Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Įdomusis mokslas
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 01:48 
     
MarkizasBarabasas rašė:
Pritariu baxuriux'ui ir + dar dedu šitam straipsniui riebų minusą. Daug citatų, rėmimusi šaltiniais ir etc. Toks įspūdis, jog autorė rašė "egzamininio" stiliaus darbą gerai nesuprasdama ko iš jo nori normos. Minimi kontekstai turi KĄ NORS reikšti, o ne tiesiog būti paminėti, kad darbas būtų ilgos apimitir skambėtų protingai, nors proto ten nerasi.
-


Gaila, kad tiek mano paminėti pavyzdžiai, tiek išvada jums pasirodė nesuprantami, o mintis nesusekama. Tai tik patvirtina ką sakau - susikalbėti visuomenėje, kur esame kiekvienas savo profesniame stalčiuje be platesnio akiračio ir susikirtimo taškų - sunku. Kitą kartą stengsiuos pagalvoti apie Jus.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 01:53 
     
Cituoti:
Yra vienas rimtas kontrargumentas autorei - žmogus fiziškai ir psichologiškai negali vienodai gerai išmanyti visko. Žmogaus stiprybė yra ne vien jo intelektas, bet ir sugebėjimas bendradarbiauti siekiant bendrų tikslų. Būtent todėl žmonės pasiskirsto darbai ir tampa jų ekspertais


tekste nekalbama, kad nereikia siekti būti ekspertais. priešingai, šiandien nebegali būti ekspertas studijuodamas tik savo specialybę. o dar svarbu ir ekspertų galia, tikrai demokratinėje visuomenėje ji negali būti absoliuti.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 02:00 
     
MindaugasV85 rašė:
Cituoti:
Mokslo ir technologijų persmelktoje visuomenėje užsidarymas siauroje savo srityje mažina piliečių galimybes kontroliuoti savo gyvenimą ir silpnina demokratiją.

Na dar patį galą perskaičiau. Tai ką ji nori pasakyti, kad geriau išmanyti visas sritis, negu tapti vienos kažkokios srities tikru specialistu? Kas yra sakoma apie įrenginius, medžiagas, tą galima pasakyti ir apie žmones: kas tinka viskam, tas netinka niekam.


Mindaugai, tarp šių dviejų kraštutinumų - "gerai išmanyti visas sritis" (kas yra ir neįmanoma) ir būti " vienos srities tikru specialistu (neišmanančiu nieko kito)" yra platus galimybių laukas. Nereikia rinktis arba/arba. tikriausiai esate savo srities specialistas, bet ne tik, turbūt ir pilietis esate. kad būtumėte sąmoningas pilietis ir išmanytumėte kaip veikia visuomenėje mokslas (o ne tik savo griežtąją specialybę) ir reikalingas kursas universitete, kurį siūlau. jis Jums, kaip specialistui, nepakenks, priešingai, labai pravers. Argi kelininkui neįdomu, kur jis kelią tiesia?
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 02:02 
     
bahuriux rašė:
Yra dvi kategorijos mokslo, arba isimokslinusiu zmoniu:
1. tie kurie zino viska apie nieka.
Cia butu siauro profilio mokslininkas, kuris labai gerai ismano tik savo sriti, o visose kituose beveik nieko.

2. tie kurie zino nieko apie viska.
Tai yra labai platus spektras, bet zinios tik bazines. Mano manymu, kaip mokslininkas toks zmogus nepasieks daug ir geru rezultatu, bet kaip isradejas ir inovatorius, tai pasiekti turi daug.

As esu vienas is to 2 tipo.
Cia taip perlenktai pasakyta skaiciau kazkuriame labai senam "mokslas ir gyvenimas" zurnale.


taip, yra "specialists" ir "generalists", bet straipsnis ne apie tai. jis apie tai, kad Jums kaip specialistui yra svarbu suvokti mokslo, technologijų, verslo ir politikos sąveiką visuomenėje. industrinėje visuomenėje nebuvo įprasta apie tai galvoti. bet laikai pasikeitė.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 02:12 
     
rwc rašė:
Pasigendu elementaraus bendrojo išsilavinimo tarp jaunų magistrų - tiek tiksliukų, tiek humanitarų. Būtų mano valia, šalia magistro tezių gynimo įvesčiau privalomą diametraliai priešingos srities egzaminą. Pavyzdžiui, informatikas turėtų savo žodžiais įrodyti arba paneigti "mąstau, vadinasi, egzistuoju" - taip parodydamas, kad geba savarankiškai mąstyti ir kad yra susipažinęs su logikos ir filosofijos pagrindais, neapsiribojančiais minimaliomis nuogirdomis apie Platoną ir Sokratą. Lygiai taip pat iš humanitaro reikalaučiau pakomentuoti, kodėl per šimtą metų taip ir neišspręstos trys didžiosios kvantinės mechanikos problemos, arba kokios problemos iškiltų pažeidus termodinamikos dėsnius. Arba abstrakčiau: kodėl vidurkių vidurkis nėra dėmenų vidurkis, ir kaip tai pasireiškia demokratijoje, sociologijoje, ekonomikoje...

