Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 235 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Energetika ir energija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 01:08 

immortallt rašė:
Ir ne, manęs nedomina kaip technologiškai veikia kiekviena detalė atskirai, man svarbu sistemos patikikumas, priežiūros sąnaudos, gedimų tikimybės, remonto kainos, t.y. jei turėsi daiktą, kuris kas kelis metus suges bet tau remontas kainuos 100€ kas 5 metus, ar pirkti dauktą, kuris kainuos 1,000€ daugiau bet nesuges 30 metų, aš imsiu tą, kuriam kas 5 metus reikės 100€ priežiūrai. Pagal tai ką girdžiu iš tavęs, tu mokėsi 1,000€ daugiau.

:D :D :D
supratau.
tu is tu akanamistu, kur pardavineja klientams 5 minuciu garantijos siknos vibratoriu su 150 lapu panaudojimo scenariju instrukcija.
immortallt rašė:
Ir taip, apie visus mokesčius, jų tendencijas, atsiperkamumus prie skirtingų sąlygų aš esu parašęs pats ataskaitą 150+ lapų aprašant visą krūvą scenarijų. Ne, pasidalinti negaliu, klientai už nuosavybę didelius pinigus moka.
.

nu ir tipo garantuoji ananimiskuma, kai jie atbega po 10 minuciu skustis, kad sugedo. uz didelius pinigus.
...
labai nisine specifika ir aferistiskas klientu pritraukimo budas...
  • -1

Lyderiai:
Nr1. is immortallt - 99+ minusu :D :D :D
Nr2. is utf16 - 50+ minusu :D :D :D
Nr3. ipienius - 50+bbz minusu :D :D :D

Reputacija: -325

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 01:35 

immortallt rašė:
[
Nu tai esamomis sąlygomis yra keturi planai, tau prie širdies atiduoti trečdalį pajėgumų, aš sakau, kad jei renkiesi kiek brangesnę sistemą, toks variantas ekonomiškai nėra naudingiausias. Buitiniams vartotojams DAŽNIAUSIAI naudingiausias yra už galią mokėti, nes jie dažniausiai suvartoja 80-90% elektros ne tada, kai ji pagaminama. Jei suvartoji daugiau nei 30% elektros iš karto - tada geriau yra pasaugojimą per kWh imti.

sitam tavo parasyme iskart matos, kad tu visikai nerauki nieko apie jokius energijos vartojimo klientus ir ju poreikius.
elektros vartotoju poreikiai yra kintantys. PASTOVIAI kintantys. kad planas butu TIKRAI geras - jis turi but lankstus finansiskai. nes vartojanciu klientu poreikiai gali dalinai sutapt - bet finansines galimybes skiriasi. ir niekada nebuna jokio "idealiausio" statistinio vidurkinio kliento derinio...
ir visi tavo pamastymai yra butent statistiniai vidurkiniai, kurie nei vienas neatitinka REALIU kliento poreikiu. ir jei kazkokie durniai vadovaujasi tavo sitais "pasiulymais" - nu tai gaila man ju - rinkoje suzlugtu keliu menesiu laikotarpyje...
statistinis vidurkinis poreikis yra pats blogiausias pasirinkimas klientams is pardavejo. nu kaip siulyt visiems 39 ismieros batus... ir leidziant pasirinkt 3 spalvas ir 1 varianta su ilgesniais raisteliais...
kai pirma reiketu sutvarkyt pasiula su batu dydziais... energetikoje tai butu pinigu-elektros TIESIOGINIAI abipusiai mainai. o kai patenki i kazkokia suvartojanciu ketegorija pagal poreiki (batu dydi) - tada jau galima rinktis ir plana ar ten kokias nuolaidas. vakaruose visur taip. pas mus sito ner. iskart antraeiles paslaugas turi rinktis... nors tau ten ju net nereikia. o vartojimo neskatina (neaugina klientu) - nes monopolis. tioesiog nuvaro pas valdzia ir issimusa koki nors abonentini mokesti ar tarifo prieda... cia yra rusiska tvarka - su kuria "kovoja" :D :D :D o is tikro patys ja saugo, niors Europa pastoviai nurodineja baigt sitas nesamones vienakart :D :D :D :D :D bet vis apeina ir apeina...
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 01:57 

kionig rašė:
Duomenis gali būti įvairiai surenkami, bet kam tau tai reikia žinoti? Na sakykime, jeigu tau tektų daryti tą vadinamąįį apibendrinimą, tai kaipgi tu jį darytum? Kaip surinktum duomenis ir visiem apibendrintai pateiktum savąją analizę apie saulės baterijų atsiperkamumą? Arba vėjo jėgainių, atominės energetikos ir t. t. Ir kam tau reikalingos tos imtys? Pats skaičiuosi viską ar neva viskas teisingai suskaičiuota? Ir tada pats dar interpretuosi duomenis?

Kas anot tavęs yra pamatiniai duomenys? Srovė, įtampa, galia, apšviestumas, šviesos greitis? O galbūt puslaidininkių kristalinė gardelė? Ir t. t. ir pnš.

.

vat is tokio posto matosi, kad silpnokas intelektas nes elementaru posta teisingai perskaityt ir suprast kas ten buvo parasyta net nemoki.

is mano posto tu turejai suprast, kad pvz pamatiniai duomenys yra sakykim saules bateriju kainos/kw proporcija tam tikrose ribose (atsizvelgiant i gavimo saltini pvz), ir as dar atsizvelgciau i sakykim surinkimo kokybe pasidomedamas gamintojo gamybos realiomis galimybemis - kurio segmento cia produkcija, atliekine nisine ar pagrindinio eselono.
o tau ten kazkas vaidenasi mazdaug - "kam to reikia?" nes kazkokiu debilisku statistiku intere paziurejes, sertifikatu popierieliai tvarkoje - tinka mazdaug... ir dabar mazdaug man siulai irodinet, kad tu statistiku debiliskumo laipsnis nera mazas - nes ten kazkokius "patikimumo" rodiuklius atitinka kuriuos tokie kaip tu ufonautai savo poreikiams tenkint ivede :D :D :D kai tai isvis net nesusije su technologija aplamai... cia isvis kiti klausimai, biurokratijos mazinimo - perspektyvioje srityje kurioje galetume padaryt progresa kaip salis. bet tuoj susimausim - nes viska stabdo vidine valzios korupcija.
o paskui demonstruoji kazkokias primityvias 6 klases fizikos zinias, pavardindamas kelias fizikines savokas...
tu bent supranti apie ka sita tema :D :D :D
kionig, a? :D :D :D
beje kam tau sviesos greicio prisireike? :D :D :D :D :D kur tu ten ji isivaizduoji intensyviai naudot atsinaujinancioje energetikoje, kad reikia rupintis situo parametru labai aktyviai, kad ismanyt sita klausima :D :D :D
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 12:53 

immortallt rašė:
Ar namie paskaičiuosi sistemos efektyvumą?
O tai nori pasakyti, kad išmanydamas apie techniką ir technologijas tiek kiek rašo lankstinukai išvis kažką gali spręsti apie sistemos efektyvumą? Aš aišku apskaičiuosiu su pora procentų paklaida ir 10% paklaida dėl pačio klimato kintamų sąlygų.
Cituoti:
Atliksi testus kiek dažnai sugenda kiekvienas komponentas per 30 m.? Ar paimsi sprendimą, su garantijomis tam tikrai periodui ir po to uždėsi statistiškai kiek vidutiniškai sugenda. Ypač kai kalba eina ne apie konkretų modelį kiekvieno gamintojo, vos ne kiekvienos partijos, nes niekas neturi laiko tiek gilintis atliekant pirkinį? O tuo labiau to neužtikrinsi plėtojant energetikos ES ar Lietuvoje.
Pats "dievas" gali patikrinti kiekvienos sistemos ir kiekvienos partijos patikimumą nebent. O kaip tu asmeniškai tikrini kiekvienos partijos gaminių patikimumą?
Man asmeniškai asmeninėm reikmėm PX patikimumas gali gesti ir po 3 kartus per metus visi iš eilės komponentai, tol kol jie bus visi perrinkti po kelis kartus, tam yra draudimas kuris kainuoja salyginai centus (+20€ metams prie jau esamo) ir dengia visą turtą ir visus preitaisus iki 10 metų senumo. Todėl aš ne kartą rašiau, kad jei atsiperkamumas yra 10 metų tai Š verta investicija. Ir apskritai gamintojai suteikia kiek ten SB 25 metų garantiją, o inverteriui 10 metų garantiją, tokių duomenų turi užtekti, su sąlyga kad gamintojas brandinis.

Cituoti:
Nu tai esamomis sąlygomis yra keturi planai, tau prie širdies atiduoti trečdalį pajėgumų, aš sakau, kad jei renkiesi kiek brangesnę sistemą, toks variantas ekonomiškai nėra naudingiausias.
Pagrysk skaičiais, nes aš jau pavargau tau įrodinėti, kad kai turi pvz bandelių kepyklą ir vieną cechą, o biznis klesti ir užsakymų yra du kartus tiek kiek gali iškepti. Tai kokio velnio tau nedastatyti dar vieno cecho šalia prie jau esamo kurio kaina tik papildomi 20-30% ir pasididinti pelną dvigubai? Aš niekaip nesuprantu kokių lobistų aferas tu nori čia prasukti?

Cituoti:
Buitiniams vartotojams DAŽNIAUSIAI naudingiausias yra už galią mokėti, nes jie dažniausiai suvartoja 80-90% elektros ne tada, kai ji pagaminama. Jei suvartoji daugiau nei 30% elektros iš karto - tada geriau yra pasaugojimą per kWh imti.
Abu šitie varinatai yra ant atsiperkamumo ribos išvis, o su nuomos sutartim nutolusios elektrinės į nuostuolį + galvos skaumas papildomas.

Cituoti:
O šiaip galiu tau išduoti viešą paslaptį, išsivysčius išmaniesiems skaitikliams (atsiradus jų tinklui Lietuvoje), turėtų atsirasti (politikų įtakos nuneigti negaliu, nes ne viena gera iniciatyva buvo nugesinta, tame tarpe ir mano iškeltų) kompensacija už pagamintą elektrą tada kai jinai yra brangesnė, t.y. daugiausia elektros pagaminama dienos metu, kai jinai rinkoje yra brangesnė, pvz. 60€/MWh, o vartoji jos daugiausia tada, kai vidutinė elektros kaina yra 40€/MWh. Dabar šį skirtumą pasiima Ignitis ir išdalina realiai likusiems vartotojams (na virtualiai tos dalybos įvyksta). Tuo tarpu gaminantys vartotojai moka pusę perdavimo tinklo dedamosios ir pilną paskirstymo, nors būtent gaminantys vartotojai ir mažina tinklo išvystymo poreikį, na bet tai šiuo atveju nesvarbu. Esant išmaniems skaitikliams būtent ir atsiras galimybę tą 0,02€/kWh atiduoti vartotojui, taip atpiginant pasaugojimo mokestį, net jei nesikeistų niekas formulėje, kad pusė perdavimo ir pilnas paskirstymo tarifas taikomas.
Vien tai kad to dar nėra, stabdo visą atsinaujinančios energetikos plėtrą 5-10 kartų ir žinoma stabdo Lietuvos energetinę nepriklausomybę, visokie parazitai kaip ignitis ir mūsų valdžia kuri sėdi verslininkų kišenėj.

Cituoti:
Kodėl to nėra dabar? Nes nesant išmaniesiems skaitikliams reiktų daryti visos sistemos ir buitinių vartotojų sudėtingą analizę, ruošti teisės dokumentus ir t.t. Tai galėtų trukti lengvai 2 metus, jei dar Seime neįstrigtų. O po 3 metų greičiausiai išmanieji skaitikliai bus ne tik pas gaminančius vartotojus, bet 60% namų ūkių. Taip kad daug darbo ir pinigų į sistemą kurios niekam nereikės po max metų naudojimo
Kokią analizę dar? Yra 2-4 tarifų neišmanieji skaitikliai vartojimui, aišku yra tokie pat skaitikliai ir gaminimui/vartojimui, kiekvienam pastatytu ir viskas baigtas kriukis, apskaita tiksli ir palei laiką pikas nepikas ir panašiai. Nu arba tegu stato kiekvienam gaminančiam vartotojui tuos smart dabar ir pasaka baigta, bet aišku yra suinteresuotų parazitų, kad tas neįvyktu, bent jau kolkas, kol ES neprivers.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1564

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 20:07 

AAA000 rašė:
vat is tokio posto matosi, kad silpnokas intelektas nes elementaru posta teisingai perskaityt ir suprast kas ten buvo parasyta net nemoki.
Iš tokio tavo atsakymo matyti, kad tamsta tikrai nepasižymi intelektu ar net jo turėjimu. Pirštais nerodysim, yra čia tokių kurie daug šneka, kaip jie čia viską išmano, bet deja kai paprašai pagrįsti ir paaiškinti, deja nieko nesugebėjai pateikti.

Cituoti:
is mano posto tu turejai suprast <..>
Aš iš tavo atsakymo supratau, kad tu nieko neišmanai, bet skiedi kaip tau statistika yra trečiarūšis dalykas ir kaip tu jos nesupranti. Taipogi paprašius pagrįsti savo šaltinių teisingumą ir objektyvumą lygiai taip pat nesugebėjai to padaryti ir paaiškinti kaip pats darytum statistinę analizę.

