Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 45 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas  Pagrindinis diskusijų puslapis » Paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 16:44 

Kodėl tokia tema vis dar skiltyje "Fundamentalieji ir medžiagų mokslai"? :))

Prisižiūrima visokių "Zeitgeist", "The Secret" ir einama iš proto... Moderatoriai, perkelkit temą į "Paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos" arba "Apie viską". Manau, kad tokias temas reiktų kurti būtent ten, nes ši tema iš tos pačios srities kaip telekineze ar elektrokineze.

"Ko norėsi- tą ir gausi" būna tik pasakose (Pvz., "Smaragdo šalies burtininkas") ir nereikia čia naujų teorijų pagal kažkokius filmus kurt ir net nesibodėt jų įrodinėt.

p.s.
Aš jau nuo labai seniai ir nuoširdžiai noriu, kad technologijos.lt būtų kuo mažiau kvailų temų, bet viskas veltui. Aš tikrai to noriu nuoširdžiai, bet kažkodėl neveikia. Čia lyg ir įrodymas, kad ši tavo teorija realiai nepasitvirtino.

p.p.s.
Tavo suvokimas apie fotografiją išvis kažkoks blogis... Reikėtų bent kažkiek pasidomėt, o po to apie kvantus ir antikvantus kalbėt. Pasidomėk ir apie atminties korteles prie to paties, nes kažkaip per giliai kapstai. Gal žolė per stipri?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +360

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 16:45 

m.stasys. rašė:
Del ACIPRASAU klaidos, man tesiog buvo idomu ar kas nors atkreips demesi.
O del temos niekas dar nepateike irodymu mane esant suklydus. Dar karta kartoju, kam neidomu igmoruokit tema.

Geričiausiai, kaip sz520qm rašė esi dar jaunas, tai parašysiu pagrindinių principų, kurie tau labai pravers, jei norėsi mokytis.

1. Įrodinėja visada teigiantys kokią nors mintį. Oponentai išklauso argumentus ir tada kabinėjasi arba nesikabinėja prie argumentų. (šiuo atveju argumentų praktiškai jokių nepateikei). Įsivaizduok, išeitum gintis kokio mokslinio darbo ir pirmas tavo sakinys būtų "Nu, tai paneikit". "aa, neįmanoma įrodyti, kad taip nėra, vadiansi aš teisus".

1.1. Niekaip neįrodysi, jog aš klystu ir teigdamas, jog pvz Kentauro alfoje gyvena teletabiai. Net nuskridus į kentaruo alfą ir jų neradus, aš vistiek galėčiau pareikšti "ten mini teletabių versija, tiesiog neišnaršei kiekvieno asteroido uolienų plyšių".

2. Vedant tokias revoliucines idėjas būtina turėti nors bendrą biologijos ir fizikos supratimą. Ar tu įsivaizduoji, jog nereikia jokių žinių, universitetuose žmonės tuščiai stumią laiką, o mokslininkams išsilavinimas (nebutinai universiteto diplomas, bet šiaip sričių išmanymas) nėra būtinas dalykas?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 16:48 

Arwis rašė:
Nelabai supratau kodel si tema taip kai kuriuos papiktino na bet jai jau jus prasote irodymu tai paimkite zinomus pasaulio asmenis: Bila Geitsa, Styvena Jobsa, Mikla Dzeksona, Alberta Einsteina ir kitus. Visi jie pasieke daug gyvenime. Kodel? Todel kad daug dirbo, tikejo tuom ka daro ir sake sau kad neimanoma yra tik proto kliutis.

Visi kazko nori taciau ne visi kazka daro.

1. Maiklas dzeksonas ne į temą mokslo pasaulyje.
2. Kiti buvo apsišvietę ir įrodė ar pagrindė savo teorijas.
3. tai ne ezoterinių pasitalų prisiskaitę paugliai :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 16:49 

Tokiomis temomis yra rwc nemazai priduskutaves ir isaiskines gana aiskiai ir suprantamai, bet dabar visu mat neatmenu, reiks kada susiindeksuot ir poto numest.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +172

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:02 

Apie antikvantus jau byloja kolaideris, cia kalba vyksa apie kvanto busena kai jo nesimato, nes kvantas pulsuoja ir tuo paciu metu yra dalele, idomu tesiog kur kvantas buna tuo metu kai juo nesimato, nors jis neturi pulsavimo metu kreives virsaus ir apacios, jis tesiog pulsuoja tarytum prapuldamas is matymo lauko, vizdelto kur jis buna tuo metu kai pradinksta, yra jau mokslininku prielaida kad jis tuo metu randasi anapili, manau nereikes man aiskinti ka as vadinu anapiliu.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:05 

m.stasys. rašė:
Apie antikvantus jau byloja kolaideris, cia kalba vyksa apie kvanto busena kai jo nesimato, nes kvantas pulsuoja ir tuo paciu metu yra dalele, idomu tesiog kur kvantas buna tuo metu kai juo nesimato, nors jis neturi pulsavimo metu kreives virsaus ir apacios, jis tesiog pulsuoja tarytum prapuldamas is matymo lauko, vizdelto kur jis buna tuo metu kai pradinksta, yra jau mokslininku prielaida kad jis tuo metu randasi anapili, manau nereikes man aiskinti ka as vadinu anapiliu.

Kur tu cia radai sitaip parasyta? :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:12 

m.stasys. rašė:

O aš galvoju, kad jis tuomet būna ne anapilį, o pasislėpęs už tavo lovos. Aš galvoju šitaip, bet įrodinėt nesiruošiu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +360

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:16 

m.stasys. rašė:
O del temos niekas dar nepateike irodymu mane esant suklydus. Dar karta kartoju, kam neidomu igmoruokit tema.
Neskaitei mano atsakymo? Pabandyk paneigti tai, ką parašiau, nes mano postas gali paveikti mėnulį ir jis nukris tau ant galvos :-D
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:39 

m.stasys. rašė:

Tikriausiai turi galvoje Didįjį Hadronų Kolaiderį/Greitintuvą (Large Hadron Collider - LHC)? Nes matai, jų yra ne vienas. Jei taip, prašom duoti kredibilią (įtikimą, patikimą, autoritetingą) šaltinį apie antikvantų atradimą (pvz. nuoroda į mokslinio žurnalo, tokio kaip Science ar Nature originalų mokslinį straipsnį arba į gerai žinomo mokslinio populiarinimo žurnalo (New Scientist, Scientific America, American Scientist) straipsnį. Youtube, neprofesionalūs blog'ai ir mėgėjiški asmeniniai ar konspiracinio turinio puslapiai netinka.

Toliau, paaiškink, apie kokias daleles mes kalbam? Jei tai šviesos kvantai - mes kalbam apie elektromagnetinių bangų "antikvantus", jei tai elektrono kvantai - apie elektronų "antikvantus" ir t. t. Kvantas tėra kvantizuota (apibrėžtas erdvėje/laike, energijos kiekyje) dalelė. Bet tai nepasako, kokia. Visa tai turėjai pats žinoti prieš teigdamas savo teiginius, nes kolkas aiškiai nesupranti net tokios elementarios sąvokos kaip "kvantas", tad tolesniai pasakojimai apie pusavimus, pradingimus ir panašius dalykus (kuriuos, kaip spėju, turi galvoje iš neteisingo/nepilno bangos-dalelės dualumo ir Haisenbergo neapibrėžtumo principų).

Anapilis išvis mokslinėje tematikoje neturi būti naudojamas, nes jo egzistavimo niekas dar neįrodė. Tad būtų įdomu gauti dar vieną nuorodą į mokslinį straipsnį, kurioje mokslininkai daro prielaidą, kad "antikvantai" (ar kas ten...) pradingsta į "anapilį").

Jei pasiskaitytum daug daugiau fizikos (ir kitų gamtos mokslų) vadovėlių ir knygų, ir mes tave suprastume, ir tu mus, ir tavo mąstymas, beveik garantuotai, pasikeistų.

Tai tiek. Geros dienos ir sėkmės apsišviečiant ir tik PO TO kuriant savo hipotezes.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: -1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:40 

Antikvantais sito reiskinio nevadina, bet apie tai jau atsiranda straipsniu. Gal as perdaug astrei palieciau sita tema, paklausysiu patarimo ir pasimokysiu. Negi manote kad tema sakysim atspeti paslepta paveiksleli yra idomesne. As iskarto nesikreipiau i diskusijas-foruma, tesiog elektroniniu pastu issiunciau teksta i technologijos.lt elektronini pasta ir gavau ataskyma sita tema esant idomia ir patarie padiskutuoti, nors as visada perskaitau technologijos lt. naujienas, bet diskusiju skirsneli atidariau vakar pirma karta, delto labai nusivyliau ir nemanau kad zmones daugiau domina paslepti paveiksleliai, cia yra mano paskuitinis laiskas viso geriausio.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:43 

Azuolas rašė:
m.stasys. rašė:

Geričiausiai, kaip sz520qm rašė esi dar jaunas, tai parašysiu pagrindinių principų, kurie tau labai pravers, jei norėsi mokytis.

1. Įrodinėja visada teigiantys kokią nors mintį. Oponentai išklauso argumentus ir tada kabinėjasi arba nesikabinėja prie argumentų. (šiuo atveju argumentų praktiškai jokių nepateikei). Įsivaizduok, išeitum gintis kokio mokslinio darbo ir pirmas tavo sakinys būtų "Nu, tai paneikit". "aa, neįmanoma įrodyti, kad taip nėra, vadiansi aš teisus".

1.1. Niekaip neįrodysi, jog aš klystu ir teigdamas, jog pvz Kentauro alfoje gyvena teletabiai. Net nuskridus į kentaruo alfą ir jų neradus, aš vistiek galėčiau pareikšti "ten mini teletabių versija, tiesiog neišnaršei kiekvieno asteroido uolienų plyšių".

2. Vedant tokias revoliucines idėjas būtina turėti nors bendrą biologijos ir fizikos supratimą. Ar tu įsivaizduoji, jog nereikia jokių žinių, universitetuose žmonės tuščiai stumią laiką, o mokslininkams išsilavinimas (nebutinai universiteto diplomas, bet šiaip sričių išmanymas) nėra būtinas dalykas?

Protingas komentaras. +1. Va tokius visiems ir siūlau rašyti. Nes parašę "pasislėpęs už lovos", "mėnulis tau nukris ant galvos" NEPADEDAT suvokti žmogui, kas blogai jo mąstyme. No offense, bet pasistenkit žmogui padėti suprasti, o jei neturit laiko ilgesnės pastraipos parašyti, susilaikykit nuo nereikalingo pajuokiančio komentaro, ir leiskit kažkam kitam padėti žmogui.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: -1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:45 

m.stasys. rašė:
Antikvantais sito reiskinio nevadina, bet apie tai jau atsiranda straipsniu. Gal as perdaug astrei palieciau sita tema, paklausysiu patarimo ir pasimokysiu. Negi manote kad tema sakysim atspeti paslepta paveiksleli yra idomesne. As iskarto nesikreipiau i diskusijas-foruma, tesiog elektroniniu pastu issiunciau teksta i technologijos.lt elektronini pasta ir gavau ataskyma sita tema esant idomia ir patarie padiskutuoti, nors as visada perskaitau technologijos lt. naujienas, bet diskusiju skirsneli atidariau vakar pirma karta, delto labai nusivyliau ir nemanau kad zmones daugiau domina paslepti paveiksleliai, cia yra mano paskuitinis laiskas viso geriausio.

Cituoti:
bet apie tai jau atsiranda straipsniu

Nors viena vieninteli rimta straipsniuka sia tema parodyk,a? :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 17:54 

sz520qm rašė:
Protingas komentaras. +1. Va tokius visiems ir siūlau rašyti. Nes parašę "pasislėpęs už lovos", "mėnulis tau nukris ant galvos" NEPADEDAT suvokti žmogui, kas blogai jo mąstyme. No offense, bet pasistenkit žmogui padėti suprasti, o jei neturit laiko ilgesnės pastraipos parašyti, susilaikykit nuo nereikalingo pajuokiančio komentaro, ir leiskit kažkam kitam padėti žmogui.
Jaunimo linija isklauso visus :)) Nereikia ypatingu sugebejimu suprast tai ka parase Azuolas. Viskas yra tai parasyta taisyklese. Kaip jau nekarta keltose temose su nebuk pimpis ir panasiai. Kaip tik is tokiu zmoniu reikia atimti vilti, tada bent jie suvokia bent kiek realybe.
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 19:37 

Kionig, yra kitas variantas. Tegul pradeda rašyti sci-fi knygas, kurios yra niekuo neparemtos o tik autoriaus fantazijos vaisius (emm, tarkim S. King, visos knygos įdomios, bet jos neturi realaus pagrindo, bet įdomios) ir nuneša kokį konspektėlį į kokią nornalią leidyklą. Jei juos atmes, na, tada nusileis ant žemės ir pamatys, kad šie sąpaliojimai nieko verti. Na, o, jei visgi išleis, galės jums prikišti, kad teigėt, jog nieko tokie nepasieks :)

