Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-04, 14:29 

auguste_p rašė:
50proc galimybė pagimdyti sveiką vaiką kai kuriems tėvams gali pasirodyti pakankamai didelė ir verta rizikos.

Žinoma, visi galime suprasti subjektyvų žmonių norą susilaukt palikuonių - tai, giminės pratęsimas, lyg ir yra vienas svarbiausių kiekvieno mūsų, kaip biologinių sutverimų, tikslų. Bet manau, kad tokius dalykus reiktų stengtis vertinti objektyviai. Vieni žiauriausių pavyzdžių šia tema būna tie, kai tėvai žinodami 'tikimybes' vistiek ryžtasi 'rizikuoti' ir susilaukti nuo gimimo silpnų, sergančių vaikų. Ir tėvams, ir vaikams tolesnis gyvenimas būna nepilnavertis ir kupinas kančių. Ar tikrai verta?
Vienas dalykas, kai nežinant tai atsitinka - tada, nesiginčiju, jau niekur nepabėgsi ir turėsi kiek įmanydamas prižiūrėt vaiką; visai kas kita, kai iš anksto būni įspėtas, kas gali atsitikt - tada tik save kaltint gali.
Juolab, kad ta, šiuo atveju išgalvota, 50proc. tikimybė nereiškia, kad bus arba viskas gerai, arba viskas blogai. Jeigu jau yra tokia tikimybė, reiškia, kažkas iš esmė yra blogai, ir 'trūkumai' gali būti neakivaizdūs.

auguste_p rašė:
Bet jei šitaip gilintumėmės į kiekvieno žmogaus genomą ir spręstume, kas vertas susilaukt vaikų, o kas ne, ar tai neprivestų prie savotiško genocido? Na su idėja apvalyti rasę nuo nešvarių genų. Ar ne?
Ir čia tas pagrindinis moralinis klausimas.. kad su visa šių laikų medicina natūralios atrankos žmonių rasėje kaip ir nebeliko. Tai galbūt naudinga dabartinėms kartoms, bet ateičiai, manau, pražūtis. Tuomet jūs lyg ir teisus būtumėte, bet vis dėlto sudegintas ant laužo dabartinės kartos..

Taip, galbūt tai ir būtų savotiškas genocidas, todėl greičiausiai taip niekad ir neatsitiks. Vistiek žmogus pirma pagalvoja apie savo poreikius, o po to apie 'bendrą vaizdą' - niekas niekad nesutiktų įvesti 'genų tikrinimo'.
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-11, 20:44 

faktas rašė:
auguste_p rašė:
''polinkis'' vėžiui dar nėra nuosprendis sirgti vėžiu. Tamsta, nedezinformuokite žmonių...
Vienas iš pavyzdžių: krūties vėžį lemia dvi genetinės mutacijos. Vieną iš mutacijų galima paveldėti iš kurio nors iš tėvų, tačiau, kad pradėtų vystytis vėžys būtinai reikalinga antroji mutacija, kuri gali įvykti arba neįvykti, priklausomai nuo aplinkos veiksnių. Tai ir vadinama ''polinkiu'' vėžiui.

Taigi per genetikos paskaitas išmokau, kad neįmanoma padovanoti vaikui ''garantuoto'' vėžio.
Na... arba aš kažko nežinau ir jūs man paaiškinsite ką turit minty..

Nedezinformuoju aš žmonių! Dirbau toje srityje, bet į visus mechanizmus gilintis aš čia nenoriu.
Vėžys nėra viena kažkokia liga. Tas žodis apima daugybę ligų, iš kurių daugumai būdingas nevaldomas audinio išvešėjimas dėl genetinių priežasčių. Dėl to kalbėti apie vėžį bendrai yra praktiškai neįmanoma. Daugeliu atvejų auglio indukcijai reikia mutacijų abiejuose genuose. Tai būdinga tiems genams, kurie dalyvauja ląstelės valdymo procese, bet genų produktų kiekis iš vieno veiklaus geno yra pakankamas normaliai veiklai. Taigi kol nėra mutacijos antrame gene, jokio vėžio nebus.
Kas kita yra su dominuojančiomis mutacijomis. Tai yra mutacijos, įvykstančios valdymui labai svarbiuose genuose, pvz. men1, p53 ir t.t. Jei bent vienas toks genas poroje yra defektyvus, labai smarkiai padidėja vėžio rizika, nes trūksta genų produktų.

Tarkim, tu man duotum savo kraujo, ir aš nusekvenavęs tavo 11q13 chromatino regioną aptikčiau recesyvinę mutaciją meniną koduojančiame gene ir pasakyčiau, kad ~50 proc., jog tavo vaikas numirs nuo vienos iš pačių baisiausių neoplazijų, ką darytum? Susilauktum vaiko, žinodamas, jog padovanosi jam iškart be galo šlykščią ir skausmingą mirtį?

Su tais nevaisingais vyrais yra lygiai tas pats. Jei nevaisingi jie dėl ligų ir bet kokių kitų priežasčių, išskyrus mechaninius pažeidimus, tai galimybės jiems pasidaryti vaiką priveda prie ilgalaikio genofondo degradavimo. Bet ir tai... Ar vyras, kuris su Kalėdine petarda išsisprogdino sau klyną, vertas galimybės turėti vaiką ir perduoti savo IQ...

...na, jau tu su savo IQ, tai tikrai esi VERTAS. Tik žiūrėk, nepakeisk savo tvirto požiūrio šiuo atveju, kai tai palies tave ir tau artimus žmones. Ir apskritai - susirgai - kam gydytis? Vyniokis į baltą paklodę ir tyliai šliaužk į kapines. Juk yra sveikų - jie pagyvens...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-11, 21:10 

valdze rašė:
faktas rašė:
auguste_p rašė:
''polinkis'' vėžiui dar nėra nuosprendis sirgti vėžiu. Tamsta, nedezinformuokite žmonių...
Vienas iš pavyzdžių: krūties vėžį lemia dvi genetinės mutacijos. Vieną iš mutacijų galima paveldėti iš kurio nors iš tėvų, tačiau, kad pradėtų vystytis vėžys būtinai reikalinga antroji mutacija, kuri gali įvykti arba neįvykti, priklausomai nuo aplinkos veiksnių. Tai ir vadinama ''polinkiu'' vėžiui.

Taigi per genetikos paskaitas išmokau, kad neįmanoma padovanoti vaikui ''garantuoto'' vėžio.

Nedezinformuoju aš žmonių! Dirbau toje srityje, bet į visus mechanizmus gilintis aš čia nenoriu.
Vėžys nėra viena kažkokia liga. Tas žodis apima daugybę ligų, iš kurių daugumai būdingas nevaldomas audinio išvešėjimas dėl genetinių priežasčių. Dėl to kalbėti apie vėžį bendrai yra praktiškai neįmanoma. Daugeliu atvejų auglio indukcijai reikia mutacijų abiejuose genuose. Tai būdinga tiems genams, kurie dalyvauja ląstelės valdymo procese, bet genų produktų kiekis iš vieno veiklaus geno yra pakankamas normaliai veiklai. Taigi kol nėra mutacijos antrame gene, jokio vėžio nebus.
Kas kita yra su dominuojančiomis mutacijomis. Tai yra mutacijos, įvykstančios valdymui labai svarbiuose genuose, pvz. men1, p53 ir t.t. Jei bent vienas toks genas poroje yra defektyvus, labai smarkiai padidėja vėžio rizika, nes trūksta genų produktų.

Tarkim, tu man duotum savo kraujo, ir aš nusekvenavęs tavo 11q13 chromatino regioną aptikčiau recesyvinę mutaciją meniną koduojančiame gene ir pasakyčiau, kad ~50 proc., jog tavo vaikas numirs nuo vienos iš pačių baisiausių neoplazijų, ką darytum? Susilauktum vaiko, žinodamas, jog padovanosi jam iškart be galo šlykščią ir skausmingą mirtį?

Su tais nevaisingais vyrais yra lygiai tas pats. Jei nevaisingi jie dėl ligų ir bet kokių kitų priežasčių, išskyrus mechaninius pažeidimus, tai galimybės jiems pasidaryti vaiką priveda prie ilgalaikio genofondo degradavimo. Bet ir tai... Ar vyras, kuris su Kalėdine petarda išsisprogdino sau klyną, vertas galimybės turėti vaiką ir perduoti savo IQ...

...na, jau tu su savo IQ, tai tikrai esi VERTAS. Tik žiūrėk, nepakeisk savo tvirto požiūrio šiuo atveju, kai tai palies tave ir tau artimus žmones. Ir apskritai - susirgai - kam gydytis? Vyniokis į baltą paklodę ir tyliai šliaužk į kapines. Juk yra sveikų - jie pagyvens...

Va tokių kaip tu, kurie sugeba suvokti tik juodą arba raudoną, mano gyvenime tikrai nėra. Išvis nesugebėjai suvokti, ką aš čia rašiau...
  • 0

Vartotojo avataras

Reputacija: +3

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-11, 23:43 

faktas rašė:
valdze rašė:
faktas rašė:
auguste_p rašė:

Va tokių kaip tu, kurie sugeba suvokti tik juodą arba raudoną, mano gyvenime tikrai nėra. Išvis nesugebėjai suvokti, ką aš čia rašiau...

...gal ir nesupratau, gal "pasikarščiavau" dėl to nevaisingų tėvų "genetinio šlamšto". Atleisk...
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 29 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 1 svečias

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'