Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 10:09 

vytautas50 rašė:
rimasD rašė:
Kodėl mes tikime fantazijomis?

Kaip minėjau kurie netiki yra taip pat teisūs, nes jie tikėtina jokios sielos neturi ir po mirties jie tiesiog išsijungs. Jų kūnas ir "aš" tiesiog suirs. Žmonės visiškai teisingai jaučia kad yra būtent taip.
Egzistuoja ir priešingas variantas. Žmonės nesunkiai apžvelgę savo gyvenimą gali pastebėti kad yra tarsi laimės kūdikiai. Visuomet laimingai išsukami iš nevykusių situacijų arba tai padaro patys vadovaudamiesi nuojauta.
Suderint vienus ir kitus tiesiog neįmanoma. Tai visiškai skirtinį žmonės. Ginčytis bandant įrodyti savo teisumą kuriai nors pusei taip pat jokios logikos ir prasmės. Tiesiog yra kaip yra. Atėjus laikui visi be išimties tai patikrinsim. :) Kantrybės ir viską sužinosim.

"Siela" egzistuoja, jei siela prilyginsim informacijai. Palei budizma siela (informacija kuri neisnyksta be pedsaku) turi visi, viskas ir betkas kas gyva ir negyva ir tam nereikia netgi dievo, dievybiu, ar ju rojaus. Visa materija energija ir informacija labai tampriai surista musu visatoje pale desnius ir saveikauja tarpusavyje.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1162

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 10:28 

Visi tikėjimai neša klaidinančią informaciją ir skirti valdymui. Apie tris metus išeidinėjau iš tikėjimo ir dabar nepripažįstu jokio. Siela ir "aš" yra energija. Bent ji taip man sako. Informacija apie šį pasaulį savotiškai "filmuojasi" ir konvertuojasi į kitokį anapusinį formatą bei talpinasi į informacinius laukus. Tokiu būdu ji yra vienareikšmė. Viskas fiksuojama taip kaip įvyko o ne taip kaip kas galvoja ar sako.
  • 0

Reputacija: -279

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 11:40 

vytautas50 rašė:
Visi tikėjimai neša klaidinančią informaciją ir skirti valdymui.

Budizmas nieko neteigia, Budizmas klausia, čia daugiau filosofija ir gyvenimo būdas. Juk ir ta pasaka apie dramblį atėjo iš Budizmo:

– Keturi neregiai priėjo prie dramblio. Vienas palietė jo šoną ir tarė: „Dramblys panašus į sieną“. Kitas palietė straublį ir pasakė: „Dramblys panašus į gyvatę“. Trečias neregys palietė koją: „Dramblys panašus į stulpą“, tarė jis. Paskutinysis palietė uodegą ir pasakė: „Dramblys panašus į šluotą“. Ir jie susivaidijo, kiekvienas tikėdamas savo teisumu. Kiekvienas jų suprato tik tai, ką lietė, bet nei vienas nesuvokė visumos.
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 14:26 

Labai geras ir tikslus pasakojimas apie dramblį bet esmė tame kad ir budizmas kaip ir visi kiti tikėjimai lietė tą dramblį tai yra tarpinį pasaulį o ne tai kas yra iš tikro. Vien karmos dėsnis yra iš esmės klaidingas. Tokio dalyko tiesiog nėra ir nebuvo. Tai tokia pat bauginimo priemonė kaip nuodėmė. Pažįstama kartais matydavo bibliją vizijomis , kartais panirdavo į nirvaną. Jos išsireiškimas apie nirvaną "be galo maloni beprasmė būsena". Viskas iš to pačio šaltinio tarpinio pasaulio.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-05, 14:31 

vytautas50 rašė:
Labai geras ir tikslus pasakojimas apie dramblį bet esmė tame kad ir budizmas kaip ir visi kiti tikėjimai lietė tą dramblį tai yra tarpinį pasaulį o ne tai kas yra iš tikro. Vien karmos dėsnis yra iš esmės klaidingas. Tokio dalyko tiesiog nėra ir nebuvo. Tai tokia pat bauginimo priemonė kaip nuodėmė. Pažįstama kartais matydavo bibliją vizijomis , kartais panirdavo į nirvaną. Jos išsireiškimas apie nirvaną "be galo maloni beprasmė būsena". Viskas iš to pačio šaltinio tarpinio pasaulio.
Nuomuone kap subenes skylie , vesi tor bent veina :)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +89

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 14:53 

vytautas50 rašė:
Visi tikėjimai neša klaidinančią informaciją ir skirti tik valdymui. Apie tris metus išeidinėjau iš tikėjimo.

