Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Informacinės technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-11, 20:56 

registracijoz rašė:
beja, as ant linuxo nesu daug ir daznai sedejas, tad idomu pasidare, cia tas KDE dophini tai kodinis pavadinimas versijos ar kaip cia yra?

Dolphin yra standartinė KDE4 failų tvarkymo programa. http://dolphin.kde.org/
Funkcijų turi visą galybę, aišku ne visos jos kiekvienam naudingos, bet gan protingai padaryta ir tai kas nereikalinga galima išjungti. Pvz.: Mano dažniausiai naudojamos specifinės Dolphin funkcijos tai: „Tab'ai“ (kortelės), „1-Click-Select“ ir „Filter Bar“.
  • 0

Reputacija: +271

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-11, 21:13 

na, dekui, kad apsvietet, jau siunciuosi windowsine versija, reik pabandyti ir apziureti is arciau.. :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-12, 19:08 

jur rašė:
Reikia geresnio explorerio? Išbandyk Total Commander.
Dažnai išleidus naują programinės įrangos versiją vartotojas rodo savo konservatyvumą ir piktinasi nesuprasdamas (ir net nesistengdamas suprasti) naujos vartotojo sąsajos.

Total Commander tikrai geras. Kol dirbau su Langinėmis tik jį ir naudojau. Kažkaip nelipo standartinis jų eKS-ploreris nors tu ką. Perėjus ant Gnome iš pradžių Nautilus erzino bet kadangi beveik tuo pačiu metu jame atsirado Dual panel palaikymas, Taba'ai jau egzistavo - šimto langų atsidarinėjimo pavyko išvengti, todėl prie jo ir likau (nors Linux'e Total Commander analogų tikrai yra nemažai). Jei dar Nautilusą truputi patobulini iki Elementary funkcionalumo tai visai puikus, kompaktiškas manageris gaunasi.( Nautilus Elementary Install).
  • 0

PROGRAMUOTOJO KARJERA sumaniems studentams - Įdomūs projektai, algoritmai ir iššūkiai: Debesų kompiuterija, Interaktyvūs sprendimai, Vaizdo technologijos ir Grafikos programavimas, Virtuali ir Papildyta realybė

Vartotojo avataras

Reputacija: +27

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-12, 20:51 

Pradėjau skaityti - pradžioj pasirodė, kad XP+Vista+7 > 100% ;]
Keista, kad Vistos procentai krenta greičiau nei XP.

O šiaip tai dėl 7 nereikia varyti ant vartotojų, kuriems 7 nepatogūs. Mano kompe sukasi puikiai, bet tos kelios savaitės, kai juos turėjau naudoti, man buvo kančia. Per daug spalvų, per dideli mygtukai, per gudriai viskas išslapstyta, dar tas dratas indexeris... Kai reikia išzipuoti, sukompiliuoti ir t.t. kelis gigus mažų failiukų ir taip kas keliolika minučių, visi tie nauji "patogumai" tik maišosi. Naudoju Win2000 stiliaus GUI ir nežadu jo atsisakyti nei KDE, nei Windowsuose.

Tas pats su Ofisu. Kas nors galėtų greitai pasakyti, kaip naujam Worde rasti Format->Tabs? Kaip susidėlioti savo toolbarus ir makrosus? Kaip ištrinti senus komentarus (kad jų neliktų pakeitimų istorijoj)? Kaip nustatyti standartinę teksto kryptį RTL? Kaip pataisyti formulę senam dokumente, kad ji senesniam Worde atsidarytų (nekonvertuotų į MathType 5 ar 6)?

Kol nerasiu atsakymų į šiuos klausimus, tol bent jau man paskutinės versijos bus paskutinis nevartojamas š. Jau nekalbant, kad jose netaisomi 15 metų senumo bugai, kuriuos moku apeiti su 2000/2003, bet ne su naujesniais.

Pavyzdžiui: savaitės dienos prieš 1900 excely. Arba, kaip susikurti išnašą puslapio apačioje nesukuriant naujos sekcijos. Kaip padaryti, kad kiekvieną kartą atidarius *.DOC failą nebūtų kuriami nauji stiliai modifikuotiems sąrašams?

...A, ir dar. Kada MSO palaikys savo taip žadėtąjį OOXML Strict formatą, ką taip iškilmingai žadėjo vyriausybėms 2007-taisiais? Dabar nori nenori, privalai turėti OpenOffice, kad galėtum patikimai archyvuoti senus dokumentus (oficialiu ODF standartu, kurio MSO irgi padoriai nepalaiko).
  • 0

Reputacija: +404

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-12, 21:08 

infoguru rašė:
Kažkaip nelipo standartinis jų eKS-ploreris nors tu ką.

Kas yra su tavim ir pavadinimais :)? Gali neiskreipineti pastoviai ju - nerimtai atrodo gi.

rwc rašė:
Pradėjau skaityti - pradžioj pasirodė, kad XP+Vista+7 > 100% ;]
Keista, kad Vistos procentai krenta greičiau nei XP.

