Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 15 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Požiūris - komentarai ir nuomonės
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-07, 14:18 
     
silpnoka apžvalga, bet visvien 10 balų lyginant su turgelio prekių pristatymais.

Ko man trūksta? kalibruoto/nekalibruoto spalvų testo, apšvietimo tolygumo testo ir pan.
 • 0Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-07-13, 13:38
Pranešimai: 6012
Reputacija: +2039
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-08, 14:42 
     
Ko man labiausiai trūksta lietuviškose apžvalgose, tai praktiškumo, vietoj to kad dėstyti beprasmius skaičius, apie kuriuos dauguma nesupranta:
1. ''galima montuoti ant sienos'', bet neparodyta kaip;
2. ''valdymo rankenėlė yra dešinėje nugarėlės pusėje - ją pasiekti nesunku, nors ir būtų patogiau, jei ji būtų arčiau krašto''.
- na koks skirtumas kur ta rankenėlė. Geriau papasakoti ką ji daro - apibūdinti naudojimo patogumą.
3. ''Tuo tarpu nuotolinio valdymo pulto trūkumas jau yra didesnis minusas, ypač jei kalbam apie filmų peržiūrą''
- nuo kada monitorius valdomas per atstumą? Be reikalo kuriate trūkumus, kurių nėra;
4. ''Šis monitorius yra LCD su LED apšvietimu''.
- LCD yra seniena, nes jau senai yra IPS - gražesnės spalvos, BET.... IPS turi ''black light bleed'' problemą, kurios neturi LCD ir be to LCD yra pigesnis.
5. „Philips 439P1/00“ nėra sukurtas žaidimams - tik 60 HZ dažnis''.
- Jis puikiai tinka žaidimams, nes Hz trūkumą kompensuoja raiškos dydis (daugiau taškų). Nebent tu žaidi profesionaliai šaudykles, tuomet reikalingas mažesnis ''Input'' vėlavimas, o tam reikalingas didesnis Hz;
- BET..... pamiršote paminėti jog norint žaisti 4K raiška su 60 Hz, reikia bent jau RTX 3080, kuri kainuoja 2000 eurų. Tad vėlgi darote problemą ten kur jos nėra.

- Siūlyčiau keisti apžvalgų taktiką, nes tai skamba kaip ''scam''as. Jau geriau daugiau dėmesio skirkite praktiškumui, patvarumui, naudai. Kodėl nėra jokios info apie garantiją, draudimą ir pan?
Pasižiūrėkit ''Linus tech tips'' kaip reikia daryti apžvalags.
Jie nepasakoja kur yra mygtukas, jie pasakoja ką su juo galima daryti.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2794
Reputacija: +263
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-08, 16:30 
     
vanduo4 rašė:
1. ''galima montuoti ant sienos'', bet neparodyta kaip;

Per vesa 200 montavimo skyles. Visi ekranai, turintys vesa 75, 100, 200 ar 400 yra palaikomi standartinių laikiklių.

vanduo4 rašė:
4. ''Šis monitorius yra LCD su LED apšvietimu''.
- LCD yra seniena, nes jau senai yra IPS - gražesnės spalvos, BET.... IPS turi ''black light bleed'' problemą, kurios neturi LCD ir be to LCD yra pigesnis.

LCD yra plati sąvoka, apibrėžianti technologiją. VA ir IPS yra tiesiog skirtingi LCD įgyvendinimai. Apšvietimas gali būti daromas bet kuo, kaitrine lempute, halogenais, ar su krūva mažiukų led'ų. Seniau buvo populiarūs halogenai, bet dabar beveik viskas su led, nes tai užima mažiau vietos, naudoja mažiau energijos, ir su jais galima naudoti lokalų tamsinimą. Keista, kad reklamuoja kad su ledais, bet gal taip reikia dėl marketingo taškų.

vanduo4 rašė:
5. „Philips 439P1/00“ nėra sukurtas žaidimams - tik 60 HZ dažnis''.
- Jis puikiai tinka žaidimams, nes Hz trūkumą kompensuoja raiškos dydis (daugiau taškų). Nebent tu žaidi profesionaliai šaudykles, tuomet reikalingas mažesnis ''Input'' vėlavimas, o tam reikalingas didesnis Hz;

Na bet koks monitorius tokiu atveju tinka žaidimams. Bet tokie pasakymai dažniausiai pabrėžia, kad profesionaliam naudojimui žaidimams jis nėra tinkamas, nes profesionalams padeda papildomi hercai. Nors realiai virš 144hz, nieko daug negauni, žmogaus akis sugeba apdoroti gal tik apie 100+fps esant stresui. Čia gan sunku tema, bet tavo minėti ltt turėjo video, su profesionaliais žaidėjais, apie tai.

Pats turiu senesnę tokio monitoriaus versiją, 4k 60hz, bet be HDR, ir tik 39". Tikrai labai patogu turėti daug vietos desktope, nenaudojant elementų didinimo. Firefox retai būna pilname ekrana, nes puslapiai bukai atrodo - siauri dryžiukai per vidurį ekrano. Bet šalia firefox telpa daug papildomų programų, virtualkių ekranų, etc. Taip pat tokie žaidimai kaip stellaris, eu4, civilization6 ir panašios strategijos žaidžiasi patogiau. Dėl fps gal atvirkščiai, per daug galvą reikia sukioti, kad pamatytum visą situaciją. Na bet kaip neprofesionaliam pažaidimui, toks dydis yra gana idealus. Po ilgo naudojimo, visi monitoriai mažesni nei 28" jau kelia savotišką klaustrofobiją.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2953
Reputacija: +966
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-09, 14:46 
     
conjurer rašė:
Visi ekranai, turintys vesa 75, 100, 200 ar 400 yra palaikomi standartinių laikiklių.

Va būtent tai ir reikia paminėti straipsnyje. Dabar potencialus klientas turi sukti galvą - o kaip tvirtinti? Paprastumas, aiškumas, konkretumas.

conjurer rašė:
LCD yra plati sąvoka, apibrėžianti technologiją. VA ir IPS yra tiesiog skirtingi LCD įgyvendinimai.

LCD yra paprasta sąvoka, deja straipsnio autorius to nesuvokia, todėl jis kalba aukštosiomis frazėmis. Galima spekuliuoti kad VA ir IPS yra LCD atšakos, bet visos jos turi savo atskirų technologinių skirtumų. Tad vien neišsilavinusia akimi pažiūrėjus į VA - IPS ir lCD raides, matysime jog jos yra skirtingos. Todėl čia būtų puiku pabrėžti jog LCD neturi "black light bleed" problemos ir yra pigesnis.

conjurer rašė:
Na bet koks monitorius tokiu atveju tinka žaidimams. Nors realiai virš 144hz, nieko daug negauni, žmogaus akis sugeba apdoroti gal tik apie 100+fps esant stresui. Čia gan sunku tema, bet tavo minėti ltt turėjo video, su profesionaliais žaidėjais, apie tai.

Teisingai, čia ir reiktų pabrėžti jog su juo puikiausiai galima žaisti "explorer" tipo žaidimus. Bet šaudyklėms parekomenduoti monitorius su daugiau nei 60Hz ir paaiškinti kodėl.
- Atskleisti taškų skaičiaus ir Hz poveikį vaizdo kokybei, t.y. didelis 4K taškų skaičius puikiausiai kompensuoja Hz trūkumą.
Pvz.: Linus Tech tips atliko testus. Su monitoriais : HD 240Hz, 2K 144Hz, 4K 60HZ. Žaidėjai nesugebėjo atskirti kuris yra kuris.
- Paaiškinti jog su 100Hz ir 100FPS daugumoje žaidimų tu nepamatysi jokio vizualaus skirtumo, nes tas skirtumas tiesiog neužprogramuotas.
Pvz.: Settings high - 4 žolės krūmai, very high - 5 žolės krūmai, extreme - 6 žolės krūmai. Toks mažas procentinis elementų padidėjimas nedaro jokios įtakos vaizdo kokybei.
- Beje, žmogaus akis mato mirgėjimą tik iki 20-30HZ. Toliau kadrų skaičius didinamas tik dėl to, kad žaidimai tapo labiau intensyvūs, todėl vaizdas tampa labiau išplaukęs. Padidinus Hz skaičių atsiranda "kadro plyšimo" problema, kuri sprendžiama G-Sync arba V-sync įrankiu. Deja šiam monitoriui ši problema neaktuali.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2794
Reputacija: +263
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-09, 16:53 
     
vanduo4 rašė:
- Beje, žmogaus akis mato mirgėjimą tik iki 20-30HZ.

