O galėtų daugiau nusimanantys fizikoj pakomentuot detaliau? rašo, kad skystą deimantą gavo maždaug tokiomis sąlygomis: 11 mln atmosferų slėgis (mln!) ir >=50 tūkst. laipsnių temperatūra. Aš suprantu, kad Urane ir Neptūne slėgis didelis, ale tikrai ne dešimtimis milijonų kartų, jei pamenu mokyklos laikus... + iš kur ten tokios temperatūros? Tai vat ir klausimas, kokios sąlygos ten leidžia net teoriškai spėt skysto deimanto vandenynus egzistuojant?
Pagal Urano sandaros teorinius modelius, po labai stora atmosfera slūgso 8000 km vandens, amoniako ir metano okeanas, o po juo Žemės dydžio silikatinis branduolys. Temperatūra centre siekia 11000 K.
Iki šiol Uraną aplankė tik vienas erdvėlaivis “Voyager 2”. Dabar šis erdvėlaivis jau už Saulės sistemos ribų ir tęsia kelionę į žvaigždes. 1986 m. sausio 24 d. erdvėlaivis priartėjo prie Urano ir per 6 valandas padarė 4300 planetos, jos žiedų ir palydovų nuotraukų. Buvo nustatyta, kad planetos paviršiuje siaučia smarkūs ~ 100 km/s vėjai, sužinota, kad į erdvę Uranas išspinduliuoja 13 % daugiau šilumos, negu jos gauna iš Saulės. Tai įrodo, kad planeta turi vidinį energijos šaltinį.
Gal tie deimantų telkiniai yra ne būtinai paviršiuje? Ten ir slėgis, ir temperatūros didesnės.
Man tik įdomu, kur arba ant ko tą deimantą laikė? Kokia medžiaga gali ištverti tokį karštį?
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 8 svečių
Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume