Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 155 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Geografija
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-22, 00:33 

Drutas rašė:
Vakar Sereikiškių parke priėjo angliakalbis diedukas mėlynu bliuzonu, paklausė ar galvoju apie ateitį.. Na taip, sakau, bet čia asmeniška, tuomet jis sako aš nekalbu apie žemę, o apie -->tikrąjį<-- pomirtinį gyvenimą. Ir pradėjo pasakoti, kad apsispręsti tikėti galiu iki 25 metų, nes po to bus per vėlu, kadangi įtikti Dievui trunka lygiai 50 metų atsidavimo.. Pakrypo tema apie pragarą, tai ale koks tai juodis jame buvo, ir grįžęs papasakojo, jog ten yra 2000 laipsnių karščio (nei daugiau, nei mažiau :D ) ir neįmanoma būti, nes visi girdi visų mintis. Galiausiai bandė įaiškinti, kad manyje tūno demonas :D Ir ką tu jam, palinkėjom vienas kitam geros dienos.. Tai tokia mano pastaroji patirtis su "misionieriais" :)

Šiandien McDonalte manau tą patį dieduką sutikau. Pradėjo taip neutraliai kalbėt, tipo kaip čia su WiFi(aš su laptopu buvau), sakau nekaip, bla bla. Nu ir tada kai dėjo tai neklausk...
Sako irgi apsispręsti žmonės gali iki 25m(jis pats tipo 23m atsivertė, kai "pasišnekėjo" su dievu), po to jau per vėlu, sako tu visą gyvenimą tikėjai melu, bet vat aš tau sakau tiesą, mane dievas iš Australijos(taip iš Australijos, jis australas) atvedė į Lietuvą, kad aš tave atvesčiau į tiesos kelią bla bla.
Sakau: tai jei iki 25m galima apsispręsti, tai aš dar turiu nemažai laiko. Jis sako: ne, kadangi aš tau tiesą asmeniškai pasakiau, tai tu dievą turi priimti per 24h, kitaip būsi pasmerktas velniui.
Sakau: na bet aš vis tiek netikiu dievu. Jis sako: tai blogai, jei netiki dievu, vadinasi teigi, kad jis melagis, nes Biblijoj taip parašyta; Dievas visagalis, jam nieko nereiškia "iš tavęs atimti kvapą"(suprask, nusiųsti tave anapus). Tada davė krūvą pavyzdžių kaip žmones kurie netikėjo dievu(pvz.: tegu nutrenkia mane žaibas jei dievas yra), neužilgo numirė. Tada vėl sako: tai va, nejuokauk, dievas gali labai lengvai *sučiumpa orą šalia mano kaklo* ir tavęs jau nebėra, atmink turi 24h apsispręsti..
Žodžiu išėjęs iš magdo galvojau skambint policijai už praktiškai vos netiesioginį pasikėsinimą ar ne..
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-22, 10:54 

fugslidy rašė:
Drutas rašė:
Vakar Sereikiškių parke priėjo angliakalbis diedukas mėlynu bliuzonu, paklausė ar galvoju apie ateitį.. Na taip, sakau, bet čia asmeniška, tuomet jis sako aš nekalbu apie žemę, o apie -->tikrąjį<-- pomirtinį gyvenimą. Ir pradėjo pasakoti, kad apsispręsti tikėti galiu iki 25 metų, nes po to bus per vėlu, kadangi įtikti Dievui trunka lygiai 50 metų atsidavimo.. Pakrypo tema apie pragarą, tai ale koks tai juodis jame buvo, ir grįžęs papasakojo, jog ten yra 2000 laipsnių karščio (nei daugiau, nei mažiau :D ) ir neįmanoma būti, nes visi girdi visų mintis. Galiausiai bandė įaiškinti, kad manyje tūno demonas :D Ir ką tu jam, palinkėjom vienas kitam geros dienos.. Tai tokia mano pastaroji patirtis su "misionieriais" :)

Šiandien McDonalte manau tą patį dieduką sutikau. Pradėjo taip neutraliai kalbėt, tipo kaip čia su WiFi(aš su laptopu buvau), sakau nekaip, bla bla. Nu ir tada kai dėjo tai neklausk...
Sako irgi apsispręsti žmonės gali iki 25m(jis pats tipo 23m atsivertė, kai "pasišnekėjo" su dievu), po to jau per vėlu, sako tu visą gyvenimą tikėjai melu, bet vat aš tau sakau tiesą, mane dievas iš Australijos(taip iš Australijos, jis australas) atvedė į Lietuvą, kad aš tave atvesčiau į tiesos kelią bla bla.
Sakau: tai jei iki 25m galima apsispręsti, tai aš dar turiu nemažai laiko. Jis sako: ne, kadangi aš tau tiesą asmeniškai pasakiau, tai tu dievą turi priimti per 24h, kitaip būsi pasmerktas velniui.
Sakau: na bet aš vis tiek netikiu dievu. Jis sako: tai blogai, jei netiki dievu, vadinasi teigi, kad jis melagis, nes Biblijoj taip parašyta; Dievas visagalis, jam nieko nereiškia "iš tavęs atimti kvapą"(suprask, nusiųsti tave anapus). Tada davė krūvą pavyzdžių kaip žmones kurie netikėjo dievu(pvz.: tegu nutrenkia mane žaibas jei dievas yra), neužilgo numirė. Tada vėl sako: tai va, nejuokauk, dievas gali labai lengvai *sučiumpa orą šalia mano kaklo* ir tavęs jau nebėra, atmink turi 24h apsispręsti..
Žodžiu išėjęs iš magdo galvojau skambint policijai už praktiškai vos netiesioginį pasikėsinimą ar ne..

Čia geros istorijos. :L:
Kartą, pietaujant mieste lauko kavinėj, priėjo vyras (apie 50m.) ir klausia ar gali prisėsti. - Ok - sakau, - sėsk -. Atsisėdęs pasikvietė padavėją užsisakė salotų, dar kažko. Bevalgydamas ėmė kalbėti, tai apie vieną, tai apie kitą. Po kiek laiko klausia - ar žinai kada bus pasaulio pabaiga? -. Nepaisant klausimo beprasmybės, mintyse atradau tik vieną, kažkur girdėtą datą (o gal matytą filmą), todėl pasakiau - aha, 2012 -. Pašnekovas išgirdęs ėmė juoktis, bandė paaiškint, kad visi klysta... Kadangi man dėl tos datos nei šilta, nei šalta, tai ir toliau klausiau jo pasakojimų, kurie jau buvo nukrypę link religijos. Čia jis kalbėjo apie kosminę energiją sklindančią iš kažkur ir darančią kažką. Tuomet, matydamas, kad žmogus dedasi daug žinąs, uždaviau paprastą klausimą - kas yra energija? -. Ir vienaip, ir kitaip stengėsi paaiškinti, bet kiekvienas jo energijos apibūdinimas buvo elementarus procesas, bet ne energija. Tuomet jis paklausė - tu tikriausiai fizikas? -. - Ne, ne fizikas - atsakiau... Matydamas, kad su energijom nesiseka, nepažįstamasis patylėjo minutę kitą ir tarė - aš dievas -. Išgirdus tokius žodžius dvejopos mintys aplanko: O jei iš tikrųjų? - ką pasakysi dievui? Juk čia ne šiaip sau koks žmogelis, imperatorius ar karalius. Taigi dievas! Juk neklausi - ar skanios salotos? Ką pasakyt...?
Antroji mintis buvo paprastesnė - priešais sėdintis žmogus mėgsta stebėti žmones neįprastų diskusijų metu, kaip jie reaguoja, pasimeta, bando išsisukti iš susidariusios situacijos. Todėl aš jam atsakiau - meluojate...-. Jis paklausė - kodėl? -. Pasižiūrėjau į jį ir tariau -juk dievas tai aš...-. Nustebo pašnekovas, pasiėmė pustuštę salotų lėkštę, linktelėjo ir nuėjo...
Nuo to laiko niekas jo daugiau nematė, negirdėjo... Žmonės dar ilgai kalbėjo apie šį įvykį, bandydami suprasti, kas gi buvo tas nepažįstamasis.., tačiau iki šiol nieko taip ir neišsiaiškino, nesužinojo... Tik kartkartėmis kur ne kur, pasigirsta viena kita panaši istorija, kurios pagrindinis veikėjas lig šiol nežino - kas yra energija... 8)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-22, 11:03 

