Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos

ar tikit i dieva?
taip 27%  27%  [ 51 ]
ne 51%  51%  [ 96 ]
nezinau 22%  22%  [ 42 ]
Viso balsų : 189
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-03, 19:27 

Paveikslėlisar zmogus tėra tik aukštesnis pirmato palikuonis :D [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=MDJV00xDKJA&feature=related[/youtube][font=Arial Black] [/font]
  • 0

Paskutinį kartą redagavo vilkas 2009-02-18, 00:41. Iš viso redaguota 14 kartus.

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-03, 19:28 

parasykit kodel taip ar ne
  • 0

Paskutinį kartą redagavo vilkas 2009-02-18, 01:12. Iš viso redaguota 2 kartus.

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-03, 19:37 

kazkiek tikiu, kad yra siela, nes taip sako dede Osho. bet pats tai niekad nemaciau nei girdejau nei jauciau tokios. galetu kasnors irodyt, kad tokia egzistuoja ;)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-03, 20:38 

Jei kam malonu tikėti, kad žmogus nėra gyvūnas su labiau išvystytomis smegenimis, ir, kad jis turi kažką tokio, ko niekas negali užfiksuoti, ir kad tas, po fizinės mirties, nueina į kažkur, iš kur dar niekas nėra grįžęs patvirtinti, kad tokia vieta yra, tai tegu tiki. Jį bus sunku įtikinti. Jei aš, tarkim, sugalvosiu kokią elementariąją dalelę, kuri neturi jokio krūvio, skvarbesnė už neutriną, labai mažos masės, su nieku nereaguoja irt.t., kas įrodys, kad aš teisus, arba neteisus?
  • 0

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-03, 23:15 

cia kekvieno asmenine nuomone... seip manau kol nepatobuleji tol tu sielos neturi, jeigu pasieki kaskoki tobulumo lygi gauni siela .... aisq cia tik mano nuomone...
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-03, 23:48 

rimasd, ar yra siela ar ne, zmonem idomu. o ar tavo kazkokia dalele egzistuoja niekam nesvarbu. kadangi idomu, tai apie tai kalbam, bandom irodyt arba paneigt.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 13:34 

Aš ir nesakau, kad tokia dalelė yra. Bet niekas negali paneigt, nei patvirtint. O siela,kaip ir ta dalelė, mano manymu, yra išgalvota. Čia -tikėjimo dalykas. Aš tikiu, kad dievo nėra, o gyvybė kitose galaktikose yra. Jūs galite tikėti kitaip.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 17:04 

Who Am I?

"Who am I?" has no answer to it; it is unanswerable. Your mind will supply many answers. Your mind will say, "You are the essence of life. You are the eternal soul. You are divine," and so on and so forth. All those answers have to be rejected: NETI NETI - one has to go on saying, "Neither this nor that."

When you have denied all the possible answers that the mind can supply and devise, when the question remains absolutely unanswerable, a miracle happens: suddenly the question also disappears. When all the answers have been rejected, the question has no props, no supports inside to stand on any more. It simply flops, it collapses, it disappears.

When the question also has disappeared, then you know. But that knowing is not an answer: it is an existential experience.
osho.com

tu negali zinoti ar yra siela ar ne, kol pats to nepatirsi. zodziu, cia protingas dede, gal protingai ir sneka ;)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 18:06 

oGGis, jei jau nenurodai šaltinio, galėjai ir išversti (apytiksliai nors), gal tai ŽODŽIAI, kurie daugelį privers susimąstyti, o ne visi moka angliškai. Kita vertus tai ką gali pajausti, vadinasi jausmai. Apie meilę, pavyzdžiui, kiekvienas pasakoja skirtingai.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 18:59 

Po mirties nieko nėra. Tu (smegenys) mirs ir tada busi visiškai nebegyvas...
Na aišku, kad čia tik mano logiškas įsitikinimas...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 19:09 

saltini nurodziau. tik gal nepamatei. osho.com

Cia sioks toks vertimas:

Kas as esu?

