Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 150 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Energija ir energetika
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 02:38 
     
visu pirma planetas sukas elipsine orbita,didesnis kuns tur didesne gravitacija,del to menulis sukas aplink zeme ,zeme aplink saule ir t.t.Ir kiek zinau gravitacija gal iskraipyt laika,bet cia kalba eitu jau apie juodasias skyles.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-11-06, 01:21
Pranešimai: 398
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 02:55 
     
man dėstytojas sakė, kad oras, dangus atrodo mėlynas, todėl, kad jame yra vandens molekulių, o vanduo nėra visiškai bespalvis, jis turi melsvą atspalvį.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-31, 16:30
Pranešimai: 395
Miestas: Vilnius
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 03:45 
     
rimka rašė:
WyckaOO rašė:
Kaip matot tuos dalykus prie žemės net labai sunku išmatuot.
Grįžtant prie paaiškinimas kodėl nieks neatlieka darbo o mėnulis juda, paprastas, judant apskritimu jėga nukreipta statmenai judėjimo krypčiai, tokia jėga darbo neatlieka tik kryptį keičia, turint ne apskritiminę orbitą, suintegruojam uždaru kontūru ir taip pat gaunam nulį... Apie jokius erdvės iškraipymus nė kalbos negali būt, primityvi mechanika.


akmens sukamo ant virves negali vadinti kad jis skrenda tiesiai, jau vien gel to kad jis turi ycentrini pagreiti, kuris ten yra juntamas. zemeje jeigu ji butu ant virvutes sukama aplink saule, tai diena ir nakti g svyruotu per +-0,006m/s^2 o zmones gyvenantys asigaliuose stovetu truputi pakrype i saules puse.


As apskritai jokio judėjimo apskritimu nevadinu tiesiu... Čia tu taip vadinai, o jei atskaitos sistemą laykit veikiančią jėga, būtų lygiai taspats, nes ji visada statmenai judėjimo krypčiai nukreipta.

Dabar dėl g svyravimų, jis ir taip svyruoja gan stipriai, net šimtosiomis dalimis, gali pats inte surast, ir nėra nukreiptas tiesiai į žemės centrą, todėl, kaip tu sakai, mes stovimo truputį pakrypę, labai nedaug :) bet čia jau gal nebesigilinam
Dabarm, dėl to įcentrinio pagreičio, tai jis ir yra juntamas :D Pasižiūrėk apie potvynius, didesnę įtaką daro mėnulis, bet daro ir saulė.... http://lt.wikipedia.org/wiki/Potvynis_ir_atosl%C5%ABgis tai ir yra įcentrinė jėga(dėl kurios atsirada pagreitis). O tavo skaičiavimai ne visai tikslūs "The gravitational effects of the Moon and the Sun (also the cause of the tides) have a very small effect on the apparent strength of Earth's gravity, depending on their relative positions; typical variations are 2 µm/s²"
Žodžiu galima gilintis ir gilintis, bet esmė, kad mėnulio skriejimas aplink žemę nieko bendro visgi neturi su erdves iskraipymu ir Enšteino teorijas tau pačiam pakartot reiktų:P
 • 0
Užsiregistravo: 2009-10-26, 23:56
Pranešimai: 11
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 05:59 
     
rimka rašė:
akmens sukamo ant virves negali vadinti kad jis skrenda tiesiai, jau vien gel to kad jis turi ycentrini pagreiti, kuris ten yra juntamas. zemeje jeigu ji butu ant virvutes sukama aplink saule, tai diena ir nakti g svyruotu per +-0,006m/s^2 o zmones gyvenantys asigaliuose stovetu truputi pakrype i saules puse.

Čia kalbi apie Saulės masę, ją prilygindamas virvutės tamprumui + g. Netinkamas pavyzdys, g pokytis - ne prie ko. Tuomet turėtum dar atsižvelgti, kad objektai ant Žemės ir gi yra pririšti "virvute", kurios tamprumas kompensuoja suminę išcentrinę jėgą.