Cituoti:
kad pvz pamatiniai duomenys yra sakykim saules bateriju kainos/kw proporcija tam tikrose ribose (atsizvelgiant i gavimo saltini pvz)ir as dar atsizvelgciau i sakykim surinkimo kokybe pasidomedamas gamintojo gamybos realiomis galimybemis - kurio segmento cia produkcija, atliekine nisine ar pagrindinio eselono.
O prie ko čia tos ribos? Kam tos ribos? Ką jos duoda? O prie ko čia tie kW? Mažai kW, statyk visą parką. Esmė tame, kad atsijaunantys energijos šaltiniai tampa vis pigesni ir jau gali konkuruoti su iškastiniu ir gamtiniu kuru. Ką ir rodo immortal duota analizė.

Ir iš viso prie ko čia ta surinkimo kokybė? Kam ji reikalinga? Mokėk daugiau $$$, kur produktas turi visus sertifikatus ir turėsi kokybę. Kokybė svarbu jeigu lygini produktą A ir produktą B. Visiškai nemačiau jokio įrašo apie produkto kokybę analizėje, kuri čia visiem prieinama. Nebent aišku, tu sugebėtum pateikti savąją analizę ir visi mielai panagrinėtų.

Cituoti:
o tau ten kazkas vaidenasi mazdaug - "kam to reikia?" nes kazkokiu debilisku statistiku intere paziurejes, sertifikatu popierieliai tvarkoje - tinka mazdaug... ir dabar mazdaug man siulai irodinet, kad tu statistiku debiliskumo laipsnis nera mazas - nes ten kazkokius "patikimumo" rodiuklius atitinka kuriuos tokie kaip tu ufonautai savo poreikiams tenkint ivede :D :D :D
Ne, sorry, bet man tikrai nesivaidena, kaip tamstai buhalteriai. Jų dar nesapnuoji? Man kaip tik tokių debiliškų komentarų paskaičius kyla melejonas klausimų, ar tu raudoną spalvą supranti taip, kaip aš. Esmė tame, kad ufonautai ufonautais, kad ir kiek čia juos linskniuoji, tu nepateiki jokių kontrargumentų, o tik užsiimi ad hominem tipo argumentacija. Viskas kas buvo pasakyta, tai tik, kad tu nekenti buhalterių, kad tau statistika yra trečiarūšis dalykas, kad tu nepasitiki statistika, bet paklausus tavęs to paties kaip tu gali pasitikėti subjektyviais dalykais, nesugebi paaiškinti kur čia visgi juoda, o kur čia balta ir svaigsti apie ateivius.

Cituoti:
... cia isvis kiti klausimai, biurokratijos mazinimo - perspektyvioje srityje kurioje galetume padaryt progresa kaip salis. bet tuoj susimausim - nes viska stabdo vidine valzios korupcija.
Tai nežinau iš viso apie tu kalbi.. Tai apie nepatikimą statistiką, tai apie "pamatinius" mistinius parametrus.

Cituoti:
o paskui demonstruoji kazkokias primityvias 6 klases fizikos zinias, pavardindamas kelias fizikines savokas...
tu bent supranti apie ka sita tema :D :D :D
beje kam tau sviesos greicio prisireike? :D :D :D :D :D kur tu ten ji isivaizduoji intensyviai naudot atsinaujinancioje energetikoje, kad reikia rupintis situo parametru labai aktyviai, kad ismanyt sita klausima :D :D :D
Kol kas tik primityvumą demonstruoji pats, nesugebėdamas pateikti argumentų į užduotus klausimus, o dar imiesi spręsti apie visos Lietuvos ateitį..

P. S. Nepateikus argumentų, toliau nebediskutuosiu matydamas, kad diskusija yra beprasmė.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +216

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-28, 11:18 

Blyn, ištryniau visą žinutę... Ok trumpai,

1. Apie patikimumą naudoji informaciją ir statistinius duomenis iš tų, kurie tuos tyrimus ir atlieka dideliais mastais.

2. Atsiperkamumą sakai moki skaičiuoti, pinigų kainą įsidėjai kokius 8%? Jei ne, tada žinoma kad apsimoka.

3. Ne verslininkų kišenės pagrinde, ir ne Ignitis stabdo išmaniųjų skaitiklių plėtrą, o daugiausia Seimas ir biurokratija.

4. 4 laiko zonų skaitiklių kainų skirtumas minimalus, tuolab, kad išvedami metiniai vidurkiai. Pasižiūrėk valandinius kainos grafikus kiekvieną dieną.

Kionig, kokio velnio tu iš vis dar su AAA prasidedi. Jam matai buhalteriai yra kažkokie niekam tikę žmonės (buhalterius gerbiu, priešingai nei AAA, bet jų darbas man žiauriai nuobodus).

Esmė ta, žmogus nesupranta kas yra duomenys, kuo tai skiriasi nuo informacijos, kaip duomenys turi būti apdorojami ir naudojami. Čia jau nekalbu apie atsiperkamumus. Kažką žino apie bendrai elektros tinklo valdymą ir stabilumą, bet žinios maždaug 20 metų senumo ir galvoja, kad yra vienas būdas kaip elektros tinklą valdyti. Labai neseku, bet turbūt dar naudoja sąvoką baziniai gamybos pajėgumai, kas buvo tiesa, kai atominė elektra buvo labai pigi (iš tikrųjų tik labai stipriai subsidijuojama, pigi niekada nebuvo).
  • 0

Reputacija: +2299

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-28, 16:33 

immortallt rašė:

1. Apie patikimumą naudoji informaciją ir statistinius duomenis iš tų, kurie tuos tyrimus ir atlieka dideliais mastais.
Aš nenaudoju jokių mokamų ir užsakomūjų šaltinių, tam kad nusipirkti kažkokį brangesnį daiktą. Pagrinde tyrinėju internetą ir atsiliepimus nemažiau, kaip mėnesį prieš pirkdamas kažką brangiau. Man nereikia būti beta testuotoju, tai jau yra atlikta iki manes. Dar atsakyk man kaip yra testuojama SB ir inverterių patikimumas, kai jie turi dirbti dešimtmečiais, čia kasnors juos yra testaves dešimtmečiais išvis? Nes modeliai tobulinami ir keičiasi, kas metus praktiškai, tai kaip jį testuosi dešimtmečiais? Duosi perkrovas virš optimalių parametrų, nes reikai pratestuoti greitai? Tas neveikia su elektronika ypač su puslaidininkiais ir kondensatoriais, tieisog nužudysi pergreit ir jokių tikslių rezultatų nebus.

Cituoti:
2. Atsiperkamumą sakai moki skaičiuoti, pinigų kainą įsidėjai kokius 8%? Jei ne, tada žinoma kad apsimoka.
Anot taves atsiperkamumas su 8% vis dar yra nuomuojantis nutolusią elektrinę? OK tesiam jei tuo tiki, tarkim +~25%(sistemos pabrangimas) +nuo to dar 8% (pinigų kaina), bet realiai tik 2% pinigų kaina, (jei skaičiujam nuo visos sistemos), galiausiai gaunasi +27% prie visos sistemos (jei skoliniesi) ir +100% pelnas.
Kad skolintis už 8% turi būti su bloga kredito istorija, arba skolintis iš greitūjų kreditų, gal eina tiesiog susitarti su banku įtraukti į NT paskolą, arba (dalinai) išsimokėtinai iš tos pačios firmos kuri montuos, nežinau ar tas įmanoma, bet kodėl nepabandžius. Man asmeniškai tas net neaktualu pinigai iki kelių gabalų man neturi jokio papildomo pabrangimo. Aš pvz geriau užsikelsiu saulės jėgainę ant stogo, nei pirksiu naują kibirinę mašiną, kuri tikrai pastoviai ir smarkiai nuvertėja, tai nuo to ir lieka, kad neištaškau nesamonėms babkiu. O jei apie verslą, tai verslui kreditai nėra po 8% kaip aš įsivaizduoju, swedbankas berods už 3,8% metinių siūlo jei vieniems metams, net nesigilinau, gal dar geriau būna.

Cituoti:
3. Ne verslininkų kišenės pagrinde, ir ne Ignitis stabdo išmaniųjų skaitiklių plėtrą, o daugiausia Seimas ir biurokratija.
Ignitis dar ir kaip stabdo, na ir biurokratija žinoma. Igničiams visokiems ta "žalia" smulkmė tikrai nereikalinga, kai perkama dideliais keikiais rinkoj ir yra ilgametis įdirbis su minimaliu investicijų kiekiu.
Atsimink kad kiekvienas toks "žaliasis" kaip tu ir aš igničiui taspats, kas prarastas mokus klientas ir automatiškai netiesioginis konkurentas kuris prieš tai naudojo elektra kaip 5 butai mieste ir mokėjo babkes, o dabar po kelių metų žiūrėk dar ir mums primokėti gal teks, jei ES privers. Mes tiesiog norim suvalgyti dalį igničio pyrago, nesvarbu kad tik po trupinuką, bet tokių bus daug kurie gamis sau elektrą ir salyginai nebemokės igničiui, tai tas pyragas gali smarkiai sumažėti, o tai pareis kitiems vartotojams per kišenę, per mokesčius. :/

Cituoti:
4. 4 laiko zonų skaitiklių kainų skirtumas minimalus, tuolab, kad išvedami metiniai vidurkiai. Pasižiūrėk valandinius kainos grafikus kiekvieną dieną.
Na tai kas lieka, tik smart sprendimas kuris jau nuo rytojaus gali būti instaliuotas vartotojui.

Davai kartą ir "visiems laikams" paskaičiuok ir šitoj temoj pateik savo skaičiavimo metodiką visais igničio siūlomais tarifais gaminančiam vartotojui, kas apsimoka kas ne, kadangi tai skirta privatiems namams tai nepakenks tavo darbui manau, ar pakenks?. Tai tavo sritis nebus taip sunku. Aš galėčiau tą padaryti jei visi mokesčiai būtu labai aiškūs ir lentelėj pateikti nes dabar ten sąlygos surašytos man nesuprantama (teisininkų) kalba, arba išnarpliok mokesčius ir bendrom jėgom padarysim open source projektėlį pvz exelio lentelėj, kas kada ir kaip apsimoka, per kiek atsiperka, įvesim daug kintamujų, kaip pvz pinigų skolinimosi kaina, sistemos nepatikimumas įvairus ir kiniškas tame trape vs draudimas 10 metų ir tt.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1564

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-28, 23:04 

bahuriux rašė:
immortallt rašė:

Aš nenaudoju jokių mokamų ir užsakomūjų šaltinių, tam kad nusipirkti kažkokį brangesnį daiktą. Pagrinde tyrinėju internetą ir atsiliepimus nemažiau, kaip mėnesį prieš pirkdamas kažką brangiau. Man nereikia būti beta testuotoju, tai jau yra atlikta iki manes. Dar atsakyk man kaip yra testuojama SB ir inverterių patikimumas, kai jie turi dirbti dešimtmečiais, čia kasnors juos yra testaves dešimtmečiais išvis? Nes modeliai tobulinami ir keičiasi, kas metus praktiškai, tai kaip jį testuosi dešimtmečiais? Duosi perkrovas virš optimalių parametrų, nes reikai pratestuoti greitai? Tas neveikia su elektronika ypač su puslaidininkiais ir kondensatoriais, tieisog nužudysi pergreit ir jokių tikslių rezultatų nebus.

Cituoti:
Anot taves atsiperkamumas su 8% vis dar yra nuomuojantis nutolusią elektrinę? OK tesiam jei tuo tiki, tarkim +~25%(sistemos pabrangimas) +nuo to dar 8% (pinigų kaina), bet realiai tik 2% pinigų kaina, (jei skaičiujam nuo visos sistemos), galiausiai gaunasi +27% prie visos sistemos (jei skoliniesi) ir +100% pelnas.
Kad skolintis už 8% turi būti su bloga kredito istorija, arba skolintis iš greitūjų kreditų, gal eina tiesiog susitarti su banku įtraukti į NT paskolą, arba (dalinai) išsimokėtinai iš tos pačios firmos kuri montuos, nežinau ar tas įmanoma, bet kodėl nepabandžius. Man asmeniškai tas net neaktualu pinigai iki kelių gabalų man neturi jokio papildomo pabrangimo. Aš pvz geriau užsikelsiu saulės jėgainę ant stogo, nei pirksiu naują kibirinę mašiną, kuri tikrai pastoviai ir smarkiai nuvertėja, tai nuo to ir lieka, kad neištaškau nesamonėms babkiu. O jei apie verslą, tai verslui kreditai nėra po 8% kaip aš įsivaizduoju, swedbankas berods už 3,8% metinių siūlo jei vieniems metams, net nesigilinau, gal dar geriau būna.

Cituoti:
Ignitis dar ir kaip stabdo, na ir biurokratija žinoma. Igničiams visokiems ta "žalia" smulkmė tikrai nereikalinga, kai perkama dideliais keikiais rinkoj ir yra ilgametis įdirbis su minimaliu investicijų kiekiu.
Atsimink kad kiekvienas toks "žaliasis" kaip tu ir aš igničiui taspats, kas prarastas mokus klientas ir automatiškai netiesioginis konkurentas kuris prieš tai naudojo elektra kaip 5 butai mieste ir mokėjo babkes, o dabar po kelių metų žiūrėk dar ir mums primokėti gal teks, jei ES privers. Mes tiesiog norim suvalgyti dalį igničio pyrago, nesvarbu kad tik po trupinuką, bet tokių bus daug kurie gamis sau elektrą ir salyginai nebemokės igničiui, tai tas pyragas gali smarkiai sumažėti, o tai pareis kitiems vartotojams per kišenę, per mokesčius. :/

Cituoti:
Na tai kas lieka, tik smart sprendimas kuris jau nuo rytojaus gali būti instaliuotas vartotojui.

