Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 120 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Redakcijos akiratis
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 19:17 
     
blizzard rašė:
p.s.s. mano kaimynas turi visas vairavimo kategorijas ir vairuoja mašinas jau turbūt apie 30 metų, spėk kur toks savo srities profesionalas dirba? ogi mašinas parvarinėja, remontuoja ir parduoda. Nesakau verslas neblogas. Pinigų lieka neblogai, bet tik klausimas kodėl pvz nedirba jis kokioj turizmo įmonei vairuotoju autobuso?, kodėl tralistu nedirba? kodėl nedirba pas kažkoki axujena verslininką vairuotoju? juk 30 metų stažas, ne toks jau ir juokas, kažkodėl nėra kas pasiūlytų tokių darbų, atlyginimai panašūs į tai ką jis gauna varinėdamas mašinas. O apie įmonės kūrimą net nesvajoja :) draugas jo sukūrė įmonę, pirko naujus tralus per tą pakilimą visą, burbulas sprogo, dabar žmogus plaukus raunasi nes paskola apie milijoną paimta, tralai genda, vairuotojam algas mokėt reikia, mašinų irgi jau taip nebeperka kaip seniau..

Čia turbūt irgi valstybė kalta ir dėl to reikia emigruoti, nes verslas nepasisekė?

blizzard rašė:
o va atrodytų galėtų eit vairuotoju dirbt, mechaniku nes remontuot mašinas moka, o juk ir profesionalai savo srities... bet kažkodėl nesigauna. Tam darbdaviui visai nusispjaut ar tu vairuoji 10 metų ar 30metų. Tas pats ir su dauguma kitos srities įmonių , tie jūsų profesionalai reikalingi tik kokių inovacijų kūrime, kiek tokių Lietuvoj sukuriama?

O kodėl darbdaviui turi rūpėti 10 ar 30 metų stažas? Aukštasis ar žemasis jo išsilavinimas? Svarbu ar yra laisvų vietų, ar dalyvavo konkurse, ar susiderino dėl sąlygų - algos, darbo kiekio ir pan.
 • 0Portalo administracija
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-07, 18:04
Pranešimai: 2691
Miestas: Kaunas
Reputacija: +54
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 19:27 
     
Vytautas rašė:
Otto rašė:
2) Realizuojant produkciją, buvo "pamažinta" kaina vos ne iki savikainos, o pinigų mokėjimas uždelstas beveik metus.

Vadinasi, neturėjot lemiamo balso? Tokiu atveju buvo nesąžiningi partneriai? Bet kaip šitoje situacijoje susijusi Lietuva - juk tai gali nutikti bet kurioje valstybėje
Otto rašė:
3) Rašiau ne apie giminaičius, o apie darbo rinkos biznį, be to, jei esi darbdavys ir iki šiol su tuo nesusidūrei, tai tik laiko klausimas, kada susidursi, ir visai nesvarbu, ar įmonė privati, ar biudžetinė, ras kaip "įkalbėti".

Jau teko susidurti ir kol kas politika pas mus viena ir griežta - dirbs tik tie, kurie gali dirbti. Priešingu taveju - bakrotas.
Otto rašė:
4) Noro visada užtektu, tik jis turėtu būti kažkiek abipusiu supratimu grįstas, nepamirškime ir sveikatos,.. daug sveikatos, kai tenka dirbti viršvalandžius ir dar dasidurti papildomu darbu, kad išgyventum.

Vadinasi reikia keisti darbą, kurti savo veiklą. Niekas nepasikeis, jei nekeisim patys...

