Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 23 pranešimai(ų) ] 

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 21:28 

Savaitgali kažkaip dar kar peržiūrėjau matrix filmus, ir alaus veikiamas pafilosofavau truputi.
Taigi - ten vaizduojamas galingas kompiuteris kuris simuliuoja, o kitais žodžiais tariant skaičiuoja virtualų pasaulį. Dabar pagalvokim - kokio galingumo reikia kompiuterio? Aišku Matricos atveju reikia labai galingo - kad vyktu simuliacija realiuoju laiku, t.y. ji būtų transliuojama į pamerktų žmonių smegenis. Bet paimkim bendresnį variantą - virtualūs gyventojai, gyvena jiems sukurtu laiku, ir realus laikas jiems nesvarbu. Tada galim naudoti nelabai galingą kompiuterį ir, sakykim, viena virtualių gyventojų sekundė trunka metus realiai - per tiek laiko atliekamas pav. vienas renderinimo ar koks kitoks ciklas. Taigi, o jeigu imam dar paprastesnį kompiuterį - pav. medinius skaitliukus - vienas ciklas truks, kad ir kelis tūkstančius metų, bet virtualiems gyventojams juk tai nesvarbu. Prieinam išvados - kad su mediniais skaitliukais, o vietoj RAM naudodami popierių ir tušinuką, teoriškai galime modeliuoti kažkieno gyvenimą. Tas virtualus rašalinis padaras ir jaus, ir mylės, ir dauginsis. O iš kitos pusės gaunasi, kad rašytas tekstas jau ir yra kažkokia realybės dalis...
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +51

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 21:54 

Šiaip man patrauklesnė Matricos filme diskusija apie likimą ir pasirinkimą, jų sąsają. Na, o tas kompiuterio simuliuotas gyvenimas, mano nuomone, turėtų priversti mus susimąstyti apie supantį pasaulį, kad jis taip pat gali būti tiesiog matematinė lygtis, kodas, virtualus, o mes tiesiog tuos kodus matome kaip daiktus, gyvūnus ir pan.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 22:11 

Man tas filmas, isskyrus tai kad jis kietas, efektingas ir siaip cool, priverte perskaiciuoti vertybiu skale, o kas jei musu gyvenimai virtualus, o mes ta suzinosim tik kai musu cia nebebus ;) Ar tikrai reikia siekti turto valdzios ir nuzmogeti del materialaus, galbut net nematerialaus pasaulio gerybiu. As dabar vertinu gyvenima visai is kito kampo ir bandau rasti tikrasias vertybes, kurias galima nusinesti anapus, kaip kazkoki tai "akciju paketa". Jei man pasiulytu tas dvi piliules, pagalvociau viska pasverciau, bet pasirinkciau realybes, kad ir kokia ji butu, bet kita vertus jei tai irgi susimuliuota. Ir isvis yra keletas teoriju, kad nieko tikro nera, viskas tik virtualu, kad ir kaip tai atrodytu materialu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1162

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 22:11 

Kraugerys rašė:
Šiaip man patrauklesnė Matricos filme diskusija apie likimą ir pasirinkimą, jų sąsają. Na, o tas kompiuterio simuliuotas gyvenimas, mano nuomone, turėtų priversti mus susimąstyti apie supantį pasaulį, kad jis taip pat gali būti tiesiog matematinė lygtis, kodas, virtualus, o mes tiesiog tuos kodus matome kaip daiktus, gyvūnus ir pan.

Tai norit pasakyti, kad aš dabar turėsiu jausti sąžinės graužimą kaskart, kai tik savo kompiuteryje trinsiu kokius nors failus?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 23:02 

kam patiko The Matrix trilogija, rekomenduoju paziureti The Thirteenth Floor

o siaip tai, kaip ten sako budistai, "gyvenimas tik iliuzija" :)
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 23:11 

Dar apie virtualią realybę yra ispanų filmas atmerk akis - Abre los ojos.
Pagal jį pastatytas ir amerikiečių remeikas, kuris šiek tiek garsesnis - vanilla sky (bet remeiko nemačiau, tik originalą).