Davai kartą ir "visiems laikams" paskaičiuok ir šitoj temoj pateik savo skaičiavimo metodiką visais igničio siūlomais tarifais gaminančiam vartotojui, kas apsimoka kas ne, kadangi tai skirta privatiems namams tai nepakenks tavo darbui manau, ar pakenks?. Tai tavo sritis nebus taip sunku. Aš galėčiau tą padaryti jei visi mokesčiai būtu labai aiškūs ir lentelėj pateikti nes dabar ten sąlygos surašytos man nesuprantama (teisininkų) kalba, arba išnarpliok mokesčius ir bendrom jėgom padarysim open source projektėlį pvz exelio lentelėj, kas kada ir kaip apsimoka, per kiek atsiperka, įvesim daug kintamujų, kaip pvz pinigų skolinimosi kaina, sistemos nepatikimumas įvairus ir kiniškas tame trape vs draudimas 10 metų ir tt.

1. Nereikia naudoti mokamų, mokslinių studijų galima rasti, kurios dažniausiai nemokamos. Arba gražiai paprašius gausi nemokamai. Kaip testuojama - man jau neįdomu, svarbu, skaičiai patikimi.

2. Žinok nieko nesupratau kaip tu skaičiuoji. Kažkokie sistemos pabrangimai, dar kažkokie velniai - neskaičiuok svetimų pinigų, tai tau jokios įtakos nedaro. Jei skaičiuoji nutolusios elektrinės savikainą, turėk omeny, kad dideli kiekiai, papildomi komponentai sistemos kaip inverteris, valdiklis ir pan., ant didelių sistemų yra pigiau nei ant mažų. O šiaip imi tokios sistemos 1 kW kainą, įsidedi papildomą priežiūros metinį tarifą ir fiksuotą kainą už 1kW, ir žiūri kas gaunasi. Už 2% net su blizgančia kredito istorija negausi paskolos. Dabar 2.6% eina. Prieš metus ėjo 2.4%. O į saulės elementus investuoti neskolina su NT užstatu. Su NT užstatu skolina nuo 20,000€ mažiausiai. Ir dar gali pareikalauti pinigų atgal, jei iš jų nusipirksi elektrinę, o ne investuosi į užstatytą NT.
Išsimokėtinai iš įmonės gali paimti, 8% yra apatinė riba, 12-16% viršutinė. Už 3.8% verslui siūlo su NT užstatu, 2x paskolos vertės ir gera ilgalaike kredito istorija.

3. Nepasakok, kas stabdo, o kas ne, kai kurias mano paleistas iniciatyvas :) Ignitis, Litgrid, VERT, Energetikos ir Aplinkosaugos ministerija - su visais bendrauju. Ignitis elektros negamina. Ignitis pats dabar agresyviai stumdo elektrines. Taip kad ne, tavo prielaidos eina visai pro šalį.

4. Su išmaniųjų skaitiklių sistema nėra viskas taip paprasta. Paskaičiuoti galiu, ir net excel'į padarti į google sheets, bet kas iš to? Paskutinį kartą kai tai padariau dėl atominės klausimo ir suinvestavau visą savaitgalį niekam buvo neįdomu, ir tie patys buvo klausimai. Na gal kai turėsiu atostogas laisvu metu ir sudėsiu, bet tikrai ne artimiausiomis pora savaičių. Nes jei jau sumesti, tai su visais elastingumais ir visais scenarijais, kad nebebūtų kaip sukti uodegos.

P.S. Įsirengti daugiau galios, t.y. 1/3 ir atiduoti Ignitis nėra blogai, tik ką akcentuoju, tai nėra tiesiogiai finansiškai geriausias sprendimas, nebent esi visiškai netolerantiškas rizikai, tada taip, tai geriausias sprendimas. Kaip ir kintamos palūkanų normos per 100+ metų istoriją gal 6-12 mėn periodu neapsimokėjo lyginant su fiksuotomis imant būsto paskolą.
  • 0

Reputacija: +2299

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-29, 22:47 

immortallt rašė:
Blyn, ištryniau visą žinutę... Ok trumpai,

Kionig, kokio velnio tu iš vis dar su AAA prasidedi. Jam matai buhalteriai yra kažkokie niekam tikę žmonės (buhalterius gerbiu, priešingai nei AAA, bet jų darbas man žiauriai nuobodus).