Mano nuomone, klaidinga skirstyti į siauros srities specialistus, kurių "žinių kreivė" teapsiriboja vienu "spygliu", ir plataus profilio "žinančius viską ir kartu nieko", kurių "kreivė" lygi kaip stiklas. Manau, tikrai gero specialisto bet kurioje srityje "žinių kreivė" turėtų priminti Gauso pasiskirstymą, arba - dar geriau - turėti keletą "kalnelių". Kuo arčiau specialybės, tuo žinių turėtų būti daugiau, bet neturėtų būti "neįdomių" sričių. Ypač kai eina kalba apie techninių išradimų etiką ir poveikį visuomenėje, arba, atvirkščiai, kokybinius ir statistinius įverčius humanitariniuose moksluose. Priešingu atveju, tokie "specialistai" tėra eiliniai mankurtai, kuriais lengva manipuliuoti.


Pritariu. Tikrai atsidarytų keletas langų galvoje ne vienam - tiek tiksliukui, tiek humanitarui :) Turkijos Sabanci universitete jie jau daro panašiai. Ir rezultatai puikiausi, tai geriausius rezultatus (reitingas, mokslo darbų skaičius, įsisavinimas ES pinigų moksliniams tyrimams, skaičius absolventų sukūrusių savo įmones etc) turintis universitetas Turkijoje, ir neįvyksta tai, ko baiminasi čia kai kurie komentatoriai - kad gal prasideda "visažinybė" ir nebelieka laiko domėtis savo griežtąja specialybe. Priešingai, daugiau susikalbėjimo, daugiau aiškumo ir jokios paniekos vienų kitiems, nes baigę tokį universitetą visi be kalbų vertina kitas mokslo šakas. Beje, gerą mintį perskaičiau neseniai - "Most of us took mathematics courses from mathematicians—Bad Idea!" :) http://freakonomics.blogs.nytimes.com/2 ... questions/ - čia galima parsisiųsti S.Mahajan knygos Street-Fighting Mathematics pdf nemokamai.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 02:16 
     
Strong_Bad rašė:
Man politika visiskai "dzin", bet man vistiek, kaip ir daugeliui, reikia eit det kryziuka, nors visiskai nenumanau kas ten per zmogus ir kokia jo sandara, kaip pas ji galvoj gimsta mintys ir apie ka jos, ant kiek tas zmogus patikimas. As nieko nezinau ir dagelis eina balsuot pagal tai, kaip saldziai jie sugeba "pudrint smegenis".
Ir taip vyksta DEMOKRATISKI rinkimai. Tai ar tikrai neturiu teises det kryzuka?


O ką Jūs vadinate politika? Gal politika tai Seimas? Politika yra Jūsų kasdienis gyvenimas. Kokį išsilavinimą gaunate universitete, kaip Jus gydo gydytojas, kaip organizuojamas viešasis transportas Jūsų mieste - visi šie klausimai yra politiniai. Netikiu, kad Jums jie nerūpi. Kol nesuvoksime viešojo intereso, tol ir politinė kultūra bus tokia, kokia yra šiandien.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 02:19 
     
Skaitytojas rašė:
Musu gyvenimai per trumpi, jog galetume leisti sau prabanga studijuoti visas sritis iskarto ir visose srytyse pasiekti lygy, kuris uztikrintu susikalbejima tarp skirtingu sriciu specialistu.


Pasikartosiu - čia nekalbama apie "visų sričių studijavimą iš karto". Atsiprašau, kad tekstas parašytas taip neaiškiai, kad Jums susidarė toks įspūdis.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 02:34 
     
Karvė rašė:
P.S. Teko kelis kartus apsilankyti LUNI paskaitose ir, atvirai kalbant, labai nusivyliau. Man tai pasirodė kažkoks klubelis, kuris vaidina, kad kažką mokosi ar šviečiasi, o iš tikro tai tiesiog būdas pasimaivyti prieš kitus. Diskusijos vyko ypatingai skystos ir negilios, paskaitos paviršutiniškos. Padariau eksperimentą - pakeliui su taxi per kamštį telefone perskaičiau straipsnį apie to vakaro temą - rezultate neišgirdau nieko naujo, netgi mažiau nei tam 10 min straipsnyje...