P.S. Būtų tiesiog isteriškai juokinga, jei kada nors (netolimoje ateityje) visos konspiracinės teorijos iš tiesų būtų patvirtintos (ar tai "Mitų griovėjų", ar tai prestižinių kvalifikuotų mokslininkų). Įdomu kokios būtų visų fizionomijos? :D
  • 0

O HMZ ir Imortaliukas žydai. Hamman kvanka

Vartotojo avataras

Reputacija: -17

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 20:04 

Tarkvinijus Išdidusis rašė:
Kionig, yra kitas variantas. Tegul pradeda rašyti sci-fi knygas, kurios yra niekuo neparemtos o tik autoriaus fantazijos vaisius (emm, tarkim S. King, visos knygos įdomios, bet jos neturi realaus pagrindo, bet įdomios) ir nuneša kokį konspektėlį į kokią nornalią leidyklą. Jei juos atmes, na, tada nusileis ant žemės ir pamatys, kad šie sąpaliojimai nieko verti. Na, o, jei visgi išleis, galės jums prikišti, kad teigėt, jog nieko tokie nepasieks :)

P.S. Būtų tiesiog isteriškai juokinga, jei kada nors (netolimoje ateityje) visos konspiracinės teorijos iš tiesų būtų patvirtintos (ar tai "Mitų griovėjų", ar tai prestižinių kvalifikuotų mokslininkų). Įdomu kokios būtų visų fizionomijos? :D
Sakyciau visai geras pasiulymas :L:

Del tu pasiekimu, tai nezinau, cia jau pagal autoriaus galimybes.

Del ko paminejau jaunimo linija ? Paaugliu psichologija irgi rimtas dalykas. Siais laikais susidaro tokia tendencija, kad tevai nuperka kompa vaikui bei iveda interneta, kad tik jis atsiknistu ir duotu pailseti, o toliau nesvarbu kaip tas vaikas atsiplauna smegenis tevams to nezinant. Sio autoriaus temoje neparodytas ne menkiausias noras kazkaip pradeti mastyti ir atsakyti uz tai ka sakai. Tad tokie zmones pjauna saka ant kurios patys sedi.

O jei norint irodineti visatos desnius, tai ko dar nesugeba ir visi pasaulio fizikai, tai cia kazkoks pienburnis lojantis su savo teorijomis uzsitarnauja trolio statusa ir pelnytai.

Padeti zmogui galima tik tada, kai jis pats to nori, kadangi sitas trolis tam priesinasi, tai tegu susikisa savo teorija ten kur nesueina.
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 20:39 

Šiaip įdomi tema išsivystė "kaip bendrauti" :)

Aš manau, kad paauglystėje dauguma iš mūsų daugiau ar mažiau tikėjo visokiom nesąmonėm. Aš irgi pamenu skaičiau ezoterika ir įsivaizdavau, kad nrt turiu magiškų galių :D (paguosti galiu save nebent tuo, kad neisykio nebuvau "pasimoves" ant visokių konspiracijos teorijų). Mano nuomuone, jei žmogui dar iki 18 metų, tai kliedesius galima toleruoti ir nereikėtų bendrauti labai grubiai. Juk daug greičiau pradės kvestionuoti savo teorijas jei gaus atsakymą ne "užsičiaupk tik neišsimokslinęs durneli", o normalius argumentus.

Tačiau yra labai sunku bendrauti su tokiais, pas kuriuos kritinis mąstymas apskritai išjungtas. Vargsti, gaišti savo brangų laiką galvodamas kaip kuo geriau suformuoti sakinį ir pateikti argumentą, o gauni atsakymą "O aš vistiek tikiu!"... Arba dar geresni "Istorija suklastota!", "Visas mokslas yra naftininkų nupirktas!", "O gal egzistuoja ir kitokie pažinimo būdai?!", "O ką pasakytum į tai? <nuorodos į kokius nors youtube filmukus>". Tada tiesiog norisi pasakyti, kad pasigydytų ir nutraukti diskusiją...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 21:09 

