Aš šiokį tokį klausimą turiu apie katastrofas kosmose ir jų stebėjimą:
Tarkim kentauro alfos žvaigždės va dabar susprogsta (t.y. per kelias minutes jas kažkas susprogdina) ir tarkim dalelių pliūpsnis keliauja link žemės greičių artimu šviesos greičiui. Mokslininkai dabar pažvelgė į kentauro alfą matytų 4 metų senumo vaizdą.
Po metų - matytume vaizdą iki spogino likus 3 metam, bet tas dalelių pliūpsnis būtų priartėjęs iki 3 šviesmečių. Tai dar po 3 metų pažvelgus į kentauro alfą, matytume vaizdą kaip jos sprogsta ir po kelių valandų BAM mus kerta tos dalelės? Tai jos mums iš nekur atsirastų? Tiesiog viena akimirka ramus dangus - kitą jau žiburiuoja?
Aš šiokį tokį klausimą turiu apie katastrofas kosmose ir jų stebėjimą: Tarkim kentauro alfos žvaigždės va dabar susprogsta (t.y. per kelias minutes jas kažkas susprogdina) ir tarkim dalelių pliūpsnis keliauja link žemės greičių artimu šviesos greičiui. Mokslininkai dabar pažvelgė į kentauro alfą matytų 4 metų senumo vaizdą. Po metų - matytume vaizdą iki spogino likus 3 metam, bet tas dalelių pliūpsnis būtų priartėjęs iki 3 šviesmečių. Tai dar po 3 metų pažvelgus į kentauro alfą, matytume vaizdą kaip jos sprogsta ir po kelių valandų BAM mus kerta tos dalelės? Tai jos mums iš nekur atsirastų? Tiesiog viena akimirka ramus dangus - kitą jau žiburiuoja?
Kaip suprast is niekur, pamatytume sprogima pirma, nes uz sviesa niekas greiciau nekeliauja ir tuo paciu po kazkurio laiko atskristu daleles, nes ju greitis mazesnis. Pamatai zaiba ir po to isgirsti. Tas pats.
Vartotojai naršantys šį forumą: Registruotų vartotojų nėra ir 3 svečių
Jūs negalite kurti naujų temų šiame forume Jūs negalite atsakinėti į temas šiame forume Jūs negalite redaguoti savo pranešimų šiame forume Jūs negalite trinti savo pranešimų šiame forume