Paimkim taip: tarkim, sistemoje yra tik Žemė ir Saulė, jos yra sferinės ir Žemė juda pastoviu atstumu d nuo Saulės; kad neveikia visokie Saulės vėjai, kitos kintamos jėgos - žodžiu, matematinis modelis, kur Dekarto koordinatėse Žemė juda idealiu apskritimu aplink Saulę.

Galime paimti kitą koordinačių sistemą šiai: kad Žemė juda polinėse koordinatėse, a,b,d, kur (0,0,0) - Saulės centras. Atstumas d - pastovus, koordinatė a, "statmena" ekliptikos plokštumai(?) a = 0, koordinatė b, lemianti "fazę" kinta tolygiai nuo 0 iki 2 pi. Taip gausi, kad Saulės šviesa (ir jai priešingi spinduliai) sklinda tiese, bet visi kiti juda 2-ojo laipsnio kreive (parabole). Visos jėgos nukreiptos ne Saulės kryptimi veikia 2-ojo laipsnio kreivėmis. Saulės gravitacijos nelieka, nes erdvė iškreipta jau atsižvelgiant į ją (tai visai kas kita nei erdvėlaikio iškreipimas pagal Einšteiną!). Kūnai esantys ant Žemės, taip pat nejaučia pakitusio g, nes 1 "polinis metras" dieną yra mažesnis už "polinį metrą" naktį (Žemė "neapvali"), o g visada toks pats. Žemė visada juda "statmenai" Saulės "polinės plokštumos" - Dekarto koordinatėse, sferoje. Pastoviu greičiu ir tiese.

Toliau, šita interpretacija taip pat tapati: Saulė ir Žemė viena kitos atžvilgiu išvis nejuda, tik sukasi aplink savo ašis. Žvaigždės, galaktikos, planetos sukasi apie Saulės-Žemės sistemą ir jos ašį. "Metrai d ašyje" ilgėja tolstant nuo Saulės, todėl g irgi visur pastovus. Jėgos, nestatmenos Saulės paviršiui, veikia kubinėmis kreivėmis. O saulės potvyniai gaunasi, nes Žemės paviršius nebejuda apskritimu ;]

Lyrinis nukrypimas ;]
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 09:39 
     
gedas rašė:
man dėstytojas sakė, kad oras, dangus atrodo mėlynas, todėl, kad jame yra vandens molekulių, o vanduo nėra visiškai bespalvis, jis turi melsvą atspalvį.


Kur tas melynumas dingsta nakti? :-D Viskas yra del luztanciu saules spinduliu :P
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-13, 21:24
Pranešimai: 991
Reputacija: +23
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 10:30 
     
HiTech rašė:
gedas rašė:
man dėstytojas sakė, kad oras, dangus atrodo mėlynas, todėl, kad jame yra vandens molekulių, o vanduo nėra visiškai bespalvis, jis turi melsvą atspalvį.


Kur tas melynumas dingsta nakti? :-D Viskas yra del luztanciu saules spinduliu :Pnaktį? tai naktį paprastai tamsu būna...
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-31, 16:30
Pranešimai: 395
Miestas: Vilnius
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 11:01 
     
Šiaip dėl tų planetų judėjimo, tai BRT teigia,kad gravitacinio lauko nėra, planetos juda elipsėmis iš inercijos kreivoje erdvėje.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-18, 12:22
Pranešimai: 16
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 12:25 
     
mano skaiciai apie icentrini pagreiti yra teisingi, jeigu dar patikslinus tai butu 0.0059, bet del tiek tai galim apvalint. gali pats perskaiciuot arba kitur pasitikslint. kas ten tie 2 mikrometrai tai nezinau, cia jau jie is kazkur kitur.

nu bet whatewer, tu teisus.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-22, 19:58
Pranešimai: 562
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 12:57 
     
Siulau visiems gryzti prie temos apie antrojo tipo amzinuosius variklius, nes staripsnis butent apie tai ir yra. Ta prasme kai sistema nera uzdara, o energija galima imti is kitos rusies energijos, siluminis molekuliu judejimas, mases vertimas i energija ir dar visokiu budu begalybe.
 • 0


_________________
Jei abejoji nedaryk, jei darai neabejok.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-07-05, 20:14
Pranešimai: 7599
Miestas: KLP
Reputacija: +1661
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 18:45 
     
Manau nėra čia energijos tvermės dėsnio pažeidimo. Kaip jau kažkas rašė, būna ir papildomieji varikliai(energiją gauna kita forma). Šiuo atveju, buvo parašyta, kad judėjimo energija verčiama į magnetinį lauką, o po to juo pasinaudojant vėl išgaunama el srovė. Kodėl niekas nepagalvojo, jog žemė kuria magnetinį lauką? Jis susisumavęs su variklio sukurtu magnetiniu lauku gali sukurti didesnę el srovę nei buvo įėjime. Galime sugalvoti ir kitų enegjos šaltinių, kurie papildytų variklio gaunamą energiją: saulės kolektoriai ir tt.Gal netgi išeitų panaudoti žemės kuriamą elektrinį lauką :) Taigi, jei mes tiesiogiai nematome energijos perdavimo, tai gal nesakykim, kad ji neperduodama :?
 • 0
Užsiregistravo: 2007-12-28, 21:24
Pranešimai: 25
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 18:59 
     
tokius dalykus kaip kad zemes magnetnis laukas, tai gali is karto atmesti, jis yra tokio menko stiprumo, kad jokios itakos cia ir nedaro.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-12-22, 19:58
Pranešimai: 562
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-21, 22:55 
     
Vilmas rašė:
Smelis rašė:
Kaip matau dauguma komentuotoju remiasi mokyklinio kurso fizikos ziniomis, taciau tai ka mokytojas sake jums klaseje nebutinai turi buti tiesa... tarkim - imame du magnetus (butent apie magnetines jegos kuriama energija kalbama straipsnyje) dedam juos ant stalo 5 cm atstumu ir jie pritraukia vienas kita, mes juos atskiriame ir padedame ant stalo 5cm atstumu (tam panaudodami savo energija gauta is maisto) ir jie pritraukia vienas kita ir t.t. zodziu esme tame kad po tukstancio metu tokio stumdymo busim isnaudoje didziuli kieki kilokaloriju darbui atlikti tuo tarpu magnetai sukurs tokio pat dydzio darba pritraukdami vienas kita (tol kol visiskai issimagnetins). klausimas paprastas - ar imagnetinant tuos magnetus sunaudota energija yra didesne nei reikalinga atlikti visam tam darbui (sakau didesne nes magnetams traukiant vienas kita tex iveikti trinties, gravitacijos, oro pasipriesinimo ir t.t. jegas) ir manau kad atsakymas pakankamai akivaizdus - tiems kurie rankose yra laike pora magnetu......


Atsakymas: be abejo mažesnė (neįsiskaičiau į klausimą - kur įmagnetinimo energiją lygini su tūkstančių metų darbu) :)
Tik, kad suprasti šį "paradoksą" savo pateikiamą pavyzdį analizuoji neteisingai. Ok - magnetai pritraukdami vienas kitą atlieka darbą, o energijos turėtų "pasisemti" iš magnetinės sąveikos (jei kalbėti tiksliau - iš potencinės energijos, kuri atsiranda dėka to, kad magnetai traukia vienas kitą ir yra tam tikru atstumu vienas nuo kito), tačiau pats darai esminę klaidą - neįvertini, kad atitraukdamas magnetus - jiems sugrąžini prarastą energiją. bahuriux gerai pakomentavo sakydamas, kad "Apie ta reikala su magnetu reiketu galvoti, kaip apie spyruokles itempima ir paleidima, tai bus visiskas analogas magnetams."

Taigi, spyruoklę gali įtempinėti ir paleidinėti kiek nori kartų ir eikvoti savo kilokalorijas, kol jos vieną kartą sulūš :-)


na panasu kad pats kazkur susipainiojai... visu pirma: Potencinė energija – energija, kurią turi kūnas ar sistema dėl jo padėties ar būsenos. Ji lygi darbui, kuris panaudotas pakeičiant kūno padėtį ar būseną. taigi magnetai, magnetinio lauko pagalba, sukuria jega paverciancia potencine energija i kinetine. antras dalykas: atitraukdamas magnetus viena nuo kito nesugrazini jiems prarastos magnetines energijos (jei sugrazintum - tai magnetu stumdymo ciklas nesibaigtu niekada, nes jie neissimagnetintu)
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-11, 21:48
Pranešimai: 21
Miestas: Vilnius
Reputacija: -7
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-22, 09:39 
     
Smelis rašė:
antras dalykas: atitraukdamas magnetus viena nuo kito nesugrazini jiems prarastos magnetines energijos (jei sugrazintum - tai magnetu stumdymo ciklas nesibaigtu niekada, nes jie neissimagnetintu)


Žmogau - pats tu labai viską painioji. Išsimagnetinimas čia neturi nieko bendra su magnetų atliktu darbu. Esmė yra potencinė energija, kurią turi du magnetai, atitraukti vienas nuo kito. Nepainiok reiškinių ir pamiršk apie išsimagnetinimą (po 40 metų). Jis vyksta visai dėl kitos priežasties.

p.s.: nejaugi manai, kad kilnodamas kokį nors svorį nuo Žemės paviršiaus ir paleidinėdamas kristi (analogija su magnetais atliekamu darbu), taip po daugybės tūkstančių metų sumažinsi Žemės gravitaciją? :D
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-25, 19:48
Pranešimai: 33
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-22, 17:09 
     
Smelis rašė:
Vilmas rašė:
Smelis rašė:
Kaip matau dauguma komentuotoju remiasi mokyklinio kurso fizikos ziniomis, taciau tai ka mokytojas sake jums klaseje nebutinai turi buti tiesa... tarkim - imame du magnetus (butent apie magnetines jegos kuriama energija kalbama straipsnyje) dedam juos ant stalo 5 cm atstumu ir jie pritraukia vienas kita, mes juos atskiriame ir padedame ant stalo 5cm atstumu (tam panaudodami savo energija gauta is maisto) ir jie pritraukia vienas kita ir t.t. zodziu esme tame kad po tukstancio metu tokio stumdymo busim isnaudoje didziuli kieki kilokaloriju darbui atlikti tuo tarpu magnetai sukurs tokio pat dydzio darba pritraukdami vienas kita (tol kol visiskai issimagnetins). klausimas paprastas - ar imagnetinant tuos magnetus sunaudota energija yra didesne nei reikalinga atlikti visam tam darbui (sakau didesne nes magnetams traukiant vienas kita tex iveikti trinties, gravitacijos, oro pasipriesinimo ir t.t. jegas) ir manau kad atsakymas pakankamai akivaizdus - tiems kurie rankose yra laike pora magnetu......


Atsakymas: be abejo mažesnė (neįsiskaičiau į klausimą - kur įmagnetinimo energiją lygini su tūkstančių metų darbu) :)
Tik, kad suprasti šį "paradoksą" savo pateikiamą pavyzdį analizuoji neteisingai. Ok - magnetai pritraukdami vienas kitą atlieka darbą, o energijos turėtų "pasisemti" iš magnetinės sąveikos (jei kalbėti tiksliau - iš potencinės energijos, kuri atsiranda dėka to, kad magnetai traukia vienas kitą ir yra tam tikru atstumu vienas nuo kito), tačiau pats darai esminę klaidą - neįvertini, kad atitraukdamas magnetus - jiems sugrąžini prarastą energiją. bahuriux gerai pakomentavo sakydamas, kad "Apie ta reikala su magnetu reiketu galvoti, kaip apie spyruokles itempima ir paleidima, tai bus visiskas analogas magnetams."

Taigi, spyruoklę gali įtempinėti ir paleidinėti kiek nori kartų ir eikvoti savo kilokalorijas, kol jos vieną kartą sulūš :-)


na panasu kad pats kazkur susipainiojai... visu pirma: Potencinė energija – energija, kurią turi kūnas ar sistema dėl jo padėties ar būsenos. Ji lygi darbui, kuris panaudotas pakeičiant kūno padėtį ar būseną. taigi magnetai, magnetinio lauko pagalba, sukuria jega paverciancia potencine energija i kinetine. antras dalykas: atitraukdamas magnetus viena nuo kito nesugrazini jiems prarastos magnetines energijos (jei sugrazintum - tai magnetu stumdymo ciklas nesibaigtu niekada, nes jie neissimagnetintu)


Visų pirma galiu pasakyti kad energijos tvermė nepažeidžiama. Tavo pavyzdyje kaip suprantu reikia potencinę energiją reikia suteikti po to magneto sukurta jėga pritraukia jį. Tu tikrai atitraukti sunaudoji nemažai jėgos nes turi priešintis magneto traukos jėgai. (įėjimo energija) Po to magnetas tvojasi į kitą magnetą. Darbas būtų energija kam nors sukti sunaudota pakeliui, o išėjimo smūgio kinetinė energija, kuri mažesnė už įtempimui sunaudotą energiją, nes priešinaisi magneto traukai. Tarkime idealioje sistemoje nėra nirko trukdančio ir elektronai magnete nedingsta, nes jų trauka veikia tam tikrą laiką ir jie pereina atgal susilietę. Praktiškai nėra čia kam išsimagnetinti, nes kūnams susilietus viskas atsistato (idealioje sistemoje). Bet magnetinės jėgos naudingo darbo neatlieka, nes reikia pašalinės jėgos atitraukti magnetams, kuri tikrai turi būti didesnė už magneto traukos jėgą, nes magnetas trukdo atitraukti. Darbas reikalingas atitraukti, kaip pats minėjai yra potencinė energija, nes tu pakeiti kūno būvį. Vėliau ji tampa kinetine, nes dėl traukos kūnas bėgėjasi. Todėl ,smėli, tu energija grąžini suglaudęs krūvius, kurie yra lygūs. Kaip spyruoklėje. Išsimagnetina tik todėl kad sistema neideali.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-10-31, 19:08
Pranešimai: 1320
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-22, 22:30 
     
110% melo xD afera kazkokia. Galet pasakyti kad zali nykstukai atnesa tuos 50% energijos, suprastum kad apsipute bent...
Kagi, gali pagirti bent jau uz pastangas jei jie nuosirdziai ne vien del pinigu viska dare.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-19, 22:24
Pranešimai: 173
Reputacija: +1
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-23, 04:02 
     
Vilmas rašė:
Smelis rašė:
antras dalykas: atitraukdamas magnetus viena nuo kito nesugrazini jiems prarastos magnetines energijos (jei sugrazintum - tai magnetu stumdymo ciklas nesibaigtu niekada, nes jie neissimagnetintu)


Žmogau - pats tu labai viską painioji. Išsimagnetinimas čia neturi nieko bendra su magnetų atliktu darbu. Esmė yra potencinė energija, kurią turi du magnetai, atitraukti vienas nuo kito. Nepainiok reiškinių ir pamiršk apie išsimagnetinimą (po 40 metų). Jis vyksta visai dėl kitos priežasties.

p.s.: nejaugi manai, kad kilnodamas kokį nors svorį nuo Žemės paviršiaus ir paleidinėdamas kristi (analogija su magnetais atliekamu darbu), taip po daugybės tūkstančių metų sumažinsi Žemės gravitaciją? :D


Na ka as zinau.... pasiulysiu tau nelaikyti fizikos egzamino arba ismokti raiskiau reiksti savo mintis. nes sitoj rashliavoj logikos nulis....
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-11, 21:48
Pranešimai: 21
Miestas: Vilnius
Reputacija: -7
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-23, 16:43 
     
Smelis rašė:
Na ka as zinau.... pasiulysiu tau nelaikyti fizikos egzamino arba ismokti raiskiau reiksti savo mintis. nes sitoj rashliavoj logikos nulis....


Žmogau tu žmogau - prieš aiškindamas apie susipainiojimus ir svaidydamasis tokiais teiginiais, kaip "rašliava" ir "logikos nulis" - gal pasidomėtum šio reiškinio fizika? O taip dabar žinių ir supratimo trūkumas per kraštus veržiasi ir dar mat aiškina, apie fizikos egzamino laikymą/nelaikymą... Pačiam reiktų susimąstyt... :x

Daugeliu atveju "amžinojo variklio" idėjos generatorių nesuvokia/nenori suvokti/nutyli, kas tai yra uždaroji sistema, taip energiją tarsi "pagimdydami" iš nieko, o būtent uždaroje fizikinėje sistemoje galioja energijos tvermės dėsnis ir kol kas neteko girdėti, kad kas nors būtų įrodęs, jog yra kitaip. :???:

Pasižiūrėkim, kas yra negerai su tavo nagrinėjamu pavyzdžiu, o kad negerai, jau matosi iš nekorektiškai užduodamo klausimo:
Smelis rašė:
klausimas paprastas - ar imagnetinant tuos magnetus sunaudota energija yra didesne nei reikalinga atlikti visam tam darbui (sakau didesne nes magnetams traukiant vienas kita tex iveikti trinties, gravitacijos, oro pasipriesinimo ir t.t. jegas) ir manau kad atsakymas pakankamai akivaizdus - tiems kurie rankose yra laike pora magnetu......

Nepyk, bet lygiai taip pat sėkmingai galima palyginti ir su energija reikalinga, kad ir arbatinukui užvirinti... :)
Esminė klaida yra tai, kad manai, jog magnetai, įgydami kinetinę energiją, ją kažkokiu mistifikuotu būdu pasiima iš pačio magneto, kas yra netiesa. Iš tiesų reikia nagrinėti sistemą, kurią sudaro du magnetai, traukiantys vienas kitą ir esantys tam tikru atstumu vienas nuo kito, bei išmintingasis Smėlis, savo rankomis sukuriantis jėgą, neleidžiančią šiems magnetams suartėti. Šiuo atveju trinties, šiluminės sklaidos, gravitacinės jėgos reiškinius ir pan. galime ignoruoti, nes jie nėra svarbūs, norint atsakyti į klausimą, kuris, matyt, iš tiesų domina - iš kur atsiranda kinetinė energija, kurią magnetai įgyja judėdami vienas prie kito?

Šiam dalykui paaiškinti reikia matyti ne vien atskirus magnetus, tačiau, aukščiau paminėtą, sąlyginai uždarą sistemą, nes ne atskiri magnetai turi potencinės energijos, o du sąveikaujantys magnetai. Lygiai taip pat potencinės energijos turės įtempta spyruoklė ar nuo Žemės paviršiaus pakeltas daiktas. Ši energija gali būti panaudota atlikti darbui. Nesunku įsivaizduoti, kad sistema su dviem magnetais, kurie yra pritraukę vienas kitą yra žemesnės energetinės būsenos, negu sistema su dviem magnetais, atitrauktais tam tikru atstumu vienas nuo kito (kurios ribinis atvejis, kai magnetai atitraukti vienas nuo kito taip, kad jau jie "nebejaustų" vienas kito ir būtų galima laikyti visiškai atskirais). Panašiai, kaip elektronas, išmuštas iš atominės orbitalės, ar iš Žemės paleista ir jos gravitaciją įveikusi raketa...

Taigi, grįžkime prie mūsų nagrinėjamos sistemos. Imame pradinę sąlygą, kad magnetai yra vienas nuo kito atitraukti ir veikiami traukos, tačiau jiems suartėti neleidžia Smėlio rankų jėga. Tokia būseną galima vadinti stacionaria (bent jau tol, kol Smėliui nenusibos tuos magnetus laikyti) ir turinti vidinės energijos. Energijos virsmai prasidės tokioje sistemoje, kai Smėlis tuos magnetus paleis, t.y. "išjungs" magnetus laikančią jėgą. Kadangi, sistemos pusiausvyra buvo sutrikdyta ir magnetus veikianti jėga nebekompensuojama - tie magnetai ima judėti vienas link kito, įgydami kinetinę energiją iš nagrinėjamos sistemos potencinės energijos. Lygiai taip pat, kaip paleidus įtemptą spyruoklę ar nuo Žemės paviršiaus pakeltą daiktą. Ir tai yra viskas - nereikia jokio ten mistinio energijos išsiurbimo iš magneto.
Atitraukdamas magnetus vieną nuo kito sistemą vėl grąžini į pradinę būseną, o savo kilokalorijas išeikvoji rafinuotu būdu - pirmiausia versdamas, potencine, po to magnetų kinetine, o vėliau šilumine energija, kuri išsisklaido "į orą".

Pabaigai, vėl pasikartosiu, kad išsimagnetinimas vyksta visai dėl kitos priežasties. Tam, kad tai suprasti reikia žinoti, kodėl kūnai įsimagnetina - apie tai galima pasiskaityti, kad ir wikipedijoje (skyriuje "Sources of magnetism"):
Magnetism
Taigi išsimagnetinimas gali įvykti laikui bėgant (priklausomai nuo medžiagos sąvybių), įmagnetintą kūną pakaitinus ar pan., dėl ko elektronų orbitaliniai judesio kiekio momentai ar/ir sukiniai dezorientuojasi (priklausomai nuo to, kas sukelia elektrono dipolinį momentą)... Apie šiuos dalykus nesunkiai rasi, jei norėsi, medžiagos internete.... :?
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-11-25, 19:48
Pranešimai: 33
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-23, 18:34 
     
Vilmas teisingai pastebėjo, kad sistema atitraukta turi potencinės energijos, kuri virsta į kinetine ir galų gale šilumine. Šioje sistemoje magnetinis krūvis nesieikvoja (jei ji uždara), nes neatlieka krūvis darbo. Tiesiog suteikiama potencinė energija atitraukiant (darbas net didesnis nei gaus kinetinės energijos, nes traukti reikia stipriau, negu magneto traukos jėga nes atitraukimo takte jėga didesnė už traukos.) Taigi smėli Vilmas visiškai teisus.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-10-31, 19:08
Pranešimai: 1320
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-24, 14:46 
     
http://img638.imageshack.us/img638/3092/ebm.jpg toks man įspūdis susidaro. Dar viena firmelė durnelių ieško.
 • 0
Užsiregistravo: 2010-01-24, 14:29
Pranešimai: 10
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-01-24, 16:10 
     
Turiu pripazinti kad visa tai yra teisinga info. tiesiog as visai ne apie tai kalbejau, as kalbejau apie magnetiniu lauku sukurta jega kuri atlieka potencines energijos transformacija i i kinetine

Cituoti:
Kadangi, sistemos pusiausvyra buvo sutrikdyta ir magnetus veikianti jėga nebekompensuojama - tie magnetai ima judėti vienas link kito, įgydami kinetinę energiją iš nagrinėjamos sistemos potencinės energijos. Lygiai taip pat, kaip paleidus įtemptą spyruoklę ar nuo Žemės paviršiaus pakeltą daiktą. Ir tai yra viskas - nereikia jokio ten mistinio energijos išsiurbimo iš magneto.


lygiai kaip tavo pavyzdy spyruokle yra veikiama tamprumo o akmuo gravitacijos jega.
o del magnetu issimagnetinimo kiek pamenu niekur neteigiau kad jie issimagnetina butent del to kad pritraukia vienas kita. tiesiog isivaizduojamo experimento pabaiga pasirinkau laika kai jie issimagnetins del kitu priezasciu.

na pabandysiu pasirinkti kita pavyzdi

tarkim turime du neijungtus elektromagnetus suglaustus vienodais poliais. sakykime kad elektromagnetai turi po 5000 apviju. taigi turime didziule varza kuriai iveikti reiks dideles itampos ir kaip imanoma mazesnio sroves stiprio (remiuosi omo desniu). ijungiam elektromagnetus - tuo paciu momentu paleisdami per apvijas impulsine elektros iskrova (tarkim panaudoje kondensatoriu). taigi suvartodami maza elektros kieki (kurio didele dalis virsta siluma del dideles varzos) sukuriame magnetinius laukus kurie saveikaudami sukurs stiprias priesingai nukreiptas jegas kurios veiks pacius magnetus.

pagal tvermes desni energija neatsiranda ir nedingsta. siame pavyzdyje elektra tekedama magnetu apvijomis (is dalies virto silumine energija) SUKURE (is nieko) magnetini lauka, kuris savaime nera energija (taigi tvermes desnis nepaneigtas) idomiausia tai kas vyksta poto, magnetiniai laukai saveikaudami sukuria realias jegas kurias galime konvertuoti i kita energijos forma. na cia irgi lyg ir niekas is niekur neatsiranda. taigi man asmeniskai paslaptis kaip yra sukuriamas tas magnetinis laukas, taciau ziurint koncepciskai manau imanoma rasti budu isnaudoti suprantama efekta (atsiradusi del kolkas nevisai aiskiu priezasciu) energijai gauti...
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-11, 21:48
Pranešimai: 21
Miestas: Vilnius
Reputacija: -7
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-21, 00:47 
     
Smelis atsakymo is fiziku nesulauke,nes nera ka atsakyt. shite
 • 0
Užsiregistravo: 2010-07-14, 01:03
Pranešimai: 267
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2010-09-21, 13:28 
     
Atlast rašė:
Smelis atsakymo is fiziku nesulauke,nes nera ka atsakyt. shite
Kaip tai nera, tegu jis pirma pasidomi tokiu kaip Faradejumi arba Amperu, tada svaicioja apie atsiradimus is niekur ... :)) Na bei dar visa kita elektrodinamika(elektromagnetizmu).
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12929
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +238
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-04, 19:59 
     
Kažkaip man visa šita istorija primina šita vaizdo įrašą: [youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zz-Lupbn7mc[/youtube]
 • 0


_________________
Nenustebčiau jei Gerbiamas A.Hitleris butu "atradęs", kad žydai yra iš kitos planetos.


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-09-04, 18:04
Pranešimai: 21
Miestas: klp
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-04, 20:22 
     
rtakas rašė:
<..>
Pilnas youtubas tokio šlamšto. Bet šis video meistriškai padarytas :-)
 • 0


_________________
Kliūtis pradedame matyti tada, kai nukreipiame žvilgsnį nuo tikslo | Henry Ford


Moderatorius

Užsiregistravo: 2009-01-13, 02:37
Pranešimai: 12929
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +238
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-06, 09:23 
     
Tai ką, praėjo dveji su puse metų, o perversmo fizikoje kaip nėr, taip nėr :)

O jų kompanijos bloge paskutinis įrašas apskritai 2007 metais parašytas.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-09-19, 22:34
Pranešimai: 2069
Miestas: Vilnius
Reputacija: +467
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 150 pranešimai(ų) ]  Eiti į Ankstesnis  1, 2, 3, 4, 5, 6

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 2 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'