Na, metu paskutinį akmenį ir išeinu iš diskusijos;
Tuo metu investavau į žemės ūkį. Supirkėjai sudarė kartėlį (egzistuoja jie ir dabar) ir taip visus išdūrė, kad mažai nepasirodė. Šiuo metu daugelis jau turi sandėlius ir šiokią tokią galimybę eksportuoti savarankiškai (mainų eksportas), o tada vargome už dyką.
Paskutinis punktas- taip, prisisteigė kooperatyvų, bandė kurti savo perdirbimo įmones, bet tuojau buvo "užgesinti", arba yra "gesinami". Apie priemones nerašysiu, manau ir taip puikiai žinote. Vėl gi, kam tenka liūto dalis, puikiai aprašo http://www.hotcommentary.com/ forumai.
Dirbau biudžetinėje, puikiai mačiau visas intrigas ir chaltūras, tas vyksta ir dabar, visur. Alga ne už darbą ir sugebėjimus, o už ...
Visi tyli, bijo prarasti darbą, profsąjungos neveikia,.. taip gyvename.
 • 0


_________________
Išvada gimsta tada, kai nusibosta galvoti


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-08-31, 10:07
Pranešimai: 1655
Miestas: Biržai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 19:51 
     
Cituoti:
Ir tarkim tas tiksliukas yra koks nors informatikas. Ar tikrai geriau dirbt programuotoju užsienyje? Kuo? Įdomesni projektai? O Lietuvoje ką, kitokie? Ar gal karjerą lengviau užsienyje padaryt? O Lietuvoje manai nepastebės perspektyvaus darbuotojo? Ar nepaskirs vadovaut projektui to, kuris geriau moka tai daryt?


Labiausiai krito į akis šitas. Ten jis uždirbs 3x daugiau visais savo karjeros laikais lyginant su Lietuva. Dar klausimų kyla?

Baikit nusišnekėt apie gerų specialistų atlyginimus 4000-6000lt. Vienetai tiek gauna, ir tai, kaip jau minėjo, pervežimuose vadybininkais sėdėdami ar panašiose srityse. Pavarčius darbo skelbimus inžinieriai turintys mokėti dirbti AutoCAD, mokėti užsienio kalbą, B kategoriją, diplomą, turėti daug patirties ir t.t. gauna 3000-4000lt. Tai jei jau sėdintys ir projektuojantys tiek gauna, tai inžinieriai-juodadarbiai nei tiek nemato.
Taip pat baikit kliedėt apie verslą tik pabaigus universitetą t.y jaunam. Pabaigia žmogus 25 metų universitetą, jam reikia bent 10 metų įvairios darbo patirties. Per tą laiką jis turi dar ir verslui pradėt nors mažą dalį kapitalo sukaupt. Tai kada gyvent?

Ir mano paskutinis akmuo:

kuris žmogus yra didesnis vergas - ar tas, kuris dirbdamas Lietuvoje už kapeikas bando įtikti darbdaviui, kad galėtų sudurti galą su galu, ar tas užsienyje, kuris neturi būti geriausiu ir kitokiu -iausiu, kad galėtų oriai gyvent?
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 19:57 
     
Arthuras rašė:
Labiausiai krito į akis šitas. Ten jis uždirbs 3x daugiau visais savo karjeros laikais lyginant su Lietuva. Dar klausimų kyla?

Na, kaip čia suprantamiau paaiškinti, kad ne viską lemia pinigai (apie ką ir straipsnis). Gal padės puiki Daumanto Matulio citata ( http://www.technologijos.lt/n/mtl/S-198 ... 16&l=1&p=1 ):
Cituoti:
Anot mokslininko, lemia tikrai ne vien pinigai: „Atlygimas ne svarbiausia – man jis sumažėjo 5 kartus, kai grįžau. Svarbiausia, kad galėčiau sukurti savo grupę, galėčiau daryti tyrimus. Čia, Biotechnologijos institute tokios galimybės atsirado. Čia tokių kaip aš grįžusių yra per dvidešimt. Gal lemia tai, kad „Fermentas“ (Lietuvos biotechnologijų bendrovė, „Thermo Fisher Scientific“ dukterinė įmonė, kurianti molekulinės biologijos produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai – red. past.) šalia“.