[
Čia geros istorijos. :L:
Kartą, pietaujant mieste lauko kavinėj, priėjo vyras (apie 50m.) ir klausia ar gali prisėsti. - Ok - sakau, - sėsk -. Atsisėdęs pasikvietė padavėją užsisakė salotų, dar kažko. Bevalgydamas ėmė kalbėti, tai apie vieną, tai apie kitą. Po kiek laiko klausia - ar žinai kada bus pasaulio pabaiga? -. Nepaisant klausimo beprasmybės, mintyse atradau tik vieną, kažkur girdėtą datą (o gal matytą filmą), todėl pasakiau - aha, 2012 -. Pašnekovas išgirdęs ėmė juoktis, bandė paaiškint, kad visi klysta... Kadangi man dėl tos datos nei šilta, nei šalta, tai ir toliau klausiau jo pasakojimų, kurie jau buvo nukrypę link religijos. Čia jis kalbėjo apie kosminę energiją sklindančią iš kažkur ir darančią kažką. Tuomet, matydamas, kad žmogus dedasi daug žinąs, uždaviau paprastą klausimą - kas yra energija? -. Ir vienaip, ir kitaip stengėsi paaiškinti, bet kiekvienas jo energijos apibūdinimas buvo elementarus procesas, bet ne energija. Tuomet jis paklausė - tu tikriausiai fizikas? -. - Ne, ne fizikas - atsakiau... Matydamas, kad su energijom nesiseka, nepažįstamasis patylėjo minutę kitą ir tarė - aš dievas -. Išgirdus tokius žodžius dvejopos mintys aplanko: O jei iš tikrųjų? - ką pasakysi dievui? Juk čia ne šiaip sau koks žmogelis, imperatorius ar karalius. Taigi dievas! Juk neklausi - ar skanios salotos? Ką pasakyt...?
Antroji mintis buvo paprastesnė - priešais sėdintis žmogus mėgsta stebėti žmones neįprastų diskusijų metu, kaip jie reaguoja, pasimeta, bando išsisukti iš susidariusios situacijos. Todėl aš jam atsakiau - meluojate...-. Jis paklausė - kodėl? -. Pasižiūrėjau į jį ir tariau -juk dievas tai aš...-. Nustebo pašnekovas, pasiėmė pustuštę salotų lėkštę, linktelėjo ir nuėjo...
Nuo to laiko niekas jo daugiau nematė, negirdėjo... Žmonės dar ilgai kalbėjo apie šį įvykį, bandydami suprasti, kas gi buvo tas nepažįstamasis.., tačiau iki šiol nieko taip ir neišsiaiškino, nesužinojo... Tik kartkartėmis kur ne kur, pasigirsta viena kita panaši istorija, kurios pagrindinis veikėjas lig šiol nežino - kas yra energija... 8)[/quote]
.........................................................
Taip ir nesupratau, čia tikras įvykis, ar bandai protingą vaidinti.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-22, 16:02 

tamsta rašė:

Taip ir nesupratau, čia tikras įvykis, ar bandai protingą vaidinti.

Negražiai tu čia parašei.., be reikalo... :cool:
(kad nebūtų bereikalingų diskusijų: panaudojau labai standartinį pasakos požymį: "Nuo to laiko..."). 8)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-30, 14:36 

nondescript rašė:
Ir pati Krikscionybe yra baisai nelanksti religija, kuri mums vis dar primena tamsius Viduramzius

Prašyčiau pagrįsti.
Ir jei jau taip išskiriam viduramžius... Žvelkim į priežastis: ne tikėjimas kaltas dėl inkvizicijų ir tamsiųjų amžių. Viskas prasidėjo, kuomet Romos imperatorius paskelbė krikščionybę valstybine religija (kas, beje, savaime prieštarauja Jėzaus mokymui). Tuomet vyskupų luomas tapo galinga politine jėga. Pradėjo kaupti turtus, vykdyti žemišką "teisingumą" (elgtis kaip Jėzaus pasmerkti sadukiejai ir fariziejai). O visa ta cenzūra, tiesos monopolio savinimasis, plėšiamieji reidai į "netikėlių" kraštus - ar ką panašaus Jėzus liepė daryti, ar priešingai - kvietė nusižeminti, nevaidinti teisiųjų, nenaudoti smurto?

Tai taip ir įvardykime: viduramžius sukėlė politika. Tuometinė Romos katalikų bažnyčia (ne krikščionys, ne katalikai apskritai) buvo kažkuo panaši į dabartinius talibus ar Š.Korėjos komunistus.

Ir visgi, jei atmesime tą vieną laikmetį - būtent krikščionių ordinai, vienuolynai ir, nori nenori, kunigai ir buvo pagrindinis kultūros, filosofijos, tiksliųjų mokslų židinys Europoje. Per daug girdime tą išpūstą mokslininkų deginimo burbulą (Dž.Brunas, kas dar garsesnių?). Apskritai, nors Paryžiaus Vyskupo, Koperniko, Galilėjaus darbai buvo uždrausti - kaip kad dabar "moderniose" valstybėse draudžiama "Mein Kampf" - bet bendrai, jų darbai net ir Bažnyčios viršūnėlėse buvo vertinami labai dviprasmiškai, dažniausiai net ir popiežiai susilaikydavo nuo vertinimo. Kažkuria prasme, Bažnyčios baimė kaip tik paskatino tolesnes diskusijas ( http://en.wikipedia.org/wiki/Catholic_C ... nd_science ).

Toliau, jeigu pažiūrėsime į Niutono, Leibnico, Darvino darbų priėmimą ir netgi palaikymą ( "Catholic concern about evolution has always been very largely concerned with the implications of evolutionary theory for the origin of the human species; even by 1859, the Church did not insist on a literal reading of the Book of Genesis[citation needed], which had long been undermined by developments in geology and other fields. No high-level Church pronouncement has ever attacked head-on the theory of evolution as applied to non-human species.", http://en.wikipedia.org/wiki/Evolution_ ... lic_Church ), tai nematau jokio nemodernumo.

Negana to, RKB nesipriešino mikroorganizmų tyrimams, vakcinacijai - taip gerokai iki Darvino tarsi priimdama, kad gyvybė nėra tik tai, kas ropoja ar skraido. Nesipriešino spekuliacijoms, kad gyvybė iš principo galėjo atsirasti iš akim nematomų organizmų, o jie - iš paprastų cheminių medžiagų (pvz.: "Van Leeuwenhoek's discovery that smaller organisms procreate similarly to larger organisms challenged the contemporary belief, generally held by the 17th century scientific community, and tacitly endorsed by the Church of the time, that such organisms generated spontaneously. The position of the Church on the exact nature of the spontaneous generation of smaller organisms was ambivalent.[20] Possibly because Van Leeuwenhoek's discoveries of microscopic life appeared at the time to pose no direct challenge to any Church doctrines such as creationism, the Church made no effort to question any of Van Leeuwenhoek's discoveries.").

Ar modernumu vadinam kartais ne paprasčiausias madas? Tuomet konservatyvume nematau nieko bloga. Lytinio elgesio laisvės, prevencinė kontracepcija, nepamatuoti eksperimentai su žmogaus EKL - nepritariu jiems visai ne todėl, kad tokia oficiali RKB hierarchų pozicija, o todėl, kad tai simptomų gydymas nepateisinamom priemonėm.

Apskritai, gerai, kad RKB išsako savo poziciją. To reikalingumas akivaizdus, nes net antiteistai viską vertina per griežtom kategorijom, ką jau kalbėti apie davatkėles. Norėdamas efektyviai priešintis kažkokiai dogmai, privalai suvokti, iš ko ji kyla ir kokia jos reali prasmė - o daugumai tai per sunku.

Pasaulietinė analogija: įstatymai. Ar niekad nesi viršijęs greičio? Ar neviršytum, jei gabentum mirštantį žmogų į reanimaciją? Ar niekad nėjai per gatvę ne perėjoje, niekad per klaidą nevažiavai zuikiu? Tokie yra įstatymai, jų privalu laikytis - bet juos galima retkarčiais apeiti proto ribose. Jei pasakysi: visi viršija greitį 10km/h - ar tai reiškia, kad įstatymas "nemodernus", kad jį reikia keisti ar atšaukti? Taip, tau gal užtektų proto mieste nevažinėti 140. Bet didžiajai masei reikia užrašyti ir pastoviai gąsdinti.
Cituoti:
"Astrofizikos genijus S.Hawkingas išbraukė Dievą iš visatos sukūrimo."

Ir tuoj pat pareiškė, kad teisingiausia M teorija, kuriai patikrinti reikia galaktikos dydžio greitintuvo.
Cituoti:
ar tai nera apeliacija i Senaji Testamenta?

Ne. Pakeitė YHV->MT ir tiek. Vieną abstraktų ir nepaneigiamą dalyką kitu. M yra tiesiog matematinis modelis, kuris gali egzistuoti nepriklausomai, ar jį kas nors skaičiuoja. Iš informacijos teorijos gerai žinome, kad neįmanoma proceso viduje atskirti, ar jis vyksta realybėje, ar simuliuojamas. Taigi, iš to išplaukia, kad gali egzistuoti fizika be jokių dievybių ar aukštesnių protų - bet tai dar nereiškia, kad toks protas neegzistuoja. Tai buvo aišku jau senovės Graikijos mąstytojams. Hawkingas nepasakė nieko naujo.
  • 0

Reputacija: +403

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 155 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1 ... 3, 4, 5, 6, 7

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'