Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 13 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Informacinės technologijos
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-26, 14:13 
     
Šiaip tai yra didelis skirtumas tarp "parpastumo/patogumo" ir "primityvumo". Dropboxas neturi nieko geresnio nei Windowsų "Shared Documents" ar paprastas flešiukas (tik kad duomenys keliauja kažkur į serverį). Į DB visada dedi dar vieną lokalaus dokumento kopiją, su kuria iš kelių įrenginių praktiškai neįmanoma dirbti, negali tos kopijos sinchronizuoti su darbinių dokumentų katalogų, negali turėti kelių nesusijusių katalogų skirtingose vietose, negali net DB katalogo pervadinti ar perkelti UI priemonėm.

DB išpopuliarėjo tik todėl, kad dalina nemokamaus gigabaitus, ir dar papildomai - už pakvietimus (ko vistiek niekas neišnaudoja).

Iš savo patirties galiu pasakyti: susiinstaliavau DB, nes draugas pasiūlė. Sukasi jau gal porą metų, bet neprisimenu, kad būčiau per tą laiką jį rimtai naudojęs, nebent kai reikia kokį didelį failą pasharint. Bet ir tai - ne todėl, kad patogu, bet paprasčiausiai tingiu dėl vieno failo dar kažkur registruotis, ieškoti kaip įkelti ir t.t..
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-26, 14:50 
     
rwc, arba neaiškiai parašei ir nesupratau, bet iš tavo išvardintų punktų, ko padaryti negalima, viską esu seniai pasidaręs. Įdiegdamas programą nurodai, ką sinchronizuoti tame įrenginyje, ko ne. (-:
 • 0


_________________
https://jugma.lt


Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2010-05-15, 22:16
Pranešimai: 3060
Miestas: Vilnius
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-26, 17:11 
     
Na, as tai kolkas neradau dar pakaitalo dropbox'ui. Galbut del to, kad smarkiai ir neiskojau. Google drive buvau isbandes, bet jis truputi per daug laiko sugaista sinchronizuojant mazus failus. Dropbox'as yra nuostabus dalykas programuojant. Laikai projektu failus ten ir prireikus naudoti kita pc, neproblema toliau testi darbus. Dar labai faina kurti tinklalapius(client side) laikant failus public folderyje. Issisaugai index failo linka, ir bet kur gali greit patikrint kaip viskas atrodys, bei testi darbus bunant prie bet kurio aparato.
 • 0
Užsiregistravo: 2011-01-21, 22:33
Pranešimai: 95
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-26, 17:59 
     
faktai, viskam galima rasti work-aroundus. Pvz., DropBox repozitorija nešiojamame HDD: gali daryti junction'us (bet tada DB mėgsta ištrinti failus atjungus HDD). Negali viename kompe turėti dviejų DB accountų ar dviejų repozitorijos kopijų (nebent naudosi kokią sandbox/virtualizacijos technologiją). Negali vienu metu redaguoti to paties failo dviejuose įrenginiuose nesukeldamas versijų konflikto. Pvz., turėjau panašų scenarijų kaip progformer: Dropboxe laikiau Mercurial kopiją. Prieš "stumiant" pakeitimus, tekdavo su kolegom susitarti, kad jie kol kas nagų nekištų, nes grąžinti visos repozitorijos nesugadintą versiją (nemažai smulkių failų) neperkuriant DB repozitorijos praktiškai neįmanoma. Android versija: atimta galimybė DB laikyti SD kortelėje (taip paneigiama pati DB esmė - iškelti failus, kad nereikėtų saugoti labai ribotoje laikmenoje).

All in all, turiu kiekvienam atvejui bent po vieną tinkamesnę alternatyvą. Bitbucket + autocommit skriptas (blogai, kad reikia skriptinti ir esant konfliktams kuriasi branchai, kuriuos tenka merge'inti rankomis). Failų serveris (reikia įrangos, pastovaus ryšio, konfigūravimo, norint automatizuoti - skriptų). Wuala (reikia paaukoti kažkiek GB harde "bendram tikslui" ir kešavimui, bei be interneto nesi garantuotas, kad visi repozitorijos failai yra užkešuoti lokaliai).

Kol kas universaliausią sprendimą radau Wuala. Gali bet kurią direktoriją padaryti sinchronizuojamą ar backupinamą (pakeitimai iš serverio tuomet automatiškai neateina, kas kartais yra gerai), gali atstatyti bet kurios datos versiją, gali lokaliai turėti tik tam tikros repozitorijos dalis, gali prisimappinti virtualų diską, paviešinti failus, pasiimti iš naršyklės, gali sukurti failų filtrus ignoravimui, gali sukonfigūruoti snapshotus (t.y., kad visų toje versijoje pakeistų failų datos sutaptų) ir t.t.. Trūkumai: reikia paaukoti bent minimaliai HDD vietos (jei kitame įrenginyje jos išskyręs pakankamai), reikia Javos, Androide negali Wuala laikyti SD kortelėje (dėl architektūros: kad nebūtų galimybės nuskaityti slaptažodžio kitaip, nei root'inant).

Puikiai veikia ir scenarijus, kuris DB iš principo negali veikti. Wuala laikau Mercurial repozitorijos .hg direktoriją kaip alternatyvą/tarpinį versionavimą Bitbucketui.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-27, 05:52 
     
Komentaras ištrintas. Priežastis: beprasmis komentaras.
redagavo: kionig
 • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2012-01-24, 15:39
Pranešimai: 978
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-27, 09:13 
     
DropBox privalumas buvo paprastumas. Gerokai seniau irgi buvo tarnybų kurios siūlė nemokamą vietą failų talpinimui. Tik pats talpinimas būdavo nelabai patogus, t.y. reikėdavo kiekvieną failą sukelti atskirai ar terliotis su visokiais FTP ir pan. O čia paleidi sau servisą ir visus failus jis perkėlinėja be jokio vartotojo įsikišimo. Nors dabar jau atsirado visa galybė alternatyvų, tačiau DropBox buvo pirmoji „kregždė“. Pats asmeniškai DropBox daugiausia naudoju failų pasidalinimui su draugais.

O Google Drive būtų irgi būtų visai naudingas jei integruotųsi su gmail. Pavyzdžiui dabar niekaip neįmanoma tiesiai iš Google Drive prisegti dokumento prie laiško. Bet kokiu atveju tą dokumentą reikia parsiųsti lokaliai.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-27, 22:29
Pranešimai: 1719
Miestas: Kaunas
Reputacija: +272
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-27, 09:56 
     
Vytax rašė:
... Pavyzdžiui dabar niekaip neįmanoma tiesiai iš Google Drive prisegti dokumento prie laiško. ..

Pažymėjau failą varnele, atsirado papildomi mygtukai, „more/share/email as an attachment“ ;)
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-27, 14:17 
     
TasKitas rašė:
Vytax rašė:
... Pavyzdžiui dabar niekaip neįmanoma tiesiai iš Google Drive prisegti dokumento prie laiško. ..

Pažymėjau failą varnele, atsirado papildomi mygtukai, „more/share/email as an attachment“ ;)

Labai nepatogu šitaip. Visai kas kita būtų jei failą iš GDrive eitų prisegti iš pačios gmail tarnybos.
 • 0
Užsiregistravo: 2009-07-27, 22:29
Pranešimai: 1719
Miestas: Kaunas
Reputacija: +272
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-29, 15:52 
     
Vytax rašė:
DropBox privalumas buvo paprastumas. Gerokai seniau irgi buvo tarnybų kurios siūlė nemokamą vietą failų talpinimui. Tik pats talpinimas būdavo nelabai patogus, t.y. reikėdavo kiekvieną failą sukelti atskirai ar terliotis su visokiais FTP ir pan. O čia paleidi sau servisą ir visus failus jis perkėlinėja be jokio vartotojo įsikišimo.

Dar kartą: "paprastumas" nelygu "primityvumas". Dropboxe failą reikia ne tik užsaugoti, bet dar ir nukopijuoti į "My DropBox" ar pan.. Tuo požiūriu, vienodai parprasta failą įmesti į S:, X:, W:, ar Z: (Wuala, Skydrive, GDrive, LAN).
Cituoti:
Nors dabar jau atsirado visa galybė alternatyvų, tačiau DropBox buvo pirmoji „kregždė“.

Ne, nebuvo. Geek'ai iki tol krūvą metų naudojo daugybę skirtingų priemonių, nuo rsync iki GMailFS. Dropbox tik padarė išskirtinį marketingą eiliniam klonui.
Cituoti:
Pats asmeniškai DropBox daugiausia naudoju failų pasidalinimui su draugais.

Taip, būtent. Daugybė kitų programų turi "Get public link" WinExplorery, bet Dropbox tiesiog sėdi suinstaliuotas ir savo primityvumu pažįstamas iki kaulų smegenų. Tad jei tiesiog reikia nusiųsti nuorodą - kodėl nesinaudoti, kas po ranka?
Cituoti:
O Google Drive būtų irgi būtų visai naudingas jei integruotųsi su gmail. Pavyzdžiui dabar niekaip neįmanoma tiesiai iš Google Drive prisegti dokumento prie laiško. Bet kokiu atveju tą dokumentą reikia parsiųsti lokaliai.

Ne, nereikia. Ir mane užknisa, kad nereikia. Turiu GDocs šimtus dokumentų, kurie man įdomūs tik siuntėjo+datos kontekste. Kokia nauda GDrive turėti 20 ar 30 skirtingų example.doc?

Dropboxų esmė ir yra ta, kad daugumos dokumentų nenori laikyti pas save, redaguoti ir pan. - tačiau naudinga turėti archyvą, kuriame galėtum greitai surasti. GDocs paieška pašto archyvuose - man anti-feature. Tuo labiau, kad turint keletą Gmail paskyrų, jos susiintegruoja. Baisiai nemalonu būtų ne tam adresatui išsiųsti ne tą dokumentą, ar seną versiją - tad ir nepasitikiu automatika, o visuomet atsidarau failą lokaliai prieš siųsdamas.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-29, 21:30 
     
rwc rašė:
.... Daugybė kitų programų turi "Get public link" ...

Čia reikėtų pagirti dropbox, jų public link yra tiesioginės nuorodos, paspaudus neatsidaro joks puslapis „štai, mes tau siūlome tavo paties failą“ su gražiu flash apipavidalinimu, o tiesiog parsisiunčia failas.
Netgi, šlovė dropbox, įdėjus paveiksliuką į public - jį galima embedint.
Šios dropbox savybės - man pliusas ;)
Bet vis vien tenka naudoti ir kitas tarnybas :D
Nes ir kitos tarnybos turi pliusų :D
 • 0  
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-29, 23:05 
     
TK, per didelė kaina tokiam vieno kliktelėjimo patogumui.

1. Tavo embedintų failų nematau ir apsieisiu be pamatymo, jei jie kitame serveryje. Sorry to disappoint. Jeigu tavo failo nepriima ta sistema, kur dedi nuorodą - tai tuo labiau jo neįleisiu ir į savo sistemą. Ir man giliai px, kad galbūt tu esi potencialus darbdavys, nori padovanoti milijoną ar pasiūlyti Ruandos viceministro dukros ranką. Rimti žmonės dirba rimtai ir nuorodų į dropbox nesiuntinėja.

2. Tingiu skaityti URL, kuriuos siunti. Kažkur tarp trijų šimtų raidžių turėčiau pastebėti dropbox.com@{trackerid}.dropbox.xuiniamuinia.com? Sorry.

3. Esu kategoriškai prieš hešuotus URI. Niekada jų neatidarinėju, nebent jie siunčiami grupei adresatų ir reikalauja kažkokios vartotojo identifikacijos.

Va, kai bent 99% internautų žinos šių technologijų pačius bazinius pagrindus - tuomet jos bus svarstytinos. Dabar - no-op.

Arba, jei tau taip patogu, tai pasigirk: kokiu būdu užtikrini saugų CORS? Kažkaip garantuoji, kad tavo atsiųstas per Skype ar embedintas technologijose linkas rodys tikrai į tą serverį ir tikrai į tą failą? Kad tuo linku pasinaudos tikrai tie asmenys, kuriems jį [manai, kad] duodi?

Tai yra, neteigiu, jog tokia funkcija nepatogi. Manau, jog ateityje naršyklės ją tiesiog uždraus technologiškai, kaip kad dabar ją uždraudžia patys vartotojai ir adminai.

Kas bus tuomet? Paspaudęs nuorodą, gausi pranešimą: Application Skype wants to open insecure site Dropbox.com in a browser. Allow? Paskui: ESET Antivirus has detected a potential tracking URL www[...]&uid=abcdefghijklmnoprst. Allow? Ir galų gale: Dropbox: the file you are about to open requires an authorisation code. Please enter the code and CAPTCHA below.

Re: paprastumas nelygu primityvumas.
 • 0
Užsiregistravo: 2008-10-12, 05:22
Pranešimai: 6402
Miestas: ☀️☁️☂️☁️☀️
Reputacija: +404
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-08-29, 23:19 
     
rwc rašė:
TK, per didelė kaina tokiam vieno kliktelėjimo patogumui.....

Mes turbūt ne apie tą patį :D
Kam man regintis dar balažin kokiuose paveiksliukų šarinimo tarnybose? Va, net čia forume - parašas iš mano dropbox. Ar būtinai reikėtų per kokį flickr-picasa-fotki.ru?
Ar kituose forumuose - kaip pasidalinti kokiu failu? Kelti į kokį golden-super-megashare, kurį poryt uždarys FTB?! :D
Tu, aišku, teisus dėl saugumo. 100% teisus. Tik dėl bijoti naudotis galimybėmis? Kiba fotki.ru saugiau?! :D
 • 0  
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 13 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 9 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 
cron

Reputation System ©'