"Kas as esu?"- kalusimas neturi atsakymo; neimanoma atsakyti. Tavo mintys pateiks daug atsakymu. Tavo mintys sakys,"tu esi gyvenimo esme. tu esi siela. tu esi 'kazkas'(neturiu zodyno kompe, tai ne viska gerai isversiu)", ir taip toliau ir toliau. Visi tie atsakymai turi buti paneigti: NETI NETI - turi testi sakydamas, " as nesu nei tas nei tas."

Kai paneigei visus imanomus atsakymus, kuriuos tau mintys gali pateikti, tada klausimas lieka visiskai netsakomas,ir stebuklas ivyksta: staiga klausimas isnyksta. kai visi atsakymai buvo paneigti, klausimas nebeturi perspektyvu, jokios vidines paramos kalusimui likti ilgiau. jis paprasciausiai isnyksta.

Kai ir klausimas isnyksta, tada tu zinai. bet tas zinojimas nera atsakymas: tai egzistencine patirtis.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 19:12 

Pomirtinis gyvenimas išgalvotas dėl mirties baimės.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 19:26 

Pats paprasciausias atsakymas be visu kvailoku teoriju,ishvedinejimu ir t.t:

Zmogus yra NIEKAS.Jei tu to nesupranti,tai tu netgi i ta ''nieka'' negali ligiuotis,ir pamirshkite visas aukstesniases galias,nes to nebuvo,nera,ir kogero nebus kol neatsiras bent vienas menkiausias svarus irodymas-faktas.

Zmogus negali dar suvokti visatos dydzio,bet jam jau gana tai ka zino palyginimui saves su ja.

Visas shias stebuklingas istorijas leme zmogaus BAIME ir klaidingas tikejimas iauges zmogaus genuose kuris persiduoda per kartas,ir su lyg kiekvienu kartu silpnejantis,nes pasaulis tobuleja ir kyla aukstyn link logishko proto stengdamas nepasiduoti tai ka mano,girdi ir pansiai,stiprinant savo nuomone ir savo autoriteta.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 19:30 

Nightbringer rašė:
Po mirties nieko nėra. Tu (smegenys) mirs ir tada busi visiškai nebegyvas...
Na aišku, kad čia tik mano logiškas įsitikinimas...

gal ir teisybe. bet tu to nezinai
o jeigu zinotum, kad taip ir yra, manau nebesikeltum is lovos ryte. kokia prasme keltis?(jeigu vistiek isnyksi, ir ar kasnors ivyko ar ne, nesvarbu).

kadangi nezinom ar gyvenimas 100% beprasmiskas, todel yra tikimybe kad yra kazkokia gyvenimo prasme, o kadangi yra bent maziausia tikimybe kad yra prasme, todel mes kazka ir darom.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 19:48 

Zmogus nera niekas. Kad ir koks mazas bebutum, tu nesi niekas, nes tu esi kazkas.
Niekas negali egzistuot;)

Zmones daug ko prigalvoja ir del ivariu priezasciu. "As sugalvojau pomirtini gyvenima del mirties baimes" - tai dar nereiskia, kad to pomirtinio gyvenimo nera. galbut jis yra
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 21:01 

Gyvenimas yra ir taip beprasmis. Kam mokytis? Kam dirbti? Juk visviena mirsi!
Esmė tame, kad reikia savo gyvenima išleisti kuo naudingiau, kad paskui nesigailėtum. Ir gaulausai su mintimi, kad tavo rūšis galės kada nors tapti nemirtinga. O turbūt mirties suvokimas man pašalino mirties baime, nes kai pasitrauksiu, tada jau nieko nebebus. Mirtis išlaisvins mane iš šito kaleimo, svarbu tik tas etapas iki mirties. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 21:18 

Štai tegu Ošas Radžnišas ir pasirodo žmonėms, ir paaiškina: Yra pomirtinis gyvenimas, ar ne. O šiaip neužteks gyvenimo nagrinėti, ar studijuoti visus naujus tikėjimus, ar "universalias" religijas.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 22:14 

gerai kalbant ukiskai, sakykim yra siela po mirties kazkokios nezinomos materijos pavidalu kaip butybe, bet ar jai reikalinga gaut energija kad neisnyktu?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 22:41 

as manau, kad zmogus nedaro nieko, kas neturi kokios nors tai prasmes. taigi jei gyvenimas beprasmis, zmogus paprasciausiai negyventu.

taigi kam mes gyvenam? dauguma manau nezinom, ir tiesiog ieskom tos prasmes.
vieni bando surast prasme malonume,kiti laimej, kiti tarnaudami zmonem, kiti piniguose ir t.t
o ar cia prasme.manau ne, nes kyla klausimas o kam man buti laimingam, kam man tarnauti, kam tie pinigai? ir t.t.
vis delto prasme galbut yra. galbut yra kazkas, delko verta stengtis :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-04, 22:50 

ar nemirtingas zmogus butu laimingas
  • 0

Paskutinį kartą redagavo vilkas 2009-02-18, 00:59. Iš viso redaguota 5 kartus.

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-05, 01:58 

rimasD rašė:
Aš ir nesakau, kad tokia dalelė yra. Bet niekas negali paneigt, nei patvirtint. O siela,kaip ir ta dalelė, mano manymu, yra išgalvota. Čia -tikėjimo dalykas. Aš tikiu, kad dievo nėra, o gyvybė kitose galaktikose yra. Jūs galite tikėti kitaip.

Kad bent nors bandyti atsakyti į nagrinėjamus klausimus, pirma reiktų formuluoti teiginius -
1) kas yra ta siela?
2) kam ji reikalinga?
3) kuo skiriasi vadinami žemesnieji gyvūnai nuo mūsų žmonių?
4) kas yra pomirtinis gyvenimas?
5) kam jis reikalingas?
Siela. Dabar gyvenam lyg ir sąmoningą gyvenimą ir turėtume savo "sielą" būti smulkiausiai išnagrinėję ir ją suprasti, su ja pasitarti, kai prireikia ir pan. Deja, beveik visa žmonija pirmiausiai vadovaujasi instinktais ir nė motais jai kažkokia siela. Tad ko gi laukti iš laiko po mirties? Kad informacija po mirties neišnyks - reikia sutikti (energijos tvarumo dėsnis). Tik ar ji begalės be buveinės priimti kokią tai individualią formą su savęs suvokimo galimybe, manau vargu. Geriausiu atveju jos fragmentai gali tapti visatos informacinio lauko (jos sąmonės) mažyte dalimi, žinoma jei mes gyvi buvom kažką labai vertinga sukūrę.
Tad kas gali būti siela ir kokios jos funkcijos?
Žemesnis gyvūnas ir žmogus.
Kas mes esame? Tik gimę mes tik kaip kompiuteris su BIOS-u. Ir viskas ir nieko daugiau. Tik esam paruošti palaikyti savo gyvybę. Kaip ir ką tik gimęs kiekvienas gyvūnas. Rasti vaikai užauginti gyvūnų iki 7 - 14 metų, teturi tų gyvūnų (kaip asmenybių) savybes. Nieko kita, nei kalbos, nei žmogiško mąstymo. Tad kur čia ta išaukštinta siela? Vidutinis žmogus, vadinama asmenybė, kas "sukrauta" jos sąmonėje ir pasąmonėje, kokios tos didžiulės vertybės vertos sielos pavadinimo? Tie patys bendragyvūniški instinktai - agresija, įžeidumas, pavydas, noras duominuoti bet kur ir prieš bet ką. O ką gi davė protas kaip priedą prie visų tų instinktų? Davė žmogui suvokimą, kad visko maža ir maža, kad reikia lipti per galvas siekiant bandoje vis aukštesnės padėties (karjera), kad galima vardan to masiškai naikinti savo gentainius, (gal kas girdėjot, kad "žemesnių" gyvūnų aplinkoje būtų vykęs koks pasaulinis karas? Jiems neužteko tam "proto").
Tai gal mūsų AŠ, mūsų asmenybė ar siela tame ko mes išmokom, ką įsiminėm, kokias programas į savo kompiuterį sukrovėm per gyvenimą? Pažiūrėkim kas gi gero tame. Atmintis. Joje visa su kuo mes susidūrėm per gyvenimą. Čia ir daugybė keiksmažodžių, kuriuos girdim gatvėj, futbolo aikštėj, daugybė smurto filmų ir natūros, daugybė įžeistų kitų žmonių, apgavysčių, "aukščiau" stovinčių asmenų neteisėtų veiksmų ir t.t. ir t.t. Nieko gero. Tiesiog "mėšlo krūva".
Kiek asmenybės tame ko mes mokomi ir patys išmokstam per gyvenimą. Bet tai tik kitų asmenybių žinios, patyrimas. Tai ne mes tai jie, tėvai draugai, vyriausybės, globalūs pasaulio valdytojai, tai jie formuoja tai ko mes išmokstam, tai kaip kompiuterio programos, jas sukūrė ne pats mūsų kompiuteris. Prisiminkim kaip vokiečių jaunimas verkia matydami juos sveikinantį Hitlerį dokumentiniuose kadruose. Kaip prieš pusę amžiaus Kambodžoje 10 - ies, 15 - os metų vaikai, pasiūsti savo valdžios, šaltakraujiškai šaudo į kaktą savo tautiečius, ir ne vienetais, o išnaikina PUSĘ tautos. Džiunglėse poros metrų aukščio kaukuolių krūvos. Hitleris ir Stalinas lyginant su visa tai organizavusiu Pol Potu tik maži neklaužados. Ar reikėtų, kad tokia siela išliktų ir turėtų pomirtinį gyvenimą?
Tai kas gi tikrasis MES kaip asmenybės? Gal darbai kuriuos nuveikėm per gyvenimą. Dalinai taip. Tik jei dirbom juos su prasme, noru, kad jie tarnautų kam nors, kad tarnautų gerai, jei tas darbas nebuvo prievarta, pasibjaurėjimas, bausmė. Bet tikroji asmenybės dalis tik tai ką sukūrėme mes patys. Tai niekieno tai tikrai mūsų, tai ir esam MES. Ir tai dar ne viskas - į pačius tikruosius MES, mūsų asmenybę, gal net mūsų sielą galėtų pretenduoti kūryba, nukreipta į savęs suvokimą, savęs tobulinimą. Savarankiška kūryba. Deja ji trunka labai ilgai, nes jai mes skiriame labai jau maža laiko.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo algisle 2009-02-08, 22:47. Iš viso redaguota 5 kartus.