Tiesą sakant ties 25-30 kadrų jau įmanoma apgauti žmogaus akį, kad vaizdas sklandus. Na bet tai veikia ne visada, jei kamera yra sukama, su 30 fps jau pastebimas vaizdo "striginėjimas", kai juda visa scena pastoviu greičiu. Tas pats nufilmuota su 60 fps jau turi daug sklandesnį perėjimą, ir vaizdas atrodo gyvesnis.
Viršyjant 60 fps skirtumas labai nedidelis, tačiau profesionaliems žaidėjams tai gali turėti įtakos, nes jie gali keliom milisekundėm ankščiau pamatyti tam tikrą įvykį. Reto žmogaus reakcija tai išnaudoja, ne bet ne kiekvienas yra e-atletas.

Apie kitą monitorių galvoju 4k 120hz. Na dar HDR galėtų būti 1000, ne 400 kaip šitame philips. Šis philips gal ir geras, kaip biudžetinis 40" monitorius, bet man asmenškai būtų labai mažas skirtumas.

vanduo4 rašė:
Galima spekuliuoti kad VA ir IPS yra LCD atšakos, bet visos jos turi savo atskirų technologinių skirtumų

Ne tai kad galima, bet tiek VA tiek IPS yra skystų kristalų įmagnetinimu paremtos technologijos (Liquid Crystal Display). Kita kategorija būtų CRT (Cathode Ray Tube), kineskopiniai monitoriai, arba OLED - mažų organinių led'ų ekranas.

LCD - reikia apšvietimo, kuris eidamas per skystų kristalų matricą nuspalvinamas į vaizdą. Taip pat naudojama monochrominiuose ekranuose, kur apšvietimas gali būti iš aplinkos (pvz neišmanus rankinis laikrodis).
CRT - apšvitimas yra elektronų patranka, kuri sukuria vaizdą ekrane.
OLED - apšvietimo nėra, nes kiekvienas pikselis yra šviesos šaltinis.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2953
Reputacija: +966
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-10, 11:29 
     
Žmogau, tu suplaki viską į vieną krūvą, todėl nesugebi atskirti atskirų objektų.
Lygiai kaip straipsnio autorius negeba analizuoti kiekvieno elemento atskirai, todėl ir negali parašyti tinkamos apžvalgos
conjurer rašė:
- Tiesą sakant ties 25-30 kadrų jau įmanoma apgauti žmogaus akį, kad vaizdas sklandus.
- jei kamera yra sukama, su 30 fps jau pastebimas vaizdo "striginėjimas"
- Viršyjant 60 fps profesionaliems žaidėjams tai gali turėti įtakos, nes jie gali keliom milisekundėm ankščiau pamatyti tam tikrą įvykį.

- Tu maišai žmogaus gebėjimą matyti ir kameros vaizdo perteikimą. Žmogus fiziškai nebemato skirtumo nuo 20-30Hz - tai priklauso nuo žmogaus ir tai įrodyta tyrimais;
- Jeigu sukant kamerą vaizdas trūkinėja, tai jau ne žmogaus gebėjimo skirti problema, tai kameros negebėjimas į 30 kadrų sutalpinti pakankamai nuotraukų, kad vaizdas atrodytų sklandus. Būtent todėl buvo pereita prie 60Hz standarto.
- O dėl profesionalių žaidėjų čia jau rečias skirtumas - tai "In put lag", o ne vaizdo kokybės problema. Klaviatūra, pelė, kompiuteris, monitorius - vis turi vėlavimus, kurie atsiliepia vėlesniu vaizdo atvaizdavimu ekrane. Šiai problemai spręsti gaminami gaming mouse, kayboard, o monitoriuose didinamas kadrų skaičius 144 - 360Hz taip padidinamas vaizdo kontrastas/detalizacija, dėl kurios tu milisekundės dalimis pamatysi priešininką už kampo greičiau nei su 60HZ.
- Gal dar nori pasiginčyti jog 144Hz monitoriaus turėjimas negarantuoja "Input lag" pašalinimo, nes dar reikalinga pakankamai galinga video korta, gebanti išnaudoti tuos 144Hz, t.y. sukurianti iki 144 FPS. Gal FPS ir Hz yra vienas ir tas pats, nes atlieka panašų vaidmenį?
conjurer rašė:
tiek VA tiek IPS yra skystų kristalų įmagnetinimu paremtos technologijos (Liquid Crystal Display). Kita kategorija būtų CRT (Cathode Ray Tube), kineskopiniai monitoriai, arba OLED - mažų organinių led'ų ekranas.