Nieko cia keisto - kam tiko XP puikiai(arba kas turi problemu su prisitaikymu) - liko prie XP po Vistos isleidimo, visi kiti reguliariai naujinasi versijas todel XP->Vista->Win7

Cituoti:
O šiaip tai dėl 7 nereikia varyti ant vartotojų, kuriems 7 nepatogūs. Mano kompe sukasi puikiai, bet tos kelios savaitės, kai juos turėjau naudoti, man buvo kančia. Per daug spalvų, per dideli mygtukai, per gudriai viskas išslapstyta, dar tas dratas indexeris... Kai reikia išzipuoti, sukompiliuoti ir t.t. kelis gigus mažų failiukų ir taip kas keliolika minučių, visi tie nauji "patogumai" tik maišosi. Naudoju Win2000 stiliaus GUI ir nežadu jo atsisakyti nei KDE, nei Windowsuose.

Nieks ir nevaro ant vartotoju kuriems Win7 nepatogus kai tam yra argumentu, kai zmogus sako "man nepatogu nes funkcionalumo nera", tai nesupranti - cia rimtai taip jam atrodo ar tik nera prie ko prisikabinti. Galbut tas funkcionalumas ir ne visiems patogus - bet jis ten bent yra.

Cituoti:
Tas pats su Ofisu. Kas nors galėtų greitai pasakyti, kaip naujam Worde rasti Format->Tabs? Kaip susidėlioti savo toolbarus ir makrosus?

"customize the ribbon"?
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-12, 21:32 

KeeperMustDie rašė:
"customize the ribbon"?

Čia 2010 naujovė? Savo kompe turėjau tik 2007, 2010 - laikinai, pas klientą, tai kaip ir kustomizuotis nebandžiau. 2007 radau tik kaip susidėti dažniausiai naudojamas komandas prie titlebar'o. Ribbon'as pas mane, be abejo, beveik visada išjungtas ;]

Monitorius tai 16:9. Kai lieka 16:7, jau su didesniais dokumentais vargas ;]
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-12, 22:17 

rwc rašė:
KeeperMustDie rašė:
"customize the ribbon"?

Čia 2010 naujovė? Savo kompe turėjau tik 2007, 2010 - laikinai, pas klientą, tai kaip ir kustomizuotis nebandžiau. 2007 radau tik kaip susidėti dažniausiai naudojamas komandas prie titlebar'o. Ribbon'as pas mane, be abejo, beveik visada išjungtas ;]

Monitorius tai 16:9. Kai lieka 16:7, jau su didesniais dokumentais vargas ;]

Tiesa sakant ne taip daznai naudoju Word'a, kad man reiktu ka nors customizinti, bet atrodo pakankamai patogu(galetu aisku leisti tiesiog drag-drop'inti, butu geriau):
http://img694.imageshack.us/img694/7411/ribbono.png
Galima ir tabus salinti/prideti
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-12, 22:27 

KeeperMustDie rašė:
Galima ir tabus salinti/prideti

Čia nauja 2010 galimybė. Man jos ypač reikėjo 2007, dabar jau kažkiek pramokau ;]

http://office.microsoft.com/en-us/word- ... 27754.aspx

Tų 3 standartinių 2007 galimybių aiškiai per mažai. Redaguoti nežinomo produkto XML konfigūracijas... Hm...

Ai, radau porą trečių šalių AddIn'ų. Ale gi MS čia pasišiukšlino. Rimtiems vartotojams, ypač migruojantiems iš seno ofiso, tokia standartinė galimybė būtina, ir tikrai MS galėjo nusamdyti pora programerių daugiau ir sukodinti: http://word.mvps.org/faqs/customization ... ribbon.htm . Vien dėl jos dabar pirkti naują Ofisą? Sorry...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 00:26 

KeeperMustDie rašė:
infoguru rašė:

Kas yra su tavim ir pavadinimais :)? Gali neiskreipineti pastoviai ju - nerimtai atrodo gi.

Paaiškinsiu tau paprastai :) Su standartine Win versija gauni tokias kasdieniškas ir kaulų smegenų žinomas programas kaip antai paintASS, eKS-ploreris, movieMakeriz, mediaPlayeris, NotePad ir panašiai. Kokias gavai su Win95 praktiškai tokias pačias gavai su XP ir su W7. Žinai ką primiausiai padarydavau kai persiinstaliuodavau Win ? Vietoje FileExplorerio įsikeldavau TotalCommander, vietoje MediaPlayer - VLC (arba Media Player classic prieš tai)+WinAmp, vietoje NotePad kaip minimum Crimson Editor, vietoje Image Viewerio - IrfanView. Visos tos programos ateinančios su stadartiniu paketu praktiškai yra bevertės. Sutinku jei jos 15 metų būtų kurtos vargšų mėgėjų vaikigalių, kurie vakarais, kartą per mėnesį, neturėdami ką veikti kažką pakrepina. Gal tai ir atleistina. Bet kai milijardinė korporacija turinti minias programuotojų per 15 metų sugeba padaryti tik tiek, kad PaintAS pradėtų JPEG ir PNG atidarinėti tai jau atsiprašau. Va kai tie produktai bus bent kiek normalesni tada ir pradėsiu juos normaliai vadinti. Esu programuotojas ir žinau apie ką šneku. Ir nepradėk verkti, kad paprastam vartotojui to užtenka. Prieš 5-10 metų gal ir užteko, bet dabar, kai rinkoje populiarėja iOS, kai Linux, Android, Firefox ir pan. pradėjo kelti bangas ir vartotojai gali palyginti tai ką gauna už dyką (turiu galvoje OpenSource) ir ką gauna už pinigus to nebeužtenka. Ir M$ tai žino. Užtatai lyg ir pradeda kažkiek stengtis nors iki šiol vis bandė kišti visiems savo dažniausiai kreivus standartus (sakau, nes ne per seniausiai kaip tik turėjau gražų pavyzdį su *.doc suderinamumu tarp skirtingų Office versijų, o šiandiena pasirodė, kad ir tarp tų pačių versijų - Word ir Excel elementarūs dalykai kaip PasteSpecial nelabai susišneka). Žiurėsim kaip bus toliau.
  • 0

