Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 32 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Redakcijos akiratis
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-23, 00:00 

Wow, kaip smagu, savo teiginiu tik patvirtinai mano mintį. 70 proc. tuo metu dirbo JAV. Dabar man paaiškink, ar taip yra dėl mistinių "amerikiečių" super galių, ar dėlto, kad jie skiria pakankamai didelį finansavimą mokslui? Paskutiniu savo teiginiu vėlgi tik patvirtinai mano mintį. Taigi tau reiktų padaryt išvadas : išmokti skaityti.

Aš suprantu, kad tu prisikabinai prie mano minties apie vakaruose smunkančią pagarbą mokslui ir pasiryžimą mokytis. Bet tai yra tiesa. Palyginkim skaičius paprasčiausiai. JAV gyventojų tarkim 300 mln. Gal tik 5 proc. įdomu mokslas ir jie nori tuo užsiimti. Tuo tarpu kokioje Kinijoje ar Indijoje yra virš 1 mlrd. gyventojų, iš kurių mokslas domina gal kokių 15 proc. o likę jaučią pagarbą tiems, kurie mokosi. Tačiau šiuo metu tie JAV 5 procentai juos lenkia. Kodėl? Todėl kad Azija neturi reikiamos įrangos ir infrastruktūros bei išplėtotos švietimo sistemos, kad galėtų tuos žmones iškelti ir sudaryti sąlygas. Tačiau pats pagalvok, kas bus, kai tos sąlygos bus suteiktos.

Teiginys apie "Amerikos galą" 1893 m. kada JAV net nebuvo viena iš stambesnių žaidėjų apskritai yra juokingas. Jau nekalbant apie tai, kad jam neturi jokio pagrindimo išskyrus tas dėdė ten ir ten rašė.

Apskritai, niekas nekalba apie Amerikos galą, jei tu kažkur tai įžvelgi, vėlgi, pasikartosiu, išmok skaityti.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo Sloth 2010-09-23, 00:30. Iš viso redaguota 1 kartą.

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-23, 00:29 

Webbus rašė:
o rezervu tampa kita valiuta. Kaip atsitiko su JAV doleriuku. Dabar nepasakysiu tiksliu skaiciu, bet pries kelis metus vien Kinija turejo berods ar tik ne 1.8-1.9 trilijonu USD REZERVO. Suprantat, JAV vyriausybe labai gudriai sukasi :) Pirmiausia sukure pasauline valiuta uz kuria viskas yra perkama/parduodama, kai visi patikejo dolerio galybe ji pradejo naudoti kaip rezerva. T.y. jei nori kaupti ka nors ar taupyti, tau nebereikia kaupti tokiu dalyku kaip auksas, nafta ar dar kas nors, ka sudetinga tiek sandeliuoti tiek laikyti ir t.t. Rusija yra kita salis kur yra laabai daug doleriu (beje, didzioji dalis turbut "juodu", t.y. nelegaliu, seselines ekonomikos). Taigi kai puse pasaulio turi daug doleriu, labai paprasta juos spauzdinti (t.y. tiesiog didinti ju kieki niekuo ju nepadengiant). Normaliomis salygomis jei tarkim kokia Lenkija pradetu leisti i apyvarta daugiau zlotu (teoriskai, siaip to neleistu EU), tai zloto kursas atitinkamai kristu, o pralostu lenkijos visuomene (nes nuverteja santaupos bei atlyginimai ir uz ta pati atlyginima uzsienyje maziau nusipirksi). Taciau JAV atveju kitaip. USD yra pasauline valiuta, ir jei jie ir isleidzia i savo apyvarta kokius 50 ar 100 milijardu, pasauliniam kontekste tai nera taip daug, ir tas nuvertejimas yra labai nedidelis. Gaunasi taip, kad patiems amerikieciams tas nuvertejimas yra ganetinai mazas, tuo tarpu vyriausybe turi papildomus milijardus ir gali juos leisti/skolinti. Taip gyvenama viso pasaulio saskaita, nes leidziant i apyarta doleriukus, jie po truputi nuverteja visiems, ne tik amerikos pilieciams kurie turi daug santaupu ar gauna alga doleriais. :)

Mamma mia :D
Dar vienas konspirologas neskiriantis banknoto nuo obligacijos :)
Prisiminkite, kas atsitiko atėjus krizei? Doleris nuvertėjo? Kurgi ne, dolerio vertė PAKILO :) Beje, tokią pačią tendenciją galite įžiūrėti ir per Didžiąją Depresiją. Doleris buvo DIRBTINAI devalvuotas aukso atžvilgiu, tačiau dolerio perkamoji galia (prekių atžvilgiu)... pakilo nuo 1929 iki 1933 :)
Tai tiek apie baisiąją dolerio infliaciją :)