Tai dar pasakyk kaž neegzistuoja žmogus, jis tiesiogyra vanduo nes sudarytas iš vandens. Visi dalykai turi savo pradininką, deja juos galima grupuoti pagal įvairius kriterijus.
- Kaip žmogus yra skirtingų rasių, taip ir monitoriai eiliniam vartotojui apibūdinami kaip turintys LCD, VA ir moderniausia IPS panelę. O tai iš esmės rodo geresnę spalvų kokybę.
conjurer rašė:
LCD - reikia apšvietimo, CRT - apšvitimas yra elektronų patranka, OLED - apšvietimo nėra

Čia jau apskritai viską suvėlei LCD sulygindamas su apšvietimu, o OLED su LCD panele. Pats OLED yra apibūdinamas TIK kaip apšvietimas, o ne panelės tipas.
Jeigu tau sunku logiškai atskirti LCD nuo IPS, tai tiesiog pabandyk LCD panelę paspausti pirštu - pamatysi spalvų bangavimą. IPS tu gali spausti kiek nori, nebus jokio pokyčio.
Tai tą patį pradininką turinčios skirtingos technologijos.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2794
Reputacija: +263
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-10, 19:05 
     
vanduo4 rašė:
- Tu maišai žmogaus gebėjimą matyti ir kameros vaizdo perteikimą. Žmogus fiziškai nebemato skirtumo nuo 20-30Hz - tai priklauso nuo žmogaus ir tai įrodyta tyrimais;

Padarom greitai dar vieną tyrimą, jei turi dabar 60Hz ekraną. Būtinai yt nustatymuose pasirink 60fps video versiją.

 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2953
Reputacija: +966
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-10, 19:45 
     
vanduo4 rašė:
Jeigu tau sunku logiškai atskirti LCD nuo IPS, tai tiesiog pabandyk LCD panelę paspausti pirštu - pamatysi spalvų bangavimą. IPS tu gali spausti kiek nori, nebus jokio pokyčio.
Tai tą patį pradininką turinčios skirtingos technologijos.

Pradininkas tai monochrominiai ekranai, tokie kaip senuose elektroniniuose laikrodžiuose. O dabar realiai turim tris tipus, kuriuos naudojam spalvotiems monitoriams:

Paveikslėlis

Taigi nereikia nieko atskyrinėti, ekrano tipas tiesiog apibrėžia kas vyks skystais kristalais (Lquid Crystal), skystų kristalų ekrane (Liquid Crystal Display, arba LCD sutrumpinu). Tad jei turi IPS tipo LCD panelę, to bangavimo nebus.

vanduo4 rašė:
Pats OLED yra apibūdinamas TIK kaip apšvietimas, o ne panelės tipas.

Ne, čia visas panelės tipas.

Paveikslėlis

OLED neturi skystų kristalų sluoksnio, ir apšvietimo, nes patys OLED pikseliai šviečia. Dėl to galima išgauti žiauriai gerą kontrastą, ir spalvas, bet ši technologija dar nėra patvarti, ir ekranas greit dėvisi, arba jame išdega dažniau naudojami pikseliai.

Gal tu OLED maišai su samsungo QLED. Jie nusprendė daug žmonių supainioti su savo marketinginiu terminu, kuris apibrėžia tiesiog dar vienu būdu atnaujintą skystų kristalų monitorių.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2953
Reputacija: +966
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-11, 00:08 
     
conjurer rašė:
Paveikslėlis

- Na perėjus į technologines detales, manau reiktų patikslinti vieną dalyką.
- Aš klaidingai TN paneles sulyginau su LCD, nes ankčiau aprašymuose niekur nenurodydavo TN, tiesiog LCD, nes tai buvo naujovė CRT monitoriams. Dabar niekas nenurodo LCD, tiesiog IPS. Tad iš technologinės pusės tu teisus.
conjurer rašė:
OLED neturi skystų kristalų sluoksnio, ir apšvietimo, nes patys OLED pikseliai šviečia. Dėl to galima išgauti žiauriai gerą kontrastą, ir spalvas, bet ši technologija dar nėra patvarti, ir ekranas greit dėvisi, arba jame išdega dažniau naudojami pikseliai.