LUNI yra savišvietos tinklas, tai reiškia, kad paskaitų lygis priklauso nuo to, kas pareiškia norą tas paskaitas skaityti. Spėju, kad klausytojas, nepatenkintas paskaitos kokybe LUNI yra labai vertingas, jeigu tik jis nėra pasyvus (kaip įprantama mokykloje ir universitete). Manau, visi labai apsidžiaugtų, jeigu aktyviau įsitrauktų žmonės turintys ką pasakyti. Galbūt žinote tokių, pasiūlykite jiems, paskatinkite, galbūt jie susidomės, ir bus naudos visiems. :)
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-07-31, 03:42 
     
Audra rašė:
Na, čia klausimas - ar mes, kaip visuomenė, sutinkame, kad užtenka trejų metų universitetiniam išsilavinimui įgyti. Manau, kad neužtenka. Jeigu tokia nuostata ateina iš taupančių vyriausybių arba iš verslo, tai galima juk jos nepalaikyti.
Tiem kam rupi is tikruju mokslas, tai tie nepalaiko. O pilkajai masei galvoji idomu ? Didzioji dalis runkeliu reikalaus pakelti algas ir pensijas ar siaip niurzges, kad viskas aplinkui blogai ir visi aplinkui vagys, o pats mat sventuolis. Jei norime kazka keisti turime pradeti nuo saves.

Audra rašė:
Frazė "atskirtas nuo visuomenės" šiame kontekste vartojama su nuoroda į Bažnyčios atskyrimą. Atskyrus Bažnyčią, ji ir toliau lieka reikšminga institucija, kuri ir šviečia ir dvasina ir visas kitas savo funkcijas išlaiko, praranda tik politinę galią. Mokslas kaip verslas, verslininkai yra labai svarbi visuomenės dalis, bet mes dar norime ir parlamentą turėti ir kitas demokratines institucijas. Lobizmas, tiek mokslo, tiek verslo, turi būti skaidrus. Apie tai bandyta šiame straipsnyje kalbėti. Gaila, kad autorei nepavyko visko išdėstyti pakankamai aiškiai, kaip galima suprast iš komentarų :)
Aha dabartines baznycios ivaizdis yra tikrai nekoks. Labai idomu koks vyksta svietimas per desimtines ? :)) Per ispazinti ? Jokio svietimo, nes visi zino, kad blogai elgiasi, bet vistiek daro sau i valias ka nori ir kaip nori ir padeje ant visokiu dievu ir baznyciu ir kunigu. Dabar baznyciai belieka vilktis is paskos ir uzleisti lyderiste mokslui, kas jau ir seniai ivyko.

Didzioji dauguma visuomenes gyvena ant vartotojiskumo ir darbo. Kurimu uzsiima tik mazuma, bet ir ne visi gali kazka kurti. Todel islieka visuomenes susiskaldymas ir nesusikalbejimas, kadangi kiekvieno nagai lenkti i save, ir uztat cia yra didziausia problema.

Audra rašė:
Leiskite kategoriškai nesutikti. Yra žmonių tiek tarp humanitarų, tiek tarp griežtųjų mokslininkų, kurie Jūsų požiūrį pavadintu industrinės visuomenės palikimu, kurio galiojimo laikas baigėsi. Pateiksiu keletą programų pavyzdžių. Jei turite minutę, užmeskit akį.

http://www2.carleton.ca/tse/ Kanada

http://www.hks.harvard.edu/sts/about/ Harvardas

http://www.esst.eu/ Europa
Matai, pries veja aka industrija tikrai nepapusi, o jei meginsi pusti, tai bus nuostolinga visais atzvilgiais. Industrijos mastai dabar juda neitiketinu greiciu ir nematau dar sito galiojimo laiko pabaigos. Visi stojantys i univerus galvoja (o ne masto) "ar gausiu darba pabaiges sia spec" ir i pencija iseinama bus tik po 65 metu, taip kad galiojimas yra begalinis :)

Na uzmetes aki i tas studiju programas matau, kad tai tiesiog apzvalgininkai, kurie turetu analizuoti kaip viskas vyksta, rinkos poreikius. O is tikruju ta pati daro ir finansu analitikai, tie patys verslininkai ir specialistai. Taip kad nematau naudos is ju kursu, kurie padetu suprasti visu sistemu funkcionavima ir ju spragas.

Tie patys dirbantieji ir profsajungos, verslininkai, kurie siulo inovacijas, sprendimus, bet niekam tai neidomu ar tu rekausi prie vyriausybes, ar prie seimo dauzysi langus. Svarbiau juk nulupt ir pridaryti kur tik imanoma mokesciu ir biurokratizmo daugiau. Va cia atsiranda visuomenes apatija, kuri nezino ko nori, arba zino, bet nemoka issireikalauti, bet ta pati visuomene ir tures pasimokyti is savo klaidu rinkdama kubiliu :))

P.S Straipsnis ta pacia tematika: Kur mokslas susitinka su visuomene? (20 psl.)
  • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12954
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +250
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-08-01, 21:27 
     
Cituoti:
kionig rašė:
Audra rašė:
Na, čia klausimas - ar mes, kaip visuomenė, sutinkame, kad užtenka trejų metų universitetiniam išsilavinimui įgyti. Manau, kad neužtenka. Jeigu tokia nuostata ateina iš taupančių vyriausybių arba iš verslo, tai galima juk jos nepalaikyti.
Tiem kam rupi is tikruju mokslas, tai tie nepalaiko. O pilkajai masei galvoji idomu ? Didzioji dalis runkeliu reikalaus pakelti algas ir pensijas ar siaip niurzges, kad viskas aplinkui blogai ir visi aplinkui vagys, o pats mat sventuolis. Jei norime kazka keisti turime pradeti nuo saves.


Aš nelabai matau tos pilkos masės, kuo arčiau eini prie žmonių, tuo pilkumas dingsta. Nemanau, kad problema yra "masė", žmonių LIetuvoje yra labai įvairių, daug kas daug kuo domisi, o domėtųsi dar daugiau kuo, jeigu būtų terpė ir skatinimas, tai padarykime kad jie būtų - bent universitetuose. Tas tekstas ir yra mano darymas, "pradėjimas nuo savęs", kaip sakote. Kritika ir bandymas apmąstyti situaciją nėra niurzgėjimas, juo labiau kad pateikiamas ir pasiūlymas :)

Cituoti:
Dabar baznyciai belieka vilktis is paskos ir uzleisti lyderiste mokslui, kas jau ir seniai ivyko.
Taip, įvyko seniai, o dabar mokslui reikia užleisti bažnyčios vietą informuotai pilietinei visuomenei, o tai reiškia ne mažiau žinojimo, o daugiau. Tiesiog mokslas nebeturi būti absoliučios galios pozicijoje.


Cituoti:
Audra rašė:
Leiskite kategoriškai nesutikti. Yra žmonių tiek tarp humanitarų, tiek tarp griežtųjų mokslininkų, kurie Jūsų požiūrį pavadintu industrinės visuomenės palikimu, kurio galiojimo laikas baigėsi. Pateiksiu keletą programų pavyzdžių. Jei turite minutę, užmeskit akį.

http://www2.carleton.ca/tse/ Kanada

http://www.hks.harvard.edu/sts/about/ Harvardas

http://www.esst.eu/ Europa
Matai, pries veja aka industrija tikrai nepapusi, o jei meginsi pusti, tai bus nuostolinga visais atzvilgiais. Industrijos mastai dabar juda neitiketinu greiciu ir nematau dar sito galiojimo laiko pabaigos. Visi stojantys i univerus galvoja (o ne masto) "ar gausiu darba pabaiges sia spec" ir i pencija iseinama bus tik po 65 metu, taip kad galiojimas yra begalinis :)

Na uzmetes aki i tas studiju programas matau, kad tai tiesiog apzvalgininkai, kurie turetu analizuoti kaip viskas vyksta, rinkos poreikius.


Keista, galbūt ne ten pažiūrėjote? Ten trijų universitetų siūlomi kursai, apie kuriuos kalbu. Iš tiesų tai net ne trijų, o daug daugiau, nes Europos atveju programoje dalyvauja keli universitetai, o HArvardas prideda ir MIT siūlomus kursus, iš viso jų ten ne viena dešimtis pavadinimų, jie skirti ir tiksliųjų mokslų, ir humanitarinių ir menų studentams bendrai, visi pateikia labai įdomias perspektyvas, pavyzdžiui, dabar skaitau apie kursus MIT Mapping Controversies: Preparing Scientists and Engineers for a More Complex World ir Expertise and Democracy in Science and Technology Policy. Puikūs pagal aprašymą! Labai reikalingi Lietuvoje. Ne kad subalamutintų būsimus mokslininkus ir kitus darbuotojus ir gaišintų jų laiką, o priešingai. Jei pažangūs universitetai mato tokių kursų universitete svarbą, pamatykim ir mes.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-08, 02:06
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 35 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'