Na pats esu paauglys(16 metų), tai manau suprantu kažkiek kitus. :) Iš tiesų, kartais kyla ko gero beprotiškų klausimų, ar idėjų. Tuomet puoli žmogus ieškot informacijos, ir taip jau nutinka, kad ne visada pataikai į patikimus šaltinius. Pamenu pats čia kurdavau temas, su įvairiom teorijom. Mat taip jau yra, kai fantazija įsisiautėja, dažnai nebesinori klausyt protingai šnekančių. :) anyway, aš asmeniškai kažkaip lyg ir išaugau iš to amžiaus. Tiesiog, kaip kionig ar tai ąžuolas čia minėjo, nepradedu mokytis nuo kito galo. Ko gero todėl, kad gerai mokaus ir galvos nekemšu visokiom nesamonėm, man tokios teorijos ir nebekyla. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 21:09 

Na, man tiesiog keista, kaip žmonės tiki filmukais susuktais ir įmestais į "youtube" ar kokią kitą panašią svetainę? Aš ten tik muzikos einu pasiklausyti, nes daugiau ten nieko ir nėra (na, kartais randi kokį tai National Geographic ar History Chanel laidą padalintą į daug "dalių").
  • 0

O HMZ ir Imortaliukas žydai. Hamman kvanka

Vartotojo avataras

Reputacija: -17

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-09, 23:20 

Simplicity rašė:

Zinai kodel, ogi todel http://www.technologijos.lt/n/mokslas/f ... psnis-6166
ir dar todel

antras linkas, tai turbut galetu buti temos autoriaus teisumo irodymas. Na nepritariu as jam del tu antikvantu, jis turbut painioja neutrinus su antineutrinais, na nesvarbu, bet jo tema yra verta buti cia. Tik reikia tiksliau viska apibrezti. Jei jus *materialistai nesuprantat, tai nereiskia, kad taip nera. *Materialistai cia turiu galvoj, kad jus suprantat pasauli ir jo desnius primityviai, kaip gyvunai, jei paciupinejau, pamaciau, uzuodziau, pamatavau tai tikra, jei nesugebu to padaryti tai netikra. Matot, kai kurie zmones dar pasauli supranta ir savo intuicijos deka, kad butu pilnesnis pasaulio paveikslas.

Kaip as suprantu gyvenam virtualiam pasaulyje = programoje su laisvu besivystanciu programiniu kodu, bet viskas apribota kazkokiais pirminiais gamtos desniais = "hardware", kurio mes negalim paveikti, kaip programa negali paveikti procesoriaus, nors yra ir isimciu. Egzistuojam toje programoje ir musu mintys = "programinio kodo dalelyte" gali paveikti visa programa = materialuji pasauli. Bet kadangi gamtoje pagrindinis desnis, kad viskas vyksta maziausiom pastangom, tai ir musu norai issipildo tarsi naturaliai, tiesiog pasikeicia salygos ir gauni tai ko troksti lengviau, bet neatsiranda is niekur tau svajoniu namas, partaneris, masina is nieko tai butu labai daug energijos palei E=mc^2. Ar aiskaiu nors kiek tapo?

Dar sitas neblogas
!
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1255

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-10, 10:39 

bahuriux rašė:
Simplicity rašė:

Zinai kodel, ogi todel
!

is esmes mastai teisinga linkme, pirmiausia gimsta ideja, turi kazka sugalvot, kad tai padarytum, bet jei nepajudinsi nei pirsto, tikrai nieko negausi is gyvenimo

ir dar karta pasikartosiu, noru vizualizavimas etc. yra psichologija, samone yra tik TIKROVES ATSPINDYS, ir ne tu mintimis keiti ja, o ji keicia bei pakisa tau mintis

ziurek dabar, jei tavo teorija teisinga, jei tai butu imanoma irodyt fiziskai, kas trukdytu tuo pasinaudot?

juk teoriskai butu imanoma sukurt "noru masina", kuri x10000 kartu padidintu tu daleliu srautus ir prie kurios prisijunges zmogus galetu materializuot savo mintis

tuomet jei prisijungtu 2 zmones ir ju norai priestarautui vienas kitam, ka, visata pasidalintu i 2 dalis? kazkaip truksta logikos sitoj istorijoj

beto kitas dalykas, kodel patikimi mokslo saltiniai nutyli apie toki rysi, jei tai tiesa? :D ar vel naftos magnatai del visko kalti?
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas   [ 45 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume