Mobili versija | Apie | Visos naujienos | RSS | Kontaktai
 
Vartotojo vardas:
Slaptažodis:
Atsiminti
Login with a social network:

Jūsų požiūris

Aktyvios diskusijos

Ieškoti forume


Išsami paieška

 [ 11 pranešimai(ų) ] 
 
Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą Pagrindinis diskusijų puslapis » Technologijos » Mobilusis ryšys
Žinutė Autorius
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-27, 13:50 
     
"Nors jais (mobiliaisiais) Lietuvoje pradėta naudotis prieš mažiau nei dvidešimtmetį,"

kas cia per nesamone - maziau nei desimtmeti?
As paprastas moksleivis, jau daugiau nei kad pries desimteti turejau mobilu.
O verslo zomes jau nuo 95 turejo mobiliuosius gan placiai...
O patys primieji "ciamodaneliai" lietuvoj jau pries dvidesimtmeti mazdaug atsiradinejo.
  • 0
Užsiregistravo: 2010-05-28, 15:50
Pranešimai: 322
Reputacija: +2
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-27, 19:25 
     
žiūriu kažkam skaitymo problemos
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2011-07-04, 14:01
Pranešimai: 157
Miestas: Vilnius
Reputacija: +22
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-27, 19:46 
     
TLas FAIL :)
  • 0Prisijungęs
Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2008-12-10, 17:08
Pranešimai: 3535
Miestas: Panevėžys
Reputacija: +573
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-28, 23:01 
     
Na kaimo šokių paskirtis, kaip ir mano laikais dikotekų, buvo pašokti , tuo pačiu gerai praleisti laiką. Žinoma ten užsimegzdavo ir naujų pažinčių , bet tai nebuvo pagrindinis tikslas.
  • 0
Užsiregistravo: 2008-07-02, 22:38
Pranešimai: 402
Reputacija: 0
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-29, 14:27 
     
Ponia kalba neigiamai apie naujas technologijas, tik todėl kad turi siaurą pasaulėžiūrą. Iš to kas čia aprašyta galima susidaryt tokią nuomonę, kad naujos technologijos nėra vien tik blogis, jos turi ir trūkumų ir privalumų, čia kažkodėl daugiau įžvelgimai tik trūkumai. Nepatinka man taip kai bandoma pripiršti skaitytojui savo nuomonę, galėjo daugiau teigiamus dalykus paanalizuot, tokiu būdu būtų galima pačiam kritiškiau vertinti visą straipsnį ir susidaryti nuomonę pagal save..

Keli pastebėjimai:

Dėl žmonių atitolinimo vienas nuo kito, na psichologinis ryšys tikrai nesikeičia nepriklausomai nuo to ar tu bendrauji gyvai ar internetu. Lygiai taip pati autorė užsiminė apie laiškus, tai yra bendravimo internetu analogija, tik tam bendravimui reikėjo žymiai daugiau laiko palaikyti, o tai leidžia manyti kad per 1 metus bendravimo laiškais galėjai apie tą žmogų sužinoti N kartų mažiau nei vienus metus bendravimo internetu.


Cituoti:
Daugelis šiuolaikinių žmonių, paklaustų, ar galėtų išgyventi be technologijų kaip teko jų seneliams ar proseneliams, atsakytų neigiamai. Su tuo sutinka ir N. Marcinkevičienė. „Man atrodo, žmonės sunkiai išgyventų, jų (technologijų – red. past.) labai trūktų, jie sirgtų depresija ir dar visokių kitokių problemų būtų – taip jau pasikeitę mūsų įpročiai ir kasdienybė, užimtumas“, – sakė ji. Tai patvirtino ir dabar Vilniuje gyvenanti Dalia (vardas pakeistas – red. past.). Nors moteriai vos daugiau nei penkiasdešimt, ji sakė negalinti įsivaizduoti kaip reiktų gyventi, jei tektų grįžti į praeitį – kad ir keliasdešimt metų atgal, kai jos gyvenime egzistavo ir televizorius, ir telefonas, tačiau šių įrenginių suryjamas laikas buvo visai kitas.


