Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 243 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Energetika ir energija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 01:08 

immortallt rašė:
Ir ne, manęs nedomina kaip technologiškai veikia kiekviena detalė atskirai, man svarbu sistemos patikikumas, priežiūros sąnaudos, gedimų tikimybės, remonto kainos, t.y. jei turėsi daiktą, kuris kas kelis metus suges bet tau remontas kainuos 100€ kas 5 metus, ar pirkti dauktą, kuris kainuos 1,000€ daugiau bet nesuges 30 metų, aš imsiu tą, kuriam kas 5 metus reikės 100€ priežiūrai. Pagal tai ką girdžiu iš tavęs, tu mokėsi 1,000€ daugiau.

:D :D :D
supratau.
tu is tu akanamistu, kur pardavineja klientams 5 minuciu garantijos siknos vibratoriu su 150 lapu panaudojimo scenariju instrukcija.
immortallt rašė:
Ir taip, apie visus mokesčius, jų tendencijas, atsiperkamumus prie skirtingų sąlygų aš esu parašęs pats ataskaitą 150+ lapų aprašant visą krūvą scenarijų. Ne, pasidalinti negaliu, klientai už nuosavybę didelius pinigus moka.
.

nu ir tipo garantuoji ananimiskuma, kai jie atbega po 10 minuciu skustis, kad sugedo. uz didelius pinigus.
...
labai nisine specifika ir aferistiskas klientu pritraukimo budas...
  • -1

Lyderiai:
Nr1. is immortallt - 99+ minusu :D :D :D
Nr2. is utf16 - 50+ minusu :D :D :D
Nr3. ipienius - 50+bbz minusu :D :D :D

Reputacija: -361

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 01:35 

immortallt rašė:
[
Nu tai esamomis sąlygomis yra keturi planai, tau prie širdies atiduoti trečdalį pajėgumų, aš sakau, kad jei renkiesi kiek brangesnę sistemą, toks variantas ekonomiškai nėra naudingiausias. Buitiniams vartotojams DAŽNIAUSIAI naudingiausias yra už galią mokėti, nes jie dažniausiai suvartoja 80-90% elektros ne tada, kai ji pagaminama. Jei suvartoji daugiau nei 30% elektros iš karto - tada geriau yra pasaugojimą per kWh imti.

sitam tavo parasyme iskart matos, kad tu visikai nerauki nieko apie jokius energijos vartojimo klientus ir ju poreikius.
elektros vartotoju poreikiai yra kintantys. PASTOVIAI kintantys. kad planas butu TIKRAI geras - jis turi but lankstus finansiskai. nes vartojanciu klientu poreikiai gali dalinai sutapt - bet finansines galimybes skiriasi. ir niekada nebuna jokio "idealiausio" statistinio vidurkinio kliento derinio...
ir visi tavo pamastymai yra butent statistiniai vidurkiniai, kurie nei vienas neatitinka REALIU kliento poreikiu. ir jei kazkokie durniai vadovaujasi tavo sitais "pasiulymais" - nu tai gaila man ju - rinkoje suzlugtu keliu menesiu laikotarpyje...
statistinis vidurkinis poreikis yra pats blogiausias pasirinkimas klientams is pardavejo. nu kaip siulyt visiems 39 ismieros batus... ir leidziant pasirinkt 3 spalvas ir 1 varianta su ilgesniais raisteliais...
kai pirma reiketu sutvarkyt pasiula su batu dydziais... energetikoje tai butu pinigu-elektros TIESIOGINIAI abipusiai mainai. o kai patenki i kazkokia suvartojanciu ketegorija pagal poreiki (batu dydi) - tada jau galima rinktis ir plana ar ten kokias nuolaidas. vakaruose visur taip. pas mus sito ner. iskart antraeiles paslaugas turi rinktis... nors tau ten ju net nereikia. o vartojimo neskatina (neaugina klientu) - nes monopolis. tioesiog nuvaro pas valdzia ir issimusa koki nors abonentini mokesti ar tarifo prieda... cia yra rusiska tvarka - su kuria "kovoja" :D :D :D o is tikro patys ja saugo, niors Europa pastoviai nurodineja baigt sitas nesamones vienakart :D :D :D :D :D bet vis apeina ir apeina...
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 01:57 

kionig rašė:
Duomenis gali būti įvairiai surenkami, bet kam tau tai reikia žinoti? Na sakykime, jeigu tau tektų daryti tą vadinamąįį apibendrinimą, tai kaipgi tu jį darytum? Kaip surinktum duomenis ir visiem apibendrintai pateiktum savąją analizę apie saulės baterijų atsiperkamumą? Arba vėjo jėgainių, atominės energetikos ir t. t. Ir kam tau reikalingos tos imtys? Pats skaičiuosi viską ar neva viskas teisingai suskaičiuota? Ir tada pats dar interpretuosi duomenis?

Kas anot tavęs yra pamatiniai duomenys? Srovė, įtampa, galia, apšviestumas, šviesos greitis? O galbūt puslaidininkių kristalinė gardelė? Ir t. t. ir pnš.

.

vat is tokio posto matosi, kad silpnokas intelektas nes elementaru posta teisingai perskaityt ir suprast kas ten buvo parasyta net nemoki.

is mano posto tu turejai suprast, kad pvz pamatiniai duomenys yra sakykim saules bateriju kainos/kw proporcija tam tikrose ribose (atsizvelgiant i gavimo saltini pvz), ir as dar atsizvelgciau i sakykim surinkimo kokybe pasidomedamas gamintojo gamybos realiomis galimybemis - kurio segmento cia produkcija, atliekine nisine ar pagrindinio eselono.
o tau ten kazkas vaidenasi mazdaug - "kam to reikia?" nes kazkokiu debilisku statistiku intere paziurejes, sertifikatu popierieliai tvarkoje - tinka mazdaug... ir dabar mazdaug man siulai irodinet, kad tu statistiku debiliskumo laipsnis nera mazas - nes ten kazkokius "patikimumo" rodiuklius atitinka kuriuos tokie kaip tu ufonautai savo poreikiams tenkint ivede :D :D :D kai tai isvis net nesusije su technologija aplamai... cia isvis kiti klausimai, biurokratijos mazinimo - perspektyvioje srityje kurioje galetume padaryt progresa kaip salis. bet tuoj susimausim - nes viska stabdo vidine valzios korupcija.
o paskui demonstruoji kazkokias primityvias 6 klases fizikos zinias, pavardindamas kelias fizikines savokas...
tu bent supranti apie ka sita tema :D :D :D
kionig, a? :D :D :D
beje kam tau sviesos greicio prisireike? :D :D :D :D :D kur tu ten ji isivaizduoji intensyviai naudot atsinaujinancioje energetikoje, kad reikia rupintis situo parametru labai aktyviai, kad ismanyt sita klausima :D :D :D
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 12:53 

immortallt rašė:
Ar namie paskaičiuosi sistemos efektyvumą?
O tai nori pasakyti, kad išmanydamas apie techniką ir technologijas tiek kiek rašo lankstinukai išvis kažką gali spręsti apie sistemos efektyvumą? Aš aišku apskaičiuosiu su pora procentų paklaida ir 10% paklaida dėl pačio klimato kintamų sąlygų.
Cituoti:
Atliksi testus kiek dažnai sugenda kiekvienas komponentas per 30 m.? Ar paimsi sprendimą, su garantijomis tam tikrai periodui ir po to uždėsi statistiškai kiek vidutiniškai sugenda. Ypač kai kalba eina ne apie konkretų modelį kiekvieno gamintojo, vos ne kiekvienos partijos, nes niekas neturi laiko tiek gilintis atliekant pirkinį? O tuo labiau to neužtikrinsi plėtojant energetikos ES ar Lietuvoje.
Pats "dievas" gali patikrinti kiekvienos sistemos ir kiekvienos partijos patikimumą nebent. O kaip tu asmeniškai tikrini kiekvienos partijos gaminių patikimumą?
Man asmeniškai asmeninėm reikmėm PX patikimumas gali gesti ir po 3 kartus per metus visi iš eilės komponentai, tol kol jie bus visi perrinkti po kelis kartus, tam yra draudimas kuris kainuoja salyginai centus (+20€ metams prie jau esamo) ir dengia visą turtą ir visus preitaisus iki 10 metų senumo. Todėl aš ne kartą rašiau, kad jei atsiperkamumas yra 10 metų tai Š verta investicija. Ir apskritai gamintojai suteikia kiek ten SB 25 metų garantiją, o inverteriui 10 metų garantiją, tokių duomenų turi užtekti, su sąlyga kad gamintojas brandinis.

Cituoti:
Nu tai esamomis sąlygomis yra keturi planai, tau prie širdies atiduoti trečdalį pajėgumų, aš sakau, kad jei renkiesi kiek brangesnę sistemą, toks variantas ekonomiškai nėra naudingiausias.
Pagrysk skaičiais, nes aš jau pavargau tau įrodinėti, kad kai turi pvz bandelių kepyklą ir vieną cechą, o biznis klesti ir užsakymų yra du kartus tiek kiek gali iškepti. Tai kokio velnio tau nedastatyti dar vieno cecho šalia prie jau esamo kurio kaina tik papildomi 20-30% ir pasididinti pelną dvigubai? Aš niekaip nesuprantu kokių lobistų aferas tu nori čia prasukti?

Cituoti:
Buitiniams vartotojams DAŽNIAUSIAI naudingiausias yra už galią mokėti, nes jie dažniausiai suvartoja 80-90% elektros ne tada, kai ji pagaminama. Jei suvartoji daugiau nei 30% elektros iš karto - tada geriau yra pasaugojimą per kWh imti.
Abu šitie varinatai yra ant atsiperkamumo ribos išvis, o su nuomos sutartim nutolusios elektrinės į nuostuolį + galvos skaumas papildomas.

Cituoti:
O šiaip galiu tau išduoti viešą paslaptį, išsivysčius išmaniesiems skaitikliams (atsiradus jų tinklui Lietuvoje), turėtų atsirasti (politikų įtakos nuneigti negaliu, nes ne viena gera iniciatyva buvo nugesinta, tame tarpe ir mano iškeltų) kompensacija už pagamintą elektrą tada kai jinai yra brangesnė, t.y. daugiausia elektros pagaminama dienos metu, kai jinai rinkoje yra brangesnė, pvz. 60€/MWh, o vartoji jos daugiausia tada, kai vidutinė elektros kaina yra 40€/MWh. Dabar šį skirtumą pasiima Ignitis ir išdalina realiai likusiems vartotojams (na virtualiai tos dalybos įvyksta). Tuo tarpu gaminantys vartotojai moka pusę perdavimo tinklo dedamosios ir pilną paskirstymo, nors būtent gaminantys vartotojai ir mažina tinklo išvystymo poreikį, na bet tai šiuo atveju nesvarbu. Esant išmaniems skaitikliams būtent ir atsiras galimybę tą 0,02€/kWh atiduoti vartotojui, taip atpiginant pasaugojimo mokestį, net jei nesikeistų niekas formulėje, kad pusė perdavimo ir pilnas paskirstymo tarifas taikomas.
Vien tai kad to dar nėra, stabdo visą atsinaujinančios energetikos plėtrą 5-10 kartų ir žinoma stabdo Lietuvos energetinę nepriklausomybę, visokie parazitai kaip ignitis ir mūsų valdžia kuri sėdi verslininkų kišenėj.

Cituoti:
Kodėl to nėra dabar? Nes nesant išmaniesiems skaitikliams reiktų daryti visos sistemos ir buitinių vartotojų sudėtingą analizę, ruošti teisės dokumentus ir t.t. Tai galėtų trukti lengvai 2 metus, jei dar Seime neįstrigtų. O po 3 metų greičiausiai išmanieji skaitikliai bus ne tik pas gaminančius vartotojus, bet 60% namų ūkių. Taip kad daug darbo ir pinigų į sistemą kurios niekam nereikės po max metų naudojimo
Kokią analizę dar? Yra 2-4 tarifų neišmanieji skaitikliai vartojimui, aišku yra tokie pat skaitikliai ir gaminimui/vartojimui, kiekvienam pastatytu ir viskas baigtas kriukis, apskaita tiksli ir palei laiką pikas nepikas ir panašiai. Nu arba tegu stato kiekvienam gaminančiam vartotojui tuos smart dabar ir pasaka baigta, bet aišku yra suinteresuotų parazitų, kad tas neįvyktu, bent jau kolkas, kol ES neprivers.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1605

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-27, 20:07 

AAA000 rašė:
vat is tokio posto matosi, kad silpnokas intelektas nes elementaru posta teisingai perskaityt ir suprast kas ten buvo parasyta net nemoki.
Iš tokio tavo atsakymo matyti, kad tamsta tikrai nepasižymi intelektu ar net jo turėjimu. Pirštais nerodysim, yra čia tokių kurie daug šneka, kaip jie čia viską išmano, bet deja kai paprašai pagrįsti ir paaiškinti, deja nieko nesugebėjai pateikti.

Cituoti:
is mano posto tu turejai suprast <..>
Aš iš tavo atsakymo supratau, kad tu nieko neišmanai, bet skiedi kaip tau statistika yra trečiarūšis dalykas ir kaip tu jos nesupranti. Taipogi paprašius pagrįsti savo šaltinių teisingumą ir objektyvumą lygiai taip pat nesugebėjai to padaryti ir paaiškinti kaip pats darytum statistinę analizę.

Cituoti:
kad pvz pamatiniai duomenys yra sakykim saules bateriju kainos/kw proporcija tam tikrose ribose (atsizvelgiant i gavimo saltini pvz)ir as dar atsizvelgciau i sakykim surinkimo kokybe pasidomedamas gamintojo gamybos realiomis galimybemis - kurio segmento cia produkcija, atliekine nisine ar pagrindinio eselono.
O prie ko čia tos ribos? Kam tos ribos? Ką jos duoda? O prie ko čia tie kW? Mažai kW, statyk visą parką. Esmė tame, kad atsijaunantys energijos šaltiniai tampa vis pigesni ir jau gali konkuruoti su iškastiniu ir gamtiniu kuru. Ką ir rodo immortal duota analizė.

Ir iš viso prie ko čia ta surinkimo kokybė? Kam ji reikalinga? Mokėk daugiau $$$, kur produktas turi visus sertifikatus ir turėsi kokybę. Kokybė svarbu jeigu lygini produktą A ir produktą B. Visiškai nemačiau jokio įrašo apie produkto kokybę analizėje, kuri čia visiem prieinama. Nebent aišku, tu sugebėtum pateikti savąją analizę ir visi mielai panagrinėtų.

Cituoti:
o tau ten kazkas vaidenasi mazdaug - "kam to reikia?" nes kazkokiu debilisku statistiku intere paziurejes, sertifikatu popierieliai tvarkoje - tinka mazdaug... ir dabar mazdaug man siulai irodinet, kad tu statistiku debiliskumo laipsnis nera mazas - nes ten kazkokius "patikimumo" rodiuklius atitinka kuriuos tokie kaip tu ufonautai savo poreikiams tenkint ivede :D :D :D
Ne, sorry, bet man tikrai nesivaidena, kaip tamstai buhalteriai. Jų dar nesapnuoji? Man kaip tik tokių debiliškų komentarų paskaičius kyla melejonas klausimų, ar tu raudoną spalvą supranti taip, kaip aš. Esmė tame, kad ufonautai ufonautais, kad ir kiek čia juos linskniuoji, tu nepateiki jokių kontrargumentų, o tik užsiimi ad hominem tipo argumentacija. Viskas kas buvo pasakyta, tai tik, kad tu nekenti buhalterių, kad tau statistika yra trečiarūšis dalykas, kad tu nepasitiki statistika, bet paklausus tavęs to paties kaip tu gali pasitikėti subjektyviais dalykais, nesugebi paaiškinti kur čia visgi juoda, o kur čia balta ir svaigsti apie ateivius.

Cituoti:
... cia isvis kiti klausimai, biurokratijos mazinimo - perspektyvioje srityje kurioje galetume padaryt progresa kaip salis. bet tuoj susimausim - nes viska stabdo vidine valzios korupcija.
Tai nežinau iš viso apie tu kalbi.. Tai apie nepatikimą statistiką, tai apie "pamatinius" mistinius parametrus.

Cituoti:
o paskui demonstruoji kazkokias primityvias 6 klases fizikos zinias, pavardindamas kelias fizikines savokas...
tu bent supranti apie ka sita tema :D :D :D
beje kam tau sviesos greicio prisireike? :D :D :D :D :D kur tu ten ji isivaizduoji intensyviai naudot atsinaujinancioje energetikoje, kad reikia rupintis situo parametru labai aktyviai, kad ismanyt sita klausima :D :D :D
Kol kas tik primityvumą demonstruoji pats, nesugebėdamas pateikti argumentų į užduotus klausimus, o dar imiesi spręsti apie visos Lietuvos ateitį..

P. S. Nepateikus argumentų, toliau nebediskutuosiu matydamas, kad diskusija yra beprasmė.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +218

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-28, 11:18 

Blyn, ištryniau visą žinutę... Ok trumpai,

1. Apie patikimumą naudoji informaciją ir statistinius duomenis iš tų, kurie tuos tyrimus ir atlieka dideliais mastais.

2. Atsiperkamumą sakai moki skaičiuoti, pinigų kainą įsidėjai kokius 8%? Jei ne, tada žinoma kad apsimoka.

3. Ne verslininkų kišenės pagrinde, ir ne Ignitis stabdo išmaniųjų skaitiklių plėtrą, o daugiausia Seimas ir biurokratija.

4. 4 laiko zonų skaitiklių kainų skirtumas minimalus, tuolab, kad išvedami metiniai vidurkiai. Pasižiūrėk valandinius kainos grafikus kiekvieną dieną.

Kionig, kokio velnio tu iš vis dar su AAA prasidedi. Jam matai buhalteriai yra kažkokie niekam tikę žmonės (buhalterius gerbiu, priešingai nei AAA, bet jų darbas man žiauriai nuobodus).

Esmė ta, žmogus nesupranta kas yra duomenys, kuo tai skiriasi nuo informacijos, kaip duomenys turi būti apdorojami ir naudojami. Čia jau nekalbu apie atsiperkamumus. Kažką žino apie bendrai elektros tinklo valdymą ir stabilumą, bet žinios maždaug 20 metų senumo ir galvoja, kad yra vienas būdas kaip elektros tinklą valdyti. Labai neseku, bet turbūt dar naudoja sąvoką baziniai gamybos pajėgumai, kas buvo tiesa, kai atominė elektra buvo labai pigi (iš tikrųjų tik labai stipriai subsidijuojama, pigi niekada nebuvo).
  • 0

Reputacija: +2353

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-28, 16:33 

immortallt rašė:

1. Apie patikimumą naudoji informaciją ir statistinius duomenis iš tų, kurie tuos tyrimus ir atlieka dideliais mastais.
Aš nenaudoju jokių mokamų ir užsakomūjų šaltinių, tam kad nusipirkti kažkokį brangesnį daiktą. Pagrinde tyrinėju internetą ir atsiliepimus nemažiau, kaip mėnesį prieš pirkdamas kažką brangiau. Man nereikia būti beta testuotoju, tai jau yra atlikta iki manes. Dar atsakyk man kaip yra testuojama SB ir inverterių patikimumas, kai jie turi dirbti dešimtmečiais, čia kasnors juos yra testaves dešimtmečiais išvis? Nes modeliai tobulinami ir keičiasi, kas metus praktiškai, tai kaip jį testuosi dešimtmečiais? Duosi perkrovas virš optimalių parametrų, nes reikai pratestuoti greitai? Tas neveikia su elektronika ypač su puslaidininkiais ir kondensatoriais, tieisog nužudysi pergreit ir jokių tikslių rezultatų nebus.

Cituoti:
2. Atsiperkamumą sakai moki skaičiuoti, pinigų kainą įsidėjai kokius 8%? Jei ne, tada žinoma kad apsimoka.
Anot taves atsiperkamumas su 8% vis dar yra nuomuojantis nutolusią elektrinę? OK tesiam jei tuo tiki, tarkim +~25%(sistemos pabrangimas) +nuo to dar 8% (pinigų kaina), bet realiai tik 2% pinigų kaina, (jei skaičiujam nuo visos sistemos), galiausiai gaunasi +27% prie visos sistemos (jei skoliniesi) ir +100% pelnas.
Kad skolintis už 8% turi būti su bloga kredito istorija, arba skolintis iš greitūjų kreditų, gal eina tiesiog susitarti su banku įtraukti į NT paskolą, arba (dalinai) išsimokėtinai iš tos pačios firmos kuri montuos, nežinau ar tas įmanoma, bet kodėl nepabandžius. Man asmeniškai tas net neaktualu pinigai iki kelių gabalų man neturi jokio papildomo pabrangimo. Aš pvz geriau užsikelsiu saulės jėgainę ant stogo, nei pirksiu naują kibirinę mašiną, kuri tikrai pastoviai ir smarkiai nuvertėja, tai nuo to ir lieka, kad neištaškau nesamonėms babkiu. O jei apie verslą, tai verslui kreditai nėra po 8% kaip aš įsivaizduoju, swedbankas berods už 3,8% metinių siūlo jei vieniems metams, net nesigilinau, gal dar geriau būna.

Cituoti:
3. Ne verslininkų kišenės pagrinde, ir ne Ignitis stabdo išmaniųjų skaitiklių plėtrą, o daugiausia Seimas ir biurokratija.
Ignitis dar ir kaip stabdo, na ir biurokratija žinoma. Igničiams visokiems ta "žalia" smulkmė tikrai nereikalinga, kai perkama dideliais keikiais rinkoj ir yra ilgametis įdirbis su minimaliu investicijų kiekiu.
Atsimink kad kiekvienas toks "žaliasis" kaip tu ir aš igničiui taspats, kas prarastas mokus klientas ir automatiškai netiesioginis konkurentas kuris prieš tai naudojo elektra kaip 5 butai mieste ir mokėjo babkes, o dabar po kelių metų žiūrėk dar ir mums primokėti gal teks, jei ES privers. Mes tiesiog norim suvalgyti dalį igničio pyrago, nesvarbu kad tik po trupinuką, bet tokių bus daug kurie gamis sau elektrą ir salyginai nebemokės igničiui, tai tas pyragas gali smarkiai sumažėti, o tai pareis kitiems vartotojams per kišenę, per mokesčius. :/

Cituoti:
4. 4 laiko zonų skaitiklių kainų skirtumas minimalus, tuolab, kad išvedami metiniai vidurkiai. Pasižiūrėk valandinius kainos grafikus kiekvieną dieną.
Na tai kas lieka, tik smart sprendimas kuris jau nuo rytojaus gali būti instaliuotas vartotojui.