- Panašiai dar sakoma: "išeidinėjau iš proto".. :)

p.s.
.. nes ne tikėjimas yra klaidingas, klaidingas (sąmoningai?) yra tikėjimo interpretavimas, tiek tikinčiųjų tiek bedyvių, tiek ganytojų.

8.)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 16:25 

vvv2 rašė:
- Panašiai dar sakoma: "išeidinėjau iš proto".. :)
p.s.
.. nes ne tikėjimas yra klaidingas, klaidingas (sąmoningai?) yra tikėjimo interpretavimas, tiek tikinčiųjų tiek bedyvių, tiek ganytojų.

8.)

Toks "išeidinėjimas iš proto" man visiškai dabar malonus , nes neliko tikėjimų kuriuos reikėtų interpretuoti. Tiesiog esu absoliučiai laisvas žmogus. Na nebent tiek nelaisvas kiek varžo žemiški neišvengiami dalykai.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-10-07, 20:25 

Gal geriau sakykim religija, o ne tikėjimas, nes tikėt gali bet kuo, juk ir dabar kažkuo tiki.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2013-11-02, 18:50 

Neradau tam tinkamos temos.
Sociologinis - kultūrinis samprotavimas apie Dievą.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-06-23, 22:56 

Tikejausi protingu atsakymu, o ne kvailu klausimu ar postringavimu... Siela arba kuno variklis yra kosmine energija, ji gali kauptis, apvaisinus kiausialaste elektros impulsas - mazas kiekis grynos kosmines energijos - materijos, gal but veikiamas elektromagnetiniu impulsu vercia replikuoti chromosomas, musu visas kunas 23 poru chromosomu mozaika...
Bet idomiausia yra tai, kodel mirus kunui energija atsiskiria ir eina i sviesa, ar ji, kaip vabzdziams issklaido viska ar kaupiasi, kaip bendras protas. Idomu ar su tuo susijusi jonosfera ar zemes branduolys traukia viska i save. Jei kas pastebejo, tarp magnetu zmogus jauciasi kitaip, o elektromagnetinio srauto dar kitaip: nuo euforijos iki panikos priepuoliu cia dr.Persingerio sritis. Tesla buvo ne tik mediumas, bet ir zmogus valdes elektronu srautus. Jis minejo apie ta sviesos kamuoli, kaip prota... Hitleris su savo mistiniu varpu irgi kazka apie tai zinojo... gyvsidabrio branduolys veikiamas elektromagneto uzdaroje erdveje. Klausimas , ar jis bande iskreipti erdve ar laika, nes jei laika - tipo bande grizti atgal laiku ar nukeliauti i ateiti vadinasi, jei tai imanoma, o mes esam ties viduriu, tai viskas senai nulemta, jei plauki pasroviui. Tokiu atveju butu galima butu patvirtinti kosmoso hologramine teorija, o mes butume tik duomenu srautas istrynus griztam atgal.
Dar kitas reikalas, kai trenkia zaibas, bet neuzmusa, panasiai kaip dr.frankenshteinas prikelia numirelius susiutus is daliu, tipo didelis kiekis voltu trumpam suzadina neuronus... bet vis tiek ta patos pacios 23ch poros cia zmogui... vis tiek gyvybes variklis el.m. impulsu suzadinta kazkokia paslaptinga energija...
Net krikscioniskose baznyciose pradejo mineti pati dieva, kaip kosmine energija, nors Jezaus vardas kaip pranaso vardas skamba labiau, nes cia jo sukurta religija...
O griztant prie sielos, tai religinis zodis, bet darbai geri ar blogi lieka tiesiog darbais. Svarbiausia, kaip pats jautiesi, nes tam tikri jausmai priima energija, kai kurie atima....
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-06-24, 02:08 

Pustrečių metų kaip tema užraukta, ir čia priėjo Kindziulis Steelmaster. Prisiregistravo, ir kad pirstels – vos dangus nenugriuvo.
  • +1

Reputacija: +402

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-06-25, 14:32 

rwc rašė:
Pustrečių metų kaip tema užraukta, ir čia priėjo Kindziulis Steelmaster. Prisiregistravo, ir kad pirstels – vos dangus nenugriuvo.