Lygiai taip mano senelis gyvendamas kaime negali išgyventi su technologijomis, jam viskas atrodo sudėtinga, neįdomu, nereikalinga, galiausiai viskas baigiasi tuo kad reikia kas kart mokint kaip naudotis televizoriumi ir ką jūs į tai?
Visada išliks ta pati nuomonė, kad žmogus negali gyventi be technologijų, liepkit žmogui gyvent be rato ir jis to padaryt negalės, liepkit jam gyvent be ugnies ir jis mirs.. čia lygiai tas pats, todėl sakyti kad tai blogas technologijos bruožas, nematau prasmės. Tuo labiau kaltinti technologijas depresijos sklaida, neva be technologijų žmonės apsirgtų depresija, tai visiškai normalus dalykas, atimkim iš tavęs tai ką tu mėgsti ir tu apsirgsi depresija, tebūnie tai kad ir tavo mėgstamas talismanas ar dar koks nors niekutis..

Dėl laisvės galbūt pritarčiau, bet tai tik asmeninis potyris ta visa laisvė, dabar žmogus iri gali būti laisvas tiek kiek jis nori, dalykai kurie žmogų įkalina yra įvairios sutartys, sąskaitos, darbas ir kiti dalykai nuo kurių esi priklausomas, nuo kitų žmonių visada gali atsiriboti.


Cituoti:
N. Marcinkevičienė pasakojo, kad panašiai būdavo ir dar senesniais laikais – technologijų stoka lėmė didesnį artumą tarp žmonių. „Jaunimas neturėdavo, ką veikti, kaip užmušti laiką, eidavo vieni pas kitus. Jeigu kaimas bendruomeniškas ir neišsiskirstęs į vienkiemius, tai jau būtinai, ilgesniais rudens vakarais, kas už mezginio, kas už ratelio, kas dar už ko nors ir eidavo vieni pas kitus, o tas laikas taip praeidavo besikalbant, besiguodžiant“, – kalbėjo moteris. Jos teigimu, tai lėmė ir gerokai intensyvesnį žmonių bendravimą, nei dabar. „Kaimo gyventojai turėdavo savo kvateras kaip žmonės sako. Jie draugaudavo ir net nebūtinai visada žinojo, kurį vakarą eis pas patį artimiausią kaimyną, sakydavo – „dabar einu pas vieną, ryt nueisiu pas kitą pabūsiu“. Taip eiliuodavo, kad nei vieno nenuskriaustų, bet beveik visi turėjo tokius rinktinius, kad būtinai turėdavo nueiti ir jau buvo pripratę. Žmonės draugaudavo, grupuodavosi“, – kalbėjo N. Marcinkevičienė.


O kodėl neužsimenama apie tokį svarbų dalyką kaip alkoholizmą? būtent toks žmonių artumas ir kaimų bendravimas prie to ir privedė, sunku būtų patikėti kad kiekviena vakaronė vykdavo be jokio alkoholio kiekio... iš tokio artimo gyvenimo šiuo metu ir turime tokią baisią statistiką, tokius prasigėrusius kaimus, taip ši prasigėrimo kultūra ir vystėsi, ilgainiui iš suaugusių perėjo ir į jaunimo tarpą. Jeigu reikia įrodymų pažiūrėkit į dabartinius kaimus, prasigėrę yra dauguma 50+ metų amžiaus žmonių, kurie dar yra iš tos senesnės kartos, beje dar senesni žmonės lygiai tokius pat prisiminimus pasakoja..

Na televizija šiuo metu mano akyse išvis kritęs reikalas, seniau tai užtikrino informacijos sklaidą ir netik, tačiau dabar kuo tolyn tuo banalyn viskas ritasi ir jau nebeliko to ką seniau galėjai pamatyti, taigi drįstu pritarti, televizija tikrai nieko gero.
Cituoti:
– Ir tas kompiuteris gali daugiau pasakyti, daugiau nustebinti negu tas kaimynas, kuris retai išvažiuoja iš savo kaimo“.

Ir ką? kodėl turėčiau rinktis kaimyną kuris kalba apie tą patį jau 2 metus kai galiu rinktis kompiuterį šiuo atveju? labai paprastas dalykas, renkiesi tai kas suteikia didesnę naudą, net jeigu ir tą darai nesąmoningai, tai vis vien vyksta..

Cituoti:
„Jei susipažindavo, tai žinoma, iš savo kaimo, iš savo parapijos. Jei iš kitos parapijos, tai jau būdavo didžiausi dyvai. Kita parapija, kitas kraštas – tikra paslaptis ir merginos tarsi norėdavo kuo toliau nutekėti, netgi buvo garbė, kad tave atrado iš kitos parapijos. O šiaip tai susipažindavo būtent savo bendruomenėje, dažniausiai ir ištekėdavo savo kaime. Patogiau pabendrauti ir nusižiūrėti vienam kitą“, – pasakojo N. Marcinkevičienė.


