Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai

Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume

Išsami paieška

[ 74 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Žmonių pasaulis » Kaip mes gyvename
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 17:09 

Juokinga :D. Kionig ir immortallt, kai aš jums bandau pateikti problemas važiuojant viešuoju transportu, tai jūs sakot, kad jos labai retos ir visai nedidelės ir tuo pačiu pateikiat ala "rimtas" bėdas, kurios ištinka vairuojančius. :D

Pvz.:
Cituoti:
Ne vienetiniai, o gana dažni. Kokie narkomanai tau mašiną subalados, nei iš jos kažką vertingo pavogs ir teks lakstyt į draudimą ir po šrotus ant dalių..

Cituoti:
Kur jau ten reikia klampoti, kai tereikia palaukti stotelėje ? Smile O jei ir vėluoja tai tik porą keletą minučių, išimtinais atvejais atvažiuoja kitas po 10 min, kai kur dar dažniau. Nereik kiekvienąsyk žiemą šaltukui paspaudus spėliot ar užsives, ar ne...

Juokingi argumentai. Tas "palaukti stotelėje" gali užtrukti ir 30 min. O jei dar per vieną maršrutą nenuvažiuoji, tai tas stovėjimas gali prasitęsti. Tvarkingi automobiliai kuriasi ir prie -25.

Cituoti:
Čia nereikia dviračio išradinėt. Jau turi būti suplanavęs dieną prieš. Ir išvažiuoti anksčiau. Tokiu atveju, jei net ir neatvažiuos turėsi dar atsargos ir spėsi laiku, tik reikia tą daryti dar prieš kokią gerą valandą, o ne paskutinę minutę.

Aš irgi pritariu, kad nereikia dviračio išradinėt ir pritariu tam, kad automobilis tikrai nekaltas, kad vėluojama.

Cituoti:
Vat ir papasokok, kaip perki padorų dyzelį naudotą ?

Pasiimi asmenį kuris pats pardavinėja automobilius ir važiuoji ieškot. Tie kurie nusiperka neužmuštą, tai sėkmingai pravažinėja ir kelis metus be remontų, nors automobilio kaina vos kokie 7000lt.

Cituoti:
O mum į jokius servisus nereikia varinėti Razz Nereikia trankytis po TA. Nereikia paniškai bijoti padidėsiančių kuro kainų ir žutbūt rasti kontrabandinio kuro.

Jums reikia pirkti mėnesinį bilietą, sekti autobusų tvarkaraščius ir param...

Cituoti:
Nenaujiena. O kodėl jauni žmonės taip negali gyventi ? Smile

Kvailiai be abejo gali.

Automobilis turi gerokai daugiau pliusų, nei minusų ir tai akivaizdu ir neverta to bandyt paneigt. Kitas reikalas, ar žmogus pasiruošęs 400-500lt išleist per mėnesį, tai jau kitas klausimas.
  • 0

Reputacija: +458

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 17:48 

Nu kvailiais, kad mašinos neturi gal vadinti ir nereikia. Beje, čia mes kaip ir pasidalinom kiek maždaug išleidžiam mašinai, tai būtų įdomu kiek autobusam ir pnš. išleidžiat jūs.
  • 0

Reputacija: 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 18:19 

Cituoti:
O, man atrodo, kad tave mašinoje pagimdė

Cituoti:
Man visiškai poch..

Tai taip iseina moderatorius gali kurstyti nepykanta ant kitu, o kiti ne? nu ce lietuvoje savivaliavimas visada pasizymejo :) Patys save virsininkais pasitato bet galvoje vejas upauja :)

O kas priziuri moderatorius? :) Galit blokuoti ACC, bet taisyklese neparasyta kad vartotojas negali kurtis keliu atskiru ACC..Ir viskas lengvai apeinama..tereikia poros minuciu ir tu turi nauja ACC, net IP blokada nepades nes pas mane besikeiciantis, o dar yra ir Proxy serveriai :) Taigi tik gaisist laika trindami, to ko nesugebat paneigti :))

Cituoti:
Tai, gerai dar betrūksta, kad kiekvienas babajus ir lietuvis įgautų po Vokietijos pilietybę

Tegul o ka maiso?? Bet be Vokieciu kalbos egzamino ir pastovaus darbo negausi :)) Lietuvoje tas pats, turi laikyti egzamina tik tada gauni :) P.S tekste tiesiog atsispindi tautine nepykanta :))

Cituoti:
Negalėjau neatkreipti dėmesio į tai, kad porinį apie netinkamus klimatus, kainas bei "normalius" automobilius. Taigi va ir nusprendžiau pasiaiškinti kokie čia subjektyvumai tave kamuoja ar kamavo Norvegijoje

Klausimas ar isvis tokioj Norvegijoj buves ir gyvenes? :) O gal draugas pasakojo ar giminaitis..kaip ten viskas nuostabu? :)

Cituoti:
O, tu kaip davatkėlė eilinis(statistinis lietuvis, kuriam viskas blogai ir niekaip neįtiksi

Ce tavo perliukas :)) Visa diskusija tu mane gydai kaip viskas lietuvoje supuve, koks brangus tas automobilis..gerai , kad apie sildyma dar neuzsiminei, bet gal dar ne velu... spesi padejuoti :)) Tiek pats Kioning ir Immortallt pasakojat pasakas koks nuostabus tas lietuvos viesasis transportas :)) Juokdariu statusa jums yteikti :) O gal ce reklama uzsiiminejat? :)

Cituoti:
Nieks ten neteigia absoliučiai, kad mašina nereikalinga. Įmanoma iš tikrųjų ir be jo apsieiti, tik žinoma ne visais atvejais. Jei ten turi šeimą ir gyveni toliau nuo miesto

Bet tu mini vien tik minusus
Cituoti:
O mum į jokius servisus nereikia varinėti Razz Nereikia trankytis po TA. Nereikia paniškai bijoti padidėsiančių kuro kainų ir žutbūt rasti kontrabandinio kuro.
Ne vienetiniai, o gana dažni. Kokie narkomanai tau mašiną subalados, nei iš jos kažką vertingo pavogs ir teks lakstyt į draudimą ir po šrotus ant dalių..

Lygiai taip pat pastačius toje pergrūstoje aikštelėje mašinomis nenustebk jei kitą dieną rasi su nubrauktu šonu ir spjaudysies po to, kas čia galėjo taip padaryti. Pažįstamam buvo ir ne kartą.

Cituoti:
Juokinga Very Happy. Kionig ir immortallt, kai aš jums bandau pateikti problemas važiuojant viešuoju transportu, tai jūs sakot, kad jos labai retos ir visai nedidelės ir tuo pačiu pateikiat ala "rimtas" bėdas, kurios ištinka vairuojančius.

Arthur ce kaip kaimo bobutei niekaip neisaiskinsi tu jiems ir niekaip jie nesupras..Nes tik pas ju autobusai atvazuoja laiku, retkarciais veluodami 10 min, tik pas KIoning retakrciais susigrude vazuoja :)) ir kaip uz lango -25 transportas autobusas siltas, o dar ypac kai yleidinejama per priekines duris :))
nes tik pas juos stotele uz 50 metru...iki darbo speju tiek pat :))
Nes brangstantis dyzelinas aktualus tik automobiliu vairuotojams, tikriausiai viesasis transportas oru varomas :))

Tik beleika man laukti , kad vel bus (banned) nors necenzuriniu zodziu pas manes kaip ir nerasta visoje diskusijoje :)) Ne taip kaip pas moderatoriu Kioning :) Kuris turetu kelti puslapio lygi, neuzsiemes snargliskais pezalais :))
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 18:21 

Cituoti:
Nu kvailiais, kad mašinos neturi gal vadinti ir nereikia.

Automobiliai čia ne prie ko, apskritai, toks gyvenimo būdas, kurį propaguoja pencynykai - litų turi, o sau gaili net kapeikos.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 18:38 

Arthuras rašė:
Cituoti:
Nu kvailiais, kad mašinos neturi gal vadinti ir nereikia.

Automobiliai čia ne prie ko, apskritai, toks gyvenimo būdas, kurį propaguoja pencynykai - litų turi, o sau gaili net kapeikos.

teisingas apibudinimas :))
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 18:47 

O kas sakė, kad į stiklainį jie tuos litus krauna? Kaip supratau immortal nardo, o ten įranga tūkstančiais kainuoja. Man visiškai nekliūna, kad jie neturi tų mašinų, jie tiesiog išsakė argumentus prieš automobilį ir tiek, o jūs čia pensininkais vadinat, už tai kad žmonės su savo finansais tvarkytis moka :D Nu ne advokatas aš jų, bet nevertinkit situacijos tik iš vienos pusės.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 19:11 

Analog rašė:
O kas sakė, kad į stiklainį jie tuos litus krauna? Kaip supratau immortal nardo, o ten įranga tūkstančiais kainuoja. Man visiškai nekliūna, kad jie neturi tų mašinų, jie tiesiog išsakė argumentus prieš automobilį ir tiek, o jūs čia pensininkais vadinat, už tai kad žmonės su savo finansais tvarkytis moka :D Nu ne advokatas aš jų, bet nevertinkit situacijos tik iš vienos pusės.

Ce jau ju reikalas kaip jie su financais tvarkosi, bet gal beda tame kad neperdaugiausia tu pinigu turi, kad automobilis tampa tokia prabanga jiems ir laiko svaistymu :).Suprasciau jai butu Zalieji, bet juk naudojasi viesoju transportu :) tai tai galima atmesti :)

Kaip Kioning minejo, kad be to galima apseiti..Taip galima apseiti tai tas pats kas pirkti maista Optima linija, juk skirtumo nera ka valgai :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 19:15 

Mantis rašė:
Ce jau ju reikalas kaip jie su financais tvarkosi, bet gal beda tame kad neperdaugiausia tu pinigu turi, kad automobilis tampa tokia prabanga jiems ir laiko svaistymu :).Suprasciau jai butu Zalieji, bet juk naudojasi viesoju transportu :) tai tai galima atmesti :)

Kaip Kioning minejo, kad be to galima apseiti..Taip galima apseiti tai tas pats kas pirkti maista Optima linija, juk skirtumo nera ka valgai :)

Taip, galima be daug ko apsieit. Tu, matos, be lietuvių kalbos pamokų mokykloj apsėjai, jie be automobilio apsieina, o aš be privataus lėktuvo. Tai kur problema?
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 19:32 

Cituoti:
jie be automobilio apsieina, o aš be privataus lėktuvo. Tai kur problema?

Jai be automobilio jie apseina, o tu be privataus lektuvo? tai gal be elektros ir kompiuterio apseitum? :)

Cituoti:
Tu, matos, be lietuvių kalbos pamokų mokykloj apsėjai

Ce mano bedos, ne tavo :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 19:45 

Mantis rašė:
Cituoti:
jie be automobilio apsieina, o aš be privataus lėktuvo. Tai kur problema?

Jai be automobilio jie apseina, o tu be privataus lektuvo? tai gal be elektros ir kompiuterio apseitum? :)

Cituoti:
Tu, matos, be lietuvių kalbos pamokų mokykloj apsėjai

Ce mano bedos, ne tavo :)

:-D

1) Koks ryšys tarp privataus lėktuvo ir elektros? Kiekvienas asmeniškai nusprendžia ko jam reikia, gal kažkam pakanka smartfono panaršyt internete ir jiem nereikia pc, lygiai taip pat aš neperku privataus lėktuvo, nes tuo lėktuvu per metus naudojuosi duok dieve 2 kartus.
2) Jei tavo nesugebėjimas rašyt yra tavo problema, tai kodėl tau neįtinka neturintys mašinos? Juk tai reikalas. Netaikyk dvigubų standartų.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 20:02 

Mantis rašė:
Tai taip iseina moderatorius gali kurstyti nepykanta ant kitu, o kiti ne? nu ce lietuvoje savivaliavimas visada pasizymejo :) Patys save virsininkais pasitato bet galvoje vejas upauja :)
Prie ko čia moderatorius ? Dėl to, kad šis užrašas šviečiasi ? Aš taip pat žmogus. Buvo keletas provakacinių sakinių, bet jau po to pats pradėjai atsišaudyti vaikiškais linkėjimais :)

Cituoti:
O kas priziuri moderatorius? :) Galit blokuoti ACC, bet taisyklese neparasyta kad vartotojas negali kurtis keliu atskiru ACC..Ir viskas lengvai apeinama..tereikia poros minuciu ir tu turi nauja ACC, net IP blokada nepades nes pas mane besikeiciantis, o dar yra ir Proxy serveriai :) Taigi tik gaisist laika trindami, to ko nesugebat paneigti :))
Patys prisžiūrime. Prie mūsų nestovi kaip auklės kažkas iš viršaus. Blokavimą gavai pats supranti už ką. Man tavo tokie sakiniai tik juoką kėlė :)

Cituoti:
Tegul o ka maiso??
Tai tu pasaulio pilietis ar lietuvis ? Gal dar ir su mielu noru įgytum pilietybę ten kur daugiau moka ? Ir dar po to vėl įgytum kitą pilietybę, kur mokės daugiau ? :)

Cituoti:
Bet be Vokieciu kalbos egzamino ir pastovaus darbo negausi :)) Lietuvoje tas pats, turi laikyti egzamina tik tada gauni :)
Aš va kaip tik esu seniai gana laikęs ir valstybinį vokiečių kalbos egzaminą :P Bet į Vokietiją dar netraukia.

Cituoti:
P.S tekste tiesiog atsispindi tautine nepykanta :))
Kokia ten tautine neapykanta ? Ar aš sakau, kad juos reikia išnaikinti, išaudyti ir kitaip susidoroti ir skatinti juos mušti ? Engimas ir tai nėra jo čia tiek, kad galėtum kabinėtis. Panaudojau kaip žargoną vietoj imigranto.

Cituoti:
Klausimas ar isvis tokioj Norvegijoj buves ir gyvenes? :) O gal draugas pasakojo ar giminaitis..kaip ten viskas nuostabu? :)
Ar aš sakiau, kad ten viskas nuostabu ? Absoliučiai viskas ? Aš tik sakiau ir mano replika buvo tokia, kurią dar kartą pakartosiu, kad tavo išvardinti privalumus, kurie yra Vokietijoje galima rasti ir Norvegijoje. Bet ten jau nėra blogai kaip čia, Lietuvoje.

Cituoti:
Ce tavo perliukas :)) Visa diskusija tu mane gydai kaip viskas lietuvoje supuve, koks brangus tas automobilis..gerai , kad apie sildyma dar neuzsiminei, bet gal dar ne velu... spesi padejuoti :)) Tiek pats Kioning ir Immortallt pasakojat pasakas koks nuostabus tas lietuvos viesasis transportas :)) Juokdariu statusa jums yteikti :)
Kas čia tave gydo ? Atsibusk. Ar aš tau sakiau išmesk automobilį į laužyną ? Kad lėk pirkti dviračio ? Ne, aš tau to nesakiau. Šiaip tai automobilis šiandien galima sakyti yra prabangos prekė vien dėl kuro, plius visi kiti dalykai. Uždirbantiems minimumą, tai tikrai nėra ypatingai gerai kiekvienąsyk važinėtis su savais automobiliais vieniems, nes neefektyvu.

Cituoti:
O gal ce reklama uzsiiminejat? :)
Nu nu, genijau, ką dar gudro pasakysi ? :-)

Cituoti:
Bet tu mini vien tik minusus
Na yra tų minusų. Kam man mokėti už automobilį kai retai aš juo naudojuosi ? Tam reikia turėti garažą, kurių niekas nesaugo ir niekas nesiruošia mokėti. Čia problema yra ne neturėti mašinos, o tiesiog ją išlaikyti.

Cituoti:
Arthur ce kaip kaimo bobutei niekaip neisaiskinsi tu jiems ir niekaip jie nesupras..Nes tik pas ju autobusai atvazuoja laiku, retkarciais veluodami 10 min, tik pas KIoning retakrciais susigrude vazuoja :)) ir kaip uz lango -25 transportas autobusas siltas, o dar ypac kai yleidinejama per priekines duris :))
Šaltis yra gerai, dar nei vienas nenumirė važiuodamas autobusu, net jei jam ir šaltukas.

Cituoti:
nes tik pas juos stotele uz 50 metru...iki darbo speju tiek pat :))
Nes brangstantis dyzelinas aktualus tik automobiliu vairuotojams, tikriausiai viesasis transportas oru varomas :))
Tikrai, o kontrabandinis kuras ypač labai kažkam reikalingas... Nu jie gi negali oru važiuoti :D

Cituoti:
Tik beleika man laukti , kad vel bus (banned) nors necenzuriniu zodziu pas manes kaip ir nerasta visoje diskusijoje :)) Ne taip kaip pas moderatoriu Kioning :) Kuris turetu kelti puslapio lygi, neuzsiemes snargliskais pezalais :))
Aš tik prižiūriu forumą, apie lygio kėlimą, tai jau kita atskira tema. Yra pasiūlymai ir pageidavimai. Pilna laisvės paties teikti idėjas.

Manti, tu baiksi, kadanors su savo tais vaikiškais linkėjimas ar ne ? :) Nu, nepyk, bet labai jau nevyriška.
  • 0

Paskutinį kartą redagavo kionig 2012-02-13, 20:14. Iš viso redaguota 2 kartus.

Moderatorius

Reputacija: +200

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 20:10 

Cituoti:
tau neįtinka neturintys mašinos?

Man ne tai, kad neytinka tie kurie neturi masinos, tiek kiek asmenybes kurios teigia ir pasakas pasakoje, kad automobilis vienos islaidos,stresas, kad pavogs, apibraizys ir t.t :) ir dar lygina tai su viesuoju transportu, su bedomis ji pastatyi ir vairuoti :)). Ce bedos ieskojimas bedoje :)

Senamadiskas ziurejimas y gyvenima, nevazinek automobiliu- nes tai islaidos, neturek kompiuterio nes tai ir reikalauja islaidu :), nenaudok elektros- nes tai islaidos ir beto elektra brangsta...Tik be valgio ir vandens zmogus niekaip negali apseiti :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 20:28 

Oi del mano pajamu jau nebijokit, jei noreciau, kad ir is salono lizingu nauja pasiimciau. Bet randu kur geriau pinigus deti. Mano tikslas yra po 20 metu tureti pakankamas pasyvias pajamas, kad ir kas gyvenime benutiktu, na nebent kapitalistinio pasaulio griutis, kurios kol kas bent jau nematau.
O siaip kai reikia masinos - pasiskolinu/issinuomoju. Nardyti vaziuoji ne vienas. O dar kaimynas nardo, kuris turi imones masina, nes darbui reikia. Tai ir cia masinos nereik. Dvirati nuvezti reikia taisyt ? Yra taksi.

Nesakau, kad viesasis transportas yra panaceja ar neturi savo problemu. Viskas turi savo problemu, bet nera taip blogai, kaip kai kurie cia skelbia ir masinos tikrai kainuoja daugiau nei tik kuras. 500LT/men cia gaunasi kaip minimum. O dar jei nauja masina nusiperki, tai ziurek su amortizacija ir 1000LT/men laisvai gausis, jei ne 2000LT/men. As tokius pinigus tikrai turiu kur kitur isleisti kol kas. Ypac kai mano darbas is namu. Dabar is viso sugalvojau porai savaiciu pas tevus grizti, pasitrinti teviskeje laisvalaikiu (klaipeda). O uz sildyma va siandien kaip tik net asara nubraukiau pamates saskaita - 75LT. Kambaryje 19-22 laipsniai buna, 60kv.m. Vilniuje. (asara is juoko).
  • 0

Reputacija: +2207

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 20:30 

Arthuras rašė:
Juokingi argumentai. Tas "palaukti stotelėje" gali užtrukti ir 30 min.
Kai nereikia niekur skubėt, tai tas 30 min laukimo stotetėle nėra taip erzinančios, kaip daugumai vairuotoju stovinti kamštyje ir jame lėtai judant.

Cituoti:
O jei dar per vieną maršrutą nenuvažiuoji, tai tas stovėjimas gali prasitęsti. Tvarkingi automobiliai kuriasi ir prie -25.
Čia ne tvarkingume esmė, jei akumas gyvas, tai ir užkursi, o jei silpo, tai abejotinai.

Cituoti:
Pasiimi asmenį kuris pats pardavinėja automobilius ir važiuoji ieškot. Tie kurie nusiperka neužmuštą, tai sėkmingai pravažinėja ir kelis metus be remontų, nors automobilio kaina vos kokie 7000lt.
Na tai neužmuštą gali nusipirkti, bet reiktų dar su savim tampytis ir visus diagnostinius kabelius, jog galėtum matyti realią padėtį. Kitaip tik loterija.

Cituoti:
Jums reikia pirkti mėnesinį bilietą, sekti autobusų tvarkaraščius ir param...
Viskas yra internete ;) Netgi QR kodai.

Cituoti:
Kvailiai be abejo gali.

Automobilis turi gerokai daugiau pliusų, nei minusų ir tai akivaizdu ir neverta to bandyt paneigt. Kitas reikalas, ar žmogus pasiruošęs 400-500lt išleist per mėnesį, tai jau kitas klausimas.
Eik, juokdary. Apie kokius čia kvailius gali kalbėti ? :D

Jei tau visas gyvenimas siejasi su mašinomis, tai irgi nieko blogo, bet kad kitus vadinti kvailiais, tai pirma pažiūrėk į veidrodį ;)

Žinoma, kad beviltiška kažką neigti, kai tiems viskas tik apie mašinas galvoje tesisuka.
  • 0

Moderatorius

Reputacija: +200

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 21:02 

Man yra juokinga, kai žmonės teigia, jog automobilis sukelia daugiau rūpesčių, nei patogumo. Nenorit, negalit sau to leist, jums jo nereikia - puiku, gyvenkit be jo, man vienodai šviečia. Tiesiog nereikia neigti akivaizdžių dalykų - dideliai daugumai su automobiliu žymiai patogiau(vardinčiau neužsikirsdamas ir gana ilgai tas priežastis). Ir nereikia dėl to ginčytis. Naudojantis galva automobilis atneša daug teigiamų dalykų ir tik šiek tiek neigiamų(didžiausias minusas - pinigai, kuriuos išleidi). Viešajame transporte kur kas daugiau neigiamų dalykų. Kam šitie visi išvartymai? Yra kaip yra. Nereikia bandyt paneigti akivaizdžių dalykų vien dėl to, kad jūsų situacija yra kitokia, nei daugelio.

Cituoti:
Čia ne tvarkingume esmė, jei akumas gyvas, tai ir užkursi, o jei silpo, tai abejotinai.

Jei variklyje kompresijos nebėra - nekursi ir su geru akumu prie didelių šalčių.

Cituoti:
Na tai neužmuštą gali nusipirkti, bet reiktų dar su savim tampytis ir visus diagnostinius kabelius, jog galėtum matyti realią padėtį. Kitaip tik loterija.

Yra daug būdų, kaip nusipirkti neužmuštą. Galų gale, tas naudotas 1.9 tdi variklis kainuoja 600lt...
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 22:05 

Labai yra klaidinama visuomenė, kai pasakoma per žiniasklaida, kad vienas toks ar anoks tenai užsienyje uždirba 5000 lt ar 9000lt. O po to čia gyvenantiems čiabuviams akys išprogsta, kai pasako kokią algą gauna. Na Lietuvos mastu atrodo įspūdingos sumos. Bet jie prieš įsivaizduodami pamiršta vieną dalyką, kad tai nėra tą pinigų suma tenai kur dirbi ir čia, Lietuvoje.
Viską labai gerai galima patikrinti ekonometrijos rodikliu ir įsitinkinti, ar tikrai užsienyje darbo vaisus ir gyvenimo vaisus - saldūs. Tas rodiklis yra santykinis piniginis vienetas. Ir jame viskas puikiai pasimato ir išsigrinina tiesą bei padėtis. Tai yra ką gali įsigyti gaudamas už algą tenai ir ką gali įsigyti Lietuvoje gaudamas algą. Lengviausiai būtų tikrinti šiuo atveju abiejų šalių MMA. Pasirodo, tai kad tai nėra labai didelis atlyginimas Norgevijos mastu, tą pripažįsta ir pats autorius (šiuo atveju kalbant apie šią šalį), o Osle su norvegišku MMA net nepragyvensi, tas pats vos ne beveik ir LT, Vilniuje, už MMA lietuviška. Galima, bet sunkiai, priklausomai nuo poreikių, nes NT paslaugos ir aptarnavimas gana brangus ypač sostinėse ir kituse didmiesčiuose.
Taip, kad nereikia čia Lietuvoje svajoti apie norvegiškas algas su dabartinėmis lietuviškomis kainomis. ;)
Čia ypač galioja naivuoliams su rožiniais akiniais. O po to atvaro Lietuvon ir vaizduoja neva "milijonierių", net juokas ima iš tokių, o tenai sau taip negali leisti. Tenai spaudžiasi, perka pigesnus produktus, bereikalo neišlaidauja, kad LT daugiau pinigėlių parvežtų. Matyt, kultūros ir mentaliteto stoka. :-D Kam vaizduoti, o paskui tenka nusileisti. Patarlė: kuo aukščiau šoksi, tuo žemiau ar į ta pačia vietą grįši. Parvykdami atgal uždarbauti tampa "paprastaisiais mirtingaisiais".
Visada reikia turėti omeny, ir užduoti sau klausimą: ką ir kiek gali sau leisti žmogus įsigyti už piniginį vieneto santykį už tenykčią algą tenai ir čionykščią algą čionai. Ir kuo santykis tenkantis algos daliai įsigyti tam pačiam produktui ar paslaugos kiekiui yra mažesnis, tuo galimybės išlaidauti yra didesnės ir atvirkščiai.

*Pavyzdukas. (vaikiškas)
petras norgei už 10 kv. m kambarį moka 1800lt mėn.(NO MMA 9200lt), o Antanas Lietuvoje moka už tokį patį kambarį 150 lt. (LT MMA įrankas 670lt).
Petras išleido 19,56proc(santykis ~0,1956). algos, o Antanas - 22,38 proc.(santykis ~0,2238).
Tai va už tą pačia algą petras NOrgei gali leisti papildomai daugiau ar į taupyklę įsidėti, nei antoška LT'uvoje.

*[sub]reikia stengtis visada lyginti vienodus adekvačius dalykus, nes kitaip palyginimas bus beprasmis ir klaidingas.[/sub]
  • 0

Paskutinį kartą redagavo kurmis 2012-02-13, 22:23. Iš viso redaguota 1 kartą.

Reputacija: +2

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 22:21 

Kurmi, uz 1800 Osle tai bendrike tik gausi. Nors tiesa pasakius labai neieskojau, tik pasiklausinejau ten jau ilgiau gyvenanciu. Bet as butent tiek mokejau uz bendrika + elektra. O sildymas ant elektros. Uz tuos 10kv.m. mokejau 200 ziema uz elektra.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 22:25 

immortallt,
Taip, aš daviau vaikišką pavyzduką apie ką aš kalbu. :)

Esmė, kad nėra labai jau kosminės algos tenai lyginant su išlaidomis, kad gali sau ypatingai kažką leisti, kaip parvažiavę tautiečiai suokia. Aplamai, nereikia sekti pasakų tautiečiams, čia esantiems. 8.) Yla visada išlenda iš maišo.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 22:56 

Beje prie masinu, jums 500LT ant transporto malonumu nera daug ? As geriau 3 menesius pasivazinesiu viesuoju transportu ir isvarysiu uz sutaupytus pinigus i uzsieni paatostogaut. Jei manot, kad pvz norvegai vazinejas savo masina, tai labai klystat. Destytojai kurie uzdirba gerokai daugiau nei 10,000 LT, patys vazinejasi viesuoju transportu, bent taip pasakojo kai buvau ten Erasmus. Italai irgi stengiasi vazinetis viesuoju ar motoroleriais, nes taip pigiau. Sveicarai, kiek pasakojo, tai vercias su viena masina seimai, o siaip irgi jei yra galimybe renkas viesaji transporta. Tai is tu saliu pilieciu, kurie ten gime ir auge.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 23:15 

500lt yra daug į mėn. auto skirti, o jei dar remontas koks tai is vis. Aš pats viešiojo transporto nesibaidau, ir jo naudojuosi, ir man nėra gėda. Bet užtat sau galiu daugiau kito leisti pasitaupyti. Kaip jau minėjote, kelionei kad ir tolimesnei.
Šiaip čia kiekvieno principo reikalas. Aš auto palikau stoveti kai degalai perkopė 4lt/L. Esant reikalaui auto naudojamas. Ne vien dėl to kad trūktų pinigų, o dėl ekonomines logikos, suveikė manyje racionalumas pinigams. Nėra reikalo permokėti, kai galima pigiau pasinaudoti alternatyva. O degalinų operatoriai tuo ir naudajasi, o aš jiems špygą. Lietuvoje rinka - iškraipyta. Kaltas mūsų protas. Nėr ko daugiau plėstis.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 23:18 

Cituoti:
Beje prie masinu, jums 500LT ant transporto malonumu nera daug ? As geriau 3 menesius pasivazinesiu viesuoju transportu ir isvarysiu uz sutaupytus pinigus i uzsieni paatostogaut. Jei manot, kad pvz norvegai vazinejas savo masina, tai labai klystat. Destytojai kurie uzdirba gerokai daugiau nei 10,000 LT, patys vazinejasi viesuoju transportu, bent taip pasakojo kai buvau ten Erasmus. Italai irgi stengiasi vazinetis viesuoju ar motoroleriais, nes taip pigiau. Sveicarai, kiek pasakojo, tai vercias su viena masina seimai, o siaip irgi jei yra galimybe renkas viesaji transporta. Tai is tu saliu pilieciu, kurie ten gime ir auge.

Priklauso nuo daugelio aspektų, kaip visada. Jei važinėji nedaug, tai tų 500lt nepravažinėsi. Yra tokių, kurie sėkmingai prarieda 300lt. Be abejo, jei niekas negenda. Už mėnesinį bilietą + taksi retais atvejais išleisi 150lt per mėn. Na ir sutaupysi 200-300lt. Ir čia jau kiekvienam spręsti, kur tuos keletą šimtų padėt. :) Iš vienos pusės gaila, iš kitos - malonumas, kai nereikia rytais varyti per kelis autobusus. :)
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-13, 23:44 

Arthurai, kiek kainuoja padangu komplektas ir kiek laiko jis tarnaus ? Kiek kainuoja draudimas ? Kiek gaunas minimali automobilio amortizacija i menesi grubiai ? Paprastumo delei draudima imk Kasco, tada itrauksi vagysciu ir avariju kastus. Na jei tada tu vis dar sugebesi gauti 200 LT, tai as tada nuogas pereisiu Gedimino prospekta. Na nebent tu masina pastatysi ir naudosis peskomobiliu/viesuoju transportu.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-14, 00:39 

Aš skaičiuoju taip, kad tokie dalykai kaip padangos(1200lt komplektas) įeina į automobilių pirkimo išlaidas, nes visgi padangų komplektas laikys 3-4 sezonus drąsiai. Draudimai per metus ~700lt. Amortizaciją skaičiuoti vienam automobiliui - absurdiška. Vien jau todėl, kad kai kurie nuvažiuoja keletą metų sėkmingai praktiškai be gedimų. Kitiems genda kas mėnesį. Tai nėra įmonė su 50 automobilių, todėl toks skaičiavimas - labai netikslu.

Supaprastinsiu, kaip aš tai įsivaizduoju. Tvarkingas 1.9 TDI VW Golf IV kainuoja 8-9k lt. Na, nusipirkus į jį kažkiek investuosi(papildomas padangų komplektas, diržai, smulkus tvarkymas). Atsistos 10-12k lt. Per metus jo draudimai nekainuos tikrai daugiau 700lt(civilinis, kasko). Gedimų tokiuose irgi retai pasitaiko. Sąnaudos - 5-6 litrai dyzelio. Dalys - pigios. Per dieną nuvažiuojant 40km(kuriuos vargiai susuksi), pravažinėtum 300lt dyzelio(30 dienų mėnesyje). Galima dar pridėt per metus 1000lt remontams. Na ir gaunasi ~400lt. Jau nebekalbant, kad galima rast kontrabandinio :eek: Na, ir iš tų 450 tarkim, atmesk kiek pravažinėji su viešuoju. Gali include'inti ir tarpmiestinius važiavimus, kurie atsistoja brangiau nei važiuot vienam su automobiliu.

Žinoma, jei esi išlepęs ir nori gero automobilio, tai be 2000lt/mėn vargiai prasisuksi. Ir apskritai, jei vairavimas netraukia, tai tiesiog tau automobilio nereikia ir nėra tikslo diskutuot.
  • 0

Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-02-14, 01:06 

Arthuras rašė:
Aš skaičiuoju taip, kad tokie dalykai kaip padangos(1200lt komplektas) įeina į automobilių pirkimo išlaidas, nes visgi padangų komplektas laikys 3-4 sezonus drąsiai. Draudimai per metus ~700lt. Amortizaciją skaičiuoti vienam automobiliui - absurdiška. Vien jau todėl, kad kai kurie nuvažiuoja keletą metų sėkmingai praktiškai be gedimų. Kitiems genda kas mėnesį. Tai nėra įmonė su 50 automobilių, todėl toks skaičiavimas - labai netikslu.

Supaprastinsiu, kaip aš tai įsivaizduoju. Tvarkingas 1.9 TDI VW Golf IV kainuoja 8-9k lt. Na, nusipirkus į jį kažkiek investuosi(papildomas padangų komplektas, diržai, smulkus tvarkymas). Atsistos 10-12k lt. Per metus jo draudimai nekainuos tikrai daugiau 700lt(civilinis, kasko). Gedimų tokiuose irgi retai pasitaiko. Sąnaudos - 5-6 litrai dyzelio. Dalys - pigios. Per dieną nuvažiuojant 40km(kuriuos vargiai susuksi), pravažinėtum 300lt dyzelio(30 dienų mėnesyje). Galima dar pridėt per metus 1000lt remontams. Na ir gaunasi ~400lt. Jau nebekalbant, kad galima rast kontrabandinio :eek: Na, ir iš tų 450 tarkim, atmesk kiek pravažinėji su viešuoju. Gali include'inti ir tarpmiestinius važiavimus, kurie atsistoja brangiau nei važiuot vienam su automobiliu.

Žinoma, jei esi išlepęs ir nori gero automobilio, tai be 2000lt/mėn vargiai prasisuksi. Ir apskritai, jei vairavimas netraukia, tai tiesiog tau automobilio nereikia ir nėra tikslo diskutuot.

Pirma, vairuot as labai megstu. Bet as megstu keliauti, megstu gurmaniska maista, nardyma ir dar daug brangiu veiklu. Deja viskam ir dar vienu metu pinigu neuztenka.
Toliau, su kibiriuku uz 8,000 kazkaip nevilioja manes i greitkeli traukti.
Dar toliau, as klp-vln vaziuoju uz 30LT. Pasiulysi pigiau ?
Amortizacija, tai kiek automobilis nuverteja. Jei automobili nusipirksi uz ~10,000 tai per metus vis tiek jo verte kris dar po 1000 kaip minimum. Nemanau, kad po 5 metu parduotum toki uz 5000.
Pasiulei kontrabandini kura... Tai gal tada vaziuojam zuikiu viesuoju ?

Aisku cia issiskiria musu poziuriai. As mieliau renkuosi saugesne, bet brangesne masina. Kaip jau minejau, kai noriu, issinuomoju kokiu 5 metu senumo puskibiri uz ~80LT dienai. Va vasara galvoju issinuomot kokia dienai Ford Mustang uz 200LT. Bet realiai tiesiog nera pas mane poreikio. Zinoma, jeigu darbas reikalautu masinos, tai yra reiktu darbo metu vazinet ar darbas butu uzmiesty/as gyvenciau uzmiestyje, tai yra kiti dalykai - tada masina man uzdirba pajamas ir tai yra darbo irankis.
P.S. su dyzeliu artimai nesu susidures, bet ar jis nereikalauja daugiau prieziuros ir negenda dazniau ?

P.S. gyvenu strategiskai geroje vietoje. Praktiskai nera vietos, kur reikia varyti su persedimu. Nebent kitapus gelezinkelio, bet ten nelabai kada reikejo varyt.
P.S.S. kai mokiaus, tai parkavimas senamiestyje ne pigiai atsieina - 2LT/h. Aisku tada pradedi sukciauti ir nemoki ir pan. Bet tai jau yra tas pats kas vogti. Paskui parkavimas prie dabartinio darbo, tai prie pat vinco kudirkos aikstes - sekmes randant kur ikist masina nemokamai, tai ir vel tiksi 2-3LT/h. Per darbo diena 16-24LT, vidutiniskai 20 darbo dienu menesyje ir i parkinga susiveda 320 LT :D
  • 0

Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal

Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 74 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]

Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių

Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume

Ieškoti:
Pereiti į:

Reputation System ©'