Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 25 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Mokslas » Žmogus ir medicina
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-14, 16:06 
     
Kaip pats būdamas būsimas gydytojas galiu pasakyti, kad idėja pati savaime visai nebloga: Nemokamai baigei studijas- būk malonus ir atidirbk už tai Lietuvoje, o ne iškarto bėk į Angliją ar dar kur. Bet esmė, kad tau neduos rinktis kur atidirbti, pasiūlys vietą Kalvarijoje, Kelmėje ar dar kur ir viskas, būdamas 28-30m, turėdamas šeimą, būsi 3 metams ištremtas į kaimą. Dabar rajonai vilioja gydytojus mokėdami geras algas, sudarydami palankias sąlygas ir pan. O įsigaliojus naujajam įstatymui tom ligoninėm tikrai nebereikės tų algų gerų mokėti, nes SAM ar taip ar taip jiems tų gydytojų atsiūs, nes vargšam nebus kur dingti, arba moki 100 000 LTL arba dirbi kaime už 1500...
 • 0


_________________
barba non facit philosophum


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-12-20, 23:29
Pranešimai: 195
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-14, 19:01 
     
Koks turi būt IQ, kad tokias pataisas prastuminėt? Tegu nors 5 minutes pagalvoja apie pasekmes, jei jau nenori pasikonsultuot su studentais/rezidentais. Ne medikas aš, bet kai paskaitai, tai siutas ima :)
 • 0


_________________
paskoluklubas.ltUžsiregistravo: 2009-05-26, 13:55
Pranešimai: 1210
Reputacija: +264
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-14, 19:17 
     
Na, o kodėl gi negali tie politikai pasiklausti daktarų ir studentų nuomonės? Kodėl jie mano, kad viską patys supranta? Nežinau, galima sakyti, kad jie vagys ir viską sau tik nori pasidaryti, bet kodėl jie negali bent pasistengti kur nesupranta nekišti nosies. Kas dabar bus? ir taip jau čia ta sveikatos sitema merdi, visos tos reformos yra ne reformos, o tik destrukcija siekiant sutaupyti, o ne padidinti efektyvumą. Rankos svyra.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-24, 18:44
Pranešimai: 277
Miestas: Draudeliai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 10:30 
     
dideli kiekiai mediku tikrai neisvaziuos, nes medikas ne suvirintojas- be geru tos salies kalbos igudziu nelabai pritapsi- aisku i europos anglakalbes salis gal ir nemazai isvyks mediku. bet kitas dalykas medikas nori but gerbiamas ir jis stengsis but ten kur ji gerbs, o atlyginimas antraeilis, nors irgi svarbus dalykas. jei medikas vyksta i afrika ar azija tai greiciauisiai ne del gero atlyginimo, bet del pagarbos, realizuot gydymo poreiki, vietoj popieriu rasymo ir statistikos teikimo ligoniu kasom. O is principo tai ner ko liudet kad po mokslo baigimo gausi garantuotai darba 3 metam, minusas tik kad privalomo darbo atlyginima gali but ir minimalus, beto seima gali but suskaldyta
 • 0
Užsiregistravo: 2010-06-17, 13:11
Pranešimai: 1501
Reputacija: +53
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 12:21 
     
mobilunkas rašė:
dideli kiekiai mediku tikrai neisvaziuos, nes medikas ne suvirintojas- be geru tos salies kalbos igudziu nelabai pritapsi- aisku i europos anglakalbes salis gal ir nemazai isvyks mediku. bet kitas dalykas medikas nori but gerbiamas ir jis stengsis but ten kur ji gerbs, o atlyginimas antraeilis, nors irgi svarbus dalykas. jei medikas vyksta i afrika ar azija tai greiciauisiai ne del gero atlyginimo, bet del pagarbos, realizuot gydymo poreiki, vietoj popieriu rasymo ir statistikos teikimo ligoniu kasom. O is principo tai ner ko liudet kad po mokslo baigimo gausi garantuotai darba 3 metam, minusas tik kad privalomo darbo atlyginima gali but ir minimalus, beto seima gali but suskaldyta


Aš tau galiu duoti ranką nukirsti, kad priėmus tokį įstatymą, didžioji dalis išvažiuos. Dėl kalbos visiškai nėra problemų, dauguma valstybių, kurios suinteresuotos atsivežti medikų- pačios juos apmoko kalbos. Dėl pagarbos iš dalies esi teisus, bet atlyginimas irgi yra viena iš pagarbos forma, valstybė parodo ar gerbia tavo darbą ar ne ir šiuo metu LT panašu, kad valstybė labiau gerbia šaltkalvius, statybininkus, autobusų vairuotojus, kelininkus ir pan, bet ne medikus, nes kaikurių algos yra mažesnės už išvardintų profesijų atstovų algas, o medikai mokėsi 10 ir daugiau metų. Situacija nelabai teisinga atrodo... Beto pasižiūrėjus teliką susidaro nuomonė, kad LT nėra praktiškai nei vieno gydytojo, kuris nebūtų suinteresuotas kanors nužudyti, o kai dar valstybė tave norės įkalinti kažkur tai tikrai daug noro dirbti neliks...

Trumpai tariant, esminiai mano pastebėjimai:
1. Žmonės gydytojų dažnai negerbia
2. Mokytis reikia itin daug metų, pabaigęs jau būni suaugęs ir dažnu atveju turi kažkur šeimą.
3. Atlyginimai mažesni nei šalkvalių ir tinkuotojų....
4. Valstybė nori tave pasirinktinai įkalinti ten kur norės

Dabar pats sau atsakyk ar norėtum 10m atsimokęs visą tai iškęsti?

Tikrai daug lengviau į viską spjauti, išmokti vokiečių kalbą ir dirbti ten, beja vokietijoje gydytojai gauna nuo 4500 eur į rankas, pragyvenimui pilnai užtenka 1000 eur. skaičiuok pats...
 • 0


_________________
barba non facit philosophum


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-12-20, 23:29
Pranešimai: 195
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 13:19 
     
Ziurint i lietuvos bvp atrodytu, kad gyvenimas kaip ir gereja cia, bet is tiesu lietuva nyksta ir visko kokybe pas mus cia tik blogeja. Tokia salis kaip lietuva po daugelio metu okupacijos ir elito tremimu yra uzprogramuota zlugti, tik tas zlugimas ateina pamazu. Nera protingu zmoniu, kurie valdytu sali, o is blogo valdymo viskas ir prasideda, salys ritasi zemyn.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-11-17, 01:07
Pranešimai: 1280
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 14:51 
     
Aš irgi esu medicinos studentas. Jau seniai apsisprendžiau rinktis rezidentūrą ne LT. Dėl tokių siūlomų įstatymų net džiaugiuosi, gal daugiau studentų atsivers akys ir pasirinks rezidentūrą užsienyje. Pasistengsiu trumpai palygint rezidentūros galimybes Lietuvoje ir Vokietijoje, pateikdamas daugiausia faktus:

A.rezidentūra LT:
1. Į norimą specialybę turbūt neįstojau (mane tarkim domina neurologija. Tėra 2 neurologijos rezidentūros vietos, kai VU per metus baigia 140 studentų. Kaip matot, šansai maži. Ir taip su dauguma geresnių specialybių.
2. Tada yra du variantai:
a) Studijuoju ten kur nepatinka.
b) Pasirenku mokamą rezidentūrą ir moku po 25k Lt per metus. WTF??? Net neklausiu kaip gaunant lietuviškas algas paskui atiduot tokią paskolą. Tik Lietuvoje (kaip ir dar keliose posovietinėse šalyse) rezidentas laikomas studentu, kai visame pasaulyje jie laikomi darbuotojais, kurie dirba ir kuria naudą. Ten net mintis nekyla, kad turėtų rezidentas mokėt pinigus ligoninei, o ne atvirkščiai..
3. Jei įstoji į nemokamą rezidentūrą gauni 1200Lt STIPENDIJĄ (todėl praktiškai neturi socialinių garantijų, kas ypač aktualu merginoms gimdymo atveju). Dar dauguma rezidentų dirba ir gauna ~1000Lt algą. Kadangi susideda rezidentūra + darbas, tai didžiąją gyvenimo dalį praleidi ligoninėje.
4. Rezidentams dažnai skiriamas popierių tvarkymas ir t.t., šitaip neįgaunant reikiamų įgūdžių.
5. Net baigus studijas, gydytojų atlyginimo vidurkis 3000-3500Lt. Labai tikėtina, kad pradžioje net tiek negausi. Palyginimui – vakarų šalyse yra nusistovėję, kad gydytojas gauna maždaug 4 kartus daugiau nei šalies algų vidurkis (pvz USA santykis dar didesnis – 5,5). Dar drastiškesnis palyginimas – neurochirurgas atsimokęs 12 metų, dirbdamas itin atsakingą darbą uždirba 4k LT (1100 eurų) – maždaug tiek, kiek Olandijoj valytojas.
6. Na ir galiausiai – visuomenės požiūris į gydytoją..
Dar prie viso šito proto bokštai nori pridėt 3 metų atidirbimą. Įsivaizduokit kaip tai atrodytų praktiškai – juk žmonėm baigus rezidentūrą jau būna 30 metų. Dažnai sukurta šeima, vaikai, gal ir buto paskola. Tuomet baigi mokslus Vilniuje, o gauni paskyrimą dirbt pvz Šilutėj.. Ir ką siūlot? Mokėt 100k? Žmonai mest čia darbą ir važiuot į Šilutę, kur tikėtina, kad neras darbo (ypač jei yra siauros srities specialistė). Ar tris metus gyvent atskirai, kol galiausiai šeima iširs? Nekalbant, kad ir pačiam gydytojui turbūt mokėtų grašius, o ir profesiniu požiūriu tai dažnu atveju būtų savižudybė.

B. Rezidentūra Vokietijoje:
1. Įdarbinimo firma (kurių LT jau ne viena NEMOKAMAI )man
a)suranda MANO NORIMOS SRITIES rezidentūros vietą Vokietijoje
b)apmoka skrydį į Vokietiją darbo pokalbiui, tą pokalbį suorganizuoja, pasako ko nesakyti/ką sakyti.
c) APMOKA kalbos kursus (į agentūrą ateit užtenka mokėt B1 lygiu, paskui dar tobuliniesi kursuose tiek LT, tiek jau Vokietijoje (nemokamai). Pasiekt B1 lygį užtenka porą metų pasimokyt kalbą (labai norint – ir mažiau).
2. atlyginimas į rankas 2200eurų ir dirbt reikia normalią darbo savaitę. Rezidentūros metu realiai išmoksti dirbti (net nėra nustatytos tikslios studijų trukmės – iš esmės yra sąrašas procedūrų, kurias turi išmokti daryti, kad taptum gydytoju).
3. Padeda įsidarbinti sutuotikniui, pagal jo specialybę
4. Po rezidentūros gydytojo alga PRASIDEDA nuo 4-4,5k eurų. Šalia yra vokiškai kalbančios Austrija ir Šveicarija, kur algos dar geresnės. Apie kažkokius atidirbimus net minties nėra.
Aišku sunku, tavo būni toliau nuo draugų, tėvų. O bet tačiau, kai tokios kainos Ryanair pvz, tai koks Bremenas dažnai gaunasi arčiau namų tiek laiko, tiek finansine prasme nei ta pati Šilutė :)
 • 0


_________________
Non progredi est regredi


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-11-19, 22:48
Pranešimai: 51
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 16:40 
     
Be abejo, kad situacija nėra gera ir šios pataisos nelogiškos dabartinėje situacijoje. Bet nereikia vaizduoti vienintelių nuskriaustųjų(žiūriu medikai ypatingai save išsikelia, no offence) - visiems specialistams Lietuvoje yra ryškiai prasčiau (visais atžvilgiais), nei tarkim Vokietijoje. Pradedant nuo šlavėjų, iki inžinierių, medikų ar kitų specialistų. Tiesiog taip YRA. Ir kol kas pakeisti mes nieko negalim...
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 16:56 
     
Arthuras rašė:
Be abejo, kad situacija nėra gera ir šios pataisos nelogiškos dabartinėje situacijoje. Bet nereikia vaizduoti vienintelių nuskriaustųjų(žiūriu medikai ypatingai save išsikelia, no offence) - visiems specialistams Lietuvoje yra ryškiai prasčiau (visais atžvilgiais), nei tarkim Vokietijoje. Pradedant nuo šlavėjų, iki inžinierių, medikų ar kitų specialistų. Tiesiog taip YRA. Ir kol kas pakeisti mes nieko negalim...


Na medikų darbas yra tikrai išskirtinis, reikalaujantis itin daug žinių atsidavimo ir šalto proto, o dar poto vakare reikia per teliką žiūrėti, kaip tavo kolegas kolioja arba teisme išaiškinti senuko artimiesiems (kurie jo 15metų nelankė), kad 98m. vyras mirė nuo senatvės, o ne kad tu jį nugydei.
 • 0


_________________
barba non facit philosophum


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-12-20, 23:29
Pranešimai: 195
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 18:14 
     
Cituoti:
Na medikų darbas yra tikrai išskirtinis, reikalaujantis itin daug žinių atsidavimo ir šalto proto, o dar poto vakare reikia per teliką žiūrėti, kaip tavo kolegas kolioja arba teisme išaiškinti senuko artimiesiems (kurie jo 15metų nelankė), kad 98m. vyras mirė nuo senatvės, o ne kad tu jį nugydei.


Visos specialybės yra išskirtinės. Tie patys gaisrininkai, kurie gauna minimalius atlyginimus irgi neretai rizikuoja savo gyvybėmis, kad ištrauktų alkoholikus iš degančių namų ir pan.
Kiekvieną darbą norint atlikti profesionaliai reikia atsidavimo.
Gydytojai šventos karvės, kad jų darbo negalima vertinti? Tikrai pats esu matęs gydytojų aplaidumo faktų. Kai kurie gydytojai po daug metų darbo tiesiog atbunka ir į žmones žiūri ne kaip į žmones, o kaip į krūvą organų. Yra kaip yra. Be abejo, visiems visko pasitaiko ir į kiekvieną atvejį reikia žiūrėti skirtingai. Tačiau ką jūs siūlot? Kad gydytojas neneštų jokios atsakomybės? Yra ir tokių gydytojų, kurie akivaizdžiai nėra profesionalai ir tiesiog šį darbą pasirinkę dėl "prestižo"(kaip beje dar ir šiais laikais šią specialybę renkasi tie, kurie net gabumų toje srityje neturi, tačiau jų tėvai ir jie patys nori baigti būtent šią specialybę dėl pavadinimo, o ne dėl turinio).
Jokiu būdu nepuolu medikų, tačiau labai erzina kartas nuo karto išlendantys veikėjai, kurie šią specialybę "sudievina". Niekas neverčia jūsų to mokytis.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 19:37 
     
Cituoti:
Be abejo, kad situacija nėra gera ir šios pataisos nelogiškos dabartinėje situacijoje. Bet nereikia vaizduoti vienintelių nuskriaustųjų(žiūriu medikai ypatingai save išsikelia, no offence) - visiems specialistams Lietuvoje yra ryškiai prasčiau (visais atžvilgiais), nei tarkim Vokietijoje. Pradedant nuo šlavėjų, iki inžinierių, medikų ar kitų specialistų. Tiesiog taip YRA. Ir kol kas pakeisti mes nieko negalim...


Sutinku, kad visiems prasčiau, bet straipsnis apie mediciną – apie ją ir komentuoju :) Aišku, kad Lietuva nepradės mokėt algų kaip vakarų Europoj (20k+ Lt per mėnesį). Bėda yra ta, kad Lietuvoje net proporcingai žiūrint yra itin mažas dėmesys skiriamas medicinai. Pagal Lietuvos algų vidurkį gydytojas turėtų uždirbti ~7k Lt. Kodėl taip nėra? Nes apgailėtinai mažai pinigų skiria medicinai. Prancūzija skiria sveikatos apsaugai 10% bvp, UK – 8,5% ir visoje Europoje tas santykis gana panašus ir laikosi apie 8-10%. USA net 16%!!!. O Lietuvoje nė 5% nesiekia...
 • 0


_________________
Non progredi est regredi


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-11-19, 22:48
Pranešimai: 51
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 20:44 
     
Bėda ta, kad skyrus daugiau BVP, daugiau jo nuvažiuotų ligoninėms vadams, viešiems "pirkimams" ir panašiai. Korupcija, korupcija ir dar kartą korupcija. :) O atlyginimai vargiai ar pakiltų...
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 21:21 
     
kol niekas netikrina is kur pas valstybiniu istaigu vadus pinigai, nieko nepasikeis. Yra naturalu gauti 4 k alga ir pasistatyti nama uz vilniaus uz 1 mln litu be paskolu. O is kur tie pinigai.. niekam neidomu. O jei ir patikrins, maksimum kas laukia, atleidimas is pareigu. Ot didele beda, kai jau viskas privogta:))
 • 0


_________________
weaxdesign.comUžsiregistravo: 2011-09-29, 00:32
Pranešimai: 119
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 21:52 
     
įdomu, o kodėl toks siūlymas yra tik medicinos studentams? tai gal tegu lygiateisiškai įveda ir visiem kitiems, nes dabar tai dar kažkokia diskriminacija gaunas
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-11, 01:53
Pranešimai: 108
Reputacija: +6
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 22:13 
     
Pypkiu rašė:
įdomu, o kodėl toks siūlymas yra tik medicinos studentams? tai gal tegu lygiateisiškai įveda ir visiem kitiems, nes dabar tai dar kažkokia diskriminacija gaunas


Nes medicinos studentams išmokyti išleidžiama daugiausiai.
Šiaip aš už apskritai mokamą mokslą visiems ligi vieno. Taip būtų geriausia.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 22:23 
     
Arthuras rašė:
Pypkiu rašė:
įdomu, o kodėl toks siūlymas yra tik medicinos studentams? tai gal tegu lygiateisiškai įveda ir visiem kitiems, nes dabar tai dar kažkokia diskriminacija gaunas


Nes medicinos studentams išmokyti išleidžiama daugiausiai.
Šiaip aš už apskritai mokamą mokslą visiems ligi vieno. Taip būtų geriausia.


Tada išspręsk vieną problemą:
Gabus studentas be pinigų ir galimybės gauti banko paskolą. Kaip užtikrinsi mokslo prieinamumą jam?
 • 0
Užsiregistravo: 2010-02-08, 03:13
Pranešimai: 2806
Reputacija: +623
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 22:25 
     
- rašė:
Arthuras rašė:
Pypkiu rašė:
įdomu, o kodėl toks siūlymas yra tik medicinos studentams? tai gal tegu lygiateisiškai įveda ir visiem kitiems, nes dabar tai dar kažkokia diskriminacija gaunas


Nes medicinos studentams išmokyti išleidžiama daugiausiai.
Šiaip aš už apskritai mokamą mokslą visiems ligi vieno. Taip būtų geriausia.


Tada išspręsk vieną problemą:
Gabus studentas be pinigų ir galimybės gauti banko paskolą. Kaip užtikrinsi mokslo prieinamumą jam?


Jei jis iš tikrųjų gabus, už jį laiduoti galėtų valstybė, kad šis galėtų gauti paskolą.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 22:31 
     
Arthuras rašė:
Pypkiu rašė:
įdomu, o kodėl toks siūlymas yra tik medicinos studentams? tai gal tegu lygiateisiškai įveda ir visiem kitiems, nes dabar tai dar kažkokia diskriminacija gaunas


Nes medicinos studentams išmokyti išleidžiama daugiausiai.
Šiaip aš už apskritai mokamą mokslą visiems ligi vieno. Taip būtų geriausia.


nu jo, pasirinki studijas, kurios trunka 10 metų, sukraunama medžiaga už 20 metų, atsakomybė dar velnias žino kokia ir dar pririša velnias žino kur...
Patiko tas palyginamas, kad atsakomybė kaip ir gaisrininkų. bet jei gaisrininkas nespėjo ištraukt iš ugnies jo nepradės teist ir pan,
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-11, 01:53
Pranešimai: 108
Reputacija: +6
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-15, 22:33 
     
Pypkiu rašė:
Arthuras rašė:
Pypkiu rašė:
įdomu, o kodėl toks siūlymas yra tik medicinos studentams? tai gal tegu lygiateisiškai įveda ir visiem kitiems, nes dabar tai dar kažkokia diskriminacija gaunas


Nes medicinos studentams išmokyti išleidžiama daugiausiai.
Šiaip aš už apskritai mokamą mokslą visiems ligi vieno. Taip būtų geriausia.


nu jo, pasirinki studijas, kurios trunka 10 metų, sukraunama medžiaga už 20 metų, atsakomybė dar velnias žino kokia ir dar pririša velnias žino kur...
Patiko tas palyginamas, kad atsakomybė kaip ir gaisrininkų. bet jei gaisrininkas nespėjo ištraukt iš ugnies jo nepradės teist ir pan,


Jei gaisrininkai neatvyksta laiku, nepadaro visko, kad išgelbėtų - juos taip pat gali kaltinti. Tik bėda ta, kad iš jų nieko nepaimsi - biedni jie. :)
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-16, 18:29 
     
O jums neatrodo, kad tie aplaidūs gyditojai likę nuo sovietinių laikų yra tiesiog ne gydytojai. Tiesiog ten sėdi, nes algą gauna. Jeigu algos būtų normalios, tai ir gyditojų būtų daugiau, jie būtų laimingesni, dirbtu ir džiaugtūsų darbu, o tokių, kurie ne ten pakliuvo nebeliktų, nes nukonkuruotu juos. Geras gydytojas juk gelbėja givybes, kodėl turime jiems kažko gailėti?
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-24, 18:44
Pranešimai: 277
Miestas: Draudeliai
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-16, 18:53 
     
Pakėlus atlyginimus atsirastų tik daugiau iš tikrųjų nemotyvuotų gydytojų, kurie tiesiog norėtų prestižo ir gero atlyginimo. Gal jie ir turės galvą ant pečių(kitaip nebaigs studijų), tačiau nebus norintys padėti. Žinoma, jokiu būdu nesakau, jog nereikia kelti medikų atlyginimų.

Cituoti:
Geras gydytojas juk gelbėja givybes, kodėl turime jiems kažko gailėti?


Bet koks geras specialistas teikia mums ĮVAIRIAS paslaugas. Kodėl mes turime jiems kažko gailėti?
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-16, 23:38 
     
Arthuras rašė:
Pakėlus atlyginimus atsirastų tik daugiau iš tikrųjų nemotyvuotų gydytojų, kurie tiesiog norėtų prestižo ir gero atlyginimo. Gal jie ir turės galvą ant pečių(kitaip nebaigs studijų), tačiau nebus norintys padėti. Žinoma, jokiu būdu nesakau, jog nereikia kelti medikų atlyginimų.

Cituoti:
Geras gydytojas juk gelbėja givybes, kodėl turime jiems kažko gailėti?


Bet koks geras specialistas teikia mums ĮVAIRIAS paslaugas. Kodėl mes turime jiems kažko gailėti?

Siek tiek prasilenki su logika. Kuo didesnis atlyginimas,tuo didesne motyvacija geriau dirbti. Jei tu gauni diddeli atlyginima, bet dirbi blogai, rinkos salygomis atsiras kitas, kuris dirbs geriau ir pakeis tave nustumdamas i prasciau apmokama darba kurio atlyginimas labiau atitinka tavo motyvacija. Realiai aisku ne viskas taip paprasta, bet nereikia svaigt, kad didesnis atlyginimas nemotyvuoja geriau dirbt.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-11-17, 01:07
Pranešimai: 1280
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-17, 00:37 
     
Ne aš pirmas pradėjau svaigt.

Cituoti:
Jeigu algos būtų normalios, tai ir gyditojų būtų daugiau, jie būtų laimingesni, dirbtu ir džiaugtūsų darbu,


Nė velnio. Dauguma gerų gydytojų iš įvairių šaltinių pasidaro dar daugiau litų. Kuo daugiau litų, tuo gydytojai abejingesni ligoniui, labiau pasikėlę(žinoma, ne visada).
Kvailas įsitikinimas, kad vien pinigai viską pakeis. Pinigai tik viena iš problemų.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-08-03, 16:38
Pranešimai: 4366
Reputacija: +458
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-01-17, 11:26 
     
Arthuras rašė:
Ne aš pirmas pradėjau svaigt.

Cituoti:
Jeigu algos būtų normalios, tai ir gyditojų būtų daugiau, jie būtų laimingesni, dirbtu ir džiaugtūsų darbu,


Nė velnio. Dauguma gerų gydytojų iš įvairių šaltinių pasidaro dar daugiau litų. Kuo daugiau litų, tuo gydytojai abejingesni ligoniui, labiau pasikėlę(žinoma, ne visada).
Kvailas įsitikinimas, kad vien pinigai viską pakeis. Pinigai tik viena iš problemų.


Pinigai lemia ne viską, tačiau tikrai gera motyvacija. Jei suderinam, kad tapti gydytoju gali tik geriausi (aukšti stojamieji balai, griežtas vertinimas studijų), o baigę gaus gerą alga, tuomet pateks tik geriausi ir eis tik tokie.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-05-14, 13:38
Pranešimai: 257
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 25 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 4 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'