Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Inovacijos Lietuvoje
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-22, 14:47 
     
Galima pagalvoti: jei perki duonos kepalą už litą ir užsidedi lito antkainį - gausi litą. Bet jei perki trigubai brangiau ir užsidedi lito antkainį - gausi 3 litus? Ne, taip nesigauna.

Visas medžiagas perkam rinkos kainom, prekes parduodam su tokiu antkainiu, kuris pirkėjams priimtinas. Vadinasi, arba turi būti atitinkama kokybė, arba atitinkamai daugiau suprekiauti. Šitą dalyką ir parodo BVP/gyv.. Pas mus jis - berods 16 tūkst. Lt, vadinasi, statistinis registruotas gyventojas į mėnesį pagamina produkto už 1333 Lt.. BVP nekuria valdininkai, šlavėjai, pardavėjai, mokytojai, pensininkai, bedarbiai... Reikia kišti babkes į infrastruktūrą, renovacijas, remontus ir taip toliau. Čia prieinam prie pajamų/gyv. - o jos dar mažesnės. Tai iš kur tie pinigai gali atsirasti?

Kuro kainas mažina keičiant kuro rūšį į elektrą... Džiaukini? Kur ta duobė pilna elektros - einu ir aš išsikast. Ne, tavo žiniai elektra gaminama iš kuro.

Ir apskritai, lengva kažką kaltinti dėl savo bėdų. O pats - kiek darbo vietų sukūrei, kiek technologijų įdiegei, kiek vertingos produkcijos pagaminai? Koks skirtumas, kur dirbti? Kažką pagaminai - parduok vokiečiui vokiškom kainom arba lietuviui lietuviškom. Ai, sakai, kainos pas mus europinės? Tai kuo dar nepatenkintas?

Dėl manęs, važiuok kur tik nori. Kaži ar ten savo gamyklėlę įsteigęs uždirbsi daugiau. Galėsi ten rėkaut ant valdžios, kuri kitiems uždirbti duoda, o tave skriaudžia.

Ir jau visai nesuprantu, ko ant tų konservų baubi. Aš matau daugybę naudos: pagaliau nesu balta varna savo versle, tvarkingai susimokantis mokesčius. Pagaliau pajudėjo AM reforma - jaučiu, kad pakilo antrakursių praktikantų motyvacija.

Dažna bėda tarp lietuvių: kad ir ką keistum, viskas bus blogai. Geriau jau socdemai, kurie tesugeba liežuviais malti ir pažadus dalinti? Kas čia per valdžia, kuri per visą kadenciją nesugeba rimtesnio įstatymo priimti... O dar šaukiam: modernizuoti! Sudaryti sąlygas!
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-22, 15:25 
     
Siūlau šiek tiek daugiau pagarbos vienas kitam. Ypač kai kuriems. Kitu atveju bus pradedami duoti įspėjimai.
 • 0


_________________
Registracija bei taisyklės. Jei kas neaišku, rašyk moderatoriai@technologijos.lt


Moderatorius
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-11-17, 17:05
Pranešimai: 1447
Reputacija: +77
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-22, 15:41 
     
zfroidas rašė:
nu nesakyk jei valdzioj butu ne kirkilas o binladenas tikrai niekas pinigu neinvestuotu.

O jei būtų Kubilius irgi ne... Ai, pala.
Ne, tau taip netinka - investuoti reikia į NT įmones, kad pristatytų brangių gyvenamų namų, į gyventojų paskolas būstui, pademonstruoti kad pinigų kaip šieno... Ne, ką čia - IT įmonės, technologijų ir tyrimų centrai, lazerių ir farmacijos gamyklos - kokia nesąmonė, kur kas nors matė, kad tai atsipirktų. Ane?
Cituoti:
vat butent norint norint nusizudyt yra geriama... o norint papildyt biudzeta reikia surast zmonem darbo (o ne skolintis)

Aha. Parodyk, kur tie valstybiniai GosMaš, GosMias. Valstybė gali sukurti darbo vietas valdininkams ir viešuosiuose darbuose. Arba skolintis ir užsiimti turgum: užsakyti tūkstantį šaldytuvų, tūkstantį mašinų, milijoną kojinių ir bandyti kažkam brangiai iškišti tikintis, kad atsipirks.
Cituoti:
reikia progresiniu mokesciu,

Paklausk Kirkilo, kodėl nebandė įvesti, juk žadėjo. Ir pasidomėk, kodėl užlipęs į premjerus užtilo. Faktas kaip blynas, kad tada tikrai niekas neinvestuotų. Tada tikrai žlugtų visa aptarnavimo sfera. Nebūtų paskatos dirbti geriau, našiau, kokybiškiau. Visur būtų susodinti veltėdžiai giminaičiai - kad tik išgryninti. Iki progresyvinių mokesčių pirmiausia reikia užaugti. Kol eilinis firmos vadovas tegaus 5000 į rankas, tol nėra ką šnekėti.

Su tuo esu susidūręs prie Kirkilo: anksčiau individuali veikla iki 100000 Lt/m. buvo neapmokestinama PVM'ais. Spėk, ką būčiau daręs, jei būčiau perlipęs tą ribą? Aišku, būčiau sutartis apiforminęs giminaičių vardu. Arba atisakęs projekto. Arba dirbęs pigiau savikainos (tikiuosi, apie kokybę viskas aišku?). Baisiai būtų nemalonu užkalti papildomą tūkstantį ir 24 dovanoti valstybei. Ne, dabar jau nebesvarbu: kiek uždirbčiau - ar litą, ar tūkstantį, susimokėsiu 30% už viską.
Cituoti:
reikia alternatyviu energijos saltiniu,

Kur tas džinas? Gi vyksta derybos dėl elektros tiltų, elektrinės statybos, vis labiau įsivažiuoja vėjo jėgainės. Kuo šįsyk nepatenkintas?
Cituoti:
reikia korupcija mazint pirma pradedant nuo valstybines inspekcijos darbo kokybes (kaip matet su star1, inspekcijos tikrinancios aviakompanija darbuotojai nedirbo pagal istatymus ir todel nepamate laiku bankroto artejimo (turbut kysiai akis uzklojo) ir neapsaugojo savo pilieciu nuo apvogimo eilini karta.

Kiba pats ir dirbi toj inspekcijoj. Manai, kad jie kas savaitę ateina ir verčia popierius? Čia būtų toks verslo skatinimas? Prisiėmė paskolų, iššvaistė, nesumokėjo už lėktuvus. Mūsų "verslininkai" taip dirba - prie ko čia valdžia? Gal turguj nusipirkęs supuvusį pomidorą irgi valdžią kaltini?

Jo, korupciją reikia mažinti. Bet negi nematai, kas darosi? Vieną departamentą išvaiko - tuoj tie patys sėdi kitame. Čia ne valdžia, o eiliniai pareigūnai - tokie patys piliečiai, kurie laisvalaikiu irgi postringauja apie investicijas, kokybės kėlimą.
Cituoti:
Bet konservam tai nesuvokiama protu deje... svarbu tik mazint ka nors jei reik pinigu o negalvojama is kur gaut papildomu!

Parodyk, iš kur per pusmetį gauti kokius 10 mlrd. nieko neparduodant, negriaunant, neapkarpant, nesiskolinant. Gal Vilnių lenkams parduodam?
Skolintis - blogai! Pats taip sakei.

Ne, tam reikia, kad milijonas darbuotojų papildomai sumokėtų po 10000 Lt. į biudžetą - mokesčiais, akcizais. O dabar pažiūrėkim į smulkų verslą (10 žm.), kurio pelnas po mokesčių kokie 450 000 Lt.. Tarkim, 100 K atidedam plėtrai, darbo priemonėms. Darbuotojams lieka 35000. Dabar iš jų atiduokim papildomai į biudžetą 10000 K. Išlaikytum darbuotojus? Labai patiktų: uždirbi po 2500, ir vieną dieną viršininkas pareiškia: nuo šiol tavo alga 1800, nes biudžete nėra pinigų dotacijoms, pensijoms ir pašalpoms.

Įsisąmonink: pinigai daro pinigus, o ne kažkokie stebukladariai ar valdžios įsakymai.
Cituoti:
koks darbo nasumas as cia daviau pvz paprasciausios spekuliacijos perki pigiau, parduodi brangiau is ko visa Lenkija gyvena ir bvp augina geriausiai europoj.

Ko tu taip nedarai? Atrodo, visai neblogas biznis. Prastesnis už lenką?
Cituoti:
Prie ko darbo nasumas telekome? kai visi abonenta moka ir nuo rezultatu nepriklauso pajamos? zodziu cia konservu kliedesiai. O kur svarbus nasumas ten robotai dirba ir zmones itakos neturi vel gi... zodziu...

Iš kur tas telekomas? Taigi privati įmonė - kiek vartotojai sutinka mokėti, tiek ir lupa.

O dėl robotų tai pragydai kaip iš akmens amžiaus. Jei jie gamina pigiai ir kokybiškai - samdyk daugiau prižiūrėtojų, technikų, vadybininkų, plėskis. Investuok. Manai, verslininkai tokie idijotai, kad gaudami pelną jį slepia stalčiuj? Nenori didelės įmonės - parduok padalinį kam nors iš darbuotojų ir lik akcininku. Kaip 2x2. Apskritai, nesuprantu - jus ką, mokykloj tik planinės ekonomikos mokė? Neteko girdėti apie paklausą ir pasiūlą?
Cituoti:
Galu gale jei uzsieni aukstos technologijos ir nasumas tai kodel lietuviai prasciokai airijoj anglijoj darzoves delioja savo rankom! ir vistiek 5 kar daugiau uzdyrba nei Lietuvoj??? melagiai jus visi konservai.!!!!

Todėl, kad jų viršininkai netingi ir investuoja. Važiuok į tas anglijas - galėsi ir pats parūšiuot. Arba įsteigti savo ūkį. Pažiūrėsim... Man kažkaip ir Lietuvoj verslas sekasi.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-22, 23:01 
     
situacija pamastymui: ka kai kurie zmones dabar kalbetu jei seimo rinkimai butu ivyke 1-1.5 metais veliau?:) Jei tuos 1-1.5m valdzioje per pati krizes sunkmeti vis dar butu buve tie kurie sake "krizes nera ir nebus". Kokioje padetyje dabar sedetume ir ka kaltintu tie, kurie taip nostalgiskai prisimena, kaip "prie Kirkilo kilo algos".

Paimkim apibendrinta pavydi, kuriame valstybe suprimityvinkim iki imones: imones verslas klesti, ka/kokios kokybes/uz kokia kaina bepagamintum vis tiek perduoda. Taciau jos vadovai tasko pinigus i kaire/desine, perkasi sau masinas, prabangiai apsistato ofisus, smarkiai keliasi atlyginimus sau ir kazkiek darbuotojams. Ir NIEKO neivestuoja, neiesko nauju rinku, nekuria nauju produktu, neoptimizuoja savo veiklos bei valdymo, neturi rezervu. Ateina krize, prekiu/paslaugu paklausa krenta, pajamos sumazeja, pelna keicia nuostoliai. Pasikeicia vadovai ir pamato kokia imoneje padetis. Kazka bando daryt, bet pajamos krite xx %, rezervo nera, paskolos pabrange arba ju niekas neduoda, darbuotoju algos dideles - moket ner uz ka, ima mazinti algas, atleidinet darbuotojus. KAS IS ESMES kaltas? Ar tie kurie taip rupinosi imone iki krizes, ar tie kurie sukasi is padeties kurioje atsidure? aisku galbut kai kur klysdami, bet bandydami suvaldyti padeti kurioje JAU ATSIDURE, o ne iki kurios privede? Pagal daugumos supratima susidaro ispudis, kad jiems kalta naujoji valdzia, nes prie senosios tai buvo ir darbo, ir algos dideles ir seip gera gyvent.

Zmones tiesiog nenori (nesugeba?) pasukti smegeneliu ir suprasti, kad tai, kaip salis iveikia krize, yra ivertinimas to, kaip 5-10metu iki tos krizes dirbo valdzia. Koki pagrinda paklojo, kokius rezervus sukaupe.

Kai ateini i valdzia ir tau tiesiog virs galvos jau kabo "krize, kurios nera ir nebus", nera jokiu rezervu, jau sudarytas deficitinis biudzetas, numatytas dar didesnis islaidavimas valstybiniam sektoriuje - ka jau ten stebuklingo bepadarysi. Na bande - dabar daug kas kritikuoja ir saiposi del tu "naktiniu istatymu ir biudzeto". O kas buvo belike daryt leiskit paklaust? Laiko juk tebuvo likusios kelios savaites iki kada turi buti patvirtintas biudzetas. Skubos darba - velnias nesa... tas tiesa, taciau sedet ir nieko nedaryt irgi neiseitis, manau butu dar blogiau su tokiomis islaidomis ir tokiu biudzetu koki buvo sudare socdemai.

Taigi pabaigai i TEMA: reikia investuoti i ateity, i inovacijas ir tokie dalykai tik sveikintini. O "visiems kitiems" gyvekite prisiminimais "kaip buve gera prie ruso", "kaip buvo gera prie kirkilo".
 • 0
Užsiregistravo: 2010-04-27, 16:58
Pranešimai: 247
Reputacija: +5
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-22, 23:35 
     
Avatar, logikos tavo komentare visiškai nulis. 1) Valdžia neturi triesti iš baimės dar nieko neįvykus 2) Kam girti "naktinį biudžeto perversmą" jeigu visuotinai visi pripažįsta jog jis nedavė jokio laukto efekto(kurio beje tikėjosi tik konservatoriai, joks ekonomistas po tokiu net nesirašė, nes netikėjo) 3) Investuotojai manai labai viliojasi tuo, kad negali būti tikri dėl ilgalaikės šalies mokesčių politikos? Berods danų verslininkai yra pareiškę kad Lietuvoje neinvestuotu, ir vien todėl, kad nors mokesčiai mažesni nei skandinavijos šalyse, bet per daug biurokratizmo, neaiškaus plauko kontroliuojančių institucijų(su kuriomis kovojo konservatoriai, tik ar nors vieną priveikė?)
Ir iš vis, pasvarstykim, kada nors viena partija paskutinį kartą turėjo tiek valdžios, kad būtu pati sprendusi, be seimo pagalbos? Ar Kirkilo mažumos vyriausybė(su konservų palaiminimu ir pritarimu), net jei būtu pradėjusi taupyti, būtu kažką pakeitusi? Estai jau dešimtmetį taupė.
Ir dar, ar Kubilius už ką nors jaučiasi atsakingas? Juk dėl visko Kaltas buvo Kirkilas(kartota lyg poterius)... O juk daugelio "populistinių" įstatymų konservatoriai nevetavo, kad jie buvo priiminėjami.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-23, 10:37 
     
oi juokingi jus raudonskruosciai :) na nors galva i siena dauzyk, bet net elementarus 2x2=4 jums nelogiski, jei yra nepatogus. nepatogius galykus tiesiog ignoruojat ir imat traukti "patogius" pavyzdzius.
ats i 1) teisingai "krizes nera ir nebus" taip turi elgtis valdzia ir toliau taskyti pinigais. Ir cia pat stumiama del valstybes skolos ant konservatoriu. Idomu kiek butu prasiskoline siuo atveju Kirkilas&Co kad uztektu pasitaskymui? Beje labai patogus marketingine prasme poziuris - taskom pinigus, imituojam veikla, o po musu kas bus tai mums tik i nauda. Kazkas tures beda, o mes liksim atmintyje, kaip geradariai :)
2) kazkaip nepamenu, kad buciau gyres "naktini biudzeto perversma". Tik sakiau, kad ka daugiau jie galejo padaryti. Aaaa - teisingai: uzsimerkti ir nieko nedaryti. Juk Vadas pasake, kad krizes "nera ir nebus".
3) kazin kas sudare tokias salygas tiems investuotojams? Per 8metus. Ar vel uzsimerksim ir nieko nematysim? Juk tavo pacio pavyzdys :D 8metai "darbo" tavo ginamuju... Kurie tesugebejo is tu paciu danu tik kiaules i LT atvesti.
4) Estai matai taupe desimtmeti, o va socdemai turejo "tik" 8 metukus. Per pati ekonomikos pakilima. Ka jau cia 8 metai, juk taip nedaug.... neverta ir pradet?:) Ir tuo paciu nepamirstam papriekaistauti, kad konservatoriai matai nepadare to ir ano per 2+ metu.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-04-27, 16:58
Pranešimai: 247
Reputacija: +5
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-23, 10:42 
     
Avatar, o tu būdamas žalias kaip kopustas negi net ekonomikos pačių pagrindų nematai? Nestabili mokesčių sistema dar nė vieno verslininko į Lietuvą neatviliojo. O visi tie Barclays ir IBM čia tik dęl vyriausybės dotacijų. Neprimena kokios Baltarusijos, kur norėdamas pradėti verslą, turi susitikti ir aptarti reikalus su "batka"? Bet aišku čia konservatoriai, jie už Lietuva net ir tada, kai nieko nepadarė...
Beje, tavo ironija atsisuka prieš tave patį. Paskutinius kelis metus konservatoriai rėmė valdžios sprendimus, nes be jų paramos, Kirkilo vyriausybė nė vieno rimtesnio įstatymo negalėjo prastumti, nes neturėjo jokios daugumos.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-23, 13:48 
     
Arns rašė:
Nestabili mokesčių sistema dar nė vieno verslininko į Lietuvą neatviliojo.

Ir kodėl manote, kad ji nestabili?
Vien todėl kad ji tik keitėsi? Tai galiu nuliūdinti praktiškai visose EU valstybėse viskas vyko taip pat.
Arns rašė:
O visi tie Barclays ir IBM čia tik dęl vyriausybės dotacijų. Neprimena kokios Baltarusijos, kur norėdamas pradėti verslą, turi susitikti ir aptarti reikalus su "batka"?

Mes esame tik maža valstybė. Didieji pasaulio investuotojai apie mus žino absoliučiai nieko. Tad reikia būti aktyviems ir pristatyti savo galimybes visur kur tik įmanoma. Ir jei koks nors investuotojas galėtų investuoti, tačiau jei kokioje nors kitoje valstybėje jam apsimokėtų labiau nei pas mus, tai gal tą skirtumą labiau apsimoka mums patiems padengti? Nei kad neturėti nieko išvis.
Arns rašė:
Beje, tavo ironija atsisuka prieš tave patį. Paskutinius kelis metus konservatoriai rėmė valdžios sprendimus, nes be jų paramos, Kirkilo vyriausybė nė vieno rimtesnio įstatymo negalėjo prastumti, nes neturėjo jokios daugumos.

Kaip bebūtų, bet valdžią valdo populizmas. Įsivaizduokit scenarijų, socdemas didina pensijas, o konservatoriai tam priešinasi. Rezultatas toks, kad socdemų reitingai aukšti, o konservatoriu pasibaisėtini (panašiai kaip dabar). Jeigu būtų konservatoriai tam priešinęsi tai jie būtų buvę rinkimuose paskutiniai.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-27, 22:29
Pranešimai: 1747
Miestas: Kaunas
Reputacija: +272
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-23, 14:29 
     
Vytax rašė:
Jeigu būtų konservatoriai tam priešinęsi tai jie būtų buvę rinkimuose paskutiniai.

perfrazuojant tavo paskutinę mintį(kuri beje atspindi ir visas tavo ankstesnes mintis, kurių jau necituosiu), konservatoriai geri, nes valstybę griovė kitų rankomis, o dabar bando kažką tvarkyti(jei nepavyks, pasiteisinimas aiškus, Kirkilas kišo pagalius po jų vėžimo ratais).
Iš vis, visi tik aikščioja kokie socialdemokratai blogi. Bet, tačiau, argi niekas nepasakys nors vienos ar dviejų reformų, gerų darbų, kuriuos padarė konservatoriai(išgelbėti pasaulį nesiskaito, tam yra superherojai iš komiksų).
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-24, 01:03 
     
Arns, kuo toliau, tuo vaikiškesnis... Nežiūrėk grafikų teorijose, žiūrėk realybės. Jei nebūtų "biudžeto perversmo", dabar mano batą graužtum. Savotiškai įdomu, bet gaila būtų. Tavęs nedaug, nes pats prašaisi. Bet visų pensininkų, studentų, nėščiųjų, žembirbių - juk valstybinio aruodo gerokai per mažai.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-24, 10:00 
     
rwc rašė:
Arns, kuo toliau, tuo vaikiškesnis... Nežiūrėk grafikų teorijose, žiūrėk realybės. Jei nebūtų "biudžeto perversmo", dabar mano batą graužtum. Savotiškai įdomu, bet gaila būtų. Tavęs nedaug, nes pats prašaisi. Bet visų pensininkų, studentų, nėščiųjų, žembirbių - juk valstybinio aruodo gerokai per mažai.

matosi kad pinigų turi kaip šieno ir tau visai vienodai, 2,5 mln likusiųjų vertina tai ką mato, ir vertina ne Kubiliaus naudai. O tavo pasakos "koks būtu bankrotas", iš vis juokingos. Pasakyk kurios valstybės dar neatėjus iki jų krizei ėmėsi "antikrizinių veiksmų"? Spėju nerasi nė vienos. Plius, užuot malęs liežuviu apie blogus socdemus, pradėk ne girti už nieką, o realiais padarytais konservatorių veiksmais girk ką jie padarė. Bet kuris, net aš, galiu sau prisiimti "pergale su krize", ką darė Kubilius per konservatorių susirinkimą(kai kažkelintą kartą skelbė krizės pabaigos laiką). Tačiau net pats Landsbergis pasiūlė jam vietoje svajonių(apie naujas strategijas), užsiimti spręsti esamas Lietuvos realijas.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-25, 00:47 
     
Arns rašė:
matosi kad pinigų turi kaip šieno ir tau visai vienodai, 2,5 mln likusiųjų vertina tai ką mato, ir vertina ne Kubiliaus naudai. O tavo pasakos "koks būtu bankrotas", iš vis juokingos. Pasakyk kurios valstybės dar neatėjus iki jų krizei ėmėsi "antikrizinių veiksmų"? Spėju nerasi nė vienos. Plius, užuot malęs liežuviu apie blogus socdemus, pradėk ne girti už nieką, o realiais padarytais konservatorių veiksmais girk ką jie padarė. Bet kuris, net aš, galiu sau prisiimti "pergale su krize", ką darė Kubilius per konservatorių susirinkimą(kai kažkelintą kartą skelbė krizės pabaigos laiką). Tačiau net pats Landsbergis pasiūlė jam vietoje svajonių(apie naujas strategijas), užsiimti spręsti esamas Lietuvos realijas.

Nei manęs pažįsti, nei ką. Lyg kiekvienas, pragyvenantis šildymo sezoną, būtų buožė kapitalistas. Ne,nevartau pinigų šakėm - gaunu tiek, kiek gauna 30metis programuotojas - iš trijų nulių zonos nesiruošiu išlipti. Šveicarijoj ar Danijoj tokia būtų doktoranto stipendija. Puikiai žinau, kiek gaučiau tokioje pozicijoje įvairiose valstybėse. Aišku, gaila, kad tiek negaunu. Ajajai, koks būtų bankrotas - žinau, nes tarp partnerių turiu ir graikų, ir islandų. Džiayukis, kad mums toli iki to buvo.

Apie valstybes, kurios imasi "antikrizinių veiksmų"... Estija? Šveicarija? Airija? Normalios valdžios "antikrizinių veiksmų" imasi dar net nekvepiant krizei - kaupia rezervus, susitvarko mokesčius, investuoja į ilgalaikę grąžą kaip mokslas, technologijos, energetika. Ką darė kirkiliniai?

Beje, 2008 pavasarį krizė jau buvo prasidėjus. Tik socdemai iki pat rinkimų apsimetė, kad niekas nevyksta - švaistė biudžeto likučius, kėlė pensijas ir pašalpas ir tyčiojosi iš dabartinės Prezidentės, kai toji dar EK klausė, "kietas" ar "švelnus" bus smukimas. Tuo metu, kai Kirkilas užsimojo didinti pensijas, UBS jau buvo atleidusi virš 6000 darbuotojų. Puikiai žinodamas, kad neturi jokių šansų laimėti rinkimus, kasė duobę konservams.

Girti konservus... Ši Vyriausybė bene geriausia iš visų iki šiol buvusių. Parodyk nors vieną esminę kliurką. AM reforma, nukėlinėta 11 metų, pagaliau pajudėjo - ir pasirodė labai gerai. Sakau tai kaip buvęs studentas, dėstytojas, mokytojas ir mokslinis darbuotojas, o dabar - kaip pirmakursių/antrakursių dėdė ir pusbrolis, tebedirbančių mokslininkų ir dėstytojų žentas ir sūnus. Pripažįstu, kad kažkas liko nepelnytai nuskriaustas - bet tai vyksta po bet kokios pertvarkos, net ir neesminės. Palyginus su Platelio moksleivio krepšeliais - studentų krepšeliai bent jau veikia. Šūduniversitečiai priversti jungtis. "Popierinės" studijų programos suspenduojamos dėl studentų trūkumo. Stojantieji atsakingiau renkasi specialybes. Ne veltui Slovakija nori perimti kai kuriuos mūsų AM reformos aspektus.

Ai, iškart girdžiu aidą apie "studentų pardavimą bankams". Kažkodėl Kirkilo laikais skolinosi visi, kas galėjo, kiek galėjo, negalvodami apie palūkanas - by tik kažkas skolina. Užliūliuoti augimo iliuzijos pirko telikus, kompus, nepastatytus namus, lizingines mašinas. 15% palūkanos? Dzin - indėlių palūkanos 12%, o biudžeto išlaidos per porą metų išaugo 50% (2006-2008). Ir staiga - pykšt ir burbulas sprogo, visi pamatė, kad tebesėdi ant suskilusios geldos. Ir štai ateina konservai - suvienodina mokesčius, priverčia susimokėti "pamirštą" PSD, nukerpa kosmines pašalpas "mamytėms iš reikalo". Ir studentus "pardavė": dabar, matai, valstybė kai kuriems ne pinigų duoda, o tik paskolą. Nesvarbu, kad už juokingus procentus. Kataklizmas: negana to, kad įstojai į valstybės finansuojamą vietą, tai dar bent porą metų turėsi rimtai mokytis, kad jos neprarastum.

Mokesčių reforma. Ką joje matai blogo? Kad sunkiau per bomžą išplaut pinigus? Kad visokie valinskai susimokės nuo honorarų? Tik nereikia aiškinti, kad taip "žlugdomas verslas". Verslas žlugdomas tuomet, kai chaltūrščikai atleidžiami nuo mokesčių, o rimtos įmonės su šimtais ar tūkstančiais darbuotojų - ne. Puiku, metams ar porai galima prigalvot lengvatų - bet tik ne nulinis ar 5% PVM apskritai. Mažink mokesčius - rinka juos pasiims kitaip. Nuo 07-tų pabaigos iki 08-tų pabaigos PĮ analitiko valanda klientui atpigo dvigubai. Va tau ir mokesčiai... Klientui nepasakysi: visi pas mus dirba "baltai" - liksi durneliu, nes konkurentas samdo už minimumą + beveik neapmokestinamas autorines. Dabar tas skirtumas pasidarė per menkas, kad apsimokėtų rizikuoti. Buvo aiškinta: padidės šėšėlinė ekonomika. Na gerai, keletui mėnesių padidėjo, dabar grįžta. Priimant dažnai tenka girdėti: noriu "baltais", nes "juodais" tiek galiu pats užsichaltūrinti be "stogo". Darbuotojai masiškai bėga, kur moka "baltai" - nes savo ar giminaičių uodega pajuto, ką reiškia atsidurti Darbo biržoj. Ir aš jaučiu: darbuotojų kaina klientui kyla, šiuo metu artėja iki 2007-tų pabaigos lygio. Mažai rinkoj liko patikimų žaidėjų maža kaina mokesčių sąskaita.

Dėl krizės pabaigos - turiu nuvilti, Kubilius neklydo. Pirmiausia taip pareiškė JAV FB, jau keletą mėnesių (nuo vasario-balandžio) akivaizdžiai matoma Europos rinkose, ypač darbo rinkoje. Jei bus naujas nuosmukis - jis ir bus naujas. O Kubiliui biudžetą pavyko ne subalansuoti, bet stabilizuoti. Kol kas einasi geriau už bet kokias prognozes.

Ai, dar grįžtant prie Barclays, Intel, IBM ir saulėtekių. Prieš gerus metus varvinom seilę, kodėl staiga Lenkija pradėjo traukti investicijas, kodėl SEB'ai iškėlinėja savo IT ir palaikymą į indijas. Dabar atėjo pas mus - ir vėl esam nepatenkinti. Tai ko, b******* reikia, kad būtume patenkinti?
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-25, 09:01 
     
rwc, džiugu kad gauni daug pinigų, bet nepamiršk kaip atrodo likusioji Lietuvos dalis. Pvz: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=37544331
Dėl vyriausybių, gal priminti kad ir tie patys konservatoriai nuo 1996 iki 2000 pabaigos valdė Lietuvą, nenorėtum jų pakaltinti kad jie jau tada "strategiškai nemąstė apie Lietuvos ateitį", juk Rusijos krizę pergyveno(tuom Kubilius itin džiaugiasi ir vardija lyg tai ją būtų suvaldęs).
Kaip greitai pamirštame gerus darbus. Žinok jei nebūtu kilusios algos, pensijos, pusė Lietuvos jau gyventu užsienyje(jei ne didesnė dalis). Pamiršai kad įstojus į ES, visos kainos pamažu didėjo(nori ar nenori) iki ES kainų vidurkio(čia net stodami į sąjungą tą įsipareigojome). Jau tada pradėjo trūkti darbo jėgos, ir tik kylančios algos šiek tiek padėjo su darbo jėgos trūkumu. matyt jau pamiršai, kad net kinus į statybas ar Klaipėdos laivų statyklą buvo pradėta kviestis. Ir tai, kiek didžių talentų prisikviesta į ministerijas, mokyklas ar kitas valstybines įstaigas? Daugiau iš jų išsivaikščiojo ten kur geresni pinigai. Ar čia vėl, tu algą sau užsidirbai, o kiti iš minimumo tegu skursta(čia aš bomžų ir šiaip tinginių net neliečiu)?
2008 krizė buvo prasidėjusi? JAV taip, likusiame pasaulyje ne. Ne su vienu teko bendrauti, kuris pripažino jog į Lietuvą krizė ilgai neatėjo, o paskui staigiai smogė. Aišku čia ypač visų linksniuojamas "iššvaistytas sodros biudžetas", bet juk pats pripažinai kad ir konservatoriai ta žingsniui nesipriešino ir galų gale "didysis išvaistymas" buvo susijęs su išmokoms motinoms(t.y bandymas įstatymais gelbėti vis labiau mirštančią Lietuvą).
Apie mokslo reformą. http://www.technologijos.lt/n/svietimas ... me=S-15462 Gal V.Radžvilas pamiršo kokią nors "itin gerą sistemą?"
O dėl skolinimosi, skolinosi visi, bet net tie tavo konservai sėdėjo ir tylėjo, nepranešinėjo žmonėms kad skolintis yra blogai ir t.t. Ar čia vėl, liberalus supratimas, kad opozija turi sėdėti ir miegoti, ir tik atėjusi į valdžią pradėti dirbti ir kalbėti apie valstybės problemas?
Oi oi. Matyt su buhalteriais nekalbėjai. Visi vieningai per kursus klausė Mokesčių inspekcijos svaičiojimų apie pataisymus(patys nežinojo ir sakė tik savo nuomonę), bei turėjo dirbti. Praėjo kiek laiko ir ta pati inspeksija jau išsiaiškinusi kaip dirbti pradėjo tikrinti ir baudas už netikslumus karti(bet aišku tu manai kad buhalteriai telygu blondinėms sekretorėms, kurie dirba tik retkarčiais). Ir kitas dalykas, prieš pradėdamas verslą, tu skaičiuoji, užsienio firmos skaičiuoja kiek išleis tam, anam ir t.t. Žinojimas kad mokesčiai nestabilūs, kai kam labai atšaldė norą pradėti verslą(ypač verti paminėjimo, smulkieji verslininkai).
http://www.delfi.lt/news/economy/busine ... d=37043481 Viva Kubiliui, tuoj Lietuva taps stipriausia pasaulio valstybę. Išsipildė viena jo prognozė, tai gal jei liks kaip Batka kelioms kadencijoms, tuoj vysimės ir Marsiečius pagal išsivystymą?
Visas pasaulis monopolijas bando pažaboti, o Kubilius su konservatoriais, siekia tik monopolijų atsiradimo Lietuvoje. Plius tie Barclays ir t.t., prižadėjo priimti vieną ar du VU informatikos studentus, tik už tą galimybę vyriausybė keliasdešimtis milijonų moka(tiksliau spėjama, nes susitarimas yra valstybės paslaptis)
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-25, 21:05 
     
Arns rašė:
rwc, džiugu kad gauni daug pinigų, bet nepamiršk kaip atrodo likusioji Lietuvos dalis. Pvz: http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=37544331

Pirma, gaunu ne daugiau už savo pavaldinius. Tai nėra daug. Antra - likusioji dalis... taip, gaunu daugiau nei vidutinis atlyginimas - bet negaunu pašalpų, sumoku visus mokesčius, įmonė sumoka dar daugiau.

Ir visgi, grafikėlis būtų baisus, jei nežinotume konteksto. Palyginus, kiek išaugo bedarbystė (tikrai ne Kubiliaus darbas), ir kiek skurdžių šeimų (nuo 19.1% "aukso amžiuje", net atmetus visus neregistruotus emigrantus iki 20.6 - įskaitant grįžusius ir pareikalavusius pašalpų), toks skaičius ne tik kad negąsdina, bet išryškina kur kas gilesnes problemas, kurių šaknys - tikrai ne krizė. Kaip čia išeina, kad valstybė taip sparčiai besipučiančia ekonomika turėjo net penktadalį šeimų arti skurdo ribos? T.y., kol studenčiokai skolinosi nebaigtiems butams po pusę milijono (garantuoti didelėmis pajamomis?), kas penktas gyveno vos sudurdamas galą su galu.

Kaip paaiškinti tokį mažą pokytį po to? Atvirai, pribloškei.
Cituoti:
Dėl vyriausybių, gal priminti kad ir tie patys konservatoriai nuo 1996 iki 2000 pabaigos valdė Lietuvą, nenorėtum jų pakaltinti kad jie jau tada "strategiškai nemąstė apie Lietuvos ateitį", juk Rusijos krizę pergyveno(tuom Kubilius itin džiaugiasi ir vardija lyg tai ją būtų suvaldęs).

Pirma, Kubilius gal kiek savanaudiškai - bet visgi pagrįstai - savinasi TS patirtį per tokias krizes. Antra, nereikia lyginti: Rusijos (rublio) 1998-tų krizė buvo vidinė, staigi ir labai netikėta. Trečia, globalus pasaulis tiek nenukentėjo nuo jos, kiek tiesioginiai Rusijos kaimynai. Užsirišo mūsų eksportas, bet kadangi krizė tebuvo lokali, ji ir buvo sprendžiama injekcijomis, parama verslui. Bent verslininkai turėjo lėšų nukreipti prekybą, ieškoti rinkų Vakaruose.
Cituoti:
Kaip greitai pamirštame gerus darbus. Žinok jei nebūtu kilusios algos, pensijos, pusė Lietuvos jau gyventu užsienyje(jei ne didesnė dalis). Pamiršai kad įstojus į ES, visos kainos pamažu didėjo(nori ar nenori) iki ES kainų vidurkio(čia net stodami į sąjungą tą įsipareigojome).

Būtina sąlyga, norint prekybos ir darbo be sienų. Dėl ko Lenkija ES yra rakštis subinėj - arba, ES Kinija. Įsipareigojimų nevykdo, akcizų nekelia pagal grafiką. Dėl to ir mes nukenčiam - lenkai su savo dirbtinai nuvertintu zlotu ir dempingu atima sąlygas mums konkuruoti. Beje, tai nėra ašaros, kad mes nesugebame konkuruoti. Pšekas ES tiek pat reikalingas kaip rusas ir baltarusis. Patys išvažiuoti ir ko nusipirkti neišgali, tačiau parduoda nekokybiškus gaminius už juokingas kainas. Ar paprastiems piliečiams gerai? Ne, negerai - kas turi daugiau zlotų, važiuoja į Lietuvą mėsos ir duonos. Ar valstybei gerai? Ne, nes kasmet sumokamos baudos neatperka eksporto - net neatperka tų prieaugio procentų, kurie būtų pinigus skiriant investicijoms.

Dabar, kiek tos algos pakilo? Ar tai valdžios nuopelnas? Per 8 metus pusantro karto? O kiek BVP, kiek biudžeto išlaidos? Vien biudžetas 2006-2008 išaugo pusantro karto - ar algos tiek kilo? Pensijos? Ir negi tikrai manai, kad jei 2000 alga, pakilus ik 3000, būtų likus ties 2500 arba šoktelėjus iki 3500, migracijos mastai būtų žymiai keitęsi? Ne, kaip aiškiai matyti iš tavo pirmo grafikėlio - neuždirbančių skaičius menkai priklauso nuo situacijos. Vienas su 1500 alga sulauks krizės ir ją pergyvens, kitas ir geriausiais laikais gaudamas 5000 verks, kaip jam sunku, o trečias kaip gavo žemiau skurdo, taip ir gaus. O dar yra "juodi"... Dalinai paaiškina mažus pokyčius: anksčiau krūvas pinigų "juodai" gaudavo dabartiniai bedarbiai, ir dar pašalpas pasiimdavo.
Cituoti:
Jau tada pradėjo trūkti darbo jėgos, ir tik kylančios algos šiek tiek padėjo su darbo jėgos trūkumu. matyt jau pamiršai, kad net kinus į statybas ar Klaipėdos laivų statyklą buvo pradėta kviestis.

Teisingai. Ir dabar kinus galim kviestis, mūsų algos vis dar gerokai didesnės. Dabar airiai masiškai bėga į Lenkiją uždarbiauti. O kiniečiai perka įmones JAV (investicijos pernai - 5 mlrd. į metus). Čia daugialypė problema: ar geriau, kad atsivežam pigios darbo jėgos, ir piliečiams tenka geresni darbai, ar geriau, kad kažkas investuoja, atsineša užsakymus - bet ir savo žmones, ar kad investuoja ir pusdykiai samdo vietinius?
Cituoti:
Ir tai, kiek didžių talentų prisikviesta į ministerijas, mokyklas ar kitas valstybines įstaigas? Daugiau iš jų išsivaikščiojo ten kur geresni pinigai. Ar čia vėl, tu algą sau užsidirbai, o kiti iš minimumo tegu skursta(čia aš bomžų ir šiaip tinginių net neliečiu)?

Hmm... Leisk paklausti, kiek, tavo nuomone, yra padori globalaus piliečio su daktaro laipsniu prestižiniame universitete alga? O gal - tarptautinio lygio konsultanto valanda? Pjaunamės, kad studentas užkala 2K, vadovas - kokius 7K, profesorius irgi tame intervale, kai viskas zuikio ašaros. Ne tie mastai, visi malamės ties padoraus pasaulio minimumu (išskyrus menką procentą "tikrųjų oligarchų" ir jų šeimynykščių - bet kur tokių nėra?). Bet eilinis Kirkilo epochos statybininkas "kaldavo" beveik astronomines sumas. Va čia tikras bardakas.
Cituoti:
2008 krizė buvo prasidėjusi? JAV taip, likusiame pasaulyje ne.

Netiesa. Nors gal priklauso nuo sektoriaus. Žinau, ne vieną, kas prognozavo dar 7-tais ir nepasigailėjo. Nusiėmė visas akcijas ir laukė patogios progos investuoti į Kiniją, startup'ą, lengva ranka paleido geriausius darbuotojus, o 2009-tų gale turėjo grąžą ne vieno šimto %. Kai tie patys darbuotojai parbėgo perpus pigiau.

Ne JAV! Anglai, švedai, airiai, danai. Daug dirbu su HR recruiter'iais - pastebėjau labai neblogą tendenciją, naujų skelbimų skaičių. Galėčiau parodyt grafikėlį, kuris aiškiai rodo pastovų darbuotojų (>€30K/y) paieškos skelbimų smukimą pradedant 2007-tų galu ir baigiant 2009 rudeniu visose Vakarų Europos valstybėse.

Pasaulis nėra vien tik mes ir JAV (beigi Rusija ir Kinija).
Cituoti:
Ne su vienu teko bendrauti, kuris pripažino jog į Lietuvą krizė ilgai neatėjo, o paskui staigiai smogė. Aišku čia ypač visų linksniuojamas "iššvaistytas sodros biudžetas", bet juk pats pripažinai kad ir konservatoriai ta žingsniui nesipriešino ir galų gale "didysis išvaistymas" buvo susijęs su išmokoms motinoms(t.y bandymas įstatymais gelbėti vis labiau mirštančią Lietuvą).

Neatėjo, nes buvo dirbtinai stumiama. Pameni, kaip "taikėmės" į Maastrichto kriterijus? Esminė klaida, kuri gal suteikė optimizmo viduje, bet niekieno nepagirta iš šalies. Iliuzijos kūrimas.

Išmokos motinoms... Ar tik nesi agituojantis už progresinius mokesčius? Tai ir pagalvok: motinystės pašalpa > 6K Lt... Tau logiška? Taip, logiška, jei alga porą metų buvo 10K. Bet įstatymas žiūrėjo į paskutinius 3 mėnesius - daugmaž, jaunoji "karjeristė" kasininkė turi 6 mėn. apsispręsti dėl aborto, o paskui susitarti dėl atlyginimo pakėlimo 1500 -> 20K. Kad paskui būtų galima pasigirti: mamytėms išmokėjom daug, rūpinamės vaikais... Tvarka? O gal elementari prostitucija: nerandu padoraus darbo, tai užsistatau vaiką?
[apie mokslo reformą - vėliau]
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-26, 19:58 
     
"
Cituoti:
Ne, ką čia - IT įmonės, technologijų ir tyrimų centrai, lazerių ir farmacijos gamyklos - kokia nesąmonė, kur kas nors matė, kad tai atsipirktų. Ane? "


As pats informatikas pagal profesija ir palaikau visas aukstas technnologijas ir skatinciau visom keturiom ir pelna 10x jos VALSTYBEI nestu nepergyvenk.
bet jus matot tik barklaju kuris yra tuscia vieta pilan licenziju, patentu, ir nieko mes is jo negausim... o va kur lietuva turi monopoli pasaulyje ir patentus ir technologijas pirmaujancias tai lazeriai ir zmoniu truksta ner algom galetu nors visa univera idarbint! tai nepagaileciau ir visu 5 lilijardu gamyklom statyt ir visa pasauli aprupint taptume antra sveicarija! bet ne svaistomi pinigai tusciai barklajuj kur bankininkai sukciai tobulai ismoke viska imti ir nieko neduoti su jais tai kubiliui patinka zaist ...

Cituoti:
"Aha. Parodyk, kur tie valstybiniai GosMaš, GosMias."


yra valstybinis ginklu ir kito arsenalo gamykla kuri degraduoja (saviem kareiviumam pora kart issaut leidzia) nes neveza i uzsieni ir neparduoda normaliom kainom kai visas pasaulis milijardinius pelnus gauna is ginklu prekybos! kaip vaikas tu nieko nezinai.Cituoti:
"Kol eilinis firmos vadovas tegaus 5000 į rankas, tol nėra ką šnekėti. "

Gi sakau kad virs 10 mln pelno tik prasidetu mokesciai augti maziem jie kaip tik mazesni nei dabar butu... o jei taptum mikrosoftu antru tada moketum arba tektu emigruot i afrika :) bet bankrutuot nepavyktu nes pelnas butu vistiek, nuo gryno pelno nemire dar niekas.


Cituoti:
"Spėk, ką būčiau daręs, jei būčiau perlipęs tą ribą? Aišku, būčiau sutartis apiforminęs giminaičių vardu. "

Gi sakau jei firmos pelnas virsys riba 10mln/metus firma mokes iki 90 proc pelno mokesciu ir jos savininkas reiksmes neturi, bet tu 10mln maziau negaus ivedus mokseti, tiesiog tai letins augima, NES KAS AUGA NESTABDOMAS? MES ZINOM- VEZYS IR ANT GALO ZMOGAUS ORGANIZMAS KAIP IR VALSTYBE MIRSTA NUO TO. AS UZ GERA GYVENIMA TEGU VISI MILIJONIERIAI BUNA BET TEGU VISI TURI TIK PO 1-10MLN O NE VIENAS 10 MILIJARDU O KITI PO
100 LT. Plius inspekcija ir fntt yra tavo machinacijom stebet, sumoketum 1% nuo apyvartos kaip bauda ir geras butum ;)


Cituoti:
"Arba dirbęs pigiau savikainos (tikiuosi, apie kokybę viskas aišku?)."


Lektum is rinkos nes nieks nepirks tavo prekiu, smulkesne sazininga firma su gera kokybe perimtu tavo vieta ir butu tik geriau! tame ir esme kad valstybes priesus reik apvalyt su tokia sistema o dabar jie kaip rojuj.

Cituoti:
"Parodyk, iš kur per pusmetį gauti kokius 10 mlrd. nieko neparduodant, negriaunant, neapkarpant, nesiskolinant."


maximos pelnas 500mln i metus - 90% (400mln atimt)... ir tokiu monopoliu ne vienas..., rusam uz sildyma 80% visos kainos eina, sildyt viska reik elektra savo nuosavos atomines.(nuosavi namai malkom savo misku). Jei lietuvio puse algos uz sildyma iseina tai valstybes biudzeta 20% padidintu tikrai neperkant nieko. kas duotu apie (jei biudzet 25 mjr) ~ 4 milijardus/metus! Reik dar labiau skatint nuosavus namus automatiskai mazes butu poreikis ir energijos sanaudos bei mokesciai kris zmonem mazesni daug, prabangiai gyvens zmones vazines i darba uz 10-15km kaip amerikonai dar geriau bet ne gi> ... kubilistanieciai nori NT ir masinu mokesti ivest!! ANARCHIJA TIKRA VISKA PRIES DARO KAS GERA KAIP PRAGARAS KOKS BAISU ZIURET TIESIOG.

plius sumazint mokescius smulkiam versui, jis pradejes augti sumokes daug daugiau kai tures is ko...plius finansuot lazeriu gamyklas kas duos 10x pelno daugiau nei inesi... ir tt... plius ant vaistu kiek zmones isleidzia o ten ne vaistai o maisto papildai i melagystes ivinioti...baltarusijoj 10x pigiau nupirktu ikurtu valstybine vaistine ir neskurstu zmones ir gydytis butu is ko ir chalturu nepardavinetu kaip verslininkai daro... ir cia pelnas kasmet po tiek i pliusa neziurint nieko.


Cituoti:
"kas turi daugiau zlotų, važiuoja į Lietuvą mėsos ir duonos."


absoliuti realybes priesingybe.. cia mes visi vaziavom i lenkija... :DDDD


Del algu tai paziurek olandijos modeli kur valytoja panasiai gauna kaip ministras ir visiem gerai visi saziningi nes eina dirbt ta ka megsta o ne del to kad prisivogt prie valdzios prie lovio...Idealiu aveju zmogus turi dirbt megstama darba ir net negalvot apie atlyginima ar pragivenima iki algos. O tavo ir koncervu idealai - zmones pinigu vergai :( kuriuos isnaudoja vagiu korporacijos istisos.
Vadyba mokeis? nezinai kad nuomone (o ir alga daznai) apie zmogu sudaro 50% isvaizda, 20% kaip kalbi, ir tik 10% ka moki...ar gero darai..ar pan. taip kad viskas melas.. ir kur sitoj vietoj efektyvumas korporacijos klerku darbe? technologinis pranasumas? fiziskai realiai atliktas didelis protinis darbas? jie uz tai kad i darba su kostiumu ateina 50k gauna. o juoda darba atidirbes specas jau seniai atleistas, juk pavogus 1 mln po to pagal tave pinigai patys pinigus daro tai kam dirbti??????????

Kokia mafija sukiso i valstybines mokyklas ir ministerijas uz musu pinigus mokamas microsoft programas ir mokina vaikus ir daro ju vergais kai linux geriau ir pigiau ypac neturtingoj saly kaip musu?? Gal atsigaukit ir tvarkytis pradekit o ne naujus mokescius is vargsu lupkit?

Cituoti:
"motinystės pašalpa > 6K Lt... Tau logiška"


as ir neduociau jei tiek, pasalpos turi nepriklausyt nuo algos , jei gauni alga susitaupyk ir gimdyk. Bet visom vienodai 1.500 Lt+(100lt nuo vaiku skaiciaus) i men turi buti pasalpa bet nedaugiau. reik todel galvot ir istatymus priimant normalius ir atsieti nuo algos visas ismokas bet susieti su realiu pragyvenimo minimumu, kad badaut nereiktu niekam apskritai!!!

Mokslo reforma tai apsurdas isvis...emigracija tik skatina nekitaip. Konservatoriu sukis turetu buti pries rinkimus: ZMOGUS ZMOGUI VILKAS. :D o juk mokescius tai mokam reiskia valstybe turi rupintis savo zmoniu gerove nes ji turi sukaupus ir patirti ir pinigus ir zinias ko dar reik ir su ja skaitos visas pasaulis ir patarimus dalina jei prasytu o paprastam zmogui tokios galimybes nepasiekiamos sapnuose net... bet jei tik galvot kaip zmonem antra oda nulupt tai nzn tada...

ner pinigu ? gal keliu taisymo fonda uzdaryt porai metu tikrai nebeda milijardas susitaupys. gal rumu, stadionu ir muzieju nestatyt, gal nemoket pinigu ukininkui uz zoles nusienavima prisidengus europos pinigais nors ji finansuoja tik 50%. cia kaip ubagui sakyt pirk limuzina mes tau dadesim 50% pinigu:D is kur jis paims ir kokia is to nauda?-- nauda viena, klerkai sau algas issimokes is to sandorio :DDD gal reiktu sakyt davai nuperkam tau metalo detektoriu... eisi isminuot lauku poligone ir alga gausi uz darba:D dar pasakyk kad aukstos kvalifikacijos tam reik :D
Is esmes bet koks darbas susideda is labai paprastu veiksmu ir zinios labai ribotos reikalingos SVARBU SUPRAST KAD GALIMA IDARBINT IR ORANGUTANGA TIK REIKIA KAD DARBDAVYS PROTINGESNIS BENT KIEK BUTU IR DARBUS SUSKAIDYTU I PAPRASTUS, ELEMENTARIUS veiksmus IR VISKAS. Prie koncervu atvirksciai prikvies firmu o jos isrinks mokslininkus ir proto bokstus juos idarbins i bukus darbus kuriuose jie degraduos ir viskas o like bedarbo sedes. Verslas atsakomybes neturi o valstybe turi tureti.

Valstybe su pinigais turi buti kaip firma grobuoniskai daryt bizni su uzsieniu bet priesingai nei firma visa pelna dalinti savo zmoniu gerovei.
Turtingos valstybes tuo ir uzsiima. Kodel mum reikia skolintis ir sodra remti o gal jei jau pasiskolinai 5mlj tai pagamink tu nauju lietuviu sukurtu raketu kur uz stingerius greiciau skrenda ir parduok 5x antkainiu kinijai kuri nupirks isskestom rankom... ir tuos ~15 mlj skirk ir sodrai normaliai ir skolai atiduot ir dar liks?

Bet ne konservai geriau pasiskolins, viska pravalgys ir lietuva parduos tvf.
nors ne ir sava maxima nupirkt gali gi atidirbsit prie kasu, darbo pabaigoj ten ir apsipiksit uz uzdirbta alga ir laimingi eisit namo visi i maximos isnuomota soc busta-skardini garaza :D
 • 0Paskutinį kartą redagavo zfroidas 2010-10-26, 21:06. Iš viso redaguota 2 kartus.


Užsiregistravo: 2010-05-10, 15:18
Pranešimai: 164
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-26, 20:24 
     
Kokie dar konservai ? socialdemokratai ? Visi jie vienodi ir ju tikslai tokie patys, kol yra priejimas prie lovio. Kitaip nera ir nebus. Esme kuo daugiau pagaliau prikisti i ratus iseinant, ka ir kirkilas padare. Bet tikejosi, kad kubiliu nulinciuos liaudis ir per naujus rinkimus, vaidelensis su naujomis programomis - tusciais pazadais, kuriomis liaudis patikes ir isrinks juos.

Zfroidas, kad ir esi vadybininkas, tai nereiskia, kad mokesciai yra vien tik paprasta A+B aritmetika na dar ir procentai. Cia reikalavimai yra bent kiek didesni nei vadybininkams ir taip jau nera viskas paprasta.

Dar reiktu atsizvelgti, ne i konservus ar maksimas, bet ir kazkokias iliuzijas, kad valdzia visus pamaitins. Valdzia duos(bent jau turetu) tau tik meskere, o toliau pats meskeriausi.

Kitas aspektas. Nustokim ziureti i kitus su pavydu ar tuo labiau i savo kaimyna, kad jei jis gauna daugiau uz tave, tai tu praktiskai luzeris.

Pries remiantis kitu saliu patirtimi, reiktu pirma mum issaugti is runkelizmo. Tada bent kiek taikytini sprendimai duotu naudos.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12986
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +265
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-26, 20:36 
     
rwc rašė:
Ai, dar grįžtant prie Barclays, Intel, IBM ir saulėtekių. Prieš gerus metus varvinom seilę, kodėl staiga Lenkija pradėjo traukti investicijas, kodėl SEB'ai iškėlinėja savo IT ir palaikymą į indijas. Dabar atėjo pas mus - ir vėl esam nepatenkinti. Tai ko, b******* reikia, kad būtume patenkinti?
Paskutinis retorinis klausimas vertas 10 balu :L: :-D Vat kiekvienass turetu sita klausima sau uzduoti, pries verkslendamas kad viskas blogai.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12986
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +265
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-26, 21:13 
     
Cituoti:
Tai ko, b******* reikia, kad būtume patenkinti?


taip cia ner bedos problema kad kazkaip netycia nusiritom iki afrikos lygio ir minimali alga 670lt i men, uz buta 500 lt kainuoja i men, nu ir pavalgyt 400 lt kainuoja i men ir taip 80% lietuviu turi gyvent tik toks mazas juokingas dalykas...
ups alga 670 lt o islaidos 900 lt matyt as skaiciuot nemoku? o gal cia lietuva todel?
 • 0
Užsiregistravo: 2010-05-10, 15:18
Pranešimai: 164
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-10-31, 01:15 
     
zfroidas rašė:
Cituoti:
Tai ko, b******* reikia, kad būtume patenkinti?


taip cia ner bedos problema kad kazkaip netycia nusiritom iki afrikos lygio ir minimali alga 670lt i men, uz buta 500 lt kainuoja i men, nu ir pavalgyt 400 lt kainuoja i men ir taip 80% lietuviu turi gyvent tik toks mazas juokingas dalykas...
ups alga 670 lt o islaidos 900 lt matyt as skaiciuot nemoku? o gal cia lietuva todel?
Zfroidas, o jei cia butu kinija ? Kaip tada idomu sneketum ? Dabar kinieciai laisvai gali bet kurias imones parklupdyti pateikusios savo projektus maziausia kaina, negu esanti rinkoje. Cia gi nesenai kinieciai laimejo konkursa ten su klaipedos uosto rekonstravimo projektu. Tai jie besalygiskai laimejo pries visas lietuviu firmas. Kai tuo tarpu daugelis imoniu esanciu Lietuvoje laikosi is europos paramos verslui.

Tai gerai, kuo tau blogai 600 lt ? Permazai, tai ieskokis geresnio darbo, jei turi tam sugebejimu... aisku gal kiek mazoka paskirstant maistui, poto mokesciams, o kaip jau ir pramogoms nebelieka. Zinoma, todel esi priverstas taupyti ir atsakingiau rinktis, atsisakyti zalinguju iprociu ir visa ko. Taip kaip tik krizes yra i nauda, nors jos kiek padeda prasviesinti musu runkelines liaudies protelius, o ne tiketi vien pasakomis ir spekuliuoti dirbant.

Paklausau ziniu radijo, ten laidos gana ivairios, ir buvo toks fragmentas, apie bedarbyste, kad jos procentas gana didelis (~15%, jei neklystu), tai bedarbiu skaicius gana didelis, bet islieka poreikius saziningu zmoniu, kurie atsakytu uz savo darba, o ne vien tik ji gebetu imituoti. Vat tokiu zmoniu tikrai truktsta, bent jau taip sako verslininkai ir darbdaviai. Aisku tada ir turi buti atitinkamas atlyginimas, bent jau kiekvienas turetu moketi susiskaiciuoti savo darbo pridetine verte, kuri plius minus keli procentai atitiktu rinkos kaina ir tada visi norai gauti i rankas tukstanti tikrai isblanksta daugumai.
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12986
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +265
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 69 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 0 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'