Žinoma, jei pinigai svarbiausia kas gali nutikti gyvenima, tuomet užsienis idealu. Bet šio straipsnio autorė ir kalba apie tai, kad ne viskas pingais matuojama. Kas čia tokio sudėtingo?
 • 0Portalo administracija
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2007-07-07, 18:04
Pranešimai: 2691
Miestas: Kaunas
Reputacija: +54
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 20:12 
     
Nesudėtinga, bet ji visiškai nesugeba to įrodyt, o tiesiog svaigsta be argumentų.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 20:26 
     
Kai (jei) aš grįšiu į Lietuvą su krūva pinigų irgi galėsiu Delfyje parašyt kaip toj Airijoj buvo blogai, kaip ten sunku ir nemiela. Pagražindamas pridėsiu jog kasnakt vilku staugiau kaip namo į brangiąją Lietuvą norėjau... Pagraudendamas pridėsiu jog ne piniguose laimė, kad svarbu savas kraštas, kultūra ir cepelinai. Pinigai gi jau bus uždirbti :) Jei gyvenimui apsirūpinai, bankas į sprandą nekvėpuoja, tai kodėl nepapasakot bėdžiams kaip tu tą Lietuvą myli? Atkreipkit dėmesį, kad apie meilę Lietuvai ir begalinį norą grįžt rašo tie, kurie jau užsieny kelis ar keliolika metų praleido :) Jei kapitalą uždirbai, pasaulio matei, tai kodėl už tą lietuvišką algą nepadirbt...
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-01, 12:48
Pranešimai: 4690
Reputacija: +361
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 21:20 
     
Aš tai dar pridėsiu vieną pasisakymą :)

Imkim tarkim kokį batsiuvį, kuris dirbą už minimumą ir skundžiasi gyvenimu.
Mano supratimu yra du variantai, kodėl jam moka minimumą:
1. Per dieną sutaiso po 5 batus, už kuriuos gauna po 10, nes tai darbas, nereikalaujantis ypatingų sugebėjimų.
2. Pluša visą dieną, bet vergvaldys tik tiek moka.

Tada mano atsakymai tokie:
1. Per valadną ar dvi sutaisei, likusias 6val. dirbk ką nors kito? Siūk batus? Šokių bateliai siuvami individualiai, vos ne pagal kojos atspaudą :) Kainuoja didelius pinigus. Ar dar ką nors dirbk. Bendras atlyginimas bus pakankamai didelis.
2. Jei jau tiek daug batų, vadinasi yra paklausa. Vadinasi galima kurti dar vieną įmonę ir atimti dalį rinkos. Dėk skelbimus, reklamuokis, pasakok vergvaldžio klientams, kad tu gali pigiau asmeniškai sutaisyti. Įsigyk verslo liudijimą. Bijai, kad nepavyks pačiam įkurt įmonės? Susirask kad ir kokį ką tik vadybą baigusį studentą. Ikukit UABą. Tegu jis deda skelbimus, sukuria elementarų puslapiuką ir t.t. O tu taisysi batus ir visą pelną pasidalinsi su tuo vadybininku ir galėsi važiuot paslidinėt.

Baisu kur įmonę? Eik pas kitą darbdavį, kuris tau mokės didesnį atlyginimą? Nerandi? Ieškok kol surasi? Jei dirbi mokslų nereikalaujantį darbą - kokuruoji su daubye tokių pat. Pasiseks - rasi greitai, jei ne - užtruksi lenkdamas nugarą vergvaldžiui.

Sakysit užsienyje greit rasi geriau. O ar tikrai? Už batų taisymą ten irgi mokės tik minimumą. Na jei daug sutaisysi, sumokės daugiau. Tai ir Lietuvoje yra tokių, kurie moka daugiau atlyginimo už daugiau darbo. Užsienyje irgi per krizę buvo didelė bedarbysė. Gal ne tokia kaip Lietuvoje, bet didelė.

Arba imkim blizzard automobilių parvarinėtoją. Parvaro, sutaiso, uždirba. O jei su kuo nors susitartų ir pasidalintų darbus? Vienas ieško ir parvaro, kitas remontuoja? Darbo pasidalijimas yra gerai :) Konvejeris padidina produktyvumą :)
O tas kur turi milijoninę skolą, tai užsienyje irgi daug bankrutavusių įmonių buvo. Saugiau yra būt samdomu darbuotoju. Nes blogiausiu atveju tiesiog negausi pajamų. Bet užtat neturėsi ir galimybės turėt didelių pajamų.

O tas informatikas, kuris tipo uždirbs užsienyje x3 daugiau. Taip, jis uždirbs jei eurus paskaičiuosim litais. Bet eurais jis gaus tuos pačius 4-6k. Ir nuo pat pradžių jam tikrai niekas nemokės tokio atlyginimo. Ir čia priminsiu. Anglijoje kambario ar buto nuomos kaina yra svarais panašiai kaip Lietuvoje litais. Puse, o kartais ir visas minimalus atlyginimas. Tai ar geriau x3 litais uždirbt užsienyje ir turėti privalomų išlaidų x3, ar Lietuvoje viską x1? :)

Ir čia tik finansinė pusė. Straipsnis tai buvo apie tai, kad geriau kiek mažiau uždirbt, bet turėti kažką kito, ko pritrūko užsienyje. Pamatyti kaip gyvena užsienyje yra gerai. Palyginti skirtumus irgi gerai.
Daug lengviau pamatyti, kad pvz užsienyje moterys turi balsavimo teisę ir suprast, kad blogai jei pas mus to neturi. Nei pirmam sugalvot, kad jos irgi žmonės :) Bet man kažkodėl kaip ir autorei norisi tą ką pamačiau gero užsienyje atsivežt į Lietuvą, o ne važiuot ten, kur kažkas geriau. Ir kažkas ir blogiau.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-02-04, 15:06
Pranešimai: 59
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 22:42 
     
Esu emigrantas ir man dzin ka jus galvojate, Lietuvos pasiilgstu tik del seimos,draugu ir merginu, visa kita as gaunu budamas ce.Nezinau kaip daugumai nesekmingai emigravusiu arba tiems kurie is pavydo baigia pazaluoti,bet y mane ce ziuri visai kitaip, kitaip vertina kaip specelista, ne taip kaip lietuvoj: Nera pagarbos zmogui is taip vadinamu "versliniku", pas kuriu dauguma yra pinigai,bet proto ne trupucio nera. Kodel man uzsienyje geriau nes as dirbu viena diena ,kad kuro uzsipilciau pilna baka.Kiek lietuvoj dirbat gaudami vidutini atlyginima ? savaite? O gaudami minimuma? dvi savaites? kiek dirbat kad uzsidirbtumet ant buto nuomos,komunaliniu? savaite, dvi? kiek isleidziat ant maisto? ir galu galiausiai kas jums atlieka? gyventi gyvenima kad egzistuotum,kad galvotum kaip ce dbr nuvazuoti iki darbo, is kur ce pinigu pasiskolinti,nes truksta ant komunaliniu, ir ar smagu nuleidus galva batlaiziauti "verslininkams" del tu varganu kapeiku? As dziauguosi kad man uzsienis atvere akis,gali susipazinti su zmoniu kultura,pamatyti pasauli :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-01, 01:26
Pranešimai: 80
Miestas: Lahr/ Vokietija
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 22:50 
     
Demotion rašė:
Esu emigrantas ir man dzin ka jus galvojate, Lietuvos pasiilgstu tik del seimos,draugu ir merginu, visa kita as gaunu budamas ce.Nezinau kaip daugumai nesekmingai emigravusiu arba tiems kurie is pavydo baigia pazaluoti,bet y mane ce ziuri visai kitaip, kitaip vertina kaip specelista, ne taip kaip lietuvoj: Nera pagarbos zmogui is taip vadinamu "versliniku", pas kuriu dauguma yra pinigai,bet proto ne trupucio nera. Kodel man uzsienyje geriau nes as dirbu viena diena ,kad kuro uzsipilciau pilna baka.Kiek lietuvoj dirbat gaudami vidutini atlyginima ? savaite? O gaudami minimuma? dvi savaites? kiek dirbat kad uzsidirbtumet ant buto nuomos,komunaliniu? savaite, dvi? kiek isleidziat ant maisto? ir galu galiausiai kas jums atlieka? gyventi gyvenima kad egzistuotum,kad galvotum kaip ce dbr nuvazuoti iki darbo, is kur ce pinigu pasiskolinti,nes truksta ant komunaliniu, ir ar smagu nuleidus galva batlaiziauti "verslininkams" del tu varganu kapeiku? As dziauguosi kad man uzsienis atvere akis,gali susipazinti su zmoniu kultura,pamatyti pasauli :)


baigei teisintis? :-D Pats rašai kažką apie kultūrą, bet man visa šita rašliava skamba kaip gyrimasis. Na šaunu, kad tau taip gerai, turbūt jau tikras anglas esi. Ai pamiršau, anglai getuose negyvena...
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-30, 01:38
Pranešimai: 1636
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-14, 23:52 
     
Prie ko ta Anglija? :)) tai kad dauguma ten isvazevusiu tai nereiskia kad as prie ju :).Aplomai mano zemej lietuviu mazai :), ce ju beveik nebera :)..ce joks gyrimasis, o tu kaip tipinis lietuvis urzgi pyksti! neveltui sakoma,lietuvui gerai kai jo kaimynui blogai :).. atsigauk zmogau neniurzgek,beje ce joks gyrimasis, zinojai toki zodi palyginimas?? :) Antra vertus jai tokiems kaip tu "Desritos" vadovams arba turtingu teveliu, mamytuku suneliams gerai tai jus dziaukites kad kuo daugiau emigruoja jums nuo to biedno varguoliu kasnio daugiau liks :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-01, 01:26
Pranešimai: 80
Miestas: Lahr/ Vokietija
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 00:06 
     
Demotion rašė:
Prie ko ta Anglija? :)) tai kad dauguma ten isvazevusiu tai nereiskia kad as prie ju :).Aplomai mano zemej lietuviu mazai :), ce ju beveik nebera :)..ce joks gyrimasis, o tu kaip tipinis lietuvis urzgi pyksti! neveltui sakoma,lietuvui gerai kai jo kaimynui blogai :).. atsigauk zmogau neniurzgek,beje ce joks gyrimasis, zinojai toki zodi palyginimas?? :) Antra vertus jai tokiems kaip tu "Desritos" vadovams arba turtingu teveliu, mamytuku suneliams gerai tai jus dziaukites kad kuo daugiau emigruoja jums nuo to biedno varguoliu kasnio daugiau liks :)


Ne tau apie mane spręst, emigrante :-) Dirbi tai ir dirbk, o ne čia atėjęs biednais niurzgaliais kitus vadink. Aišku iki pilno emigrantinio posto trūksta paminėt, kad visi likę yra tipiniai lietuviai, ką tu ir padarei :D
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-30, 01:38
Pranešimai: 1636
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 00:37 
     
Analog rašė:
Ne tau apie mane spręst, emigrante :-) Dirbi tai ir dirbk, o ne čia atėjęs biednais niurzgaliais kitus vadink. Aišku iki pilno emigrantinio posto trūksta paminėt, kad visi likę yra tipiniai lietuviai, ką tu ir padarei :D


Gyvenu laisvam pasauly? Taip? Vel kaip koks Bariga,aiskini man ka turiu daryti :).Tai mano pasirinkimas,as pasirinkau geresnias perspektyvas, nors mano darbas juodas, aisku ne tualetus plaunu,kaip ce visiems smagu diskutuoti,bet nesmerkiu, o gerbiu tokius zmones,kurie bando ysitvirtinti y gyvenima,neina vogti,negyvena is socialo, nera islaikomi tevu ir t.t.Aplomai zmones kurie nori buti laimingi, ir visi tie kurie sako kad laime ne piniguose,meluoja patys sau :) Dauguma pykstanciu ir kritikuojanciu emigrantus,net nesupranta kokia nauda jie nesa, o gal daugumai pikta del to ,kad tualetus valantis emigrantas padirbes kokioj Norvegijoj vienus metukus vazinejasi su apynauja masina? Jai zmogus tai sugeba,jis yra darbstus zmogus, mokantis taupyti ir planuoti :) O tokiems kaip Analog niesti sikna vel kazka pikto ant emigrantu pasakyti :) Emigrantas pagal Analog visai kita rusis :)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-02-01, 01:26
Pranešimai: 80
Miestas: Lahr/ Vokietija
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 00:44 
     
Simplicity rašė:
Kai (jei) aš grįšiu į Lietuvą su krūva pinigų irgi galėsiu Delfyje parašyt kaip toj Airijoj buvo blogai, kaip ten sunku ir nemiela. Pagražindamas pridėsiu jog kasnakt vilku staugiau kaip namo į brangiąją Lietuvą norėjau... Pagraudendamas pridėsiu jog ne piniguose laimė, kad svarbu savas kraštas, kultūra ir cepelinai. Pinigai gi jau bus uždirbti :) Jei gyvenimui apsirūpinai, bankas į sprandą nekvėpuoja, tai kodėl nepapasakot bėdžiams kaip tu tą Lietuvą myli? Atkreipkit dėmesį, kad apie meilę Lietuvai ir begalinį norą grįžt rašo tie, kurie jau užsieny kelis ar keliolika metų praleido :) Jei kapitalą uždirbai, pasaulio matei, tai kodėl už tą lietuvišką algą nepadirbt...
Parašyk knygą: "kaip emigruoti iš Lietuvos bei tapti laimingu" Žiūrėk dar ir bestseleriu taps :D [/sarcasm]
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12908
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +217
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 09:03 
     
Vytautas rašė:
Arthuras rašė:
Labiausiai krito į akis šitas. Ten jis uždirbs 3x daugiau visais savo karjeros laikais lyginant su Lietuva. Dar klausimų kyla?

Na, kaip čia suprantamiau paaiškinti, kad ne viską lemia pinigai (apie ką ir straipsnis). Gal padės puiki Daumanto Matulio citata ( http://www.technologijos.lt/n/mtl/S-198 ... 16&l=1&p=1 ):
Cituoti:
Anot mokslininko, lemia tikrai ne vien pinigai: „Atlygimas ne svarbiausia – man jis sumažėjo 5 kartus, kai grįžau. Svarbiausia, kad galėčiau sukurti savo grupę, galėčiau daryti tyrimus. Čia, Biotechnologijos institute tokios galimybės atsirado. Čia tokių kaip aš grįžusių yra per dvidešimt. Gal lemia tai, kad „Fermentas“ (Lietuvos biotechnologijų bendrovė, „Thermo Fisher Scientific“ dukterinė įmonė, kurianti molekulinės biologijos produktus gyvybės mokslų tyrimams ir diagnostikai – red. past.) šalia“.


Žinoma, jei pinigai svarbiausia kas gali nutikti gyvenima, tuomet užsienis idealu. Bet šio straipsnio autorė ir kalba apie tai, kad ne viskas pingais matuojama. Kas čia tokio sudėtingo?


Taip ne viska lemia pinigai, BET TIK TADA KAI NEJAUTI JU STYGIAUS!
 • 0
Užsiregistravo: 2009-09-09, 12:23
Pranešimai: 471
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 09:09 
     
nezinau cia juoktis ar verkt, sunku ka ir bepasakyti, bet jei lietuva taip ir toliau tvarkysis tai net super patriotai neistvers ir emigruos :) http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=46594047
 • 0


_________________
I am not an Athenian or a Greek, I am a citizen of the world. ~SocratesUžsiregistravo: 2008-02-26, 14:04
Pranešimai: 1117
Miestas: Livingston
Reputacija: +14
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 09:14 
     
Na Lietuvos atsilikimo ir t.t. pagrindinės priežastys visų pirma yra:
1. Korupcija, ypač aukščiausiuose sluoksniuose.
2. Bloga socialinė ir sveikatos apsauga.
3. Gan silpna švietimo sistema ir ne kiekvienam prieinamas aukštasis mokslas (ypač dabartiniu metu).

Ko gero susidorojus su 1 punktu viskas gan ženkliai pagerėtų, deja net nėra judama ta linkme. Na ir be abejo mentalitetą reiktų keisti, dabar daugeliui - vogti yra visai normalus dalykas....
 • 0
Užsiregistravo: 2009-09-09, 12:23
Pranešimai: 471
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 10:16 
     
Jomajo rašė:
nezinau cia juoktis ar verkt, sunku ka ir bepasakyti, bet jei lietuva taip ir toliau tvarkysis tai net super patriotai neistvers ir emigruos :) http://www.delfi.lt/news/daily/lithuani ... d=46594047

Pagal tokias tendencijas grįšim kažkur į sovietinius laikus, kuomet išvykt į užsienį reikėjo specialių leidimų :))

Nu ką aš galiu pasakyt, ateityje atsiras daugiau Kedžių jeigu tokios reformos planuojamos..
kažkokia vergvaldystė..
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 10:52 
     
Dėl aukštojo mokslo visiškai nesutinku. Jis turi pagal protines galimybes būti prieinamas tik 30 proc. visų. Kitaip jis bevertis. Kaip ir kai kurie LT universitetai, kurie kepa diplomus, kaip šikpopierį - rulonais. Per tokią sistemą ir gaunasi, kad baigę aukštąjį dirba neintelektualų darbą.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 11:01 
     
BishopaZ rašė:
Na Lietuvos atsilikimo ir t.t. pagrindinės priežastys visų pirma yra:
1. Korupcija, ypač aukščiausiuose sluoksniuose.
2. Bloga socialinė ir sveikatos apsauga.
3. Gan silpna švietimo sistema ir ne kiekvienam prieinamas aukštasis mokslas (ypač dabartiniu metu).

Ko gero susidorojus su 1 punktu viskas gan ženkliai pagerėtų, deja net nėra judama ta linkme. Na ir be abejo mentalitetą reiktų keisti, dabar daugeliui - vogti yra visai normalus dalykas....


Kas iš to, kad tu tą universitetą baigsi jei po jo vis tiek darbo nebus? Kiek tokių baigusių susikrauna lagaminus ir išvažiuoja į svečias šalis uždarbiaut ar LDB skyriuose sėdi... Tik vienetai gauna darbą Lietuvoj pagal specialybę. Viskas iki tiek išsigimė, kad geras gyvenimas neįsivaizduojamas be aukštojo mokslo diplomo, o pats aukštojo mokslo diplomas tapo savaime suprantamu dalyku, kuris kaip reikalavimas įrašomas net darbinantis vinių pardavėju senukuose, konsultantu euronics'e ar prekybos agentu.
Patys pridalina pinigų universitetams, tie tuos pinigus įsisavina ir prikepa niekam nereikalingų "specialistų". Tada tie diplomuoti bedarbiai eina į LDB ir ten laukia darbo pasiūlymų, taip toliau eikvodami valstybės lėšas. Galiausiai viskas baigiasi tuo, kad LDB pasiūlo eiti ir persikvalifikuoti į paklausias siuvėjo ar mezgėjo specialybes už valstybės lėšas:D Kuo ne planinė ekonomika? Pinigai išleisti, prikepta to, ko realiai nereikia, bet gi svarbu ne rezultatas, o tai jog visi kažką daro.
Kai mąstoma ne smegenų, bet sėdimosios pusrutuliais, tai visai nenuostabu kad išlenda pasiūlymai neleist studentams išvykt kol neatidirbs. Tik įdomu, valstybė pati apsiims naujų valstybinių įmonių steigimu, kad visus baigusius įdarbint ar dotuos baigusiųjų įdarbinimą privačiose įmonėse :-?

Manau jog pats laikas Seimo nariams užpirkt šaškių, šachmatų ir strateginių kompiuterinių žaidimų, kad išmoktų bent du ėjimus į priekį numatyt :)) Gal tada atsiras kokia nors valstybės valdymo strategija, nes kol kas blaškomasi kaip tame multike apie ežiuką rūke.
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-04-01, 12:48
Pranešimai: 4690
Reputacija: +361
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-15, 11:12 
     
Simplicity rašė:
BishopaZ rašė:
Na Lietuvos atsilikimo ir t.t. pagrindinės priežastys visų pirma yra:
1. Korupcija, ypač aukščiausiuose sluoksniuose.
2. Bloga socialinė ir sveikatos apsauga.
3. Gan silpna švietimo sistema ir ne kiekvienam prieinamas aukštasis mokslas (ypač dabartiniu metu).

Ko gero susidorojus su 1 punktu viskas gan ženkliai pagerėtų, deja net nėra judama ta linkme. Na ir be abejo mentalitetą reiktų keisti, dabar daugeliui - vogti yra visai normalus dalykas....


Kas iš to, kad tu tą universitetą baigsi jei po jo vis tiek darbo nebus? Kiek tokių baigusių susikrauna lagaminus ir išvažiuoja į svečias šalis uždarbiaut ar LDB skyriuose sėdi... Tik vienetai gauna darbą Lietuvoj pagal specialybę. Viskas iki tiek išsigimė, kad geras gyvenimas neįsivaizduojamas be aukštojo mokslo diplomo, o pats aukštojo mokslo diplomas tapo savaime suprantamu dalyku, kuris kaip reikalavimas įrašomas net darbinantis vinių pardavėju senukuose, konsultantu euronics'e ar prekybos agentu.
Patys pridalina pinigų universitetams, tie tuos pinigus įsisavina ir prikepa niekam nereikalingų "specialistų". Tada tie diplomuoti bedarbiai eina į LDB ir ten laukia darbo pasiūlymų, taip toliau eikvodami valstybės lėšas. Galiausiai viskas baigiasi tuo, kad LDB pasiūlo eiti ir persikvalifikuoti į paklausias siuvėjo ar mezgėjo specialybes :D Kuo ne planinė ekonomika? Pinigai išleisti, prikepta to, ko realiai nereikia, bet gi svarbu ne rezultatas, o tai jog visi kažką daro.
Kai mąstoma ne smegenų, bet sėdimosios pusrutuliais, tai visai nenuostabu kad išlenda pasiūlymai neleist studentams išvykt kol neatidirbs. Tik įdomu, valstybė pati apsiims naujų valstybinių įmonių steigimu, kad visus baigusius įdarbint ar dotuos baigusiųjų įdarbinimą privačiose įmonėse :-?

Manau jog pats laikas Seimo nariams užpirkt šaškių, šachmatų ir strateginių kompiuterinių žaidimų, kad išmoktų bent du ėjimus į priekį numatyt :)) Gal tada atsiras kokia nors valstybės valdymo strategija, nes kol kas blaškomasi kaip tame multike apie ežiuką rūke.


Yra ir kita bėda, kartais dirbdamas juodus darbus gali gaut daugiau nei dirbdamas kažką pagal diplomą :D čia irgi paradoksas Lietuvėlės.
Kitas dalykas man vis kyla pamąstymų ar mes dar neatidirbom Lietuvai, kad jie tokius įstatymus nori leist? ką mes nesumokam mokesčių? neperkam nieko parduotuvėse? nedirbam? už tokius įstatymus tai man atrodo reikia skalpus lupt..
Ką ten tam seime sėdi lėlės tampomos už virvučių.. aš kitokio paaiškinimo neturiu, nes realiai pagal savo diplomus tai yra ten visiškai su valdymu nesusijusių specialistų, kurie praktiškai niekur netinkami apart jų specialybės. Dar kažką galvojantys analitikai ar ekonomistai, tai sėdi bankuose ir dažnai jos galima per tvl aidas pamtyt kalbant, tai dar atrodo kompetatingi ir kažką strategiškai galvojantys... Na o kas seime sėdi tai ten išvis tyliu.. Jeigu valinskas sugebėjo patekt tai aš neturiu ką pasakyt. Čia kalba eina apie valstybės valdymą, belenkaip sudėtingas pareigas, o va žmogus neturintis žalio supratimo apie tai, ne tai kad nepabūgo tokių pareigų, bet netgi nusprendė kad jis joms tinkamas :)) tai apie ką kalba eina...
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 120 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'