Esmė ta, žmogus nesupranta kas yra duomenys, kuo tai skiriasi nuo informacijos, kaip duomenys turi būti apdorojami ir naudojami. Čia jau nekalbu apie atsiperkamumus. Kažką žino apie bendrai elektros tinklo valdymą ir stabilumą, bet žinios maždaug 20 metų senumo ir galvoja, kad yra vienas būdas kaip elektros tinklą valdyti. Labai neseku, bet turbūt dar naudoja sąvoką baziniai gamybos pajėgumai, kas buvo tiesa, kai atominė elektra buvo labai pigi (iš tikrųjų tik labai stipriai subsidijuojama, pigi niekada nebuvo).

ka tu cia vel savo pezalus stumi. pats elektros tinklas kaip sistema ir yra biurokratija. seimas jam matai kaltas. ar kazkokie teoriniai biurokratai...
seimas priimineja istatymus atsizvelgdamas i tai ko pageidauja elektros tinklu monopoline sistema. patenkina visus jos vidinius poreikius. ta daro tik tam, kad nesugriaut sistemos. nes ji is esmes nepakeiciama. o tuo ir naudojasi tinklu operatorius. issimusa sau, o ne vartotojams naudingas salygas. su rezervu :D o mainais sulenda visokie tarpininkai i pati tinklo valdyma ir prekiavima su juo isskirtinemis salygomis. ir gaunasi uzdaras ratas. monopoliai seria monopolius. o vartotojai (dauguma) - uz borto... nafik jie reikalingi - jei nenesa kysiu? ar kam ten terliotis - per daug logistinio galvos skausmo - neuzteks tada sutaupytu resursu premijoms...
nors pacio energetinio tinklo esme - tenkint daugumos vartotoju poreikius... o ne pvz burt juos i kazkokius niekam nereikalingus konglomeratus - kaip tu cia pastoviai agituoji (speju tam kad tokie parazitai turetu tada darbo ant logistikos tvarkymo uz savo mazytelaiti procenteli :D :D :D)
ir situacija tokia - pats tinklo monopolis griauna Lietuva kaip ekonomine zona ir mazina konkurencinguma. jei kazkas nedarys reikiamu sprendimu...(tame tarpe ir tu jei nekeisi poziurio i mano :D :D :D)
viskas baigsis, kad arba atsiras autonominiai tinkleliai, energetinis vartojimas isvis nusmuks iki ekonomiskai neracionalaus lygio - ta ir matom - infrastruktura traukiasi is regionu. stambus gamintojai savo uzdaras elektrines bando statytis. juokingiausia yra , kad tokie kaip tu tai aiskina, kad mes vykdom taupymo normatyvus ten kazkokius lempinius - kai realiai cia energetinio skurdo pasekme ... arba issivaikscios valstybe i normaliau valdomas ir reguliuojamas salis, ka matom is emiogracijos mastu... tada tinklai liks nebent bomzynuose - tipo Vilnius ir panasus... va ir viskas.
o tu cia galesi toliau kliedet apie savo statistines naudas ar kokius is konsteksto istemptus "auksciausius ir geriausius" rodiklius. isivaizduosi save labai siuolaikiniu specu - tik algos niekas nenores moket :D :D :D :D :D dabar kazkur ten panasu isitrynes - bet manau neilgam. nes bijai net pasiviesint :D :D :D :D :D
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-29, 22:57 

kaip yra testuojama SB ir inverterių patikimumas, kai jie turi dirbti dešimtmečiais, čia kasnors juos yra testaves dešimtmečiais išvis? Nes modeliai tobulinami ir keičiasi, kas metus praktiškai, tai kaip jį testuosi dešimtmečiais? Duosi perkrovas virš optimalių parametrų, nes reikai pratestuoti greitai? Tas neveikia su elektronika ypač su puslaidininkiais ir kondensatoriais, tieisog nužudysi pergreit ir jokių tikslių rezultatų nebus.

testuoja su dirbtiniu sviesos saltiniu. ir keicia aplinkos salygas - ten saldo arba kaitina. kad greiciau tipo sugestu kazkas. tipo streso testai. kelias plokstes tik...
tada ivertina daugmaz daugiameti atsparuma... ir koki nors sertifikacini antspaudeli uzsideda :D :D :D
aisku skyliu pilna tokiam testavime ir su realybe jis nederintas :D ypac jei dar dirba buhalteriai - tipo kaip imortal, nes kai jie nesupranta - jiem cia labai idomu :D
laikoma pakankamai neblogu budu. bet labai nuobodziu specialistams :D :D :D
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 235 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'