Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Istorija ir archeologija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 09:44 
     
Tai, kad ir dabar skurdas :) Nieko cia naujo magisko neivyko is kur autorius zino , kad pinigu uztenka .... Ir dabar turi taupyti menesius , kad isigytum technika ar kazka bent jau brangesnio .. Dauguma dabar tiesiog ima i kredita ir moka fiksuotas mazas imokas 2-3 metus kol isimoka uz daigta ir jau tada turi. Retas kuris perka pilna kaina ten televizoriu uz 900 euru arba sofa uz 1500 euru .
Nes jeigu uzdirbi 300-500 euru, i r tarkime nuomuoji moki uz nuoma 190 - 250 euru tai kas ten tau lieka kuras, masina , rubai , maistas , oho matyt daug lieka pinigu po tokiu ekonominiu supyniu ... Dar gal atsiras tokiu sakanciu kad nesistengia tai ir nera pinigu .. O , kodel zinoma stengiasi paima emigruoja isiveza seimas deda kazkokias pastangas , kad isgyventi :))
 • -11
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 10:06 
     
Moki už nuomą, ne gyveni kokiame rūsyje 5kv.m./žmogų.
Turi mašiną kuriai net kuro reikia!
Perki rūbus dažniau nei kartą metuose!
Maistą perki, ne iš giminaičių kaime gauni, negana to, dar nueini kur pavalgyti, ir ne į valgyklą.

O šiaip butus iš grynųjų dar nesenai 50% pirkėjų ėmė. Dabar jau sumažėjo iki 40%.

O uždirbti 300€ reikia sugebėti, tiksliau būti tiek nieko nesugebančiu.

Realiai vidutinė alga ~700€ į rankas. Viskas, kas nebuvo subsidijuojama labai stipriai, dabar yra pigiau ir nereikia skleisti melo. Tik jei likai toks pat sovietinis žmogus, kaip buvai, tau sunku, nes nežinai kas ta laisvė, ir ką su ja daryti. Kadangi tokių nors su vežimu vežk, tai jie labai tinka juodiems darbams užsienyje, o pas mus jų, dar iki šiandienos buvo didelis perteklius. Dabar jau pagaliau panašu nebeliko pertekliaus jų, tik iš kaimų, kur dirbti žemės ūkyje nenori, galėtų į miestus likę keltis.
 • 0


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14913
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2541
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 10:06 
     
Nera tikslo gincytis visu istorijos skirtingos ir tikrai nera adekvatu visiems lipdyti etikete pagal geros seimos ir pagalba is salies karjeros laiptu pasekoje .
 • -4Paskutinį kartą redagavo nunu 2017-08-30, 10:12. Iš viso redaguota 1 kartą.


Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 10:08 
     
Komentaras dėl pragivenimo lygio.

Aš visiškai sutinku su straipsnio pagrindine mintimi, kad gyvenit "tada" nebuvo geriau.

Bet kad būti iki galo teisingu, pirmuose punktuose dėl buto medicinos ir švietimo, eina kalba kad nieko nėra nemokamo, ir kad tai jau buvo išskaičiuota iš algos. O paskutiniame punkte lygina dabartine alga kur niekas nera isskaiciuota su "tuometine" alga kur buvo daug kas išskaičiuota. Tai arba is dabartines algos reikia atimti busto paskolos, medicinos ir svietimo paslaugas ir tada lyginti arba prie sovietines algos prideti procenta.
Sulyginus pakartotinai, gaunasi kad nelabai kur mes su tom algom pabegom.
 • +2
Užsiregistravo: 2012-02-20, 13:01
Pranešimai: 297
Reputacija: +98
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 10:17 
     
Tie kas turejo geras aplinkybes is normaliu seimu kurios juos isleido i gyvenima tai tokie ir gina dabartine santvarka , bet ir dabar nera lengva tikrai tik aisku ne kiekvienas supras ir nepripazins is principo nes visi iprate lyginti savo situacija su kito , bet ne pas visus auksiniai unitazai deje .. Ir nepasirinksi kur kaip ir kada gimsi.. O nuo tevu ir priklauso vaiku sunkus arba lengvas gyvenimas .. Jeigu gauni paveldejas zems buta nama tai ka tu gali suprasti apie sunkumus .. Tau atrodo , kad taip ir reikia , o kitas moka paskola 30 metu be jokiu is salies pagalbos ...
 • -6
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 10:21 
     
Nesu vienas iš tų, kurie idealizuoja sovietinius laikus ir tikrai ten nebuvo viskas gerai. Bet šitame straipsnyje irgi matau nemažai teiginių, kurie yra arba melagingi, arba pateikiami tendencingai.

Pavyzdžiui situacija su maisto produktais. Taip, kiek žinau Rusijoje (ypač tolimesniuose regionuose) būdavo sunkumų su maisto produktų tiekimu. Bet Lietuvoje parduotuvių vitrinos atrodė kiek geriau, nei parodyta nuotraukose. Ne, nebuvo didelio pasirinkimo ir tikrai ne tiesa, kad visas maistas buvo geras sveikas ir kokybiškas. Bet parduotuvėse būdavo ir mėsos (tegu vištos - visos vištos, o ne tik jų kojos - kartais ir atrodydavo ne labai gražiai ir šiais laikais tokių turbūt niekas nesirįžtų pirkti :-), bet jų buvo)Taigi čia straipsnyje "pagrąžinta" vieta. Maisto kainos valgykloje vėlgi pateiktos neteisingai. Labai gerai prisimenu, kaip valgykloje valgydavau "kompleksinius pietus" (šių dienų "dienos pietų" atitikmuo) į kuriuos įeidavo sriuba, "antras patiekalas", blynelų porcija ir gėrimas, taigi tikrai galima buvo pavalgyti, po 60 kapeikų. Buvo taip pat viena valgykla, kur sumokėjus 1,5 rublio galima būdavo imti visko kiek tik nori ir kiek sugebėsi suvalgyti - draugai ten rengdavo cipelinų valgymo varžybas :-) Taigi čia informacija irgi ne visai tiksli.

Taip, su atskaitymais nuo atlyginimų ir butų skyrimo sistema, bei nuosavybe į juos buvo ne teisinga situacija, bet teigti, kad dabar to paties nedaro šiandieninė valstybė - būtų melas - mes lygiai taip pat sumokame labai didelę procentinę dalį nuo savo uždirbtų pajamų valstybei ir tiesiogiai sau asmeniškai negauname jokios nuosavybės, kurią galėtume keisti, parduoti ir t.t. - tai daro visos valstybės visose šalyse ir nuo to nepabėgsi. Taip, dabar yra lengviau įsigyti nekilnojamą turtą (turint tam pinigų), tačiau jį įsigyti buvo galima ir sovietiniais laikais... tam reikėjo pastangų, bet įsigyti buvo įmanoma. Mano senelė buvo tremtinė, išvežta į Sibirą per masinius trėmimus su maždaug 3 metų amžiaus mano tėvu ant rankų. Kai po ~ 20 metų tremties panaikino apribojimus ir leido grįžti į Lietuvą, jie nusprendė ne iš karto važiuoti atgal, o dar kurį laiką padirbti ten, Sibire, kur buvo mokami šiek tiek didesni atlyginimai, nei Lietuvoje. Dirbo sunkaiai, miškų ūkyje. Pavydžiui tėvas nuo 14 metų vasaros atostogų metu miške rinkdavo pušų sakus - per dieną reikėdavo surinkti iki 200 kg sakų (o iš vienos pušies dažniausiai susidarydavo, kaip jis sakė, balandžio kiaušinio dydžio gumulėlis) ir juos pačiam pernešti dideliu atstumu pėsčiomis. Senelė dirbo medienos apdirbimo kombinate. Taigi nelengvai, bet užsidirbo pinigų ir grįžę į Lietuvą nusipirko pusę gyvenamojo namo visai šalia miesto centro (10 minučių kelio pėsčiomis nuo centro) su nedideliu sodu. Savaime suprantama jie negalėjo būti nei "partiniais", nei privilegijuotais - netgi atvirkščiai - buvo savotiškame užribyje. Bet turėjo ir šaldytuvą, ir televizorių ir baldus... Tiesa, automobilio nepirko tais laikais :-). Mano tėvas, sukūręs šeimą, gavo butą po maždaug 7 metų eilėje. (beja, tas pats butas dabar paveldėjimo teise priklauso mano dukrai)

Dar kartą sakau - tikrai neidealizuoju sovietinių laikų. Tikrai daug kas buvo negerai ir netgi labai blogai - mano šeima nuo tos santvarkos labai nukentėjo, o senelis netgi paguldė galvą, kaip partizanas. Bet visgi, kai bandoma "kalbėti teisybę", reikia kalbėti ją iki galo. Ne vien tik tai, kas paranku. Nes priešingu atveju tai bus irgi tik propaganda... priešinga sovietinei, bet vistik propaganda.
 • +1
Užsiregistravo: 2015-03-30, 14:07
Pranešimai: 67
Reputacija: +71
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 10:26 
     
Na pagal straipsnio logiką, tai nemokamo tada visiškai nieko nėra, nei kelių, nei socialinių garantijų, nes faktiškai už viską susimoki pats ir tavęs net neatsiklausia ar tu to nori.

Bet patys punktai iš esmės teisingi. Kokybiškas maistas... na "chemijos" būdavo dedama mažiau, nes tada ji dar tiek nebuvo išsivysčiusi (nebuvo surasta tiek visokių papildų, pakaitalų ir kt) arba dar neapsimokėjo technologiškai. Gost'as buvo, bet klausimas kas jo laikėsi, pridėdavo daugiau subproduktų, daugiau vandens, mažiau viso kito. Nebūdavo konservantų, bet nusipirkti pašvinkusią mėsą pasitaikydavo dažnai (mėsa pagliaumijo - kalio permanganato tirpalas ir vėl "šviežia") ir pan. Būdavo ir kokybiškų dalykų, bet eilės prie jų kilometrinės, arba "pro galines duris". Nebuvo nusikaltimų? Imkime vieną nusikaltimą VAGYSTĖ (nežinau koks BK) ir galima pasodinti manau bent 85proc populiacijos, nes "kombinavo" visi kas galėjo ir ką galėjo. Tada dar pridėkim korupciją ir visa kitą ir lieka keli idėjiniai žmogeliai kurie nevogė ir neėmė kyšių (bet greičiauisai kam nors duoti vistiek buvo priversti). Na karjeros galimybės teoriškai egzistavo. Čia aš imu paprastą žmogelį (nes elito atžalos tiek kapitalistiniam tiek socialistiniam pasaulį paprastai problemų neturi) tai galėjai būti iš gilaus kaimo, bet su gera galva pabaigi universitetą, palaižai kam reikia kur reikia, įstoji į partiją ir tikrai tokios galimybės buvo iš nulio tapti kažkuo. (čia su sąlyga jei tavo senelis nebuvo koks nors piniguočius gavęs nemakamo kelialapio įsisavinti turtų didžiosios tėvynės šiaurėje, tada tau ir tavo vaikams "užpakalis"). Aukštas pragyvenimo lygis? Na čia skaičiavimai visai ne į temą, ir didžiausias pravalas. Nemokamus butus vistiek reikėdavo pirkti (tikrai buvo atidirbta kaip ir ką) pavogtas dešras iš kombinato mainydavo į pavogtas žuvis iš kito kombinato o likusias parduodavo, na dar ir kojinių reikia ir kt.. Naujas automobilis kainuodavo ~4k rub, bet jau 5m senumo kainuodavo ~6-9k rub (nes senam auto nereikia paskyros). Paskaičiuoti tuometines pajamas ir išlaidas praktiškai neįmanoma. Jei plyta kainuoja 10kapeikų, tai sunkvežimis plytų kainuoja 4 rub12kap (butelio degtinės kaina)...
 • +2
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2874
Reputacija: +1260
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 10:30 
     
Tiesiog sovietiniu laikotarpiu reikejo truputi gudrumo naglumo ir sekmes ir be vargo galejai buti turtingas :) Vien is to kad papildydavai deficita ... Atvezdavai saliku ar kelniu , batu .. O dabar atvesk .. Nelabai kam bus idomu visko 100x daugiau ... Sunkiau ir internetai ir el komercija ... Pasikeite laikotarpis ir zmones net savotiskai islepe tapo .. Ir pikti ant saves kad jiems nesigauna taip kaip kaimynui ..
 • -5
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 11:46 
     
nunu rašė:
Tiesiog sovietiniu laikotarpiu reikejo truputi gudrumo naglumo ir sekmes ir be vargo galejai buti turtingas :) Vien is to kad papildydavai deficita ... Atvezdavai saliku ar kelniu , batu ..
Bet tai vistiek nusikaltimas. Spekuliantai tokie patys valstybės priešai kaip ir vagys ir buvo bauždiami. (bent jau teoriškai)
 • +2
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2874
Reputacija: +1260
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 12:31 
     
Paveikslėlis
 • +6


_________________
Propaganda


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-07-29, 19:55
Pranešimai: 5527
Reputacija: +1736
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 12:35 
     
immortallt rašė:
O šiaip butus iš grynųjų dar nesenai 50% pirkėjų ėmė. Dabar jau sumažėjo iki 40%.

Kiek is tu 40-50% grynais pirko busta kaip pirmaji busta? Praktiskai visi tie kurie tavo pasakymu is grynuju pirko (neskaitant turbut 1% kuriu teveliai ikise i uzpakali laiko auksini sauksta ir gali nupirkt bet ka), greiciausiai pardave pries tai tureta NT ir pirko kita NT (del kazkoiu priezasciu kaip seimos pagausejims, buto keitimas i nama/kotedza ir pan.)

Cituoti:
Realiai vidutinė alga ~700€ į rankas.

Vegetaras valgo kopustus, tu valgai kotletus. Realiai vidutiniskai abudu jus valgot balandelius :))
 • 0
Užsiregistravo: 2013-04-07, 11:44
Pranešimai: 689
Reputacija: -74
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 12:39 
     
O , valstybe pati sau gal priesas ... Daug didesnis blogis yra visa polotine santvarka .. negu vienas spekuliantas kuris ten pardavinejo kokias kojinytes arba bobute kuri samagona dare ... O politikai bobutei pakele pensija 3 eurais , o sau alga 1000 euru ... O , ka jau kalbeti apie europarlamentarus ... Jeigu straipsnis apie SSRS tai euro galima irgi pasigilinti pagrindu kai europarlamentaras ateidamas i kiekviena posedi gauna + renta kuri beveik artima Lietuvos minimumui .... ir taip gali kiekviena diena eiti i darba ir gauti bonusa... bei zinoma viskas apmoketa ofiso islaidos ir visa kita .. plius kai baigiasi kadencija dar 4 metus gaunama renta 6000 euru i menesi ar 8000 .. Tai cia gal didesni spekuliantai negu samagono bobutes ...
 • -4
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 13:48 
     
kas tais laikais galėjo uliavot ir vogt neribotais kiekiais, tam šiandien blogiau.
O visi likę... galit nusipirkti butuką 20 metų pataupę kažkur kaime (ne visi paskyrimą į miestą gaudavo!), nusipirkit žigulį ir džiaukitės gyvenimu.
Ir skalbimo mašina (aišku ta rankinė, kur pačiam vandenį prileist ir išleist reikia) daug nebekainuoja...

Gal kažką praleidau, bet kai nepirksit jokių šiuolaikinių produktų bei valgysit pagrinde savo augintas bulves net ir iš mažos algos dasidursit iki to, kas buvo anuomet.
Na nebent nebepavyks visko vogti ir kombinuoti.
 • +5
Užsiregistravo: 2009-07-13, 13:38
Pranešimai: 4662
Reputacija: +1518
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 14:29 
     
Bet uzaugint tas bulves ir darzoves irgi reikia kazkur :D o jeigu tokios prabangos nera tai tada niekaip ir jeigu dar sveikatos neturi ir tiesiog negauni darbo zinau realu atveji zmogui 27 gauna tik 150 ar 170 euru o darbo jam jokio nera tik valytojo bet ir tas darbas kitame mieste ir moka jam tik iki 200euru i menesi o tas zmogus mazame miestelyje tai , kaip tokiems va isgyventi kai nuoma virsija ju pajamas ir darbo nera ir nieko nera ir zmogus nei geria nei ruko ... Tik vienas kelias emigracija , o ka jau kalbeti apie savo darza kazkoki visi vertina globaliai kad ten kazkas parase , kad 700euru minimali alga tai visi ir gauna 700 net kavinese mazu miesteliu negauna padavejos 300euru ... Aisku sakys kad padaveja nesulyginsi su kokia marketingiste , bet tada dar valytoja Belgijoje pradekime lyginti kuri gauna 1500 euru visaip vyksta reiktu ziuret ivariai , kad suprasti bendra vaizda :)
 • -3
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 15:02 
     
Ir pradėk lyginti, kad Belgijoje buto nuoma 30min nuo centro kainuoja ne 200€, o bent 800€ ir staiga tie dideli skaičiai tampa bereikšmiai. Matai tik skaičius.

O kad tas tavo pažįstamas gyvena kažkur kaime, o žemės ūkyje dirbti nieko nemoka, tai tik pats kaltas. Kad ir pats geriausias laivo kapitonas būk, bet jei gyvensi Sibiro viduryje, ar net Šveicarijoje, darbo negausi.

Ir migracija, tiek šalies viduje, tiek tarp šalių visiškai normali. Pas mane ofise irgi bent trečdalis dirba užsieniečių. Labai sparčiai daugėja italų, nes mūsų alga jiems jau darosi gera, ypač jaunimui, kuriems Italijoje net su magistru siūlo 6 mėn dirbti nemokamai, tada dar 6mėn už 1/4 MMA (taip leidžia valdžia legaliai dirbti), o tada skrenda lauk, nes įmonė nesugeba išlaikyti žmonių.
 • -1


_________________
Surinkai -10 takšų? Tavo komentarų nebematau ir nebeskaitau. Sėkmės savo graudžiame, neapykantos ir pavydo persmelktame gyvenime.Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14913
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2541
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 15:30 
     
Bet kazkaip isvyke i emigracija sugeba susitaupyti realiais pajamas faktai :) UK kaip minimum gali atsideti po 300-500 svaru net dirbdamas juodziausia paprasciausia darba fabrike :) O jeigu dar turi kompoetencijos tai darbo gali dar gauti uz didesne alga ... O kas liecia kaima tai visu pirma kaime reikia sunkiai dirbti jeigu nori tureti kazka ir suarti lauka irgi kainuoja , o ten kas liecia kas moka kas nemoka nieko kaime tai butu pamatyti pacio pastangas su luzusiais slanksteliais stuburo kaip tu maisa bulviu ant kupros vilktum :)) Snekat dauguma tik kad sneket ir kad kazka pasodint reikia tureti nuosavybe savo zeme o ne kur noriu isirinkau mazdaug kaime ir sodinu :))) Kas liecia visus tuos atvykelius tai visur visko pilna ir pas kiekviena situacija yra individuali ir niekada nebus viskas identiskai tiek nuomones tiek rezultatai .
 • -1
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 15:54 
     
nunu, tai kas tave laiko čia? Emigruoti šiais laikas labai lengva, jei ne per pažįstamus, tai per agentūras.

Tiesa ta, kad ne visi yra apdovanoti sugebėjimu užsidirbti Lietuvoje vidutinę ar didesnę už vidutinę algą, todėl lieka du variantai- emigracija, arba darbas už minimumą (ar net mažiau). Bet šiais laikais bent yra galimybė rinktis, sovietmečiu tik vienetai sugebėdavo iškeliauti į vakarus.

Šiaip neperseniausiai su vienu pagyvenusiu žmogum turėmom panašią diskusiją, kaip straisnio tema, tai jo atsakymas buvo toks- sovietmečiu buvo geriau, nes buvo jaunas, buvo jėgų daugiau, smagu gyventi, o šiais laikais sveikatos mažiau, bet gyventi galima turtingiau. Tai tiesiog kai kurie, dėl jaunystės nostalgijos, arba dėl to, jog buvo sunku persiorientuoti į laisvos rinkos ekonomiką pradeda maišyti visus faktus.
 • +3
Užsiregistravo: 2015-08-05, 22:50
Pranešimai: 446
Reputacija: +422
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 16:16 
     
nunu rašė:
Bet kazkaip isvyke i emigracija sugeba susitaupyti realiais pajamas faktai :) UK kaip minimum gali atsideti po 300-500 svaru net dirbdamas juodziausia paprasciausia darba fabrike :) O jeigu dar turi kompoetencijos tai darbo gali dar gauti uz didesne alga ... O kas liecia kaima tai visu pirma kaime reikia sunkiai dirbti jeigu nori tureti kazka ir suarti lauka irgi kainuoja , o ten kas liecia kas moka kas nemoka nieko kaime tai butu pamatyti pacio pastangas su luzusiais slanksteliais stuburo kaip tu maisa bulviu ant kupros vilktum :)) Snekat dauguma tik kad sneket ir kad kazka pasodint reikia tureti nuosavybe savo zeme o ne kur noriu isirinkau mazdaug kaime ir sodinu :))) Kas liecia visus tuos atvykelius tai visur visko pilna ir pas kiekviena situacija yra individuali ir niekada nebus viskas identiskai tiek nuomones tiek rezultatai .

bėda, kad dirbant už MMA ir norint sutaupyti tuos 500svarų turėsi gyventi arba braškių fermos savininko kemperyje kartu su dar 3 rumunais arba mieste babajų rajone su dar 8babajais name ir bent vienu tavo kambaryje.. Neneigiu to fakto, kad dirbdamas už MMA gali sau lesti šiek tiek geriau, bet viskas tik trumpalaikėje perspektyvoje. Jei nori nusipirkt nekilnojamą turtą (arba nuomotis butuką vienas), jei negrįžti į LT remontuot dantų ir susuktos nugaros tai dirbant už tą MMA ir turi panašų "nieką" kaip ir pas mus dirbdamas nekvalifikuotą darbą.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-07-14, 10:06
Pranešimai: 2874
Reputacija: +1260
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 16:20 
     
Nu va bent jau racionaliai destai argumentus taip dabar gali vaziuoti kur nori tiek i kaire tiek i desine ... man kolkas emigruoti nereikia o pasirinkimas yra net 4 salyse , taip taip visi ir isivazines po laiko ... Na bet cia kiekvieno asmeniniai reikalai jeigu kazka tenkina 5 dienu darbas ir laukimas savaitgalio kaip isganymo tai ju pasirinkimas . Bet savotiskai SSRS nebuvo nulis buvo struktura buvo laikas ir kazkas kazkaip gyveno ... O , cia daugiau isidirbinejimai kirsinimai .. Buvo kolukiai , bent pijokai dirbo , o dabar kas pijokai gauna pazyma is daktaro , kad serga ir geria sau ramiai ir gauna po 400 euru :))) Visais laikais buvo ir juoda ir balta . O ne tik SSRS bus ir kita struktura po Europos ir vel kitos taisykles ir kiti pinigai taip jau viskas sudeta .
 • -1
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 16:38 
     
Na taip, sunkus gyvenimas ir šiandien pusės žmonių (tos pusės, kuri uždirba mažiau vidurkio). Bet nuėjęs pas valytoją į svečius namus matau apstatytus geriau, nei tarybiniais laikais.

Kitą vertus mano kolega, švedas, pasakojo, kad vaikystėj gyveno ant bulvių. Žmonės nebuvo tokie turtingi kaip dabar. Pirmą kartą į restoraną (aka kavinė) nuėjo būdamas gal 12 metų. Patys kepė duoną ir t.t. Kaip ir primena lietuvišką sovietmetį, bet turėjo geresnes sąlygas mokytis, daugiau laisvės, mokėjo tikrai daug ano meto pinigais, bet nusipirko automatinę skalbimo mašiną ir t.t.

Tai gana socialistinė Švedija negyveno baisiai lengvai, žmonės irgi tuėjo stengtis, bet jie taupydami įpirkdavo švediškos/vokiškos (o senieji daiktai tikrai buvo geri) produkcijos gaminius ir gyveno atitinkamos kokybės gyvenimą.
Turbūt nereikia niekam aiškinti kas tai buvo ano meto SE/DE gaminiai.

Tiesa, tam reikėjo stengtis kažkiek, dirbti, negalėjai vogti ir kombinuoti. Bet jei ne sovietai lietuviai ir nebūtų įpratę dirbti "valdiškai", nešti "valdiškus" daiktus ir t.t. Turbūt tas "valdiškas" įprotis mūsų mentalitetui kirto daug labiau nei alkoholizmas ar bet kokia kita neganda.
 • +5
Užsiregistravo: 2009-07-13, 13:38
Pranešimai: 4662
Reputacija: +1518
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 16:56 
     
Laisves daugiau pasirinkimo daugiau ka internetas duoda dabar net valytoja gali pigiau sau rasti kokia spintute ar foteli gali net uz dyka gauti svarbu spejo zmones kaikurie persiorentuoti is tos senosios tvarkos i nauja tvarka ir prisitaikyti . O jaunimas dabar isvis rojuje gyvena viskas uz dauguma padaroma viskas superkama ivedama intermetai iphonai geriausi nuperkami ir bimbineja gatvemis dabar retai bus taip , kad uzdirbk ir turesi .. Jeigu va kazkas ant bulviu sedejo ir vertina dabar ka turi , tai retai kas susimasto kas dabar ant iphone sedi jiems tiesiog taip atrodo , kad taip ir turi buti .
 • -2
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 17:19 
     
nunu rašė:
Laisves daugiau pasirinkimo daugiau ka internetas duoda dabar net valytoja gali pigiau sau rasti kokia spintute ar foteli gali net uz dyka gauti svarbu spejo zmones kaikurie persiorentuoti is tos senosios tvarkos i nauja tvarka ir prisitaikyti . O jaunimas dabar isvis rojuje gyvena viskas uz dauguma padaroma viskas superkama ivedama intermetai iphonai geriausi nuperkami ir bimbineja gatvemis dabar retai bus taip , kad uzdirbk ir turesi .. Jeigu va kazkas ant bulviu sedejo ir vertina dabar ka turi , tai retai kas susimasto kas dabar ant iphone sedi jiems tiesiog taip atrodo , kad taip ir turi buti .


Būtent tą ir sakau. Lyginant su tuo kas buvo - dabar daug geriau. Lyginant su kaimynais (seniau mes kaip ir negalėjom lygintis į Vakarus, - lygindavomės į rusijos vidurį) kaip ir suprastėjo gyvenimas...

Bet nedaug pažįstu žmonių kurie šiandien gyvena kaip gyvenom mes,- vidutinė šeima tais laikais: jokių sauskelnių, nėr automatinės skalbimo mašinos, bananai švenčių proga, moskvičiaus pagrindinis privalumas - važiuoja. Baldus pirkdavom ne pagal kainą, - kam gaudavom talonėlį. Nešdavom laikraštį įsivinioti sviestą, kai jo būdavo. Vėliau, atsidarius sienom giminės keliaudami parvešdavo lauktuvių vieną kitą niekutį ir kokį katalogą. Tiesiog pažiūrėti, ką galima vakaruose nupirkti.

Turbūt geriau buvo tik tiem degradam, kurie gyvenime neturėjo jokio tikslo ir nenorėjo nieko daryti. Galėjai visiškai volioti durnių, vistiek kažkaip išgyvendavai. Ir ne taip jau labai blogiau už kaimyną.

Man kaip ir "normaliai" tie laikai atrodo. Buvau dar labai mažas vaikas, manim buvo pasirūpinta, nebadavau, bulves iki šiandien labai mėgstu, lyg ir negaliu pykti. Bet pagalvojus logiškai, palyginus žmonių buitį tai darosi graudu. Turbūt grįžus 30m atgal ir seneliam papasakojus, parodžius kaip gyvensiu jie būtų apsiverkę iš laimės ant kiek gyvenimas pagerės :)

Šiaip turbūt teisingiau lyginti tų laikų vakarus su sąjunga, nes ir vakarai negyveno taip gerai kaip dabar, bet kokybinis skirtumas visvien išlieka didžiulis. Turbūt visi, kurie norėtų grįžti į TSRS daug labiau norėtų grįžti gyventi į anų laikų vokietiją ar ameriką.
 • +3
Užsiregistravo: 2009-07-13, 13:38
Pranešimai: 4662
Reputacija: +1518
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 17:38 
     
Taip tais laikais nelygu ka tu laikydavai prabanga manau prabanga jau buvo , kai tu turi uki ten karves , vistas , kiaules tiesiog gyveni normalu ukiska gyvenima dabar irgi taip galima , bet dauguma kaimu labai sparciai nyksta .. mano senelio kaimas isnykes beveik liko gal 60 zmoniu nera nei parduotuviu nieko ju ir nebuvo tiesiog laikui begant pradejo vazineti mikriukai dar ir dabar turbut jie vaziuoja .. Tiesiog atveza maista galedavai net uzsisakyti ledu kitam antradieniui ... Signalas per visa kaima ir visi eina link to mikriuko apsipirkti .. buvo net sykiu keli maisto mikriukai tiesiog maisto ir tiesiog duonos gaminiu ... Ziema kartkartemis net nepravaziuodavo arba nevaziuodavo i kaimo giluma .. O sendiena ten kas bokstas didelis stovi vandens kuris kazkada aprupino greta esancias fermas bet ir ten jau tik griuvesiai nes viskas buvo sunaikinta deka meleratoriu .. mes turejome ezera , bet daug tokiu graziu telkiniu ir grazaus reljefo tiesiog buvo sunaikinta nezinia del ko ir kam ... o zeme tieiog dabar stovi apaugusi krumynais ... taip kaikurie su euro parama sodina plantacijas ivairius medelius ar ten vynuoges , o kazkada buvo plantacijos rugiu dabar toks vaizdas jau daug retesnis .. Buvo giminei ir spekuliantu kaip kas sako valstybes priesu :D juokingi zmones kartais ... su savo isireiskimais tai gal koks dar pigu,lt dabar valstybes priesas dar ne ar jau ne ... :))) pirko pigiau pardavinejo brangiau ir turi rezultata dabar ori senatve ir tikrai ne Lietuvoje :) Net hlapuskes vaikai pardavinejo nes buvo deficitas ir sumaniai kas tik nori galejo ta deficita bandyti uzpildyti ir jokie cia valstybes priesai :)) o zmones kurie tiesiog norejo geriau gyventi taip kaip nori visi tik ne visiems gaunasi :))
 • -2
Užsiregistravo: 2017-08-30, 09:32
Pranešimai: 13
Reputacija: -45
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2017-08-30, 18:01 
     
Geriau tokių straipsnių nekeltumėt. Niekada nekomentuoju ir pan bet čia jau nesusilaikiau. Ir gavom mitais apipintą butą ir gyvenom gerai buvo mašina buvo stogas po galva ir vaikam buvo kur gyvent. O dabar kaip busimas tėtis galiu pasakyt kad niekuo negeriau gyvenam. Jei nuo giminių turtų neliko tai nuomuojiesi vilniui 1 kamb butą už 200-250€ gauni 400-450€ algos ir čia normalu? Ką savo vaikui paliksiu? Geriausiu atveju paskolą už įsigytą pastogę nuosavą ir tai jei bankas duos. Gėda būti lietuviu.
 • -4
Užsiregistravo: 2011-05-08, 11:30
Pranešimai: 2
Miestas: Jonava
Reputacija: -4
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 64 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'