Davai kartą ir "visiems laikams" paskaičiuok ir šitoj temoj pateik savo skaičiavimo metodiką visais igničio siūlomais tarifais gaminančiam vartotojui, kas apsimoka kas ne, kadangi tai skirta privatiems namams tai nepakenks tavo darbui manau, ar pakenks?. Tai tavo sritis nebus taip sunku. Aš galėčiau tą padaryti jei visi mokesčiai būtu labai aiškūs ir lentelėj pateikti nes dabar ten sąlygos surašytos man nesuprantama (teisininkų) kalba, arba išnarpliok mokesčius ir bendrom jėgom padarysim open source projektėlį pvz exelio lentelėj, kas kada ir kaip apsimoka, per kiek atsiperka, įvesim daug kintamujų, kaip pvz pinigų skolinimosi kaina, sistemos nepatikimumas įvairus ir kiniškas tame trape vs draudimas 10 metų ir tt.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +1605

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-28, 23:04 

bahuriux rašė:
immortallt rašė:

Aš nenaudoju jokių mokamų ir užsakomūjų šaltinių, tam kad nusipirkti kažkokį brangesnį daiktą. Pagrinde tyrinėju internetą ir atsiliepimus nemažiau, kaip mėnesį prieš pirkdamas kažką brangiau. Man nereikia būti beta testuotoju, tai jau yra atlikta iki manes. Dar atsakyk man kaip yra testuojama SB ir inverterių patikimumas, kai jie turi dirbti dešimtmečiais, čia kasnors juos yra testaves dešimtmečiais išvis? Nes modeliai tobulinami ir keičiasi, kas metus praktiškai, tai kaip jį testuosi dešimtmečiais? Duosi perkrovas virš optimalių parametrų, nes reikai pratestuoti greitai? Tas neveikia su elektronika ypač su puslaidininkiais ir kondensatoriais, tieisog nužudysi pergreit ir jokių tikslių rezultatų nebus.

Cituoti:
Anot taves atsiperkamumas su 8% vis dar yra nuomuojantis nutolusią elektrinę? OK tesiam jei tuo tiki, tarkim +~25%(sistemos pabrangimas) +nuo to dar 8% (pinigų kaina), bet realiai tik 2% pinigų kaina, (jei skaičiujam nuo visos sistemos), galiausiai gaunasi +27% prie visos sistemos (jei skoliniesi) ir +100% pelnas.
Kad skolintis už 8% turi būti su bloga kredito istorija, arba skolintis iš greitūjų kreditų, gal eina tiesiog susitarti su banku įtraukti į NT paskolą, arba (dalinai) išsimokėtinai iš tos pačios firmos kuri montuos, nežinau ar tas įmanoma, bet kodėl nepabandžius. Man asmeniškai tas net neaktualu pinigai iki kelių gabalų man neturi jokio papildomo pabrangimo. Aš pvz geriau užsikelsiu saulės jėgainę ant stogo, nei pirksiu naują kibirinę mašiną, kuri tikrai pastoviai ir smarkiai nuvertėja, tai nuo to ir lieka, kad neištaškau nesamonėms babkiu. O jei apie verslą, tai verslui kreditai nėra po 8% kaip aš įsivaizduoju, swedbankas berods už 3,8% metinių siūlo jei vieniems metams, net nesigilinau, gal dar geriau būna.

Cituoti:
Ignitis dar ir kaip stabdo, na ir biurokratija žinoma. Igničiams visokiems ta "žalia" smulkmė tikrai nereikalinga, kai perkama dideliais keikiais rinkoj ir yra ilgametis įdirbis su minimaliu investicijų kiekiu.
Atsimink kad kiekvienas toks "žaliasis" kaip tu ir aš igničiui taspats, kas prarastas mokus klientas ir automatiškai netiesioginis konkurentas kuris prieš tai naudojo elektra kaip 5 butai mieste ir mokėjo babkes, o dabar po kelių metų žiūrėk dar ir mums primokėti gal teks, jei ES privers. Mes tiesiog norim suvalgyti dalį igničio pyrago, nesvarbu kad tik po trupinuką, bet tokių bus daug kurie gamis sau elektrą ir salyginai nebemokės igničiui, tai tas pyragas gali smarkiai sumažėti, o tai pareis kitiems vartotojams per kišenę, per mokesčius. :/

Cituoti:
Na tai kas lieka, tik smart sprendimas kuris jau nuo rytojaus gali būti instaliuotas vartotojui.

Davai kartą ir "visiems laikams" paskaičiuok ir šitoj temoj pateik savo skaičiavimo metodiką visais igničio siūlomais tarifais gaminančiam vartotojui, kas apsimoka kas ne, kadangi tai skirta privatiems namams tai nepakenks tavo darbui manau, ar pakenks?. Tai tavo sritis nebus taip sunku. Aš galėčiau tą padaryti jei visi mokesčiai būtu labai aiškūs ir lentelėj pateikti nes dabar ten sąlygos surašytos man nesuprantama (teisininkų) kalba, arba išnarpliok mokesčius ir bendrom jėgom padarysim open source projektėlį pvz exelio lentelėj, kas kada ir kaip apsimoka, per kiek atsiperka, įvesim daug kintamujų, kaip pvz pinigų skolinimosi kaina, sistemos nepatikimumas įvairus ir kiniškas tame trape vs draudimas 10 metų ir tt.

1. Nereikia naudoti mokamų, mokslinių studijų galima rasti, kurios dažniausiai nemokamos. Arba gražiai paprašius gausi nemokamai. Kaip testuojama - man jau neįdomu, svarbu, skaičiai patikimi.

2. Žinok nieko nesupratau kaip tu skaičiuoji. Kažkokie sistemos pabrangimai, dar kažkokie velniai - neskaičiuok svetimų pinigų, tai tau jokios įtakos nedaro. Jei skaičiuoji nutolusios elektrinės savikainą, turėk omeny, kad dideli kiekiai, papildomi komponentai sistemos kaip inverteris, valdiklis ir pan., ant didelių sistemų yra pigiau nei ant mažų. O šiaip imi tokios sistemos 1 kW kainą, įsidedi papildomą priežiūros metinį tarifą ir fiksuotą kainą už 1kW, ir žiūri kas gaunasi. Už 2% net su blizgančia kredito istorija negausi paskolos. Dabar 2.6% eina. Prieš metus ėjo 2.4%. O į saulės elementus investuoti neskolina su NT užstatu. Su NT užstatu skolina nuo 20,000€ mažiausiai. Ir dar gali pareikalauti pinigų atgal, jei iš jų nusipirksi elektrinę, o ne investuosi į užstatytą NT.
Išsimokėtinai iš įmonės gali paimti, 8% yra apatinė riba, 12-16% viršutinė. Už 3.8% verslui siūlo su NT užstatu, 2x paskolos vertės ir gera ilgalaike kredito istorija.

3. Nepasakok, kas stabdo, o kas ne, kai kurias mano paleistas iniciatyvas :) Ignitis, Litgrid, VERT, Energetikos ir Aplinkosaugos ministerija - su visais bendrauju. Ignitis elektros negamina. Ignitis pats dabar agresyviai stumdo elektrines. Taip kad ne, tavo prielaidos eina visai pro šalį.

4. Su išmaniųjų skaitiklių sistema nėra viskas taip paprasta. Paskaičiuoti galiu, ir net excel'į padarti į google sheets, bet kas iš to? Paskutinį kartą kai tai padariau dėl atominės klausimo ir suinvestavau visą savaitgalį niekam buvo neįdomu, ir tie patys buvo klausimai. Na gal kai turėsiu atostogas laisvu metu ir sudėsiu, bet tikrai ne artimiausiomis pora savaičių. Nes jei jau sumesti, tai su visais elastingumais ir visais scenarijais, kad nebebūtų kaip sukti uodegos.

P.S. Įsirengti daugiau galios, t.y. 1/3 ir atiduoti Ignitis nėra blogai, tik ką akcentuoju, tai nėra tiesiogiai finansiškai geriausias sprendimas, nebent esi visiškai netolerantiškas rizikai, tada taip, tai geriausias sprendimas. Kaip ir kintamos palūkanų normos per 100+ metų istoriją gal 6-12 mėn periodu neapsimokėjo lyginant su fiksuotomis imant būsto paskolą.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-29, 22:47 

immortallt rašė:
Blyn, ištryniau visą žinutę... Ok trumpai,

Kionig, kokio velnio tu iš vis dar su AAA prasidedi. Jam matai buhalteriai yra kažkokie niekam tikę žmonės (buhalterius gerbiu, priešingai nei AAA, bet jų darbas man žiauriai nuobodus).