Padavė kosminės energijos :D
  • 0

Reputacija: +84

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-06-25, 15:22 

Labai paprasta atsakyti, tereikia atlikti bandymą.
Kad rasti tiesą, užduoti reikia du klausimus:
Ar žmogus turi sielą?
Ar žmogus turi pimpalą?

Dabar bandom užčiuopti abu paieškos objektus.
Paieškos laikas - 10 sekundžių. Jei per tiek laiko nerasit - reiškia nėra.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2015-06-25, 16:04 

Cunami rašė:
Labai paprasta atsakyti, tereikia atlikti bandymą.
Kad rasti tiesą, užduoti reikia du klausimus:
Ar žmogus turi sielą?
Ar žmogus turi pimpalą?

Dabar bandom užčiuopti abu paieškos objektus.
Paieškos laikas - 10 sekundžių. Jei per tiek laiko nerasit - reiškia nėra.

O jei aš - moteris? Tai tada reiškia, kad:
a) moteris ne žmogus?
Ar:
b) žmogus neturi pimpalo?
  • 0

Garaširdiškumas - tiesiog silpnų nervų turėjimas.

Reputacija: +557

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-30, 09:36 

Krikščionybėje siela pasireiškia per: protą, emocijas ir valią.
Kaip pavyzdys: Jeigu žmogui padovanoti tarkim milijoną eurų - tai kiekvieno žmogaus reakcija bus kitokia. Vienas staigiai žiauriausiai apsidžiaugs - kas įvyksta kūno lygmenyje: kodėl staiga kūnas pradeda pumpuoti tuos džiaugsmo hormonus. Aišku kai žmogus kokius narkotikus suvartoja - tai ta medžiaga skatina.
Kūnas sujungtas su siela. Kūnas yra mums - kaip mašina: kurią mes valdome. O siela yra nemirtinga, net po kūno mirties. Nei vienas žmogus viduje nesutiks, kad po mirties - jis tiesiog nustos egzistavęs. Todėl daugelis kol gyvena - tai ir atrodo, kad taip nuolatos gyvens, o mirties patale daugelis suvokia: jog kūnas kaip mechanizmas turi pabaigą; ir pradeda galvoti kur pats dėsiąs.

(dešimt kartų pataisiau pranešimą)
  • 0

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-30, 16:05 

Anonimelis rašė:
Ar zmogus turi siela, duokit irodymu arba paneigimu.

Žmogus ne turi, o yra siela. Perskaityk Biblijoje, Pradžios 2:7.
  • 0

Reputacija: +16

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-30, 17:02 

PG13 rašė:
Anonimelis rašė:

Koks sielos apibrėžimas?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +135

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-30, 17:29 

Užsukau,pažiūrėti ar ką nors išsiaiškinote.
Manau,kad šį tema tarp ateisto ir tikinčiojo apskritai neimanoma.Antrasis jau ir taip viską žino,o pirmasis gali nebent su šypsena filosofuoti.Bet kuriuo atveju atsakymo nėra.Tiesiog požiūrio ir įsitikinimų reikalas.:)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +399

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-31, 11:12 

dawid90 rašė:
PG13 rašė:
Anonimelis rašė:

Koks sielos apibrėžimas?

Pačioje Biblijoje siela gali reikšti arba patį žmogų, visą jo esybę, arba pačio žmogaus gyvybę.
  • 0

Reputacija: +16

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-31, 12:02 

PG13 rašė:
Pačioje Biblijoje siela gali reikšti arba patį žmogų,

arba pačio žmogaus gyvybę.