- Bet dėl OLED nesutinku. Tai kad OLED apšvietimo technologija įdiegta tiesiogiai į LCD panelę, tai dar nereiškia jog OLED yra panelė. Netgi tavo nuotraukoje sakoma jog - "Glass TFT Backplane with OLED", bet tai nėra OLED panelė;
- Tu paėmei reklaminį stendą, kuriame sulyginamas paprastas LCD monitoius su OLED funkciją turinčiu monitoriumi. Tai reklaminis triukas, bet ne visiškai naujas OLED monitorius.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2794
Reputacija: +263
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-11, 00:17 
     
conjurer rašė:
vanduo4 rašė:
- Tu maišai žmogaus gebėjimą matyti ir kameros vaizdo perteikimą. Žmogus fiziškai nebemato skirtumo nuo 20-30Hz - tai priklauso nuo žmogaus ir tai įrodyta tyrimais;

Padarom greitai dar vieną tyrimą, jei turi dabar 60Hz ekraną. Būtinai yt nustatymuose pasirink 60fps video versiją.


Ką tu tuo norėjai pasakyti?
Aš įtariu jog tu nežinai kuo skiriasi Hz nuo FPS.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2794
Reputacija: +263
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-11, 00:36 
     
vanduo4 rašė:
- Aš klaidingai TN paneles sulyginau su LCD, nes ankčiau aprašymuose niekur nenurodydavo TN, tiesiog LCD, nes tai buvo naujovė CRT monitoriams. Dabar niekas nenurodo LCD, tiesiog IPS. Tad iš technologinės pusės tu teisus.


Natūralu, čia ne tavo kaltė, o marketingo. Pilnai įvardinus panelės tipą prarandama marketingo taškų, bet sakant IPS su LED apšvietimu jų gaunama. Žmonėms užtenka tiesiog žinot kuris terminas skambesnis esamu metu, kad žinotų ką rinktis, o kaip veikia technologija retas žino.


vanduo4 rašė:
- Bet dėl OLED nesutinku. Tai kad OLED apšvietimo technologija įdiegta tiesiogiai į LCD panelę, tai dar nereiškia jog OLED yra panelė. Netgi tavo nuotraukoje sakoma jog - "Glass TFT Backplane with OLED", bet tai nėra OLED panelė;
- Tu paėmei reklaminį stendą, kuriame sulyginamas paprastas LCD monitoius su OLED funkciją turinčiu monitoriumi. Tai reklaminis triukas, bet ne visiškai naujas OLED monitorius.


OLED monitoriai nėra pigūs, gal dėl to nesi apie juos daug girdėjas. Na LTT turi nemažai video apie juos, labai gyrė spalvas, o nesenai skundėsi dėl išdegimų.

Kalbant apie pridutą, tai va:
https://www.asus.com/bt/Displays-Desktops/Monitors/ProArt/ProArt-Display-PQ22UC/
Neminima kad čia yra LCD, minima, kad OLED. Ir čia ne marketingo triukas, gali paieškot to monitoriaus kainų. T.lt tokio niekada neraklamuose, nes prie kinų turgėlio tokie nesiderina.

Samsungas tau pasakys tą patį:
https://www.samsungdisplay.com/eng/tech/oled-display.jsp
Cituoti:
OLED (Organic Light-Emitting Diodes) display is a ‘self-luminous display’ using organic materials that self-illuminate when a current flows through them.

Unlike LCD, which expresses colors through liquid crystals and color filters utilizing light sources of backlight, OLED expresses colors through RGB light-emitting materials, which are the three primary colors of light that respond to current applied to the organic light-emitting layer.


Tai kad yra TFT (Thin transistor film), dar nereiškia kad ekranas yra LCD. Pagrindinis skirtumas yra skystų kristalų naudojimas. OLED neturi skystų kristalų sluoksnio ir foninio apšvietimo, nes pikseliai patys yra šviesos šaltiniai. TFT technologija tiesiog leidžia valdyti daug dalykų vienu metu, skystų kristalų ar mažų šviestukų.


vanduo4 rašė:
Ką tu tuo norėjai pasakyti?
Aš įtariu jog tu nežinai kuo skiriasi Hz nuo FPS.

Tai kad "žmogaus akis fiziškai nemato daugiau 30 fps" yra mitas, kurį lengva pačiam susigriauti pamačius tą video. 24FPS yra riba nuo kurios tiesiog nepykina, nes yra minimaliai sklandumo. Na animatoriai kartais naudoja mažiau, bet randa būtų kaip tai apeiti. Ir čia tikrai nėra vsync nebuvimo problema.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2953
Reputacija: +966
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-12, 15:04 
     
Kad ateityje išvengti tokių ilgų diskusijų apie nieką pasistenk būti konkretesnis.
- Vietoj pasakymo jog LCD yra plati sąvoka, tiesiog išvardink visus LCD (TN, VA, IPS), tuomet bus aišku ką praleidome;
- OLED visuomet buvo tik kaip apšvietimo būdas. Bet pasirodo jog vystantis lankstiems ekranams jie surado būda kaip panaikinti galinį apšvietimą, jį perkeliant į pačius kristalus, t.y. OLED. Ir tai jau vadina visiškai nauja panele. Bet dar laikas parodys ar tai tikrai nėra reklaminis triukas, ar tai iš tikrųjų laikytina naujo tipo panele. Pirmoje tavo nuorodoje tai atrodo kaip reklama (nes OLED patalpintas šalia 4K, HDR, 1ms ir kitų funkcijų), bet Samsung puslapyje jau konkrečiai sakoma jog tai nauja panelė.
- O dėl video su FPS, tu sakai "davai padarom tyrimą" ir nepasakai ko man ten ieškoti. Tik vėliau išaiškėja jog, tavo manymu, mitas kad žmogus nemato 30fps mirgėjimo. Manau klaidingai vertini tyrimo rezultatus, nes naudoji sąvoką "mato" vietoj "skiria".
Skirtumas yra tas, kad matyti tu gali kai yra geras kontrastas juodas ant balto, bet esant spalvotam ekranui, 30fps yra ta riba, nuo kurios dauguma žmonių jau neskiria kiek tų fps. Žmogui pasukant galvą vaizdas irgi susilieja, bet jo akis to nemato, o smegenys neskiria, nes akis sumirksi, todėl vaizdas jam yra sklandus. Naujuose monitoriuose bandoma pakartoti šį triuką atvaizduojant kas antrą kadrą, o kas antras juodas. Nepamenu kokia tai funkcija, bet kaikam ji sukelia jūros ligą.
- Žodžiu paprastumas ir konkretumas padeda sutaupyti daug laiko. Bet svarbiausia jog surasta požiūrių skirtumo priežastis - skirtinga sąvokų interpretacija.To priežastis - Reklama.
Reklama tikrai efektyviai plauna smegenis ir žmogus to net nesupranta. Taip veikia ir propaganda.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2794
Reputacija: +263
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-12, 15:37 
     
vanduo4 rašė:
Kad ateityje išvengti tokių ilgų diskusijų apie nieką pasistenk būti konkretesnis.

Būtent tą ir darau.

vanduo4 rašė:
- Vietoj pasakymo jog LCD yra plati sąvoka, tiesiog išvardink visus LCD (TN, VA, IPS), tuomet bus aišku ką praleidome;

Nežinau ar galiu visus. Čia yra trys dažniausiai naudojami, dar yra populiarūs monochrominiai LCD ekranai, kuriems nereikia backlight, bet tamsoje nesimato.

Realiai išskirstyčiau modernių laikų ekranus į 4 tipus, pagal technolgijas:
CRT - dar kartais naudojami profesionalų, pagrinde išnykę dėl dydžio ir turi labai geras spalvas. Veikia dėl elektronų patrankos.
E-INK - monochrominiai arba turintys nedaug spalvų, lėtai atsinaujinantys, bet nereikalauja energijos vaizdo rodymui. Gali turėti backlight, bet tai naudinga tik tamsoje. Pagrinde naudojami skaityklėse. Veikia kai įmagnetintos dalelės judinamos tarp dviejų plokštelių.
LCD - populiariausi monitoriai, naudojami beveik visur. Spalvos geresnės tik už e-ink tarp šitų 4. Veikia, kai skystų kristalų sluoksnis užstoja galinį apšvietimą, dėl to galinis apšvietimas būtinas.
OLED - Nauji, brangūs, ir dėvisi nuo naudojimo. Spalvos prilygsta CRT. Veikia taip kad kiekvienas pikselis yra mažas šviestukų rinkinys, dėl to nėra apšvietimo. Nenaudojami skysti kristalai.