Na taip, dabar medžioklės plotai žymiai didesni ir tokiu būdu turi didesnį pasirinkimą ir didesnį šansą susirasti tą vienintelį žmogų su kuriuo nori matyti savo ateitį. Seniau ką galėdavai išsirinkti kaimo šokiuose? turbūt ne kažką, bet tam tikras kiekis alkoholio ir neturėjimas kito pasirinkimo vis dėl to pripiršdavo tos vienintelės įvaizdį bet kokiai kaimo mergiotei, dar jeigu pasišypsodavo į tavo pusę.. Lygiai toks vaizdas matosi kartais įsijungus 24 valandas, kokios ten kaimuose intrigos verda ir kokie žmonės susituokia gyvena..


Nemanau kad technologijos blogina situaciją, jos greičiau praplečia akiratį ir jeigu kaimai dabar nebebendrauja taip kaip seniau, tai ne todėl kad technologijos padarė kažkokią blogą įtaką, o todėl kad praplėtė akiratį ir tam vidutiniam kaimiečiui jau nebeįdomu ką jos kaimynas šiandien nuveikė. Nematau tame jokios problemos - tik savo pasaulėžiūros gerinimą ir tobulėjimą. o ar jūs bendraujat su tais kaimynais kurie yra skirtingų pažiūrų?
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-29, 17:54 
     
su kaikuriais tavo teiginiais nesutinku.pvz:
"Dėl žmonių atitolinimo vienas nuo kito, na psichologinis ryšys tikrai nesikeičia nepriklausomai nuo to ar tu bendrauji gyvai ar internetu."

Aš manau, kad labai didelis skirtumas ar bevndrauji gyvai, ar ne. Tiek pats bendravimas, tiek vartojami žodžiai, tiek dar daug dalykų. Kad ir tas pats malonus jaudulys bendraujant su patinkamčiu žmogumi. Bendravimas internetu ir bendravimas susitikus yra du labai skirtingi dalykai.

kita mintis:
"Ir ką? kodėl turėčiau rinktis kaimyną kuris kalba apie tą patį jau 2 metus kai galiu rinktis kompiuterį šiuo atveju? labai paprastas dalykas, renkiesi tai kas suteikia didesnę naudą, net jeigu ir tą darai nesąmoningai, tai vis vien vyksta.."

Nesirink prasigėrusio kaimyno, pasirink išprususį, išsilavinusį, protingą ir visokį kitokį gerą draugą/draugę ir su ja kalbėk, mokykis. O internetą naudok tam, kad turėtum, ką jam/jai/jiem pasakyti, kad suprastum, ką visi sako.
  • 0


_________________
vairavimo menas reikalauja aukųUžsiregistravo: 2012-01-21, 17:33
Pranešimai: 603
Miestas: Kaunas
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-29, 19:02 
     
perihellis rašė:
su kaikuriais tavo teiginiais nesutinku.pvz:
"Dėl žmonių atitolinimo vienas nuo kito, na psichologinis ryšys tikrai nesikeičia nepriklausomai nuo to ar tu bendrauji gyvai ar internetu."

Aš manau, kad labai didelis skirtumas ar bevndrauji gyvai, ar ne. Tiek pats bendravimas, tiek vartojami žodžiai, tiek dar daug dalykų. Kad ir tas pats malonus jaudulys bendraujant su patinkamčiu žmogumi. Bendravimas internetu ir bendravimas susitikus yra du labai skirtingi dalykai.

kita mintis:
"Ir ką? kodėl turėčiau rinktis kaimyną kuris kalba apie tą patį jau 2 metus kai galiu rinktis kompiuterį šiuo atveju? labai paprastas dalykas, renkiesi tai kas suteikia didesnę naudą, net jeigu ir tą darai nesąmoningai, tai vis vien vyksta.."

Nesirink prasigėrusio kaimyno, pasirink išprususį, išsilavinusį, protingą ir visokį kitokį gerą draugą/draugę ir su ja kalbėk, mokykis. O internetą naudok tam, kad turėtum, ką jam/jai/jiem pasakyti, kad suprastum, ką visi sako.

Tai tokį ir reikia rinktis, tačiau tokie žmonės pokalbį palaikys jeigu jis jiems bus aktualus, taigi ta visa pastraipa apie technologijos kenkimą bendravimui atkrenta..