Esmė ta, žmogus nesupranta kas yra duomenys, kuo tai skiriasi nuo informacijos, kaip duomenys turi būti apdorojami ir naudojami. Čia jau nekalbu apie atsiperkamumus. Kažką žino apie bendrai elektros tinklo valdymą ir stabilumą, bet žinios maždaug 20 metų senumo ir galvoja, kad yra vienas būdas kaip elektros tinklą valdyti. Labai neseku, bet turbūt dar naudoja sąvoką baziniai gamybos pajėgumai, kas buvo tiesa, kai atominė elektra buvo labai pigi (iš tikrųjų tik labai stipriai subsidijuojama, pigi niekada nebuvo).

ka tu cia vel savo pezalus stumi. pats elektros tinklas kaip sistema ir yra biurokratija. seimas jam matai kaltas. ar kazkokie teoriniai biurokratai...
seimas priimineja istatymus atsizvelgdamas i tai ko pageidauja elektros tinklu monopoline sistema. patenkina visus jos vidinius poreikius. ta daro tik tam, kad nesugriaut sistemos. nes ji is esmes nepakeiciama. o tuo ir naudojasi tinklu operatorius. issimusa sau, o ne vartotojams naudingas salygas. su rezervu :D o mainais sulenda visokie tarpininkai i pati tinklo valdyma ir prekiavima su juo isskirtinemis salygomis. ir gaunasi uzdaras ratas. monopoliai seria monopolius. o vartotojai (dauguma) - uz borto... nafik jie reikalingi - jei nenesa kysiu? ar kam ten terliotis - per daug logistinio galvos skausmo - neuzteks tada sutaupytu resursu premijoms...
nors pacio energetinio tinklo esme - tenkint daugumos vartotoju poreikius... o ne pvz burt juos i kazkokius niekam nereikalingus konglomeratus - kaip tu cia pastoviai agituoji (speju tam kad tokie parazitai turetu tada darbo ant logistikos tvarkymo uz savo mazytelaiti procenteli :D :D :D)
ir situacija tokia - pats tinklo monopolis griauna Lietuva kaip ekonomine zona ir mazina konkurencinguma. jei kazkas nedarys reikiamu sprendimu...(tame tarpe ir tu jei nekeisi poziurio i mano :D :D :D)
viskas baigsis, kad arba atsiras autonominiai tinkleliai, energetinis vartojimas isvis nusmuks iki ekonomiskai neracionalaus lygio - ta ir matom - infrastruktura traukiasi is regionu. stambus gamintojai savo uzdaras elektrines bando statytis. juokingiausia yra , kad tokie kaip tu tai aiskina, kad mes vykdom taupymo normatyvus ten kazkokius lempinius - kai realiai cia energetinio skurdo pasekme ... arba issivaikscios valstybe i normaliau valdomas ir reguliuojamas salis, ka matom is emiogracijos mastu... tada tinklai liks nebent bomzynuose - tipo Vilnius ir panasus... va ir viskas.
o tu cia galesi toliau kliedet apie savo statistines naudas ar kokius is konsteksto istemptus "auksciausius ir geriausius" rodiklius. isivaizduosi save labai siuolaikiniu specu - tik algos niekas nenores moket :D :D :D :D :D dabar kazkur ten panasu isitrynes - bet manau neilgam. nes bijai net pasiviesint :D :D :D :D :D
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-03-29, 22:57 

kaip yra testuojama SB ir inverterių patikimumas, kai jie turi dirbti dešimtmečiais, čia kasnors juos yra testaves dešimtmečiais išvis? Nes modeliai tobulinami ir keičiasi, kas metus praktiškai, tai kaip jį testuosi dešimtmečiais? Duosi perkrovas virš optimalių parametrų, nes reikai pratestuoti greitai? Tas neveikia su elektronika ypač su puslaidininkiais ir kondensatoriais, tieisog nužudysi pergreit ir jokių tikslių rezultatų nebus.

testuoja su dirbtiniu sviesos saltiniu. ir keicia aplinkos salygas - ten saldo arba kaitina. kad greiciau tipo sugestu kazkas. tipo streso testai. kelias plokstes tik...
tada ivertina daugmaz daugiameti atsparuma... ir koki nors sertifikacini antspaudeli uzsideda :D :D :D
aisku skyliu pilna tokiam testavime ir su realybe jis nederintas :D ypac jei dar dirba buhalteriai - tipo kaip imortal, nes kai jie nesupranta - jiem cia labai idomu :D
laikoma pakankamai neblogu budu. bet labai nuobodziu specialistams :D :D :D
  • -1

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-28, 10:55 

edmasstropuva rašė:
Atsakykit man valstiečiui. 1. dėl pigumo: Visi "žinojom", kad Ignalinos energija švari ir pigi (nors nežinojom, kiek mūsų rūsčioji planetėlė užteršiama kasant kurą, o ypač gaminant strypus). Padirbo virš 20 metų. Po uždarymo jau 20 metų, o kiek dar dirba ten žmonių, jei į karantiną išėjo 1000? Kiek dar ilgai ir ar tos išlaidos bus įskaičiuotos į rentabilumą ir žalą gamtai? 2. Tai ir su fotovoltiniais: Patys minėjote, kad tai sukuria papildomų darbo vietų... Atsiprašau, bet jei kažką kitaip darant reikia daugiau dirbti, tai ar verta? Teršiame gamindami, montuodami ant rugienojų, skaičiuodami pinigus ir kW/h tarp daugybės savininkėlių, bet, kiek kainuos taisyklingas utilizavimas? O gal jau paskaičiuota? Gal todėl ir neleidžia statyti tokių labai, labai pelningų saulės parkų juridiniam Jgnitui, nes stabiliausias yra fizinis asmuo, net po jo mirties bus iš ko paimti..? Tik labai prašau, nesikeikit.

1. Na uždaryti irgi reikia, o elektros nors ir negamina, bet vis tiek kuras vis dar kaista, prižiūrėti reikia.
2.A Sukuria darbo vietas Lietuvoje. Ir ne dirbti daugiau reikia, o būtent, kad ir Lietuvai nukrenta tų darbo vietų. Kitas dalykas, dažnai akcentuojama, kad saulė/vėjas kuris išstumia kitą energetikos rūšį, palieka žmones be darbo - taip irgi nėra.
2.B Utilizavimas nekainuos, tai bus pajamų šaltinis. Ypač kalbant apie vėją. Saulė sudėtingiau, bet irgi visi tai darys, nes apsimokės.
2.C kas neleidžia Igničiui statyti? Statomi utility scale parkai, tik nutolusiems gamintojams bus išdalinta. Saulė Lietuvoje negali nukonkuruoti vėjo technologiškai neutraliuose aukcionuose, tik todėl pas mus jie nekyla kaip utility-scale elektros gamintojai. Bet tas manau 7-10 metų bėgyje pasikeis. Aišku yra kita pusė, Lietuvoje stogų ploto turėtų užtekti pasigaminti pagal tinklo apkrovas optimalų elektros kiekį, todėl geriau ir būtų nevystyti utility scale saulės elektrinių
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-28, 15:37 

Dėl atominės, jokia atominė niekada nebuvo komerciškai naudinga įtraukus visus kaštus. Dauguma atominių buvo statyti su branduolinėmis užmačiomis ar politinio sprendimo pagrindu. Uždarymas irgi sudėtingas pratimas, kuris kiekvienos atominės atveju unikalus ir reikalinga kurti unikalius sprendimus. Taip pat tiesa, kad tokia situacija palanki pinigų grobstymui, bet kaltinti iškart negali, kol neturi kažkokių konkrečių įrodymu, kitaip kiekvienas kaltas, kol neįrodyta priešingai.

Dėl saulės elementų, taip, tiesiogiai į aplinką išmesta nebūtų gerai, nes yra ir kenksmingų medžiagų, bet ką ir sakiau prieš tai, juos perdirbti surinks, bent jau nemokamai tikrai, o gal ir pinigus mokės, nes juose yra brangių medžiagų.

O kam tau numontuoti reikės? Nebent pakeisti sugadintą krušos ar kokį brokuotą pakliuvusį - uždėsi naują. Seną išsiveš kas parduos naują. Ir kas nutyli? Ar tau perkant TV irgi reikia aiškinti, kad ateityje reikės į stambiagabaričių atliekų aikštelę nuvešti? O perkant stogo dangą?

Parkai nutyli? Parkai ir sutvarkys viską, už tai imamas paslaugos mokestis. Niekas nenutylima, tik neskaitai nei sutarčių, nei kalbėjaisi su jais. Nori, kad į reklamą, kur max 200 žodžių gali būti sukištų visą visą informaciją? Pirmiausia tai įdomu 0.1% populiacijos, antra ši informacija tau nepadės parduoti.

Prašau, pradėkite domėtis, o ne spekuliuoti ir tai pateikti kaip faktą. Spekuliuoti irgi galima visko, tik nepagrįstais kaltinimais. Pvz., kas būtų jei dabar pagal kažkieno spekuliaciją, kad kitas asmuo yra pedofilas pradėtų baudžiamąją bylą? Nu turbūt sutiksi, kad nieko gero. Tai kodėl tu dabar keli nepagrįstus kaltinimus juridiniam asmeniui, kas irgi kenkia visam sektoriui, nors neturi nė vieno fakto pagrindžiančio tavo spekuliacijas?

Problema su demokratija ir laisvo žodžio principu, kad visiškai pamiršta ir pareiga su laisvo žodžio principu - atsakomybė už melą ir netiesą.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-28, 23:35 

Pasirinkau iškelti kelis klausimus dėl saulės jėgainės. Sklypą turiu, namą irgi. Tai pastebėjimai/klausimai paprasti:
1. Pasistatau saulės jėgainę su valstybės parama, pasiimu lizingą elektrinei statytis.
2. Elektrinė man elektrą gamina.
3. Tą elektrinę reikia prižiūrėti, eksploatuoti, mokėti už tai.

Pagrindinis klausimas. Jeigu dabar moku už elektrą apie 50eur/mėn, ar nuo to momento, kai pasistatyčiau saulės elektrinę ant stogo ar kur sklype, imčiau mokėti mažiau nei 50eur/mėn (na arba bent jau tiek pat bent ateinančius penkerius metus), įtraukiant visas įmanomas tos elektrinės paminėtas ir nepaminėtas išlaidas (eksploatacija, palaikymas, remontas, dar nežinia kas), ar ne? Čia kalbant apie ilgąjį laikotarpį, tik paimant dabartinę euro vertę.

O jeigu gausis visgi brangiau, tuomet kokia tiksliai prasmė yra "tapti žaliam"? Mano tikslas paprastas - per ateinančius penkerius metus ir toliau, savaime suprantama, už elektrą mokėti mažiau nei dabar. Dėl to esu pasiryžęs visokiems variantams, kurie jau čia ir dabar man sudarytų sąlygas mokėti už elektrą mažiau nuo Day#1 (civilizuotiems ir įstatymų leistiniems, žinoma, nes neleistinų būdų žinau pilna). Absoliuti dauguma žmonių tam pasiryžę, taigi rinkoje yra akivaizdus poreikis. Ir kas gi tokį poreikį čia ir dabar geba užtikrinti? Kol kas, mano asmenine nuomone, pastebėjimais iš aplinkos, iš pažįstamų pastebėjimų, tai... absoliučiai NIEKAS.

@immortallt "Tai kodėl tu dabar keli nepagrįstus kaltinimus juridiniam asmeniui, kas irgi kenkia visam sektoriui, nors neturi nė vieno fakto pagrindžiančio tavo spekuliacijas?", - kenkia juridiniam sektoriui? Kaip tai išvis įmanoma teisinėje valstybėje? O toliau. Išeitų, kad... ir visai valstybei? Tai kokioje čia šūdinoj valstybėje gyvename, jog teisinė valdžia joje neturi galios arba jos galios yra nuperkamos už pinigus (bent jau panašu, kad pats taip teigi)? Va nuo to ir prasideda visos spekuliacijos. Ir ne dėl to, kad visuomenė durna, o dėl to, kad pati valstybė kaip institutas nesugeba veikti tinkamai vykdydama trijų valdžių principą (teisinės, vykdomosios ir įstatymų leidžiamosios). Sutikime visi - ten dirba protingesni nei vidutinio IQ asmenys. Taigi, jie gali daryti įtaką visos visuomenės mentalitetui formuotis, jeigu tai būtų didžiausia problema. Bet kažkodėl to nedaro. Įdomu kodėl? Gal ne mentalitete visgi problema? Gal problema kitur?

Tikroje valstybėje būtent teisinė valdžia turėtų turėti tokį svorį, kuris tarsi didesnis už bet kokią fizinę jėgą, t.y. teisinė valdžia turėtų suslėgti nusikaltusius ir juos suslėgti iki tokio lygio atsakomybės, jog tie asmenys momentaliai pasirinktų pasitaisyti ir tapti visaverčiais visuomenės piliečiais, o ne toliau vystyti vadinamąjį "Pravieniškių žargoną", paniatkes ar kaip ten tie sako. Kitaip sakant, pastarieji padugnės valstybės turi bijoti labiau už Dievą, o normalūs žmonės ją mylėti ir didžiuotis, jog gimė tokiame pasaulyje. Ir, esant reikalui, jį ginti nuo bet ko blogo. O kaip yra dabar? Panašu, kad kažko, švelniai tariant, trūksta. Tai kyla dar kitas klausimas. O kaip padaryti, kad nieko netrūktų iš vadinamųjų "dvasinių" (kuriuos paminėjau, beje) dalykų? Ar visgi čia veikia kažkokios negatyvios jėgos (gal kokia mafija, gal dar kas, kas ten žino), kurių niekas nenori pašalinti?
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-28, 23:53 

Pirmiausia, jokios neturiu tiesioginės finansinės naudos dėl to, kad žmonės diegtųsi saulės elementus.
Antra, kažkokius briedus šneki.
Trečia, Lesto?! Įsigilinęs laikai save?

Transhuman, eksploatacijos išlaidos - nebent labai stipri kruša ir nepasiseks bei skils kokis vienas elementras, na dar brokas pasitaikys, kuris išlys po garantinio. Arba inverteris po garantinio suges.

Ar mokėsi nuo day1 mažiau, priklauso nuo kelių dalykų - elektrinės kurią išsirinksi kainos, nes gali išsirinkti už 700€/kW, gali už 1700€/kW. Tada, kokiam laikotarpiui išsimokėjimo terminą gauni. Jei 5 metus, tikiuosi tu supranti, kad tu reikalauji beveik 20% metinės grąžos? Bet net ir į penkis metus galima pasistengus tilpti. Tiesa, kai suvartoji kokius 350 kWh/mėn., tau reiktų kokių 4kW galios elektrinės ir tokia vargu ar gausis už 700€/kW. Tokiu atveju reikėtų 7 metų paskolos, kad tikrai būtų nuo pirmos dienos pigiau.

Kitas niuansas yra, kada elektrą vartoji daugiausia, jei dienos metu - tada ir per 5 metus gausis iškart pigiau. Jei >75% vakarais, tada sunkiai.

Ir taip, rinkoje poreikis dabar stipriai išaugęs.

Protingesni ten :D Nejuokink, kai išrenka tokius runkelius, kurie vos kairę nuo dešinės skiria, tai protingų ten vargu ar pusė susidaro.