vanduo4 rašė:
- OLED visuomet buvo tik kaip apšvietimo būdas. Bet pasirodo jog vystantis lankstiems ekranams jie surado būda kaip panaikinti galinį apšvietimą, jį perkeliant į pačius kristalus, t.y. OLED. Ir tai jau vadina visiškai nauja panele. Bet dar laikas parodys ar tai tikrai nėra reklaminis triukas, ar tai iš tikrųjų laikytina naujo tipo panele. Pirmoje tavo nuorodoje tai atrodo kaip reklama, bet Samsung puslapyje jau konkrečiai sakoma jog tai nauja panelė.


Na nežinau kodėl čia toks užsispyręs. LED buvo apšvietimas, bet ne OLED. Sakau gal kažką girdėjai apie QLED, ir maišai su OLED. Pasidomėk pats, atrodo kartais kažką žinai, bet kartais visiškai netiksliai. Esmė, kad OLED yra artimesni tam ekranui, kuris buvo ant operos ir baleto teatro, padarytas iš gana didelių led.
Na bet kuriuo atveju perkant reikia atskirti LCD nuo OLED, nes su OLED būtina naudoti screensaver, ar vaizdo repozicionavimą, jei pats monitorius to nedaro. Pikseliai išdega, ir nublunka. Na ir piniginės reikia didesnės, tai gal net nedidelis pavojus netyčia tokį gauti. Taip pat šie monitoriai gali būti permatomi (ir tuo pačiu dar brangesni).

vanduo4 rašė:
Skirtumas yra tas, kad matyti tu gali kai yra geras kontrastas juodas ant balto, bet esant spalvotam ekranui, 30fps yra ta riba, nuo kurios dauguma žmonių jau neskiria kiek tų fps. Žmogui pasukant galvą vaizdas irgi susilieja, bet jis to nemato, nes sumirksi.

Na aš skiriu. Visada matos kad video yra 60 fps, visai kitoks jausmas nei 30 fps. Kaip pvz:


Ir žaidimuose tas dar labiau jaučiasi. Skirtumas tas, kad tu manai kad riba yra 30, o aš kad tai 100+.

vanduo4 rašė:
Bet svarbiausia jog surasta požiūrių skirtumo priežastis. Reklama tikrai efektyviai plauna smegenis ir žmogusu to net nesupranta. Taip veikia ir propaganda.

Kad čia technologijos, ne politika. Technologijose požiūrio skirtumas dažniausiai reiškia, kad vienas požiūris yra neteisus ar netikslus. Ir gal reklama tą ir daro, nes čia buvo reklamuota įrenginių, kurie turi ne HDMI jungtį, o HD. Ir žmonės galvoja kad čia tas pats. Nors HD turi tik pigūs įrenginiai, kurių gamintojai negali sertifikuoti to kaip HDMI, dėl finansų, ar kompetencijos trūkumo.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-12-29, 01:01
Pranešimai: 2953
Reputacija: +966
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2021-10-12, 21:35 
     
conjurer rašė:
vanduo4 rašė:
Kad ateityje išvengti tokių ilgų diskusijų apie nieką pasistenk būti konkretesnis.

Būtent tą ir darau.

Tu tai darai tik tada, kai esi prispaustas į kampą.
Pagrindinė tavo komentarų problema yra ta, jog tu pateiki informaciją be konteksto.
Pvz.: mes sušnekėjom apie gebėjimą skirti 30Hz, o tu įmetei video be jokių paaiškinimų. Ko man ten ieškoti?

- Ir visi tavo komentarai tokie.
- Aš padariau klaidų dėl sąvokų vertinimo, bet abejoju ar tu pripažinsi konteksto trūkumą.
Kai parašai komentarą pagalvok kaip skaitytojas jį gali suprasti. O tai gaunasi diskusija apie nieką ir visi yra teisūs.
- Tema buvo apie monitoriaus apžvalgą, o tu viską nutempei į LCD sąvokos netikslumus, bet taip ir nesugebėjai paaiškinti klaidos, tol kol aš pats to nesupratau.

Laiko švaistymas ir tiek. Sėkmės.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-04-13, 17:31
Pranešimai: 2794
Reputacija: +263
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 15 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'