Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Meninė kuryba
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2021-03-11, 18:31 

vanduo4 rašė:
Benediktas rašė:
vanduo4 rašė:
- Menas - tai žmogaus psichikos išorinė išraiška. Visa kita tik verslas.

Absoliučiai viskas yra psichikos išraiška, net tai, ką tu matai veidrodyje, tai yra tik tai, kaip tai suvokia tavo smegenys ir tu interpretuoji. Tik vieni daro labai konkrečius dalykus, kiti tik idejas kuria, treti uzsiimineja kuryba (muzika, piešimas, šokis, literatūra, kinematografija) - viskas reikalinga. Kas kam labiau linkes, kas labiau sekasi, ta ir daro. Ir vieni kitiems nemaiso, o tik papildo.

- O kaip paaiškinti tą fenomeną, kad kaikurie žmonės mano jog jų psichikos išraiška yra geresnė, todėl jie mano turintys teisę tyčiotis iš kitokios psichikos? Kaip su tuo kovoti?
- O dar įdomiau - kaip pakeisti arba bent atsiriboti nuo tave žeminančios psichikos išraiškos?
Pvz.: žmogus verkia kad jis biednas ir kaltina pagotus, bet pabandžius jam parodyti jog jo gyevnimas yra jo paties rankose, tu tampi jo priešu, bet jis jaučiasi teisus pildamas purvą ant tavę tik todėl kad tu turtingas. WTF momentas ;D

Vadinama „geresnė“ psichika ir vadinama „blogesnė" psichika - jos vistiek yra tik labai ribotos psichikos. Kiekvienas subjektyviai yra unikalus, kai kurie mano geresni už kitus, kiti atvirkščiai - save nuvertina. Galbūt pačios geriausios psichikos žmogus Žemėja yra visiškas lochas, kitų planetų civilizacijos atstovų akimis. Galvoja: durneliai kariauja tarpusavyje, sprogdinasi, teršia planetą, kurioje gyvena.
Žmogus keičiasi, tik kai pats nusprendžia keistis, ypač tai būdinga vyrams - kievienas psichologas pasakytų tai. Beviltiška aiškinti suaugusiam žmogui, nebent jis pats klausia ir jam įdomu, kitu atveju tik priešų įsigysi. Žmogus tiesiog užaugo tokioje aplinkoje. Būtų buvęs įvaikintas nuo kūdikio kitoje šeimoje, būtų galbūt viskas kitaip susiklostę.
  • 0

Reputacija: +471

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-03-11, 18:41 

AndriusW rašė:
Pumper, užsidėjai deus ex artworką, tai jis tavo manymu turi vertę?
Jei įdėjai, reiškia turi.
Kitam forumiečiui jinai nulinė, ir jis sako kad tai teplionė.
Kas teisus?
Jūs galit daužyt galvas kiek nori, kitam neįrodysit savo tiesos.
Bet ar verta čia aiškintis? Gal tiesiog tu tą vertę pasilieki, ji tau naudos juk duoda kažkokios. Tam kuriam nulinė, gal neverta kišti savo nuomonės ir eiti savais keliais.
Gatvėj juk neaiškinam praeiviui, kad jo striukė blogai atrodo, ir neverta savo kainos. Jei pirko, reiškia tokia ir buvo jos vertė. Nei daugiau nei mažiau.

Man turi vertę, nes tai mano mėgstamiausias žaidimas, bet kaip menas taip pat turi vertę vien iš to, kad bet kuris pradinukas tokio nesugebėtų nupiešti.

Pabandyk įvertinti meno kūrinį, kaip nekilnojamą turtą, pvz. namą: seno namo vertė skaičiuojama pagal tai, kiek kainuotų jį pastatyti šiandien (imant, kad jis dar geros būklės). Taigi, kuris paveikslas būtų vertingesnis: tas, apie kurį straipsnis, ir bet kas panašią kopiją nupeckiotų per kelias valandas, ar Deus Ex coveris, kurį nupaišyti sugebėtų tik patirties turintis žmogus (kad ir taip per tiek pat laiko), dėl ko jo darbo valandos kaina būtų žymiai brangesnė?

Žinoma, meno kūriniai turi ir nematerialią vertę (kiekvieną dieną internete galima pamatyti šimtus naujų kūrinių, kurie gal ir elementarūs techniškai, bet tau taip patinka, kad nepagailėtų gerų pinigų už originalą), bet čia jau kitas klausimas, ar tas aptariamas ją iš vis turėtų turėti (per istoriją turbūt tūkstančiai panašių buvo nupaišyta, bet atsidūrė pečiuj, nes niekas su autoritetu ar dideliais pinigais nesugalvojo, kad tai geras kūrinys).
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +599

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-03-11, 19:00 

IMHO, pinigais- paveikslas yra milijonai, deus ex tokio lygio piešinukas yra 1-100 pinigo, jei pridėti žaidimo sąlyginį novatoriškumą (tai gana pigus w. gibson'o pradėtos temos rip off vistik, tik stealth su minimaliu rpg ir su tema sujungtas gana neblogai), jei tai pirmas originalus posteris, tai kažkam ant sentimentų jis augti gali iki keturių nulių, iki 100K max pinigo.

Vertinant tik meno prasme be jokio konteksto, paveikslas yra ~100 kart vertingesnis už deus ex coverį. Čia pabrėžiu mano kukli nuomonė, kiekvienas turi savo.

Bet aš to neafišuoju, ir tik paklaustas vardinu. Nes be abejo bus ir kitokių nuomonių. Tame ir esmė.
  • 0

Reputacija: +8

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-03-11, 19:38 

AndriusW rašė:
Vertinant tik meno prasme be jokio konteksto, paveikslas yra ~100 kart vertingesnis už deus ex coverį. Čia pabrėžiu mano kukli nuomonė, kiekvienas turi savo.

O tai jei coveris būtų nutapytas, kodėl jis turėtų būti 100x pigesnis, nei panašus random portretas?
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +599

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-03-11, 19:43 

nes toks jo lygis lyginant su paveikslu minėtu, o su random, nežinau, reiktų tą random pamatyti.
  • 0

Reputacija: +8

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 30 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'