Bendraujant gyvai skirtumas tas kad reikia įdėti papildomai daug įdirbio norint labiau pažinti tą žmogų, viskas prasideda nuo dalykiško pokalbio, toliau eina kiti etapai, tai užima daug laiko, o tą laiką praleidęs galiausiai supranti kad tas žmogus tavo lūkesčių nepaisė ir yra dviveidis ar visiškai kitokia asmenybė nei tau atrodė. Todėl tas bendravimas gyvai reikalauja velniškai daug laiko ir pastangų, tuo tarpu internete susirandi žmogų pagal savo pomėgius, pagal savo charakterio tipą ir su juo gali pokalbį pradėt kaip su artimu draugu. Paslapties šydas (nežinomas vardas, gyvenamoji vieta, nepažįstamas žmogus) išlieka nepažeistas, todėl su tokiu žmogumi gali bendrauti gana atviromis temomis vos su juo susipažinus, nerizikuojant būti išjuoktam, jis taipogi jaučia lygiai tokį pat ryšį.
Bendraujant gyvai viskas kiek įmanoma supaprastėja, jeigu gatvėje užkalbini nepažįstamą merginą 99proc. tikimybė kad tai padarei todėl jog tau ji patinka ir tada prasideda žaidimas su aiškiu tikslu. Tuo tarpu bendraudamas internete, nori su vienu ar kitu žmogumi pratęsti pokalbį todėl jog tau patinka jo mąstysena, jo pažiūros.
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-29, 19:16 
     
tai gal ir seksas internetu priimtinesnis? ar kad ir tie patys akli pasimatymai. Bendrauji bendrauji internetu, atrodo, kad visai fainas žmogus. Susitinki - o pasirodo gyvai jis visai kitaip elgiasi, kitaip šneka, kitaip juokauja, negu internetu. Tai kaiptik yra laiko gaišimas. Negi niekada nejautei malonumo po truputį narstyti žmogų, matyti jį po truputį atsiskleidžiant? O internetu - jau ir taip viską žinai. Praėjau tai paauglystėj ir nebenoriu eiti tuo keliu daugiau.

ps. Šis sakinys labai nemažai apie tave atskleidė:
"Bendraujant gyvai skirtumas tas kad reikia įdėti papildomai daug įdirbio norint labiau pažinti tą žmogų, viskas prasideda nuo dalykiško pokalbio, toliau eina kiti etapai, tai užima daug laiko, o tą laiką praleidęs galiausiai supranti kad tas žmogus tavo lūkesčių nepaisė ir yra dviveidis ar visiškai kitokia asmenybė nei tau atrodė. "

Taigi, žiūrint iš tavo varpinės - sau galvoji teisingai, tačiau kaip kitiem?
  • 0


_________________
vairavimo menas reikalauja aukųUžsiregistravo: 2012-01-21, 17:33
Pranešimai: 603
Miestas: Kaunas
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-29, 20:56 
     
Na jau na jau kas čia bendravimą su seksu lygina? :D aš kalbu apie bendraminčių ieškojimą, o po to gal kas ir daugiau išeis iš to viso..

truputį nesupratau tavo klausimo.. tiesiog dalinuosi savo patirtim daugiausia tokių pažinčių užsimezga per kompiuterinius žaidimus. Niekad nesiūliau nei vienam tokiam draugui susitikti, su jais tik susirašinėju ar kalbuosi per skype. Merginos žinoma kitas reikalas, tačiau iš kitos pusės pažinčių portalai klesti..
  • 0Vartotojo avataras

Užsiregistravo: 2009-01-08, 19:37
Pranešimai: 4172
Reputacija: +3
   
 
Į viršų
  Standartinė   Parašytas: 2012-10-29, 21:47 
     
matyt mes skirtingai suprantam žodį draugai.
  • 0


_________________
vairavimo menas reikalauja aukųUžsiregistravo: 2012-01-21, 17:33
Pranešimai: 603
Miestas: Kaunas
Reputacija: +8
   
 
Į viršų
Rodyti paskutinius pranešimus:
Rūšiuoti pagal
 


Naujos temos kūrimas Atsakyti į temą  [ 11 pranešimai(ų) ] 

Visos datos yra UTC + 2 valandos [ DST ]


Dabar prisijungę

Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 21 svečių


Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume
Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume
Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume
Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume
 

Ieškoti:
Pereiti į:
 
 

Reputation System ©'