Supraskite, niekas NIEKAS pasaulyje nekaupia "dolerių" t.y. banknotų/pinigų. Kinijos ir kitų šalių centriniuose bankuose kaupiasi JAV iždo OBLIGACIJOS. Tai nėra tas pats.
Obligacija yra iš esmės vyriausybės skolos raštelis, įsipareigojimas kažkada ateityje (pavyzdžiui po 30 metų) sumokėti XX dolerių :)
Pavyzdžiui, sakykime tu nori pirkti sakykime televizorių. JEIGU pardavėjas sutinka iš tavęs paimti skolos raštelį, pinigai jūsų sandėriui nereikia iš viso! Tau nereikia skubiai ieškoti pinigų spausdinimo mašinos :)
Kinijos - JAV prekybiniai santykiai funkcionuoja analogiškai. Amerikiečiai sumoka doleriais už kinietiškas prekes doleriais, kiniečiai už dalį dolerių perka į JAV iždo obligacijas, užuot pirkę amerikietiškas prekes. Taip doleriai apsuka savo ratą, niekur nedaugėdami ir nemažėdami. Taip atsiranda JAV prekybos deficitas ir DIRBTINĖ paklausa kinietiškoms prekėms. Atkreipkite dėmesį šitas procesas - tai KINIJOS (be JAV) pasirinkimas.
Kaip bus bandoma išeiti iš šitos kebeknės - trilijono dolerių vertas klausimas :D
  • 0

Reputacija: +30

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-23, 00:56 

Sloth rašė:
Wow, kaip smagu, savo teiginiu tik patvirtinai mano mintį.

Lygtais jūsų mintis dėl dominuojančio JAV mokslo rėmėsi "protų pritraukimo" teorija... Statistika sako, kad amerikos moksle dominuoja grynakraujai JAV gimę amerikiečiai :)

Sloth rašė:
Dabar man paaiškink, ar taip yra dėl mistinių "amerikiečių" super galių, ar dėlto, kad jie skiria pakankamai didelį finansavimą mokslui? Paskutiniu savo teiginiu vėlgi tik patvirtinai mano mintį. Taigi tau reiktų padaryt išvadas : išmokti skaityti.

Ghmm, kažkada seniai lyginome ant pirštų JAV ir Europos mokslinę statistiką.
Gavome kad JAV mokslininkai sukuria 2-2.5 karto daugiau aukščiausio lygio mokslinių darbų nei Europos VIENAM PINIGINIAM VIENETUI.
Mokslas - subtilus reiškinys, taip sakant pinigai yra BŪTINA, bet NEPAKANKAMA sąlyga :D Visokie... kurtūriniai skirtumai gali išlysit :D

Sloth rašė:
Aš suprantu, kad tu prisikabinai prie mano minties apie vakaruose smunkančią pagarbą mokslui ir pasiryžimą mokytis. Bet tai yra tiesa. Palyginkim skaičius paprasčiausiai. JAV gyventojų tarkim 300 mln. Gal tik 5 proc. įdomu mokslas ir jie nori tuo užsiimti. Tuo tarpu kokioje Kinijoje ar Indijoje yra virš 1 mlrd. gyventojų, iš kurių mokslas domina gal kokių 15 proc. o likę jaučią pagarbą tiems, kurie mokosi. Tačiau šiuo metu tie JAV 5 procentai juos lenkia. Kodėl? Todėl kad Azija neturi reikiamos įrangos ir infrastruktūros bei išplėtotos švietimo sistemos, kad galėtų tuos žmones iškelti ir sudaryti sąlygas. Tačiau pats pagalvok, kas bus, kai tos sąlygos bus suteiktos.

Tai jūsų visiškai iš lubų sugalvoti skaičiai.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-23, 01:21 

Būtent, kad iš lubų, bet tik skaičiai, tačiau su mentalitetais abiejų regionų esu pakankamai nemažai susipažinęs.

O Dėl pinigų aš tą ir turėjau omeny ir mano galva tie kultūriniai skirtumai kaip tik yra palankesni Azijai, vien žvelgiant istoriškai, Azija pirmavo pasaulyje nuo gal 5 tūkst. metų prieš mūsų erą, iki maždaug 16to mūsų eros amžiaus. Jie turi gan ilgą kultūrinį testinumą pralenkiantį tiek Europiečius, tiek Amerikiečius, taigi kodėl jie negalėtų atgauti dominavimo turėdami tam tinkamas sąlygas? Vienintelis būdas yra vakarams tiesiog jėga neleisti perimti pozicijų.