PROGRAMUOTOJO KARJERA sumaniems studentams - Įdomūs projektai, algoritmai ir iššūkiai: Debesų kompiuterija, Interaktyvūs sprendimai, Vaizdo technologijos ir Grafikos programavimas, Virtuali ir Papildyta realybė

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 00:50 

infoguru rašė:
KeeperMustDie rašė:
infoguru rašė:

Paaiškinsiu tau paprastai :) Su standartine Win versija gauni tokias kasdieniškas ir kaulų smegenų žinomas programas kaip antai paintASS, eKS-ploreris, movieMakeriz, mediaPlayeris, NotePad ir panašiai. Kokias gavai su Win95 praktiškai tokias pačias gavai su XP ir su W7. Žinai ką primiausiai padarydavau kai persiinstaliuodavau Win ? Vietoje FileExplorerio įsikeldavau TotalCommander, vietoje MediaPlayer - VLC (arba Media Player classic prieš tai)+WinAmp, vietoje NotePad kaip minimum Crimson Editor, vietoje Image Viewerio - IrfanView. Visos tos programos ateinančios su stadartiniu paketu praktiškai yra bevertės. Sutinku jei jos 15 metų būtų kurtos vargšų mėgėjų vaikigalių, kurie vakarais, kartą per mėnesį, neturėdami ką veikti kažką pakrepina. Gal tai ir atleistina. Bet kai milijardinė korporacija turinti minias programuotojų per 15 metų sugeba padaryti tik tiek, kad PaintAS pradėtų JPEG ir PNG atidarinėti tai jau atsiprašau. Va kai tie produktai bus bent kiek normalesni tada ir pradėsiu juos normaliai vadinti. Esu programuotojas ir žinau apie ką šneku. Ir nepradėk verkti, kad paprastam vartotojui to užtenka. Prieš 5-10 metų gal ir užteko, bet dabar, kai rinkoje populiarėja iOS, kai Linux, Android, Firefox ir pan. pradėjo kelti bangas ir vartotojai gali palyginti tai ką gauna už dyką (turiu galvoje OpenSource) ir ką gauna už pinigus to nebeužtenka. Ir M$ tai žino. Užtatai lyg ir pradeda kažkiek stengtis nors iki šiol vis bandė kišti visiems savo dažniausiai kreivus standartus (sakau, nes ne per seniausiai kaip tik turėjau gražų pavyzdį su *.doc suderinamumu tarp skirtingų Office versijų, o šiandiena pasirodė, kad ir tarp tų pačių versijų - Word ir Excel elementarūs dalykai kaip PasteSpecial nelabai susišneka). Žiurėsim kaip bus toliau.

Kai kurie is siu produktu kuriuos isvardinai - ir neturi buti geri. Supranti, yra tokia politika - uzsidirbk ir leisk kitiems uzsidirbti, jei jie nesukuria savo win'rar ir butinai reikia iskart siustis koki nors archyvatoriu, kazkam atsiranda proga padaryti masiskai naudojama komercini produkta ir taip uzsidirbti pinigu, tuo tarpu MS gauna +1 point to Windows APP's. Jokiais budais nesakau kad tai gerai vartotojams, bet tai gerai smulkiems developeriams.
Toliau - exploreris tobuleja normaliais tempais, kazko papildomo reikia? Isirasai papildoma softa, as visiskai nematau priezasties(ir MS turbut nemato) gaminti geriausius savo kategorijoje produktus ir atidavineti juos nemokamai. Katik cia idejau paredaguota screenshota is savo pc, kaip tu galvoji, ka as naudojau? Paintass'a - nors as turiu gimp, paintass siuo atveju atsidaro zymiai greiciau ir tiesiog leidzia iskirpti norima vieta is bendro paveikliuko, dauiau man nieko ir nereikia is jo.
Delto as drystu pasigincyti del tavo teiginio, kad su standartiniu paketu ateinancios programos bevertes, as ismeginau alternatyvas ir atitinkamai naudoju:

Windows Explorer - patogiausias variantas is visu matytu, aisku yra daug alternatyvu lenkianciu funkcianolumu, bet ne patogumu(man)
Windows media player - cia jau buvo tema apie tai, pasirodo sitas playeris nustato pacius paprasciausius priimtinus nustatymus by default, su visokiais vlc krapstytis as tingiu
Notepad++ - vietoj wordpad
Firefox/Opera - vietoj IE, nu taip ten tai FAIL buvo...
ImageVieweris windows geras man, turbut todel kad labai daug paveiksliuku neperziurineju, greitai atisdaro ir turi kelias paprastas opcijas, ko dar reikia?
win7 claculator - tebunie jis paslovintas
PerfectDisk defragmenter vietoj kazkokio neaiskaus Windows defragmenterio(ten dabar net nesuprasi defragmentuoja jis kanors ar ne, panasu kad sitas tik deagradavo su versijom windowsu)
Microsoft security essentials - turbut irgi galima skaityti, kad ieina i paketa, nors MS neides by default nes vel baudos nuo EK gaus uz tai, kad deda savo, o ne kitu, softa i savo produkta...

Taigi kaip matai man gan patogu naudoti nemazai irankiu kurie ateina kartu su Windowsais, daugiau galimybiu turincios alternatyvos nereikalingos, jei man 100% uztenka duotu opciju.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 01:00 

Infoguru labai teisingai pastebi.

Win3.0, 3.11, 95, NT4, Excel 2, Word 6 - nuostabūs produktai. Net ir IE3/4 nelabai turiu priekaištų lygindamas su to laiko netskeipais ir mozaikomis. Toliau - totalus nusivažiavimas ir nesiskaitymas ne tik su vartotojais, bet ir su verslo klientais. Progresas sustojęs, klaidos netaisomos, leidžiamos neišbaigtos versijos...

Aero ir Ribbonų nelaikau progresu - jie nieko neduoda, ko funkcionaliai nebuvo anksčiau. Vista nurašau į vieną gretą su ME. 64bit palaikymas - to reikalauja rinka. Standartų palaikymas baigėsi toje pačioje fazėje, kai ISO šalia MSOXML Strict standarto pripažino Transitional - kuriuo nauji dokumentai negali būti kuriami. Garantuoju, kad IE HTML5, SVG ir kitų substandartų palaikymą matytume kaip savo ausis, jei rinka nebūtų pradėjus atvirai dėti ant IE6. Nebetestuoju savo portalų po IE jau keletą metų, nuo IE7 SP1. IE8 neva HTML4 Strict ir CSS2 turi palaikyti; IE9 išbandyti neturiu galimybės, nes nesiruošiu keisti OS.

Bendra išvada: MS riboja vartotojų galimybes tam, kad išspaustų kiekvieną įmanomą baksą iš vartotojo nesirūpindama įvaizdžiu ten, kur vartotojas neturi realaus pasirinkimo.

Kiek namų vartotojų naudoja teksto redaktorių su sintaksės spalvinimu, padoriu unikodo palaikymu? Tai kam jo? Kiek rūpinasi kompo saugumu, tinklo posistemės efektyvumu, tvarko failus tūkstančiais? Nu tai ir nafik tobulinti. Multiple File Rename užsiima tik iškrypėliai, o jiems skirtas cmd.exe.

Ergo: namų vartotojui nauji MS produktai (nekalbu apie visokias studijas) - pats tas. Tūpi, spalvingi, iškeliantys tris "svarbiausius" mygtukus, o likusius paslepiantys, kad koks luseris jų netyčia nerastų. Tačiau profesionalui... 2K/Server2K3 ir MSO2K/2K3 yra geriausia, ką iki šiol sukūrė MS. Mažiausiai konfigūravimo norint po nosim turėti visas funkcijas, logiškai ir kompaktiškai sudėliotas. 90% funkcionalumo vis tiek paremta trečių šalių įrankiais, tačiau bent tie 10% veikia nuspėjamai.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 01:19 

rwc rašė:
Kiek namų vartotojų naudoja teksto redaktorių su sintaksės spalvinimu, padoriu unikodo palaikymu? Tai kam jo? Kiek rūpinasi kompo saugumu, tinklo posistemės efektyvumu, tvarko failus tūkstančiais? Nu tai ir nafik tobulinti. Multiple File Rename užsiima tik iškrypėliai, o jiems skirtas cmd.exe.

:-D :L:
O siaip sutinku - taip ir yra. Ir dar - visiskai palaikau tokia MS pozicija, cia OpenSource budinga meginti padaryti viskas ir kuo daugiau, po to nesamones prasideda ten... Kam reikia situ dalyku - "There's An App For That".
Cituoti:
namų vartotojui nauji MS produktai (nekalbu apie visokias studijas) - pats tas. Tūpi, spalvingi, iškeliantys tris "svarbiausius" mygtukus, o likusius paslepiantys, kad koks luseris jų netyčia nerastų. Tačiau profesionalui...

