Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-03, 23:43 
     
Analog rašė:
immortallt rašė:
Jo tik irodykit, kad jis tuo peiliu grasino, o ne desros ketino atsipjauti.
Tikrai nemokedamas gerai saudyti, pasirinksi i kuria vieta sauti, o kai busi uzpultas, bus didelis stresas, adrenalinas, tikrai negalvosi blaiviai, na nebent esi treniruotas jegos pareigunas. As nesiojuos pipiriniu duju balioneli kisenej ir kai prisikabino vienas, tai deja PAMIRSAU kad toki turiu. Gerai, kad as buvau tiek aukstesnis, tiek stambesnis uz ji bei jis buvo vienas - pamane, kad issigasiu.


Nėr čia ką ir kalbėt, dar gal sportuot uždrauskim, alia užsikačialins ir daužys tada snukius. O kad pamiršai, tai jau tavo problemos, kitą kart manau prisiminsi. Koks skirtumas kurią agresoriaus kūno vietą šauni, svarbiausia, kad ne į kitus asmenis, aišku yra vietos į kurias pataikius yra didesnis stabdymo efektas, taip pat patartina pasirinkti kulkas, kurių parmušamoji galia mažesnė. Na tarkim, jei nepataikai ir kažką sužaloji, tai jau atsakai pagal BK, viskas yra besiginančiojo sąžinėj. Bet drausti ginklus, tikrai nėra išeitis.

Yra skirtumas. Gyvybė yra vertybė ir ji saugoma. Norėtum, kad koks pensininkas tave imtu ir nušautu, kad atėjai į jo kiemą pasiaiškinti ir jis išsigando jog rėkei? Anot tavęs jokio skirtumo. Savigynoje nesiekiama nužudyti, tad mirtini šūviai, gal net kontroliniai, leistini... Keista kad policininkams dar neįsakė jog negyvas įtariamasis daug naudingesnis nei gyvas, kad jei sprunka, šūvis į galvą efektyvi stabdymo priemonė...

Rimtai, net tavo dievinamoje JAV už šūvius į galvą ir širdies plotą niekas neglostys, o sėsi kameron ir aiškinsis ar nesiekei nužudyti ar tik nelemtai sutapo.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-03, 23:51 
     
Skeptikas rašė:

Bet po teismus gali patampyti? O dar keletas raudančių forsų su iškreipta įvykio versija.

Matai, aš nesu teisinių subtilybių žinovas (tiesą sakant labai mažai žinau). Kaip ir daugelis kitų apie būtinąją gintį susidariau iš žiniasklaidos pranešimų ir policininkų replikų, kad net susišaudymo atveju turi savo saugumo kaina saugoti "bandiūgos" gyvybę.Kito būdo nėra sudėti taškų ant i kaip tik teismai.

Ir dėl žurnalistų sutinku. Prastai dirba dauguma. Pasako pusę tiesos, pusę nutyli, ir dar straipsnio pavadinimą ne į temą parašo :)
 • 0
Užsiregistravo: 2010-05-14, 13:38
Pranešimai: 257
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-03, 23:54 
     
Arns rašė:
Šauti be įspėjimo DRAUDŽIAMA. Ypač jei šaunama iš už nugaros. Net policija gaudydami sprunkančius pažeidėjus privalo iššauti į orą, jau nekalbant apie buitinius konfliktus, kur privaloma įspėti jog turi šaunamąjį ginklą(nes jei nutiks taip, kad tavęs nesužeidė ir jis tik su šaltuoju ginklu ar net iš vis be jo...).
Na jau, iškur čia tokie DRAUDIMAI? :) Va tau ištraukėlė iš įstatymo:
Šaunamasis ginklas, specialiosios priemonės gali būti panaudotos be įspėjimo:
1) kai pareigūnas arba kitas asmuo užpuolamas netikėtai arba panaudojant ginklą;
2) kai užpuolama panaudojant kovinę techniką, laivą, orlaivį arba kitą transporto priemonę;
3) kai pasipriešinama ginklu;
4) išlaisvinant įkaitus;
5) kitais policijos veiklą reglamentuojančių įstatymų nustatytais atvejais.

O policijos veiklos įstatyme numatyta, kad be įspėjimo galima panaudoti ginklą kai delsimas kelia grėsmę pareigūno aš kito asmens gyvybei, arba kai toks įspėjimas yra neįmanomas.

Beje dar tikrai žinau, kad pareigūnui šaunamąjį ginklą be įspėjimo galima naudoti kai iš jo bandoma ginklą atimti.

Šiaip šis įstatymas taikomas pareigūnams, dėl civilių nesu garantuotas, bet turėtų būti panašiai, tik kitaip suformoluota. Aišku jokių įkaitų ten nebus minima.

Dėl sprunkančių nusikaltėlių ir šaunamojo ginklo panaudojimo irgi yra ką papasakot, bet visų subtilybių geriau neatskleisiu :)
 • 0


_________________
Aukščiausias pažimys mokykloje buvo penketas tik iki tol, kol Čekuolis pradėjo lankyti mokyklą...


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-10-13, 21:24
Pranešimai: 979
Reputacija: +12
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 00:15 
     
Arns rašė:
Ką pats darote tamsta? Asmeniškai tikrai nežinau kur gauti nelegalų ginklą, o juo labiau kad kas siūlytu perdaryt dujinį. Nežinau net kad kas iš mano aplinkos apie tai būtų girdėję... Tad geriau surask statistikos, kiek Lietuvoje sulaikoma nusikaltėlių su perdirbtais pistoletais. Tada pakalbėsim.


Kad nepažįstat aš tikiu, Fronte lyg ir nėra bandiūgų. Statistikos aš neieškosiu, nes greičiausiai tokios ir nėra, bet vien ką pasako faktas, kad Lietuvoje buvo supirkinėjami dujiniai ir vežami parduoti į JK.

Cituoti:
Patikslink, kokio amžiaus dauguma Utojos aukų? Daugumai apie 20 m., kaip čia kažkas pateikė, net JAV tokio amžiaus žmonėms neparduodami ginklai.
Į salą policija jau atplaukė apsiginklavusi automatais. Ji tik patruliuoja be ginklų, tačiau netoliese mašinose jie sudėti ir prireikus pasiimami.
O tokių rembo pilna. Pvz Lietuvoje nėra didelio ginklų paplitimo, tad eiliniai apiplėšimai vyksta dažniausiai su peiliu, ir šokančių ant peilio nemažai.


Policininkas be ginklo, kaip jau minėjau, bejėgis, tarkim pamato kad šaudo, sako - tu palauk, man reikia iki mašinos ginklo pasiimt nueit. Įsivaizduoji tokią situaciją? Nu tai gi dar kart kartoju, ne vaikai, bet suaugę turi teisę įgyti ginklą. Taigi žmogų, kuris nori apginti save ir savo turtą tu vadini rembo???????

Cituoti:
Turėtumei žinoti kas yra peržengimas būtinosios ginties. Net jei sužeisi ir šausi dar kelis kartus, tavo savigyna bus perkvalifikuota ir jau tau grės reali bausmė. Prieš plėšiką su peiliu panaudojęs šūvį į galvą bylos sulauksi, nes bet kas pripažins kad realiai tokios jėgos nereikėjo naudoti, ir tai jau nebe savigyna, o samoningas nužudymas.


Gana nusišnekėt, peržengta BG bus tada, kai teismas pasakys, o ne entelektualas iš internetų. O tuos žūvius į galvą pamiršk, beje, jei iš sumišimo tu ir pataikysi į galvą, bet bus įrodytas tau grėsęs pavojus, ką vėl atliks teismas, o ne tu, tada gali būti BG ir net su šūviu į galvą.

Cituoti:
Kiekvienas rašo vis kitaip ir be bylos nepasakysim kaip buvo. Tavo duotame straipsnyje minimas viršugalvis, prieš tai duotame buvo pavartotas pakaušis. Taip, tai ta pati galva, tik labai skirtingos pusės, ir į pakaušį atsitiktinai besiginant nelabai jau lengva nesąminingai pataikyti.


Tai jei nežinai kaip ten buvo, tai gal kiekvienam komentare ir nešnekėk apie tuos šūvius į galvą?
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-30, 01:38
Pranešimai: 1636
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 00:22 
     
Arns rašė:
Yra skirtumas. Gyvybė yra vertybė ir ji saugoma. Norėtum, kad koks pensininkas tave imtu ir nušautu, kad atėjai į jo kiemą pasiaiškinti ir jis išsigando jog rėkei? Anot tavęs jokio skirtumo. Savigynoje nesiekiama nužudyti, tad mirtini šūviai, gal net kontroliniai, leistini... Keista kad policininkams dar neįsakė jog negyvas įtariamasis daug naudingesnis nei gyvas, kad jei sprunka, šūvis į galvą efektyvi stabdymo priemonė...


Tau lietuviškai rašau. Šauti galima tada, kai yra grėmsmė gyvybei, kai galima įrodyti būtinąją gintį, o tu vėl svaigsi apie šaudymą į nekaltus žmones. Lietuvoje yra per 30k ginklų savininkų, bet negirdim apie tokius šaudymus, kokius tu čia kalbi, todėl gana skleist erezijas.

Cituoti:
Rimtai, net tavo dievinamoje JAV už šūvius į galvą ir širdies plotą niekas neglostys, o sėsi kameron ir aiškinsis ar nesiekei nužudyti ar tik nelemtai sutapo.


1) Nedievinu, tokių kaip tu ir ten yra.
2) Jei sugebėsi įrodyti, kad ginklą panaudojai esant adekvačiai grėsmei, nei Lietuvoje, nei JAV tu nesėsi.

Įsiskaityk į mano paryškintus žodžius. Įstatymai nenurodo, kur pataikius tu iškart sėsi į kalėjimą, užtat jie nurodo, kada tu gali panaudoti ginklą ir nesėsti į kalėjimą.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-30, 01:38
Pranešimai: 1636
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 00:40 
     
Analog, turėtum pats suprasti jog už pataikymą į gyvybines sritis ir užmušus žmogų bus daug daugiau nemalonumų, o savigynos prasme bet koks pataikymas iššauks tokią pačią reakciją (tik jau nereikia kalbėti apie adrenaliną, nuo šratinio galbūt, bet nuo normalaus šautuvo kliudymo visiem skauda).

Vėl gi, įstatymai nenurodo, bet savaime aišku kad miręs žmogus yra miręs ir tyrimai vyks kitaip. Be to visokios aplinkybės bus labai svarbios. Pasakyk, kad užpuolikas pasakė esąs karatistas ir mojavo kumščiais, o tu jį sušaudei, ir tai bus žiūrima kaip į normalią savigyna?

Kaip matome Norvegijoje tokia praktika jau senai, ir nesigirdi kad ten būtų didžiausias pasaulyje nusikalstamumas. Juk anot tavęs visi eiliniai vagys žino kad policininkai beginkliai, tad pabėgant turėsi pranašumą...

Hmm, sakyk kaip nori, bet puikiai žinome jog neretai neprofesionalūs plėšikai ir taip kaip epušės dėl bet kokios pašalinio garso dreba, pridėk šaunamąjį ginklą ir kokį šokantį didvyrį, praktiškai visais atvejais iššaunama. Net gi savigynos pamokose visų pirma aiškina kad nuginklavimas tik esant be galo patogiai progai arba realiai jaučiant kad užpuolikas gali nenorėti palikti liudininkų. Visais kitais atvejais rekomenduojama nesikišti. Lygiai tas pats kas atėjus prie savo buto ir išgirdus kad šeimininkauja ten plėšikai, kviesti policiją ir neiti į vidų. Ne vienas toks žmogus atsisveikina su gyvybę ar susižeidžia.. Galų gale užsienio pavyzdžiai, kada supainiojus įtartiną krebždesį pirmiau šaunama, o paskui klausiama, paaiškėja jog tai būna šeimos narys ar svečias.
Tad gal teorijoje ir atrodo jog ginkluota visuomenė saugesnė, bet praktiškai nuo to tik daugiau ginklų panaudojimo atvejų, su skaudesnėmis pasekmėmis.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 00:53 
     
Arns rašė:
Kaip matome Norvegijoje tokia praktika jau senai, ir nesigirdi kad ten būtų didžiausias pasaulyje nusikalstamumas. Juk anot tavęs visi eiliniai vagys žino kad policininkai beginkliai, tad pabėgant turėsi pranašumą...
Skandinavai ramūs žmonės, bet jau kaip išgirdom tai tiesiog su trenksmu, pasirodė, kad vienas kartas nulėmė labai daugelio gyvybių netektį, o jei tada tas mentas būtų turėjęs ginklą? Gal aukų būtų buvę perpus mažiau?

Cituoti:
Hmm, sakyk kaip nori, bet puikiai žinome jog neretai neprofesionalūs plėšikai ir taip kaip epušės dėl bet kokios pašalinio garso dreba, pridėk šaunamąjį ginklą ir kokį šokantį didvyrį, praktiškai visais atvejais iššaunama. Net gi savigynos pamokose visų pirma aiškina kad nuginklavimas tik esant be galo patogiai progai arba realiai jaučiant kad užpuolikas gali nenorėti palikti liudininkų. Visais kitais atvejais rekomenduojama nesikišti. Lygiai tas pats kas atėjus prie savo buto ir išgirdus kad šeimininkauja ten plėšikai, kviesti policiją ir neiti į vidų. Ne vienas toks žmogus atsisveikina su gyvybę ar susižeidžia.. Galų gale užsienio pavyzdžiai, kada supainiojus įtartiną krebždesį pirmiau šaunama, o paskui klausiama, paaiškėja jog tai būna šeimos narys ar svečias.
Tad gal teorijoje ir atrodo jog ginkluota visuomenė saugesnė, bet praktiškai nuo to tik daugiau ginklų panaudojimo atvejų, su skaudesnėmis pasekmėmis.


Kiekvienas renkasi kaip jam atrodo teisinga, gal tu ir lauksi kol žudys aplinkinius, o kitas gal išgelbės daug gyvybių. Tu labai leidiesi į kraštutinumus, kaip visokie krepštelėjimai ir pnš., dėl menkniekių nieks nešaudo. Sakau dar kart, Lietuvoje yra labai liberalūs ginklų įstatymai, bet negirdim, kad kaimynai šaudytųsi ir pnš.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-30, 01:38
Pranešimai: 1636
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 01:02 
     
Arns rašė:
(tik jau nereikia kalbėti apie adrenaliną, nuo šratinio galbūt, bet nuo normalaus šautuvo kliudymo visiem skauda).


Kad skauda tai skauda, bet šūvis gali ir nesustabdyti ypač kai forsu ne vienas arba kai einama su tikslu susidoroti.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-03-16, 23:47
Pranešimai: 669
Reputacija: +49
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 01:06 
     
Cituoti:
Skandinavai ramūs žmonės, bet jau kaip išgirdom tai tiesiog su trenksmu, pasirodė, kad vienas kartas nulėmė labai daugelio gyvybių netektį, o jei tada tas mentas būtų turėjęs ginklą? Gal aukų būtų buvę perpus mažiau?

Šiuo atveju nepataikei. Pvz Suomijoje irgi vos ne nacionalinis bruožas turėti ginklus. Ir ten retai, bet vyksta ir šaudymai mokyklose ir šiaip dažnesnis ginkluoti išpuoliai.
Cituoti:
Kiekvienas renkasi kaip jam atrodo teisinga, gal tu ir lauksi kol žudys aplinkinius, o kitas gal išgelbės daug gyvybių. Tu labai leidiesi į kraštutinumus, kaip visokie krepštelėjimai ir pnš., dėl menkniekių nieks nešaudo. Sakau dar kart, Lietuvoje yra labai liberalūs ginklų įstatymai, bet negirdim, kad kaimynai šaudytųsi ir pnš.

Tai Lt ir nėra per daug paplitę visi ginklai, tikrai daugiau žinau turinčių ginklus nes yra medžiotojai, o ne turinčius pistoletus, jau nekalbant apie visokius automatus ir puolimo ginklus. Kurių beje iš vis be pažymos apie išmontavimą nė turėt negali.

Kalbant apie kraštutinimus, kaip tik mažesnis ginklų, ypač šaunamųjų paplitimas sukelia nelaimių. Tokia jau statistika, kad kuo prieinamesnis ginklas, tuo sunkiau apsaugoti nuo jo panaudojimo. Juk mažų mažiausiai norisi, kad vaikai pvz neštusi ginklus į mokyklas? Pasaulinėje praktikoje ne kartą vaikai ar paaugliai paimdavo iš tėvų seifų ginklus ir nesuprasdami apie jų pavojų nešdavosi "pasipuikuoti" ir pan.
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 01:35 
     
Mano nuomone yra tokia: Ok, reikia leisti žmonėms apsiginti, jaustis "saugiau" turint ginklą namuose ir t.t. bet manau, visai užtenka savigynai paprasta revolverio ar kokio 9mm šautuvo. Ir niekada nesuprasiu, kaip automatą, ar kokį shotgun galima pirkti "savigynai".
O į temą apie nelegalų ginklų įsigijimą, tai pvz, Marselyje Ak-47 atvažiuoja iš Afrikos, ir juodojoje rinkoje kainuoja 600-700 eurų. Gal ir didoka suma, bet kai paprastas narkotikų prekeivis per diena susirenka 1200-1500 eurų, tai tokiam nusipirkti automatą tas pats, kaip nueiti papietauti.
 • 0
Užsiregistravo: 2012-01-04, 01:23
Pranešimai: 4
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 01:55 
     
HiTech rašė:
Arns rašė:
Šauti be įspėjimo DRAUDŽIAMA. Ypač jei šaunama iš už nugaros. Net policija gaudydami sprunkančius pažeidėjus privalo iššauti į orą, jau nekalbant apie buitinius konfliktus, kur privaloma įspėti jog turi šaunamąjį ginklą(nes jei nutiks taip, kad tavęs nesužeidė ir jis tik su šaltuoju ginklu ar net iš vis be jo...).
Na jau, iškur čia tokie DRAUDIMAI? :) Va tau ištraukėlė iš įstatymo:
Šaunamasis ginklas, specialiosios priemonės gali būti panaudotos be įspėjimo:
1) kai pareigūnas arba kitas asmuo užpuolamas netikėtai arba panaudojant ginklą;
2) kai užpuolama panaudojant kovinę techniką, laivą, orlaivį arba kitą transporto priemonę;
3) kai pasipriešinama ginklu;
4) išlaisvinant įkaitus;
5) kitais policijos veiklą reglamentuojančių įstatymų nustatytais atvejais.

O policijos veiklos įstatyme numatyta, kad be įspėjimo galima panaudoti ginklą kai delsimas kelia grėsmę pareigūno aš kito asmens gyvybei, arba kai toks įspėjimas yra neįmanomas.

Beje dar tikrai žinau, kad pareigūnui šaunamąjį ginklą be įspėjimo galima naudoti kai iš jo bandoma ginklą atimti.

Šiaip šis įstatymas taikomas pareigūnams, dėl civilių nesu garantuotas, bet turėtų būti panašiai, tik kitaip suformoluota. Aišku jokių įkaitų ten nebus minima.

Dėl sprunkančių nusikaltėlių ir šaunamojo ginklo panaudojimo irgi yra ką papasakot, bet visų subtilybių geriau neatskleisiu :)


Tik su visu situo yra viena problema, o tu irodyk, kad situacija buvo tikrai tokia ir kad negalejai sauti jam i ranka ar koja.
Cia panasiai kaip ir su ivaziavimu i sikna. Jei staigiai stabdoma be reikalo, tai kaltas yra tas i kuri ivaziuojama. Kadangi nera jokiu irodymu, o antrasis irgi pazeide taisykles, tai yra nesilaike saugaus atstumo, tai jam ir suverciama visa kalte, nors avarine situacija sukele pirmasis.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-04-04, 03:11
Pranešimai: 14289
Miestas: Vilnius-Klaipeda
Reputacija: +2232
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 03:19 
     
Arns rašė:
Cituoti:
Skandinavai ramūs žmonės, bet jau kaip išgirdom tai tiesiog su trenksmu, pasirodė, kad vienas kartas nulėmė labai daugelio gyvybių netektį, o jei tada tas mentas būtų turėjęs ginklą? Gal aukų būtų buvę perpus mažiau?

Šiuo atveju nepataikei. Pvz Suomijoje irgi vos ne nacionalinis bruožas turėti ginklus. Ir ten retai, bet vyksta ir šaudymai mokyklose ir šiaip dažnesnis ginkluoti išpuoliai.
Cituoti:
Kiekvienas renkasi kaip jam atrodo teisinga, gal tu ir lauksi kol žudys aplinkinius, o kitas gal išgelbės daug gyvybių. Tu labai leidiesi į kraštutinumus, kaip visokie krepštelėjimai ir pnš., dėl menkniekių nieks nešaudo. Sakau dar kart, Lietuvoje yra labai liberalūs ginklų įstatymai, bet negirdim, kad kaimynai šaudytųsi ir pnš.

Tai Lt ir nėra per daug paplitę visi ginklai, tikrai daugiau žinau turinčių ginklus nes yra medžiotojai, o ne turinčius pistoletus, jau nekalbant apie visokius automatus ir puolimo ginklus. Kurių beje iš vis be pažymos apie išmontavimą nė turėt negali.

Kalbant apie kraštutinimus, kaip tik mažesnis ginklų, ypač šaunamųjų paplitimas sukelia nelaimių. Tokia jau statistika, kad kuo prieinamesnis ginklas, tuo sunkiau apsaugoti nuo jo panaudojimo. Juk mažų mažiausiai norisi, kad vaikai pvz neštusi ginklus į mokyklas? Pasaulinėje praktikoje ne kartą vaikai ar paaugliai paimdavo iš tėvų seifų ginklus ir nesuprasdami apie jų pavojų nešdavosi "pasipuikuoti" ir pan.


[spoil]Paveikslėlis[/spoil]

Tu net nesupranti apie ką kalbi, tokių ale "puolamųjų" ginklų išvis nėra. Tai sakai mažesnis paplitimas sukelia nelaimes, nu tai gerai, tvarkoj, ko čia tada ginčijies?
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-30, 01:38
Pranešimai: 1636
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 10:03 
     
Analog rašė:
Arns rašė:
Cituoti:
Skandinavai ramūs žmonės, bet jau kaip išgirdom tai tiesiog su trenksmu, pasirodė, kad vienas kartas nulėmė labai daugelio gyvybių netektį, o jei tada tas mentas būtų turėjęs ginklą? Gal aukų būtų buvę perpus mažiau?

Šiuo atveju nepataikei. Pvz Suomijoje irgi vos ne nacionalinis bruožas turėti ginklus. Ir ten retai, bet vyksta ir šaudymai mokyklose ir šiaip dažnesnis ginkluoti išpuoliai.
Cituoti:
Kiekvienas renkasi kaip jam atrodo teisinga, gal tu ir lauksi kol žudys aplinkinius, o kitas gal išgelbės daug gyvybių. Tu labai leidiesi į kraštutinumus, kaip visokie krepštelėjimai ir pnš., dėl menkniekių nieks nešaudo. Sakau dar kart, Lietuvoje yra labai liberalūs ginklų įstatymai, bet negirdim, kad kaimynai šaudytųsi ir pnš.

Tai Lt ir nėra per daug paplitę visi ginklai, tikrai daugiau žinau turinčių ginklus nes yra medžiotojai, o ne turinčius pistoletus, jau nekalbant apie visokius automatus ir puolimo ginklus. Kurių beje iš vis be pažymos apie išmontavimą nė turėt negali.

Kalbant apie kraštutinimus, kaip tik mažesnis ginklų, ypač šaunamųjų paplitimas sukelia nelaimių. Tokia jau statistika, kad kuo prieinamesnis ginklas, tuo sunkiau apsaugoti nuo jo panaudojimo. Juk mažų mažiausiai norisi, kad vaikai pvz neštusi ginklus į mokyklas? Pasaulinėje praktikoje ne kartą vaikai ar paaugliai paimdavo iš tėvų seifų ginklus ir nesuprasdami apie jų pavojų nešdavosi "pasipuikuoti" ir pan.


[spoil]Paveikslėlis[/spoil]

Tu net nesupranti apie ką kalbi, tokių ale "puolamųjų" ginklų išvis nėra. Tai sakai mažesnis paplitimas sukelia nelaimes, nu tai gerai, tvarkoj, ko čia tada ginčijies?

Hmm, papasakok kaip su automatu ar be galo stambaus kalibro revolveriu eini medžioti, ar savigynos tikslais vos ne nuneši kokios galūnės


Tai jei pritari, ko tu ginčijiesi? Jei ne, tai ko normaliai nediskutuoti?
 • 0


_________________
Žmonės, kurie neapkenčia tiesos, nepakenčia ir žmonių, drįstančių ją sakyti. Fransua Fenelonas


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-09, 12:50
Pranešimai: 6318
Reputacija: +153
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 63 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'