo įrodymų. Kažkam suveikė - įdomu. Tačiau nėra nieko, kas įrodytų, jog tai nėra vien psichologija. Įrodymus - ant stalo, arba rišam temą. Arba temą nurašom į bulvarą.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo rwc 2013-10-08, 10:04. Iš viso redaguota 1 kartą.

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 105 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'