Kas cia per mada pasidare vartotojus "luzeriais" vadinti. Ne jokie jie ne looseriai, turekit pagarbos kitiems zmonems. O Profesionalams... kokiems profesionalams? As ne profesionalas, bet jei net ir busiu - man tupi spalvingi mygtukai su uzrasu "Eik cia jei nori pasiekti savo HDD" tinka, nes as nedirbu su OS, OS man yra tik stalas, as dirbu su Visual Studio, PhpEd ir t.t. - cia man svarbu kokie sprendimai priimami, cia jau negali buti jokiu smiki smaki nes sita sfera skirta zmonems zinantiems ka daro, suprantu pvz sistemo administratorius kuriems nepatinka naujos win versijos, bet tiesa yra tokia, kad tiesiog jiems jos ir neskirtos.
Windows buvo, yra ir bus skirtos namu kompiuteriams arba ne IT ofisams, o tai, kad jie sugeba prakisti savo versijas kitose sferose tik rodo, kad ten esancios alternatyvos kazkodel failina...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 01:54 

KeeperMustDie rašė:
O siaip sutinku - taip ir yra. Ir dar - visiskai palaikau tokia MS pozicija, cia OpenSource budinga meginti padaryti viskas ir kuo daugiau, po to nesamones prasideda ten... Kam reikia situ dalyku - "There's An App For That".

Gera pozicija namų segmentui, bet ne verslui. Visgi, MS daugiau uždirba iš verslo klientų, o čia juodai failina. Apie tai - posto gale.

Ir taip, man cmd.exe yra vienas svarbiausių įrankių po XP. Be abejo, padoriam GUI shell'e. hg log -l 7 -G. tail -n 50 test.log. sed 's/$visio/2007/' < test.csv | test.exe. shutdown -r. ssh server. wget $ws?userId=1&file=1; $edit $fn. Ir taip toliau... Dirbu visais dešimčia pirštų.
Cituoti:
Kas cia per mada pasidare vartotojus "luzeriais" vadinti. Ne jokie jie ne looseriai, turekit pagarbos kitiems zmonems.

Šiaip tai UNIX kultūroj luser≠looser. Jei paprastai, "local user" arba "logged user". Windows kultūroj - "Limited User". Nori nenori, bet dauguma "Administrator" grupės vartotojų pagal kvalifikaciją ir funkcijas yra tiesiog luseriai, turintys per daug privilegijų. Su kuo kovojama... paslepiant "pavojingus" mygtukus. Kietas sprendimas?

Man, dirbančiam su įvairiomis OS ir GUI visai ne kieta. Dėl to ir sakau: OS, neslepianti savo funkcionalumo, man tuo ir patogi. Nesiruošiu kas pora mėnesių lankyti kursų, kurie mane išmokytų rasti integruotą funkcionalumą. Geriau tegu Start Menu išsiskleidžia per visą ekraną, bet ten matau viską, ką esu suinstaliavęs. Jei neprisimenu pavadinimo, perbėgsiu akimis, bet negūglinsiu.
Cituoti:
O Profesionalams... kokiems profesionalams? As ne profesionalas, bet jei net ir busiu - man tupi spalvingi mygtukai su uzrasu "Eik cia jei nori pasiekti savo HDD" tinka, nes as nedirbu su OS, OS man yra tik stalas, as dirbu su Visual Studio, PhpEd ir t.t. - cia man svarbu kokie sprendimai priimami, cia jau negali buti jokiu smiki smaki nes sita sfera skirta zmonems zinantiems ka daro, suprantu pvz sistemo administratorius kuriems nepatinka naujos win versijos, bet tiesa yra tokia, kad tiesiog jiems jos ir neskirtos.

Pirmas teiginys - teisybė. OS tėra tik stalas. Arba, sakykim, Hardware Abstraction Layer. Visgi, ji turi suteikti kažką daugiau - greitą priėjimą prie darbinių dokumentų, tinklo serverių, elementarių funkcijų. explorer.exe to neturi.

Čia atsimušam į profesionalizmą. Kai mintį "perleidi" pirštams ir koncentruojiesi ties kitu dalyku.
Cituoti:
Windows buvo, yra ir bus skirtos namu kompiuteriams arba ne IT ofisams, o tai, kad jie sugeba prakisti savo versijas kitose sferose tik rodo, kad ten esancios alternatyvos kazkodel failina...

Failina - ne failina, bet esmė tame, kad profesionalai, negana, kad verčiami kodinti luseriams, neskiriantiems failo nuo [nesakysiu ko] - t.y. taip pat savo srities profesionalams, verčiami dirbti iškreiptu (luserišku) būdu. Galiu ištisom parom nepastebėti, kad pelė neprijungta. Po XP. Kur šis patogumas dingo su 7?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 02:32 

KeeperMustDie rašė:
Kai kurie is siu produktu kuriuos isvardinai - ir neturi buti geri.

Auksinė mintis. Seime turbut irgi pagal panašias idėjas vadovaujasi... :D

KeeperMustDie rašė:
Isirasai papildoma softa, as visiskai nematau priezasties(ir MS turbut nemato) gaminti geriausius savo kategorijoje produktus ir atidavineti juos nemokamai.

Geriausius ???? Niekas neprašo, kad jie fotoshopą paduotų. Problema ta, kad tie jų "produktai" net elementariu funkciju neatlieka. Pabandyk su Paint pakeisti dydi arba tipa (bmp->JPG) 20-iai paveiksliuku - greitai isitikinsi.

NotePad greitai atsidaro. Juk taip ? Juk labai patogu būtų patweakinti PHP ar šiaip kokį C++ failą vietoje to, kad laukti 10 s kol užsikrauna VisualStudio. Sintakses Highlight ar Tabai nėra joks stebuklas siais laikais kad tai reiketu vadinti galimybe "užsidirbti smulkiems developeriams"

Idomu ka ten taip krapstaisi su VLC. Papasakok.

KeeperMustDie rašė:
ImageVieweris windows geras man, turbut todel kad labai daug paveiksliuku neperziurineju, greitai atisdaro ir turi kelias paprastas opcijas, ko dar reikia?

Įsirašyk IrfanView. Užmirši iš karto.

KeeperMustDie rašė:
Taigi kaip matai man gan patogu naudoti nemazai irankiu kurie ateina kartu su Windowsais, daugiau galimybiu turincios alternatyvos nereikalingos, jei man 100% uztenka duotu opciju.

Pagal tavo išdėstymą matau, kad 50% to ko gauni su WinOS paketu išmeti į šiukšlinę kaip nereikalingą pakuotę. :)
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 03:02 

Infoguru: čia tenka pritarti KMB.

Būtų patogu, jei visos programos atspėtų su kokiais failais dirba ir panašiai. Patogu kam? Specifinių sričių atstovams? Prisipažinsiu, man taip pat daugybė dalykų nepatinka POSIX OS'uose. Nepatinka Javoje, nors man ji #1 kalba. Norėčiau kai kurių Win fyčerių Nautiluse, norėčiau kažko C#-piško Javoj.

Ne tame esmė, kad 50% windowsų išmeti. Lygiai taip pat išmeti 50% Ubuntu, Fedoros, Solario - bile ko. Nepažįstu žmogaus, kasdien naudojančio 50% paketo - tebūnie tai GIMP, ACAD, Word, OOo ar Eclipse.

Mano reikalavimas: noriu fyčerio po ranka, kai man jo reikia. To kol kas neužtikrina jokia plačiai paplitusi sistema.

Iš čia ir mano simpatijos XP: turi tai, ką turi. Tiek Gnomai, tiek Aero nuo tik tolsta.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 03:52 

KMD: pražiopsojai esminį teiginį.
Cituoti:
Tačiau profesionalui... 2K/Server2K3 ir MSO2K/2K3 yra geriausia, ką iki šiol sukūrė MS. Mažiausiai konfigūravimo norint po nosim turėti visas funkcijas, logiškai ir kompaktiškai sudėliotas. 90% funkcionalumo vis tiek paremta trečių šalių įrankiais, tačiau bent tie 10% veikia nuspėjamai.

Man iš esmės nesvarbu, kiek OS išnaudos aparatūrą (po virtualke išnaudos gerai), kokie ten įrankiai sudėti (parsisiųsiu trūkstamus). Noriu tiesiog nesimokyti naujų GUI principų ir neklaidžioti po meniu. Nepamenu, kelintas meniu punktas Gnome, KDE ar Vistoj yra Putty. Man jo reikia ir viskas. Nenoriu prisiminti, kad RAlt "+o šitoje OS nerašo umliauto - man reikia išsiųsti laišką. Ir, tuo labiau, nenoriu mokytis naujai "atrastų" principų prisėdęs prie viešo kompo. Man nereikia OS, pritaikytos geimeriams. Tegul tokias naudoja XBox-uose, o MS vis dėl to orientuojasi į norinčius nuveikti kažką prasmingo.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 10:31 

Na man daznai tenka susidurti su Multiple File Rename - po windosu naudoju Regex Renamer. Iskrypelis, i know. ;) Kas del Putty, tai man jis nepatinka, nes ilgiau padirbejus ir prirasius daug teksto susivaro shriftas, raides pradeda lipti viena an kitos, o kartais tiesiog pakimba. Vietoj win explorerio naudoju irgi Total Commander'i arba Free Commander'i. Ant Linux'o exploreris pastaruoju metu nera aktualu, nes tenka pasedet ir prie servu, bei nemazai konfiginti, tai bash auto-complete funkcija veikia daug greiciau, nei browseris. O griztant prie ssh, tai ssh blahblah@blahblah.com ner geriau.
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-13, 17:34 

infoguru rašė:
KeeperMustDie rašė:
Kai kurie is siu produktu kuriuos isvardinai - ir neturi buti geri.

Auksinė mintis. Seime turbut irgi pagal panašias idėjas vadovaujasi... :D

Yra toks dalykas kaip base, kai svarbu, kad butu bent kazkas kas leistu atlikti kazkoki veiksma, pvz. be painto butinai reiketu siustis papildoma programa, paintas tiesiog duoda ta galimybe ekstra ateveju pakeisti paveiksliuko dydi - tokia jo paskirtis, jo paskirtis nera is tikruju redaguoti/konvertuoti paveiksliukus, jei tau daznai to prireikia - gauk atitinkama softa.

Cituoti:
NotePad greitai atsidaro. Juk taip ? Juk labai patogu būtų patweakinti PHP ar šiaip kokį C++ failą vietoje to, kad laukti 10 s kol užsikrauna VisualStudio. Sintakses Highlight ar Tabai nėra joks stebuklas siais laikais kad tai reiketu vadinti galimybe "užsidirbti smulkiems developeriams"

Siaip rasiau, kad naudoju Notepad++, vietoj Windows notepad'o, bet man jis reikalingas tik sintakses highlightui, kam sintakses highlighto nereikia - gali pilnai naudotis wordpadu, kam reikia - yra pilna aplikcaiju(mokamu ir nemokamu) - zmones turi laisve issirinkti jiems labiausiai patinkancia.

Cituoti:
Idomu ka ten taip krapstaisi su VLC. Papasakok.

Tingiu ieskoti. Buvau toki klausima iskeles kodel pagal nutylejima WMP rodo geresnes kokybes video nei VLC, paaiskino man, kad susikofiguruoti VLC reikia pagal save.

Cituoti:
Įsirašyk IrfanView. Užmirši iš karto.

Buvau isirases ir iskart uzmirsau ji :). Reikalas tame, kad jis atidarinejo paveiksliukus ir Image vieweris atidarinejo paveiksliukus, jis turejo kazkokias opcijas ir imageviewer turejo kazkokias opcijas, man tarp ju visiskai jokio skirtumo, tik kad imagevieweri gaunu iskart.

Cituoti:
Pagal tavo išdėstymą matau, kad 50% to ko gauni su WinOS paketu išmeti į šiukšlinę kaip nereikalingą pakuotę. :)

Bet tu tai pesimistas... As tai matau net 50% ka gaves su win paketu as palieku :).
Negi taip sunku suprasti - kad daugeliui visai nereikia tavo "elementariu featursu", daugeliui reikia kad butu double click ir rodo filma - viskas jokiu konfiguraciju, updatu, iekojimo kuris playeris geriau rodo/groja.

rwc rašė:
Man iš esmės nesvarbu, kiek OS išnaudos aparatūrą (po virtualke išnaudos gerai), kokie ten įrankiai sudėti (parsisiųsiu trūkstamus). Noriu tiesiog nesimokyti naujų GUI principų ir neklaidžioti po meniu. Nepamenu, kelintas meniu punktas Gnome, KDE ar Vistoj yra Putty. Man jo reikia ir viskas. Nenoriu prisiminti, kad RAlt "+o šitoje OS nerašo umliauto - man reikia išsiųsti laišką. Ir, tuo labiau, nenoriu mokytis naujai "atrastų" principų prisėdęs prie viešo kompo. Man nereikia OS, pritaikytos geimeriams. Tegul tokias naudoja XBox-uose, o MS vis dėl to orientuojasi į norinčius nuveikti kažką prasmingo.

As norejau pasakyti - yra skirtingu rusiu profisionalu, tu kazkodel viska skirstai i namu seimininkes/gamerius ir profisionalus. As pateikiau pavyzdi - ne vsiems rimtai dirbanties su PC yra aktualu tai kas aktualu tau, kartais programos su kuriomis dirbi yra zymiai svarbiau nei likes backgdoundas.
Dabar del naujo mokymosi - labai keista. As noriu ismokti kazko naujo, as noriu pakeisti darbo aplinka kas kazkiek laiko. Ismokti naudotis nauju gui man uztruko kelias valandas(bendrai paemus), prie jo priprasti - pora menesiu, o visa sita padares as jauciu, kad naujas GUI man isejo i nauda. Pvz.: tau nebereikia ieskoti kur randasi putty ant win7 nes dabar yra instant search + run ir t.t. ir pan. bet tu situs dalykus atrodo atmeti, nes ju buvo visuose OS isleistuos seniau nei pries 10 metu.
Suprantu - kad tai kur tobuleja Win - taves netenkina ir neturetu tenkinti, bet tu ne ant MS turi pykti, tu turi pykti ant tu zmoniu kurie renkasi Win kai is tikruju geriau naudoti kazka ko featursai nukreipti i atitinkama sriti. MS aiskiai rodo kokiais jie nori matyti windows ir matomai si OS skirta ne visiems.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-14, 13:10 

KeeperMustDie rašė:
As norejau pasakyti - yra skirtingu rusiu profisionalu, tu kazkodel viska skirstai i namu seimininkes/gamerius ir profisionalus. As pateikiau pavyzdi - ne vsiems rimtai dirbanties su PC yra aktualu tai kas aktualu tau, ...

Ne visai taip. Sakykim, skirstau pagal poreikius į tuos, kuriems pakanka bazinio funkcionalumo, o likusias užduotis sprendžia bet kokiu įmanomu, kad ir neracionaliu, būdu, ir tuos, kuriems svarbu ne tik kad kažkokia f-ja yra ir ją kažkokiu būdu galima padaryti, bet taip pat ir jos patogumas/universalumas.

Pvz., įmanoma panaudojant Excel elelemntariai aritmetikai (kai wincalc nebepajėgus). Įmanoma laišką parašyti su Wordu, patikrinti rašybą ir nukopijuoti į naršyklės langą. Įmanoma tarptautinius simbolius rašyti naudojant Wordo Insert->Symbol. Esu matęs ne vieną taip darant lyg taip būtų normalu arba lyg mano paminėtos programos tam būtų skirtos. Dažnai tik tam ir naudojamos ;]
Cituoti:
...kartais programos su kuriomis dirbi yra zymiai svarbiau nei likes backgdoundas.

Taip. Dėl mano paminėtų atvejų, OS netampa bloga, jei programoms suteikia pakankamą foną ir integruoja jų galimybes.

Tačiau: kiek programų savyje nešasi kokią nors tinklo biblioteką, kuri turėtų būti normali OS dalis? Kiek programų nešasi savo "Customize" ir klavišų susiejimų įrankį, kuris privalo būti bendras visai sistemai (nes tai yra customize - skirtas būtent susitvarkyti aplinką)? Kiek programų nešasi savo specifinį GUI - tabus, home-made ribbonus, dockinimus, MDI principus, šrifto "pagražinimus"?

Jei pažiūrėsi į populiariausias programas (Excel, Word, ACAD, PS, Picasa, Skype...) - nė viena iš jų neturi vieningo Windowsinio UI. Tai reiškia, kad iš sutvarkytos ir užsikrovusios OS lieka tik aparatūros ir bazinių tinklo priemonių palaikymas, FS, Start Meniu, laikrodukas ir langų dekoracijos. Mokantis dirbti su konkrečia programa gali pamiršti visus Win valdymo principus. Net Open/Save As langai skiriasi...

Šitą bėdą, aišku, turi ir Linux - bet nepamirškime, kad ten nėra vienos valdančios institucijos, vienų griežtų Guidelines, vieno UI TK.
Cituoti:
Dabar del naujo mokymosi - labai keista. As noriu ismokti kazko naujo, as noriu pakeisti darbo aplinka kas kazkiek laiko. Ismokti naudotis nauju gui man uztruko kelias valandas(bendrai paemus), prie jo priprasti - pora menesiu, o visa sita padares as jauciu, kad naujas GUI man isejo i nauda. Pvz.: tau nebereikia ieskoti kur randasi putty ant win7 nes dabar yra instant search + run ir t.t. ir pan. bet tu situs dalykus atrodo atmeti, nes ju buvo visuose OS isleistuos seniau nei pries 10 metu.

Negi mokaisi viską iš eilės?

Naujas OS galimybes išmokti įdomu. Išmokti programas įdomu. Tačiau, kaip pats sakei, OS yra tik fonas - o vat jo nenoriu mokytis. Kai kurie dalykai labiau pravartūs, kai nesikeičia, bent jau radikaliai. Man patogiau, kai kievienam kompe wikipedia.org atidaro vikipediją. Kai visur langai ir failų sistema veikia vienodai. Susiradęs naują darbą, noriu mokytis jo specifikos, o ne OS modifikacijų.

Juk nesimokai kasmet iš naujo vaikščioti?

Kad ir tas Instant Search. Prisiriši prie įrankio, kurio kitoje versijoje gal nebus. Man "putty" visose OS yra Ctrl+Alt+P, bendradarbiui - trečias mygtukas Quick Launch juostoj. Failo peržiūra man - F3, jam - tempimas į 4 QL mygtuką (notepad.exe). Pas mane visos programos gali būti iškviečiamos Win+R, komanda (bet ne ką rasi Start Menu, desktope arba C:\Program Files); pas jį - viskas yra start meniu, net tie įrankiai kurių paprastai žmonės ten nelaiko. Visiškai skirtingi darbo principai. Kiek jie svarbūs - gal kam ir dzin. Gal Bilui dzin. Tačiau galiu užtikrintai teigti, kad man tai sutaupytų valandų reikalas.
Cituoti:
Suprantu - kad tai kur tobuleja Win - taves netenkina ir neturetu tenkinti, bet tu ne ant MS turi pykti, tu turi pykti ant tu zmoniu kurie renkasi Win kai is tikruju geriau naudoti kazka ko featursai nukreipti i atitinkama sriti. MS aiskiai rodo kokiais jie nori matyti windows ir matomai si OS skirta ne visiems.

Nesuprantu, kaip kažkam ėjimas link bardako atrodo teisinga kryptis. Tegul MS pirmiausia išmoksta laikytis savo Guidelines, paskui nurodinėja kryptį.

O ant žmonių nepykstu, kad jie renkasi (ar, greičiau, nesirenka) vieną ar kitą OS. Visi šlamščiam tą patį maximinį mėšlą, kuris minimaliai patenkina poreikius. MS šiuo atveju yra kaip picos kepėjas, vienašališkai nusprendęs, kad vietoj kumpio geriau tinka šlapiankė. O ketčupo gamintojai už papildomą kainą duoda "seno gero kumpio" ;]
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-14, 13:20 

ir vėl jūs apie tą patį per tą patį. ir kaip jums neatsibosta? :)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +35

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-12-14, 14:02 

Užsiknisai moderuoti? :D
  • 0

Reputacija: +612

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 46 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'