Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 15:26 

vitalijuss rašė:
pagal pavadinimą supratau, kad apmokestinami bus darželinukų dainų klausytojai, fuuf, reiktu paredaguoti straipsnio pavadinimą :-)

Greit ir mum, Lietuvos gyventojam, atsiras naujas - Himno mokestis. Sudainavai per valstybinę šventę - mokėk :-)
Vargu ar kas ji moka :))
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +263

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 16:34 

Kioning, manau kiekvienas save gerbiantis lietuvis turi mokėti, apskritai, iš mano pažįstamų turbūt nėra žmogaus, kuris nemokėtų.

Himno nemokėjimas nerodo nei kosmopolitiškumo, nei kažko kito, kaip visų pirma intelekto ir kultūros stoką.
  • 0

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 17:35 

Sloth rašė:
Kioning, manau kiekvienas save gerbiantis lietuvis turi mokėti, apskritai, iš mano pažįstamų turbūt nėra žmogaus, kuris nemokėtų.

Himno nemokėjimas nerodo nei kosmopolitiškumo, nei kažko kito, kaip visų pirma intelekto ir kultūros stoką.

Tu moki dainuot dainas, kurias trauke tavo seneliai? Jei ne, tai pagal tavo logika tau yra intelekto ir kulturos stoka.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 17:56 

Indigo89 rašė:
Sloth rašė:

Tu moki dainuot dainas, kurias trauke tavo seneliai? Jei ne, tai pagal tavo logika tau yra intelekto ir kulturos stoka.

Kokias nesąmones čia pezi? Prie ko čia seneliai, genijau? Himną dabar giedam, o ne prieš 50 metų? Išvis, himnas nėra paprasta daina, jį kiekvienas turi mokėti, nejuokink publikos, kažkokiais pasiteisinimais.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 18:32 

Analog rašė:
Indigo89 rašė:
Sloth rašė:

Kokias nesąmones čia pezi? Prie ko čia seneliai, genijau? Himną dabar giedam, o ne prieš 50 metų? Išvis, himnas nėra paprasta daina, jį kiekvienas turi mokėti, nejuokink publikos, kažkokiais pasiteisinimais.

Kad lievas tas himnas lietuvos, daug grazesnis yra rusijos himnas :)
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 18:33 

Analog jau išsakė, ką būčiau parašęs pats.

Dar nuo savęs pridėsiu, kad tikėjausi šiurkščių kontra-argumentų savo nuomonei, bet su tokiu idiotišku teiginiu, Indigo, mane tikrai nustebinai.

Edit : Dalgi, himnas ir neturi būti kažkoks labai gražus kūrinys, visų pirma jis turi atspindėti tautos dvasią. Kaip, kad prancūzų himnas atspindi jų laisvės siekimą, revoliucines idėjas, taip Lietuvos himnas atspindi mūsų skaudžias patirtis ir pakilimus iš jų.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 20:52 

o kada paskutinį kartą jūs tą himną giedojot? čia tik šeip klausimas ne į temą..

Man asmeniškai himnas asocijuojasi su patriotiškumu, aukojimusi tėvynei ir t.t.
kuris iš jūsų dabar eitumėt gint kokio seimo? bet savo namus gintumėt kiekvienas :-?
Niekam tas patriotizmas jau nebe įdomus žmonės jau protingesni kad juos taip lengvai manipuliuotų skelbdami patriotizmo įdėjas. Dabar kiekvienas dėl savęs kovoja, supranta kad savo gyvenimą dėl savęs gyvena, o ne dėl valstybės ar valdžios. Pažiūrėkit ką turim patys, turbūt tie kurie gyvnė bokštą prieš 20 metų karstuose dabar vartosi.. panašiai gaunasi kaip su karo veteranais kas iš to kad jie tą himną moką? vis tiek eina po šiukšlynus ir renka vertingesnius daigtus kad galėtų duonos nusipirkt.. tas pats ir amerikoj, ką jau apie lietuvą kalbėt.

savo sklypą aš puikiai susitvarkęs, dėl jo galėčiau himną giedot, bet deje dėl lietuvos kaip valstybės kažin ar greitai tokia diena ateis, nebent privalomai bus įvestas kaip kokioj komunistinei rusijoj..
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 20:53 

Sloth rašė:
Saunu, nieko neturiu pridurti, bet yra vienas bet ;) Kai prasideda badas, ten baigiasi ir patriotizmas 8.)

Cituoti:
O as didziuojuosi, kad esu runkelis :)
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 20:55 

dalgis rašė:
Kad lievas tas himnas lietuvos, daug grazesnis yra rusijos himnas :)
Cia jau juodas humoras :-D O gaila, kad nera siuo metu musu nuozmiojo Kapitono Teisingumo :-)
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 21:06 

Sloth rašė:
Edit : Dalgi, himnas ir neturi būti kažkoks labai gražus kūrinys, visų pirma jis turi atspindėti tautos dvasią. Kaip, kad prancūzų himnas atspindi jų laisvės siekimą, revoliucines idėjas, taip Lietuvos himnas atspindi mūsų skaudžias patirtis ir pakilimus iš jų.
Tai stai todel ir esame bl verksniu tauta, kuriai viskas visur blogai. Taip pat "didvyriu zeme" reikia traktuoti kaip neapsakomu runkeliukiu zeme, deja nuo sitos savo prigimties nepabeksime, o tapsime anglo-lietuviu(cia kaip afro-amerikonas :D) zemele, su tautinio sajudzio liekanomis.. :)

P.S Atsiprasom Dvigubo Nulio, kad jis tures darbo trinti musu tautinius pasikandziojimus 8.)
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 21:08 

Himnas nebūtinai yra patriotiškumo simbolis, visų pirma tai yra tapatybės ženklas. Himnas nėra politinis įrankis ir toks neturėtų būti. Galit nekęst Lietuvos politikos ar su ironija žiūrėt į dabartį, bet menkint himną reiškia ne menkint valstybę, o menkint tautą. O jei menkinat tautą, tai menkinat ir save, nes lygiai taip, kaip ir visi esat tos tautos atstovai. Apskritai, jei nemokat himno, tai bent pasiskaitykit jo žodžius, valstybė ten niekur neminima.

Blizzard, tavo teiginiai dėl proto ir patriotizmo juokingi. Situacija, kuomet kiekvienas rūpinasi tik savimi tau kažkiek panaši į protingą elgesį? Visuomeninis mąstymas, o ne individualus yra pats protingiausias. Būtent visuomeninis mąstymas, o ne egoistiškumas sukuria daugiausia vertės, gerina VISŲ gyvenimo sąlygas (tuo pačiu ir tavo). Individualus mąstymas, kuomet kiekvienas rūpinasi tik savimi yra konkretus bukumo ir gobšumo įrodymas. Ir nematau aš čia jokio proto ar žmonių mulkinimo. Pasidomėk apskritai didžiųjų žmonijos genijų - mokslininkų, menininkų darbais. Rask bent 10, kurie niekino savo tautą.

Edit: Kioning, deja, dauguma tų emigrantų, arba tų, kurie nuolatos verkia ir yra tie, kurie nemoka himno. Todėl nepyk, bet jokio ryšio tarp to ir mūsų himno aš nematau ;)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 21:34 

Pritariu sloth ir tiems, kurie vertina tik savo turtą galiu pasakyt, kad jei nebūtų Lietuvos, tai greičiausiai nebūtų ir jų to turto.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 21:46 

Analog rašė:
Pritariu sloth ir tiems, kurie vertina tik savo turtą galiu pasakyt, kad jei nebūtų Lietuvos, tai greičiausiai nebūtų ir jų to turto.
Zinoma, juk svarbiau, kad tu daugiau uz kaimyna gauni ir galime vaidinti patriotus :))
  • 0

Moderatorius

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 22:40 

kionig rašė:
Analog rašė:
Zinoma, juk svarbiau, kad tu daugiau uz kaimyna gauni ir galime vaidinti patriotus :))

Tai gal perfrazuojam? Jei gauni už kaimyną mažiau, tai imam varyt ant valstybės, bet ne ant savęs?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-02, 23:33 

Sloth rašė:
Dalgi, himnas ir neturi būti kažkoks labai gražus kūrinys, visų pirma jis turi atspindėti tautos dvasią. Kaip, kad prancūzų himnas atspindi jų laisvės siekimą, revoliucines idėjas, taip Lietuvos himnas atspindi mūsų skaudžias patirtis ir pakilimus iš jų.

Esu anarchistas globalistas, tad zodis tauta man ne prie sirdies, sergu uz musu krepsininkus nes tai yra fun, o ne delto kad buciau patriotas, katik grizau is Londono, klausinejau lietuviu ar pasiilgo lietuvos, tai dazniausias atsakymas buvo "kokios dar lietuvos?" :) Esu pries dainu apmokestinima ir savo playliste turiu rusijos himna, nes gera melodija, nors rusiskai net nesuprantu :)
  • 0

Reputacija: +1

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-03, 01:58 

Dalgi, anarchizmas su globalizmu nesueina. Savo pažiūrom kalbant apie šiuos du dalikus kažkur nubridai į pievas. Esu pats anarchistas ir globalizacija man yra visiškai nemielas dalykas.
O dėl tu visų autorinių teisių, mano suvokimu daininikas turi uždirbt iš viešų pasirodymų, o ne stumdydamas cd plokšteles su kažkada įrašytais savo gabalais, kurie buvo daugiau ar maziau aptvarkyti įrašų studijoje. Bėje autoriai gauna labai mažą dalį tu pinigų, kuriuos surenka autorinių teisių gynėjai. Praktiskai visi pinigai subyra jiems į kišenes kaip įvairūs mokeščiai.
Kas dėl himno. Tai jį viso labo reiktų žinoti nepaisant savo asmeninių politinų ar kitokių pažiūrų. Nes tai savotiskai rodo įšprusimą apie savo tautos kultūrą. Taip pat ką galiu pasakyti tiems, save vadinantiems "patriotams" (fašistuojantiems ar nacistinių pažiūrų veikėjams). Tas jūsų "patriotizmas" viso labo išsidirbinėjimas iš savo pačių tautos. Nes nei komuniaga nei fašis/nacis lietuviui nėra draugas. Nes kentėjo nuo abieju. Taip pat vadinti save patriotu nepuosialėjant senų lietuviškų papročių ar lietuviškos kultūros irgi yra nekažką.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-03, 09:31 

Sloth teiginiui tokiam kategoriškam, kad individualus mąstymas yra neprotingas palyginus su tautos mąstymu, turėčiau pasakyti, kad žmogaus smegenis išplauna tokie dalykai. Individas -> Tauta -> Globalus požiūris -> Teologija. Tai kaip matai tavo mąstymas visgi, mano manymu, nėra pats protingiausias. Globaliu požiūriu, valstybės gynimas yra tik politinių pažiūrų gynimas. Teologinis mąstymas čia jau kaip ir kiekvieno individo reikalas. Kuo tiki kiekvienas, tuo jis ir gali tikėti. Ir tu tikrai negali teigti, kas yra protingiau, nes tu pats to nežinai ir nesužinosi tikriausiai iki savo mirties. Laikykit taiką ;)
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +5

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-03, 12:11 

Javax, aš kalbėjau ne apie valstybinį, o apie visuomeninį. Ir nereikia čia jokių teologinių išvedžiojimų ir žvilgčiojimų į religijas, pats paprasčiausias pavyzdys - elementarios gyvūnų bandos/grupės, aptinkamos gamtoje. Kuo tvirtesni ryšiai ( bendradarbiavimas ) tarp grupės, tuo ji yra saugesnė ir gyvena geresnėmis sąlygomis. Pasaulis taip sutvertas, kad vienas individas visko sau pasidaryti negali. Pasidomėkit plačiau klasikine sociologija ar ta pačia kolektyvine psichologija :)

Galiu šiek tiek ir pats pridėti. Visų pirma, tai individualizmas palyginus nauja sąvoka ir ji galioja tik kapitalistinėse industrinėse visuomenėse, todėl dar didelis klausimas ar ji ir toliau bus taip iškeliama. O keliama ji yra ne todėl, kad yra labai naudinga ir sveikintina, tiesiog ji puikiai padeda žmones įtikinti laisvės ir pan idėjomis, ždž perdaug nesiplėsiu ties šitu... Dar norėjau paminėti, kad individualizmas nors ir skatina pasitikėjimą savo jėgomis, tačiau turi ir didelę griaunamąją jėga, kadangi visos nesėkmės, nesvarbu ar tai būtų atsitiktinumas, ar pan yra priskiriamos prie "individo nevykėliškumo". Apie tai labai geras filmukas Ted'e yra, tik nepamenu kaip vadinasi. Iš esmės, daugybė mūsų psichologinių problemų yra įtakojamos grynai individualizmo. Taigi ar tikrai individualizmas toks jau geras siekis? P.S Blizzard kalbėjo net ne apie individualizmą, o apie "kiekvienas siekia naudos sau" taigi, čia labiau savanaudiškumas.

O protingiau aš turėjau omeny psichologine prasme, bei matavau savo pasakymą lygiai tuo pačiu "naudos" principu. Kaip jau minėjau anksčiau - darnesnė bendruomenė, grupė, kolektyvas ar vadink kaip nori, kad ir kokių paskatų skatinamas - sukurs geresnį produktą, daugiau naudos.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-03, 12:41 

Gal ne taip išsireiškiau. Norėjau pasakyti kad bendruomenėje, kuo labiau ji klesti ir kuo daugiau joje žmonių visada atsiranda tokių kurie nori atrodyti aukščiau visų. Pripažinkim kad bendruomenėje dirba ne visi. tegu tai būna vienas iš 10 žmonių. Po kažkiek laiko atsiras 2 iš 10 po 3 iš 10 ir t..t Puikus pavyzdys mūsų seime ar dar kur nors prie valdžios. Kiek patarėjų, kiek visokių komisijų ir t.t o tai tik todėl kad vienas žmogus galėtų rankas nusiplaut (juk mes jį išrinkom, jo balsas atstovauja mūsų interesus, bet ne jo išrinktos komisijos ar jo išrinktų patarėjų balsai..). Panaši situacija ir įmonėse, ne visose, bet dažniausiai būna situacija kuomet darbininkai išlaiko darbdavį, jo patarėją, pavaduotoją, sekretorę ir t.t. :-?
Individualizmas skatina darbą dėl savęs.. Nemoka savimi pasirūpinti? suprantu invalidus, na bet jeigu tu nemoki savimi pasirūpinti esi sveikas jaunas ir eini išmaldos gatvėse prašyt, tai arba tu tinginys, arba tau tokio gyvenimo pilnai užtenka..

Tik pradėja nuo savęs galėsim kažko daugiau pasiekt, prisikolintų pinigų ar visos bendruomenės pinigų savo vardu juk neinvestuoji, visada savo pinigus investuoji, nes tik už juos tu gali atsakyt. Jeigu nesusitvarkot su savo gyvenimu, tada kokia kalba gali būt apie bendruomenę? ar jūs norit daryt tokių pačių kaip jūs bendruomenę?

Na o kur patriotizmas šitoje grandinėje? visur, tai tarsi psichologinis spaudimas, kuomet žmogus nelabai turi ką pasirinkt. Jis gyvena savo gyvenimą, ne savo valstybės, ne savo kaimo, bet savo individualų. O tie kurie tą valstybę valdo ar tą kaimą valdo, tokių žmonių laikyt negali, nes jie nėra pavaldūs jiems, todėl reikia sugalvot patriotizmo įdėjas... Tie kurie gynė televizijos bokštą, aš juos suprantu nes išsivadavimas buvo tikrai aiškus, tai buvo jų namai, Lietuva buvo jų namai tuo metu. Na o dabar juk pasaulis atviras, kur nori ten važiuoji. Ir kažin ar emigruoja tie kurie himno nemoka, gal tiesiog emigruoja tie kurie gyvent nori, o nešvaistyt savo brangų laiką, dėl tuščių pažadų, emigruoja tie kurie jau nusivyle ta lietuva dėl kurios kovojo.. o ir dabar patys pagalvokit koks jum asmeniškai skirtumas ar Lietuva laisva ar ji kokios nors valstybės sudėtyje? aš asmeniškai skirtumo nejaučiu, nes bet kokiu atveju, aš būsiu aprūpintas, aš gausiu darbą, aš turėsiu kur gyventi..

sloth kiekvienas siekia naudos sau. Nu šiuo metu mūsų vadovai taipogi siekia naudos sau. Kam tokia maža valstybė? kuri neturi praktiškai jokio prekinio ženklo, kuri neturi karinės galios, neturi normalios ekonomikos? kam ji reikalinga europos sąjungai? Ar tu asmeniškai nesijauti išnaudojamas? žinodamas algas užsienyje, kokios ten gyvenimo sąlygos ir t.t.
Žmonės ne robotukų armija kuriai paliepus ji viską darys..
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-03, 12:58 

Blizzard, yra didelis skirtumas, tarp "pradėk nuo savęs" ir "viską tik dėl savęs". Juokingiausia su visais tais valdžios smerkimais būna tada, kada žmogaus, stumiančio ant valdžios, paklausi ar jis pats užimdamas atitinkamas pareigas ir žinodamas, kad už tai nubaustas nebus nei kiek neįsidėtų sau į kišenę. 9/10 atvirai atsako, kad ko gero įsidėtų. Taigi visų pirma reikia įstatyminės bazės, kuri aiškiai nurodytu atsakomybę ir baudas, tada galbūt tas 9/10 virstų į 5/10, o tokiomis sąlygomis jau ir darbas kažkoks įmanomas.

Patriotizmą tu visiškai klaidingai suvoki Blizzard. Patriotizmas gimė ne tada, kuomet valdžia norėjo išsaugot savo pasturgalį, o tada, kai žmonės norėjo išsivaduoti nuo valdžios. Tokios sąvokos kaip tauta, patriotizmas ir pan atsirado imperijų griuvimo laikotarpiu, per Prancūzijos revoliuciją ir pan. Kodėl? Todėl, kad žmonėms reikėjo vienijančio faktoriaus, kuriuo naudodamiesi jie galėtų sukilti prieš valdžią. Tuo faktoriumi ir tapo tauta. Reikia suprasti galų gale skirtumus, kad tauta nelygu valstybei, patriotizmas nėra lygus valstybės gynimui. Būtent patriotiškos tautos ir gyvena geriausiai, būtent patriotiškos visuomenės daugiausiai ir įtakoja savo valdžią :JAV, UK, Prancūzija, Skandinavai, visose šiose valstybėse patriotizmas aukštas. BŪTENT ne patriotiškomis visuomenėmis lengviausia yra manipuliuoti. Kodėl? Todėl, kad ne patriotiški žmonės nežiūri kuo pagerinti sąlygas, jiems juk dzin, ar jie gyvens čia, ar kažkur kitur, jie nekovoja, jie bėga, vienas į daniją, kitas į UK, nėra vienijančio faktoriaus, kuris skatintų imtis veiksmų, vadinasi valdžia gali ir toliau lengvai manipuliuoti ir nejausti atsakomybės, kadangi nėra vieningos tautos - nėra, kas apie tą atsakomybę vienu balsu primintu.

Truputi nusivažiavau su išvedžiojimais ir gali būti, kad vietomis neaiškiai išdėsčiau. Visos šitos rašliavos mintis yra ta, kad patriotizmas anaiptol neturi nieko bendro su valdžios manipuliavimu žmogumi. Kadangi patriotiškas žmogus visų pirma suvokia valstybę, kaip instituciją, kuri yra atsakinga tautai, o ne atvirkščiai.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-03, 14:53 

Antoska rašė:
Dalgi, anarchizmas su globalizmu nesueina. Savo pažiūrom kalbant apie šiuos du dalikus kažkur nubridai į pievas. Esu pats anarchistas ir globalizacija man yra visiškai nemielas dalykas.
O dėl tu visų autorinių teisių, mano suvokimu daininikas turi uždirbt iš viešų pasirodymų, o ne stumdydamas cd plokšteles su kažkada įrašytais savo gabalais, kurie buvo daugiau ar maziau aptvarkyti įrašų studijoje. Bėje autoriai gauna labai mažą dalį tu pinigų, kuriuos surenka autorinių teisių gynėjai. Praktiskai visi pinigai subyra jiems į kišenes kaip įvairūs mokeščiai.
Kas dėl himno. Tai jį viso labo reiktų žinoti nepaisant savo asmeninių politinų ar kitokių pažiūrų. Nes tai savotiskai rodo įšprusimą apie savo tautos kultūrą. Taip pat ką galiu pasakyti tiems, save vadinantiems "patriotams" (fašistuojantiems ar nacistinių pažiūrų veikėjams). Tas jūsų "patriotizmas" viso labo išsidirbinėjimas iš savo pačių tautos. Nes nei komuniaga nei fašis/nacis lietuviui nėra draugas. Nes kentėjo nuo abieju. Taip pat vadinti save patriotu nepuosialėjant senų lietuviškų papročių ar lietuviškos kultūros irgi yra nekažką.

Keli klausimai:

1) Kas tu toks, kad nustatytum kas yra patriotas kas ne?
2) Tas siejimas su naciais yra blogas įprotis, kurį daugelis anarchoidų specialiai vartoja, turbūt tie paprasti kaimo bernai, kurie 1918m. stojo į savanorius ir gynė Lietuvą buvo naciai, ane? :D
3) Tada dėl kultūros puoselėjimo, negi teigi, kad patriotas negali būt modernus? Nejuokink, gal tu to ir nori, bet tikrovėje yra kitaip. Patriotas yra tas, kuriam svarbi Lietuva ir kuris nori, kad tokia šalis išliktų.

O į kitų portalo narių mintis, kuriose patriotizmą bandoma pritempti iki seimo ir pnš., kas yra visiška nesąmonė, atsakė Sloth, už ką jį labai gerbiu, nes tiek rašyt aš būčiau tingėjęs :D
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-01-03, 16:56 

Sloth rašė:
Blizzard, yra didelis skirtumas, tarp "pradėk nuo savęs" ir "viską tik dėl savęs". Juokingiausia su visais tais valdžios smerkimais būna tada, kada žmogaus, stumiančio ant valdžios, paklausi ar jis pats užimdamas atitinkamas pareigas ir žinodamas, kad už tai nubaustas nebus nei kiek neįsidėtų sau į kišenę. 9/10 atvirai atsako, kad ko gero įsidėtų. Taigi visų pirma reikia įstatyminės bazės, kuri aiškiai nurodytu atsakomybę ir baudas, tada galbūt tas 9/10 virstų į 5/10, o tokiomis sąlygomis jau ir darbas kažkoks įmanomas.

Patriotizmą tu visiškai klaidingai suvoki Blizzard. Patriotizmas gimė ne tada, kuomet valdžia norėjo išsaugot savo pasturgalį, o tada, kai žmonės norėjo išsivaduoti nuo valdžios. Tokios sąvokos kaip tauta, patriotizmas ir pan atsirado imperijų griuvimo laikotarpiu, per Prancūzijos revoliuciją ir pan. Kodėl? Todėl, kad žmonėms reikėjo vienijančio faktoriaus, kuriuo naudodamiesi jie galėtų sukilti prieš valdžią. Tuo faktoriumi ir tapo tauta. Reikia suprasti galų gale skirtumus, kad tauta nelygu valstybei, patriotizmas nėra lygus valstybės gynimui. Būtent patriotiškos tautos ir gyvena geriausiai, būtent patriotiškos visuomenės daugiausiai ir įtakoja savo valdžią :JAV, UK, Prancūzija, Skandinavai, visose šiose valstybėse patriotizmas aukštas. BŪTENT ne patriotiškomis visuomenėmis lengviausia yra manipuliuoti. Kodėl? Todėl, kad ne patriotiški žmonės nežiūri kuo pagerinti sąlygas, jiems juk dzin, ar jie gyvens čia, ar kažkur kitur, jie nekovoja, jie bėga, vienas į daniją, kitas į UK, nėra vienijančio faktoriaus, kuris skatintų imtis veiksmų, vadinasi valdžia gali ir toliau lengvai manipuliuoti ir nejausti atsakomybės, kadangi nėra vieningos tautos - nėra, kas apie tą atsakomybę vienu balsu primintu.

Truputi nusivažiavau su išvedžiojimais ir gali būti, kad vietomis neaiškiai išdėsčiau. Visos šitos rašliavos mintis yra ta, kad patriotizmas anaiptol neturi nieko bendro su valdžios manipuliavimu žmogumi. Kadangi patriotiškas žmogus visų pirma suvokia valstybę, kaip instituciją, kuri yra atsakinga tautai, o ne atvirkščiai.

Na geriau pagalvojus tektų pritart.. O kam dabar yra patriotas? tas kuris lieka Lietuvoje ar tas kuris emigruoja? nes dabar kalba visi apie patriotiškumą ir susidaro toks įspūdis kad patriotas yra tas kuris pritaria mūsų valdžios daromai politikai ir čia pasilieka.. todėl ir gimsta klaidingas suvokimas..
  • 0

Vartotojo avataras

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 47 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 11 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'