Šiais atvėjais, tai bbž kam ta "siela" reikalinga.

Cituoti:
visą jo esybę,

Ką tai reiškia?
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-01-31, 12:24 

dawid90 rašė:

Butent, kad nereikalinga.
Is Krikscioniu, kiek teko skaityti, sielos nebuvima teigia Septintosios dienos adventistai ir Jahovos liudytojai (siuos net nezinau, ar galima priskirti Krikscionims).
Gaunasi visiems patogi doktrina: nemirtingos sielos nera, pragaro nera. Jei netiki Dievu numirsi kaip ir didzioji dauguma, o jei tiki, tai yra galimybe tapti nemirtingu - Dievas prikels amzinajam gyvenimui. Pastarojo ivykio, kaip suprantu, gali tiketis tik Adventistai ir Jahovistai.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-02-07, 01:48 

dawid90 rašė:
PG13 rašė:
Pačioje Biblijoje siela gali reikšti arba patį žmogų,
arba pačio žmogaus gyvybę.

Cituoti:
visą jo esybę,

Ką tai reiškia?

Siela - mašinos operatorius.
Lavoninėje yra dešimtis kūnų, yra visi vidiniai organai, cheminiai elementai, jiem net savo kraujelio gali įpilt - bet nevieno gyvo žmogaus nepadarysi iš tų kūnų: be sielos vistiek gulės. Kol gyvas - galima pataisyti kūną: po mirties jau taisyk kiek nori ir nieko.
Įdomu pagalvoti filosofiškai apie mūsų regėjimo sistemą. Abstrakčiai: akys priima vaizdinę informaciją, ji koduojama ir siunčiama nerviniais impulsais į smegenys, ten vėl atstatoma.. ir rodoma.. KAM - kas žiūri šitus vaizdelius? Ponas operatorius - siela :)
  • 0

Reputacija: +4

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-02-07, 10:28 

exex rašė:

Kur man jį rasti? Kaip apčiuopti, pamatuoti, etc. Kaip sužinoti, kad jis iš tikro egzistuoja.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-02-07, 13:56 

exex rašė:

Lavoninėje yra dešimtis kūnų, yra visi vidiniai organai, cheminiai elementai, jiem net savo kraujelio gali įpilt - bet nevieno gyvo žmogaus nepadarysi iš tų kūnų: be sielos vistiek gulės. Kol gyvas - galima pataisyti kūną: po mirties jau taisyk kiek nori ir nieko.

Į vandenį įpili tirpią kavą, tebūnie mano mėgstamiausia Nescafe 3in1, vanduo yra, kavos dalelės yra, bet jau maišyk nemaišęs, pilstyk nepilstęs man kavos tokios pat kaip buvo nesugražinsi. Išvada - kava turi sielą.
  • 0

Moderatorius
Vartotojo avataras

Reputacija: +215

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2016-02-07, 16:22 

Net neskaičiau temos nes atrodo, kaip ir šimtai tokių pačių, beprasmis darbas. Turiu kitą klausimą, kuris galbūt tiktų į šitą temą.
Kiek esu susidūręs su tokiais "dvasiniais" klausimais ir įsivėlęs į bergždžias diskusijas pastebėjau tokius dalyką:
1) Naudojant logiką ir elementarius pavyzdžius, pašnekovą lyg ir įspaudi į kampą, jis turbūt per daug įtikėjęs, kad pripažintų tikintis nesąmonėmis.
2) Naudojant tokio pat lygio argumentus (pvz. aš jaučiu, kad sielos nėra; aš jaučiu, kad geroji/blogoji energija neegzistuoja; aš visa širdimi jaučiu, kad dievo nėra) kažkodėl nepavyksta įtikinti, nors naudoji lygiai tokius pat stiprius argumentus.
Mano klausimas būtų toks, ar teko susidurti su pakankamai stipriais žmonėmis, kurie pripažintų logiką ir būtų pakeitę savo nuomonę? Dabar man yra susidaręs vaizdas, kad jei jau žmogus tiki visokiais dalykais, jis tikrai sprausis toliau į savo kampą, nes per daug investuota.
  • +1

Reputacija: +75

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'