"Suslėgti nusikaltusius" :D Kas čia per sąvoka?

Normalūs žmonės mylėti valdžią galėtų, jei normalią rinktų, o ne akivaizdžiai savų interesų einančius atstovauti, žadančius medaus upes ir visokias nesąmones. Kokios jėgos veikia? Godumas (2/3 populiacijos patys pateisina vagystę, korupciją, mokesčių slėpimą ir praturtėjimą neteisėtu būdu) ir bukumas. Visuomenė niekada neturės geresnės valdžios nei nusipelnė.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-29, 00:26 

"Pirmiausia, jokios neturiu tiesioginės finansinės naudos dėl to, kad žmonės diegtųsi saulės elementus", - o jeigu turėtum, tada gal pabandytum padaryti taip, jog ne tik tu, bet ir kiti žmonės (klientai) turėtų naudos? Be to, tiesioginės gal ir neturi, bet gal turi kokią netiesioginę?

"Antra, kažkokius briedus šneki", - nurimk, nereikia čia pyktis. Diskutuokime ramiai ir rasime sprendimą. Gal su manimi kardinaliai nesutinku, bet, manau, pats supranti, per pykčio kurstymą niekas nebus pasiekta. Net jeigu esi koks mafukas, tai nieko tokio. Čia gi tik šnekame. Gal ir pats toks esu, kas žino. Tad renkuosi nieko neteisti.

"Ar mokėsi nuo day1 mažiau, priklauso nuo kelių dalykų - elektrinės kurią išsirinksi kainos, nes gali išsirinkti už 700€/kW, gali už 1700€/kW. Tada, kokiam laikotarpiui išsimokėjimo terminą gauni. Jei 5 metus, tikiuosi tu supranti, kad tu reikalauji beveik 20% metinės grąžos?", - nop, tikiuosi, kad, jeigu dabar moku už elektrą 50eur/mėn, tai tikiuosi mažiau mokėti nuo Day#1 nuo įsidiegimo. Tai būtų logiškas pagrindas man pereiti prie bet kokios "žalios energijos". Įtraukiant paskolos kaštus (grąžintina dalis + palūkanos), eksploataciją. Kitaip sakant, tikiuosi mokėti mažiau negu moku dabar. Ar čia yra iracionalu? Tai yra, mokėti mažiau nei dabar.

"Nejuokink, kai išrenka tokius runkelius, kurie vos kairę nuo dešinės skiria, tai protingų ten vargu ar pusė susidaro", - na, sutikime bent su tuo, kad tie runkeliai sugeba naudotis visuomene. Ir net tokiu lygiu, jog kartais tie, kurie turi tikrai gerų idėjų, sugeba pasimesti tame runkelyne.

"Suslėgti nusikaltusius... Kas čia per sąvoka?", - tai reikštų visišką nusikalstamumo pašalinimą iš visuomenės. Daug kas mano, kad tai yra įgimta, neįmanoma. Bet istorija rodo priešingai. Juo labiau, realybė. Žmogus nuo gimimo nėra linkęs nei vogti, nei žudyti (nuo gimimo vaikas nori gauti maisto ir rūpesčio, nieko daugiau), jis tokiu tampa dėl susidariusių aplinkybių, kurias to vaiko tėvai pasirenka ignoruoti, o ne kovoti kaip tikri didūs žmonės ir privalėtų rinktis. Na čia jau yra psichologiniai dalykai. Jeigu gyventume rimtoje valstybėje, tas jau seniai būtų ir suprasta, ir sutvarkyta. Na bet čia toks daugiau utopizmas esamame kontekste. Bet tikrai įmanoma.

"Godumas (2/3 populiacijos patys pateisina vagystę, korupciją, mokesčių slėpimą ir praturtėjimą neteisėtu būdu) ir bukumas", - na pirma. Kodėl 2/3, o ne, pavyzdžiui, 8/9? Bet turbūt ne tame esmė. Esmė yra tame, kad mes nesusitariame dėl vieno dalyko. Kas yra teisėtas būdas praturtėti? Pavyzdžiui, Lietuvos Respublikos Nepriklausomybės atgavimo laikotarpiu pirmaisiais metais visai teisėta buvo steigti "Sekundės" bankus, netgi kurti fiktyvias įmones, skolų išmušinėtojų kontoras, tokias kaip https://rekvizitai.vz.lt/imone/turtuvos_grupe_ii/ , kurių dalis ir dabar klesti. Ar tai normalu? Taip turėtų egzistuoti teisinėje valstybėje? Tai va apie "suslėgimą" tą ir turiu omeny. Tiek skolininkas, tiek skolintojas privalo normalioje valstybėje turėti absoliučiai vienodas teises ir ne kitaip. O dabar turime tokią situacijas, jog nei vieni, nei kiti turi normalias teises.
  • 0

Reputacija: +21

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-29, 08:26 

edmasstropuva rašė:
Tiek to, gal tuos fotovoltinius elementus priduosime, kaip padangas, gal juose nėra kenksmingų medžiagų, bet kol kas utilizavimo kaštų siūlytojai neįveda. Nekalba ir apie tai, kad po desėtko, kito metų, nukritus jų patikimumui ir efektyvumui, bendravimas su Igničiu nenaudingas pataps. Už skalbyklės išvežimą 16 eurų sumokėjau, kiek už numontavimą nuo stogo ir šiukšlyną? Te tai nebus brangu, te juose nėr ypatingo saugojimo reikalaujančių medžiagų, tačiau kai apie tai nutylima, kai taip įkyriai tie parkai siūlomi nusipirkti, atsiprašau, nori, nenori, peršasi mintis, kad kažką brudno stengiamasi permesti nepakankami techninio supratimo turinčiam miestelėnui ar jo anūkams. Arba bijo, kad įvedus paskutinį duomenį nauda miestelėnui bus tokia maža, kad liks tik džiaugsmas, kad iš anksto buvo susimokėjęs už energiją, bet... žmonės turėjo darbo. O kas toliau?

