Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 10 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Redakcijos akiratis
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 09:21 
     
Nu va... Vakar perskaičiau, kad Lietuva - geriausia šalis gyventi, o šiandien jau parašyta, kad lietuviai mano kitaip... :))
  • 0


_________________
https://jugma.lt


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-15, 22:16
Pranešimai: 3060
Miestas: Vilnius
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 09:41 
     
Va, kai straipsnis paremtas argumentais, kažkaip ir nebe toks optimistinis :)
  • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 13:53 
     
Tikriausiai del to kalta tamsioji materija. Niekaaip kitaip nepaaiskinsi kodel zmones ne tik emigruoja, bet emigracija dar ir greiteja. Lietuvoje matomai ivyko didysis sprogimas.
  • 0
Užsiregistravo: 2008-11-17, 01:07
Pranešimai: 1280
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 16:29 
     
Taigi čia per vakar dieną pasidarė, vakar Lietuva dar buvo geriausia šalis gyvent :D
[spoil]http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/redakcijos_akiratis/S-19957/straipsnis?name=S-19957&l=2&p=1[/spoil]

Akivaizdžiai matot straipsnių skirtumą, apie tai ir kalbėjau aname straipsnyje, kad argumentų gero gyvenimo nėra, bet blogo apstu, kažin kodėl?
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 17:57 
     
blizzard rašė:
Taigi čia per vakar dieną pasidarė, vakar Lietuva dar buvo geriausia šalis gyvent :D
[spoil]http://www.technologijos.lt/n/zmoniu_pasaulis/redakcijos_akiratis/S-19957/straipsnis?name=S-19957&l=2&p=1[/spoil]

Akivaizdžiai matot straipsnių skirtumą, apie tai ir kalbėjau aname straipsnyje, kad argumentų gero gyvenimo nėra, bet blogo apstu, kažin kodėl?


Tai, mielieji (ir mielosios, jei tokių yra), vadinama atrankiniu dėmesiu, kai iš milžiniško, mus pasiekiančios informacijos, srauto mes atsirenkame tik mažą dalį informacijos, o visa kita ignoruojame, tarsi tai neegzistuotų. Tam, kodėl pasirenkame vieną informaciją, o ne kitą, priežasčių gali būti labai įvairių, bet, manau, viena iš dažnesnių - ta atitinkama informacija patvirtina mūsų gyvenimo nuostatas ir tam, kad, stengdamiesi išlaikyti status quo, neimtume jomis abejoti, vis ieškome, kaip jas galėtume pagrįsti ir sustiprinti. Todėl ir pasimato ryškus straipsnių skirtumas, nes jų autoriai vadovaujasi skirtingomis nuostatomis.

O kalbant apie žiniasklaidą (aname straipsnyje jau buvo aptarta, bet pakartosiu), jie vaikosi reitingų ir pelno, todėl ir rašo tai, kas labiausiai atitinka visuomenės daugumos nuostatas. Jei visuomenėj įprasta stumt ant valdžios, rėkt kad Lietuvoj neįmanoma gyvent ir t.t., tai žiniasklaida tai ir rašys. Ir kam tada jiems vargintis ir neigiamas puses lygint su teigiamomis, jei teigiamas nuostatas turi tik maža dalis žmonių? Gi paprasčiau suvaryt viską į vienus vartus, kad tie, kurie visaip keikia Lietuvą ir t.t., galėtų patenkinti sau mintyse pasakyti: "Na va, gi sakiau, kad čia viskas yra šūdas, gi net žiniasklaida patvirtina" ir eitų toliau skleisti šios vienpusės (dez)informacijos, įrodinėdami kitaip manantiesiems, kad čia viskas yra šūdas, ir taip toliau žiniasklaidai generuotų pelną.

Išties, būtų įdomu atlikti tyrimą, kaip dažnai tokiose juoda-balta diskusijose cituojami lyginamieji (lyginantys teigiamas puses su neigiamomis) bei labiau neutralūs straipsniai ir kaip dažnai, tokie, kur suvaroma į vienus vartus. Jaučiu, kad skirtumas būtų akivaizdžiai vienpusių straipsnių naudai, kas reikštų didesnį pelną juos rašančiai žiniasklaidai. It's all about money. :)
  • 0


_________________
"Neskubėk teisti, skubėk suprasti." L. A. SenekaUžsiregistravo: 2010-08-26, 19:57
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 19:18 
     
Na užuot atlikęs kažkokią statistiką galėtum pateikt gero gyvenimo pavyzdžių, nes tas straipsnis kuris teigia kad mes esam 30+ vietoj pagal gyvenimo sąlygas, nublanksta prieš tokią statistiką..

pateik ką nors geriau :) bet abejoju ar rasi..
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 22:43 
     
blizzard rašė:
Na užuot atlikęs kažkokią statistiką galėtum pateikt gero gyvenimo pavyzdžių, nes tas straipsnis kuris teigia kad mes esam 30+ vietoj pagal gyvenimo sąlygas, nublanksta prieš tokią statistiką..

pateik ką nors geriau :) bet abejoju ar rasi..


Na sorry, bet nesivarginsiu pateikinėti kokių nors pavyzdžių, nes esmė tame, kad kitomis nuostatomis besivadovaujantis žmogus visada ras prie ko prikibt. Tai vienam pavyzdy viskas per daug subjektyvu ir trūksta statistikos, tai kitam jau statistika nepakankamai įtikinanti, ar bloga todėl, kad ją pateikė gerai gyvenantis seimūnas. Iš esmės apie visus pavyzdžius bus galima pasakyti, kad tas žmogus yra tik išimtis, kad jam čia tik labai pasisekė ir pan. Vietoj to geriau užduosiu vieną paprastą klausimą: ar tu esi pakankamai įsitikinęs, kad tavo požiūris į gyvenimą yra geriausias, koks tik galėtų būti, žvelgiant iš energingumo, produktyvumo, emocinės būsenos, naudingumo sau pačiam ir visuomenei pusės? O gal vis dėlto tu būtum energingesnis, produktyvesnis ir laimingesnis (tad tuo pačiu ir daugiau pasiektum savo gyvenime bei nuveiktum daugiau kitų labui) į pasaulį žvelgdamas optimistiškai?

Iš viso to išplaukia kitas klausimas: kaip manai, kuris žmogus gyvenime daugiau pasieks: ar to, kuris diena iš dienos bėdavos, kaip viskas aplink blogai ir t.t. ir taip palaipsniui įsikals į galvą mintį: "čia viskas ant tiek blogai, kad jau nieko neįmanoma pakeisti" bei puls į depresiją, ims gerti ar tiesiog nuspręs nebesistengt ir netobulėti, ko pasekoje ims plaukt pasroviui, ar to žmogaus, kuris net ir suprasdamas visą situacijos blogumą, nepasiduos blogoms mintims (kurios, mano nuomone, iš esmės tėra tik laiko gaišimas, jei neieškoma sprendimo būdų), o laiptelis po laiptelio, centimetras po centimetro judės į priekį, net jei ir teks ne kartą stipriai suklupti, nepasiduos ir tada, kai (jei) teks gyventi žemiau skurdo ribos, kai jau atrodys, kad gyvenimas griūva ir nebėra jokių šansų atsitiesti, ir visada galvoje turės mintį: "gyvenime, mesk prieš mane, kad ir viską blogiausią, ką tik turi, bet manęs taip lengvai nepaimsi"? Na šiuo atveju manau tai turėtų būti akivaizdu.

Žinoma, tokį požiūrį kaip antrojo žmogaus išlaikyti visą gyvenimą yra baisiai sudėtinga ir reikia milžiniškų valios pastangų, tačiau tai jokiu būdu nėra neįmanoma. Viskas, ką mes gyvenime galime turėti iš esmės priklauso nuo mūsų požiūrio, o aplinkybės lemia tik mažą dalį. Tad jei tikėsime, kad galime tai pasiekti ir niekad nepasiduosime, anksčiau ar vėliau tai pasieksime. Tad šitai verta įsikalti į galvą visam gyvenimui ir prisiminti visada, kai tik bus sunku. O kitas dalykas, ką, mano nuomone, reikėtų įsikalti į galvą, tai klausimas: "ar tai ką aš dabar veikiu, ar ketinu veikti yra geriausia/naudingiausia/efektyviausia, ką aš dabar galėčiau veikti?" ir jį visada sau mintyse užduoti, kai pavyzdžiui vakare po darbo norėsis tik dribti į fotelį prieš TV ir taip praleisti kelias valandas, vietoj to, kad būtų galima tiesiog miegoti (miego svarbos taipogi negalima pamiršti), kažką mokytis, kas ateity galėtų praversti ar pasamprotauti, kaip būtų galima išspręsti anądien iškilusias problemas ir pan.

Pabaigai, vis dėlto paprieštarausiu sau ir pateiksiu porą pavyzdžių. Pataisykit jei klystu, bet kažkur skaičiau, kad A. Zuokas gyvenimą pradėjo sudėtingomis aplinkybėmis skurdžioj šeimoj ar kažkas tokio. O štai ką galima rasti jo asmeniniame puslapyje:
Cituoti:
Būdamas gal penkerių metų pasakiau sau, kad noriu ištrūkti iš aplinkos, kurioje gyvenau ir pakeisti savo gyvenimą. Nuo mažens žinojau, kad teks pačiam visko siekti, kaip ir tai, jog gyvenime teks pakovoti

Ir žinant kiek jis sugebėjo užgyventi (taip, galbūt ne viskas legalu, bet tai esmės nekeičia, nes nieko nesiekęs, galėjo būti eilinis bomželis renkantis butelius ir už juos gautus pinigus prageriantis) tai tik parodo, kad norint kažką pasiekti, užtenka tik pasiryžti ir atkakliai to siekti.

Kitas pavyzdys būtų apie vieną afrikietį jaunuolį, kurį mačiau TED'e, bet gaila dabar nepamenu, kaip jį galėčiau rasti (gal kas nors žino ir galėtų numesti linką?). Žmogus, būdamas dar mažas, pasiryžo sulaukęs kažkokio amžiaus, išvykti į užsienį baigti mokslus ir vėliau grįžęs padėti savo tėvams. Kiek pamenu tam, kad jis išvyktų, pinigus taupyti teko vos ne visam kaimui, bet vis dėlto, jis išvyko ir baigė kažką su susijusį inžinerija, užsidirbo šiek tiek pinigų, grįžo namo, iš metalo laužo namie pastatė vėjo malūną, generuojantį elektrą, bei visokių kitokių dalykų, padedančių visam tam kaimui geriau išsiversti... Ką tai parodo? Užtenka tik ryžto ir tai, kas atrodo neįmanoma, gali tapti tavo kasdienybe. :)
  • 0


_________________
"Neskubėk teisti, skubėk suprasti." L. A. SenekaUžsiregistravo: 2010-08-26, 19:57
Pranešimai: 26
Miestas: Kaunas
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-20, 23:13 
     
Aut. teises: delfi.lt

Delfio straipsnis, nenurodytas net autorius. Nei cia, nei paciame Delfyje. Pseudo analizes kratinys, iskapstant patogius statistikos trupinius is ivairiu laikotarpiu, kad galima butu sudaryti kuo labiau neigiama ispudi. Tai 3-5m is vieno laikotarpio, tai 5m is kito...

Teisingai paminejo Drragon'as: apeliuojama i emocija, nieko bendro neturint nei su statistika, nei su analize... "shyrpotrebas" vadinamas:)
  • 0
Užsiregistravo: 2010-04-27, 16:58
Pranešimai: 244
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2011-06-21, 14:55 
     
na kai ugandoj, ruandoj ir panasiai randa naudingu iskasenu tai irgi zmones ima mirt nuo pilietinio karo, tai gal ir is tikro gera ta vieta lietuva, tik kad kazkam lietuvos gyventojai maiso? tai ir nykstam kad netrukdytume...
  • 0
Užsiregistravo: 2010-06-17, 13:11
Pranešimai: 1444
Reputacija: +51
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 10 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'