Bet nepralenkiama ta tema yra Philip Dick knyga "ubikas".
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 23:25 

Aš nenoriu pasakyti, kad reikia justi graužatį dėl trinamų failų. Na gali graužtis, jeigu taip pat graužies, kai mindai žolėje esančius voriukus, skruzdes ar dar kokius nors vabalus.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 23:33 

Na manau ne kompiuterio galingume čia esmė... kitą kartą siūlyčiau pažiūrėti šita filmą nevartojant alkoholio ar pan. ;) (nekalbant apie tai kad išvis jo nepatarčiau vartoti...)(iš tavęs nekoks filosofas, jeigu filosofuoti gali tik išgėręs :D :D neįsižeisk )
Šis filmas be to kad yra su gerais aktoriais, geromis veiksmo scenomis ir t.t. yra dar ir filmas su puikia mintimi! Paskutinį kartą jį žiūrėjau tai prasukau visas veiksmo scenas! :O (žinau skamba neįtikėtinai ,bet tai jau koks 10 kartas kai jį žiūriu ).
Šio filmo mintis tokia gili, kad yra net gi keli šio filmo minties aiškinimai. Man labiausiai patinkantis ir prie kurio labiausiai linkstu yra tas kai visos mašinos yra prilyginamos su valdžia:
Visos mašinos buvo ir yra kuriamos tam, kad palengvintu žmonių gyvenimą ,kaip ir valdžia(aišku aš nekalbu apie feodaline santvarka) ji buvo sukurta tam kad viskas vyktu organizuočiau ir ir taip visiems būtu lengviau... ,bet kas jeigu valdžios atstovai atsisuka prieš žmones juos įkalina valstybingume(arba Fermose o lyginant su pačiu filmu matrica) ir žmonės tampa lyg gyvuliai...

Viską labiau paaiškins šis klipukas:
http://vimeo.com/8223907

Žinau kad čia rašydamas šitokias mintis stipriai rizikuoju ,bet manau, kad į šita dalyką reikėtų žiūrėti kaip į filmą zeitegeizt ,kuris beje irgi turi nekokia reputacija,neprimkit rimtai tik kaip pamastymui.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 23:42 

aha, Abre los ojos ir Vanilla Sky irgi geri :) pamirses buvau

dabar pamasciau apie tai ka parse bahuriux, manau, kad realybe rinktis verstu nebent smalsumas, bet kokia prasme ja rinktis, jei kitas pasaulis tau labiau priimtinas? jei laikas ir erdve yra releatyvus, tai ar tu gyvensi cia, ar kokiu nors baitu, kilobaitu pavidalu informacinej erdvej, tures vienoda reiksme
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 23:49 

Nemanau, kad rizika yra aiškiai dėstyti mintis, kurios nėra įžeidžiančios, diskriminuojančios, ar visiški nusipezėjimai.

Matrica, aišku, turi gilią mintį - tai faktas. Nemačiau jokio kito filmo, kuriame būtų tiek diskutuojama gyvenimo prasmės, kiekvieno žmogaus paskirties gyvenime ir likimo temomis. Man ypač patiko žmonijos sulyginimas su virusu. Neseniai perskaičiau, kad 8 proc. žmogaus genomo yra viruso fragmentai. :D
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-11, 23:51 

galvotas rašė:
Na manau ne kompiuterio galingume čia esmė... kitą kartą siūlyčiau pažiūrėti šita filmą nevartojant alkoholio ar pan. ;) (nekalbant apie tai kad išvis jo nepatarčiau vartoti...)(iš tavęs nekoks filosofas, jeigu filosofuoti gali tik išgėręs :D :D neįsižeisk )

neisizeisk, bet net jo girto filosofavimai man atrodo protingesni uz sita tavo komentara. The Matrix trilogija turi daugybe aliuziju, pradedant istoriniais ivykiais ir baigiant religija, o sita kuria parasei turbut nuobodziausia is visu
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 10:25 

"I know this steak doesn't exist. I know that when I put it in my mouth, the Matrix is telling my brain that it is juicy, and delicious. After nine years, you know what I realise? Ignorance is bliss."

Manau, daugelis musu noretu, kad valgant duona jaustus meduolio skonis, net jei sis skonis nera tikras duonos skonis. Tas pats su gyvenimu - net jei jis netikras, as mieliau rinkciaus malonia versija.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 12:38 

nu bet kai žmonės iš pakankamai komercinio, dažnai primityvoko filmo sugeba ištraukti giliamintišką pfiliosiofiją, tai imu galvoti ar čia narkotikai kalti, ar šiaip proto užtemimas :D
sorry, tikrai nesuprantu jūsų :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +26

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 13:23 

Smėlis rašė:
nu bet kai žmonės iš pakankamai komercinio, dažnai primityvoko filmo sugeba ištraukti giliamintišką pfiliosiofiją, tai imu galvoti ar čia narkotikai kalti, ar šiaip proto užtemimas :D

Kodel komerciniam filme negali buti giliamintiskos filosofijos? Mano nuomone, tai nesusije. O del primityvumo, speju, tu arba nemegsti fantastikos, arba megsti fentezi.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 13:28 