P.S aš nesirėmiau viena teorija. Dėl švietimo aš nuo pat pradžių tą ir turėjau omeny, kad tai yra valstybės mentaliteto bei investicijų ir infrastruktūros išplėtojimo derinys.
  • 0

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-23, 10:12 

Skeleton rašė:
Man jau nusibodo kovoti su šitokio tipo pasakomis, bet parašysiu statistikos pavyzdį 101-ąjį kartą:

Fizikos Nobelio premijos laureatai, 1992-2001 metai.
Viso 24 laureatai.
Is jų:
14 (58%) - GIMĖ JAV.
17 (70%) - dirbo JAV premijos gavimo metu.

Manau statistika kalba pati už save: Tikimybė amerikiečiui moksleiviui ateityje tapti [fizikos] Nobelio premijos laureatu yra DAUG didesnė nei gimusiam bet kur kitur pasaulyje.

Vau, o žinojai kad kiekvienas gimęs JAV(tegu ir ore) gauna iš karto JAV pilietybę? Tai visų pirma. Antra, peržvelk pavardes, dauguma azijietiškos ar ispaniškos kilmės, radau ten bent vieną ir tikrą arabą. Na, o likę tikri amerikiečiai, gimę beveik visi dar prieš II pasaulinį karą. Tad ar statistika kartais nemeluoja?

Čia tavajam teiginiui, kad amerikietis moksleivis realesnis kandidatas į Nobelio premiją, nei kurios nors kitos šalies
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +153

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-23, 19:01 

Arns rašė:
Skeleton rašė:
Man jau nusibodo kovoti su šitokio tipo pasakomis, bet parašysiu statistikos pavyzdį 101-ąjį kartą:

Fizikos Nobelio premijos laureatai, 1992-2001 metai.
Viso 24 laureatai.
Is jų:
14 (58%) - GIMĖ JAV.
17 (70%) - dirbo JAV premijos gavimo metu.

Manau statistika kalba pati už save: Tikimybė amerikiečiui moksleiviui ateityje tapti [fizikos] Nobelio premijos laureatu yra DAUG didesnė nei gimusiam bet kur kitur pasaulyje.

Vau, o žinojai kad kiekvienas gimęs JAV(tegu ir ore) gauna iš karto JAV pilietybę? Tai visų pirma. Antra, peržvelk pavardes, dauguma azijietiškos ar ispaniškos kilmės, radau ten bent vieną ir tikrą arabą. Na, o likę tikri amerikiečiai, gimę beveik visi dar prieš II pasaulinį karą. Tad ar statistika kartais nemeluoja?

Čia tavajam teiginiui, kad amerikietis moksleivis realesnis kandidatas į Nobelio premiją, nei kurios nors kitos šalies

Mm... prie ko čia pilietybė? Aš tikrinau būtent gimimo vietas, t.y. ar Nobelio premijos laureatas gimė ir užaugo JAV, baigė ten mokyklą/universitetą, t.y. ar laureatas yra amerikietiškosios kultūros produktas. Ar imigrantas, į ameriką "nutekėjęs protas".
Pasirodo absoliučią daugumą laureatų sudaro būtent JAV gimę ir užaugę amerikiečiai.

Šiaip nedidelė pataisa dėl pavardžių:
Ispaniškos arba "azijietiškos" pavardės savininko protėviai galėjo gyventi JAV dar nuo XIX amžiaus... :D
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-23, 19:26 

Skeleton rašė:

Mm... prie ko čia pilietybė? Aš tikrinau būtent gimimo vietas, t.y. ar Nobelio premijos laureatas gimė ir užaugo JAV, baigė ten mokyklą/universitetą, t.y. ar laureatas yra amerikietiškosios kultūros produktas. Ar imigrantas, į ameriką "nutekėjęs protas".
Pasirodo absoliučią daugumą laureatų sudaro būtent JAV gimę ir užaugę amerikiečiai.

Šiaip nedidelė pataisa dėl pavardžių:

Ispaniškos arba "azijietiškos" pavardės savininko protėviai galėjo gyventi JAV dar nuo XIX amžiaus... :D

Manau nereiktu pamirši tokio dalyko, kad integracija į JAV praktiškai neegzistuoja. Dauguma užsieniečių bendruomenių JAV gyvena savoje kultūroje. Pamiršai jog yra kinų, graikų, italų ir t.t. kvartalai? Savu laiku ir lietuviai Čikagoje kūrėsi ne bet kur... Taigi, kad gimė JAV, kad mokėsi JAV, kad dirbo JAV, tai dar nereiškia jog jis yra grynas amerikietis, kuriam JAV yra daugiau nei vien gimimo vieta.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +153

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 32 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'