Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Kitas

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Paranormalūs reiškiniai ir sąmokslo teorijos

ar tikit i dieva?
taip 27%  27%  [ 51 ]
ne 51%  51%  [ 96 ]
nezinau 22%  22%  [ 42 ]
Viso balsų : 189
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2009-09-28, 15:03 

Hmz rašė:
Mitas rašė:
Nes fizinio kūno esmė yra siela, o sielos esmė - absoliutas.

Jei paklaustume žmonių, ką jie vadina gyvųjų organizmų "esme", spėju, dauguma paminėtų dauginimąsi. Taigi dievas tėvas == dauginimosi esmė? Ar tavoji esmės versija yra kitokia?

Tu manęs nesupratai... Paskaityk dar kartą, ką aš rašiau apie trejybę.
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-09-29, 01:26 

Skeptikas rašė:
Hmz rašė:
Skeptikas rašė:
Ar daug gamtoje radai altruizmo atvejų kai jie nesiremia savanaudiškais tikslais?

Paaiškink, kad gudrus, kokiais "savanaudiškais tikslais" patelės gina jauniklius.

Kiek laiko gina. Iki tol kol užauga. Tai toks pat instinktas kaip ir seksas. Kai užauga patelių motiniški jausmai išnyksta, šio instinkto negalima taikyti žmonėms. Jei šis instinktas galiotų moterims, tai nebūtų abortų, negirdėtume apie nužudytus naujagimius.

Hmz rašė:
Cituoti:
Žmogus tikrai yra iškeltas virš gamtos. Kad ir pavyzdys šioje temoje - pomirtinis gyvenimas. Ar bent vienas gyvūnas mąsto apie tokius "niekus"?

Moki skaityti gyvūnų mintis? Įspūdinga.

Ar esi matęs atvejų, kad karvė ar ožka gedi žuvusios savo gentainės? Beje gyvūnai moka kalbėti ir jei nori gali pažiūrėti per National Geographic kanalą apie beždžionę kuri moka gestų kalbą. Taigi nors dalinai mes galime "skaityti" gyvūnų mintis.

Hmz rašė:
Cituoti:
Ar bent kas logiškai gali pasakyti dėl ko taip Šindleris pasielgė?

Jei aš mėgčiau, kaip kad tu, iš subinės traukti išvadas, kaipmat sugalvočiau kokį nors paaiškinimą. Bet nei aš, nei tu Šindlerio nepažinojome, ir spėlioti, kodėl jis taip pasielgė, yra beprasmiška, o argumentuoti tokiomis spėlionėmis - juo labiau.

Nepatinka, kad šis tikro žmogaus vertas pasikeitimas yra logiškai nepaaiškinamas. Tu irgi iš subinės išlindai arba chirurgo pagalbos prireikė. Mano išvados šimtus kartų permąstytos. Joks mokslas tikriausiai niekada neatsakys kas yra Meilė. Tai dalykas mus skiriantis nuo gyvūnų. Kai sugalvosi paaiškinimą meilei tada aš nulenksiu savo žilą galvą ir tau niekada ir niekur neprieštarausiu.

Nepatogu "kistis" i svetimas rietenas, bet siaip tai "meile" yra Chemija. Ir tai pagrysta tyrimais. Kada dingsta ar pasikeicia zmogaus , kuri "mylime" kvapas - meile pradingsta..... , o gaila :o
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-09-29, 13:51 

Praeivis rašė:
Skeptikas rašė:
Paaiškink, kad gudrus, kokiais "savanaudiškais tikslais" patelės gina jauniklius.

Kiek laiko gina. Iki tol kol užauga. Tai toks pat instinktas kaip ir seksas. Kai užauga patelių motiniški jausmai išnyksta, šio instinkto negalima taikyti žmonėms. Jei šis instinktas galiotų moterims, tai nebūtų abortų, negirdėtume apie nužudytus naujagimius.

Jei negintų, išnyktų kaip rūšis. Beveik galima neabejoti, kad dėl šios vienintelės priežasties išnyko didelė dalis gyvūnijos įvairovės.

Tuo tarpu žmogus - racionali būtybė, sugebanti nugalėti instinktus pragmatiniais sumetimais. Kaip matome, pragmatizmas savaime nėra toks nekaltas ir nepavjingas žaisliukas.
Cituoti:
Hmz rašė:
Cituoti:
Žmogus tikrai yra iškeltas virš gamtos. Kad ir pavyzdys šioje temoje - pomirtinis gyvenimas. Ar bent vienas gyvūnas mąsto apie tokius "niekus"?

Ar esi matęs atvejų, kad karvė ar ožka gedi žuvusios savo gentainės? Beje gyvūnai moka kalbėti ir jei nori gali pažiūrėti per National Geographic kanalą apie beždžionę kuri moka gestų kalbą. Taigi nors dalinai mes galime "skaityti" gyvūnų mintis.

Dėl gedėjimo - taip smarkiai nesakyčiau. Kaži, ar gyvūnams ko nors trūkumas, aplinkos pasikeitimas suvokiamas kaip neišvengiamai negrįžtamas procesas. Manyčiau, gedėjimas yra grynai pragmatinė, sąmoninga žmogaus savybė, sugebėjimas pripažinti, kad su kai kuo reikia neišvengiamai atsisveikinti.
Cituoti:
Joks mokslas tikriausiai niekada neatsakys kas yra Meilė. Tai dalykas mus skiriantis nuo gyvūnų. Kai sugalvosi paaiškinimą meilei tada aš nulenksiu savo žilą galvą ir tau niekada ir niekur neprieštarausiu.

Kodėl nepaaiškins? Mokslas paaiškina labai neapčiuopiamus reiškinius.
Cituoti:
Nepatogu "kistis" i svetimas rietenas, bet siaip tai "meile" yra Chemija. Ir tai pagrysta tyrimais. Kada dingsta ar pasikeicia zmogaus , kuri "mylime" kvapas - meile pradingsta..... , o gaila :o

Vienas aspektas. Yra ir daugiau - prisirišimas, vėlgi pragmatiškas nusiteikimas, kad kažkas gyvenime yra vertingo, nors konkrečiu metu gali atrodyti ir kitaip. Manyčiau, kad meilę, kaip ir kitas žmogiškas emocijas, reikia vertinti kaip sudėtingą reiškinių visumą, neišskiriant feromonų, instinktų, pragmatizmo, prisirišimo, moralinių vertybių, saviįtaigos.
  • 0

Reputacija: +402

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-04, 23:54 

Kodėl nepaaiškins? Mokslas paaiškina labai neapčiuopiamus reiškinius.

Mokslas mūsų labai lėtas, tik čia naiviai atrodo, kad jis labai sparčiai vystosi,
turi mokslas įgauti visai kitą supratimo lygį, tada jis išvystys tokį pagreitį, kad net suksis galva nuo informacijos srauto, kaip pafantazuokim, jei galėtume teleportuotis, ar laiko mašina, tokie atradimai, labai padėtų pasaulio tikrąjam pažinimui. Ka kalbam mes čia atrodo kaip fantastika, bet po kelių šimtų metų tai atrodys galbūt kasdienybė...

.......................................
Ir kas vis tik mūsų laukia po mirties....
www.sudie.us.lt
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-05, 01:16 

Tender rašė:
Mokslas mūsų labai lėtas, tik čia naiviai atrodo, kad jis labai sparčiai vystosi, turi mokslas įgauti visai kitą supratimo lygį, tada jis išvystys tokį pagreitį, kad net suksis galva nuo informacijos srauto, kaip pafantazuokim, jei galėtume teleportuotis, ar laiko mašina, tokie atradimai, labai padėtų pasaulio tikrąjam pažinimui. Ka kalbam mes čia atrodo kaip fantastika, bet po kelių šimtų metų tai atrodys galbūt kasdienybė...

Mokslas aiškina egzistuojančius reiškinius. Meilė, etc. egzistuoja, ir mokslas eina jos pažinimo keliu. Tuo tarpu teleportacija ir panašūs tėra fantazijos. Nežinom ir negalim šiuo metu žinoti, ar įmanoma teleportacija, laiko mašinos ir panašios fantazijos. Galima prifantazuoti bet ko: Gabrieliaus, pučiančio dūdą, Liuciferio, sukančio laiką atgal ar panašiai - bet tai ir lieka fantazijom.

Negi, turėdamas pinigų iš realių reiškinių, aukotum juos tokiems tyrimams?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-08, 21:23 

Rwc, pastebėjau, kad tu labai dažnai demonstruoti mąstymo ribotumą, o tada visi kiti taiko tą patį sau. Manau supranti, ką turiu omenyje. ;) Gal tave ir žavi toks trumparegiškumas ir vaizduotės neturėjimas, bet mane jis atstumia. Mane kur kas labiau sužavėtų, jei bent čia (šioje temoje) leistum pasireikšti savo fantazijai (jei tik tokią turi, nes iš patirties žinau, kad racionalūs žmonės būna praktiškai be fantazijos). Žinoma, ne dėl manęs čia esi, bet vis dėlto. ;)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-08, 21:47 

Man nesunku priešingas pozicijas atstovauti skirtinguose portaluose. O tau?
Kiek matau, šiame stoji į pro-esoterics, pro-religion pusę. Nelieka kito kelio, tik pritart.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-09, 00:38 

Na man kaip kada. Anksčiau buvau labai racionalus, vėliau pasitaikė tokios literatūros, kuri sujaukė visą mano pasaulėžiūrą. Dabar viskas, ką žmonės laiko racionaliu, man atrodo taip ribota ir trumparegiška, kad man kartais sunku išlaikyti tą atstumą tarp mokslo ir pseudomokslo, nes visada mėginu žvelgti giliau, nei gali ar bando žvelgti mokslas. O būti kitoje pusėje labai paprasta, nes kitoje pusėje tau niekas nebrėžia ribų, laisvės daugiau negu reikia.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-26, 02:20 

mes ir esam dievas, manau dievas tai nera kazkas isoreje, jis musu viduje
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-26, 03:02 

kazkaip ziuriu zmones linke save labai sureiksminti kitu gyvunu tarpe.. ar zmogus daug laimingesnis su visom savo technologijom uz bezdzione medyje?
tarp kitko - mano metu amziaus anglu buldogas jau koki menesi moka toki fynta -pasigriebes duters zaisla,lekia i kita kambari ir uzremia duris.. suo gi proto neturi- reflexai ir instinktai... laukiu racionalaus paaiskinimo :)))
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2009-11-28, 13:17 

Mano katinas labai protingas. Gyvenu nuosavam name, tai katiną paprastai laikom lauke. Kai jis nori patekti į vidų, jis laukia prie durų arba pasistiebęs ant dviejų kojų, letenomis judina durų rankeną, bando atsidaryti duris. :D O kai būna viduje, jei nori išeiti į lauką, prieina prie durų ir laukia, tai reiškia, kad jį reikia išleisti. Anksčiau mes jį vakarais laikydavom viduj, dieną lauke. Tada dar buvo mažesnis. Dabar jis protingesnis, dieną jį galima glostyti ir pan., bet vakare jis nesileidžia į rankas, bėga. :D Jam dar metų nėra.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-17, 18:44 

kenzo rašė:
mes ir esam dievas, manau dievas tai nera kazkas isoreje, jis musu viduje

Is dalies as tau pritariu,is dalies ne...Negarbinkime saves kad esame dievai...Nes zemeje mes tikrai nesame dievai...Butume dievai tai 100% garantuoju neliktu nei vieno gyvo zmogaus...Jai sugebam save naikinti budami paprasti...Geriau neisivaizduokime to ka galetume daryt budami dievais...
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-18, 23:25 

Paspaudziau taip...Manau dievas yra :) [Cia prase pasakyti ka ir kodel] Katalike mano visa gimine ir as nesu isskirtinis :) Einu i baznycia karts nuo karto...Ir nesistengiu sureiksmint nieko :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-24, 23:32 

abejoju ar yra dievas. paziurekit y gyvunus ir zmones, gimsta, dauginasi ir mirsta.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-25, 09:37 

EPMD rašė:
Paspaudziau taip...Manau dievas yra :) [Cia prase pasakyti ka ir kodel] Katalike mano visa gimine ir as nesu isskirtinis :) Einu i baznycia karts nuo karto...Ir nesistengiu sureiksmint nieko :)

Bet ar tu tikrai tiki ? Būdamas mažas tikėjau, nes mano seneliai tiki, o aš su jais praleisdavau daug laikol, todėl ir tikėjau. Iki 12-14 metų bijojau netikėt, nes maniau, kad būsiu nubaustas ir nepateksiu į dangų. Ir prieš senelius blogai atrodys. O nuo kokių 16 pradėjau labai abejuoti tuo. Ir galiausiai dabar visiškai apsisprendžiau, kad to Dievo, kuriam visi meldžiasi tirkai nėra. Jeigu elgiesi kaip tėvai, tai nereiškia, kad tuo tirkai tiki. 8)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-03-25, 11:25 

Turbut dievas yra nepriklausomai nuo musu zinojimo, tikejimo/netikejimo, davatkiskumo/ateizmo ir nuomones apie ji :) taip pat kaip ir visi zinomi ir nezinomi gamtos desniai veikia, nepriklausomai nuo musu ziniu, noru, lukesciu ir isitikinimu apie tai.

Pamirsau pamineti, kad daugelyje meniniu filmu apie dieva yra pabreziama, kad dievui nerupi religija :) (sitas dalykas man labiausiai patinka), kad dievas tik nori, kad mes gyventume teisingai ir prasmingai, kad suvoktume kad materialus turtai yra nieko verti palyginus su dvasiniais turtais. As jokiais budais neskatinu begti i baznycia, greiciau priesingai. Reikia tik myleti ir gerbti savo artimus zmones, taip pat ir visus zmones planetoj.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1162

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-16, 11:05 

Labai norėtųsi, kad būtų pomirtinis gyvenimas, jau vien dėl to, kad sužinoti, kokioje iš tiesų Visatome mes gyvenam, t.y. sužinoti TIESĄ.

Deja, kuo labiau domiesi mokslu ir apskritai kuo daugiau mąstai, tuo mažiau argumentų už pomirtinį gyvenimą. Manau, kad labai nedaugelis žmonių iš tiesų suvokia, kad mirs, tai dėl to nuo seno ir tikima pomirtiniu gyvenimu.
Vieni pasakytų, tai negi tiek tūkstančių metų žmonės iš piršto laužė šitą dalyką? Bet juk nuo seno tikima dvasiomis, paranormaliais reiskiniais, astrologija ir kt. ir nei vienas iš jų nėra tiesa, ar bent vienas iš jūsų matėt kokią tai dvasią sklandančią kambaryje? Visuomet kalbos apie tokius dalykus būna iš pažįstamų draugų ar giminių, bet niekada tiesiogiai iš paties ar bent brolio ar sesės.

Šiaip ar taip jei kas turit koių svarių argumentų už life after death, tai būtų įdomu sužinoti :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-16, 11:46 

Pora dienų po senelio laidotuvių vidurį nakties prie savo lovos mačiau žmogaus siluetą žiūrintį į mane gal 5 sekundes. Traukiausi nuo jo atatupstas ir greit nusisukęs įsijungiau šviesą, ir staiga pokšt - jis dingo. Sapno versiją galit atmest, nes tai tikrai ne sapnas. Bet man šovė tokia mintis, kad tai turbūt tebuvo optinė iliuzija, ir iš tikro šiek tiek sumerkęs akis žiūrėjau į tą pačią vietą ir vėl pradėdavo ryškėti silueto kontūrai.

Iš panašių nutikimų mano galva ir atsiranda pasakojimai apie vaiduoklius :)
  • 0

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-16, 18:14 

as pats Dievu netikiu, bet esu gana tolerantiskas krikscionybes salininkams, nes pagal mane sventojo rasto mokymas tikrai nera blogas - visi tie 10 dievo isakymu ir t.t. skatina zmones buti gerais ir tai man netrugdo, o dievas religijoje man yra tik kaip reklama, nes argi zmones romos imperijos, viduramziu laikais butu meldesi jeigu zinotu, kad vistiek i maldas niekada nieks neatsakys ir jiems fiziskai tikrai nepageres, o kaip is tos reklamos pelnesi kunigai ? labai elementaru " nuodemiu atleidimas uz pinigus " toks tikrai vyravo pries pora amziu, kai valstieciai mokejo savo pinigus uz tai, kad gautu atleidima ir dar ne siaip koky kunigo palaiminima, o tikra dokumenta, kuriame parasyta, kad dievas jums atleido. Vatikano ytaka viduramziais buvo labai didele, tai buvo TURTINGIAUSIA institucija pasaulyje.

dar galima labai daug aspektu paminet kaip visus tuos stubuklus, mokslininku persekiojima ir t.t, bet dabar tikrai neturiu noro gincitys del visokiu samokslo teoriju.
  • 0

Moderatorius
Vartotojo avataras

Reputacija: +215

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-18, 20:27 

As manau,kad sis gyvenimas ir yra pomirtinis gyvenimas.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-18, 21:22 

Yra dalykų kurių negalima žinoti. Neįmanoma sužinoti kas tai per dalykai..
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-18, 23:34 

citruslt rašė:
Yra dalykų kurių negalima žinoti. Neįmanoma sužinoti kas tai per dalykai..

Mes dar kartą (gal dar ne šį amžių, gal dar ne šia karta) galėsime įrodyti, kad neįmanomi dalykai - įmanomi. Yra ir bus visko įvairovė, bet šia egzistencijos tema turi būti atsklestas atsakymas. Negalime užsidaryti neįmanomybės namelyje ir jame ramiai supūti nieko taip ir nesužinoję ir nebandę žinoti. Manau, kad visi anksčiau ar vėliau, kad ir kur bebūtume turime teisę žinoti kas nutiko prieš mus jau mirusiems 11-12mlrd. homo sapiens ir kas dar nutiks šioje 180 laipsnių paversto skaičiaus 8 erdvėje.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-19, 00:09 

Skeptikas rašė:
Hmz rašė:
Cituoti:

Ar esi matęs atvejų, kad karvė ar ožka gedi žuvusios savo gentainės?

Siaip daugelis gyvunu gedi savo mirusiu gentainiu, pavyzdziui drambliai http://animal.discovery.com/news/briefs ... nt_02.html .

Nagi kuo dar skiriamies nuogyvunu? :D
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-19, 09:40 

Jusc rašė:
Siaip daugelis gyvunu gedi savo mirusiu gentainiu, pavyzdziui drambliai http://animal.discovery.com/news/briefs ... nt_02.html .

ot ir klysti. gedi labai labai maža dalis. ir dažniausiai tie, kurie yra "protingesni". nors čia irgi labai daug išimčių iš taisyklės. todėl siūlau nesuabsoliutinti paėmus vos kelis pavyzdžius.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +26

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-04-19, 15:37 

Jusc rašė:
Skeptikas rašė:
Hmz rašė:
Cituoti:

Ar esi matęs atvejų, kad karvė ar ožka gedi žuvusios savo gentainės?

Nelabai supratau, bet kuo gentainio gedėjimas, tas liūdesys yra susijęs su pomirtiniu gyvenimu ? Tai juk normalu, tarp nors kiek mąstančių gyvūnų rūšių. Pvz. dramblių. Kitos gyvūnų rūšys juk irgi "prisiriša" prie gentainių, pvz. vilkai, ar elementarus pavyzdys šuo ir žmogus. Šuo netekęs šeiminko kartais liūdi ir pasiilgsta. Bet juk tai normalu, viską galime paaiškinti. Abejoju ar dramblys gedėdamas artimo meldžiasi mums nežinoma kalba, ar tuo labiau tiki, kad jo gentainis pateks į rojų, pragarą ar į kokį kitą pomirtinį gyvenimą. Paimkim dar vieną pavyzdį. Katė neteko savo jauniklių, kas nutinka ? Ji pradeda liūdėti ier viisur vaikšto lyg nesava, kniaukia lyg šaukdama savo vaikus. Tai ji lyg ir gedi. Bet kur čia "pomirtinis gyvenimas" ? Liūdesys apnikęs po gentainio mirties yra visiškai normalus ir aš čia nematau jokios mistikos.
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 303 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Kitas

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'