Sunkus atvejis su tavim Smeli, juokauju jei ka :)
Nu kad tas filmas nepaliko abejingu tai reiskia yra kazkas daugiau negu komercinis produktas.
1. 45% zmoniu patiko veiksmo scenos ir spec efektai, nesigilinant i esme, arba nesuprantant, arba ignoruojant.
2. dar 45% zmoniu suzavejo minties gilumas (o kas jei visa tai tik iliuzija, kas yra tikra? Iskur tu zinai, kad tai tikrove? Ar tu nejauti to, kad tu neatsibudes is sapno tikrajam gyvenimui, nes sis gyvenimas tik sapnas? Kas jei materija ir visos zinomos jegos tik seselis tikrajam pasauly.
)
3. like 10% kuriems nepatiko, arba jie nieko nesuprato ivertino kaip nevykusi sita filma. Jie ypac nesuprato tu 45% kurie izvelge kazka daugiau negu komercini filma, nors jis ir yra komercinis istikro.
*procentai paimti is lempos
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 14:03 

Tą filmą čia paminėjau tik kaip pavyzdį virtualaus pasaulio, kad, taip sakant, masių dėmesį atkreipt. :D . Šiaip aš kėliau kitą mintį - kad virtualaus pasaulio modeliavimui visai nereikia kokio kompiuterio - teoriškai užtenka popieriaus, skaitliukų ir tušinuko. Netgi mintinai galima paskaičiuoti - kitais žodžiais - seki pasaką, ir tu jau sukuri virtualų pasaulį. Va čia kažkur ir pastrigo man filosofija.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 14:37 

bahuriux rašė:
2. dar 45% zmoniu suzavejo minties gilumas (o kas jei visa tai tik iliuzija, kas yra tikra? Iskur tu zinai, kad tai tikrove? Ar tu nejauti to, kad tu neatsibudes is sapno tikrajam gyvenimui, nes sis gyvenimas tik sapnas? Kas jei materija ir visos zinomos jegos tik seselis tikrajam pasauly.
)

o kas tame išskirtinio? ta prasme, kuo tai skiriasi nuo prieš kokius 200 metų gyvenusių ir šią temą iškapsčiusių po kaulelį filosofų? :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 14:43 

lape rašė:
Tą filmą čia paminėjau tik kaip pavyzdį virtualaus pasaulio, kad, taip sakant, masių dėmesį atkreipt. :D . Šiaip aš kėliau kitą mintį - kad virtualaus pasaulio modeliavimui visai nereikia kokio kompiuterio - teoriškai užtenka popieriaus, skaitliukų ir tušinuko. Netgi mintinai galima paskaičiuoti - kitais žodžiais - seki pasaką, ir tu jau sukuri virtualų pasaulį. Va čia kažkur ir pastrigo man filosofija.

o kokį virtualų pasaulį nori "sukurti"?
nes jei nori, kad jis būtų "gyvas", tai privalai jame patalpinti kažkokį organizmą, kuris save suvoktų. kitu atveju galima sakyti, kad kažkokių veiksmų sekos modeliavimas galvoje (pasitelkiant vaizduotę) jau yra virtualaus pasaulio kūrimas.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 15:27 

Smėlis rašė:
lape rašė:

o kokį virtualų pasaulį nori "sukurti"?
nes jei nori, kad jis būtų "gyvas", tai privalai jame patalpinti kažkokį organizmą, kuris save suvoktų. kitu atveju galima sakyti, kad kažkokių veiksmų sekos modeliavimas galvoje (pasitelkiant vaizduotę) jau yra virtualaus pasaulio kūrimas.

Sliekas gyvas, bet ar save suvokia tai neaišku. Ir man rodos, kad organizmas save pradeda suvokti, kai jo smegenyse atsiranda toks virtualus pasaulis, kuriame jis ir patalpina save patį. Kitaip sakant norint sumodeliuoti suvokiančius organizmus reikia modeliavimo "kvadratu".
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 17:47 

neisizeisk, bet net jo girto filosofavimai man atrodo protingesni uz sita tavo komentara. The Matrix trilogija turi daugybe aliuziju, pradedant istoriniais ivykiais ir baigiant religija, o sita kuria parasei turbut nuobodziausia is visu[/quote]

Na kiekvienas turi teisę į savo nuomone...man ji kaip tik nenuobodžiausia ypač jei prilygini su kai kuria literatūra...

Na o egzistencine tema mano žinos mažiausios :( (gal todėl man ji ne tokia įdomi.
kvantine fizika keistas dalykas(nors joje ir nelabai nusimanau apšvieskit trumpai jei netingit?prašau :D)...
Mano nuomone nėra skirtumo ar mes egzistuojame tik baitu forma ar esam kažkas "didesnio" nors šis žodis čia ir nelabai tinka. svarbiausia kad išvis esam (ar bent taip manom) ir reikia tuo mėgautis, paprasta ;). Nenustebčiau jei atsakymas į pati sudėtingiausia klausima būtu pats paprasčiausias...
Aš manyčiau, jog gyvenimas lyg sapnas ,o ką mes iš sapno pasimame? pinigus? ne! Ką pasiimate iš paprasčiausio sapno? Žinias ir prisiminimus nors tai ir atrodo tie patys dalykai ,bet manau juos reiktu skirti.Sakydamas žinias turiu omenyje ne gyvenimiškąsias (matematika,istorija,kalbas ar tapačia fizika) o aukštesnės "materijos" dalykus daug tokių budizme: meditacija ,jų pasaulio suvokimas,rimtis,tyros mintis ir daug kitų panašių dažnai atrodo iš piršto laužtų dalyku(nepagalvokit kad raginu išpažinti budizmą :-D )... nors aišku čia irgi slidus reikalas ,bet nereikia norėti :D Prisiminimus reiktu stengtis daryti kuo geresnius, kad tai nebūtu košmaras(nedaryk blogo) ,kad nebūtu kažkas labai neįsimintino (neužsidaryk namie) ir stenkis nekelti kančios pats sau nedaryk dalyku kuriu nenori arba tik tuos kuriuos daryti tikrai nori ;) (kaip per filmą jis sako taip :-D ). trys dievo įsakymai(joke) :-D ką jūs manot...
lapei:gera mintis apie slieka ,bet tai jog čia rašai dar nereiškia jog pats save suvoki ;) tad tikriausiai niekad nesuprasi ar sliekas save suvokia :D
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-12, 20:10 

Nepamirskim, kad sliekas susimuliuotas ;) kaip ir mes, kaip ir visa kita visatoj, kaip ir visa visata. Ta zinodami galim nedepresuoti ir gyventi taip kaip budistai, nu nepazodziui, bet su tokiom giliom mintim ir pasaulio suvokimu.
Perziurejau filma "The Thirteenth Floor" geras :L: patiko, tikrai vertas demesio. Tik ta ideja simuliatorius simuliatoriuje, nevisai originali turbut, bet gal labai reali. As manau, kad ir kaip ten bebutu su tikrove, ar ji bitu pavidalu, ar ne, jei ne, tai vistiek bitu pavidalu, buvo cia aprasyti vokieciu mokslininko tyrimai gravitacijos srity ir prieita isvados, kad uz visatos ribu vistiek yra visa materija kaip info bitu pavidalu. Taigi samone/siela yra tikra. Stoga rauna tokie pamastymai, as siaip is vis i gyvenima ziuriu kitaip ir stengiusi surusiuoti, kas gyvenime svarbiausia, kas turi isliekamaja verte, ar tai butu elgesys su kitais, ar materialus dalykai, ar samones prapletimas, turiu pripazinti nevisada iseina gyventi teisingai, bet stengiuosi. Yra viena kita teorija, kaip butu galima susimuliuoti su spec algoritmais visas daleles visatoj ir yra teorija kokie kompai galetu atlikti skaiciavimus 1000metu prasimuliuotu per 1s, nes ta leistu galingi kompai ir spec algoritmai ir spes duomenu kompresija, gal yra norinciu tureti savo nuosava virtualia visata ir suvaidinti virtualu dieva? :eek: Kodel ne jei zinot teisinga jos versija :) bet as neizvelgciau tame daug prasmes. O dabar yra kazkokiu zaidimu kur duodamas aptvaras ir ten vystosi gyvybe, konkurencijos principu, visokie padarai, kompas skaiciuoja neuroninio tnklo pagalba.

Pati tobuliausia virtuali realybe ir yra mu visata http://www.technologijos.lt/n/mokslas/f ... psnis-6166
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-06-29, 18:33 

Jeigu jums idomus klausymas "kas yra realybe?" ir mokate angliskai tikrai turetu patikti sitas video.
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JF61lhEeGng[/youtube]
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +11

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-06-29, 18:51 

Smėlis rašė:
Tokiu temu ir as prisiskaiciau, vienintele ju isvada - uzburtas ratas :D Ikalaus bokaleli alaus kazkiek gal ir idomiau pasidarytu :)
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +170

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 23 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume