Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 17:41 

Ar zmogus turi siela, duokit irodymu arba paneigimu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 17:50 

Anonimelis rašė:
Ar zmogus turi siela,

Ne.

Cituoti:
duokit irodymu arba paneigimu.

Reikia ne paneigimų, o įrodymų. Visada "įrodymo našta" gula ant tų pečių, kurie nori kažką įrodyti, o nepaneigti. Juk paprasta logika: jei "egzistuoja tas, kas nepaneigta", vadinasi egzistuoja ir vienaragiai ir kalėdų senelis. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 18:25 

Anonimelis rašė:

Tai žinoma, kad ne. Tai išgalvotas dalykas žmonių puikybei ir išskirtinumui patenkinti.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 20:09 

Priklausomai nuo to, ką tu laikai siela. Kadangi sukūriai temą: ,,paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos"- forumo skiltyje, tada ne. Aš esu tik organas saugiai pasiplepės po kauliniu apvalkalu. Jei kas nutiks jam, tas pats atsitiks ir mano esybei....

P.s: pasiskaityk šitą- http://en.wikipedia.org/wiki/Soul ir daugiau net nebenorėsi apie tai kalbėti. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 20:27 

Anonimelis rašė:

Palaukit, neužsipulkit žmogaus taip greitai. Siela per daug abstraktus dalykas, kad būtų galima taip paprastai sakyti "Ne" ar tuo labiau "Taip". Visų pirma, klausimą reiktų suformuluoti kitaip. Galėjai pateikti pavyzdį, kaip pats įsivaizduoji sielą, kas tai ? Nupasakok mums,o mes pabandysim paneigt tai ar įrodyt. Be to, taip bus daug įdomiau.

Pats aš netikiu jokiomis antgamtinėmis jėgomis, o kaip visi žinome, siela į tai įeina. Galima apie tai kalbėt, kaip apie metaforą. Siela - gražu. Taip žmogus suteikė sau nemirtingumą, bet tikrovėje siela miršta su mumis. Jos mirtis beveik nulemta su širdies dūžių pabaiga, o galiausiai ji dingsta amžiams su žmogaus smegenų žūtim.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 21:32 

To neimanoma nei irodyti nei paneigti, bet anksciau ar veliau visi tai suzinosim.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +20

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 21:44 

Asmeniškai tik vieną klausimą, susijusį su siela, laikau įdomiu: kodėl aš ar bet kuris šio forumo lankytojas valdom būtent šį, tam tikrą post'ą temoj rašantį protą, kūną? Kodėl panorėjus negalima lengvabūdiškai persikelti "kitur"? Kodėl "žmogus ar jo siela" - tarsi įkalinta mėsa aplipusiuose griaučiuose?

O gal man tiesiog Wiki reikėtų pasiskaityti ir ji kaipmat atsakytų į šį kėblų klausimą?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 23:20 

Siela turi zmones bet nevisi, na tie kurie mano kad neturi tie ir neturi, tie kas mano kad turi tai ir turi :D manau pakankamai logiskai ir visi lieka patenkinti. Kaip suprantu dauguma is cia diskutuojanciu sielos neturi, o gaila, gerai kad nors as ja turiu :D
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1174

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 23:29 

Nu va as ir prisidesiu prie tu, kurie neturi sielos. Esu prakeiktas, cheminiu reakciju bei medziagu rinkinys, egzistuojantis instinktu pagalba ir fiziniais budais. Tai tiek apie mane :)
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +170

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-18, 23:58 

bahuriux rašė:
Siela turi zmones bet nevisi, na tie kurie mano kad neturi tie ir neturi, tie kas mano kad turi tai ir turi :D manau pakankamai logiskai ir visi lieka patenkinti. Kaip suprantu dauguma is cia diskutuojanciu sielos neturi, o gaila, gerai kad nors as ja turiu :D

Gal tu ją nufotkink, visi pasižiūrėsim? :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 00:17 

Ne. Eik mokytis.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: -1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 00:18 

Otto rašė:
bahuriux rašė:

Gal tu ją nufotkink, visi pasižiūrėsim? :)

O galbūt jai įžiūrėti taip pat reikia bahuriux'o sielos ? Be sielos nematysi kito žmogaus sielos, todėl fotografija nelabai ką mums ir parodytų.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 00:22 

Sunku su su jumis gincytis [joke]atsitiktinai susidariusiais organizuotu molekuliu kratiniais[/joke] :D Nediskutuosiu nes nera irodymu kurie atitiktu mokslini metoda, jau nekalbant apie tai, kad mokslui perdaug dar nezinoma visko. Bet del visako gyvenu, taip lyg tureciau siela, ta prasme palei budistiska filosofija, nes ka as prarasiu daugiau nei jus, jei jusu tiesa. O jei mano tiesa, tada bus tik geriau jei manysim, kad siela turim ir esam atsakingi uz savo mintis ir poelgius.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 00:27 