fotovolto plokstese nera labai agresyviu aplinkai medziagu. kai jos sugenda - is esmes ten beveik neutralios aplinkai siuksles. pilnai perdirbamos. tarsumo kazkiek yra - nes yra lydmetalio - kur naudojamas elektronikoje - bet manau besvinis ten eina-jei is sertifikuotu gamintoju. siuklinimo lygis - galima beveik butu prilygint sakykim pokstiems televizoriams. bet realiai televizoriai tarsesnis gaminys - sunkiau perdirbamas. telikuose yra daugiau visokiu retesniuju metalu. ypac tarsus buvo kineskopiniai telikai - ten fosforo daug. fotovolto plokstes - sudetinis gaminys - bet visi komponentai perdirbami lengvai.
jei lygint tarsumo skaleje tai sakykim butu mazdaug tokia skale. tarsiausi kineskopiniai telikai. tada eina taupiosios dujines lempos. maziau tarsus - plokstieji telikai. tada eina spalvotas vitrazinis stiklas. tada fotovolto plokstes. tada eina tos zvakes stikliniuose ir plastikiniuose sloikuose. tada eina spalvotas stiklas. tada sviesus stiklas-maziausiai tarsus panasus proiduktas.
va kazkas tokio jei lygint fotovolto ploksciu tarsa :D cia as apzvelgiau tas silicio elementu pagrindo pokstes. ilgaamzes kur.
o inverteriai - tarsesni (butina iranga prie fotovolto). jie susilygintu mazdaug su ploksciais telikais - buitine elektronine atlieka.
kuriama visokiu organiniu elementu agriundu fotovolto ploksciu. ar ten visokiu "lanksciu' dangu. va ten bus trumpalaikiskesnis gaminys. greiciau suges. ir tarsesnis. perdirbimas sudetingesnis - bet neypac - kazkur susilygins su ploksciais telikais. bet jos tipo bus "pigesnes" isigyjant :) pervoskitinio pagrindo bus panasaus tarsumo i dabartines silicio pagrindo. ten skirsis tik trumpaamziskumu. bet jos pirminiam etape bus nasesnes.
taip kad cia nebus kazkokia sudetinga problema su ilgalaikem pasekmem tarsai. taip pat manau pilnai 100% isipaisys i ciklinio-daugkartinio ir greito perdirbimo ekonomika. nors pvz vejas sia prasme galbut "svaresnis" - ten pvz lengviau surinkt perdirbimui - nes jegaines neismetytos kiekvienoje pakampeje iki fotovolto ploksciu lygio :D bet labai panasi tarsa. as manau ir vejas ir saule - lygiaverciai produktai tarsos poziuriu - nei kad skiedzia pvz imortal, kad vejas kazkuo is esmes svaresnis :D :D :D ten vejo infrastrukturoje yra nemazai kompozito ir elektronikos irgi pilna. perdirbimas visgi nera labai paprastas. jei niekas neuzsiims - tiesiog kaupsis kiekis.
----------
ai - uzmirsau skalbykle, nes tau aktualu ja palygint - jei gerai supratau :) skalbykle tarsesne uz fotovolta, bet "tarsumo skaleje" isiterptu pries plokscia televizoriu :D :D :D ji irgi perdirbama labai arti 100%, faktiskai galim laikyt 100%.
kas nuimines nuo stogu? tie patys kur ir skalbykle tau isveze :D :D :D uz panasias kainas - jei pats tingesi nuiminet ir iki siukslyno tempt. fotovoltas siaip veikia geriau uz skalbykles. bet amzino nieko nera.
P.S. ir dar komentare pries tai tu susistatei neteisingai tarsumo ir agresijos ekologijai prioritetus. intensyvi zemdirbyste tarsesne zymiai uz fotovolta. net iprasta zemdirbyste zalingesne - nes biomases sluoksni galima sunaikint ar zenkliai pazeist, neteisingai naudojant. vejas ir fotovoltas nera tokie agresyvus budai. nors poveikis aisku yra. man tik juokinga, kad pvz ukininkams nebutina poveikiui aplinkai ten kazkokiu savo veiklos sertifikaciju atlikt... nors buna tokio sudo primala ir pritersia - kad ziauru... tvarka turetu but vienoda visiems - arba tie pusdebiliniai vertinimai (biurokratija), arba aiskios veiklos taisykles priklausomai nuo situacijos ir prevencija. arba viskas kartu. ir cia turetu kuruot ta pati kontora.
  • 0

Lyderiai:

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-29, 11:34 

Netiesioginę naudą visi turime - švaresnis oras, mažesnis prekybos deficitas, mažesnės elektros kainos.
Jei turėčiau tiesioginę finansinę naudą, man būtų dzin tavo nauda.

Mokėti mažiau nuo day1 nori - čia viskas ok, bet po 5 metų už elektrą tai kad praktiškai visai nemoki jau atmeti. Ir spėju esi vienas iš tų, kuris kaltina verslą, kad nori didelių grąžų, bet pats nori garantuotų 20% grąžos. Jei taip - tu veidmainis.

Runkeliai runkelius visada rinko ir rinks. Gerų idėjų runkeliai neturi, pila bet kokį populiarų mėšlą, aiškina apie šeimos vertybes ir tiki runkeliai, kai iš tikrųjų su žmona de facto išsiskyrę ir gyvena net su vaikais jinai užsienyje. Tuo tarpu pagauna kad meilužei mašinas dovanoji, ir net nedeklaruoji pajamų bei turto.

Visišką nusikalstamumo pašalinimą - tu tikiuos supranti, kad tai utopija?

2/3 nes tiek pateisina kontrabandą ir kontrabandinių prekių įsigyjimą.

Teisėta buvo kurti bankus, ne finansines piramides. Skolų išieškotojai ir turtuva yra du skirtingi dalykai. Jei neskiri nuo legalios ir nusikalstamą veiklą vykdančios prisidengiant legalia įmone, tai tikrai tau prastai su suvokimu.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2020-04-30, 01:21 

edmasstropuva rašė:
Gerbiamas AAAOOO. 1. Gamta fekalijų ir biomasės skleidžiančių metaną ir angliarūgštę, priaugintų ir be žmonių dar daugiau, nes asfaltų nebūtų, o žolė, tad atstokim nuo valstiečių mus maitinančių. 2. Kur kas daugiau užteršime isteriškai kapstydami laiko nukenksmintas liekanas, kad pridarytumėm daiktų , kurie neterš gamtos, o daiktams susenus dar daugiau. Ko gero Prometėjas buvo nubaustas, ne už tai, kad atnešė mums ugnį, o už tai, kad neinstruktavo mūsų, kaip nepakenkiant aplinkai ja naudotis. Tai dabar tas nenoras teršti dar labiau užteršia. Bet čia tarp kitko – ne apie tai diskutuojam. Man kelia abejonę tas dalykas, kad įmonė statanti tokius naudingus saulės parkus taip įkyriai dalinasi jais su miestelėnais. Kodėl? Kur čia šuo pakastas? Taisyklės greičiau keičiasi, nei pinigai – tų per gyvenimą šešias rūšis mačiau - už skalbyklės išvežimą šiandien sumokėjau, o prieš tris metus už seną indaplovę, dar man užmokėjo. Kaip negerai, oi kaip negerai, kad tada energetikams nedašuto Ignalinos elektrinės su miestelėnais pasidalinti, šiandien jos savininkų pinigėliai labai praverstų. Va, Jignitis tos klaidos nekartoja. Šaunuoliai. Ir dar už pasaugojimą jau šiandien gaus naudos. Jei patys sau saugos, kas jiems užmokės? Šaunuoliai, suvokia reikalą.

taigi yra planas, vienintelis normalus - susimoki savo perteklinemis kilowatvalandemis. man tik nepatinka, kad nuraso metu eigoje iki nulio sukaupta pertekliu. cia jau yra elementari vagyste. vartotojai tokio sutikimo savo noru nedave ir niekada neduotu. cia jau monopolilisto issikalinejimas. turetu tik pati issaugoma maksimalu kieki apribot. pagal tinklu pajegumo galimybes. ar ten pagal vartotojo jegaines galia. o cia nusprende pavogt paciam paslaugu plane... nezinau kas ten tuos tarifinius planus kure - bet aiskiai vagis :D :D :D idetu apribojima - sakykim negali sukaupt daugiau 1000kwh - jei tavo jegaine tik 1kw, ar ivado leistina galia tik 1kw. ir zioplam vartotojui virsijus sita riba tada tegu drasiai pasiima. nes vartotojas pazeide taisykles. o dabar vartotojams padare problema - nes bus nunulinimas - netipine eksplotacine situacija. ir jei tuo metu daug vartosi - vistiek mokesi kazka. ir iskart tau ten kazkokie galvos skausmai - nors tikslas juk nemoket visiskai. pasigamint sau ir subalansuot tinkla. va tokias tarifu spragas elektros tinklu ar reguliuojancios ministerijos buhalteriai tegu pirma issitaiso - pries kliededami apie energetikos pazanga Lietuvoje, lyderiavimus pasaulyje ir valstybines energetines ambicijas :D :D :D :D :D paskui dar stebisi, kad eiliniai pilieciai debilais laiko :D :D :D
---------
del maitintoju - nevarinek cia propagandos. ukininkavimas yra verslas. ir dar naglas verslas. visokias srutas ispylineja koncentruotai, pertresia, naudoja kruvas chemiju ne pagal paskirti, kelius isgadina ir t;t; maitintojai nebent kur sau auginasi. tikrai ne ukininkai. jie tiesiog maisto tiekejai. ir dar konkuruot nenorintys - ieskantys lengvatu ir monopoliniu situaciju...
  • +2

Lyderiai:

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 243 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'