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-05, 02:11 

Mano manymu nemirtingumui galimybės atsiras jau šio šimtmečio antroje pusėje, vėliausiai kito šimtmečio pirmoje. Bet sakyčiau reikalas ne techninėje pusėje, - kaip tai padaryti. Jau dabar, normalios trukmės (apie 90 m.) ir pakankamo žingeidumo gyvenimas leidžia žmogui "išbandyti" viską, jei ne realiame gyvenime, tai bent programose "simuliatoriuose". Nemirtingumo atveju klausimas, o kas toliau? Kaupėm knygų bibliotekas, muzikos fonotekas bei videotekas, mokslinius straipsnius, išradimų aprašymus ir dar daug ką kas atrodė labai svarbu. Pasirodo, pačią įdomiausią knygą perskaitom dar max du kartus, koncertus - tris penkis kartus, kavinių lankymas, net pažintinės kelionės virsta nuobodžiu darbu, kuo toliau, tuo daugiau viskas išmėginta. Be to visa tai liečia tik žingeidžius žmones, vidutinio "statistinio" žmogaus interesų ratas dažnai ir dalies to neapima.
Dar manykim, ateity dėka pagerintos atminties mažės noras pakartotinai skaityti, kur nors keliauti. Automatinė gamyba iš žmogaus atima paskutinias kūrybos galimybes, ko tik neprireikia viskas jau pateikta ir pigu, belieka įsigyti. Kuo toliau, tuo labiau žmonijai lieka tik aptarnavimo sfera, pristatyti, parduoti, apkirpti, dar kaip priedas prie kai kurių automatinių gamybos linijų.
Taigi bandykim įsivaizduoti - koks malonumas gyventi "amžinai" pavyzdžiui lakuojant nagus kosmetiniame kabinete, valgyti įkyrėjusį maistą, tūkstantąjį kartą maudytis kokioje nors jūroje ar vandenyne?
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-05, 13:18 

Sutinku beveik 100 proc. su algisle.Tačiau nė vienas, ieškantis gyvenimo prasmės, neužsiminė apie vaikus, jų auklėjimą, savo patirties perdavimą, apsaugojimą nuo savo kažkada padarytų klaidų.Čia jau viena dalis prasmės.Kažkuris dar senovės išminčius yra pasakęs"mąstau reiškia egzistuoju".Pagrindinis žmogaus, kaip rūšies, ginklas išlikimo kovoje dėl būvio, buvo protas.Juo ir reikia naudotis, stengtis gerinti ir lengvinti gyvenimą sau, savo palikuonims ir kitiems žmonėms. Ne kiekvienas gimsta mąstytoju, bet kiekvienas turi protą, ir aš neabejoju, kad kiekvienas yra sugalvojęs kažką naujo, ir tuo didžiavęsis.O kokią gi alternatyvą, po mirties, siūlo religijos?Tais laikais, kai religijos kūrėsi, didžiausia dauguma buvo beteisiai, plakami vergvaldžių, sunkiai dirbo, ir gyveno pusbadžiu. Todėl jiems atrodė palaima gyventi rojuje, skaniai ir sočiai valgyti vaisius, nieko neveikti, tik giesmes giedoti, šlovinančias dievą.Musulmonams dar ir jaunas merginas malonumams.Jokio kūrybinio darbo nė viena religija nežada. Ir taip amžinai. Pasiusti galima.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-05, 15:05 

Siulau i citatas ideti "aš mąstau, vadinasi aš egzistuoju" arba sugrazinti "mastau - vadinasi egzistuoju" Rene Dekartas Orginalus sakinys:"Todėl galime teigti, kad išvada: aš mąstau, vadinasi aš egzistuoju, yra pirmoji ir pati teisingiausia iš visų mūsų minčių. Teiginy, jog mūsų dvasios ir minties sąvoka yra pirmesnė nei kūno sąvoka, įrodyti galima remiantis pirma ir teisingiausia mūsų išvada, kad jei aš mąstau, tai aš ir egzistuoju. Teigdami , kad mes egzistuojam, jei mąstome ir visa kita atmesdami, galime sakyti, kad už mūsų mąstymo nėra nieko kas egzistuotų ir būtų tikra."
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-02-05, 15:12 

Mūsų senovės dievai buvo žmogiškesni.Jiems reikėdavo paaukoti saujelę grūdų ar kokį gaidį, šlakelį midaus į laužą. Labai sudėtingais atvejais, kai reikėdavo permaldauti dievus, aukodavo žmones, dažniausiai belaisvius.Mūsų senolių vėlės keliaudavo į dausas su laužo dūmais.Jiems įdėdavo į "kelionę" lanką, strėlių, kartais ir arklį, papuošalų. Tikėjo, kad po mirties, dausose, jie užsiims mėgstamu užsiėmimu.
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'