Aisku kad ne kas cia per klausymas?
Juk ta i katalikiskas dalykas jie tiki dievu kuris yra visagalis o tai neimanoma todel jis netikras ir visa kita su tuo susija netikra!
taigi as esu mesa kaulai organai ir t.t.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 00:29 

Taip ir yra, kaip jau sakiau jei manai, kad neturi sielos, tai ir neturi ir baikta diskusija. Taip netgi raso kaikuriuose nemokslinese knygose.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 00:31 

bahuriux rašė:
Sunku su su jumis gincytis [joke]atsitiktinai susidariusiais organizuotu molekuliu kratiniais[/joke] :D Nediskutuosiu nes nera irodymu kurie atitiktu mokslini metoda, jau nekalbant apie tai, kad mokslui perdaug dar nezinoma visko. Bet del visako gyvenu, taip lyg tureciau siela, ta prasme palei budistiska filosofija, nes ka as prarasiu daugiau nei jus, jei jusu tiesa. O jei mano tiesa, tada bus tik geriau jei manysim, kad siela turim ir esam atsakingi uz savo mintis ir poelgius.

Na taip, šį atradimą aš ir pats gyvendamas padariau ir tik vėliau sužinojau, kad buvau ne pirmas.

Mes prarasim daugiau ? Bet vėlgi, ar mes prarasim savo sielą ? Galbūt tu žinai, kad tavo "kelionė" tesis toliau, o mes to tiesiog nesuprantam. Tai nereiškia, kad mes ją prarasim. Nebent žiūrėtume į krikščioniškąją religiją, pagal ją mes visi degsim pragare, bet tada tu irgi degsi, nes žiūri į budizmą, o ne į krikčionybę. Tai kas čia ką praras ? Tad tiek, tada reikia išsiaiškinti ir kuri religija yra teisinga, nes sielos nuo religijos niekaip neatskirsi.

O dar labiau gilinantis į tavo požiūrį, tai tu tikrai tiki, kad turi sielą, ar tiki tik pačiu požiūriu. Visiems sakyti, kad aš turiu sielą yra labai lengva. Girtis, kad viską darau pagal budistinį požiūrį taip pat lengva. Bet tuo tikrai iš širdės tikėti sunku. Tai gali ne kiekvienas. Ar tu tas kuris tiki ? Ar pats savęs taip neapgaudinėji ?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 01:13 

Muskietininx rašė:
bahuriux rašė:

Na taip, šį atradimą aš ir pats gyvendamas padariau ir tik vėliau sužinojau, kad buvau ne pirmas.

Mes prarasim daugiau ? Bet vėlgi, ar mes prarasim savo sielą ? Galbūt tu žinai, kad tavo "kelionė" tesis toliau, o mes to tiesiog nesuprantam. Tai nereiškia, kad mes ją prarasim.
Siulau gerai pagalvoti apie paskutini sakini, nes mes kuriam savo realybe patys savo troskimais ir isitkinimais, netgi kvantiniame lygyje tai bandoma patvirtinti, kolkas tik teoriju yra del sito, bet...
Cituoti:
Nebent žiūrėtume į krikščioniškąją religiją, pagal ją mes visi degsim pragare, bet tada tu irgi degsi, nes žiūri į budizmą, o ne į krikčionybę. Tai kas čia ką praras ? Tad tiek, tada reikia išsiaiškinti ir kuri religija yra teisinga, nes sielos nuo religijos niekaip neatskirsi.
Atmeskim isvis visas religijas, kaip nepilnai paaiskinancias reikalo esme. Palikim tik samone, kuri tarkim yra nemirtinga ir neegzistuoja musu erdvelaikyje. Beja pas budistus pragaras yra zemej, tai nepagasdinsi :P. O prie ko ta krikscionybe, palei mane beveik visos religijos ir sektos, kvailos ir issigimusios, na budizmas tai net nereligija, o filosofija ir as nesu budistas, jei ka. Tikejimas tai kas kita jau.

Cituoti:
O dar labiau gilinantis į tavo požiūrį, tai tu tikrai tiki, kad turi sielą, ar tiki tik pačiu požiūriu.
nezinau del poziurio, gal tai poziuris toks, ta prasme pasaulio sandaros poziuris, kad siela turi netgi ir organine molekule, ar vienalastis padaras ir tt., sunku pasakyti.
Cituoti:
Visiems sakyti, kad aš turiu sielą yra labai lengva. Girtis, kad viską darau pagal budistinį požiūrį taip pat lengva. Bet tuo tikrai iš širdės tikėti sunku. Tai gali ne kiekvienas. Ar tu tas kuris tiki ? Ar pats savęs taip neapgaudinėji ?
i visus sakinius is sitos pastraipos atsakau TAIP, o i paskutini NE, nes kam man save apgaudineti, koks to tikslas galetu buti?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 04:00 

/facepalm
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: -1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 04:37 

visu pirma, apie kuri sielos apibrezima eina kalba?

siela

1. vidinis pasaulis, psichika: sielos gyvenimas, ramybė. Kilnios sielos žmogus. sielos skausmas. Atvėrė savo sielą.
2. jausmas, užsidegimas, širdis: Jo žodžiai šalti, be sielos. Visa siela jo nekenčia.
3. relig. nematerialus, nemirtingas žmogaus pradas, teikiantis kūnui gyvybę ir atsiskiriantis nuo jo mirštant.
4. prk. pamatas, esmė, akstinas, variklis: Muzika - šokio siela
5. b. prk. pripažintas veikėjas,
įkvėpėjas: Jis - tos organizacijos siela.

zmogus turi siela pagal visus punktus, isskyrus 3, nes mokslas negali atsakyti i religinius klausimus (kitaip jie turbut nebutu vadinami religiniais) :) mokslas remiasi sveiku protu, religija, tikejimu, todel ieskot kazkokiu moksliniu argumentu yra tuscias laiko svaistymas
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 06:46 

Sita dema dave man ideja bandyti parduoti savo siela per ebay :))

Ten jau buvo nekaltybe parduota, tai manau su sielos pardavimu nebutu didesniu problemu. Kas ne px pasidaryti kokius ~10 000$ is kazkokio kvailio kuris tuom tiki ir turi per daug pinigu.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +27

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 10:19 

Arwis rašė:
Sita dema dave man ideja bandyti parduoti savo siela per ebay :))

Ten jau buvo nekaltybe parduota, tai manau su sielos pardavimu nebutu didesniu problemu. Kas ne px pasidaryti kokius ~10 000$ is kazkokio kvailio kuris tuom tiki ir turi per daug pinigu.

Pasikonsultuok su verslininkais; manau, patars parduoti per Maximą, juk ebay žemiausios kainos, o Maxima tai jau moka užsidėti :D . Be to, ebay, ko gero, užklijuos lipduką "made in china", tai iš viso, gero biznio neprasuksi :-D .
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 11:38 

Tai bus irodyta netgi mokslliskai, cia tik laiko klausimas, kada tai atsitiks.

Siaip siela dauguma is jusu nuolat pardavinejate, tai vyksta, kai zmogus materialiosius dalykus isaukstina auksciau dvasinio turto, turetu buti bent jau balansas. Ir parduodate ne kur kitur, o kad toj pacioj maximoj. Ypac siela gerai yra parduodama, kai isigyjame prabangiu daiktu ir pradedame tuo didziuotis pries kitus, arba zeminti kitus, kaip zenesnes kastos runkelius. Kad tai suprasti, zmogus turi buti ispletes savo suvokima gerokai virs gyvuno lygio, nors ir begemotai pasirodo daro kazka kilnaus, ko nepasakysi apie visus zmones.

PS. rwc galetu mane uztarti sitoj temoj, bet nesirodo kazkotais :) juk jis sake yra tikintis.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 12:12 

Šiaip tai jo, čia kažkokį fleimą matyt nori padaryti. Kokia dar gali būti diskusija, jei viena pusė niekad nepateiks jokių argumentų.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 12:25 

Azuolas rašė:
Šiaip tai jo, čia kažkokį fleimą matyt nori padaryti. Kokia dar gali būti diskusija, jei viena pusė niekad nepateiks jokių argumentų.

Taip, bet ta pusė kuri nepateiks argumentų lygiai tą patį sakys apie savo oponentus. Taip, kad ........

Nors aš tiesiog noriu išsiaiškinti, kokią sielą jie įsivaizduoja. Man įdomu, kodėl jie taip galvoja, kokie veiksniai ar įvykiai gyvenime paskatino juos taip manyt.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-02-19, 12:28 

Azuolas rašė:

Kaip matai, jie nesiremia jokiais argumentais, o siūlo tiesiog tikėti, remiantis kitų tikinčių tikėjimu ir t.t. . Jei ir būtu pateikti nors ir patys rimčiausi argumentai, jie vis viena apsimes, kad tiki, nes taip patogiau,.. nereikia prisipažinti klydus ir galima toliau mėgautis iliuzijomis.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'